Спільне вирощування огірків і помідор в теплиці :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Спільне вирощування огірків і помідор в теплиці

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Спільне вирощування огірків і помідор в теплиці

Город (овочі)

Багато садівники щиро вважають, що помідори і огірки можна вирощувати в одній теплиці і що в ній вони як би «доповнюють» один одного. Але такі дебати, якщо вони і виникають, то від великого незнання агротехніки тієї й іншої культури. Помідори і огірки - дві великі протилежності.

І справа тут не в закоренілої «ворожнечі» цих вихідців з тропіків. А щоб вирішити, що буде їм на користь, давайте уважно подивимося їхні вимоги до умов вирощування.

Що потрібно помідорів?

Помідорів в теплиці, перш за все, необхідний сухе повітря, який погано переносять огірки. Щоб виконати це обов'язкова умова необхідно правильно поливати рослини і дотримуватися режиму провітрювання теплиці. Поливають помідори рідко - зазвичай при нормальній погоді 2 рази в тиждень.

Причому вимоги до поливу досить жорсткі: поливати тільки теплою водою, температура якої на 2-3 градуси вища за температуру ґрунту. Грунт промочувати необхідно на глибину не менше 20-25 см (коріння у помідорів йдуть на пристойну глибину), але при цьому вода, ні в якому разі не повинна потрапляти на листя рослин. Проводити полив треба в першій половині дня, щоб до вечора різко знизити вологість повітря в теплиці, ідеальним є підземний полив.

Ні в якому разі не можна проводити дощування рослин, розбризкуючи воду зі шланга по листю. І ось ще одна цікава деталь. Якщо в теплиці, де ростуть помідори, висока вологість повітря, то у них злипається пилок і не відбувається запилення квіток.

Те ж саме відбувається, коли в теплиці немає руху повітря, а отже, і коливань рослин. До того ж висока вологість повітря призводить до швидкої появи різних грибкових і бактеріальних захворювань: сірої гнилі, бурої плямистості, фітофтори і інших неприємних захворювань. Саме тому роса на рослинах в серпні так згубно діє на помідори.

При цьому урожай плодів різко знижується, а їх смакові якості погіршуються. Згадайте, що наша газета щороку в численних статтях з цього питання радить влітку влаштовувати в помідорною теплиці наскрізне провітрювання, т. Е., Крім кватирок, відкривати в торцях теплиці ще обидві двері. Ще раз повторюю, що помідори люблять вологий грунт і протяг, але верхній шар грунту повинен бути сухим. Саме тому, дбаючи про сухість повітря і його температури, досвідчені «помідорнікі», якщо з ранку на вулиці прохолодно, то відкривають тільки фрамуги. А в теплі ночі в теплиці не закривають навіть двері.

А що люблять огірки?

А що люблять огірки? Якраз все навпаки. Вони сильно страждають при незначному недоліку повітряної і грунтової вологи, бояться протягів, вважаючи за краще навіть застійний повітря, до того ж багатий вуглекислотою.

Їх велике листя випаровують багато води, і якщо вологість повітря невисока, коріння просто не встигають всмоктувати із ґрунту необхідну вологу, і листя в'януть. Огіркам подавай повітря вологих тропіків, чому їх і поливають через день та кожен день. Додатково в спекотні дні обливають з лійки доріжки, стіни теплиці і самі рослини. Такі часті поливи огіркам просто необхідні, коріння у них розходяться поблизу поверхні землі, часом їх навіть видно, та до того ж яка у них зелена маса!

Огіркові листя випаровують багато вологи, адже наземна маса огірків в 100-200 разів перевищує масу коренів. Не дарма ж садівники, як і капусту, називають огірки водохлеба. При дотриманні цих вимог в теплиці ці вихідці з вологих тропіків відчувають себе чудово - енергійно випаровуючи воду, вони створюють собі сприятливий мікроклімат - майже 100% - у вологість повітря. А в літні спекотні дні огірки люблять, коли їм влаштовують справжню парну «баню»: на годинку закривають двері та кватирки, поливають всю землю і рослини теплою водою і створюють ефект парної.

Огірки після цього ростуть як на дріжджах. Але саме ця вологість повітря і заважає жити помідорів, вона їх головний ворог. Якщо ж ми починаємо сильніше провітрювати теплицю, зменшуючи вологість повітря в ній, то вже страждають огірки. Саме тому помідори і огірки краще вирощувати в різних теплицях, щоб запропонувати кожному найбільш підходящі для нього умови.

Вихід - дві теплиці?

Тому і конструкція теплиці повинна відповідати конкретним потребам кожного виду овочів в температурі, провітрюванні, поливі і догляді, тобто «огуречник» повинен бути теплим, задушливим і вологим, а «помідорнік» - жарким, але добре провітрюваним, можна і пристінним. Однак далеко не всі садівники мають можливість мати на ділянці дві теплиці для роздільного вирощування помідорів і огірків і вирощують їх в одній теплиці, розташовуючи їх на різних грядках або займаючи частину теплиці помідорами, а частина - огірками, і ставлячи між ними перегородку з плівки. Але, на мій погляд, це майже нічого не дає. Якщо ви в цьому «гуртожитку» будете віддавати перевагу помідорам, то огіркам доведеться рости при незвичайної для них низької вологості повітря.

При цьому листя у них будуть дрібними і жорсткими, в зеленці часто будуть зустрічатися порожнечі через нестачу вологи, урожай буде значно нижче. А якщо ви будете віддавати перевагу огіркам, то помідори виявляться в задушливій і незвичній для них вологій атмосфері, що швидко призведе до масового захворювання рослин, швидкому і різкого зниження врожаю. Як бачите - помідорів та огірків потрібні абсолютно різні умови для вирощування, тому і «вдома» повинні бути у них різні. Ну, а якщо для Вас важливіше не маса отриманого врожаю, а сам процес (а таких садівників теж багато), то не звертайте уваги на те, що було написано вище. Постарайтеся створити рослинам компромісні умови (тільки без огіркової лазні).

Урожай і якість овочів при цьому різко знизяться, але зате ви отримаєте гарний настрій і богатирське здоров'я. Але цей останній абзац тільки для тих, кому настрій і здоров'я значно важливіше, ніж урожай. В. Г. Шафранський Якщо для посадки різних овочевих культур у вас є всього одна теплиця, пам'ятайте, що не всі вони уживаються один з одним.

І це логічно. Для одних культур важливо провітрювання, інші цілком собі комфортно обходяться і без нього. Для одних рослин потрібно купувати добрива, інші цього не потребують.

Спробуємо розібратися, які рослини сумісні, а які краще посадити в різні теплиці. Перед прийняттям рішення поєднати кілька культур в теплиці, необхідно дізнатися їх потреби у вологості і температурному режимі.

Сумісність огірків і томатів

Почнемо з улюблених овочів багатьох городників - огірків і томатів. Огірки вирощувати досить легко. Для цих культур потрібно багато тепла і вологи.

Оптимальна температура повітря - від 20 до 22 градусів, але, як тільки з'являються зав'язі, температуру слід збільшити до 26 - 28 градусів. Для вирощування огірків і томатів потрібні абсолютно різні умови. Тому їх спільне вирощування не бажано. Огірки потрібно багато і часто поливати, можна навіть користуватися пульверизатором, щоб поливати не лише коріння, а й бадилля.

Вода огіркам потрібна тепла. Можна використовувати колодязну, нагріту на сонечку. А ось в добривах цей овоч не потребує, можна використовувати тільки азотсодержащие. Огіркам не потрібні часті провітрювання. А ось томат - зовсім інша справа.

Для росту цих культур підходить помірна температура повітря, томат любить, коли теплицю гарненько провітрюють, обожнює добрива. Томати теж потрібно часто поливати, але тільки під корінь. Як бачите, для огірків і помідорів потрібні абсолютно різні умови.

Висновок напрошується сам собою - для цих овочевих культур потрібні різні теплиці. Якщо вона у вас одна і іншу ставити ви не збираєтеся, то краще посадити в неї помідори.

Огірки цілком комфортно будуть себе відчувати і на грядці під покривним полотном. Якщо ви залишили теплицю помідорів, то змиріться з тим, що вони одні будуть там господарювати, для посадки інших культур доведеться доглянути інше місце. Інакше урожай буде менше.

Зате з томатами добре садити зелень: петрушку, селеру, базилік. Прекрасно виростуть, не заважаючи помідорів, часник і редис, а ще томат любить сусідити з квасолею. Якщо ж все-таки "переважили" огірки і зайняли тепленьке містечко, то з ними по сусідству можна посадити солодкий перець.

Він теж любить тепло і воду. Ось тільки свіже повітря перець любить побільше, ніж огірок. Тому місце для посадки цих рослин краще виділити біля дверей або кватирки.

Гарну компанію огіркам і перцю складе баклажан. Особливо перцю, тоді хороший урожай і тих, і інших культур забезпечений. Люблять вони один одного.

Але пам'ятайте, що баклажани воліють температуру повітря побільше, ближче до 30 градусів. Так що підтримуйте температуру в 28 градусів, щоб було всім комфортно. Таблиця сумісності вирощування овочів в теплиці. Мати як мінімум дві теплиці добре, але що ж робити, якщо вона одна і варіантів для посадки овочів більше немає?

Доведеться садити все овочі в один будиночок. А як же горезвісна сумісність? Якщо підійти до цього питання грамотно, то можна і несумісне поєднати. Розділіть парник на дві частини. Добре, якщо у неї двері є з двох сторін.

Але розглянемо більш важкий варіант, коли двері за все одна, а на протилежному боці знаходиться вікно. В такому випадку біля дверей садимо томати і відокремлюємо їх дошкою, фанерою або шифером. На крайній випадок можна просто плівкою перегородити.

Наступні будуть огірки, потім баклажани, а біля вікна перці. Перці і баклажани можна місцями поміняти, але ні в якому разі не можна садити баклажани поруч з помідорами. Якщо в баклажанах особливої ​​необхідності немає, то краще їх зовсім не садити. Якщо у вас велика теплиця на три грядки, то розпорядитися ними можна в такий спосіб: на центральну грядку садимо огірки, а бічні залишаємо для інших рослин.

Повернутися до змісту

Сумісність інших овочів

У теплиці, зрозуміло, можна вирощувати і інші овочі. Наприклад, білокачанну капусту ранніх сортів. Оптимальна температура для вирощування капусти - 20 градусів, тому розсаду можна висадити в середині квітня. Капуста любить багато сонця і вологи.

При правильному догляді на початку літа можна буде зібрати перший урожай. А на сусідній з капустою грядці можна посадити зелень: цибулю, салат, кінзу, петрушку, селеру, кріп. Якщо згодом ви плануєте розмістити в цю ж теплицю томати, то кріп і фенхель садити не потрібно, примхливому овочу ця зелень не сподобається.

Добре і швидко виросте в цій теплиці і редис. Огірки дуже добре сумісні з білокачанної капустою. Томат також не буде проти такого сусідства, тим більше що, коли він почне плодоносити, врожай ранньої капусти вже буде зібраний. Добре ростуть в теплиці і ранні кабачки.

Розсаду висаджують до кінця квітня, а на початку літа вже можна буде поласувати першими плодами. Догляд за кабачком приблизно такий же, як і за огірками, - це рослина любить тепло (до 25 градусів) і вологу.

Але головна відмінність полягає в тому, що теплицю з кабачками потрібно якомога частіше провітрювати, навесні це краще робити вдень, коли повітря на вулиці теплий. Кабачок радий будь-якому сусідству: зелені, квасолі, кукурудзі, редису - все будуть добре рости в одній теплиці. Але не забудьте, що кабачки потрібно багато місця. Отже, підбиваючи підсумок усього сказаного вище, хочеться нагадати, що найкапризніший з усіх рослин - томат.

Якщо ви хочете отримати хороший урожай цих овочів, то виділіть йому окремий теплицю. Для інших рослин вистачить одного теплого будиночка.

Особливості вирощування овочевих культур в закритому грунті ^

Вирощувати в теплиці можна практично будь-які овочі. Високий урожай можуть дати огірки і томати, редис і баклажан, щавель і спаржа, перець, цибулю на перо, качанний і листовий салат, селера і петрушка, навіть кавун і диня.

Початківцю овочівники найкраще зупинитися на вирощуванні якої-небудь однієї культури. Це можуть бути огірки або томати.

Коли з'являться перші навички, можна буде спробувати виростити і інші овочі. Довжина грядок може бути будь-який, а ось ширину краще зробити 90 смПеред тим, як висаджувати насіння або розсаду основної культури, краще проростити на тепличних грядках кріп, пекінську салатну капусту. Попередниками можуть бути і посадки салатної гірчиці, крес-салату.

Вибираючи овоч, важливо врахувати особливості його вирощування і тільки після цього приступити до робіт. Так, наприклад, баклажани досить погано переносять сусідство інших овочів, дають слабкий урожай при загущених посадках.

У перцю, томатів і огірків абсолютно різні вимоги до температурного режиму, освітлення і рівню вологості. Однак при правильному підборі сорти можна виростити всі ці культури в одній теплиці.

  • Томати

Так як томати люблять рости на грунтах, багатих кальцієм, бажано здійснювати регулярні підгодівлі кальцієвої селітрою. Якщо грунт добре удобрена органікою, підгодівлі будуть зайвими і навіть згубними: томати добре сформують зелену листову масу, однак дадуть мало плодів. Збільшити плодоношення і прискорити дозрівання можна завдяки своєчасному видаленню з пазух листя молодих пагонів. У домашніх умовах зазвичай намагаються посадити в теплиці і огірки і помідори

  • Огірки

Для огірків оптимальними вважаються дворядковий (80x60x35 см) або однорядкові (70? 35 см) схеми посадок. Овоч рясно плодоносить на вертикальній шпалері (над кожним поруч, на висоті 2 метрів, натягується дріт, до якої в вертикальному положенні кріпиться шпагат).

Огірки потребують своєчасних підгодівлі у вигляді мінеральних і органічних добрив. Добре реагують на розбавлений розчин пташиного посліду, сульфату калію, суперфосфату. Огірочки в теплиці видаються відмінні!

  • Перець

Перець цілком можна висаджувати в шаховому порядку. На одному квадратному метрі добре розвивається до 7 рослин. Культура не боїться тіні, тому, чим густіше її посадити, тим більшим буде урожай. Солодкий перець вражає в теплиці високою врожайністю

  • Салат

Салат воліє грунту, насичені органічними добривами. Між рядами бажано витримати відстань в 20 см. Якщо посів насіння здійснювати через кожні 12-14 днів, то можна отримати безперервно зростаючу свіжу зелень.

Культура любить рясні зволоження грунту, її систематичне розпушування. Будь-які рослини потребують регулярного поливу, правильному внесення добрив, своєчасному формуванні куща. Завдяки правильному догляду посадки в теплиці з полікарбонату можуть дати за сезон навіть кілька врожаїв. Апетитна молода теплична зелень

Змішані посадки ^

Овочівники-професіонали вирощують кожну культуру в окремій теплиці. Однак любителям зробити це досить проблематично, особливо, за умови обмеженій площі земельної ділянки. Тому найчастіше в теплицях використовують змішані посадки.

Вони дозволяють домогтися швидкого врожаю, причому відразу декількох культур. При цьому якість плодів буде набагато вище, ніж у овочів, вирощених в умовах відкритого грунту.

Одночасне дозрівання овочів можна отримати при дотриманні правильного підбору культур, грамотно спланованих і своєчасно проведених посадочних робіт. Грядки НЕ будуть порожні, а значить, цілком можливо отримати рясний урожай і непоганий додатковий дохід. Змішані посадки в теплиці можуть здійснюватися як на протязі всього весняного періоду, так і з настанням літа. Змішані посадки набагато практичніше, ніж висаджування однієї культури

Небажане сусідство ^

Комбінуючи культури, важливо враховувати, що не всі овочі можуть розвиватися і плодоносити, якщо по сусідству з ними вирощуються інші культури. Не завжди поруч можуть правильно формувати свої кущі огірки і помідори.

Підвищена вологість і тепло, які відмінно підходять огірками, здатні просто знищити томати. У свою чергу огіркам протипоказані бажані для томатів часті провітрювання. Поганими сусідами для пасльонових є фенхель і горох.

Цілком прийнятним вважається поєднання з кропом і петрушкою, сприятливу дію надає сусідство спаржевої квасолі. Можливі змішані посадки з буряком, кавунами та динями.

А ось огірки не переносять суспільства шавлії, зате добре ростуть поблизу перцю і баклажанів, поряд з кукурудзою, бобовими рослинами. Поруч можна садити солодкий і гіркий перець, так як можливо перезапилення (солодкий перець може цілком стати гірким). У будь-якому випадку, поєднання або ж чергування культур вимагає певних знань, тому перед тим, як здійснити посадку тих чи інших овочів, краще все ж поцікавитися їх сумісністю.

Змішані посадки у весняній теплиці ^

На підготовлену з осені родючий грунт вже в березні можна висівати ранню зелень. Краще все-таки не займатиме площу, яка в майбутньому буде зайнята висадженої розсадою огірків і томатів.

Допускаються посадки швидкозростаючою зелені листової ріпи і гірчиці, пекінської капусти. Можна вирощувати також часник, цибуля, крес-салат, шпинат, кріп і редиску. Однак слід пам'ятати, що висадка розсади основних культур повинна здійснюватися на очищеному від насаджень грунті. В такій теплиці можна отримати відмінний урожай ранніх огірків

Змішані посадки в літній теплиці ^

Грядки з томатами і огірками в літній період можна доповнити іншими теплолюбними овочами. Поблизу пасльонових допустимо вирощування ранньої буряків. До моменту висадки томатів солодкий корінь встигає підрости, тому в разі необхідності його можна висмикнути.

Як тільки кущі досить піднімуться над грунтової поверхнею і стануть кидати тінь на посадки буряка, коренеплоди можна прибрати з гряд повністю. Разом з томатами можливо посадити і дині, а також кавуни. Головне врахувати, що ці культури погано ростуть на протягах.

Якщо в теплиці знайдеться тепле захищене від руху повітря місце, баштанні відмінно приживуться поряд з помідорами. Крім овочів, в теплиці можна вирощувати навіть кавуни і диніВ парі з огірками в теплиці можна вирощувати перець або ж баклажани. Єдина умова - ці культури не повинні рости на одній грядці.

Краще висадити їх на протилежних сторонах теплиці, бажано поруч з входом, а ось огірки слід розмістити подалі. Разом з огірками добре росте кукурудза.

Однак вирощування цієї культури вимагає особливої ​​уваги і більш ретельного догляду, - буде потрібно додаткове обприскування препаратами, стимулюючими утворення плодів. Грамотне планування посадок в теплиці, як правило, призводить до хорошого результату. Однак у вирощуванні овочевих культур важливо не тільки комбінування, ретельний догляд, а й правильна підготовка теплиці до посадкових робіт. Теплиці з полікарбонату бувають не тільки літні, але і зимові

Як підготувати теплицю до посадки ^

Щоб забезпечити зрощує рослинам сприятливі умови, слід завчасно подбати про склад грунтового покриву. Овочеві культури, висаджені в закритому грунті, практично повністю обмежені в отриманні додаткових поживних речовин із зовнішнього середовища.

Тому для них особливе значення має як склад грунту, так і регулярні підгодівлі. Перед посадкою грунт розрівнюють і розбивають на грядкіЕслі ділянку землі неодноразово використовувався для установки теплиці, значить, встиг досить виснажитися і осушити. При обмеженому і досить убогому кількості поживних речовин рекомендується внесення органіки і мінералів.

Використовувати можна компост або торф, перепрілий гній, комплексні добрива. Крім того, такі наділи також потребують і в дезінфікуванню, адже в грунті могли залишитися хвороботворні бактерії. Якщо теплиця встановлюється вперше, важливо правильно розбити грядки.

Довжина може бути абсолютно різною, а ось ширина не повинна перевищувати 90 см. Вони можуть знаходитися як на одному рівні із землею, так і підніматися над нею на 35-45 см. Теплиця готова до посадки овощейЗадолго до посадок кожна грядка повинна бути заповнена органічними залишками і родючим грунтом. Перед установкою теплиці необхідно подумати також про проведення систем обігріву, поливу і вентилювання.

Рекомендуємо схожі статті

Як виростити огірки та помідори в полікарбонатних теплицях?

На сьогоднішній день величезна кількість городик і любителів-садівників звертають увагу на теплиці з полікарбонату. Вони мають найсучасніший дизайн в поєднанні з найкращим виробництвом і виготовленням каркасів, прекрасно підходять для створення сприятливого клімату при вирощуванні садових культур в приміських, присадибних і фермерських господарствах. Схема розташування в теплиці і розміри грядок під томати.

Повернутися до змісту

Підготовка парників до посіву в них томатів і огірків

Дорослі саджанці висаджуються в теплицю орієнтовно в перших числах травня. Але в цей час на вулиці як і раніше прохолодно, особливо в нічний час. Тому рекомендується висаджувати розсаду в теплицю з полікарбонату.

Ті парники і теплиці, які призначені для помідорів, повинні мати отвори з обох сторін. Це пов'язано з тим, що помідори, особливо під час цвітіння, потребують ретельної вентиляції.

Щоб уникнути захворювань рослини в тепличних умовах, вирощувати томати протягом декількох років поспіль на одному і тому ж місці не рекомендується. Формування огірків у теплиці. Зазвичай агрономи і садівники-любителі вдаються до чергування посадки помідорів з огірками. Так, наприклад, якщо ви висадили в теплицю з полікарбонату в минулому році помідори, то в цьому році в неї краще висадити огірки.

Але останнім часом огірки і помідори стали хворіти одним і тим же грибковим захворюванням під назвою антракноз (або її в народі ще називають коренева гниль) .Тому, якщо помідори посадили в теплицю після огірків, необхідно видалити всю грунт парникового грунту або принаймні зняти шар грунту, що знаходиться зверху (приблизно 15 см), в якому і накопичується велика частина паразитів. Після цього грунт потрібно буде добре полити гарячим розчином, в який входить 1 ст. л. купоросу мідного і 10 л кип'яченої води. Помідори вимагають більше вентиляції, низької вологості і температури в порівнянні з огірками.

Парники і теплиці повинні бути повністю з ранку до вечора освітлені сонячним світлом. При цьому варто пам'ятати про те, що навіть невелике дерево або чагарник викликає зниження активності в період зростання, дозрівання плодів і негативно позначається на врожайності.

Повернутися до змісту

Особливості підготовки землі для висадки розсади огірків і помідорів

На 1 кв. м площі землі, що складається з суглинку, або глинистого грунту додається по одному відру торфу, тирси та перегною. Крім цього додайте сульфат калію, сечовину і суперфосфат в гранулах. Кількість інгредієнтів, залежить від якості ґрунту.

Тому перед їх використанням необхідно ретельно вивчити етикетку та настанови щодо застосовування грунтових добавок.

Як правильно висадити саджанці?

Непереросшіе саджанці (25-35 см) висаджують вертикально, засипаючи тільки горщики для змішування грунту. Навіть якщо з якихось причин саджанці занадто витягнулися (наприклад, якщо вони занадто довго перебували в затемненій частині кімнати), то закопувати стебло при посадці глибоко не рекомендується.

В цьому випадку рекомендується укладати стебло знизу трохи горизонтально. Це необхідно для того, щоб він зміцнився в землі і далі вже продовжив зростання, як потрібно.

Даний захід виявляється можливим завдяки тому, що і основний стовбур, і бічні пагони помідорів дуже швидко дають коріння, які зміцнюють рослина в землі. Саме тому можна спостерігати таке явище, при якому впала гілка практично відразу приростає до землі. Якщо ж такого не буде, то це зупинить зростання рослин і буде сприяти тому, що квітки перших кистей будуть опадати.

Ось чому в тому випадку, коли розсада переростає, садівникам пропонується пересаджувати кущі спочатку в тій же землі в яку-небудь ємність, призначену для одноразового використання (а ще краще використовувати в даному випадку торф'яні горщики), і висаджувати в землю саджанці, попередньо вийнявши дно даного посуду. Після закінчення декількох днів, коли коріння повинні будуть закріпитися в основному грунті, можна виймати цю посуд. Як неї, до речі, можуть використовуватися старі відра, каструлі і тази. Щоб через віддалене дно нічого не протікало, потрібно буде знизу надіти на ємність пакет, а потім встановити всю конструкцію в більш габаритну ємність (наприклад, відро і каструлю можна буде поставити в таз). Після того як рослина виявиться на своєму місці, його слід добре полити водою.

Всі рослини необхідно висаджувати на досить широкому відстані один від одного - не менше 50 см. Інакше буде складно і проблематично впоратися з доглядом за рослиною, збором врожаю. Та й самим рослинам буде недостатньо комфортно рости в умовах обмеженого простору.

Як правильно доглядати за томатами в теплицях з полікарбонату?

Посадка і обрізка переросла розсади томатів. Як тільки ви висадили за всіма правилами саджанці томатів, потрібно добре поливати їх протягом 2 тижнів. Це необхідно для того, щоб всі рослини виявилися приблизно рівними по висоті, не витягувалися і не виснажувалися надмірно.

Якщо належного поливу не буде, то це може привести до затримки цвітіння, дозрівання або навіть до загибелі рослини. Зазвичай томати мають досить щільний основне стебло, від якого на рівних відстанях відходять кисті з суцвіттями. Їх кількість часом може досягати навіть 8 штук.

Однак це зовсім не означає, що урожай буде вражаючим. У більшості випадків для того, щоб домогтися грунтовного врожаю, необхідно всього 2-3 кисті. Обрізавши зайві гілки, можна розраховувати на те, що помідори будуть великими і стиглими.

Якщо ж в процесі росту залишити все бічні пагони, то на кожному з них утворюється зав'язь, але в цьому випадку рослині складно буде повністю забезпечувати плоди корисними речовинами. Виникає ризик того, що зав'язалися невеликі, але численні помідори так і залишаться маленькими. У більшості випадків радять залишати тільки нижні пасинки, всі інші можна видаляти або вручну (якщо гілки тонкі), або за допомогою таких інструментів, як ножиці або секатор.

Якщо відбувається пасинкування вже в період цвітіння, то перевага віддається тим пасинків, які вже пустили цветонос. Решта можна видаляти.

Фахівці радять робити цей захід рано вранці, коли пасинки недостатньо сильні, та й рослина в даному випадку не зазнає на собі ніяких негативних впливів. Агротехнічні прийоми при вирощуванні огірка: 1 посів насіння на вологу паперову серветку, 2 - пересадка паростків в горщики, 3 - посадка рослин на постійне місце, 4 - прищипування верхівки, 5 - прищипування бічних пагонів, 6 - збір плодів (зрізають: гострим ножем ) Особливе увагу потрібно звернути на етикетки насіння. Тут крім такого фактора, як пасинкування, період дозрівання і особливості догляду, необхідно звернути увагу на спосіб опиляемості рослин.

Вони, в свою чергу, можуть бути самозапильні і бджолозапильні. Різниця в тому, що перша група являє собою найпростіший варіант, так як вам в цьому випадку не потрібно буде переживати з приводу того, як саме відбувається процес запліднення квітки і, відповідно, зародження плодів томата. Другий же варіант передбачає, що для зав'язі необхідна чиясь допомога.

Іншими словами, пилок з однієї рослини якимось чином повинна потрапити на суцвіття іншої рослини. В цьому випадку вашими помічниками будуть бджоли, джмелі, оси та інші комахи, що харчуються нектаром кольором.

Але немає практично ніяких гарантій, що пилок потрапила саме на те рослина, якому це потрібно. Щоб не переживати з приводу майбутнього врожаю, потрібно самостійно допомагати рослинам. Полягає ваша допомога в струшуванні суцвіть.

Цьому може також сприяти легкий полив рослин, але після нього не потрібно забувати про те, що зайва волога, що залишилася на стінках теплиці може негативно позначитися на помідорах. Тому відразу після поливу залиште відкритими двері, а якщо є вікна, то і їх. Провітрювання повинно відбуватися несильно, тим більше в тих випадках, коли настає етап активного цвітіння даної плодової культури.

Найкращим ефектом володіє провітрювання, коли бічні сторони відкриті так само, як і на верхній панелі. Це забезпечить знаходження томатів у теплиці без конденсації. Заболочені грунту призводять до того, що кількість солодощі в плодах томатів зменшується.

Такі помідори відрізняються підвищеною водянисті, в них занадто багато насіння. Зрозуміло, такі плоди будуть дуже кислими і непридатними ні для приготування салатів, ні для консервування. Тому необхідно забезпечити таке зрошення, при якому урожай не тільки буде відрізнятися підвищеною кількістю, але і підвищеною якістю.

Перед цвітінням помідори потребують систематичному поливі не частіше ніж один раз на 5 днів. При цьому кількість води визначається в залежності від якості ґрунту.

Але в середньому на кожен квадратний метр радять виливати приблизно 5 л води. Слід пам'ятати ще й тому, що в теплиці постійно підтримується тепла температура, що веде до необхідності використання в якості поливу виключно теплої води. Температура її не повинна опускатися нижче 20 градусів, тому для того, щоб це стало можливим, набирайте в який-небудь великий посудину в городі або в саду воду завчасно, щоб вона змогла прогрітися від сонячних променів.

Підгодовування томатів

У період вегетації повинно бути зроблено 3-4 кореневих підгодівлі. Вперше вони провадяться не раніше ніж через 2,5 тижні після того, як саджанці будуть висаджені на постійне місце.

Кількість підгодівлі варто розраховувати окремо в кожному випадку. Зазвичай всі інструкції з приготування і змішування інгредієнтів вказані на упаковках з складом. ви можете звернутися за консультацією до фахівця, який надає послуги з продажу добрив для рослин. Після першого підгодовування повинно пройти не менше 10 днів, тільки тоді можна буде ще раз удобрювати грунт і зміцнювати кореневу систему рослини. Третя частина підгодівлі виливається на рослини вже через 12 днів після попередньої. Якщо вам знадобиться повторити цю процедуру, то перерва між усіма подальшими заходами повинен бути не менше того, що було зроблено між 2 і 3 процедурами.