Добриво для помідор при посадці :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Добриво для помідор при посадці

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Добриво для помідор при посадці

 • Відео: семінар по вирощуванню томатів
 • Помідори - рослина, яке прикрашає практично будь присадибна ділянка. Це одні з найбільш смачних і корисних овочів, які саджають як для сезонного споживання, так і для консервації на зиму. У середній смузі і в південних регіонах Росії можна вирощувати томати у відкритому грунті. Наприклад, в Ростовській, Воронезькій, Тамбовської областях проблем не виникне, там тепла вистачає на повний період вегетації цих рослин. А ось в Псковській і Ленінградській областях (і, тим більше, на північ від) вирощування помідорів без укриття - досить ризикований крок. Але і тут можна отримувати хороші врожаї у відкритому грунті, якщо дотримуватися деякі умови:

  • Ранні терміни посадки розсади. Грамотне внесення добрив для томатів на всіх етапах росту і розвитку. Використання агротехнічних методів для прискорення зав'язі і дозрівання

  Розсада помідор

  Отримання, відбір і знезараження насіння

  Насіння для розсади можна купити в магазині. Вибирати треба добре зарекомендували себе, районовані сорти, які мають стабільно переходять з покоління в покоління генетичними ознаками. Наприклад, для вирощування томатів у відкритому грунті в середній смузі підійдуть такі сорти:

  • «Верлиока», «Катя», «Арктика», «Тубілець», «Невський», «Ямал», «Крайня Північ», «Яблука на снігу». Вони ж рекомендовані для тепличного вирощування в північних районах країни.

  Для південних регіонів вибір більше. Тут можна висаджувати пасльонові з тривалим періодом вегетації і більшою плодової масою кінцевого продукту. це:

  • «Фіфті», «Тамань», «Салатний рожевий», «Хай-Пив», «Шива» та. т. д. .

  Ще один спосіб здобуття насіння - отримати їх зі свого городу. Для цього відбираються міцні стиглі помідори (краще дати їм дозріти на кущі, без дозаривания) і витримуються на підвіконні, поки не стануть м'якими (гниття допускати не можна).

  Підготовлений томат розрізається навпіл, насіння видавлюються в банку і зброджуються. Для цього їх слід залишити в банку на 2-4 дня. Якісне насіння відокремляться від м'якоті і осядуть на дно.

  Процес можна вважати завершеним, коли отримана субстанція почне виділяти бульбашки газу. Останній етап - промивання насіння чистою водою. Після цього їх сушать і зберігають у прохолодному (але не холодному) приміщенні.

  Відбір посадкового матеріалу

  Перед посадкою слід зробити сортування насіння, помістивши їх в стакан з водою на 10 хвилин і перешкодивши дерев'яною паличкою. Насіннєвий матеріал, придатний для посадки, опуститься на дно, а легковажні екземпляри залишаться на поверхні. Деякі джерела радять прогрівати насіння помідорів перед посадкою, для появи дружніх сходів. Користь від цієї процедури сумнівна, адже нагріваючи насіння при великих t °, можна виснажити запас вологи, який в них міститься.

  Як «протравить» насіння томатів?

  Раніше для цієї мети найчастіше використовували розчин марганцівки (1 г на 0,5 склянки води), в якому витримували насіння протягом 20 хвилин, а після ретельно промивали водою. Але зараз препарат KMnO? практично зник з продажу, і садівники використовують інші способи для знезараження насіння:

  • Наприклад, сік алое, в який поміщають насіння томатів на одну добу, а потім залишають сохнути НЕ промиваючи.

  «Травлення» необхідна, адже навіть найкращі добрива для томатів не допоможуть отримати хороший урожай з хворих рослин, а після такої обробки дорослі кущі практично нічим не уражаються.

  Замочування

  Найпопулярнішими у садівників - любителів стали наступні Препарати для стимулювання проростання насіння: «Епін», «Циркон» і «Гуамат» . Вони хороші не тільки тим, що є каталізаторами зростання при вирощуванні томатів, живлячи їх насіння корисними мікроелементами, але і не завдають шкоди довкіллю добривами з органічною природою походження. Температура замочування в цих препаратах не повинна бути нижче 15 °, інакше вплив елементів на насіння буде неповним.

  Найкраще використовувати розчин з t = 20-22 ° С. А ось в розчині золи замочувати насіння помідорів категорично не можна . Це корисне добриво знадобиться на наступних етапах росту і розвитку рослини.

  Зараз же вона буде надавати гнітюче вплив, через наявність в ній мінеральних солей. Калійні добрива для томатів на цьому етапі не використовують по тій же причині. Для набухання насіння томата потрібно, в середньому, 18 годин. Після цього їх дістають з води, щоб вони не задихнулися, так як при проростанні їм стає потрібен кисень.

  Пророщування насіння

  Ця процедура проста, і досить швидка. Найкраще помістити насіннєвий матеріал в добре проутюженной марлю, яку можна намочити водою або розведеним стимулятором росту ( «Епін», наприклад). Проростають вони протягом 1-2 діб, найголовніше, не пропустити цей момент, інакше відросте корінці, які впинаються в тканину, і там застрягнуть.

  Вирощування розсади

  Потурбуватися цим питанням в середній смузі Росії треба вже на початку березня. У північних регіонах в цей час висаджують розсаду для подальшої пересадки в теплиці. У південних її садять у квітні, іноді навіть в травні.

  Але тут в ній немає принципової необхідності, можна садити насіння пасльонових прямо в грунт.

  Підготовка ґрунту

  Спочатку необхідно приготувати грунт для розсади томатів. Є безліч рецептів цієї суміші. Ось один з найпопулярніших: На 1 частина садової або дернової грунту (ідеально підійде земля, на якій влітку росла кропива), береться 1,5 частини перегною, 1 торфу, і 0,5 піску річкового.

  Для забезпечення кальцієвого балансу додають 1 склянку растолченной яєчної шкаралупи. Зауважимо, що мінеральні добрива на цьому етапі не потрібні. Вони знадобляться пізніше, коли потрібно буде живити дорослі рослини для зав'язі і наливу плодів.

  Обробка грунту

  Отриману ґрунтову суміш необхідно пропарити. Це роблять різними способами, починаючи з нагрівання відра на багатті і закінчуючи духовкою.

  Знезараження і знищення грибків і гнильних бактерій, а також личинок попелиці та припинення життєдіяльності бур'янів досягається за допомогою цієї процедури. Ще один спосіб очистити від шкідників грунтову суміш для вирощування томатів - Пролити її рожевим розчином марганцівки. Поливати доведеться в будь-якому випадку, після того, як грунт поміщений в ємності для розсади, так як вода допомагає йому осісти і ущільнитися.

  Посадка

  Після проростання насіння поміщаються в підготовлений грунт на глибину 0,5-0,7 см, корінцем вниз (якщо є сумніви, покладіть зернятко на плоский бік, паросток і корінець самі знайдуть, куди їм рухатися). До появи перших сходів горщики з розсадою поміщають в тепле місце, з температурою не менше 25 ° С.

  Деякі садівники для посилення термічного ефекту накривають горщики поліетиленовими пакетами. Так теж можна робити, але не слід забувати періодично провітрювати посадки.

  Догляд за розсадою

  Для забезпечення повноцінного харчування Можна полити молоді рослини витяжкою з золи. Це робиться не частіше двох разів за весь період «домашнього» зростання. Ще один Спосіб підгодівлі молодих рослин - дріжджовий розчин.

   Приготувати його можна таким чином: У 5 літрах води розводять 5 грам хлібних дріжджів, і залишають на одну добу. Потім цієї суспензією підгодовують розсаду, але не частіше, ніж 1 раз за весь період росту.

  Зберігати отриману суміш більш 2-х діб не можна. Можна використовувати і швидкодіючі дріжджі як добриво для томатів. Суміш з них роблять так: Один пакетик дріжджів і дві столові ложки цукру заливають склянкою теплої води, перемішують, чекаючи повного розчинення. Настоюють 2 години, і отриманий робочий розчин додають при поливі з розрахунку 0,5 л на 10 л води.

  «Переїзд» розсади в город

  Готові до висадки кущі помідор, повинні мати першу кисть з зав'язі і другу, квітучу кисть. Не слід висаджувати їх відразу на грядку. Попередньо треба загартувати рослини, це одна з головних умов вирощування томатів у відкритому грунті.

  Починати бажано в похмурий день, виставивши горщики з рослинами на вулицю, на 15-20 хвилин, з кожним днем ​​збільшуючи перебування на відкритому повітрі. Є ще один спосіб (якщо ви приїхали на дачу на один день з метою висадити розсаду у відкритий грунт) - вкрити рослини пластиковими пляшками або пластмасовими відрами. Для цього береться бутель об'ємом 5 літрів і більше, у неї відрізається дно. Вона встановлюється над кущем томата таким чином, щоб з одного краю між її нижнім зрізом і грунтом залишалася щілину, для циркуляції повітря.

  Схема: приклад розташування кущів томата на грядці

  Догляд за томатами у відкритому грунті

  У грунт Перед посадкою розсади необхідно внести органічні добрива . На один квадратний метр рекомендується наступна норма витрати на 1 м. Кв.: зола деревна - 0,5 л, компост або перегній - 1 відро, сечовина -1 ч. Л. Після того як рослини добре приживуться, слід провести підживлення.

  Для цього Використовуються фосфорні та калійні добрива для томатів. Азотом на першому етапі пасльонові краще не підгодовувати.

  Його надлишок веде до бурхливого зростання вегетативної маси, на шкоду утворенню зав'язі. Дуже корисним для розвитку на цьому етапі може стати рідке добриво з золи. Воно наситить рослина тими елементами, які необхідні для росту куща, і утворення квітів і зав'язі.

  На етапі освіти квітів також варто підгодувати пасльонові готовими добривами, такими, як «Сударушка-томат» - універсальний комплекс без хлору. Застосовується він з метою профілактики грибкових хвороб і підвищення врожайності. Спосіб внесення наступний - 1 ложка (чайна), розчиняється в 10 л води. Під кожен кущ заливають по 0,5 л. У відкритому грунті у томатів Іноді проявляється типова «теплична проблема» - томати цвітуть, але не зав'язуються . Але першопричини у цього явища інші, ніж у рослин у відкритому грунті:

 • Рання висадка розсади.
 • Посадка томатів - найважливіший момент у вирощуванні помідорів

  З середини травня можна приступати до висадки томатів в плівкові теплиці і парники. У разі якщо у вас є прогрівається теплиця або так звана тепла грядка на біопаливі, то висадку томатів можна виробляти і з початку травня. Підготовку грунту необхідно проводити безпосередньо перед посадкою томатів.

  Це є важливою умовою для отримання хорошого врожаю. Оптимальна ширина грядки для висадки томатів - 80 см, відстань між грядками - 40 см. Перед посадкою томатів слід перекопати і розпушити гряду, розрівняти граблями, а потім внести мінеральні добрива, для того щоб плодоношення томатів було рясним.

  Добрива для томатів

  • Насамперед вносять доломітове борошно в розрахунку 100 -150 грам на квадратний метр, рівномірно розподіляючи добриво по всій площі посадки. Наступним важливим добривом для томатів є суперфосфат. Суперфосфат вносять з розрахунку 50-80 грам на квадратний метр. Останнім вноситься комплексне мінеральне добриво з розрахунку 50 грам на квадратний метр.

  Після внесення добрив необхідно все ретельно перемішати з грунтом. Для того щоб добрива добре розчинялися, грунт перед додаванням добрив слід полити. Та й самі томати люблять достаток вологи особливо при посадці.

  Маркування посадки томатів

  Дуже важливим моментом є маркування томатів. Від схеми посадки залежить площа живлення томатів. У свою чергу, площа живлення рослин залежить від зростання.

  Так низькорослі сорти томата можна садити щільніше з розрахунку 4-5 рослин на квадратний метр. Високорослі сорти томата можна садити не більше 3 рослин на 1 квадратний метр. Для посадки томатів необхідно вирити лунки.

  Лунки необхідно робити на відстані 25-30 см одна від одної, глибина - повний штик лопати. В лунки перед посадкою томатів в якості добрива можна внести деревну золу. Після цього лунки потрібно рясно полити гарячою водою з розчином марганцівки.

  Це потрібно для поліпшення властивостей ґрунту і дезінфекції.

  Посадка томатів

  Рослини томата висаджуються у вологий грунт, заглиблений в приготовані і удобрені лунки. У народі кажуть: «Томат любить, щоб ноги у нього були в сирості, а голова в сухості». Це висловлювання можна застосовувати як правило вирощування томатів.

  Рослина томата необхідно заглиблювати в грунт практично до першого листя, а грунт як слід ущільнювати. Якщо у вас не буде можливості поливати томати протягом декількох днів, то поверхня ґрунту над посадженими томатами можна замульчувати торфом або компостом (досить покрити грунт на 1 см). Це допоможе зменшити випаровування вологи і збереже її в кореневій системі рослини. Часто розсада виходить переросла, витягнутої вгору.

  Таку розсаду слід садити дещо по-іншому. Для цього потрібно підготувати не лунку, а рів, який, так само як і у випадку з лункою, потрібно удобрити і рясно пролити.

  Садити витягнуту розсаду слід «лежачи», тобто покласти рослина уздовж на дно рову, не надто заглиблюючись, так само до першого листя рослини. Верхівка рослини при цьому повинна бути спрямована вгору.

  Рейтинг: 0 Голосів: 01907 переглядів Коментарі (0)

  Помідори - досить вимоглива овочева культура. Ця рослина активно забирає з грунту азот, калій, фосфор та інші мінеральні речовини.

  При проростанні насіння фосфор необхідний для посилення росту коренів рослини, він сприяє більш ранньому цвітінню, дозріванню помідорів, підвищує врожайність, цукристість та суху речовину в плодах. Калій необхідний для нормального плодоношення, а азот в аміачній формі - для швидкого дозрівання плодів.

  Під час бутонізації, цвітіння і плодоутворення рослинам необхідно азотно-калійне живлення. Якщо виникає нестача азоту або калію, то ріст рослин послаблюється, а це призводить до зменшення плодів і зниження врожаю. Помідори володіють високими поживними, смаковими і дієтичними якостями. Надлишок азоту негативно позначається на зростанні помідорів.

  Він затримує плодоношення, з'являється велика ймовірність захворювань рослини. Таким чином, щоб отримати хороший урожай помідорів, потрібно створити всі необхідні умови. Для цього садити томати варто в грунт, заздалегідь підготовлену і підгодованих мінеральної органікою. Збагачена органічними матеріалами і біодобрива грунт - запорука багатого врожаю помідорів.

  Садимо помідори. Про значення укривного матеріалу. Сад і город

  Останнім часом дачники намагаються відмовлятися від хімічних, штучних добрив, віддавши перевагу натуральній підгодівлі. Чим удобрювати помідори, кожен вибирає сам, так як існує маса варіантів.

  Способи добрива для помідорів

  Дріжджі є одним з кращих стимуляторів росту рослин. Чим підгодувати помідори? Найпоширенішими способами підгодівлі є: пташиний послід, зола, дріжджі та інші. Розглянемо детальніше кожен з них. Дріжджі.

  Вони є найкращим стимулятором росту рослин. Рецепт приготування дріжджового добрива: 20 грамів дріжджів розводять в 10 літрах води, залишають на 24 години, отримати розчин удобрюють рослини. "Ростмомент" - це готове добриво, яке вироблене на основі дріжджів. Воно також підійде при посадці помідорів.

  Даний засіб є найкращим біостимулятором росту і подальшого розвитку рослин. Використовуючи це добриво, можна бути впевненим в його якості. "Ростмомент" підійде для добрива помідорів, які ростуть в горщиках. Зола - прекрасне джерело калію і фосфору, магнію, сірки, цинку та інших мікроелементів.

  Золу додають перед висадкою розсади в кожну лунку. Для цього беруть 3 столові ложки золи і змішують її з грунтом.

  Для збагачення грунтового грунту потрібно 3 склянки золи на 1 квадратний метр. Ключову роль в виростанні плодів грає підживлення грунту при посадці помідорів. Курячий послід - цінне добриво. Його хімічний склад випереджає гній, а поживні речовини містяться в досить легкій формі.

  Підживлення помідорів курячим послідом має пролонговану дію, навіть після двох або трьох років після внесення добрива грунт залишається насиченою і позитивно діє на рослини. Підживлення з пташиного посліду готується досить легко.

  Концентрацію розчину готують в залежності від того, на якому етапі помідори ростуть. Можна приготувати наступний склад: 100 г свіжого пташиного посліду додають в 10 літрів води, настоюють протягом 24 годин і поливають рослини. Підживлення послідом з підстилкою вноситься під час обробітку грунту, в співвідношенні 6 кг добрив на 1 кв. м. Курячий послід не є універсальним добривом, тому необхідно, крім нього, в грунт вносити і іншу підгодівлю, такі як аміачна селітра, суперфосфат. Для хорошого результату не обов'язково використовувати дорогі добрива, головне - не перевищувати дозування і вчасно внести їх в грунт. Нітрофоска і інші комплексні добрива вносять при розсаді помідорів по 0,5 чайної ложки на 1 л води. Посадка помідорів починається з використання суперфосфату, 1 столова ложка на лунку. Через 5 днів після посадки можна полити помідори слабким розчином марганцівки.

  Етапи вирощування помідорів на садовій ділянці

  • Восени при перекопуванні грунту вносять 4 кг на 1 квадратний метр перегною або компосту; навесні необхідно заправити грунт мінеральними добривами: 80 г на 1 квадратний метр суперфосфату і 20 г на 1 квадратний метр хлористого калію; після висадки розсади через 10-15 днів планують першу підгодівлю, а другу - вже на початку плодоутворення; щоб плоди швидше зав'язалися, використовують 0.5% розчин суперфосфату або розчин борної кислоти. Розчин, який відстоявся, зливають і обприскують їм томати.

  Таким чином, підживлення грунту при посадці помідорів грає ключову роль в виростанні майбутніх плодів. На сьогоднішній день існує велика кількість різних добрив, які зможуть поліпшити якість плодів, головне - слідувати точним вказівкам дозування і часу внесення їх в грунт. За допомогою підгодівлі можна виростити відмінний урожай томатів на грунті, який не вирізняється особливою родючістю.

  Посадка і догляд за помідорами

  Вирощування томатів, як теплолюбні культури слід на родючих некислих (нейтральних) грунтах, розташованих на південно-західних схилах або захищених місцях. Добрими попередниками для томатів є Огірки , рання капуста, цибуля, бобові. Не можна розміщувати їх після картоплі, томатів, перцю, баклажанів, так як ці культури уражуються одними і тими ж хворобами.

  Вирощування томатів - підготовка грунту. 

  Вирощування помідорів необхідно починати з підготовки грунту восени, відразу ж після збирання попередньої культури. Оранку або переорювання ділянки проводять на глибину орного горизонту.

  Навесні ділянку переорюють, боронують і двічі культивують для прискорення проростання бур'янів. Під томати вносять аміачну селітру, фосфорні та калійні добрива. Якщо грунт малоплодородная або важка, потрібно додатково внести перегній або компост.

  Органічні і фосфорні добрива вносять восени. Не можна вносити під томати свіжий гній. Це викликає посилений ріст вегетативної маси і затягує дозрівання плодів. Хороший ефект при вирощуванні томатів дає місцеве внесення добрив - в лунки при посадці.

  Таким способом можна вносити 1/3 мінеральних добрив, змішуючи їх з перегноєм. Висаджують Розсаду помідор в кінці травня, після закінчення останніх весняних заморозків. Скоростиглі низькорослі сорти розміщують з відстанями 60 см між рядами і 30 см між рослинами, високорослі - 70 * 40 см і 70 * 50 см.

  Висаджувати розсаду краще в похмурий день, а в сонячний - ввечері. За день до висадки розсаду рясно поливають, за дві години до її вибірки з розсадника полив повторюють. Підготовлені лунки поливають (не менше 0,5 л на 1 лунку), в них розкладають розсаду, щільно закривають її спочатку вологою, а потім сухим ґрунтом. Витягнувся розсаду садять похило в подовжені лунки, засинаючи грунтом коріння і нижню частину стебла рослини.

  Грунт навколо коренів і нижньої частини стебла повинна бути добре обтиснута. Посадка «в бруд» забезпечує швидку приживлюваність рослин, збереження квіток першої китиці.

  Якщо на наступний день після посадки погода сонячна, спекотна, рослини потрібно притенить. Після закінчення посадки міжряддя слід розпушити і трохи підгорнути рослини, так як грунт в лунках осідає. Розпушування міжрядь потрібно проводити також після кожного поливу.

  Якщо немає дощів, поливають рослини регулярно один раз в тиждень, рясно. Поливати потрібно теплою (не нижче 15 °) водою, під рослину, не оббризкуючи листову поверхню. У цьому істотну допомогу надає крапельний полив.

  Поливи добре поєднувати з підживленням. Першу підгодівлю проводять не раніше ніж через два тижні після посадки. Вносять половину дози NPK (азотно-фосфорно-калійне добриво) від основної заправки грунту; другу - на початку росту плодів калійно-фосфорними добривами.

  Наступні підживлення проводять в залежності від стану рослин один раз в десять днів мінеральними і мікродобривами. Якщо рослини сильно гілкуються і мають велику вегетативну масу, потрібно припинити внесення азотних і органічних добрив. При надлишки азоту і достатку вологи затягуються плодоообразованіе, дозрівання плодів, рослини раніше і сильніше уражуються грибними хворобами. У перший період розвитку рослин, коли йде наростання вегетативної маси, плодоутворення, краще давати рідку підгодівлю разом з поливною водою, а в подальшому - сухі, перед поливом.

  Вирощування помідорів - як прискорити дозрівання?

  Здатність томатного рослини гілки і швидко нарощувати вегетативну масу знаходиться в прямому зв'язку зі створенням для нього сприятливих оптимальних умов зростання. Тому крім якісного і своєчасного проведення всіх перерахованих вище агротехнічних прийомів потрібно обмежувати їх вегетативний ріст. Досягається це шляхом формування і пасинкування рослин. Пасинки - це пагони, які виростають з кожної нирки, розташованої в пазусі листа на головному стеблі.

  Їх може бути 6-8 і більше в залежності від сорту і типу куща. Видалення цих пагонів і називають пасинкуванням. Перше пасинкування з формуванням куща проводять, коли пасинки досягнуть не більше 5-7 см. Кущ можна сформувати в один, два, три стебла.

  Регулювати можна також і кількість кистей на стеблах. При одностеблові формі видаляють всі бічні пагони, двухстебельной - залишають один пагін, розташований під першою квіткової пензлем, інші видаляють; трехстебельной - залишають крім пасинка під першою квіткової пензлем ще один з розташованих нижче.

  При видаленні пасинків рекомендується залишати невеликий «пенечек» (до 1 см завдовжки), що запобіжить - повторна поява втечі. При другому пасинкуванні (приблизно через 10-12 днів) видаляють всі новоутворені пасинки.

  Подальше обмеження маси потрібно проводити в залежності від стану рослин, сорти і погодних умов. Високорослі пізньостиглі сорти, крім пасинкування, прищипують. Цей прийом в залежності від погодних умов, сорти проводять над другою, третьою, четвертою кистями.

  Способи_посадкі_помідоров. Способов_посадкі_помідоров_есть_несколько.

  Одночасно з прищіпкою видаляють всі квіткові кисті, на яких плоди не встигнуть сформуватися. Прищіпку проводять, коли на рослині основна маса плодів знаходяться в стадії наливу, приблизно в першій декаді серпня. Успішне вирощування томатів залежить від пасинкування.

  Пасинкування прискорює дозрівання плодів, але зменшує врожай. Щоб відшкодувати це, треба збільшити число рослин на площі. Цікаво почитати - Як боротися зі шкідниками помідорів?

  До числа прийомів, що прискорюють дозрівання плодів, якими успішно можуть користуватися городники-любителі, відносяться також «вивертання» плодів до сонця, наскрізний поздовжній розріз стебла, надриваніе коренів. Всі ці прийоми сприяють швидшому відтоку пластичних речовин з листя і стебла до плодів і їх треба застосовувати тоді, коли на рослині сформувалися повністю плоди і частково стали дозрівати. Підпишіться на нові статті - введіть Ваш e-mail

  Завантаження...