Як правильно посадити розсаду помідорів в теплицю :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Як правильно посадити розсаду помідорів в теплицю

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як правильно посадити розсаду помідорів в теплицю

Настав травень, і дачники активно висаджують овочеві культури. Сьогодні ми поговоримо про томати. А в цьому огляді зібрані цікаві відеоматеріали про те, як правильно висаджувати розсаду в грунт і теплиці, які добрива використовувати при посадці томатів, як гартувати розсаду.

1.

 Почнемо з загартовування рассадиО те, чим корисно загартовування розсади, і як його проводити, розповість цей короткий відеосюжет:        

2.

 Посадка розсади томатів у теплиці першому відео докладно розказано про те, як підготувати розсаду томатів і висадити її в теплицю, щоб потім не думати про поливи все літо Програма «Вдалі поради» - Сергій Румянцев, керівник клубу органічного землеробства розповідає про особливості висадки високорослих сортів томатів в теплицю, про їх підв'язці і мульчировании.

А в цьому сюжеті представлений ще один варіант висадки високорослих томатів у теплиці - в борозни. Якщо ваша розсада переросла і сильно витягнулася, буде корисно подивитися наступне відео про те, як краще посадити в теплиці такі рослини:      

3.

Висадка томатів у відкритий грунтФрагмент передачі «Вдалий сезон» з Сергієм Глазіновим. З цього відеосюжету ви дізнаєтеся про особливості висадки томатів у відкритий грунт; про те, коли вносити добрива; про правильне сівозміні овочевих культур і про обробку томатів при фітофторозу

А в цьому невеликому репортажі дачниця, автор блогу розповідає про свій досвід і перевірених прийомах висадки розсади у відкритий грунт Про посадці переросла розсади у відкритий грунт розповість наступне відео:

Сподіваюся, представлені відеоматеріали виявляться корисними і цікавими для вас!) Діліться своїм досвідом і порадами на нашому сайті!

Висаджувати розсаду помідорів в теплицю

Терміни висадки розсади в теплицю

Все залежить від клімату вашого регіону. Зазвичай в не обігрівається теплиці розсаду томатів висаджують на початку травня. Якщо є загроза поворотних заморозків, то поставте в теплиці додатково дуги і натягніть над розсадою покривний матеріал.

Якщо немає такої можливості, то висаджуйте розсаду пізніше, коли будете впевнені, що заморозки не повернуться.

Як підготувати грунт в теплиці для помідорів

Навесні ми перекопують грунт в теплиці і вносимо в неї перегній. Свіжий гній в теплицю вносити категорично не можна! Потім поливаємо всю грунт і закриваємо теплицю до посадки розсади. Більше нічого попередньо в грунт не вносимо.

Тільки коли будемо садити томати, в кожну лунку додамо жменю деревної золи. Далі, якщо рослинам буде чогось не вистачати, а це буде помітно по листю, живлення рослин скорегуємо додатковими підгодівлею.

Як садити помідори в теплиці

Схема посадки томатів у теплиці безпосередньо залежить від посаджених на розсаду сортів і способі формування їх. Головна умова для хорошого врожаю - посадки не повинні бути загущені, для кожного кущика повинно вистачати сонця. На питання як правильно розмістити томати в теплиці немає єдиної думки, у кожного досвідченого садівника свої тонкощі в посадці і свої схеми. На наш погляд, найбільш оптимальними для теплиці є такі схеми:

 • Скоростиглі низькорослі сорти, що формуються в 2-3 стебла, садити краще в шаховому порядку в два ряди з відстанню між кущами 50 см, а між рослинами - 40 см; штамбові і детермінантні сорти, що формуються в 1 стебло, відстань між рядами 50 см, а між рослинами - 25 см, т. е. на 1 кв. метр можна посадити до 10 рослин. Але ця схема вимагає ретельного догляду за рослинами, щоб не згустити їх, і більше розсади; високорослі індетермінантні сорти краще посадити в 2 ряди в шаховому порядку з відстанню між рядами 80 см, а між рослинами - по 60 см при вирощуванні їх в 1 стебло і до 70-75 см - при вирощуванні їх в 2 стебла.

Але найкраще - комбінувати посадки в теплиці. Для цього на кожній половині теплиці (розглядаємо варіант теплиці з двома грядками і проходом між ними) ми садимо розсаду в два ряди.

У скла - перший ряд, садимо скоростиглі детермінантні рослини з відстанню приблизно 40 см, формуємо їх в одне стебло. В ряду біля проходу - другий ряд, садимо високорослі помідори через 60 см і формуємо їх також в 1 стебло.

Між високорослими і детермінантності садимо супердетермінантние штамбові сорти з відстанню в 25 см один від одного. Формуємо їх в 1 стебло і прищипують після другої кисті, залишивши над нею 2-3 листки.

Така посадка можлива тільки при формуванні всіх рослин в одне стебло, інакше посадки будуть загущени. Ведення томатів в 1 стебло дозволяє отримати найбільш ранній урожай, але він буде максимальним.

Можна вести кущі і в 2 і в 3 стебла, тоді плодів буде більше, але встигати вони будуть пізніше, а при короткому літі багато з них на кущі не визріють. Тобто ви отримаєте максимальний урожай але він складатиметься не тільки з червоних, але і з зелених помідорів. При використанні нашої схеми в теплицю розміром 8х3 метра, можна посадити відразу до 50 ультраскоростиглих, до 40 детермінантних і до 20 високорослих томатів. Причому в першій половині липня ультраскоростиглого сорти вже віддадуть урожай. Після посадки розсади помідорів у теплицю їх необхідно добре полити під кущ.

Мульчування томатів у теплиці

Додамо, що після висадки розсади томатів в теплицю, грунт ми мульчіруем соломою шаром приблизно 5 см. Це дозволяє в майбутньому скоротити поливи і тим самим знизити вологість повітря в теплиці.

Висока вологість (як правило разом з низькою температурою повітря) сприяє захворюванню томатів фітофторою. Деякі садівники використовують в якості мульчі скошену траву, інші - картон, треті - неорганічну мульчу та ін. Після посадки розсади помідорів у грунт, краще їх на пару днів притенить, інакше вони можуть отримати сонячний опік.

Посадка томатів в теплицю з полікарбонату відео

Будемо раді, якщо ви поділитеся своїми способами висадки розсади в теплицю або просто доповненнями. Скільки кущів томатів ви садите в теплицю? Чим удобрюєте грунт при посадці?

Наші нові сервіси

Як садити помідори в теплиці

На перший погляд здається, що вирощування помідорів в теплиці справа не хитра, але все ж не так все просто, є ряд певних рекомендацій, дотримання яких допоможе в рази підвищити продуктивність вашої теплиці і зібрати максимальний урожай томатів. І так, вирощування томатів у теплиці починається з висадки розсади, але перед цим нам потрібно правильно підготувати теплицю і посівний матеріал або розсаду.

Підготовка теплиці для висадки розсади помідорів

Не варто недооцінювати важливість цього етапу, адже від нього, більше ніж від інших залежить здоров'я і врожайність томатів. За десять днів до висадки розсади грядки необхідно підготувати.

Насамперед нам потрібно продезінфікувати грунт, адже більшість збудників хвороб ховаються саме там. Для цього прибираємо шар грунту в 10 см, а залишився обробляємо розчином мідного купоросу, на 10 літрів 1 ст. л.

І вкрай не рекомендується садити помідори два роки поспіль в одній і тій же теплиці, ризик захворювання томатів різко зросте. Після знезараження грунту її необхідно розпушити, видалити бур'яни і удобрити. Для збагачення грунту зазвичай використовують 6-8 кг перегною і 1 стакан деревного вугілля на 1 кв. м., але якщо нирка не сильно бліда, то можна обійтися і 3 кг перегною.

Для вирощування томатів у теплиці, повітропроникний грунт (супіщаних і суглинних грунту) буде самий кращим. Грядки для посадки розсади робимо по ширині 70-90 см, відстань між лунками між лунками має бити не менше 40 см, яку і між крайніми лунками і стінками теплиці. Між грядками залишаємо прохід 50 см.

Розмір самих лунок залежить від сорту розсади, але, як правило, для низькорослий томатів лунки по 20 см, для високорослих по 30см. На перший погляд може здатися дивним, що готувати лунки за тиждень до посадки, але цьому є цілком логічне пояснення. Висадку розсади потрібно виробляти в прогрітий грунт.

На глибині в 15 сантиметрів температура повинна бути не менше 14 градусів. Домогтися необхідної температури можна накривши землю чорною плівкою або затоку в лунки перед посадкою теплої води. У холодну землю висаджувати томати не можна з причини, того що в ній буде погано розвиватися коренева система і як наслідок все рослина. Що стосується самої конструкції теплиці, то її необхідно обтягнути другим шаром плівки, такою операцією ми вб'ємо відразу двох зайців: додатково утеплимо теплицю, завдяки повітряній подушці між шарами і захистимо внутрішній шар, тим самим продовживши його термін служби. Обов'язково з кожного боку потрібно зробити кватирки для регулярного провітрювання. Якщо планується висаджувати розсаду томатів в теплицю взимку, то її потрібно обладнати додатковим освітленням та обігрівом.

Підготовка розсади помідорів до висадки в теплицю

Перед посадкою, розсаду потрібно загартувати і обробити для захисту від шкідників. Процес загартування потрібно почати за два тижні до посадки. В першу чергу приміщення, де зберігатися розсада, потрібно добре провітрювати залишати кватирки відкритими навіть на ніч.

Якщо погода дозволяє, розсаду потрібно вносити на вулицю, спочатку на пару годин і поступово збільшуючи час перебування в плодах до цілодобового, за умови, що немає нічних заморозків. Добре загартована рослина можна визначити по злегка помітного фіолетовому відтінку. За п'ять днів до висадки розсаду томатів потрібно обробити 1% розчином борної кислоти, робиться це для профілактики можливих захворювань. Для того щоб розсада краще прижилася і квіткові кисті швидше формувалися, рекомендую за кілька дні перед посадкою в теплицю обірвати нижні листочки у рослин. В ідеалі, розсада перед посадкою повинна мати товстий стебло і добре розвитку кореневу систему.

Висаджувати розсаду томатів в теплицю

Для початку давайте скажемо про те чого робити не можна:

 • Як вже говорилося вище, не можна висаджувати розсаду томата в холодну не прогрітий грунт, це сповільнить зростання рослини. Не можна занадто глибоко садити саджанці, в такому випадком замість зростання куща, стебло присипаний землею буде пускати додаткові корені. Подивіться на відео на яку глибину правильно садити саджанці, так буде наочніше. Якщо у вас саджанці сильно витягнулися вгору, потрібно зробити дві лунки одна в одній. Відразу посадити рослину в внутрішню, а після того як воно приживеться, можна вже засипати основну. Не потрібно сильно зловживати добривом, всього повинно бути в міру. Вище ми обговорювали, як удобрити грунт, якщо ви зробили все як написано, то додатково додавати добриво в кожну лунку не потрібно, інакше ви отримаєте не багато красивих помідор, а величезна зелене дерево.

Висадку томатів потрібно виробляти ввечері або в похмурий день в попередньо зволожений грунт. Перед посадкою уважно оглядаємо кожен саджанець, видаляємо всі пошкоджені і нижні сім'ядольні листя.

У кожну лунку заливаємо теплою водою і в отриману грязьову суміш виробляємо висадку. Після завершення посадки помідор в теплицю ну потрібно їх відразу поливати, щоб не допустити утворення на поверхні грунту щільної кірки. Навколо кожної рослини грунт ущільнюють, а потім мульчують сухою. Кожен день поливати не обов'язково. Ті листочки, що стосуються землі теж необхідно обірвати, але робити це потрібно вранці щоб до вечора ранка встигла підсохнути.

Схема посадки томатів у теплиці

Багато в чому схема посадки томатів заздрості від обраного вами сорти. Так що цю інформацію краще уточнити на пачці з насінням. Ми ж розглянемо базові схеми які підійдуть різним групам сортів томатів.

 • Низькорослі сорти, які формують в 2-3 стебла в основному прийнято садити в шаховому порядку в два ряди. Відстань між рядами 50-60 см, а між самими рослинами, приблизно, по 40 см. Штамбові і детермінантні які планується формувати в 1 стебло садять трохи густіше. Відстань між радами 50см, а рослинами 35-40.Високорослие, індетермінантні сорти садять рідше, як і в першому випадку висадка проводиться в шаховому порядку тільки відстань між рослинами вже значно більше. Між рядами 70-80см, рослинами - 60-70см.

Не варто висаджувати розсаду частіше, ніж описано в схемі посадки, таким способом добитися хорошого врожаю навряд чи вийде. Недолік світла, погане провітрювання і тіснота зроблять томатам тільки гірше.

Відео посадки помідор в теплицю

Томати - рослини теплолюбні. Без створення для них певних умов в наших широтах самі вони рости не можуть. І хоча вже виведено безліч пристосованих до нашого клімату сортів, все ж посадка помідорів в теплиці допомагає отримати більш багатий урожай, ніж при вирощуванні їх у відкритому грунті.

Готуємо місце для посадки

Помідорову розсаду починають вирощувати задовго до висадки в грунт. Так само заздалегідь слід готувати і землю в теплицях.

Прогріваємо грунт

Для успішного зростання теплолюбних рослин важлива не тільки температура повітря, але і температура грунту . У холодну землю їх висаджувати не можна категорично. У кращому випадку розсада буде хворіти і погано приживатися на новому місці, в гіршому - просто загине.

Тому перед тим як посадити в теплицю помідори, грунт потрібно прогріти. В опалювальному парнику це не проблема, як і в тому випадку, коли висадка проводиться в кінці травня - червні, так як до цього терміну земля прогрівається самостійно. Але що робити, якщо хочеться отримати ранній урожай? Наведена нижче інструкція допоможе вам вирішити цю задачу:

 • Переконайтеся, що в теплиці закриті всі кватирки і ніде немає щілин від розірваної плівки або тріснутого скла. При необхідності усуньте всі неполадки. Скляний або парник з поліетилену накрийте додатково ще одним шаром прозорої плівки. Скопайте або розпушите землю всередині, після чого розстеліть зверху чорну плівку. Під нею грунт прогріється швидше, так як чорний колір притягує сонячні промені.
 • Щільно закрийте двері.

Звичайно, можна поставити всередині обігрівач, але так надходять тільки за умови постійного проживання на ділянці. Через кілька днів за допомогою звичайного побутового або спеціального термометра можна перевірити температуру ґрунту. Посадка в теплицю помідор допускається при її значеннях вище +10 градусів. Ще краще - почекати, поки земля прогріється до +15 градусів. На фото - прилад для вимірювання температури і вологості грунту

Робимо грядки

Грядки в теплиці робляться приблизно за тиждень до того, як посадити помідори в теплицю. Їх пристрій полягає в створенні насипів висотою 30-40 см з родючої землі, змішаної з перегноєм. Гряди робляться шириною 60-80 см шляхом згрібання грунту з міжрядь.

При цьому ширина проходу між грядками повинна становити не менше 60 см. На кожну таку гряду згодом розсада буде висаджуватися в один ряд. Порада. Якщо теплиця невелика, однорядні посадки - занадто марнотратне справу.

У таких випадках краще влаштувати високі грядки, зробивши своїми руками бортики з дощок. Їх ширина повинна дозволяти висадку рослин в два ряди з відстанню між ними близько півметра. Зручне планування для нешироких теплиць - однорядні грядки вздовж стін і дворядна в центрі

Садимо томати

Здавалося б, що може бути простіше: зробив лунку, полив її водою, встановив в неї кущик і присипав землею. Однак і така проста справа, як посадка розсади помідор в теплицю, має свої хитрощі і нюанси, які допоможуть отримати відмінний результат.

Підготовка розсади до пересадки

Всі городники знають, що найкращий вік розсади для пересадки в грунт - 50 днів. До цього часу рослини утворюють хорошу кореневу систему, на них навіть можуть утворитися перші квіткові бутони. Що потрібно зробити, щоб вони нормально перенесли пересадку? Дамо кілька порад:

 • При самостійному вирощуванні розсаду необхідно загартовувати, виносячи вдень ненадовго на засклений балкон або провітрюючи кімнату. Приблизно за тиждень до того, як помідори посадити в теплицю, їх потрібно обприскати розчином борної кислоти - один грам на літр води. Така обробка дозволить зберегти бутони і підвищити врожайність. За день до посадки видаліть з рослин сім'ядольні листя, а також пожовклі і мають ознаки хвороб (див. Хвороби томатів: їх різновиди та як з ними боротися). Це робиться для того, щоб листя не залишилися під землею, а місця обриву на стеблі встигли підсохнути.

Увага! Якщо розсада переросла, витягнулася, видаліть і нижні гілочки. Такі рослини садять глибше, і вони можуть виявитися в землі.

 • За 20-30 хвилин до висадки розсаду потрібно дуже рясно полити.

Якщо у вас немає можливості виростити розсаду будинку, купувати її слід у перевірених садівників або в розплідниках. Нехай ціна буде вище, зате ви будете впевнені в її якості.

Висадка на місце

Посадка помідор в теплиці починається з підготовки лунок. Вони робляться з дотриманням наступних правил:

 • Відстань між лунками має бути не менше 50-60 см, щоб у міру росту рослини не заважали один одному. Глибина лунки - 20-25 см, не більше, особливо якщо висадка проводиться ранньою весною. На більшій глибині грунт може бути ще холодним. У кожну лунку слід додати калійні, фосфорні та азотні добрива (див. Підживлення томатів у теплиці, які добрива і коли використовувати). Їх розчиняють у воді, суворо дотримуючись інструкції на упаковці, і рясно проливають грунт.

Зверніть увагу! Не слід перед посадкою вносити в землю свіжий гній, як це зазвичай роблять багато садівників. Надлишки азоту приведуть до того, що замість томатів ви отримаєте відмінний урожай бадилля.

Коли лунки готові, саджанці обережно виймають з розсадних ящиків або стаканчиків і встановлюють не вертикально, а злегка під кутом до поверхні грядки, і присипають коріння землею. Потім ще раз поливають, засипають лунку повністю і злегка ущільнюють землю навколо. Через пару днів саджанець підніметься самКак правильно посадити помідори в теплиці, якщо розсада занадто витягнулася, переросла?

В цьому випадку робляться не лунки, а борозни на вершині грядок. Рослини укладаються в них практично горизонтально, щоб більша частина стебла виявилася засипаній землею.

Цей спосіб ефективний подвійно, тому що дозволяє не заглиблювати розсаду в грунт, а на прикопати стеблі утворюються нові корені, які живлять рослину. Все це потрібно робити під вечір або в похмурий день, так як зайва сонячна активність не сприяє гарній приживлюваності саджанців. Залишилося сказати, що перед тим, як в теплиці посадити помідори, потрібно приготувати кілочки для їх підв'язки.

Вони встановлюються поруч з кожною рослиною відразу, під час посадки. Якщо робити це пізніше, можна пошкодити коріння.

Висновок

Будь-яку овочеву культуру мало посадити, вона вимагає постійної уваги. Але в цій справі важливий кожен етап, і правильна посадка - запорука того, що рослина буде добре рости, а вам буде зручно доглядати за ним. Щоб прояснити для себе якісь незрозумілі питання, пропонуємо вам додатково подивитися відео до цієї статті.

Поділитися в соц. сетяхКомментарііДобавіть комментарійполя

В цьому році поставили теплицю, і навіть не уявляли як краще все в ній посадити! У мене пара питань: а обов'язково чорною плівкою землю покривати? Вона сама що, не прогріється?

І ще, чи потрібно провітрювати теплицю в гарну погоду?

18.05.14Светлана

Поля, спасибі за увагу до публікації. Відповідаю на ваші запитання. Звичайно, не обов'язково штучно квапити прогрів грунту, якщо ви не поспішайте з висадкою розсади в теплицю. Чорна плівка просто прискорить процес.

Буває так, що розсада переростає і вимагає термінової пересадки, ось тоді цей спосіб може стати в нагоді. А провітрювати якраз і потрібно в гарну погоду. Якщо ночі теплі, можна і на ніч залишати теплицю відкритою.

19.05.14

З чого почати вирощування помідорів у закритому грунті ^

По-перше, потрібно підготувати посівний матеріал. Якщо насіння дражировані (яркоокрашенние), то їх нічим обробляти не потрібно. Необроблені насіння потрібно на 20 хвилин помістити в розчин Фітоспорін-М (приготований за інструкцією).

Промивати їх після обробки не потрібно. Після їх можна потримати в розчині стимулятора росту і посіяти в підготовлений грунт. По-друге, щоб помідори в теплиці дали добрі сходи, потрібно підготувати грунт для висіву.

Починаючи з лютого і до кінця березня - оптимальний період для висаджування насіння на розсаду. Все залежить від того, які помідори посадити в теплиці. Якщо ви вирішили вирощувати пізні сорти, сіяти потрібно в лютому, якщо середньостиглі - в березні, а ранні помідори на розсаду - в кінці березня.

Висівання насіння томатів на розсаду ^

Насіння томатів сіють в коробки або скриньки висотою 5-7 см. Ґрунтова суміш для розсади повинна складатися з 1 частини торфу, 1 частини перегною і 1 частини дернової землі.

Суміш зволожують, додають на відро землі річковий пісок (1 літрову банку), деревну золу (1ст. Ложку) і суперфосфат (1 ст. Ложку). Можна використовувати і готові грунтосуміші, в них добрива вже не додають. У лютому-березні насіння томатів висівають в окремі шухлядки підготовлені ящики насипають грунт, ущільнюють її, роблять борозенки глибиною 1-1,5 см, поливають теплим розчином гумату натрію, а потім висівають насіння.

Зверху посипають землесмесью і ставлять в світле місце, де температура + 22 ° С. Для того, щоб розсада зійшла швидше, через 5 днів ящики покривають плівковими ковпаками.

Пікірування розсади томатів ^

Коли у рослин з'являться 2 справжніх листків, десь на 7-10 день після сходів, потрібно виробляти пікірування. Це процедура пересадки рослини з однієї ємності в більш містку, адже зміцніла коренева система вимагає більше місця.

Із загальної ящика за допомогою зубочистки витягується кожну рослину разом із земляною грудкою і пересідає в горщики більшою місткістю. Пікірування розсади потрібно виробляти на 7-10 день після всходовВ скриньках розсада перебуває не більше 50 днів, її висота до цього часу буде вже близько 30 см. Щоб рослини не витягнулися, потрібно стежити за температурою повітря, світловими умовами - повертати кожен день іншою стороною до вікна. А днів за 10 до очікуваної висадки розсади в теплицю потрібно рослини загартовувати: виносити на балкон, залишати відкритими кватирки на ніч.

Підготовка теплиці ^

Щоб томати в теплиці не хворіли і давали щедрий урожай, важливо правильно підготувати теплицю до сезону. Оскільки посадка помідорів в теплицю проводиться на початку травня, коли ночі досить холодні, потрібно обтягнути її подвійним шаром плівки.

Краще залишити невелику повітряну подушку між шарами поліетилену, яка не тільки підвищить температуру всередині теплиці, а й збільшить термін експлуатації внутрішнього шару. Важливо зробити кватирки з усіх боків для хорошої вентиляції, прибрати 10-12 см торішньої грунту, а решту продезінфікувати мідним купоросом (на 10 літрів води 1ст. Ложка).

Пам'ятайте, що не можна садити помідори в одній теплиці два роки поспіль, адже більшість інфекцій залишаються в грунті і вражають нові рослини. Якщо ж збираєтеся займатися вирощуванням помідорів у теплиці взимку, то потрібно подбати про додаткове освітлення. Без нього томати не зацвітуть і тим більше не дадуть урожай. Грядки готуються за 10 днів до висадки розсади томатів у теплиці.

Грунт потрібно розпушити, видалити з'явилися бур'яни, внести перегній. Якщо грунт в теплиці бідна, то знадобиться стакан деревного вугілля і 6-8 кг перегною на квадратний метр, а якщо грунт родюча, то досить буде 2-3 кг перегною. Пам'ятайте, що для томатів у теплиці найкраще підходить суглинна або супіщаних, повітрепроникна грунт.

Особливості висадки розсади ^

Висаджуючи розсаду томатів в теплицю потрібно пам'ятати кілька простих, але важливих правил.

 • Грунт для висаджування розсади повинна бути прогріта. Не можна садити помідори в холодний грунт, адже в цьому випадку коріння не ростуть, а загниває, рослина гірше приживається. Оптимальна температура грунту - 12-15 ° С. Щоб домогтися цього, потрібно заздалегідь накрити землю чорною поліетиленовою плівкою. В крайньому випадку, можна нагріти багато гарячої води і заливати її в лунку перед посадкою. Не можна садити розсаду надто глибоко, адже тоді стебло, присипаний землею, дає нові коріння, а зростання помідора призупиняється. Для тих, хто робить це вперше, можна подивитися, як висаджувати томати в теплиці на відео. Не перестарайтеся з азотом. Багато заправляють посадочні лунки свіжим гноєм, курячим послідом або сечовиною. Такі старання можуть призвести до того, що замість красивих соковитих плодів отримаєте буйну бадилля. Ретельно оглядайте рослина, видаляйте хворі і пожовкле листя, а при посадці видаліть сім'ядольні листя, які знаходяться на рівні землі або нижче. Посадка томатів у теплиці проводиться у вечірній час або в похмурий день в попередньо зволожений грунт. Можна для знезараження напередодні пролити лунки міцним гарячим розчином марганцівки.
 • Виконавши всі нехитрі вимоги до посадки і догляду, ви отримаєте багатий урожай

  Схема посадки томатів у теплиці ^

  Якщо ви цікавитеся, як вирощувати помідори в теплиці, потрібно знати особливості їх посадки. Зазвичай грядки розбивають уздовж, їх ширина повинна бути 60-90 см. Кількість буде залежати від ширини самої теплиці. Між грядками роблять прохід 60-70 см.

  Схема посадки томатів у теплиці визначається сортом і способом формування рослини.

  • Низькорослі скоростиглі сорти, в яких формується 2-3 стебла, садять в 2 ряди в шаховому порядку. Між рядами 55-60 см, а відстань між помідорами в теплиці - 35-40см. Детермінантні і штамбові томати з 1 стеблом садять густіше. Між рядами може бути 45-50 см, а між рослинами - 25-30. Дуже важливо при такій схемі посадки не допускати загущіванія. Високорослі сорти томатів висаджують теж в шаховому порядку. Відстань між рядками має становити 75-80 см, а між рослинами 60-70 см.

  Відстань між помідорами в теплиці має бути не менше 35 смОсобое увагу потрібно приділити переросла розсаді. Її слід висаджувати так: зробити в грунті лунку на 12 см, а в ній ще одну лунку глибше, як раз на висоту горщика з розсадою.

  Спочатку потрібно посадити горщик з рослиною в другу (глибоку) лунку і присипати її землею. А ось через два тижні, коли розсада приживеться, засипати землею першу лунку.

  Такий спосіб набагато ефективніше звичайної глибокої посадки, адже як тільки рослина присипають землею, на довгому стеблі томата з'являються додаткові корінці. Внаслідок цього зростання припиняється, квітки обпадають. Часто буває, що городники намагаються в своїй маленькій теплиці висадити якнайбільше сортів помідорів.

  Робити цього не варто, адже добитися в такому випадку рясних врожаїв навряд чи пощастить. А ось познущатися над рослинами вже точно вийде: скрутні умови, недолік світла, поширення хвороб, утруднене провітрювання.

  Краще вже менше, та краще. Правильний догляд за рослинами - основа майбутнього врожаю. Починати його потрібно відразу ж після висадки розсади в теплицю. Ось основні етапи догляду за томатами в теплиці.

  • Полив рослин

  Досвідчені городники радять в перші дні після висадки рослини в теплиці не поливати. Потрібно почекати днів 10, поки рослини не приживуться, а потім провести полив. Важливо дотримуватися оптимальної температури води - 20-22 ° С.

  Пам'ятайте, що до фази цвітіння помідори поливають через 4-5 днів, при цьому на 1м2 потрібно 4-5 літрів води. Під час цвітіння полив потрібно посилити - 10- 13 л на 1м2. Найкраще рослини в теплиці поливати під корінь вранці, а не ввечері, коли утворюється конденсат, і краплі води потрапляють на томати. Сьогодні все частіше використовується крапельний полив

  • Провітрювання

  Підтримка оптимального температурного режиму і вологості - головна умова отримання щедрого врожаю. Помідори не бояться протягів, тому провітрювати потрібно будь-яким способом: відкривати бічні і верхні кватирки, підкручувати плівку внизу, відкривати торці.

  Обов'язково провітрювати теплицю через 2 години після поливу. Особливо важливо це під час цвітіння, адже волога пилок не може потрапити в товкач, тому не відбудеться запилення. Температура в теплиці в похмурий день повинна бути 18-20 ° С, в сонячний - 24-26 ° С, а вночі - 15-16 ° С.

  • Підв'язка рослин

  Обов'язковою є підв'язка томатів у теплиці, яку виробляють на 3-4 день після посадки. Вона потрібна для того, щоб високорослі рослини не зламалися під своєю вагою, що не загнивали плоди. Головна умова - матеріал для підв'язки не повинен травмувати стебло томата. У теплиці використовують для підв'язки лінійні або рамні шпалери. Так підв'язують помідори в теплиці за допомогою лінійних шпалер

  • Пасинкування

  Бічні пагони на рослині називаються пасинками. Вони ростуть з пазух листя, а не на голому стеблі. Вони сприяють розгалуження куща, що дуже затінює рослина, поширює захворювання, скорочує термін дозрівання плодів.

  На відео в інтернеті можна побачити, як пасинкувати помідори в теплиці. Тут немає нічого складного, потрібно просто виламувати пасинки. Робити це потрібно вранці, щоб рана на рослині встигла присохнути. На помідорах обов'язково видаляють бічні пагони - пасинки

  • Підживлення

  Через 10-15 днів з дня висадки рослин в теплицю потрібно зробити першу підгодівлю. Для цього на 10 літрів води беруть 1 ст. ложку нітрофоски і півлітра рідкого коров'яку. Під кожну рослину потрібно вилити 1 л цієї суміші.

  Друга підгодівля томатів у теплиці проводиться через 10 днів. Для цього в 10 літрах води розчиняють 1 ч. Ложку сульфату калію і 1ст. ложку добрива «Родючість». За сезон потрібно 3-4 підгодівлі. Підживлення рослин проводиться 3-4 рази за сезонЧетко дотримуючись порад, ви зможете виростити у своїй теплиці хороший урожай помідорів і порадувати влітку всіх домашніх свіжим салатом, а взимку - баночкою маринованих томатів.

  Рекомендуємо схожі статті


  Чи можна посадити гарбуз в червні

  Як посадити полуницю під плівку

  Томат де Барао характеристика та опис сорту

  Як підвищити врожайність помідорів в теплиці

  Як посадити грошове дерево щоб приносив гроші

  Добриво для помідорів своїми руками

  Любисток выращивание и уход

  Як посадити сосну з лісу

  Вирощування полуниці цілий рік

  Вирощування полуниці в теплиці голландська технологія

  Томат ракета характеристика та опис сорту