Сорти помідорів для відкритого грунту в Україні :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Сорти помідорів для відкритого грунту в Україні

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Сорти помідорів для відкритого грунту в Україні

Сорти помідор для грунту

Сорти помідор для посадки у відкритий грунт

Для культивування помідорів на відкритому грунті відмінно підходять кілька сортів, кожен з яких відрізняється як відтінками смаку, так і особливостями вирощування.

Алпатьева

Відноситься до ранньостиглий сортам, їх врожайність досягає 2 кг з 1 куща. Округлі, червоного кольору плоди підходять як маринування, для використання в свіжому вигляді або ж виготовлення соку. Повний зріст кущів обмежується 60 см.

Мідас

Топлодний, среднераннего дозрівання сорт. Помаранчеві плоди перцевідние форми досягають маси 100 г і відрізняються вишуканим смаком. Висота кущів - 140 - 180 см.. Рослини висотою до 100 см представляють собою новий і досить перспективний гібрид, стійкий до захворювань.

Помідори червоного кольору, врожайність з одного куща становить від 3 до 4 кг. Формують такі рослини в 2 або 3 стебла.

Водоспад

Середньостиглий сорт. Маленькі, глянцеві плоди злегка перевищують розміром виноградину, в той же час врожайність становить 3 - 4 кг. Такі томати добре підходить для консервування: крихітні помідорчики при засолюванні набувають чудовий смак і виглядають дуже естетично. «Водоспад» відноситься до ранніх сортів, і вирощувати його необхідно під плівковим тентом, ретельно виконувати всі умови догляду: такі кущі не стійкі до хвороб. Висота їх коливається від 80 см до 1 м.

Кострома

Середньоранній сорт, з гладкими, рівномірного кольору плодами до 125 г. Перші помідори з'являються на 110-й день, вважаючи від появи сходів. Цей томат є високоврожайних гібридом, внаслідок чого вкрай вимогливий до умов живлення, але, в той же час, стійкий до багатьох «помідоровим» захворювань.

Благовіст

Ранньостиглий сорт, із середньою масою помідори від 100 до 110 г. Округлої форми плоди відрізняються гладкою шкіркою і рівномірним фарбуванням. Перше суцвіття формується над 7-м або 8-м листом, трохи пізніше, на відстані 1 - 2 листків, з'являються такі суцвіття. Високоврожайний, з дружним і раннім плодонесеніем сорт, стійкий до більшості захворювань, що вражають ці рослини.

Чудо світу

Середньоранній високорослий сорт, що досягає 3 м. Кожна кисть дає 20 - 40 жовтих помідорів всього по 60 - 80 г кожен, загальна врожайність коливається від 5 до 7 кг на 1 кв. м. Форма плодів нагадує лимон, сама рослина формують в один або, якщо необхідно, два стебла, залишаючи до 5 кистей.

У період цвітіння, для появи більшої кількості зав'язей, суцвіття потрібно струшувати. Сорт відмінно підходить для консервування та дуже корисний при хворобах шлунка з підвищеною кислотністю. Безсумнівним плюсом є те, що сезон плодонесенія закінчується до початку поширення захворювань.

Дружок

Ранньостиглий високорослий сорт, що не перевищує 60 - 70 см. Дає великий урожай яскраво-червоних плодів, по 80 - 90 г кожен. Перше суцвіття формуються над 6 - 7 листом, інші - через 1 або 2 листочка.

Сорт добре пристосований до умов відкритого грунту.

Семко-Синдбад

Ранньостиглий гібрид з закладанням суцвіть над 6 - 7 листом. Округлі, насичено-червоні помідори важать не більше 90 м Плодоносити цей сорт починає на 90 день від появи сходів і має велику віддачу. Вирощувати його можна і в теплиці, і на відкритому грунті.

Семко-98

Ранньостиглий сорт, з червоними, округлими форми плодами вагою від 60 до 80 м Перше суцвіття утворюється над 5 - 7 листом, через 1 - 2 листи формуруются всі наступні, а на 87 - 93 день можна знімати перший урожай. Вирощувати такі томати зручніше у відкритому грунті, причому вони стійкі до фітофтори і відрізняються високою врожайністю.

Юніор

Ультраскоростиглого рослина, що не перевищує 50 - 60 см у висоту. Головне стебло випускає лише 3 суцвіття, інші формуються на бічних пагонах.

Від появи перших сходів до момент, коли почнеться дозрівання плодів, проходить максимум 80 - 85 днів, уже в першій декаді серпня можна отримати урожай. Урожайний, компактної форми сорт, пристосований до відкритого грунту.

Новинка Придністров'я

Відмінно підходить для консервування сорт зі слівовідной подовженими плодами червоно-оранжевого кольору. Помідорчики щільні, стійкі до розтріскування.

Талалихин

Ранньостиглий сорт, що досягає висоти 60 см. Червоні плоди плоско-округлої форми відмінно підходять для салатів. Безсумнівна перевага цих томатів - висока і дружна врожайність.

Грунтовий Грибовський

Ранньостиглий сорт з яскраво червоними, округлої форми гладкими плодами. Ці помідори відмінно переносять холоду і досить стійкі до короткочасної посухи.

Яблука на снігу

Сорт раннього дозрівання, з округлими маленькими помідорами червоного кольору. Плоди мають кислуватий смак і з'являються на 85 - 100 день. Висота кущів не перевищує 50 см, вирощувати їх можна як і на відкритому грунті, і в тепличних умовах.

Використовується для консервування та салатів.

Тигровий

Сорт середніх термінів дозрівання, висота кущів не перевищує 80 - 100 см. Гладкі, округлої форми плоди відрізняються незвичайною забарвленням: жовті смужки, розкреслюють яскраво-червону шкірку. Ці помідорчики дуже смачні і відмінно підходять для приготування салатів.

Плодоносити кущ починає на 110 день, і до початку поширення захворювань, як правило, встигає віддати весь урожай. Денна ж врожайність становить від 3 до 5 кг / кв. м. Кущі цього сорту необхідно підв'язувати до шпалери і пасинкувати. Вирощують його на відкритому грунті.

Помідор-персик

Названий він так не дарма: плоди і листя у цього томата покриті м'яким пушком. Циліндричні помідори насичено-червоного кольору досягають ваги 130 г і мають дуже ніжним, без кислинки, смаком. Кущі виростають до 180 см і дуже стійкі до хвороб цієї культури.

Славиться цей сорт своєї високою врожайністю.

Засолочний делікатес

Ідеальні помідори для засолювання з висотою до 100 см. Вага червоних циліндричних плодів не перевищує 80 - 100 г, при чому вони не тріскаються і не перестигають. Гладкі красиві помідорчики висять настільки щільно, що за ними практично не видно листя.

Ямал

Ранньостиглий, з максимальною висотою куща не більше 50 см. Культивується він виключно у відкритому грунті, перші врожаї можна знімати в термін від 85 до 100 днів, рахуючи від появи сходів. Невеликі округлі плоди мають червоний колір і солодкуватий смак, завдяки чому вживати їх краще в свіжому вигляді.

Олександр

Сорт з досить великими плодами середньою вагою по 150 г, з висотою куща до 100 см. Ці помідори відрізняються дружним урожаєм і мають щільну червону м'якоть, проте сам кущ потребує підв'язки.

Човник

Кущі раннього дозрівання, вирощуються у відкритому грунті і досягають зростання не більше 50 см. Довгасті, з кислуватим присмаком плоди червоного кольору з'являються на 85 - 100 день від появи сходів і ідеально підходять для консервування.

Ясний

Пізньостиглий сорт з плодами до 150 м Самі кущики невисокі, проте дають великий урожай.

Московський делікатесний

Цей сорт відрізняється стабільними врожаями і подовженими плодами кілька нерівної форми. Ростуть вони кистями, в кожній може бути від 12 до 15 помідорів.

Демидов

Малорослий штамбовий сорт з максимальною висотою 60 - 60 см. Великі рівні плоди відрізняються гарним смаком. Такі помідори культивуються тільки на відкритому грунті і мають високу врожайність.

Султан

Вироблений в Голландії гібрид, що ідеально підходить для відкритого грунту. Помідори цього сорту легко витримує важкі погодні умови, при цьому смакові якості і врожайність залишаються на висоті.

Білий налив

Сорт з ранніми термінами достигання і висотою куща не більше 50 см. Перші плоди з'являються на 85 - 100 день, відрізняються червонуватим кольором і плескатої формою.

Кислуваті, середнього розміру помідори, мають приємний смак, завдяки чому підходять не тільки для засолювання або консервації, а й для салатів або вживання в свіжому вигляді. Для висадки на відкритий грунт цей сорт підходить краще, ніж більшість інших томатів. Висаджується він на грядках, між якими залишається відстань в 50 см.

Кожна грядка має чотири ряди, віддалених один від одного на 35 см. Між центрами лунок залишається проміжок в 30 см. Важливо пам'ятати, що грядки повинні розташовуватися строго з півдня на північ.

Всього на одній сотці може рости до 1 000 таких кущів. Лунки робляться 30 см глибиною, в кожну вливається по 2 л води і півлітра розчиненого у воді курячого посліду, а також висипається по? літра суміші для добрива. До складу цієї суміші входять:? золи (обов'язково залишилася після спалювання картопляної або томатної гички), 1 відро ретельно просіяного перегною, від 30 до 40 г калимагнезии і по півсклянки нітроаммофоса і подвійного суперфосфату.

Врахуйте, що готувати цю суміш потрібно заздалегідь. Після того, як грунт вбере воду, її потрібно перемішати з добривами і в вийшла тістоподібної масу помістити розсаду. Помідор повинен бути укопаний в грунт по сім'ядольні листочки, а через годину під кожну рослину необхідно влити по 1 л води.

Висаджувати «Білий налив» слід в похмуру і бажано вологу погоду, щоб на ніжні листочки не потрапляли прямі сонячні промені. Якщо це не можливо, то посадку можна зробити рано вранці або ввечері. Цьому сорту потрібен захист від негоди.

Для цього через кожні 60 см через всі 4 ряди грядки потрібно протягнути дуги з тонких залізних прутів або дроту не менш 8 - 10 см діаметром. У разі зливи на ці дуги буде накидатися тент.

Зробити його можна з поліетиленової плівки, складеної вдвічі і прокладеної в середині 3 шарами крафт-паперу. Після того, як томати приживуться, їх потрібно буде обприскати 0,1% розчином борної кислоти. Зробити це необхідно на самому початку цвітіння.

Чорний принц

Це один з середньостиглих сортів з середньою висотою куща 110 - 140 см. Ребристі плоско плоди мають чорним з малиновим відливом кольором і славляться міцною і соковитою, без кислинки, м'якоттю. Завдяки цим властивостям вони ідеально підходять для салатів і прикраси страв.

Незрілі помідори у плодоніжки мають темно-зелений колір; в процесі дозрівання він змінюється на фіолетово-коричневий. В цілому вага коливається від 110 до 170 г, проте деякі плоди досягають 400 м Перші суцвіття у цих томатів формуються над 7 - 9 листом, кожен з більш пізніх - через 3 листа.

У кожному «гнізді» зав'язується близько 4 помідорів. Урожайність у цього сорту може досягати 3 - 3,5 кг, однак кущі вимагають підв'язки, при якій його формують в одне стебло, і пасинкування. Є у помідорів Чорного принца і більш серйозні недоліки: зірвані, вони досить швидко пропадають.

Написати коментар

  • Обов'язкові для заповнення поля позначені знаком *.

Ім'я: *

Величезна кількість сортів, пропонованих нам для посадки часом вводить в ступор. Намагаються селекціонери, з кожним роком надаючи нам новинки, на будь-який смак і колір, для будь-яких умов вирощування. Вибрати кращі сорти томатів для відкритого грунту зараз все складніше.

Змінюється клімат, змінюються умови вирощування і вимоги до сортів. Досить часто буває, що улюблений сорт раптом підводить, літо видалося холодне, або занадто жарко, то хвороба якась причепиться. Як вгадати, що висаджувати, щоб потім було що в салат порізати і по банках розкласти?

Вибираємо кращі сорти томатів для відкритого грунту.

Щоб не залишитися зовсім без помідор, потрібно висаджувати не один, а кілька сортів. Адже зараз практично неможливо вгадати прогноз погоди на сезон. Якщо якийсь сорт дав хороший урожай в минулому році, не факт, що і в цьому він також буде плодоносити.

Кращі сорти томатів для відкритого грунту.

Дубок - ранньостиглий сорт з терміном дозрівання 100-110 днів. Можна вирощувати не тільки у відкритому грунті, а й у теплиці. Низькорослі міцні кущики не вимагають пасинкування. Плоди соковиті і м'ясисті до 130 г, гарні як на засолювання, так і в свіжому вигляді.

Дубок практично не заражається фітофторою. Сибірський скоростиглий - старий, перевірений часом сорт. Смачні, ароматні плоди, вагою до 100 г можна вживати у свіжому вигляді і для засолювання. Кущі виростають від 40 до 70 см, холодостійкі.

Цінується за стабільно високу врожайність. Білий налив - ранньостиглий сорт, дозріває за 100-115 днів. Підходить не тільки для відкритого грунту, але і для теплиць. Кущі висотою до 50 см.

Плоди рівні, круглі без вад, до 150 г. Не раз виручав цей сорт в спекотне посушливе літо, коли всі інші сорти захворіли верхівковою гниллю, на ньому не було ні плямочки. Завжди дружний урожай і хороші смакові якості.

До фітофтори також байдужий. Де Барао - під нього потрібна спеціальна огорожа, кілочки його не витримують. Кущ виростає до 4 метрів. З одного куща можна зняти до 10 кг помідор.

Плоди витягнутої форми, схожі на яйце, 40-50 м Буває декількох видів: помаранчевий, рожевий, золотий, навіть чорний. Для консервації підходить краще за всіх сортів. Агата - ранньостиглий сорт, 100-113 днів. Кущик до 45 см, не вимагає пасинкування.

Плоди виростають до 100 г, круглі, червоні, гладенькі, з чудовим смаком. Прекрасний салатний сорт. Боні ММ - ультраскоростиглий сорт. Про нього можна сказати: посадив і забув, підходить для ледачих городників.

Плодів завжди багато, вони невеликі, до 80 м Практично не схильний до захворювань. Добре підходить для засолювання. Санька - ультраранній, 80-85 днів. Кущики невисокі, до 50 см, не вимагає пасинкування.

Стійкий до перепадів температури, не схильний до захворювань. Завжди високий урожай. Плоди дуже смачні. Демидов - середньоранній сорт для ледачих городників.

Його не треба ні пасинкувати, ні обробляти від хвороб. рожеві плоди виростають до 110 г, В основному йде для консервування. Грушівка - середньостиглий сорт. Кущ невеликий, до 70 см. Плоди витягнутої форми, від 100 до 150 г. Підходить і для салатів і для консервації.

Рослина не піддається захворюванням і не потребує пасинкування. Нікола - середньоранній сорт. Ніколи не підводить з урожаєм. Кущики невисокі, до 50 см. Плоди невеликі, до 80 м Нічим не хворіє і не потребує пасинкування. Боєць Буян - скоростиглий сорт.

Кущі до 40 см заввишки, що не пасинка. Плоди виростають до 180 см. Підходить як для вживання в свіжому вигляді, так і для засолювання. Список ще можна довго продовжувати, я виписала найпопулярніші сорти томатів для відкритого грунту, які користуються особливою любов'ю у сибірських городників за їх невибагливість. врожайність і стійкість до хвороб. Подивіться відео з докладним описом сортів томатів для відкритого грунту, дуже цікаво.

Читайте також:

Головна / Статті / Город / Томати / Кращі сорти і гібриди томатів для відкритого грунту

У попередній статті ми розглянули кращі сорти і гібриди томатів для захищеного грунту. Зараз спробуємо розібратися які ж сорти та гібриди томатів найкращим чином підходять для вирощування у відкритому грунті.

Детермінантні (низькорослі) сорти та гібриди томатів для відкритого грунту

Томат Ріо Гранде - улюблений багатьма суперврожайний сорт томатів для відкритого грунту. Рослина потужна, заввишки 50-60см. Плоди вершки, вирівняні, однорідні, масою 110-120г. з хорошим смаком. Універсального призначення (для споживання в свіжому вигляді, переробки, цільноплідного консервування). Томат Бобкат F1 - високоврожайний голландський гібрид томата для відкритого грунту. Середня вага плоду - 250-300г. Невибагливий до умов вирощування, наділений високою стресостійкість, пластичний. Стійкий до вертціллезу, стемфіліуму, альтернаріозу, фузаріозного в'янення томата. Томат Санька - прекрасний ультраскоростиглий сорт. Кущ компактний, висотою 30-40 см. Можна висаджувати по ущільненої схемою. Плоди округлі, червоні, слаборебристі, 3-4 камерні, без зеленої плями біля плодоніжки. Томат Волгоградський 323 - середньостиглий сорт. Від сходів до початку плодоношення 98-110 днів. Рослина детермінантного типу, компактне, сільнообліственное. Висота головного стебла 25-35 см. Плід плоскоокруглої, гладкий, слаборебристі, червоний, масою 80-95г. Смакові якості плодів хороші. Томат Тарпан F1 - кущовий рожевоплідний гібрид томата з ранніми термінами дозрівання (98-105 днів від появи сходів). Плоди м'ясисті і дуже смачні. Середня маса плоду 130-160г. Стійкий до багатьох хвороб. Томат Багіра F1 - ранній детермінантний гібрид томату для вирощування у відкритому грунті. Період дозрівання перших плодів 65 днів від висадки розсади. Плоди великі, округлої форми, діаметр 82 мм, середня вага 200-220 г, без зеленої плями біля плодоніжки з відмінними смаковими якостями. Високоврожайний, транспортабельний. Томат Лінда F1 - новинка, середньостиглий, великоплідний детермінантний гібрид салатного типу. Рослина дуже потужне. Плоди великі, щільні, плоско-округлої форми, яскраво-червоного кольору зовні і всередині, вагою 230-300 г, без зеленої плями біля плодоніжки, не розтріскуються. З відмінними смаковими якостями. Гібрид прекрасно адаптований до несприятливих умов вирощування, навіть при високих температурах добре зав'язує плоди.

Середньорослі сорти томатів для відкритого грунту

Томат Волгоградський 5/95 - сорт середньопізній, урожайний. Кущ штамбовий, стоячий, висотою 70-110 см. Маса плоду 90-150г. Відрізняється високою лежкістю і транспортабельністю плодів. Цінується за високу стабільну врожайність і гарна якість.

Індетермінантні (високорослі) сорти томатів для відкритого грунту

Гібрид Тарасенко-2 - середньопізній сорт томата, призначений для споживання в свіжому вигляді та консервування. Сильноросле рослина. Кисть багатоплідна, в одній руці до 30-40 плодів загальною масою до 3 кг. Частота зав'язування кистей - через 3 листа. Плід з щільною смачною м'якоттю, має форму притупленного конуса з відтягнутою верхівкою, оранжево-червоний, масою 50-70 г. Плоди довго зберігаються. Де-Барао Царський рожеве - новий дивовижний сорт сімейства «Де-Барао», призначений для овочівників-любителів. Термін дозрівання середньоранній. Перше суцвіття закладається над 8-10 листом, подальші - через 3 листа. Плоди перцевідние форми, рожеві, масою 300-400г. Урожайність 4-5 кг. з куща. Від звичайного Де-Барао відрізняють також поліпшені смакові якості. Де-Барао Жовте - один з найбільш популярних сортів аматорської селекції. Рослина потужна среднерослое, среднепозднеспелое, індетермінантна, вступає в плодоношення на 120-125 день після появи сходів. Плоди жовті, овальної форми, щільні, масою 60-70г. Мають відмінним смаком, довго зберігаються. Гідних уваги сортів і гібридів томатів дуже багато. Постаралися виділити найцікавіші на наш погляд. Сподіваємося, наша стаття допоможе полегшити Ваш вибір. На все добре і вдалого врожаю!

Новини

       Томати (помідори) - найпопулярніша дачні овочева культура, яку вирощують як у відкритому грунті (тут все про посадку овочів і догляді за ними), так і в теплиці. На дачі або на ділянці біля заміського будинку завжди знайдеться місце для невеликої теплиці або грядок для помідорів.

Колосальна кількість сортів рослини, до 1000, дозволяють вибрати найкращий вид помідорів для будь-яких умов вирощування. Ретельний вибір сорту для посадки дуже важливий, одні томати краще дозрівають у відкритому грунті, інші - в теплицях.

 Правильний вибір найкращого сорту помідорів, запорука гарного врожаю в будь-яких умовах. Це примхливий овоч, але цей критерій залежить від того, який сорт томата обраний.

     Чуйні на догляд помідори радують достатком врожаю з ранньої, ще прохолодну весну, до пізньої, вже з першими заморозками, осені в теплицях і трохи менше тривалість плодоношення томатів на відкритому грунті, що пов'язано з можливими заморозками і сортом рослини. Хоча помідори вважаються однорічними рослинами, але в сприятливих умовах в теплиці, найкращі сорти цих овочів можуть давати врожай протягом декількох років.

      Рослина любить тепло і світло (чим триваліше світловий день, тим швидше і краще починає плодоносити кущ помідора), не переносить зайвої вологості і сухості, може бути високорослим і карликовим. Вага плодів томатів коливається від 6,5 грам до 2, 900 кг (офіційно зареєстрований рекорд), середня вага 150 грам.

Кращі сорти томатів (помідорів) для теплиць

  • Медова крапля: середня вага - 30 гр, невибагливий, вимагає поливу і грунтової підгодівлі, висаджують в теплицю в березні, урожай збирають до вересня. Самара F-1: середня вага томата 90 гр, соковиті і солодкі, овочі вимагають обов'язкового досвічування (спеціалізований сорт для теплиць) .Ураган F-1: середня вага помідорів 90 гр, дуже скоростиглий, стійкий до фітофторозу. Манімейкер: середня вага плода 100 гр, стійкий до захворювань і шкідників, перші плоди можна збирати в липні. Лонг кіпер: середня вага плода 120 - 150 гр, потребує постійної турботи і уважного догляду, овочі зберігаються до нового врожаю. Чудо Землі: середня вага плода 400 гр, але не рідкість томати вагою до 600 гр, володіє високою врожайністю, стійкий до посухи, спокійно переносить перепади вологості і температури. Бичаче серце: вага помідора незвичайної форми може досягати 700 гр, пізньостиглий сорт, дуже вимогливий до температурного режиму і поливу, обов'язкова умова - тверда опора (кілочок) .Фунтік: середня вага томата до 200 гр, спеціалізований сорт для теплиці, невибагливий в догляді, високе стебло вимагає обов'язкової підв'язки, не схильний до вірусу тютюнової мозаїки, кладоспоріозу, фузаріозу. Відсутність додаткової хімічної обробки дає можливість отримувати екологічно чисту продукцію.

      Для вирощування наших овочів в теплиці найкраще підійдуть рожеві, жовті і червоні помідори, типу "Кардинала", "Слов'янки", "Костроми" і інших. Томати кольору троянди мають плоди значних розмірів, які дозрівають раніше всіх інших плодів інших сортів, ніж дуже зацікавлюють дачників і городників.

      Знамениті червоні помідори "Черрі" також вирощуються в теплицях, проте їх розмір зовсім крихітний, зате смак томатів незабутній. Зазвичай в теплицях вирощують гібриди овоча, але не всі.

Наприклад, "Дружок F1" в ній дозріває дуже швидко, приблизно 2,5 місяці йому необхідно для цього. "Самара F1" теж вирощується за таким принципом, проте її плоди можна побачити тільки через три місяці. Сорт "Енерго" - детермінантний, зростає в плівковій теплиці швидко, і його плоди зріють практично на кожній гілочці куща. "Червона стріла" теж є гібридом, у якого плоди незначного розміру, проте соковиті і смачні.

Ще є дуже багато гібридів помідорів, які дачники зазвичай вирощують в теплиці: "Благовіст", "Маргарита", "Гунин", "Зимова вишня" та інші. Існують сорти томатів, які вирощуються в теплицях і вважаються низькорослими, такі як "Аляска", "Боні", "Персик" та інші.

Маса плодів цих овочів не перевищує 100 грамів, і їх дуже люблять додавати в різні салати. Також в теплиці ростять среднеплодние, дрібноплідні і високорослі сорти помідорів. Кожен з рослин по-різному між собою і потребує індивідуального догляду.

Вирощування томатів (помідорів) в теплиці складається з декількох етапів:

1. Вибір місця для овочів: рівну ділянку, без тіні, захищений від ветров.2. Установка: з метою рівномірного освітлення рослин, двускатную теплицю встановлюємо коником на північ, якщо будова односкатное, то краще його розмістити на південній стороне.3.

Для теплиць вибираємо ранньостиглі низькорослі сорти томатів. Для кращого використання корисної площі можна скомбінувати висадку низькорослих примірників помідорів, що дають сверхранний урожай, з високорослими, більш урожайнимі.4.

Підготовка ґрунту: грунт повинен бути пухким, перед перекопування вносимо удобренія.5. Висаджувати розсаду помідорів - в першій декаді травня, посадка в лунки з рясним поливом, не менш 3 - х літрів на одну рослину, з щільністю посадки: низькорослі сорти томатів - 4 - 5 штук на 1 метр квадратний, високорослі - 3 - 4.6. Після збору врожаю овочів грунт в теплиці ретельно перекопують, прибравши до цього рослинні залишки.

Кращі сорти томатів (помідорів) відкритого грунту

      Якщо для теплиць можна впевнено рекомендувати кращі сорти помідорів, то з сортами для відкритого грунту справа йде складніше. В першу чергу треба орієнтуватися на клімат, де будуть вирощуватися овочі. Ще один варіант - висадити на дачній ділянці кілька різних сортів під всі можливі сюрпризи погоди.

  • Пудовика (Севрюга): середня вага плодів коливається від 200 до 1 000 гр, хороша підгодівля сприяє виробленню гарного імунітету. Бичаче серце: середня вага помідорів в формі серця 300 гр, не представляє промислової цінності, але дуже популярний серед дачників. Гондола F-1: середня вага плода 160 гр, досить часто томати досягають ваги в 600 - 700 гр, не вимагає спеціального догляду.
  • Діаболік: середня вага овочів - 130 гр, стійкий до багатьох захворювань, відмінно переносить транспортування, вимагає мінеральної поживи. Бобкат F-1: середня вага томата 140 гр, при правильному пасинкуванні з формуванням бічних відводків, врожайність можна підняти до 25%, стійкий до багатьох захворювань. Солоха: середня вага помідорів 150 гр, при застосуванні краплинного поливу врожайність зростає.

Найбільш стійкі до захворювань і несприятливих погодних умов томати:

  • Марманд: вага плодів може досягати 220 гр, відмінно витримує різкі перепади температури, не боїться грибкових захворювань, стійкий до багатьох шкідників. Пудовика (Севрюга): вага помідора в середньому 450 - 500 гр, не вимагає пасинкування і підв'язки, не схильний до ураження грибком, важлива підгодівля мінеральними добривами для підвищення імунітету. Рома: вага томата до 100 гр, не боїться грибкових захворювань, перед збором врожаю може вистоювати при заморозках. Діна: середня вага овоча 150 гр, вимагає обов'язкового пасинкування, стійкий до посухи та деяких захворювань. Толстой: середня вага помідорів до 100 гр, відрізняється високою врожайністю, стійкий до фузаріозного в'янення і борошнистої роси, один з найпопулярніших сортів томата для відкритого грунту.

     На відкритому грунті також можна садити різні сорти найвідоміших і кращих помідорів:

  • Олександр: характеризується висотою куща в 1 метр, його підв'язують. Маса щільного плода становить 150 грамів. Колір плоду - червоний. Благовіст: при спостереженні за цим сортом з'ясувалося, що він здатний рано дозрівати і віддавати свої плоди, які мають округлу форму, гладку поверхню, рівномірну забарвлення і відмінний смак. Дає багато врожаю. Алпатьева: плоди даного сорту томату стають стиглими рано. Характеризуються червоним забарвленням, округлої форми. Вживають плоди в свіжому, засоленому вигляді. Також з цих помідорів добре вичавлювати сік. Водоспад: плоди дозрівають рано, так як при вирощуванні використовуються укриття плівкою. Кущ має висоту в 0,1 метра. Плоди томата маленькі, нагадують за розміром сливу, дуже гладкі і відливають глянцем. Такий сорт використовують в засолюванні і маринуванні, і виходить дуже смачно. Грунтовий Грибовський: помідори мають яскраво - червоний відтінок, дозрівають рано, мають форму кулі. Даний сорт пристосований до холодів і посухи. Демидов: цей томат найчастіше використовують для різних салатів. Кущ у овочів невисокий, зате дає багато врожаю, який можна продати, так як його плоди великі, рівні й смачні. Дружок: яскраво - червоні, середньої маси плоди достигають рано, висота куща незначна (близько 60 - 70 см.). Врожаю дає багато. Засолочний делікатес: перш за все, даний сорт помідорів ідеально придатний для засолювання, консервування. Маса плодів становить 100 грамів. Вони мають червоне забарвлення, циліндричну форму, вважаються красивими. Також вони відрізняються своєю гладкістю, плями на них не утворюються, сам плід томату не тріскається і не перезріває. Листя маленькі до такої міри, що за результатами їх не видно. Кострома: цей сорт помідорів є середньоранніх за термінами дозрівання. Його плоди червоні, гладенькі, масою в 125 грамів. Овочі потребують підгодівлі, так як дає дуже хороший урожай. Плодоношення гібрида починається зі 110 дня після того, як з'явилися перші паростки. Мідас: даний сорт томата є середньоранніх за термінами дозрівання плодів. Кущ може вирости до 200 см заввишки. Плоди мають жовто - оранжевий окрас, високу щільність. Їх форма чимось нагадує форму перців. Маса одного взятого плода Мідаса становить 100 грамів. Має найтонший, відмітний від інших сортів смак. Московський делікатесний: кущ середнього зросту, на гілках може вміститися до 15 плодів томатів. Вони нерівні і трохи довгі, у порівнянні зі звичайними сортами помідорів. Колір червоний у плода, що дає середню врожайність. Новинка Придністров'я: при дозріванні овочі виходять трохи довгі, слівовідной форми, оранжево - червоним кольором. Буває, що плід розтріскується. Плоди "Новинки Придністров'я" підходять для консервування та засолювання. Пошук: даний сорт томатів є новітнім. Плоди починають заспівати дуже рано. Кущ може вирости висотою до 100 см. Від нього відходить близько трьох гілок. З одного куща можна отримати 4 кг врожаю. Плоди даного сорту помідорів червоні, соковиті, смачні і стійкі до різних видів захворювань. Помідор - персик: на кущі цього сорту можна помітити опушені плоди і листя. Кущ формується висотою до півтора метрів. Плоди нагадують циліндр, масою 100 (буває до 300) грамів. Вони дуже соковиті і ніжні на смак. Сорт стійкий до хвороб і дає багато врожаю. До речі, непогано знати в обличчя не тільки хвороби, але і шкідників наших смачних овочів (про це розповідає ця стаття).

Вирощування томатів (помідорів) у відкритому ґрунті

1. Після вибору сорту овочів, перш за все, потрібно правильно виконати наступне. Розсаду гартувати, виносячи на повітря на 2 - 3 години в найтепліше час доби. Потім, зі збільшенням температури повітря, залишаємо на цілий день.

І, нарешті, з урахуванням відсутності нічних заморозків, залишаємо і на ночь.2. Восени, обраний дачну ділянку для висадки помідорів, ретельно перекопують з внесенням органічних добрив.

Вибираючи для рослин місце, слід орієнтуватися на правильна сівозміна, краще, якщо на цій ділянці раніше вирощувалися огірки, кабачки або патисони. Томат не терпить сусідства з картоплею.

Ділянка повинна добре висвітлюватися, після випадання опадів на городі не повинна застоюватися дощова вода.3. Висадку розсади помідорів у грунт виробляємо в окрему лунку, перед посадкою її ретельно проливаємо водой.4. Через тиждень проводимо підв'язку рослин.

      Томат заслужено вважають універсальним овочем. Помідори їдять свіжі, тушковані, мариновані, в'ялені, у вигляді варення, солоні, заморожені. Жодна кухні світу не обходиться без помідорів.

Томати прекрасно поєднуються з величезною кількістю продуктів, його використовують як гарнір, салату, як прикраса страви, його додають в соуси (з хроном, в тому числі), пасти, кетчупи. Корисні властивості помідорів давно не підлягають ніякому сумніву, це справжнє джерело корисних вітамінів, мінералів та інших корисних речовин.

Моя подяку не знатиме меж, якщо Ви натиснете на кнопочки, відправивши статтю Вашим друзям, і напишете відгук, що Ви думаєте про неї, в коментарях! Дякуємо!!!