Чи потрібно поливати помідори після посадки :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Чи потрібно поливати помідори після посадки

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Чи потрібно поливати помідори після посадки

Правильний полив

Дуже важливим, як не дивно, є саме полив помідор. Тому, без сумніву, важливо розібратися, як же часто стоїть поливати культуру. Адже саме з водою коріння отримують всі необхідні поживні речовини.

Цей унікальний і смачний овоч буде добре розвиватися, якщо грунт, в якому вирощується культура, буде насичений вологою на 85-90%. Перевірити це можна самому одним з простих методів: стиснувши в руці грудку землі з глибини 10 см від поверхні.

Якщо кому сформувався, а при легкому натисканні розпався, значить, вологість грунту підходяща. В інших випадках доведеться уточнювати, наскільки часто потрібно поливати розсаду для досягнення оптимального рівня вологості.

Вода - це життєвий джерело. І не тільки для людини, але і для рослин. І «правильний» полив розсади помідорів полягає в тому, щоб дотримуватися обсяги води і регулярність відповідно до періодами росту майбутніх саджанців.

Полив сіянців

Для тих, хто вирощує насіння в теплиці, перший раз поливати сходи томатів треба через 2, а краще 3 дні після того, як сіянці зійдуть масово. Нагадає про полив грунт - верхній шар до цього часу почне підсихати. Обприскувач послужить хорошим помічником для тих, хто вперше зайнявся вирощуванням помідорів у теплиці і тим, хто побоюється «залити» нещодавно з'явилися ніжні сходи. При цьому варто акуратно провести процедуру, щоб на рослини практично не потрапляла вода. Подальший полив майбутніх томатів повинен бути помірним і регулярним. Допускати, щоб грунт в теплиці пересихав не варто, але і не потрібно його заливати. Один раз в місяць в воду для поливу додають органічні добрива

Полив пікірувати сходів

За два дні перед процесом пікіровки, а цей період визначає наявність перших 3-4 листочків, сходи треба полити останній раз. Таким чином, грунт до моменту пікіровки буде ще вологим, але розсипчастим. Поливати розсаду після пікіровки можна ще днів 4-5.

Щоб отримати добре розвинені саджанці томатів з сильною кореневою системою, потрібно пересаджувати їх в ємності з піддонами для поливу. Пояснюється це тим, що коріння після пікіровки, щоб отримати вологу, почнуть тягнутися і міцніти. Через 5 днів після проведення пікіровки, знову полити грунт і встановити графік, за яким би подальший полив проводився один раз на сім-десять днів.

Кількість води і регулярність буде поступово змінюватися в залежності від періоду зростання розсади, тому як дорослі саджанці помідорів вимагають більше вологи.

В цілому, стан самих рослин і ґрунту підкажуть про полив початківцям підсихати верхнім шаром. Рясним же полив треба зробити перед датою висадки розсади томатів у відкритий грунт. Так ви зможете пересадити розсаду з мінімальними пошкодженнями коренів.

Полив розсади на відкритих ділянках

Після посадки у відкритий грунт, саджанці томатів потрібно поливати не дуже часто, але при цьому досить рясно. Погано впливає на розсаду помідорів убогий рідкісний полив, який виготовляється дуже часто рясно.

У другому випадку вода знизить температуру в грунті, і в подальшому це може позначитися на зав'язі плодів. Багато хто починає рясно поливати саджанці відразу після посадки. Але, насправді, розсада помідорів не вимагає цього. По-перше, перед висадкою вона рясно полилася. По-друге, цього поливу досить коріння помідорів, щоб вони добре прижилися і вкоренилися в грунті. Надалі, вже укорінена розсада помідорів поливається за схемою:

 • В період появи зав'язі земля повинна бути оптимально зволоженою, щоб рослини отримували вологу в достатку; з початку цвітіння і до появи плодів помідорів, рівень вологості зобов'язаний бути помірним; в спекотні сонячні дні полив повинен проводитися рано вранці або приблизно 2,5-2 години до того, як сонце сяде; коли на вулиці похмуро, то поливати саджанці помідорів можна в будь-який час.

Полив тепличної розсади

Розсаду в теплиці теж слід поливати з обережністю, щоб не допускати застою води на поверхні грунту. Перший полив варто здійснювати після появи перших сходів помідорів.

Наступну таку процедуру потрібно проводити, коли саджанці трохи зміцніють, приблизно через 2 тижні. В цілому, полив навесні не повинен бути надмірним. Досить буде зволожувати грунт раз в 8-10 днів.

У літній період в теплиці полив повинен здійснюватися досить часто, наприклад, раз в 5-7 днів. Одній рослині вистачає 2,3-3 літра води. Зазвичай для зручності здійснення поливу бочка з водою поміщається в теплиці. Однак її присутність гарантує зайві випаровування.

А від підвищеної вологості розсаду томатів варто оберігати. Тому бочку слід накрити плівкою або більш щільним матеріалом. Воду для поливу беруть кімнатної температури. Оптимальною є води 18-22 градусів.

Обприскувати розсаду не потрібно. Варто постаратися розподіляти струмінь між стеблами безпосередньо на землю. Здійснивши полив, слід почекати, поки грунт насититься вологою і злегка розпушити його.

У разі якщо грунт щільна і вбирання відбувається повільно, його можна додатково прискорити за допомогою городніх інструментів. Наприклад, використовуючи вила, можна зробити кілька проколів між рядків помідорів.

Після того, як вся вода вбралася, треба ненадовго відкрити двері і вікна в теплиці, щоб провітрити її. Поливати саджанці в останній раз треба приблизно за 2-2,5 тижні до збору врожаю. Наситила коріння віддадуть вологу плодам. Відповідно, дозрівання прискориться.

Сім'я Бровченко. Посадка помідорів в грядки з шиферу під мульчу.

Полив в міні-теплиці

Часто розсаду помідорів вирощують на підвіконнях з насіння в саморобній теплиці. Але мало хто знає, що це клопіткий процес, так як нормальну вологість створити сходам складніше. Щоб забезпечити хорошу схожість і отримати міцні саджанці, можна скористатися деякими порадами «бувалих» городників:

 • Додатково біля міні-теплиць розставити відкриті ємності з водою, щоб розсаду підживлювала додаткова волога; до утворення перших листків можна злегка обприскувати сходи томатів водою з розпилювача.

Так як посадка насіння в міні-теплиці відбувається, як правило, в лютому, коли опалювальний сезон в самому розпалі, можна використовувати ще один ефективний метод - розвісити на батареї під підвіконням з розсадою помідорів мокрий рушник. Випаровуючись, волога буде створювати сприятливі умови.

Підживлення необхідно влаштовувати розсаді вже після її пікіровки по окремим ємностях. У них розсада томатів буде ще близько 20 днів, поки не настане дата висадки їх у відкритий грунт.

Правила поливу розсади помідорів до і після висадки не так вже й складні. Дотримуючись їх, Ви не витратите багато часу і сил. Головне, проводити процедури вчасно відповідно до дорослішанням рослин, і тоді Ви отримаєте міцну розсаду і хороший урожай.

Поділитися з друзями:

Як поливати помідори після посадки

17.05.2014 | Автор: Надія Давидова | Коментарів 17 »

Сьогодні розповім, як поливати помідори після посадки розсади на постійне місце. Правильний режим поливу здатний уберегти рослини від захворювань і загибелі, сприяє гарній приживлюваності, швидкої адаптації на новому місці. Щоб посаджені помідори відчували себе добре, слід виконувати нескладні правила поливу і температурного режиму.

Купуючи розсаду, поцікавтеся: де її вирощували, в теплиці або холодному парнику. Адже від того, в яких умовах росли саджанці помідорів, залежить подальший догляд за ними. Якщо ж розсаду вирощували самі, вам вже легше буде зорієнтуватися в правильності догляду за ними.

Вирощені в будинку на підвіконні, помідори потребують додаткової загартуванню. Добре, якщо виносили їх днем ​​на вулицю, щоб вони звикли до вітру і сонця. Якщо немає, при посадці рослини будуть сильно боліти, якщо зовсім не загинуть.

Те ж і з тепличної розсадою: зніжені листочки будуть дуже страждати від впливу прямих сонячних променів і потоків свіжого повітря.

Як потрібно поливати помідори після висадки їх в грунт

Не забудьте, що полив висаджується помідорною розсади залежить від декількох факторів:

 • Якості висаджується розсади помідорів (томатів); Фізичних якостей грунту; Погодних умов.
 • Загартована розсада не вимагає притінення, поливати її можна один раз на добу рясно. Середня витрата води наступний: 2,5-3 літра води на кожну луночку (одне відро води на 4 лунки). Якщо рослини висаджувалися в траншею, витрата розраховуйте по числу рослин в траншеї.

  Поливати краще вранці, до настання спеки. Якщо палюче сонце встигне висушити землю до вечора, то полити можна і після спадання спеки, витрата приблизно 1,5-2 літри на рослину. Так ви забезпечите саджанці вологою, зберігаючи легкість грунту: коріння необхідний також кисень.

  Якщо грунт дуже ущільнився, помідори почнуть страждати від нестачі кисню. Тому не варто занадто їх заливати.

  Досить забезпечувати легку вологість землі, цього буде достатньо, щоб рослинки могли харчуватися і вкорінюватися. Щоденні поливи проводять протягом 7-10 днів, поки розсада помідорів візьметься і почне рости. Коли ви помітите, що рослини почали, можна провести розпушування грунту.

  У лунці розпушування проводять дуже обережно, щоб не пошкодити коріння (на глибину не більше 3 см). це так званий "сухий полив". Так ви порушите капілярні освіти, зменшивши випаровування з поверхні землі плюс доставите кисень до коріння помідорів. Чергуйте рясні поливи водою з розпушуванням і спокоєм: після того, як пройдетеся сапкою, добре розпушивши землю, можна не поливати 3-7, іноді до 10 днів (при похмурій погоді).

  Коли помідори стануть високими, потужними, краще зовсім замульчувати грунт: покрити її молодий травою шаром 5 см. Так ви обережете грунт від перегрівання, відпаде потреба в боротьбі з бур'янами, поливати доведеться рідше: волога буде зберігатися в землі набагато довше. Коли висаджуєте в грунт незагартованим розсаду, слід подбати про її притенении. Для цього її прикривають від сонця і вітру агроволокном або Спандбонд на час, поки вона не прийметься. Поливи потрібні будуть вранці і ввечері, під кожну рослину близько 1,5-2 літрів, в залежності від погоди, складу грунту. Пам'ятайте прості правила контролю якісного поливу:

 • Вода не повинна довгий час застоюватися: інакше грунт ущільнився і забруднені; Вологи повинно вистачити хоча б до вечора, коли будете поливати вдруге при необхідності. Якщо земля ввечері набагато темніше тієї, що навколо лунки, можна поливати тільки вранці. І навпаки: світлий колір, майже такий же як і навколо, говорить про те, що потрібно поливати; Якщо через добу після поливу ви виявили, що земля ще дуже мокра, ущільнився і потріскалася, витрата води потрібно скоротити.
 • Коли помідори почали і пішли рости, необов'язково поливати їх вручну. Цілком прийнятний полив по листю дощуванням з шланги за допомогою водяного пістолета, вертушкою і іншими пристосуваннями. Якщо залишилися питання, як поливати помідори після посадки в грунт, питайте, обов'язково відповім.

  Схожі теми:

  Завантаження...

  Як доглядати за помідорами після висадки розсади у відкритий грунт

  Подробиці Створено 12 Май 2014

  Хороша розсада - запорука гарного врожаю, проте неправильний догляд за помідорами після посадки їх у відкритий грунт здатний звести нанівець всі ваші старання по вирощуванню розсади. Щоб не допустити різних захворювань томатів, опадання квіток, зменшення врожайності, погіршення смакових якостей і розмірів плодів, помідорів на городі необхідно забезпечити правильний догляд.

  У чому ж полягає догляд за помідорами після висадки розсади у відкритий грунт? Розглянемо це питання детально. 

  Полив помідор після висадки у відкритий грунт 

  Перший час після висадки розсади в грунт, поки рослини не приживуться на новому місці, їх краще не поливати. Води, вилитої в лунку при посадці, помідорів цілком достатньо для вкорінення і початку зростання.

  Через пару тижнів після висадки можна зробити перший полив. Поливати томати потрібно під корінь, намагаючись уникати потрапляння води на листя - від цього томати хворіють. Поливати помідори дощуванням вкрай небажано, оскільки при такому поливі різко знижується температура повітря і грунту, що призводить до осипання квіток, затримування зав'язування і дозрівання плодів.

  Через одночасне збільшення вологості повітря помідори вражаються грибковими захворюваннями. Найкращий час для поливу томатів на городі - друга половина дня.

  Це дозволяє уникнути зайвої втрати води на випаровування. З моменту висадки розсади в грунт і аж до зав'язування плодів на перших суцвіттях сильно захоплюватися поливами помідор не варто. Необхідно лише зволожувати грунт, не допускаючи його пересихання. Коли починається ріст плодів, потреба томатів у воді різко зростає.

  У цей період поливи потрібно проводити часто і регулярно, намагаючись підтримувати вологість грунту на одному рівні. Перепад вологості грунту може викликати зупинку зростання зелених плодів, розтріскування зрілих помідорів і в поєднанні з іншими несприятливими факторами стати причинно поширення вершинної гнилизни.

  Розпушування грунту

  Після кожного поливу помідор необхідно провести розпушування грунту навколо рослини. При цьому, звичайно ж, потрібно знищити виросли бур'яни.

  Перше розпушування помідор проводять на глибину 8 - 12 см: таке глибоке розпушування створює в верхньому шарі грунту сприятливі умови для її прогрівання і насичення киснем, що важливо для томатів на початку вегетації. Надалі грунт розпушують на глибину 4 - 5 см. Допускати ущільнення грунту не можна - це погано шкодить кореневій системі помідор.

  Підгортання помідор

  У дачників часто виникає питання, чи потрібно підгортати помідори. Останнім часом з'явилося багато людей, які вважають підгортання не потрібною процедурою. Однак вирощування помідор з підгортанням має свої переваги:

  • Підгортання сприяє збагаченню грунту киснем; підгортання стимулює розвиток кореневої системи помідор, зростання додаткових коренів, зміцнення стебла; підгортання покращує живлення рослини; в результаті підгортання між пагорбами утворюються бороздочки, в яких після поливу накопичується і довго утримується вода.

  Щоб остаточно вирішити, треба підгортати помідори чи ні, уважно подивіться на рослини. Якщо на стеблі поблизу землі з'явилися додаткові корінці, томати необхідно підгорнути, оскільки вони потребують додаткового харчування.

  Подивитися, як виглядають ці коріння, можна у відеоролику. Якщо на стеблі немає цих горбків, то помідор не варто підгортати, оскільки це утруднить проникнення повітря до вже існуючих коріння. Помідори бажано підгорнути 2 - 3 рази за сезон. Подивитися, як правильно підгортати помідори, можна у відеоролику.

  Мульчування грунту

  Для скорочення числа поливів і прискорення дозрівання плодів помідори можна мульчувати, тобто розкладати в міжрядді торф, солому, тирсу. Особливо добре підходять для цієї мети сидерати. Вирощувати помідори можна прямо на ділянці, засіяному сидератами.

  Чи потрібно розчистити грядку під помідори, а непотрібні сидерати розкласти між рядами в якості мульчі. Прихильники природного землеробства переконують, що сидерати дуже позитивно позначаються на врожайності помідор.

  Вони розпушують і збагачують грунт, утримують в ній вологу, перешкоджають росту бур'янів. Використання сидератів дозволяє відмовитися від внесення в грунт хімічних добрив. Про застосування сидератів як органічної мульчі для помідор дивіться у відеоролику.

  Підживлення помідор на грядці 

  Для того, щоб отримати хороший урожай, помідори після висадки в грунт необхідно періодично підгодовувати. Зазвичай при вирощуванні помідорів на городі проводять 4 прикореневі підживлення. Варіанти підгодівлі можуть бути різними, розглянемо один з них:

  • Перша підгодівля проводиться через 3 тижні після висадки помідор в грунт: Склад: 1 столова ложка рідкого добрива «Ідеал» + 1 столова ложка нітрофоски на 10 л води. Дозування: півлітра розчину на томат. Друга підгодівля помідор проводиться, коли починає розпускатися друга квіткова кисть. Склад: 1 столова ложка «Агріколи - Вегето" + 1 столова ложка суперфосфату + 1 чайна ложка сульфату калію або хлористого калію на 10 л води. Інший варіант: 1 столова ложка добрива «Синьйор Помідор» на 10 л води. Дозування: 1 л розчину на кожен кущ томату. Третя підгодівля помідор проводиться, коду розпускається третя квіткова кисть. Склад: 1 столова ложка рідкого «Гумата натрію» або добрива «Ідеал» + 1 столова ложка нітрофоски. Дозування: 5 л розчину на кожен квадратний метр грядки. Четверта підгодівля помідор проводиться через два тижні після третьої. Склад: 1 столова ложка суперфосфату на 10 л води. Дозування: 10 л розчину на квадратний метр грядки.

  Для підгодівлі помідор на грядці також можна використовувати Пташиний послід . Це відмінне збалансоване добриво, в якому містяться всі необхідні мікроелементи.

  Для приготування живильного розчину заповніть бочку або іншу ємність на половину обсягу пташиним послідом і залийте до країв водою. Дайте розчину настоятися протягом трьох днів. По видаленню цього терміну розведіть концентрат водою в співвідношенні 1:15.

  Підгодовувати помідори потрібно з розрахунку 3 л розчину на кожен кущ.

  Для  Профілактики фітофторозу та інших грибкових заболеванійпомідори можна обприскувати бордоською сумішшю. Для цієї ж мети також можна використовувати зольний розчин, приготовлений з розрахунку 2 столові ложки золи на 1 літр води і настояний протягом 2 днів.

  Зольний розчин не тільки запобігає різні захворювання томатів, а й відмінно живить їх. Обприскування необхідно проводити кожні 2 тижні.

  Слабким і відстають у розвитку томатів рекомендується крім прикореневого підживлення проводити додаткові позакореневе підживлення, тобто обприскування. Для цього в 10 л води необхідно розвести 1 столову ложку сечовини або добрива «Ідеалу» і обприскати отриманим розчином листя. 

  Формування кущів помідорів 

  З метою збільшення врожайності, поліпшення якості плодів і прискорення процесу дозрівання їх особливим чином формують. Для цього проводять пасинкування і прищипування томатів. У Пасинкування потребують дуже багато сортів помідор, особливо великоплідні.

  У Пасинкувати і прищипнути помідор поживні речовини витрачаються в основному на формування і налив плодів, від чого вони збільшуються в розмірах і дозрівають раніше, ніж зазвичай. Разом з тим є сорти помідорів, які вирощують без пасинкування. Існують різні способи формування кущів помідорів: в один, два або три стебла.

  Після пасинкування і прищипування на кущі повинно залишитися 5 - 6 плодових кистей і не менше 30 - 35 листочків. Пасинки потрібно обламувати, а не зрізати. На їх місці залишають невеликі стовпчики довжиною в пару сантиметрів.

  При пасинкування необхідно уникати попадання соку рослини на пальці рук, оскільки разом з ним, у разі хвороби, інфекцію можна перенести на інші помідори. Формування куща томата в одне стебло: видаліть з основного стебла все бічні пагони (так звані пасинки), що утворюються в пазусі кожного аркуша, і залиште на головному пагоні 5 - 6 плодових кистей.

  Зробіть прищіпку над останньою (верхньої) квіткової пензлем і залиште на ній 2 - 3 листки. Формування куща томата в два стебла: видаліть з основного стебла все бічні пагони, крім того, що росте під першою квіткової пензлем.

  На головному стеблі залиште 4 плодові кисті і прищипните верхівку, залишивши 3 листочка. На бічному пагоні залиште 3 плодові кисті і теж прищипните, залишивши 2 - 3 листочка.

  Формування куща томата в три стебла: видаліть з основного стебла все бічні пагони, крім двох нижніх. Залиште на головному стеблі 2 - 3 плодові кисті, інші видаліть. На пасинках залиште по 2 плодові кисті і зробіть прищіпку так, щоб над верхніми плодовими кистями було по 2 - 3 листочка. Про те, що таке пасинки і як їх прибирати, можна подивитися у відеоролику.

  Якщо Вам сподобалася стаття, величезне прохання поділитися посиланням в соцмережах і відзначити "Подобається!". Буду рада, якщо ви підпишіться на мою розсилку :)

 • Лінійка або картон з рівною кромкою.
 • Схема сусідства овочів по типу добрив.

 • У торфоперегнійні кубики або свою ємність насипати зволожений грунт так, щоб до верху залишався приблизно 1 см. Грунт ущільнити. За допомогою розпилювача зволожити поверхню грунтаЕслі використовується ємність, то на грунті лінійкою або картоном малюється сітка 2х2 см. При посіві в торфоперегнійні кубики цей крок пропускається. Посадка томатів проводиться за схемою 2х2 см. Після розподілу насіння їх посипають сухим ґрунтом на 1 см і ущільнюють злегка столовою ложкою. Ємності накривають целофановою плівкою і мають у своєму розпорядженні перед вікном.
 • Як тільки з'явиться найперша петелька сходів, не чекаючи появи залишилися, ємність відразу переставляють на прохолодне і світле місце. Близько до скла розсаду краще не ставити. Там їй холодно і вона не буде засвоювати харчування.

  Плівку днем ​​знімають. Після розкриття семідольних листочків розсада переходить на самостійне харчування за допомогою власної кореневої системи. У цей період дуже важлива своєчасна підгодівля мінеральними добривами.

  Із запропонованих на ринку можна скористатися наступними: Кемира-люкс, AVA, Уніфлор-зростання. Плівку знімають остаточно.

  Поливати помідори потрібно помірно за допомогою лійки. Правильне освітлення важливо не менше добрив, оскільки на цьому етапі відбувається формування програми розвитку рослини. Лампи денного світла розташовують на висоті 7-10 см над розсадою. Приблизно через 6-8 тижнів після сходів томати можна висадити у відкритий грунт або теплицю.

  Повернутися до змісту

  Вирощування томата в теплиці

  Для того щоб помідори в теплиці відчували себе добре, не хворіли і дали щедрий урожай, потрібно за всіма правилами підготувати саму теплицю до сезону. Висадка помідорів проводиться на початку травня. У цей час ночі ще холодні, тому теплиця повинна мати подвійний шар плівки.

  Важливо з усіх боків зробити кватирки, прибрати верхній шар грунту, а решту землю продезінфікувати мідним купоросом. Якщо вирощування помідорів в теплицях планується взимку, то необхідно подбати про додаткове обігріві і освітленні. Грядки готуються за тиждень до висадки розсади. Грунт розпушують, видаляють з'явилися бур'яни, вносять перегній. Для бідної грунту на 1 м? знадобиться повний стакан деревного вугілля і 5-7 кг перегною, для родючої - 3-4 кг перегною. Поради з вирощування здорових і врожайних помідорів в теплиці прості, але важливі:

 • Грунт для висаджування повинна бути прогріта. Розсаду можна садити занадто глибоко. Азотних добрив повинно бути в міру. Посадка і догляд повинні бути своєчасними. Висаджувати помідори необхідно в зволожений грунт в похмурий день або у вечірній час. Пожовклі і хворе листя видаляються негайно.
 • Грядки зазвичай розбивають уздовж теплиці. Їх ширина приблизно 50-90 см. Кількість залежить від параметрів самої теплиці. Між грядками споруджують прохід 50-70 см. Між помідорами залишають відстань 40-60 см.

  Схема посадки даної культури в теплиці визначається способом формування рослини і його сортом. Традиційна схема виглядає так. Досвідчені городники радять не робити полив в найперші дні після посадки культури в теплиці.

  Потрібно почекати з тиждень, поки культура не приживеться. Надалі важливо дотримуватися оптимальної для тепличних помідорів температури води. Тепличні помідори поливають водою 20-22 ° С.

  До фази цвітіння рослина поливають через 3-4 дня, при цьому на 1м? потрібно приблизно 5 л води. Під час цвітіння полив збільшують до 10 л на 1м?. Найкраще тепличні томати поливати під корінь.

  Робити це потрібно в ранковий час, а не ввечері, коли утворюється конденсат. Ще одну головну умову отримання багатого врожаю - це підтримка вологості і оптимального температурного режиму. Помідори не бояться протягів.

  Провітрювати теплицю можна будь-яким способом: відкривати торці, підкручувати внизу плівку, відкривати верхні і бічні кватирки. Обов'язково провітрювати теплицю через 2 години після поливу, що дуже важливо особливо під час цвітіння. Волога пилок не може легко потрапити в товкач, тому запилення не відбудеться.

  Повернутися до змісту

  Вирощування томата в грунті

  Під посадку томатів в грунт відводять відкрите сонячне місце, надійно захищене від холодних вітрів. Непридатні для цієї мети сирі і низькі ділянки, з близьким проходженням ґрунтових вод, що створюють дуже несприятливі умови для кореневої системи культури. Не рекомендується висаджувати помідори там, де його попередниками були баклажан, перець і фізаліс.

  Чи не садять 2 роки поспіль і томат на одному місці. Добрими попередниками вважається картопля, морква, кабачок, цибулю, гарбуз, огірок і капуста. Перед висадкою рослин готують грунт. Її знезаражують і удобрюють.

  Найпростішим і доступним способом удобрити грунт вважається суміш золи і компосту, з розрахунку 1,5 склянки золи на повне відро компосту. Цією сумішшю добре поливають борозни або лунки. Висадку розсади краще проводити ввечері.

  За ніч вона зміцніє і перенесе процедуру значно легше. Для посадки викопують траншеї або окремі ямки. Далі акуратно виймають кущики з розсадних контейнерів і переносять в підготовлене місце разом з грудкою землі.

  Вкрай важливо не пошкодити при цьому кореневу систему. Для безболісного вилучення рослина рясно поливають приблизно за годину до пересадки.

  Відстань між помідорами в грунті і їх грядками роблять аналогічно вирощування культури в теплиці. Грунтові помідори поливають відразу регулярно з першого часу після посадки. Після поливання необхідно розпушити землю між рядами рослин.

  Це відмінно насичує грунт киснем. Дана процедура поліпшить весь процес росту культури і дозрівання її майбутніх плодів. Якщо поливати томат нерегулярно, то існує велика ймовірність ураження вершинної гниллю і ламкість самої рослини.

  Мульчування навколо культури дозволить уникнути швидкого випаровування вологи з ґрунту.

  Повернутися до змісту

  Догляд за культурою

  Повноцінний догляд за помідорами як тепличними, так і ґрунтовими, не мислимо без правила 3-х «П» - підв'язка, пасинкування, підгодівля. Підв'язка рослин може здійснюватися різними способами.

  На невеликих ділянках для високорослих помідорів найкраще застосувати підв'язку-піраміду, на ділянках з частими вітрами - опори «Скоба». На малюнку схематично зображено опори з позначеннями: 1 - кол, 2 - бандаж, 3 - скоба.

  Також для ґрунтових культур можна використовувати підв'язку на шпалері типу виноградної або найпростішим і доступним способом, із застосуванням звичайної кілочка і мотузки. Для тепличних культур використовують в основному рамні або лінійні шпалери. Пасинкування - необхідна процедура при вирощуванні високорослих сортів томата і гібридів.

  Якщо не припинити ріст стебла на його додаткових пагонах, то дана овочева культура весь запас поживних речовин витратить на нарощення вегетативної маси, на шкоду зростанню плодів. На низькорослих сортах дану процедуру проводити не потрібно.

  У них, чим більше пасинків, то багатша врожайність. Пасинкування зазвичай проводять в ранкові години, щоб до ночі у рослини затягнулися всі ранки. В першу чергу видаляють нижні пасинки.

  Відрізають їх ножицями, ножем або відщипують нігтями. Знайти пасинки дуже просто - це бічний пагін, що росте з пазухи листя. Щоб кущ ріс в одне стебло, видаляють всі пасинки.

  При формуванні культури в два стебла потрібно залишити основною втечу і найсильніший додатковий. Понад три стебел в кущі вирощувати не рекомендують. Потрібно не допускати, щоб непотрібний додатковий втечу занадто переростав.

  Оглядати рослини на предмет пасинкування краще раз на тиждень. Підгодовувати рослини необхідно протягом усього сезону. Здійснювати цю процедуру краще щомісяця. Компост і всілякі добрива потрібно вносити між рядами.

  Будь-яке добриво краще вносити за пару тижнів до висадки. Вибирати добрива необхідно з невеликим азотним вмістом в співвідношенні до інших основних компонентів.

  Повернутися до змісту

  Збір і зберігання плодів

  Збір томата проводиться на будь-якій стадії зрілості. Це залежить від їх подальшого призначення. Збирають червоні, бурі, зелені і плоди, що знаходяться на стадії молочної зрілості.

  Відривають плоди гранично акуратно, не пошкодивши тим самим всю рослину. Зрілі томати використовуються для приготування томатного соку, салатів, пюре та пасти в консервуванні на зиму або просто відразу для їжі в момент збору. Стиглі томати можна зберігати в пластмасових ящиках або картонних коробках, на дно яких постелено папір. Бурі і зелені плоди годяться для маринування та засолювання.

  Все недозрілі плоди томата придатні для штучного дозаривания. Для цього відбираються великі плоди, без видимих ​​пошкоджень і вм'ятин. Дозарівать такі плоди томатів краще залишити в картонних коробках.

  Під час процесу в середину коробки необхідно покласти 2-3 стиглих плоду. У сирих льохах зібрані томати зберігати вкрай небажано: підвищена вологість приміщення може викликати їх гниття. Якщо ж льох сухий, в ньому є вентиляція, то помідори будуть зберігатися довго і добре. При тривалому зберіганні плоди необхідно перебирати час від часу, щоб своєчасно видалити загнили томати і не допустити зараження гниллю і псування решти врожаю.


  Фіолетові листя у розсади помідорів

  Як посадити абрикос з кісточки

  Настій часнику проти шкідників

  Як правильно підв'язувати помідори в теплиці фото

  Як запилюються помідори в теплиці

  Перці і баклажани в одній теплиці

  Особливості вирощування томатів у теплиці з полікарбонату

  Пересадка розсади огірків в грунт

  Томат санька характеристика та опис сорту

  Чому пожовтіла розсада помідорів

  Обробка томатів борною кислотою в теплиці