Помідори кращі сорти для відкритого грунту низькорослі :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Помідори кращі сорти для відкритого грунту низькорослі

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Помідори кращі сорти для відкритого грунту низькорослі

Стаття

  • 5
  • Переглядів: 40247

Отримати хороший урожай за короткий термін не так просто. У цьому допоможуть спеціально виведені низькорослі томати для відкритого грунту. Сьогодні існує величезна різноманітність сортів.

Помідори для відкритого грунту

"Акварель". Ранній сорт (3 міс.), Висота штамбового куща 50 см., Розсада не витягується. Плоди витягнуті, червоні (90-110 г) з щільною шкіркою.

Мають гарну лежкістю і відмінними смаковими якостями, які не втрачаються після дозаривания. Сорт призначений для консервування та вживання в свіжому вигляді, стійкий до вершинної гнилизни і септоріозу. "Супермодель".

Середньоранній сорт з довгими до 10-12 см плодами. Штамбовий кущ висотою 60-75 см. Плоди малинового відтінку, помірно щільні, масою 120 г. Підходять для засолювання і консервації. "Ельдорадо".

Урожайний сорт з плодами овально-серцеподібної форми жовто-лимонного кольору, масою 200-250 г. Висота штамбового куща 50-80 см. "Скороспілка". Висота куща 60 см. Форма плодів плоско, колір червоний, маса 170-200 гр.

Відрізняється невибагливістю, ранньої віддачею врожаю, відмінною зав'язування плодів в умовах знижених температур. "Золотий потік". Рослина, стійке до перепаду температур.

Дуже ранній сорт з яскраво-помаранчевими, гладкими плодами, масою 100 г, подовженої еліпсовою форми. Відрізняється хорошою врожайністю і стійкістю до багатьох захворювань. "Червоний ікло".

Ультраскоростиглий сорт просто усипаний червоними блискучими плодами пальчикової форми, масою 40 г. Призначені для цільноплідного консервування та вживання свіжими. Кущ висотою 90 см. Перераховані вище низькорослі томати, які не потребують пасинкування, дозрівають досить швидко, що дозволяє їм уникнути захворювання фітофторозом.

Які помідори вирощують у відкритому грунті?

Головною відмінністю низькорослих і скоростиглих сортів є невисока розташування першої квіткової кисті - над 4-5 справжнім листом. Сусідні суцвіття можуть розташовуватися один за іншим. Або розділятися одним листом.

Обмежується зростання куща квіткової пензлем. Низькорослі томати для відкритого грунту встигають віддати урожай до настання холодних дощів. Нестиглі помідори добре дозарюють в коробках.

Супердетермінантние низькорослі томати для відкритого грунту відрізняються коротким періодом плодоношення. Плоди у них невеликі, масою до 100 грам, в основному консервного призначення. Таким же способом можна вирощувати і детермінантні сорти.

Вони відрізняються більшою висотою - до 1 метра і вимагають підв'язки до опори. Перша квіткова кисть розташована над 5 листом. Плоди більші - до 200 г. Суцвіття розділені одним - двома листами.

Ці низькорослі томати для відкритого грунту відносяться до типу з обмеженим ростом.

Терміни посадки

У відкритий грунт низькорослі томати, які не потребують пасинкування, висаджують в різні терміни - в залежності від регіону. Так, в південних районах - в п'ятнадцятих числах травня, в середній смузі - на початку червня. У північних широтах посадку виробляють, коли денні позитивні температури складуть 14-15 градусів, а загроза нічних заморозків мине - 10-15 червня.

Підготовка ґрунту

Низькорослі томати, які не потребують пасинкування, добре себе почувають на суглинних і супіщаних грунтах, багатих гумусом, з нейтральною реакцією. Гряди розташовують в добре прогріваються і захищених від вітру місцях. На одному місці томати можна вирощувати не більше 3 років, щоб уникнути накопичення в грунті шкідників і хвороб.

Добрими попередніми культурами є капуста, цибуля, кабачки, моркву. Не можна вирощувати томати після перців, картоплі, баклажанів, фізалісу, так як вони відносяться до сімейства пасльонових і мають одних шкідників і однакові хвороби. Під ранні низькорослі томати не вносять свіжий гній, який містить багато азоту і дозволяє нарощувати велику кількість зеленої маси на шкоду плодоношення.

Тому з органічних добрив допустимо тільки перегній - відро на 2-3 лунки. Мінеральні комплексні добрива (наприклад, нітрофоску) вносять навесні під перекопування. Врожайні низькорослі томати воліють грунту середньої тяжкості.

Тому в піщаний грунт додають глину і торф. Це дозволяє зробити його зв'язковим і краще утримує вологу.

У глинисті грунти, навпаки, додається пісок, перепріли тирсу або листя, торф. Перед перекопування грунт проливають мідним купоросом (1 ст. Л. На відро води) з розрахунку 2 літри на квадратний метр. Гряди під помідори роблять невисокими, щоб вода при поливі з них не стікала.

Висадка розсади

Рослини розміщують в шаховому порядку або стрічками. Площа харчування раннім томатам потрібна 30 х 40 см, середньостиглих - 50 х 50 см. Лунки діаметром 30 см після внесення перегною проливають рожевим розчином марганцівки і висаджують переросли розсаду без заглиблення.

Для переросли саджанців воно допустимо до 10-15 см з видаленням одного-двох листків. При заглубленном методі можлива втрата плодів з першої кисті, якщо вона вже набрала колір. Розсаду для профілактики бажано обробити бордоською рідиною перед висадкою, яку виробляють в похмуру погоду або ввечері.

Якщо несподівано з'явилося сонце, саджанці прикривають нетканим покривним матеріалом зверху для створення тіні. Рослина має мати 30 см у висоту, товщину стебла 0,8-1 см, 7-8 листків і одну кисть, що набрала колір. Після посадки грунт краще замульчувати - це охоронить її від висихання і розтріскування. Для цього може бути використаний перегній, перепріли тирса, торішні сухе листя або солома. Для середньої смуги терміни дозрівання томатів у відкритому грунті передбачаються з 15 липня (ранні) і 5 серпня (середньостиглі).

Врожайні помідори

Томати низькорослі без пасинкування сорти "рокер", "Баскак", "бета", "бони м" та ін. Віддають по 2-3 кг плодів з рослини. Вони відрізняються ранньої віддачею врожаю і визріванням помідорів на кущі. Крім сортів з плодами консервного призначення, сьогодні можна придбати і великоплідні салатні. Наприклад, томати низькорослі без пасинкування сорти "П'ятниця F1" досягають ваги 220 г, "турмалін" - 160-180 г, "російський смачний" - 300 г. Урожайність, відповідно, 5, 4, 6 кг з одного куща.

Великоплідні сорти

Поширена помилка полягає в тому, що скоростиглі невисокі помідори можуть мати тільки дрібні плоди. Але кращі сорти томатів низькорослих доводять, що це не так. "Товстий Джек".

Ранній потужний сорт висотою 60 см. М'ясо, солодкі, червоні плоди масою 250 г мають високі смакові якості і хорошу лежкість. Рослини невибагливі до умов вирощування. Низькорослі скоростиглі томати представлені також сортом "душка".

Висота рослин 60 см. Плоди круглі, гладкі, масою 150 г, не розтріскуються, салатного призначення. Рослини переносять посуху і невелике похолодання.

Плоди можуть зав'язуватися в несприятливих умовах. "Міраж". Ще один великоплідний сорт з розлогими кущами висотою 60 см. Червоні плоди плоско-округлої форми доброго смаку масою 250-270 г. "Витязь".

Мабуть, найкращий сорт, середньостиглий, надзвичайно урожайний. Висота куща 65 см. М'ясо плоди масою 250 г, на початку плодоношення досягають 300 гр. "Мабуть-невидимо".

Ранньостиглий томат висотою 50 см усипаний однорідними червоними плодами масою 130-150 г. Стійкий до грибних захворювань. "Лапочка А". Дуже цікавий томат черрі низькорослий.

Його вирощують і у відкритому грунті, і в горщику в квартирі, і на балконі, і навіть в підвісному контейнері. У нього утворюється компактний кущ штамбової форми і безліч яскраво-червоних, солодких плодів.

Догляд

Всі заходи зводяться до своєчасного розпушування, поливу, підживлення і профілактиці захворювань. Якщо гряди з помідорами замульчувати, то розпушування не буде потрібно - тільки видалення рідких бур'янів. Полив в цьому випадку також може бути скорочений - грунт не потріскається і волога випаровуватися буде менше. Забезпечення томатів водою в достатній кількості - необхідна умова високого врожаю.

Поливають рослини по міжряддях або під корінь раз в п'ять-сім днів. Грунт повинна бути зволожена на глибину залягання основних коренів - 30-40 см. Слід пам'ятати, що нерівномірні поливи сприяють розтріскування плодів.

Підживлення

Протягом вегетаційного періоду потрібно внесення добрив в розчиненому вигляді. Перша підгодівля проводиться через півмісяця після висадки розсади в грунт. Для цього використовується добриво, що складається з фосфору і калію.

Друга підгодівля робиться повним комплексним добривом (нітрофоска) через місяць після першої. Третя складається з калію і азоту для якнайшвидшого дозрівання плодів і проводиться через місяць після другої, в середині серпня. Для утворення зав'язей під час цвітіння можна обприскати квітки таким розчином: 1 г борної кислоти і 1 ч. Л. харчової соди на 1 л води. Добре відгукуються томати і на позакореневе підживлення мікроелементами два рази за сезон. Кореневі підгодівлі краще поєднувати з поливами.

Спочатку злегка просочити землю водою. Потім внести розчин добрив, а після підгодівлі знову полити. Раз на місяць можна додавати в воду трохи марганцівки.

Такі поливи є профілактикою фітофторозу, збільшують цукристість плодів і дозрівання відбувається швидше.

Ознаки голодування у томатів

Якщо рослині не вистачає азоту, то листя стає світло-зеленими, блідими. Нестача фосфору виражається появою фіолетового відтінку листя або нижній частині стебла. Якщо рослина починає підсихати, то потрібно терміново підгодувати калієм.

Скорочення листя говорять про те, що потрібно внести калій і азот.

Як впливає надлишок добрив?

При зайвому азоті рослина буде посилено нарощувати зелену масу ( «жирувати»), цвітіння відсутні. Надлишок фосфорних добрив призведе до обпадання квіток і зав'язі, пожовтіння листя. Перебір калію виражається в появі матових плям.

Кращі томати для відкритого грунту

Для відкритого грунту необхідно підбирати ранні сорти помідорів, бажано штамбові. Це томати, які не вимагають пасинкування і мають компактний кущ.

Деякі садівники, закохуючись в деякі сорти, примудряються вирощувати у відкритому грунті навіть високорослі кущі томатів, в принципі більше призначені для вирощування в теплицях. Так стан справ, наприклад, з томатом Рожевий мед - дуже вже його вигляд і смак полюбилися нинішнім садівникам.

І якщо в теплиці його кущ виростає до 1,5 метра, то у відкритому грунті лише 70-80 см. Але плоди від цього не будуть менш солодкими і великими. Але все ж, якщо брати до уваги спеціальні сорти для відкритого грунту, то в 2014 році найпопулярнішими за відгуками садівників стали такі сорти: Томат Король Сибіру.

Сорт середньостиглий, дуже урожайний. Кущ досить високий, до 1,5 метра, вимагає підв'язки. Томати виростають великі (до 700 г), серцеподібної форми, м'ясисті, смачні, яскраво-жовтого кольору.

Томат Мікадо чорний напрочуд швидко зав'язує плоди. Самі томати темні, бордово-коричневі, цукристі, трохи з кислинкою. Можна вирощувати як у відкритому грунті, так і в теплиці. Томат Трюфель червоний, жовтий, чорний.

На кущі дуже багато плодів, томати добре підходять для консервування. Якщо вирощувати трюфелі всіх кольорів, то в банках вони будуть виглядати дуже красиво і гармонійно. Томат Кенігсберг золотий.

Смак томатів неймовірно солодкий. З усіх жовтих помідорів найсмачніший, м'ясистий, соковитий. Плоди трохи видовженої форми, вагою до 300 г. Сорт середньостиглий, лежкий. Томат Чудо світла. Прекрасний томат для консервування - помідори міцні, не лопаються.

Кущ у цього сорту дуже потужний, товстий, з величезними кистями томатів, за формою і кольором дуже нагадують стиглі лимони. Самі помідори насиченого смаку, трохи з кислинкою (що добре для консервування). Сорт середньопізній, стійкий до захворювань.

Томат Севрюга, він же Пудовика. Сорт дуже схожий на Мазаріні. Основна різниця в тому, що Мазаріні індетермінатний сорт, а Севрюга - напівдетермінантний, з висотою куща до 170 см.

Томат Цар-дзвін. Кущ цього сорту невеликий, близько метра. Томати дуже великі, смачні, солодкі. Дуже схожий на цей сорт Будьонівка. Томат Боярин.

Сорт дуже урожайний, вважається середньостиглих (від сходів до початку плодоношення 100-115 днів). Плоди серцеподібні, яскраво-малинові, солодкі, щільні, м'ясисті. Маса кожного до 500 г. Кущ цього сорту помідорів у відкритому грунті висотою близько 130-140 см, в теплиці - до 180 см.

Томат Батяня. Сорт індетермінатний, кущ досить високий. Плоди великі, м'ясисті, солодкі, але не лежкие. Колір томатів рожево-червоний, з жовтими плямами біля основи. Сорт дуже хороший для салатів.

Томат Медова крапля. Томати черрі жовтого кольору. Помідори ростуть гронами, на смак солодкі, дійсно медові, за формою нагадують краплю.

Томат Японська троянда. Помідори в формі приплюснутого серця, м'ясисті, трохи з кислинкою, вагою від 150 до 200 г. Кущ цього сорту низькорослий, добре підходить для відкритого грунту. ось такі чортики виросли у сорту Чорний принц які томати у відкритому грунті вирощуєте ви?

Які з них найурожайніші, а які найкрасивіші і незвичайні? І зовсім мало інформації про чорноплідної томатах - ви пробували їх вирощувати?

Наші нові сервіси

Величезна кількість сортів, пропонованих нам для посадки часом вводить в ступор. Намагаються селекціонери, з кожним роком надаючи нам новинки, на будь-який смак і колір, для будь-яких умов вирощування. Вибрати кращі сорти томатів для відкритого грунту зараз все складніше.

Змінюється клімат, змінюються умови вирощування і вимоги до сортів. Досить часто буває, що улюблений сорт раптом підводить, літо видалося холодне, або занадто жарко, то хвороба якась причепиться. Як вгадати, що висаджувати, щоб потім було що в салат порізати і по банках розкласти?

Вибираємо кращі сорти томатів для відкритого грунту.

Щоб не залишитися зовсім без помідор, потрібно висаджувати не один, а кілька сортів. Адже зараз практично неможливо вгадати прогноз погоди на сезон. Якщо якийсь сорт дав хороший урожай в минулому році, не факт, що і в цьому він також буде плодоносити.

Кращі сорти томатів для відкритого грунту.

Дубок - ранньостиглий сорт з терміном дозрівання 100-110 днів. Можна вирощувати не тільки у відкритому грунті, а й у теплиці. Низькорослі міцні кущики не вимагають пасинкування. Плоди соковиті і м'ясисті до 130 г, гарні як на засолювання, так і в свіжому вигляді.

Дубок практично не заражається фітофторою. Сибірський скоростиглий - старий, перевірений часом сорт. Смачні, ароматні плоди, вагою до 100 г можна вживати у свіжому вигляді і для засолювання. Кущі виростають від 40 до 70 см, холодостійкі.

Цінується за стабільно високу врожайність. Білий налив - ранньостиглий сорт, дозріває за 100-115 днів. Підходить не тільки для відкритого грунту, але і для теплиць. Кущі висотою до 50 см.

Плоди рівні, круглі без вад, до 150 г. Не раз виручав цей сорт в спекотне посушливе літо, коли всі інші сорти захворіли верхівковою гниллю, на ньому не було ні плямочки. Завжди дружний урожай і хороші смакові якості.

До фітофтори також байдужий. Де Барао - під нього потрібна спеціальна огорожа, кілочки його не витримують. Кущ виростає до 4 метрів. З одного куща можна зняти до 10 кг помідор.

Помідори: сорти і зовнішній вигляд

Плоди витягнутої форми, схожі на яйце, 40-50 м Буває декількох видів: помаранчевий, рожевий, золотий, навіть чорний. Для консервації підходить краще за всіх сортів. Агата - ранньостиглий сорт, 100-113 днів. Кущик до 45 см, не вимагає пасинкування.

Плоди виростають до 100 г, круглі, червоні, гладенькі, з чудовим смаком. Прекрасний салатний сорт. Боні ММ - ультраскоростиглий сорт. Про нього можна сказати: посадив і забув, підходить для ледачих городників.

Плодів завжди багато, вони невеликі, до 80 м Практично не схильний до захворювань. Добре підходить для засолювання. Санька - ультраранній, 80-85 днів. Кущики невисокі, до 50 см, не вимагає пасинкування. Стійкий до перепадів температури, не схильний до захворювань.

Завжди високий урожай. Плоди дуже смачні. Демидов - середньоранній сорт для ледачих городників. Його не треба ні пасинкувати, ні обробляти від хвороб. рожеві плоди виростають до 110 г, В основному йде для консервування. Грушівка - середньостиглий сорт.

Кущ невеликий, до 70 см. Плоди витягнутої форми, від 100 до 150 г. Підходить і для салатів і для консервації. Рослина не піддається захворюванням і не потребує пасинкування. Нікола - середньоранній сорт.

Ніколи не підводить з урожаєм. Кущики невисокі, до 50 см. Плоди невеликі, до 80 м Нічим не хворіє і не потребує пасинкування. Боєць Буян - скоростиглий сорт. Кущі до 40 см заввишки, що не пасинка.

Плоди виростають до 180 см. Підходить як для вживання в свіжому вигляді, так і для засолювання. Список ще можна довго продовжувати, я виписала найпопулярніші сорти томатів для відкритого грунту, які користуються особливою любов'ю у сибірських городників за їх невибагливість. врожайність і стійкість до хвороб. Подивіться відео з докладним описом сортів томатів для відкритого грунту, дуже цікаво.

Читайте також:

       Томати (помідори) - найпопулярніша дачні овочева культура, яку вирощують як у відкритому грунті (тут все про посадку овочів і догляді за ними), так і в теплиці. На дачі або на ділянці біля заміського будинку завжди знайдеться місце для невеликої теплиці або грядок для помідорів.

Колосальна кількість сортів рослини, до 1000, дозволяють вибрати найкращий вид помідорів для будь-яких умов вирощування. Ретельний вибір сорту для посадки дуже важливий, одні томати краще дозрівають у відкритому грунті, інші - в теплицях.

 Правильний вибір найкращого сорту помідорів, запорука гарного врожаю в будь-яких умовах. Це примхливий овоч, але цей критерій залежить від того, який сорт томата обраний.

     Чуйні на догляд помідори радують достатком врожаю з ранньої, ще прохолодну весну, до пізньої, вже з першими заморозками, осені в теплицях і трохи менше тривалість плодоношення томатів на відкритому грунті, що пов'язано з можливими заморозками і сортом рослини. Хоча помідори вважаються однорічними рослинами, але в сприятливих умовах в теплиці, найкращі сорти цих овочів можуть давати врожай протягом декількох років.

      Рослина любить тепло і світло (чим триваліше світловий день, тим швидше і краще починає плодоносити кущ помідора), не переносить зайвої вологості і сухості, може бути високорослим і карликовим. Вага плодів томатів коливається від 6,5 грам до 2, 900 кг (офіційно зареєстрований рекорд), середня вага 150 грам.

Кращі сорти томатів (помідорів) для теплиць

  • Медова крапля: середня вага - 30 гр, невибагливий, вимагає поливу і грунтової підгодівлі, висаджують в теплицю в березні, урожай збирають до вересня. Самара F-1: середня вага томата 90 гр, соковиті і солодкі, овочі вимагають обов'язкового досвічування (спеціалізований сорт для теплиць) .Ураган F-1: середня вага помідорів 90 гр, дуже скоростиглий, стійкий до фітофторозу. Манімейкер: середня вага плода 100 гр, стійкий до захворювань і шкідників, перші плоди можна збирати в липні. Лонг кіпер: середня вага плода 120 - 150 гр, потребує постійної турботи і уважного догляду, овочі зберігаються до нового врожаю. Чудо Землі: середня вага плода 400 гр, але не рідкість томати вагою до 600 гр, володіє високою врожайністю, стійкий до посухи, спокійно переносить перепади вологості і температури. Бичаче серце: вага помідора незвичайної форми може досягати 700 гр, пізньостиглий сорт, дуже вимогливий до температурного режиму і поливу, обов'язкова умова - тверда опора (кілочок) .Фунтік: середня вага томата до 200 гр, спеціалізований сорт для теплиці, невибагливий в догляді, високе стебло вимагає обов'язкової підв'язки, не схильний до вірусу тютюнової мозаїки, кладоспоріозу, фузаріозу. Відсутність додаткової хімічної обробки дає можливість отримувати екологічно чисту продукцію.

      Для вирощування наших овочів в теплиці найкраще підійдуть рожеві, жовті і червоні помідори, типу "Кардинала", "Слов'янки", "Костроми" і інших. Томати кольору троянди мають плоди значних розмірів, які дозрівають раніше всіх інших плодів інших сортів, ніж дуже зацікавлюють дачників і городників.

      Знамениті червоні помідори "Черрі" також вирощуються в теплицях, проте їх розмір зовсім крихітний, зате смак томатів незабутній. Зазвичай в теплицях вирощують гібриди овоча, але не всі.

Наприклад, "Дружок F1" в ній дозріває дуже швидко, приблизно 2,5 місяці йому необхідно для цього. "Самара F1" теж вирощується за таким принципом, проте її плоди можна побачити тільки через три місяці. Сорт "Енерго" - детермінантний, зростає в плівковій теплиці швидко, і його плоди зріють практично на кожній гілочці куща. "Червона стріла" теж є гібридом, у якого плоди незначного розміру, проте соковиті і смачні.

Ще є дуже багато гібридів помідорів, які дачники зазвичай вирощують в теплиці: "Благовіст", "Маргарита", "Гунин", "Зимова вишня" та інші. Існують сорти томатів, які вирощуються в теплицях і вважаються низькорослими, такі як "Аляска", "Боні", "Персик" та інші.

Маса плодів цих овочів не перевищує 100 грамів, і їх дуже люблять додавати в різні салати. Також в теплиці ростять среднеплодние, дрібноплідні і високорослі сорти помідорів. Кожен з рослин по-різному між собою і потребує індивідуального догляду.

Вирощування томатів (помідорів) в теплиці складається з декількох етапів:

1. Вибір місця для овочів: рівну ділянку, без тіні, захищений від ветров.2. Установка: з метою рівномірного освітлення рослин, двускатную теплицю встановлюємо коником на північ, якщо будова односкатное, то краще його розмістити на південній стороне.3.

Для теплиць вибираємо ранньостиглі низькорослі сорти томатів. Для кращого використання корисної площі можна скомбінувати висадку низькорослих примірників помідорів, що дають сверхранний урожай, з високорослими, більш урожайнимі.4.

Підготовка ґрунту: грунт повинен бути пухким, перед перекопування вносимо удобренія.5. Висаджувати розсаду помідорів - в першій декаді травня, посадка в лунки з рясним поливом, не менш 3 - х літрів на одну рослину, з щільністю посадки: низькорослі сорти томатів - 4 - 5 штук на 1 метр квадратний, високорослі - 3 - 4.6. Після збору врожаю овочів грунт в теплиці ретельно перекопують, прибравши до цього рослинні залишки.

Кращі сорти томатів (помідорів) відкритого грунту

      Якщо для теплиць можна впевнено рекомендувати кращі сорти помідорів, то з сортами для відкритого грунту справа йде складніше. В першу чергу треба орієнтуватися на клімат, де будуть вирощуватися овочі. Ще один варіант - висадити на дачній ділянці кілька різних сортів під всі можливі сюрпризи погоди.

  • Пудовика (Севрюга): середня вага плодів коливається від 200 до 1 000 гр, хороша підгодівля сприяє виробленню гарного імунітету. Бичаче серце: середня вага помідорів в формі серця 300 гр, не представляє промислової цінності, але дуже популярний серед дачників. Гондола F-1: середня вага плода 160 гр, досить часто томати досягають ваги в 600 - 700 гр, не вимагає спеціального догляду.
  • Діаболік: середня вага овочів - 130 гр, стійкий до багатьох захворювань, відмінно переносить транспортування, вимагає мінеральної поживи. Бобкат F-1: середня вага томата 140 гр, при правильному пасинкуванні з формуванням бічних відводків, врожайність можна підняти до 25%, стійкий до багатьох захворювань. Солоха: середня вага помідорів 150 гр, при застосуванні краплинного поливу врожайність зростає.

Найбільш стійкі до захворювань і несприятливих погодних умов томати:

  • Марманд: вага плодів може досягати 220 гр, відмінно витримує різкі перепади температури, не боїться грибкових захворювань, стійкий до багатьох шкідників. Пудовика (Севрюга): вага помідора в середньому 450 - 500 гр, не вимагає пасинкування і підв'язки, не схильний до ураження грибком, важлива підгодівля мінеральними добривами для підвищення імунітету. Рома: вага томата до 100 гр, не боїться грибкових захворювань, перед збором врожаю може вистоювати при заморозках. Діна: середня вага овоча 150 гр, вимагає обов'язкового пасинкування, стійкий до посухи та деяких захворювань. Толстой: середня вага помідорів до 100 гр, відрізняється високою врожайністю, стійкий до фузаріозного в'янення і борошнистої роси, один з найпопулярніших сортів томата для відкритого грунту.

     На відкритому грунті також можна садити різні сорти найвідоміших і кращих помідорів:

  • Олександр: характеризується висотою куща в 1 метр, його підв'язують. Маса щільного плода становить 150 грамів. Колір плоду - червоний. Благовіст: при спостереженні за цим сортом з'ясувалося, що він здатний рано дозрівати і віддавати свої плоди, які мають округлу форму, гладку поверхню, рівномірну забарвлення і відмінний смак. Дає багато врожаю. Алпатьева: плоди даного сорту томату стають стиглими рано. Характеризуються червоним забарвленням, округлої форми. Вживають плоди в свіжому, засоленому вигляді. Також з цих помідорів добре вичавлювати сік. Водоспад: плоди дозрівають рано, так як при вирощуванні використовуються укриття плівкою. Кущ має висоту в 0,1 метра. Плоди томата маленькі, нагадують за розміром сливу, дуже гладкі і відливають глянцем. Такий сорт використовують в засолюванні і маринуванні, і виходить дуже смачно. Грунтовий Грибовський: помідори мають яскраво - червоний відтінок, дозрівають рано, мають форму кулі. Даний сорт пристосований до холодів і посухи. Демидов: цей томат найчастіше використовують для різних салатів. Кущ у овочів невисокий, зате дає багато врожаю, який можна продати, так як його плоди великі, рівні й смачні. Дружок: яскраво - червоні, середньої маси плоди достигають рано, висота куща незначна (близько 60 - 70 см.). Врожаю дає багато. Засолочний делікатес: перш за все, даний сорт помідорів ідеально придатний для засолювання, консервування. Маса плодів становить 100 грамів. Вони мають червоне забарвлення, циліндричну форму, вважаються красивими. Також вони відрізняються своєю гладкістю, плями на них не утворюються, сам плід томату не тріскається і не перезріває. Листя маленькі до такої міри, що за результатами їх не видно. Кострома: цей сорт помідорів є середньоранніх за термінами дозрівання. Його плоди червоні, гладенькі, масою в 125 грамів. Овочі потребують підгодівлі, так як дає дуже хороший урожай. Плодоношення гібрида починається зі 110 дня після того, як з'явилися перші паростки. Мідас: даний сорт томата є середньоранніх за термінами дозрівання плодів. Кущ може вирости до 200 см заввишки. Плоди мають жовто - оранжевий окрас, високу щільність. Їх форма чимось нагадує форму перців. Маса одного взятого плода Мідаса становить 100 грамів. Має найтонший, відмітний від інших сортів смак. Московський делікатесний: кущ середнього зросту, на гілках може вміститися до 15 плодів томатів. Вони нерівні і трохи довгі, у порівнянні зі звичайними сортами помідорів. Колір червоний у плода, що дає середню врожайність. Новинка Придністров'я: при дозріванні овочі виходять трохи довгі, слівовідной форми, оранжево - червоним кольором. Буває, що плід розтріскується. Плоди "Новинки Придністров'я" підходять для консервування та засолювання. Пошук: даний сорт томатів є новітнім. Плоди починають заспівати дуже рано. Кущ може вирости висотою до 100 см. Від нього відходить близько трьох гілок. З одного куща можна отримати 4 кг врожаю. Плоди даного сорту помідорів червоні, соковиті, смачні і стійкі до різних видів захворювань. Помідор - персик: на кущі цього сорту можна помітити опушені плоди і листя. Кущ формується висотою до півтора метрів. Плоди нагадують циліндр, масою 100 (буває до 300) грамів. Вони дуже соковиті і ніжні на смак. Сорт стійкий до хвороб і дає багато врожаю. До речі, непогано знати в обличчя не тільки хвороби, але і шкідників наших смачних овочів (про це розповідає ця стаття).

Вирощування томатів (помідорів) у відкритому ґрунті

1. Після вибору сорту овочів, перш за все, потрібно правильно виконати наступне. Розсаду гартувати, виносячи на повітря на 2 - 3 години в найтепліше час доби. Потім, зі збільшенням температури повітря, залишаємо на цілий день.

І, нарешті, з урахуванням відсутності нічних заморозків, залишаємо і на ночь.2. Восени, обраний дачну ділянку для висадки помідорів, ретельно перекопують з внесенням органічних добрив.

Вибираючи для рослин місце, слід орієнтуватися на правильна сівозміна, краще, якщо на цій ділянці раніше вирощувалися огірки, кабачки або патисони. Томат не терпить сусідства з картоплею.

Ділянка повинна добре висвітлюватися, після випадання опадів на городі не повинна застоюватися дощова вода.3. Висадку розсади помідорів у грунт виробляємо в окрему лунку, перед посадкою її ретельно проливаємо водой.4. Через тиждень проводимо підв'язку рослин.

      Томат заслужено вважають універсальним овочем. Помідори їдять свіжі, тушковані, мариновані, в'ялені, у вигляді варення, солоні, заморожені. Жодна кухні світу не обходиться без помідорів.

Томати прекрасно поєднуються з величезною кількістю продуктів, його використовують як гарнір, салату, як прикраса страви, його додають в соуси (з хроном, в тому числі), пасти, кетчупи. Корисні властивості помідорів давно не підлягають ніякому сумніву, це справжнє джерело корисних вітамінів, мінералів та інших корисних речовин.

Моя подяку не знатиме меж, якщо Ви натиснете на кнопочки, відправивши статтю Вашим друзям, і напишете відгук, що Ви думаєте про неї, в коментарях! Дякуємо!!!