Високоврожайні сорти томатів :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Високоврожайні сорти томатів

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Високоврожайні сорти томатів

Фото кращих сортів томатів з описами

Томати улюблені багатьма. Стосується це і городників. Дуже багато хто хоче вирощувати саме ці овочі.

Причому вирощувати можна найрізноманітніші томати - червоні, жовті, рожеві, помаранчеві, малинові. У відкритому грунті, в теплиці, ранньостиглі і пізньостиглі. Кращі сорти томатів вирощують для салатів і для консервування.

Опис сортів томатів дозволяє з величезної кількості існуючих вибрати найбільш підходящий.

Ранні сорти томатів

Можна виділити наступні ранні сорти томатів:

Євгенія . Для відкритого грунту. Для салатів і консервування. Засухостійкий. Короткі темно-зелені листочки.

Червоні, щільні, гладкі помідори. Чи не розтріскуються. Хороші смакові якості.

Дає хороші врожаї навіть при поганих погодних умовах. Аврора F1 . Вирощується як для салатів, так і для засолювання. Для відкритого грунту і для вирощування під плівкою.

Листи середнього розміру. Слаборебристі плоди масою до 110г. Цінується за дружне плодоношення.

Червоне сонечко F1 . Для відкритого грунту і для вирощування під плівкою. Салатний. Смачні слаборебристі червоні помідори.

Вага до 120г. Маленький принц . Дає стабільний урожай. Смакові якості добрі. Гладкі і круглі плоди.

Товстий Джек . Червоні і солодкі помідори, масою до 300г. Адмірал F1 . Вирощується як для салатів, так і для засолювання. Сильноросле, індетермінантна рослина.

Хороші смакові якості, дружне плодоношення. Стійкий до багатьох захворювань. Слаборебристі червоні помідори. Ураган F1 .

Вирощується як для салатів, так і для засолювання. Средневетвістое рослина. Слаболіственное. Висотою до 220см. Листочки середнього розміру.

Невеликі плоди плоско-округлої форми. Весняна крапель . Ультраспелий сорт. Стійкий до похолодання. Дає стабільний дружний урожай.

Франт F1 . Салатний. Середньоросле рослина, індетермінантна. Червоні гладкі округлі, щільні помідори. Маса плоду 150 г. Хороші смакові якості.

Стійкий до хвороб і несприятливої погоди. Царскосельский . Для відкритого грунту і для вирощування під плівкою. Рослинам потрібно підв'язка і формування. Вирощується як для салатів, так і для засолювання.

Високоврожайний. Червоні, гладкі плоско помідори. Хороших смакових якостей. Лежкий сорт. Шеді Леді .

Гладкі, щільні червоні плоди придатні для салатів. Відмінні смакові якості. Маса до 200г. Жаростійка рослина, мало уражується хворобами. Гармонія .

Високоврожайний сорт, салатний. Детермінантна, среднеобліственний, средневетвістое рослина. Листя середнього розміру. Плоди червоні, гладенькі. Смакові якості добрі.

Рослини стійкі до хвороб. Висока товарність. Адміралтейський . Для відкритого грунту і для вирощування під плівкою.

Йому потрібні підв'язка і формування рослин. Червоні, щільні і м'ясисті помідори. Смакові якості добрі.

Урожайність висока.

Рожеві сорти томатів

Популярні такі сорти рожевих томатів:

Демидов . Плоди від 150 до 200 г. Дає стабільні врожаї великих плодів. Дуже хороший для відкритого грунту.

О-ля-ля і Рожеве Рафаелло . Округлі, насичено рожеві помідори вагою до 150г. Мають прекрасні товарні і смакові якості.

Моя сім'я . Кущі до 120 см. Рожево-малинові. Великі помідори масою до 600г.

Ніжна м'якоть, як у дині, смачна. Симпатяга . Округлі плоди вагою до 150г, насиченого рожевого кольору. Ранньостиглий. Плоди не тріскаються.

Московська грушовка . Плоди витягнуті, нагадують перчинки. Дуже красиві товарні овочі. Петруша городник . Подовжені помідори вагою до 200г.

Супермодель . Смачні, гладкі плоди, рівномірного забарвлення. Рожева Стела .

Невисокі кущики. Рожево-малинові помідори подовженої форми. Вага кожного до 200г.

Висока врожайність і прекрасний смак. Червоні Свічки . Рожеві томати циліндричної форми. Побачити їх можна на фото сортів томатів. Слов'янин .

Досить високі рослини. Подовжені помідори, вагою до 170г. Рожеві. Мають солодку і смачну м'якоть.

Вживають в салатах і консервують. Дає стабільні врожаї в будь-яку погоду, стійкий до захворювань. Монастирська трапеза .

Високі кущі. Великі плоди до 350 м Батяня . Великі, рожеві серцеподібні плоди. Невибагливий сорт.

Скоростиглий. Смачні помідори.

Сорти томатів для відкритого грунту

Цінуються такі сорти томатів для відкритого грунту:

Золота королева і Неждана . Плоди жовтого кольору, округло-плоскі. Вага до 300г. Невибагливі, стійкі до різних захворювань і до несприятливих погодних умов. Балерина .

Подовжені червоні плоди. Вага яких від 150 до 200г. Кемеровец .

Малиново - рожеві овочі, придатні для ринку. Одномірні, схожі на невеликі сердечка. Щільна м'якоть. Дядя Стьопа .

Томати з тонкою шкіркою, червоні, довгою форми. Їх легко ламати, як ламають огірки на частини. Яскраво-червоний Мустанг .

Сорт схожий на попередній. Великі і м'ясисті плоди. Лаура . Середньостиглий сорт. Червоні помідори придатні як для салатів, так і для засолювання. Овальні, м'ясисті, м'якоть солодка.

Засолочний делікатес . Вага помідорів від 80 і до 100 г. Прекрасно підходять для консервування. Червоні і гладкі плоди. Чи не перестигають, не мають плям, не тріскаються.

Цікава особливість цього сорту - при першому погляді на кущик, листя не помічаються. Висота кущів до 1м. Сибірський козир . Салатний, високоврожайний сорт. Великі томати вагою до 800г.

Червоні. Можна не пасинкувати і не підв'язувати. Невибагливий, високоврожайний. Сенсей . Середньостиглий.

Ідеальна конусоподібна форма плодів. Малинові, великі, м'ясисті. Дає високий урожай гарної якості в будь-яких погодних умовах. Стійкий до хвороб.

Комплекс каротину . Помідори оранжевого кольору, щільні, ідеально круглої форми. Чи не перестигають і не тріскаються. Містять рекордне вміст каротину.

Шахерезада . Помідор-персик. Червоні опушені помідори, циліндричної форми вагою до 300г.

Ніжні, без кислоти. Кущі заввишки до 180см. Високоврожайний, стійкий до хвороб. Іван Купала .

Красиві томати, схожі на малинову грушу. Стабільна врожайність і відмінний смак. Сорт Пудовика (Севрюга) .

Високі кущі до 120 см. Малинові серцеподібні помідори. Дуже великі. Вага може досягати 1 кг.

Насіння всередині мало. Перший урожай можна зібрати разом з урожаєм з скоростиглих кущів. Невибагливий.

Сорти томатів: фотогалерея (натисніть для збільшення):

Сорти помідор для грунту

Сорти помідор для посадки у відкритий грунт

Для культивування помідорів на відкритому грунті відмінно підходять кілька сортів, кожен з яких відрізняється як відтінками смаку, так і особливостями вирощування.

Алпатьева

Відноситься до ранньостиглий сортам, їх врожайність досягає 2 кг з 1 куща. Округлі, червоного кольору плоди підходять як маринування, для використання в свіжому вигляді або ж виготовлення соку. Повний зріст кущів обмежується 60 см.

Мідас

Топлодний, среднераннего дозрівання сорт. Помаранчеві плоди перцевідние форми досягають маси 100 г і відрізняються вишуканим смаком. Висота кущів - 140 - 180 см.. Рослини висотою до 100 см представляють собою новий і досить перспективний гібрид, стійкий до захворювань.

Помідори червоного кольору, врожайність з одного куща становить від 3 до 4 кг. Формують такі рослини в 2 або 3 стебла.

Водоспад

Середньостиглий сорт. Маленькі, глянцеві плоди злегка перевищують розміром виноградину, в той же час врожайність становить 3 - 4 кг. Такі томати добре підходить для консервування: крихітні помідорчики при засолюванні набувають чудовий смак і виглядають дуже естетично. «Водоспад» відноситься до ранніх сортів, і вирощувати його необхідно під плівковим тентом, ретельно виконувати всі умови догляду: такі кущі не стійкі до хвороб. Висота їх коливається від 80 см до 1 м.

Кострома

Середньоранній сорт, з гладкими, рівномірного кольору плодами до 125 г. Перші помідори з'являються на 110-й день, вважаючи від появи сходів. Цей томат є високоврожайних гібридом, внаслідок чого вкрай вимогливий до умов живлення, але, в той же час, стійкий до багатьох «помідоровим» захворювань.

Благовіст

Ранньостиглий сорт, із середньою масою помідори від 100 до 110 г. Округлої форми плоди відрізняються гладкою шкіркою і рівномірним фарбуванням. Перше суцвіття формується над 7-м або 8-м листом, трохи пізніше, на відстані 1 - 2 листків, з'являються такі суцвіття. Високоврожайний, з дружним і раннім плодонесеніем сорт, стійкий до більшості захворювань, що вражають ці рослини.

Чудо світу

Середньоранній високорослий сорт, що досягає 3 м. Кожна кисть дає 20 - 40 жовтих помідорів всього по 60 - 80 г кожен, загальна врожайність коливається від 5 до 7 кг на 1 кв. м. Форма плодів нагадує лимон, сама рослина формують в один або, якщо необхідно, два стебла, залишаючи до 5 кистей.

У період цвітіння, для появи більшої кількості зав'язей, суцвіття потрібно струшувати. Сорт відмінно підходить для консервування та дуже корисний при хворобах шлунка з підвищеною кислотністю. Безсумнівним плюсом є те, що сезон плодонесенія закінчується до початку поширення захворювань.

Дружок

Ранньостиглий високорослий сорт, що не перевищує 60 - 70 см. Дає великий урожай яскраво-червоних плодів, по 80 - 90 г кожен. Перше суцвіття формуються над 6 - 7 листом, інші - через 1 або 2 листочка.

Сорт добре пристосований до умов відкритого грунту.

Семко-Синдбад

Ранньостиглий гібрид з закладанням суцвіть над 6 - 7 листом. Округлі, насичено-червоні помідори важать не більше 90 м Плодоносити цей сорт починає на 90 день від появи сходів і має велику віддачу. Вирощувати його можна і в теплиці, і на відкритому грунті.

Семко-98

Ранньостиглий сорт, з червоними, округлими форми плодами вагою від 60 до 80 м Перше суцвіття утворюється над 5 - 7 листом, через 1 - 2 листи формуруются всі наступні, а на 87 - 93 день можна знімати перший урожай. Вирощувати такі томати зручніше у відкритому грунті, причому вони стійкі до фітофтори і відрізняються високою врожайністю.

Юніор

Ультраскоростиглого рослина, що не перевищує 50 - 60 см у висоту. Головне стебло випускає лише 3 суцвіття, інші формуються на бічних пагонах.

Від появи перших сходів до момент, коли почнеться дозрівання плодів, проходить максимум 80 - 85 днів, уже в першій декаді серпня можна отримати урожай. Урожайний, компактної форми сорт, пристосований до відкритого грунту.

Новинка Придністров'я

Відмінно підходить для консервування сорт зі слівовідной подовженими плодами червоно-оранжевого кольору. Помідорчики щільні, стійкі до розтріскування.

Талалихин

Ранньостиглий сорт, що досягає висоти 60 см. Червоні плоди плоско-округлої форми відмінно підходять для салатів. Безсумнівна перевага цих томатів - висока і дружна врожайність.

Грунтовий Грибовський

Ранньостиглий сорт з яскраво червоними, округлої форми гладкими плодами. Ці помідори відмінно переносять холоду і досить стійкі до короткочасної посухи.

Яблука на снігу

Сорт раннього дозрівання, з округлими маленькими помідорами червоного кольору. Плоди мають кислуватий смак і з'являються на 85 - 100 день. Висота кущів не перевищує 50 см, вирощувати їх можна як і на відкритому грунті, і в тепличних умовах.

Використовується для консервування та салатів.

Тигровий

Сорт середніх термінів дозрівання, висота кущів не перевищує 80 - 100 см. Гладкі, округлої форми плоди відрізняються незвичайною забарвленням: жовті смужки, розкреслюють яскраво-червону шкірку. Ці помідорчики дуже смачні і відмінно підходять для приготування салатів.

Плодоносити кущ починає на 110 день, і до початку поширення захворювань, як правило, встигає віддати весь урожай. Денна ж врожайність становить від 3 до 5 кг / кв. м. Кущі цього сорту необхідно підв'язувати до шпалери і пасинкувати. Вирощують його на відкритому грунті.

Помідор-персик

Названий він так не дарма: плоди і листя у цього томата покриті м'яким пушком. Циліндричні помідори насичено-червоного кольору досягають ваги 130 г і мають дуже ніжним, без кислинки, смаком. Кущі виростають до 180 см і дуже стійкі до хвороб цієї культури.

Славиться цей сорт своєї високою врожайністю.

Засолочний делікатес

Ідеальні помідори для засолювання з висотою до 100 см. Вага червоних циліндричних плодів не перевищує 80 - 100 г, при чому вони не тріскаються і не перестигають. Гладкі красиві помідорчики висять настільки щільно, що за ними практично не видно листя.

Ямал

Ранньостиглий, з максимальною висотою куща не більше 50 см. Культивується він виключно у відкритому грунті, перші врожаї можна знімати в термін від 85 до 100 днів, рахуючи від появи сходів. Невеликі округлі плоди мають червоний колір і солодкуватий смак, завдяки чому вживати їх краще в свіжому вигляді.

Олександр

Сорт з досить великими плодами середньою вагою по 150 г, з висотою куща до 100 см. Ці помідори відрізняються дружним урожаєм і мають щільну червону м'якоть, проте сам кущ потребує підв'язки.

Човник

Кущі раннього дозрівання, вирощуються у відкритому грунті і досягають зростання не більше 50 см. Довгасті, з кислуватим присмаком плоди червоного кольору з'являються на 85 - 100 день від появи сходів і ідеально підходять для консервування.

Ясний

Пізньостиглий сорт з плодами до 150 м Самі кущики невисокі, проте дають великий урожай.

Московський делікатесний

Цей сорт відрізняється стабільними врожаями і подовженими плодами кілька нерівної форми. Ростуть вони кистями, в кожній може бути від 12 до 15 помідорів.

Демидов

Малорослий штамбовий сорт з максимальною висотою 60 - 60 см. Великі рівні плоди відрізняються гарним смаком. Такі помідори культивуються тільки на відкритому грунті і мають високу врожайність.

Султан

Вироблений в Голландії гібрид, що ідеально підходить для відкритого грунту. Помідори цього сорту легко витримує важкі погодні умови, при цьому смакові якості і врожайність залишаються на висоті.

Білий налив

Сорт з ранніми термінами достигання і висотою куща не більше 50 см. Перші плоди з'являються на 85 - 100 день, відрізняються червонуватим кольором і плескатої формою.

Кислуваті, середнього розміру помідори, мають приємний смак, завдяки чому підходять не тільки для засолювання або консервації, а й для салатів або вживання в свіжому вигляді. Для висадки на відкритий грунт цей сорт підходить краще, ніж більшість інших томатів. Висаджується він на грядках, між якими залишається відстань в 50 см.

Кожна грядка має чотири ряди, віддалених один від одного на 35 см. Між центрами лунок залишається проміжок в 30 см. Важливо пам'ятати, що грядки повинні розташовуватися строго з півдня на північ.

Всього на одній сотці може рости до 1 000 таких кущів. Лунки робляться 30 см глибиною, в кожну вливається по 2 л води і півлітра розчиненого у воді курячого посліду, а також висипається по? літра суміші для добрива. До складу цієї суміші входять:? золи (обов'язково залишилася після спалювання картопляної або томатної гички), 1 відро ретельно просіяного перегною, від 30 до 40 г калимагнезии і по півсклянки нітроаммофоса і подвійного суперфосфату.

Врахуйте, що готувати цю суміш потрібно заздалегідь. Після того, як грунт вбере воду, її потрібно перемішати з добривами і в вийшла тістоподібної масу помістити розсаду. Помідор повинен бути укопаний в грунт по сім'ядольні листочки, а через годину під кожну рослину необхідно влити по 1 л води.

Висаджувати «Білий налив» слід в похмуру і бажано вологу погоду, щоб на ніжні листочки не потрапляли прямі сонячні промені. Якщо це не можливо, то посадку можна зробити рано вранці або ввечері. Цьому сорту потрібен захист від негоди.

Для цього через кожні 60 см через всі 4 ряди грядки потрібно протягнути дуги з тонких залізних прутів або дроту не менш 8 - 10 см діаметром. У разі зливи на ці дуги буде накидатися тент.

Зробити його можна з поліетиленової плівки, складеної вдвічі і прокладеної в середині 3 шарами крафт-паперу. Після того, як томати приживуться, їх потрібно буде обприскати 0,1% розчином борної кислоти. Зробити це необхідно на самому початку цвітіння.

Чорний принц

Це один з середньостиглих сортів з середньою висотою куща 110 - 140 см. Ребристі плоско плоди мають чорним з малиновим відливом кольором і славляться міцною і соковитою, без кислинки, м'якоттю. Завдяки цим властивостям вони ідеально підходять для салатів і прикраси страв.

Незрілі помідори у плодоніжки мають темно-зелений колір; в процесі дозрівання він змінюється на фіолетово-коричневий. В цілому вага коливається від 110 до 170 г, проте деякі плоди досягають 400 м Перші суцвіття у цих томатів формуються над 7 - 9 листом, кожен з більш пізніх - через 3 листа.

У кожному «гнізді» зав'язується близько 4 помідорів. Урожайність у цього сорту може досягати 3 - 3,5 кг, однак кущі вимагають підв'язки, при якій його формують в одне стебло, і пасинкування. Є у помідорів Чорного принца і більш серйозні недоліки: зірвані, вони досить швидко пропадають.

Написати коментар

  • Обов'язкові для заповнення поля позначені знаком *.

Ім'я: *

Багато і якісно: високоврожайні сорти томатів

Ви не авторизовані на сайті. Увійдіть або пройдіть швидку реєстрацію. 0Растеніеводство> Овоче-баштанних культур> Плодові культури> Томат

На сьогоднішній день існує маса різних сортів томатів, які можна виростити в будь-якому регіоні - будь то південний берег моря або ж малородючі землі на півночі. Все залежить саме від клімату. Але частіше садівників більше хвилює питання врожайності, а особливо коли вирощування томатів направлено на комерційні цілі. Але в цьому питанні ще важливу роль відіграє і якість томатів. Адже некрасиві плоди і не продаси толком, а особливо якщо їх багато. Все обернеться проти недобросовісного садівника. Якщо ж Ви вирішили бути тлумачним городником і шукаєте сорти, які і якісні, і рясно плодоносять, то Ваші пошуки закінчені. Ось відповіді на всі Ваші питання.

Сорт «Синдбад»

Гібрид. Дозріває дуже швидко - за 85 - 95 днів. Сорт вважається супердетермінантние. Кущі розгалужуються слабо, листя на пагонах мало, у стебла є виражений штамб, досить невисокі (до 70 см).

Листки світло-зеленого кольору, гладкі, з глянцевою поверхнею. Плоди плоско-округлої форми, гладкі на дотик, без блиску, рівного червоного кольору. Вага плодів не дуже великий, В середньому становить 85 - 90 г .Вкус у томатів відмінний.

У кисті формується в середньому 8 плодів, які виглядають дуже красиво по закінченню періоду дозрівання. Урожайність становить в середньому 10 кг на 1 кв. м. Сорт не пошкоджується вірусом тютюнової мозаїки і фітофторозом. Рекомендується для вирощування в теплицях.

Посів насіння потрібно робити не пізніше початку березня, щоб розсада зміцніла. Пересадку саджанців можна робити вже в середині квітня. Навіть якщо вночі температура опускається трохи нижче нуля, то саджанці в теплиці все одно виживуть.

Бажані підгодівлі розсади добривами , а також періодичні зміни температур, щоб стебла саджанців не витягнула. Також потрібно обробляти розсаду від захворювання під назвою «чорна ніжка» Ніяких специфічних відмінностей від догляду за іншими сортами томатів немає.

Бажано підв'язувати кущі до опори, щоб легше було мульчувати грунт і видаляти бур'яни. Цей сорт прекрасно відреагує на підгодівлю мінеральними добривами. Формувати ці кущі краще в 2 стебла, а також нормувати навантаження на кущ за допомогою видалення зайвих кистей. Полив і розпушування землі повинні супроводжувати один одному.

Сорт «Роза вітрів»

Скоростиглий сорт, плоди дозріють через 100 - 105 діб після перших сходів. Кущі штамбові, потужні, невисокі (до 45 см), з великою кількістю листя.

Листки болотного кольору, нерівні. Плоди округлої форми, важкі (в середньому важать 200 - 300 г), яскраво-рожевого кольору, м'які по структурі, дуже смачні. Томати не розтріскуються, легко переносять транспортування. Плоди не псуються довгий час після зняття з куща.

Прекрасно підійде для споживання в свіжому вигляді, а також для консервації і в якості вихідного матеріалу для соків і пасти. Цей сорт здатний витримати погіршення погодних умов, а також не схильний до дії фітофтори. Розсада цього сорту дуже красива на вигляд, вкрай потужна. Посів насіння потрібно проводити в перших числах травня.

Після закінчення 35-40 днів після посадки розсаду можна висаджувати. У період з 10 до 15 червня саджанці можна прикопувати за схемою 70х35 см. Розсаду потрібно гартувати й удобрювати, щоб поліпшити показники стійкості саджанців, а після і кущів, до поганої погоди.

В умовах теплого клімату етап вирощування розсади можна пропустити, а відразу сіяти насіння в опалювальну теплицю. Полив кущів повинен бути регулярним. Пасинкувати рослини не потрібно. Щоб облагородити зовнішній вигляд грядки, можна підв'язати кущі до опори.

Так буде легше мульчувати соломою грунт, а також видаляти бур'яни. Комплекси добрив краще не використовувати в підгодівлі, а вносити потрібно виключно основні добрива. Азотні добрива використовувати потрібно дуже акуратно і в невеликих кількостях.

Сорт «Діна»

Ранній сорт, досить 105 - 110 днів для повного дозрівання. Кущі середньої висоти (до 70 см), среднеобліственний, без штамба, сила росту у стебла обмежена. Томати жовті, великі (до 300 г), витягнуто-округлої форми, дуже смачні.

У м'якоті міститься велика кількість каротину, що робить томати цього сорту ще більш корисними, а особливо для дітей. Урожайність становить близько 4 кг з одного куща.

Ці томати можна не тільки споживати свіжими, але і консервувати, маринувати, а також продавати. Кущі не пошкоджуються захворюваннями, спокійно переживають погану погоду.

Період плодоношення досить довгий. Розсаду потрібно закладати приблизно в середині березня, а пересаджувати вже в плюсову температуру. Схема посадки звичайна - 60х40-40 см. Розсаду потрібно регулярно поливати і підгодовувати. Пікіровка також за планом - у фазі 1 - 2 листків.

Рекомендовано вирощувати ці кущі у відкритому грунті, але будуть плодоносити і в парниках. Кущі низькорослі, тому догляд за цими рослинами більш ніж простий. При формуванні куща має бути 2 стебла.

Обов'язково потрібно пасинкувати кущі, щоб навантаження на кущ не була надмірною. Можна створити додаткову опору, щоб полегшити всі етапи догляду за рослинами. Поливати кущі можна в борозни, а не в кущі, але це залежить від садівників. Не потрібно переливати воду, щоб коріння кущів не розпочали гнити.

Також цікаво прочитати про сорти томатів для Сибіру

Сорт «Де Барао»

Різновидів цього сорту дуже багато: червоний, жовтий, царський і багато інших. Загалом, Сорт відноситься до пізніх , так як в середньому вегетаційний період триває 120 - 130 днів. Кущі індетермінантні, високі (до 2 м), дуже потужні, з великою кількістю листя.

Плоди у цього сорту округлі, сливовидної, окрас залежить від різновиду сорту. Вага томатів в середньому досягає 150 м Сорт дуже урожайний , близько 10 кг з однієї рослини при хорошому догляді можна буде зібрати.

Ці томати припадуть до смаку як свіжими, так і консервованими. Володіють відмінною лежкістю і транспортабельністю.

Хоч і уражаються фітофторозом, але не дуже сильно. Кущі цього сорту в будь-якому випадку потрібно починати через розсаду, закладку якої бажано проводити в період з кінця березня до початку квітня. Перед посівом насіння їх краще обробити слабким розчином марганцівки для дезінфекції. Саджанці віком 60 - 65 діб вже придатні для пересадки в грунт.

Бажано добре загартовувати розсаду, це піде на користь кущах. Вкрай важливо часто поливати розсаду теплою водою. Обов'язково потрібно підв'язувати і пасинкувати кущі, щоб плоди були досить великими. Підв'язку потрібно робити до міцної шпалері, щоб остання витримала важкі плоди. Обов'язково потрібно удобрювати кущі, щоб плоди досягли своїх значних розмірів.

Сорт «Гулівер»

Сорт дуже скоростиглий - кущах потрібно 80 - 85 діб. Кущі детермінантні, заввишки досягають 100 - 120 см. Плоди довгастої форми, яскраво-червоного кольору, гладкі на дотик, важкі (найбільші досягають 600 г, далі середня вага становить 120 г).

М'якоть дуже ніжна, смачна. Кущі стійкі до поганих погодних умов, перепади температур, а також не пошкоджуються будь-яким видом гнилі, вірусом тютюнової мозаїки і альтернаріоз. Врожайність висока і стабільна , близько 5 кг з одного куща.

Ці томати чудово підійдуть для салатів, а також для виготовлення соків, паст, пюре та інших томатопродуктів. Плоди цього сорт прекрасно підходять для продажу, так як вони не розтріскуються. Томати не псуються при транспортуванні і витримці після зняття з куща. Початок березня - найкращий час для посіву насіння.

Через 45 - 50 днів саджанці можна пересаджувати в грунт. Дуже рекомендується підгодовувати розсаду добривами, причому регулярно. Схема посадки типова для саджанців детермінантних сортів томата - на 1 кв. м. можна вільно розмістити 6 - 7 саджанців.

Обов'язково потрібно стежити за тим, щоб саджанці не дуже витягнулися. Кущі цього сорту спокійно переживуть погану погоду. Звідси і невибагливість кущів в догляді. Потрібно регулярно поливати кущі, після цього рихлити землю, щоб не утворювалася кірка.

Бажані регулярні підгодівлі комплексами добрив. Обов'язково потрібно пасинкувати кущі , щоб вони не наростили занадто велику вегетативну масу. Інакше плоди будуть дрібними і несмачними.

Можна також підв'язати рослини.

Сорт «Каспар»

Гібрид, створений голландськими селекціонерами. Рослина детермінантна, висотою до 100 см, дуже компактне, що стелиться по поверхні грунту. Томати довгастої форми, перцевідние-циліндричні, з вістрям на кінці, середньої ваги (120 - 140 г), кисло-солодкого смаку, червоні.

У сирому вигляді ці томати можуть стати прекрасним елементом дієтичного харчування через підвищену концентрації лікопіну, також підійдуть для консервування. Плоди не розтріскуються, кущі не уражаються Вертіциллезному і фузаріозним прив'яданням. Урожайність висока - близько 4 - 5 кг з куща. Розсада буде першим етапом у вирощуванні цих томатів.

До пересадки саджанців в грунт має пройти 50 - 70 днів. Кінець травня буде найбільш підходящим часом для пересадки маленьких кущиків. Ці томати приживуться у відкритій землі, а також і в парниках. На одиниці площі можна розмістити 3 - 5 саджанців.

Підготовлені з осені грядки потрібно Удобрити мінеральними і органічними добривами .Цей сорт невибагливий в догляді, тому досить регулярно поливати кущі, рихлити ґрунт і покривати її мульчею. Бажані 3 - 4 підгодівлі за період вегетації кущів, причому вносити потрібно весь спектр добрив. Профілактичну обробку кущів від захворювань бажано проводити, щоб максимально захистити рослини.

Сорт «Волове серце»

Сорт відноситься до середньостиглих, індетермінатний, встигне дозріти за 125 - 130 днів. Перші плоди найбільші (в середньому 500 г, іноді навіть 800 г).

Томати сердцеобразной форми, дуже м'ясисті, червоного кольору, з невеликою кількістю насіння. Кущі високі (до 1,7 м), среднеобліственний. Найбільша кількість плодів можна отримати з тепличних кущів, в середньому можна зібрати по 8-12 кг плодів з однієї рослини.

Ці томати не підійдуть для консервування, але прекрасні самі по собі, а також в якості сировини для соку і соусу. Також плоди підійдуть для маринування, причому їх смак не погіршитися. Час для посіву насіння настає на початку березня.

Саджанці обов'язково Потрібно пікірувати і регулярно удобрювати . Для тепличного вирощування пересаджувати саджанці можна вже з початку квітня. Якщо ж планується грунтове вирощування, то пересаджувати розсаду можна тільки в травні. Схема посадки - 40х50 см.

3 - 4 саджанці спокійно уживуться на 1 кв. метрі. Сорт невибагливий в догляді через стійкості до поганих погодних умов. Не дивлячись на значну висоту кущів, підв'язувати їх не слід, так як плоди просто опаде під своєю власною вагою.

Пасинкування обов'язково, інакше кущ буде перевантажений. Можна залишити не більше 8 кистей на одній рослині. Обов'язкові регулярні поливи, мульчування і розпушування грунтів. 2 - 3 рази можна удобрити землю, щоб плоди вийшли великими і дуже смачними.

Обробки препаратами проти фітофтори і інших захворювань бажані. Ці кілька високоврожайних сортів томатів прикрасять Ваші грядки і стіл. Також ці різновиди помідор чудово підійдуть для продажу завдяки прекрасному зовнішньому вигляду плодів, їх значному розмірі, а також великій кількості самих томатів. Вирощують ці сорти на своїй ділянці, балуйте себе свіжими овочами та отримуйте вітаміни природного походження.