Біліють листя у розсади помідорів :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Розсада » Біліють листя у розсади помідорів

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Біліють листя у розсади помідорів

 Сонячний опік на молодий розсаді

Чому біліють листочки на помідорах після пересадки? Найчастіше ця біда наздоганяє молоду розсаду. Те все листочки побіліють, зеленим залишається лише стеблинка. Те білими робляться верхівкові листя, наймолодші.

Це сонячний опік. Отримати його томати могли, якщо

 • Їх, непідготовлених, виставили на відкрите сонечко; їх принесли з дому і відразу пересадили на грядку чи в теплицю.

1. З самого «народження» привчати помідори до сонячного світла. Тобто, ящик з розсадою повинен стояти біля вікна, куди заглядає сонечко більшу частину дня.2.

Якщо такої можливості немає (вікна виходять на північ або північний захід, весна видалася похмурою), то розсаду привчають до прямих сонячних променів поступово. Перед висадкою в грунт виставляють на сонечко на кілька годин. Час перебування на вулиці збільшують день у день.3.

Коли непріученний розсаду пересаджують в теплицю, то прикривають її лутрасилом. На звичайну грядку бажано поставити дуги і теж накрити. Добре, якщо є парники. Тоді зовсім маленькі томати поміщають туди.

Рослинам там вільно і добре. Вони звикають і до ультрафіолету, і до змісту на вулиці. Перший час парники тримають накритими.

Відкривають тільки, щоб полити і провітрити. Стає тепліше - провітрюють довше. Що робити, якщо листя вже отримали опік? Повернути зелень побілілим частинам не вдасться. Але реанімувати томат можна спробувати. Після заходу сонця обробити листя Епін.

Цей препарат допоможе помідорів впоратися зі стресом. Повторити процедуру три рази з інтервалом в тиждень. Потрібно бути готовим до того, що постраждала розсада буде розвиватися повільніше.

 Напасті дорослих рослин

Білизна може з'являтися через хвороби. Білі плями в даному випадку - не єдиний симптом.

 бура плямистість

Нападає на початку плодоношення. І страждають від неї тепличні помідори. а) нижня сторона листа покрита білим пухнастим нальотом; б) поступово він забарвлюється в темно-бурий колір; в) на верхній частині аркуша - жовтуваті розпливчасті плями; г) у міру прогресування хвороби листочки скручуються, засихають. Ось чому загортаються листя у помідорів?

По крайней мере, одна з причин. Бура плямистість швидко поширюється при підвищеній вологості і температурі. Відповідно, профілактикою буде часте провітрювання теплиці і зниження вологості. Як тільки помітите перші симптоми, відразу обробіть томати бордоською сумішшю. Повторіть три-чотири рази з перервою в десять днів.

 Біла гниль

Грибкове захворювання, що вражає стебла і плоди. а) розм'якшення і ослизнение тканин рослини; б) поява на кореневій шийці, стеблах і біля основи листя щільною білою грибниці; в) зів'янення і загибель томата. Біла гниль стрімко поширюється при низькій температурі і високій вологості повітря. б) знищення хворих томатів або їх частин; в) обробка зрізів подрібненим крейдою, вугіллям, марганцівкою або мідним купоросом; г) обприскування всієї рослини бордоською рідиною.

 Борошниста роса

Білі плями на помідорах на розсаді

Якщо Ви помітили, що на помідорах з'явилися білі плями на розсаді - причин може бути дві, залежить від характеру плям, обставин. Білі плями на помідорах через сонячного опіку Отже, Ви помітили білі плями на листі своєї помідорною розсади.

Іноді листя можуть біліть повністю так, що зеленим залишився тільки стебло, а іноді тільки самі верхні листки біліють. Тоді Вам варто згадати - а не виносили ви розсаду з тіні на відкрите сонце?

Якщо так, то сумнівів бути не може - це звичайний сонячний опік листя. Якщо помідори не звикли до прямих сонячних променів з перших днів, то вони виростають податливими і зніженими. А деякі, при першій нагоді намагаються винести розсаду на сонечко.

Це не можна робити після похмурої тижні, коли помідори стояли в приміщенні. Виставивши їх в такому випадку на вулицю, Ви ризикуєте залишитися зовсім без помідорів - вони може просто-напросто згоріти на сонці. Розсаду належить з перших днів життя ставити на сонце, тоді вона звикне до нього, і буде рости здоровою і стійкою.

Таким помідорів навіть хвороби будуть не страшні. Якщо ж ваша розсада вже постраждала від опіків, то допомогти згорілим листю буде вже дуже складно. Можна спробувати обприскати їх Епін, або подібними йому речовинами.

Листя, які згоріли повністю вже не відновити, і навіть якщо згоріла тільки частина листа, то весь паросток буде відставати в розвитку. Адже обгорілі ділянки листа в фотосинтезі вже не беруть участь.

Білі плями на помідорах через септоріозу Якщо ж на розсаді помідорів, а також і на дорослих рослинах, на нижніх листках з'являються окремі брудно-білі плями з темною облямівкою, то це септоріоз, або, як кажуть в народі - біла плямистість. Усередині цих цяток розвиваються спори грибка.

Поширенню цієї у помідорів хвороби сприяє спека понад 25 градусів і висока вологість повітря. Часто при ураженні септориозом хвороба пошкоджує не тільки листя, але і стебла, незрілі плоди і черешки. Гриби-збудники білої плямистості (септоріоз селери) переносять зиму в рослинних рештках у грунті. Заходи боротьби і профілактика білих плям на помідорах:

1.

Відчутно уражені рослини томата необхідно терміново видаляти з грядки або теплиці.

2.

Чому жовтіють і сохнуть листя у розсади помідорів

Томат - корисний овоч сімейства пасльонових, що містить у великій кількості групу вітамінів В, вітамін С, цукру, мінеральні солі і органічні кислоти. Томат рослина багаторічні, але в городництві використовується як однорічна.

Вирощування томата починається з посадки його розсади. І тут можна зіткнутися з актуальною проблемою засихання і пожовтіння листя. По-перше, томати люблять високу вологість грунту і сухе повітря.

Навіть короткочасне висушування грунту призводить до втрати тургору і в'янення листя. При високій вологості повітря, з впливом високих температур на томатах можуть розвиватися хвороби, одна з яких фузаріозне в'янення. Це грибкова хвороба томатів.

При її початку рослини втрачають тургор листя, починається їх в'янення і навіть після поливу виглядають зів'ялими. Це відбувається тому, що грибниця через коріння проникла в судинну систему рослини і закупорила її.

В уражених хворобою томатах припиняється пересування поживних речовин і води, вони гальмують в зростанні, листя жовтіє і отмірают.- прийняття профілактичних заходів: обробка насіння маргоцовкой, дезінфекція розсадних ящиків, перевірена грунтова суміш, добриво розсади томатів калійно-фосфорними добривами; - Лікування: обробка препаратом ХОМ - 40 грам на 10 л води. По-друге, пожовтіння і відмирання листя розсади томатів відбувається через згущене посадок, так як така розсада відчуває: - нестача поживних речовин і вологи; - Недолік сонячного світла і затінення в глибині посадки; - Витягування, що ведуть до тендітному стебла; - Знижується провітрювання і сприяє розвитку грибних захворювань. По-третє розсада томатів стає ламкою, листя жовтіє і опадає при нестачі світла і надмірному поливі. Заходи: Розсаду слід ставити на сонячне місце, вікна відкривати - привчати до відкритого повітрю, поливати регулярно і помірно. По-четверте пожовтіння і відмирання листя помідор може сприяти недолік азоту або калію. При нестачі азоту в грунті, зростання томата сильно пригнічений, листя дрібне, набувають салатовий забарвлення з жовтуватим або фіолетовим відтінком по жилах, потім листя відмирає.

Стебла стають жорсткими і тонкими. Заходи: при перших ознаках нестачі азотного харчування підгодувати розсаду сечовиною (карбамідом) - 20 грам на 10 л води. При нестачі калію знижується фотосинтез.

Томати пригнічені, пагони розвиваються слабо, рослини викривляються, верхівки підсихають. Листя відмирають повністю або частково, край листа спочатку жовтіє. Заходи: рекомендується підгодівля сірчанокислим калієм або золою - 1 ч. Л. на 5 літрів води.

Ми відстежуємо порушення авторських прав щодо наших матеріалів, тому використання матеріалів дозволяється лише з письмової згоди адміністрації сайту. Nat Mark - evgeny mitrofanovфото №2 в це і перетворилося: ((Текст скритразвернуть

Анатолій ПОНОМАРЬОВ - світла онопкоПОСЛЕ ВИСАДКИ ДНЯ ЧЕРЕЗ 4 Я поливати їх сечовини сірникова коробка на 10 ЛІТРІВ ВОДИ прямо поверх З ЛИСТЯМ ефект ОТЛІЧНИЙТекст скритразвернуть 24 травня 12, у 10: 17Nadiya Paski - світла онопкоТак переспжівать їх вже пора, навіщо так затягнули, звичайно їм потрібно харчування новіше від землі і удобрити їх водою з під шкірки бананів і водичкою з хліба я так роблю. і все зростає хоршо.

Текст скритразвернуть 25 травня 12, у 00: 15Nat Mark - Nadiya Paskiвсе помідори посаджені одночасно, на одному вікні нормальні помідори, зелені, товстенькі, на іншому це, до чого тут термін висадки? У нас третій день вночі вище нуля!

Посаджені вони мало не в квітні (інші городники в лютому висаджують!) Текст скритразвернуть Nat Mark - Nat Markі вотТекст скритразвернуть Nat Mark - Nadiya Paskiчто називається, різниця наліцоТекст скритразвернуть

Світлана онопкоТак ви де живете? У мене в Брянській області ось уже які помідори в городі. Текст скритразвернуть Nat Mark - світла Онопко Сибіру, ​​садимо в теплицю, но..било б, що садити.

На фото найстійкіша розсада, я у неї відщипнула засохле листя, наросли нові і вже знову засохлі: ((Інші перетворилися в стеблинки з зів'ялої верхівкою! Текст скритразвернуть Олена Мікос - Nat MarkЛістья отщіпнулі - з пазух підуть пасинки... ось і буде Вам кущ!!!

Садіть що є, і, як порадили вище, полийте сечовиною - через тиждень - два не впізнаєте свою розсаду.. :))) Текст скритразвернуть Nat Mark - Олена Мікосне йдуть, поки тільки один так оклемалсяТекст скритразвернуть 1 Олена Мікос - Nat MarkНу, тут справа вашого вибору - або чекати поки оклигав, або посадити нову розсаду... :))))))) Текст скритразвернуть

24 травня 12, у 15: 05Nat Mark - Олена Мікоснет вже тільки - купити. Я ще в минулому році зареклася розсаду висаджувати, але не втерпіла і знову посадила, і знову на ті ж граблі! Як не дивно, мені все говорили перець примхливий, а він нічого, варто зелененький.

Текст скритразвернуть Категорія: Вирощування томатів (помідорів), ОвощіКак правило, розсада помідорів доставляє найменше клопоту городнику: зростає добре, приживається легко, пікіровку переносить безболісно - здавалося б, чого ще бажати? Але іноді навіть у такій невибагливої ​​культури, як томат, можуть виникнути проблеми. Розсада витягується, жовтіє, засихають кінчики листя, з'являються білі плями. Давайте розберемося з найчастішими проблемами розсади томатів, навчимося їх уникати або усувати.

Проблема перша: розсада томатів витягується

Найпоширеніша причина витягування томатів - це нестача світла. Підвіконня - не гумовий, а завжди хочеться посадити побільше сортів, та ще й з запасом. Ось і ростуть помідори в тісних ящиках, перекриваючи один одному доступ до світла, ось і тягнуться.

Вирішення цієї проблеми очевидно - не скупитися, не садити зайвого, розміщувати розсаду на підвіконні вільно і по можливості використовувати підсвічування. Розсада томатів витягується, якщо порушений температурний режим і на підвіконні «тропічний рай». При яскравому сонячному (або штучному) світлі температура повинна бути не вище + 25-28 ° С, а в похмурий день і того нижче - + 18-20 ° С.

Інакше не уникнути так званого «парникового синдрому» - зніженості розсади, її чутливості до перепадів температур, стоншування стебла і крихкості листя. Надмірні поливи та підживлення теж можуть викликати витягування розсади томатів, тому поливати розсаду помідорів слід тільки тоді, коли грунт повністю висихає. З підгодівлею теж не потрібно дуже старатися - вносите добрива тільки, якщо в цьому є необхідність: відставання в рості, зміна забарвлення листя і т. П.

Проблема друга: розсада томатів блідне, жовтіє, листя засихають і відвалюються

В основному розсада томатів жовтіє через недостатнє освітлення і зайвої вологості грунту. Пам'ятайте, що грунт помідорною розсади не потрібно постійно підтримувати у вологому стані. Поливайте розсаду помірно, дозволяйте грунті висохнути.

Тримайте стаканчики з розсадою на самому світлому підвіконні, а якщо погода дозволяє виносьте їх на балкон «погрітися на сонечку» .Можно врятувати вже уражені рослини? Можна, якщо пересадити їх в свіжий грунт.

Коріння кожного сіянця необхідно звільнити від колишньої землі, переконатися, що вони білі і здорові (якщо коріння жовті, чорні або загнили, розсаду вже не врятувати) і пересадити в легкий, трохи вологий грунт. Під кожну рослину вилити по 20 мл. рожевого розчину марганцівки і виставити стаканчики на сонячне вікно.

Може трапитися так, що в процесі пересадки пошкодилися коріння і сіянці в'януть на світлі. Тоді слід притенить їх на перший час.

Але після вкорінення хороше освітлення і нечастий полив - обов'язкові і необхідні умови для подальшого розвитку розсади. Якщо ви дотримуєтеся правил поливу, і світла вашої розсаді достатньо, але вона все одно жовтіє або блідне варто звернути увагу на характер зміни забарвлення листя. Можливо, рослина відчуває нестачу того чи іншого поживного елемента, який необхідно заповнити.

Проблема третя: у розсади томатів засихають кінчики листя

Причин для висихання краєчків листа, як водиться, цілий список. По-перше, придивіться до кімнатних рослин або розсади інших культур - чи немає у них подібного? Якщо листя сохне у всіх, можливо, причиною є надмірно сухе повітря в приміщенні (опалення намагається на славу).

В такому випадку рекомендують поставити поруч з розсадою широкі ємності з водою. По-друге, перевірте, чи немає на поверхні грунту білих або жовтуватих плям - висолів. Якщо грунт «пересолений», коріння рослин починають «працювати навпаки», тобто відтягувати з стебел і листя поживні речовини і воду.

В результаті кінчики листя стоншуються і підсихають. Земля засаливается з причини надлишку добрив або через полив жорсткою водою. Що робити?

Акуратно зняти верхній шар землі і підсипати свіжого грунту. Добре пролити розсаду м'якою водою (дощової, відфільтрованої, талої) і забути про підгодівлі як мінімум на два тижні. Третя можлива причина засихання кінчиків листків томата в нестачі калію.

Зазвичай таке буває при підвищеній кислотності грунту. Дефіцит калію добре заповнюється підгодівлею зольним настоєм (жменю золи на один літр окропу настоюється до повного охолодження, а потім розбавляється водою в співвідношенні 1: 5) або настоєм бананової шкірки (2 ст. Л. Порошку з сухих бананових шкурок наполягати в трьох літрах води в протягом доби). За тиждень потрібно зробити три таких підгодівлі.

Проблема четверта: плями на розсаді томатів

Часто білі, прозорі плями на розсаді томатів виникають через сонячного опіку. Сонячне світло розсаді необхідний, але ось прямі сонячні промені можуть запросто спалити листя, особливо якщо розсада «відвикла» від сонця (при тривалій похмурій погоді, наприклад).

При агресивному сонце потрібно притіняти рослини газетами, а постраждалі листя обприскати «Епін» .Грязно-білі плями з темною облямівкою на листках томатів означають, що ваша розсада хвора септориозом (білої плямистості). Це грибкове захворювання, яке переноситься разом з грунтом і розвивається при високій температурі або вологості.

Уражені рослини найкраще видалити. Грибкові хвороби важко вилікувати, їх краще не допускати. Для цього необхідно прогрівати (або проморожувати) рассадний грунт перед посадкою насіння.

Проблема п'ята: чорна ніжка у розсади томатів

Чорна ніжка (або коренева гниль) - це теж грибкове захворювання, яке вражає молоді сіянці. Воно характеризується потемніння стебла в нижній частині і утворенням «пережабінкі».

Хворі рослини в'януть, полегают, їх коріння загнивають. Знову ж чорна ніжка - одна з тих хвороб, від виникнення якої краще підстрахуватися заздалегідь. Для цього на етапі підготовки грунту потрібно додати в землю для розсади деревну золу, а при догляді за розсадою уникати перезволоження грунту або високої температури. Якщо біда все ж трапилася і кілька молодих сіянців в ящику постраждали, можна спробувати врятувати решту шляхом пересадки їх в інший грунт з додаванням прожареного піску і золи.

Після пересадки рекомендують обприскати рослини «фундазолом» і припинити полив до повного висихання землі. Отже, щоб якомога рідше стикатися з проблемами при вирощуванні розсади томатів, варто запам'ятати одне золоте правило: «Більше світла, менше вологи». Бажаємо вам успіхів і високих урожаїв!

Рекомендуємо почитати:

Коментарів: 22, до статті "Білі плями на листі"

 • Lada 12.01.2011 at 17: 03 · Відповісти

  Це може бути не тільки сонячний опік, а й «теплової». Так вийшло з баклажанами в квітні 10год - вночі в теплиці було холодно (+4), а потім на листя різко вийшло сонце... а грунт в ящиках був ще довго дуже холодний. Думаю і з томатами так само. Білі плями ще бувають після обробки Атлетом (щоб не переростали) при низькій температурі в приміщенні з розсадою.

  Наталія

  У мене в цьому році теж помідори не ростуть. Вийшли ледь-ледь, вийшло 2-3 справжніх листків і на цьому все застигло. Залишилася я без своєї розсади. Прикро до сліз.

  Надія 17.05.2011 at 14: 13 · Відповісти

  Добрий день, форумчани! У мене теж в цьому році проблеми з розсадою: деякі кущики нормальної висоти, але худенькі, а деякі - маленькі (ок.10 см), але коренастенькіе, стовбур товстенький, але дууже повільно зростає. Причому це один і той же сорт, один і той же грунт, один і той же підвіконня! У чому причина - не зрозумію! Худенькі і довгі відвезла вже в город, поставила в теплицю по доп. укриття агроспаном, там вони починають міцніти, а маленькі дорощують будинку на підвіконні. Що порадите? Може, ніж додатково підживити?

 • Наталя

Дійсно в цьому році розсада росте дуже повільно. Чомусь нові зростаючі листочки злегка закручені. В чому справа?

Допоможіть будь ласка!!!

Анонім

А у мене білі плями і в них чорні точки, ще мошки літають. Що це? полила слабким марганець і обприскати Фітоспорін.

Deleted

І такі ж плями на нижніх листах баклажан

Євгенія

Біліють листя у розсади помідорів

Вітаю! Може підкажете, що сталося?! Всі томати (листя) в теплиці вкрилися білими плямами. Томати вже великі, кущі потужні, все в цвіту.

Для профілактики опрацювала сироваткою. Думала це від сироватки білуваті, а воно прямо різко зблідло. Що робити?

Помідоровед 29.05.2012 at 20: 41 · Відповісти

Якщо міркувати логічно, і до обробки сироваткою плямі не було, а після обробки - з'явилися (через 1-2-3 дні) _ то вони таки від сироватки. Тим більше разів все відразу. Може просто засохлі сліди.

А може «концентрована» сироватка була, я вже не знаю. Сироватку розводять 1 стакан на 1 відро води. (Якщо концентрація солей в розчині вище 1% - висока ймовірність опіку, наприклад). Принаймні хвороб, які раптово покривають всі кущі білими плямами ніби як науці не відомо.

Євгенія 30.05.2012 at 16: 23 · Відповісти

Біліють листя у розсади помідорів

Вітаю! Спасибі за відповідь!! Ось у істину (Застав дурня богу молитися... ..) Сироваткою опрацювала прямо натуральної, що не розводила. Благо у сусідів 2 корови-сироватки море. І знала, що треба розводити, але хотілося НАПЕВНЕ побороти всі болячки.

Тепер плачу і всю ніч просиділа в теплиці. Я городник молодий, все життя пропрацювала в Заполяр'ї, а тепер ось вчуся!!!!!! Ну подивлюся, що буде далі!?

Тамара 06.07.2012 at 12: 11 · Відповісти

Вперше я без помідор. Помітила з лишком пізно, що міцна товста розсада після висадки не додала в зрості.

Придивилася, кой - які висмикнула, стовбури древеснелие в горбках, верхівки шішкообразние, листочки на верхівці як би кучеряві, нижнє листя синювато-багряного кольору, Завизів немає, коренева система не розвинена. Що це таке? Може вірусне захворювання?

Червень був дуже спекотним.


Йод для розсади томатів

Помідори в теплиці скручуються верхівки

Хвороби томатів в картинках і їх лікування

Чому розсада помідорів фіолетова і погано росте

Висаджувати розсаду огірків у відкритий грунт відео

Город помідори вирощування

Сорти помідорів для відкритого грунту

 • Тепліцi (Каталог: 2 файла/каталога)
 •