Томати в теплиці з полікарбонату відео :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Томати в теплиці з полікарбонату відео

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Томати в теплиці з полікарбонату відео

Мозаїка

Мозаїка томатів - це дуже неприємна хвороба, що викликається вірусами, часто призводить до втрати врожаю і загибелі кущів.

 • Зміна форми і забарвлення листя. Поява жовтувато-зелених плям. Пригнічення рослини, що призводить до зменшення врожаю томатів, пожовтіння і подальшого засихання.
 • Видалення і спалювання уражених рослин. Попередня півгодинна протруювання насіння в однопроцентному розчині марганцівки. Полив розсади таким же розчином по кілька разів на день з проміжками в 3 тижні.
 • Обробка розсади розчином знежиреного молока кожні десять днів. Його роблять так: в десяти літрах води розводять 1 літр молока з додаванням чайної ложки сечовини. Для висівання краще 2-3-х річні насіння. Хвороба передається через сік рослин. Тому не потрібно його стосуватися, пасинкуя помідори. Краще вибирати стійкі до мозаїки сорти і гібриди. Ранній посів насіння.

Сіра гниль томатних плодів

Це хвороба, що викликається грибами. Поразка плодів томатів відбувається, як правило, в самому кінці вегетації, коли приходять холоду і дощі.

 • Поява дрібних округлих плям, які з часом починають збільшуватися і виділяти буру рідину. Виникнення сірої цвілі на стеблах, листках і квітках рослини.

Якщо ви помітили сіру гниль, вирощуючи томати в теплиці з полікарбонату, то необхідно зробити наступне:

 • Видалити уражені плоди та інші органи рослини; Підвищити температуру; Обприскати хворі помідори такими препаратами як Фундазол, «Заслін» або «Бар'єр».

Коренева гниль томатів

Характеризується прив'яданням рослин, так як їх коренева шийка починає загнивати. Ця хвороба може вражати і огірки.

 • Дезінфекція грунту за допомогою розчину з мідного купоросу. Зняття хворого верхнього шару грунту в теплиці і додавання свіжого. Обробка «Заслоном» і «Бар'єром».

Це хвороба, причиною якої є гриби. Вона вражає тільки плоди (на фото).

 • З'являється невелике бура пляма в підставі плода. Обрив зелених помідорів з подальшим їх падінням.
 • Чи не підгодовувати рослини свіжим гноєм і великою кількістю азоту. Дезінфекція грунту. Збір і знищення уражених плодів.

Макроспоріоз або суха плямистість

 • Поява досить великих коричневих плям. Відмирання сильно уражених листя. Темні плями в підставі плода. Поява чорного оксамитового нальоту.

Заходи боротьби - такі ж, як і у фітофтори.

Розтріскування плодів томатів

Це не інфекційна, а фізіологічна хвороба. Причина - полив рослини в посуху великою кількістю рідини відразу. Відбувається швидке надходження води в плоди і розрив стінок клітин тканини.

 • Якщо вирощувати помідори в теплиці, то в спеку слід її обприскувати розчином вапна. Крім перерахованих вище хвороб, подивитися на які ви зможете на фото, помідори часто вражаються комахами-шкідниками. Капустянка - це досить велике (до 5 сантиметрів) буре комаха, яка має великі лапи, якими вона може копати. Вона любить сиру грунт, багату гноєм.
 • Вливання в норки шкідника настою гострого перцю або столового оцту.

Дротяники

Дротяники - це жовті гусениці, які здатні пошкоджувати коріння і стебло томатів.

 • Допомогти позбутися цього шкідника допоможуть палички. На них потрібно нанизати овочі і зарити їх у грунт так, щоб стирчали кінчики паличок. Через кілька днів, палички, в яких накопичилися дротяники потрібно витягнути і спалити. Коли проводиться перекопування грунту в теплиці, дротяників слід зібрати і знищити. Знизити їх кількість також можливо при вапнуванні грунтів та внесення мінеральних добрив.

Білокрилки і совка

Білокрилки - теж досить поширені комахи в теплиці. Їх личинки здатні висмоктувати соки з листя, і з часом це може призвести до того, що помідори гинуть. Заходи боротьби - обробка Фосбецідом або Ціткором. Підгризаючі совки - це гусениці сірого або чорного кольору, здатні дуже пошкодити помідори. Щоб уберегти свій урожай, вирощений в теплиці, потрібно:

 • Знищувати бур'яни. Збирати гусениці. Обробити рослини і їх плоди препаратом «Стріла».

Як бачите, позбутися від хвороб нескладно, достатньо знати методи боротьби з ними. І тоді помідори порадують вас своїми соковитими і корисними плодами.

Поділитися з друзями:

Яка потрібна грунт щоб вирощувати помідори?

Для того щоб підготувати грунт необхідно зняти верхній шар, товщиною до десяти сантиметрів, так як в ньому знаходяться всі гриби і мікроорганізми. Після цього всю грунт потрібно продезінфікувати, для цього потрібно приготувати розчин, що складається з десяти літрів води і столової ложки мідного купоросу.

Читайте також: Консервування помідорів, рецепти на зиму Для хорошого врожаю томатів потрібні мікроелементи та інші вітаміни . Також грунт в теплиці потрібно постійно підживлювати.

Для підготовки розсади відбираються тільки добре насіння, за винятком хворобливих, порожніх або пошкоджених. Для того щоб бути впевненим на сто відсотків що насіння зійде краще придбати продукцію від відомих виробників.

Сіяти насіння в теплицях зі скла або полікарбонату потрібно на початку березня, або наприкінці лютого, а в плівкових теплицях на початку другої декади березня. Найоптимальніша висота яку мають помідори - це тридцять сантиметрів, вище рослина брати не потрібно, так як його легко можна пошкодити при пересадці.

І тоді замість того, щоб розвиватися кореневій системі, всі сили Помідори Будуть віддавати, на відновлення стебла. А якщо брати рослини меншої довжини, то вони будуть кволенький, і навіть при гарному догляді не зможуть прижитися ні на одній з грунтів. Хтось каже що при посадці рослина має стояти строго вертикально, хтось же дотримується тієї думки що воно повинно бути під нахилом.

Присипати рослина землею потрібно до рівня перших листочків. Якщо ж вам потрібно працювати з переросла розсадою, то ямка повинна бути в два рази більше звичайної, а коли рослина помістити там, до кінця присипати землею її не потрібно.

Тільки після того як кущ приживеться в грунті можна досипати землі. Поливати рослину вперше можна не раніше ніж на дванадцятий день.

Підживлення розсади помідор відео

Також між кущами потрібно дотримуватися відстань, яке повинно бути трохи хворієш півметра. Якщо ж цього не дотримуватися, то кущ розростеться і знизиться врожайність або рослині буде тісно. Доглядати за плодами помідор не так вже й складно.

Весь догляд включає в себе прополку і розпушування грунту, полив, підживлення, пасинкування, підв'язку і захист від шкідників. При невиконанні будь-якого пункту можна і не отримати врожаю, так як цей перелік догляду є комплексним. Також роботи по догляду можна улегчіть.

У парник можна провести крапельну систему, і вологими томати стануть і без вашої допомоги. Також можна постелити солому, завдяки якій прополкою і розпушуванням грунту потрібно буде займатися рідше. Після всього цього можна тільки чекати урожай Помідор .

Якщо ж ваші овочі вирощувалися взимку, то під час збору врожаю інтервал повинен бути рівний двом дням, а якщо восени, то збирати плоди необхідно щодня. Зривати ж дозрілі томати потрібно дуже акуратно.

Багато дачники збирають плоди, тільки коли вони трохи почервоніли, за рахунок цього інші томати можуть набрати більшу вагу. Зберігати помідори потрібно в ящиках, при цьому обернувши кожен овоч папером.

Поради по вирощування помідорів в теплиці відео

Також почитайте:

Висаджувати розсаду помідорів в теплицю

Терміни висадки розсади в теплицю

Все залежить від клімату вашого регіону. Зазвичай в не обігрівається теплиці розсаду томатів висаджують на початку травня. Якщо є загроза поворотних заморозків, то поставте в теплиці додатково дуги і натягніть над розсадою покривний матеріал.

Якщо немає такої можливості, то висаджуйте розсаду пізніше, коли будете впевнені, що заморозки не повернуться.

Як підготувати грунт в теплиці для помідорів

Навесні ми перекопують грунт в теплиці і вносимо в неї перегній. Свіжий гній в теплицю вносити категорично не можна! Потім поливаємо всю грунт і закриваємо теплицю до посадки розсади.

Більше нічого попередньо в грунт не вносимо. Тільки коли будемо садити томати, в кожну лунку додамо жменю деревної золи. Далі, якщо рослинам буде чогось не вистачати, а це буде помітно по листю, живлення рослин скорегуємо додатковими підгодівлею.

Як садити помідори в теплиці

Схема посадки томатів у теплиці безпосередньо залежить від посаджених на розсаду сортів і способі формування їх. Головна умова для хорошого врожаю - посадки не повинні бути загущені, для кожного кущика повинно вистачати сонця. На питання як правильно розмістити томати в теплиці немає єдиної думки, у кожного досвідченого садівника свої тонкощі в посадці і свої схеми. На наш погляд, найбільш оптимальними для теплиці є такі схеми:

 • Скоростиглі низькорослі сорти, що формуються в 2-3 стебла, садити краще в шаховому порядку в два ряди з відстанню між кущами 50 см, а між рослинами - 40 см; штамбові і детермінантні сорти, що формуються в 1 стебло, відстань між рядами 50 см, а між рослинами - 25 см, т. е. на 1 кв. метр можна посадити до 10 рослин. Але ця схема вимагає ретельного догляду за рослинами, щоб не згустити їх, і більше розсади; високорослі індетермінантні сорти краще посадити в 2 ряди в шаховому порядку з відстанню між рядами 80 см, а між рослинами - по 60 см при вирощуванні їх в 1 стебло і до 70-75 см - при вирощуванні їх в 2 стебла.

Але найкраще - комбінувати посадки в теплиці. Для цього на кожній половині теплиці (розглядаємо варіант теплиці з двома грядками і проходом між ними) ми садимо розсаду в два ряди.

У скла - перший ряд, садимо скоростиглі детермінантні рослини з відстанню приблизно 40 см, формуємо їх в одне стебло. В ряду біля проходу - другий ряд, садимо високорослі помідори через 60 см і формуємо їх також в 1 стебло.

Між високорослими і детермінантності садимо супердетермінантние штамбові сорти з відстанню в 25 см один від одного. Формуємо їх в 1 стебло і прищипують після другої кисті, залишивши над нею 2-3 листки.

Така посадка можлива тільки при формуванні всіх рослин в одне стебло, інакше посадки будуть загущени. Ведення томатів в 1 стебло дозволяє отримати найбільш ранній урожай, але він буде максимальним.

Можна вести кущі і в 2 і в 3 стебла, тоді плодів буде більше, але встигати вони будуть пізніше, а при короткому літі багато з них на кущі не визріють. Тобто ви отримаєте максимальний урожай але він складатиметься не тільки з червоних, але і з зелених помідорів. При використанні нашої схеми в теплицю розміром 8х3 метра, можна посадити відразу до 50 ультраскоростиглих, до 40 детермінантних і до 20 високорослих томатів. Причому в першій половині липня ультраскоростиглого сорти вже віддадуть урожай. Після посадки розсади помідорів у теплицю їх необхідно добре полити під кущ.

Мульчування томатів у теплиці

Додамо, що після висадки розсади томатів в теплицю, грунт ми мульчіруем соломою шаром приблизно 5 см. Це дозволяє в майбутньому скоротити поливи і тим самим знизити вологість повітря в теплиці.

Висока вологість (як правило разом з низькою температурою повітря) сприяє захворюванню томатів фітофторою. Деякі садівники використовують в якості мульчі скошену траву, інші - картон, треті - неорганічну мульчу та ін. Після посадки розсади помідорів у грунт, краще їх на пару днів притенить, інакше вони можуть отримати сонячний опік.

Посадка томатів в теплицю з полікарбонату відео

Будемо раді, якщо ви поділитеся своїми способами висадки розсади в теплицю або просто доповненнями. Скільки кущів томатів ви садите в теплицю? Чим удобрюєте грунт при посадці?

Наші нові сервіси

Порада. Використовувати такий метод поливу потрібно дуже акуратно, так як через перенасичення вологою є можливість того, що коренева система загине.

 • Дождевальная система зрошення більш сучасна і найчастіше використовується в теплицях. По всьому периметру теплиці встановлюються на певній висоті труби для подачі води, і все їх закінчення мають спеціальні насадки. Вода подається зверху.

Порада. Цей спосіб поливу найкраще використовувати для вологолюбних сортів томатів.

 • Крапельний полив - найекономніший спосіб поливу томатів. Вода подається прямо під стовбур розсади невеликими дозами.

Порада. Цей спосіб може підійти як для вологолюбних, так і для звичайних сортів томатів. На відео показані всі ці системи зрошення розсади помідор в теплиці.

Підживлення томатів

Всі сорти томатів вимагають регулярної подкормкіВиполнять такі дії потрібно тільки після того, як розсади, висаджені в теплиці, візьмуться. Про це будуть свідчити додаткові листки на стовбурі і швидке зростання куща. Отже:

 • Як правило, підживлення (див. Чим удобрювати помідори, щоб отримати багатий врожай) виконується тільки два рази. Перший раз після прийняття розсадою грунту в теплиці і другий - як тільки почнуть з'являтися плоди (зав'язки). За один раз будь підгодівлі повинно йти не більше 0,40-0,45 кг на 1 сотку грунту. Як засіб використовується селітра кальцієва або аміачна і бажано в порошковому вигляді - коли процес добрива здійснюється після прийняття розсадою грунту. Цим порошком посипається грунт і поливається. Можна використовувати ці кошти і в рідкому стані і застосувати їх в процесі поливу томатів.

Порада. Концентрація будь-якого розчину для підживлення томатів не повинна перевищувати 0,3%.

 • Не варто відразу після того, як почне розсада робити підгодівлю. потрібно спочатку зробити аналіз грунту на наявність в ньому поживних речовин. Якщо вони в ньому знаходяться в достатній кількості, то першу підгодівлю можна скасувати.

Порада. Є ще деякі методи, які мають на увазі підгодівлю безпосередньо кореневої системи. Але, як показала практика, найкраще застосовувати добрива поверх грунту.

У цьому випадку результати її можна буде побачити на тижні дві раніше кореневої.

Самозапилення томатів у теплиці

В принципі, всі сорти розсади помідорів, які вирощуються в тепличних умовах і так здатні до самозапилення. Городнику залишається їх тільки правильно висадити всередині теплиці, щоб була можливість повітряним масам переносити пилок з куща на кущ. Необхідні заходи:

 • Для цього в теплиці передбачені кватирки, які служать не тільки для провітрювання конструкції, але ще і для таких цілей. Самостійне запилення полягає в тому, щоб струшувати пилок з квіток на кущі томатів за допомогою м'якої палички (злегка б'ючи по кущу) або просто струшувати розсаду. Після цього пилок повинна обсипатися на грунт. Є також спеціальний засіб, який продається у вигляді розчину. в нього можуть занурюватися квітки томатів або просто піддаватися обприскування.

Порада. Перед такими роботами найкраще проконсультуватися з фахівцем в цій галузі, щоб своїми неправильними діями не завдати шкоди рослині.

Уривок помідорів в теплиці

Що таке обрізання помідор в теплиці? Це приведення в порядок кущів помідорів шляхом обрізання зайвих гілок і листків. Як це робити правильно? Все досить просто.

За допомогою секатора вибираються самі нижні гілки куща томатів і обрізаються. У деяких випадках обрізаються і верхні паростки. Все залежить від розростання куща томата. Порада. Такі дії дуже важливі при якісному догляді за помідорами і особливо в теплиці.

Вони допомагають поживним речовинам вилучатись плодами томатів, а не самими кущами. Також обрізання підлягають і слабкі гілки розсади.

Загальні рекомендації по вирощуванню і догляди за томатами в теплиці

Поради з вирощування красивих і якісних помідорКак виростити помідори в теплиці як доглядати за ними правильно? Ці питання завжди цікавлять початківців городників.

У тому випадку, якщо не обізнаності в деяких діях по догляду за томатами, то виконувати їх без попередньої консультації з фахівцем не рекомендується. Догляд за кущами томатів може бути будь-яким. Найголовніше - якісний грунт в самій теплиці.

Тільки завдяки його родючості є можливість отримати відмінний урожай помідорів. Садити насіння на розсаду томатів потрібно ближче до початку весни, а в середині літа готові кущики невеликого розміру висаджуються в грунт теплиці. Там потрібно їм створити всі умови для нормального росту.

Поділитися в соц. мережах

Методика вирощування томатів у теплицях з полікарбонату володіє істотними відмінностями від технології вирощування на відкритому ґрунті. Це пов'язано з підвищеною вологістю повітря в паніці, перепадами температур, залежними від періоду доби і перегріву рослин, який може статися в денний час.

Підготовчі роботи в теплицях

Щоб почати вирощувати томати для теплиці з полікарбонату потрібно підготувати до цього сам парник. Щоб це здійснити потрібно виконання ряду робіт, які потрібно закінчити до початку весняного періоду. Перші весняні промені сонця зігрівають парник і дозволяють накопичувати в грунті тепло.

Тому, споруда повинна розміщуватися далеко від високих дерев або будівель. Величезне значення має якість грунту, що знаходиться всередині парника. Якщо в грунті присутній суглинок, то щоб його розбавити необхідно додавання перегною, тирси і торфу, які додаються з розрахунку одне відро на квадратний метр площі.

Якщо в грунті занадто великий відсоток торфу, то необхідно додавання одного відра тирси, перегною і дерну, а так само половини відра піску на кожен квадратний метр грунту. Грядки слід підготувати за сім днів до пересаджування рослин. Оптимальною шириною для грядки є 0,9 метра.

Томати в теплиці з полікарбонату

Якщо в парнику поміщається більше однієї грядки, то відстань між ними не повинно бути менше 0,6 метра. Перед самою посадкою рослин, потрібно полити грунт розчином, що складається з 1 грама одновідсотковою марганцівки розмішати в 10 літрах води. У кожну лунку грунту потрібно заливати відро розчину.

Підбір сорту томату

Щоб урожай помідорів досягав стабільного показника, слід зупинити вибір на гібридному сорті томата, як дуже стійкого до впливів різних хвороб і комах-шкідників. Гібридний сорт томата здатний приносити плоди навіть в несприятливому довкіллі.

На замітку: При вирощуванні помідорів в полікарбонатною теплиці оптимальними виявляться види томата, розташовані до необмеженого росту, а сорти з обмеженим ростом недоцільно висаджувати, так як вони формуються з одним стеблом. Тому, щоб у них з'явилося близько 8 стебел, потрібно висадити розсаду в постійному місці на початку травня. У цей період ще недостатньо тепло, а в нічний час можуть виникнути заморозки, тому пересаджувати саджанці томата в полікарбонатну теплицю трохи ризиковано.

До того ж, висаджені рослини обмеженого зростання не встигнуть викинути більше чотирьох кистей. Особливістю томата необмеженого зростання є схильність до раннього вступу до плодоношення, при цьому суцвіття з'являється на рослині через проміжок в пару листів. На рослинах такого сорту може утворитися близько чотирнадцяти кистей.

Великим плюсом цього сорту томату є той факт, що всі плоди дозріють до закінчення літа, тому не будуть пошкоджені можливими заморозками, які почнуться восени. І, що особливо важливо, на плодах, дозрілих до заморозків, не виникає таке захворювання як фітофтора, здатна знищити врожай протягом декількох днів.

Підготовка насіння

Насіння томатів для теплиці з полікарбонату слід підготувати до посадки - це дозволить виростити хорошу розсаду, з міцним стеблом і коренем. Підготовка насіння полягає в їх поетапної обробці, яка складається з наступних дій:

 • Насіння укладаються в тканинний мішечок, після чого поміщаються на третину години в марганцевий розчин, що складається з столової ложки води і одного грама порошку; з марганцевого розчину насіння виймаються і промиваються чистою, прохолодною водою; створюється живильний розчин методом змішування літра води і чайної ложечки нітрофоски; після промивання насіння, поміщені в живильному розчині, укладаються в теплому місці; вийняті насіння з живильного розчину, без промивання, необхідно перекласти в посудину, що містить чисту воду, і залишити їх на добу; після закінчення доби, насіння поміщаються для загартування на середній полиці холодильника, де знаходяться протягом двох діб; важливо стежити, щоб в процесі загартування насіння не виявилися пересохлими; по закінченню гарту, насіння висаджуються в грунт.

Щоб з насіння виросли рослини міцніше, потрібно підготувати грунт. Крім того, сама процедура висаджування насіння вимагає виконання поетапних дій:

 • У невисоку ємність (висота бортів не перевищує десяти сантиметрів) поміщається грунт і зволожується. Зволожена грунт легенько утрамбовується. У грунті, проробляються борозни завглибшки до 1,5 сантиметра. Відстань між борознами не повинно перевищувати семи сантиметрів. Насіння поміщаються в борознах на відстані двох сантиметрів одного зернятка від іншого. Ємності з засіяними зернятками встановлюються в освітлених і теплому місці. Після закінчення п'яти діб ємність прикривається плівкою з поліетилену. Це сприяє швидкій появі сходів.
 • Вирощування розсади

  Вирощування розсади помідорів для теплиці з полікарбонату вимагає виконання кількох рекомендацій:

 • Після появи сходів, протягом першого місяця, їх слід поливати тричі. Перший полив проводиться відразу, як сходи з'явилися. Другий і третій полив проводиться з інтервалом в два тижні між поливами. Температура води, використовуваної під час поливу, не повинна бути менше позначки 20 градусів. Протягом першого тижня в парнику потрібно підтримувати температуру не нижче 13 градусів вночі і +16 градусів удень. З другого тижня температуру можна трохи підняти - вночі до 16 градусів, а вдень до 20 градусів. Кожен день слід переставляти ємність таким способом, щоб до світла перебувала сторона, яка виявилася в тіні напередодні. У парник висаджуються «дозріли саджанці». Такими є рослини, які не перевищують 0,35 метра у висоту, що володіють декількома суцвіттями і близько десяти повністю сформованими листками. За три доби перед висадкою в парник з рослин слід зрізати три нижніх листа. Це знизить ймовірність появи захворювань у рослини.
 • Догляд за розсадою в тепличних умовах

  Основою догляду, за розсадою висадженої в парнику, є розташування рослин на грядці. Саджанці повинні знаходитися в грунті в шаховому порядку і не ближче 60 сантиметрів один від одного. Після правильного висаджування рослин настає період поливу, який починається через два тижні після висадки.

  Після першого поливу рослини слід підв'язати, залишивши близько восьми верхніх кистей рослини і квіти. Важливу роль відіграє запилення рослин, впливає на їх урожай. Щоб «опиліть» саджанці потрібно сонячним днем ​​струсити кисті квіток, полити рослини і обприскати квіти томата.

  Через дві години потрібно зменшити вологість повітря в приміщенні. Найпростішим способом, щоб це виконати, є відкривання кватирок і дверей парника. Знижений рівень вологості покращує смакові якості помідора.

  Збір томатного врожаю

  Збираючи врожай помідорів, слід акуратно зривати плоди, щоб не залишалися плодоніжки. Зібрані овочі укладаються в ящики. Максимально готовими до збору є плоди рожевого відтінку. Залишені на кущах рожеві помідори придбають червоний відтінок і втратять у вазі.

  Відео про помідори вирощені в парнику з полікарбонату

  Оцініть статтю: (Поки немає тих, хто проголосував, ви можете стати першим) Loading...


  Лук латук вирощування

  Детермінантні томати пасинкування

  Пустоцвіт на помідорах в теплиці

  Як доглядати за низькорослими помідорами в теплиці

  Як підвищити урожай помідорів в теплиці

  Помідори погано ростуть розсада квола що робити

  Вирощування полуниці в домашніх умовах цілий рік

  Рукола фото вирощування

  Вирощування помідорів

  Як часто поливати розсаду перцю та помідорів

  Еспарцет технологія вирощування