Полив і підгодівля томатів у теплиці :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Полив і підгодівля томатів у теплиці

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Полив і підгодівля томатів у теплиці

Переваги томатів з теплиці

Плоди на рослині з'являються на 2 тижні раніше, ніж у відкритому грунті. До того ж, такого результату можна досягти навіть при використанні неопалюваній конструкції. Крім цього, помідори в теплиці менше схильні до такого поширеного захворювання, як фітофтора.

Тому загальний урожай виходить більш якісним і великим. При цьому необхідно заздалегідь вирішити питання з крапельним поливом.

Втім, його організувати нескладно. Дотримання грамотним рекомендаціям і дбайливий догляд, повна довіра професіоналу і сміливість в експериментах - все це призведе до отримання стиглих плодів. Вирощувати томати в своїй теплиці або ж у відкритому грунті - справа нескладна, якщо знати основні вимоги до вирощування цього овоча.

Вирощування томатів у теплиці дещо відрізняється від вирощування їх у відкритому грунті. Почати необхідно з того, що помідори в теплиці знаходяться в замкнутому просторі, не отримуючи ззовні нічого, крім сонячного світла. Їх потрібно своєчасно поливати і провітрювати.

А правильна підгодівля томатів у теплиці стане запорукою гарного і рясного врожаю. Висаджувати томати в теплицю найкраще тоді, коли розсада досить зміцніє, досягне у висоту 20-30 сантиметрів, а листочків на кожній рослині з'явиться по 10-12 штук. По термінах розсаду томатів в теплицю висаджують в першій декаді травня.

Добриво грядок

На кожну грядку з суглинистой або глинистого грунту необхідно додавати по 1 відру торфу, тирси або перегною на кожен кв. метр. Якщо торф вже є в грядках, на них кладеться по відру перегною, дернової землі, тирси або дрібної стружки.

Також кладеться піввідра грубозернистого піску. Зверху всього цього додають ложку сульфату калію і 2 столові ложки суперфосфату. Потім все добре перекопується.

Вегетаційна підгодівля

Грунт для томатів необхідно правильно підготувати, внісши в неї потрібні добрива. У перерахунку на 1 квадратний метр землі слід внести: 2 столові ложки суперфосфату, 1 столову ложку сульфату калію, а також піввідра грубозернистого піску.

Грунт добре перекопати і підготувати лунки. Наступну підгодівлю томатів у теплиці роблять через 20 днів. Її проводять органічними або мінеральними добривами.

Добрива найкраще використовувати рідкі, поливаючи рослини з розрахунку 1 літр води на одну рослину. Друга підгодівля помідорів, вирощуваних в теплиці, проводиться через 10 днів після першої підгодівлі. Вона проводиться комплексними добривами, типу «Ідеал» або ж «Родючість» .Спустя 12 днів можна провести ще одне внесення добрива.

Цього разу можна використовувати спеціальні засоби, що поліпшують зав'язь плодів, а можна використовувати такий склад добрива: 2 столові ложки деревної золи і 1 столову ложку суперфосфату на 10 літрів води. Поливають таким розчином кожну рослину з розрахунку 2 літри під корінь. Коли томати вступлять у фазу активного плодоношення, їх підгодовують гумату натрію і нітрофоскою.

Запилення квіток томатів

Плоди з'являються через те, що бджоли їх запилюють. Але в закритій системі теплиці бджіл немає. Тому необхідно вирішити цю проблему. У сонячну теплу погоду квіткові кисті необхідно злегка струсити. Головне робити це акуратно.

Для проростання пилку на маточку, після запилення необхідно пирснути водою на квітки дрібним розпилом і полити грунт. Вже через пару годин ви можете знизити вологість повітря, відкривши двері і кватирку в теплиці. Приділіть більше уваги провітрювання.

Воно має велике значення в фазі цвітіння томатів. При цьому важливо не допустити, щоб на плівці не з'являвся конденсат. Через перезволоження грунту вміст в плодах сухих речовин і цукру знижується.

Через це вони стають кислими і водянистими, такими як на ринку. Завдяки правильному поливу томатів теплиці, урожай буде не просто високим. Ви також отримаєте якісні плоди. Використовуйте наступну схему поливу томатів у теплиці:

  • До того як почнеться цвітіння рослин, поливайте саджанці по 4-5 літрів води на кожен кв. метр кожні 5-7 днів. До початку плодоутворення під час цвітіння потрібен більш рясний полив. Буде потрібно вже 10-15 літрів води на кв. метр.

При цьому ви повинні враховувати, що вода повинна мати температуру в межах від +20 до +22 градусів. Це дуже важливий момент. Поливати ви можете тільки в ранкові години. В інший час полив шкідливий.

Так ви можете попередити появу шкідливої ​​надмірної вологості. Таким чином, для успішного вирощування томатів в тепличних умовах велике значення має полив і грамотна підживлення рослин.

  • Увійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати залишати коментарі

Ще статті про дачу і сад

Правильний догляд за рослинами в теплиці допоможе вам значно збільшити майбутній урожай і захистити своїх вихованців від негативних факторів впливу. Ми пропонуємо вашій увазі матеріал, в якому розказано про те, як організувати правильний догляд за рослини в теплиці. Запропоновано рекомендації щодо організації поливу, провітрювання, притенения, підгодівлі.

Полив в теплиці

Не намагайтеся поливати по одного разу встановленим графіком - влітку деякі рослини можуть вимагати полив в теплиці два рази в день, а взимку вода може бути необхідна тільки один раз в два тижні. Чи потребують рослини в поливі, можна перевірити за допомогою пальця.

Вставте вказівний палець в компост на всю глибину нігтя - полив потрібно, якщо кінчик пальця залишається сухою. Мішки-растільні мають свої власні правила - вони надруковані на упаковці. У спекотні дні теплицю потрібно зволожувати, обприскуючи підлогу і стелажі водою.

Рослини обприскують тонким розпиленням. Вам знадобиться лійка з довгим носиком. Використовуйте струмінь, коли поливаєте давно прижилися рослини, і дрібне розпилення для сіянців. Шланг буде необхідний, якщо теплиця велика.

Якою водою поливати в теплиці?

Від того, такою водою поливати в теплиці, залежить ризик розвитку хвороб. Водопровідна вода підходить практично для всіх рослин, але для ніжних рослин її слід залишити на ніч.

Не використовуйте жорстку воду для рослин, що не переносять вапно, таких як азалії, орхідеї, цикламени та гортензії. Дощова вода відмінна, але вона повинна бути чистою, а не застійної. Вода з сіллю не повинна бути використана, але осмотично фільтрована вода придатна.

Підживлення огірків і томатів в теплиці: відео та рекомендації

Приділіть увагу такому агротехнічному заходу, як підгодівля огірків і томатів у теплиці. Рослини потребують поживних речовинах для підтримки здорового і продуктивного зростання.

У високоврожайних культур, таких як помідори і огірки, ця потреба ще більш виражена. Це не означає, що потрібне постійне годування - занадто багато може бути настільки ж шкідливо, як і занадто мало.

Готові компости містять всі необхідні елементи, і їх вистачає протягом 6-8 тижнів після посадки - після цього повинні початися підгодівлі. Подивіться рекомендації по підгодівлі огірків в теплиці на відео: Повільно зростаючі і покояться рослини практично не потребують поживних речовинах - активно зростаючі рослини вимагають регулярних підгодівлі.

Дотримуйтесь інструкцій виробника - як правило, використовують добриво, в якому азот, фосфор і калій знаходяться в приблизно рівних пропорціях. При бажанні, однак, можна використовувати багаті калієм добрива, коли помідори і огірки досягнутий цвітіння і плодоношення.

Перед підгодівлею переконайтеся, що компост вологий. Далі представлені рекомендації по підгодівлі томатів у теплиці на відео, де показані всі основні операції: Теплі і вологі умови в теплиці сприяють швидкому поширенню шкідників і хвороб рослин.

Проблеми часто починаються під листям і можуть розмножуватися непоміченими, поки не створять серйозного зараження. Оглядайте рослини регулярно - вживайте заходів якомога швидше. Поливайте тільки тепло не хлорованою водою.

Провітрювання в теплиці і притінення

Навіть невелика теплиця потребує хоча б в одній вентиляційній фрамузі на даху і однієї на стіні. Провітрювання в теплицях буде необхідно практично цілий рік.

Взимку фрамуги на даху повинні бути відкриті на 3-5 см близько полудня в суху погоду; навесні відкриття збільшуємо, а влітку відкриваємо і фрамуги на стіні. У розпал літа, можливо, доведеться відкрити і двері, але цього може бути недостатньо, щоб підтримувати температуру нижче руйнівною для рослин позначки 30 ° С. Необхідно буде деякий притенение тепліци - кращий варіант являє собою набір зовнішніх жалюзі. Більшість людей використовує більш прості методи притенения - прикривають горщики газетою або застосовують спеціальну фарбу для побілки скла.

Стаття прочитана 1411 раз (a).

Догляд за розсадою томатів, помідорів в теплиці полив, підживлення

- Полив. Поливають томати рідко, але рясно і тільки в першій половині дня (10-11 годин). Навесні раз в 10 днів, влітку через 5-7 днів з розрахунку 1 відро води на 3 рослини.

Якщо в грунт вода проникає погано, роблять вилами кілька проколів.

Вода для поливу потрібна прохолодна (18-22 ° С). Якщо бочка з водою стоїть в теплиці, щоб не створювати там підвищену вологість, її обов'язково прикривають плівкою. Поливають рослини під корінь, їх не можна обприскувати водою.

Після поливу теплицю провітрюють, а грунт розпушують, запобігаючи появі корки. За 20 днів до остаточного збору врожаю томати перестають поливати, щоб прискорити дозрівання помідорів. - Підживлення. Зазвичай їх проводять відразу після поливу.

При першій (через 2-3 тижні після висадки розсади) використовують мінеральні добрива. Я для цього у відрі води розводжу 1 чайну ложку калимагнезии (або сульфату калію) і 1 ст. ложку суперфосфату.

Для другої підгодівлі (коли на другий кисті утворюються зав'язі) використовую комплексне мінеральне добриво (растворин, кемира-універсал, нітрофоска), взявши 1 ст. ложку на відро води. Але можна давати і органіку: розведений БІУД (1:20), коров'як (1:10), пташиний послід (1:20) або сброженную траву.

Ці ж органічні добрива вношу при зав'язуванні третьої і четвертої кистей. В середньому за сезон дають 4 підгодівлі з інтервалом 15-20 днів. Ефективна і позакореневе підживлення помідорів, тобто обприскування всього куща.

До неї вдаються, якщо у рослин з'являються проблеми. Так, при слабкому зростанні і світлих листі використовують сечовину (1 чайна ложка на 10 л води), при осипання квіток - борну кислоту (1/4 чайної ложки на 10 л води). Рослини обприскують увечері, вдень тільки при похмурій погоді.

- Збір плодів. Урожай помідорів збирають не менше двох разів на тиждень. Краще робити це вранці. Знімають без плодоніжки, коли помідори стають бурими або рожевими. У приміщенні вони швидко дозрівають.

У плівковій теплиці збір врожаю закінчують наприкінці серпня початку вересня, в заскленій на 2-3 тижні пізніше. Як показала практика, в залежності від прикладених зусиль з 1 м2 теплиці можна отримати від 6 до 12 кг помідорів. Повернутися в зміст - Поради

Перерахуємо найбільш значущі для цієї культури добрива:

  • Калій, фосфор; азот.

Велике значення для формування кореневої системи і зав'язування плодів грає фосфор. Якщо рослини не дополучают ця речовина, то помідори погано засвоюють азот та інші, необхідні елементи живлення.

Симптомами фосфорного голодування у томатів є поява червоно-фіолетових плям на нижньому боці листків, а також скручування листя по головній жилці, також сповільнюється дозрівання плодів. Думаючи про те, чим підживити помідори в теплиці, слід пам'ятати про високе споживання цією культурою калію. Даний мінерал сприяє формуванню стебел, а також засвоєння і переробки вуглекислоти.

У разі нестачі калію, нижнє листя накопичують аміачний азот, в результаті чого вони спочатку в'януть, а в подальшому, відмирають. На фото ви бачите, як виявляється результат калійного голодування томатів на листках: Давайте більш детально розберемося в тому, чим і як годувати помідори в теплиці.

Коли і які проводять підживлення

Найпершу підгодівлю можна провести в процесі висадки помідорною розсади в теплицю. У заздалегідь підготовлені лунки кладуть компост або перегній і підсипають золу.

Компост, як і перегній, містять безліч мінеральних речовин, а в попелі великий вміст різноманітних мікро - та макроелементів, таких необхідних помідорі для нормального розвитку, зростання, цвітіння, зав'язування та формування і плодів. Питання про те, чим підживити помідори після посадки в теплицю, викликає «гарячі» дискусії серед городників. Частина «огороднического» спільноти дотримується думки, що питання про те, чим годувати помідори в теплиці відразу після висадки взагалі не варто. Такі городники вважають, що перша підгодівля тепличних помідорів повинна проводитися не раніше ніж через два тижні після пересадки рослин на постійне місце. Інші ж городники дотримуються думки, що для «травмованої» пересадкою розсади помідори в теплиці, ніж підгодувати раніше, бажано відразу після пересадки, тим краще.

  Для першої підгодівлі ці городники рекомендують використовувати органічні добрива, або так званим «зеленим чаєм» .Це добриво легко приготувати своїми руками. Для його приготування беруть найрізноманітніші трави (різні бур'яни, такі як кропива, подорожник та інших), в який додають відро рідкого коров'яку і склянка деревної золи.

Для настою, на 50 літрів води беруть 4-5 кг дрібно нарубаної трави, додають коров'як і золу, перемішують і залишають на кілька днів для настоювання. Потім доводять об'єм розчину до 100 літрів. Під кожен кущ помідори виливають приблизно 2 літри готового настою.

Важливо: мінеральні підгодівлі, що проводяться в цей час багатьма садівниками, надають на рослини однобоке вплив. Якісь із них стимулюють активне зростання зеленої маси, інші - посилюють цвітіння. Якщо немає ніяких органічних добрив, краще провести підгодівлю томатів будь-яким комплексним мінеральним добривом. Отже, якщо ви вважаєте, що грунт у вашій теплиці добре удобрена, то підгодівлю після пересаджування розсади томатів можна не робити. Тоді, приблизний план підгодівлі буде таким:

  • Перша підгодівля буде проводитися, приблизно Через 15-20 днів  після пересадки рослин. Для неї використовують мінеральні добрива, розводячи їх в 10 л води:
  • 25 г азотних; 15г калійних.

Під кожну рослину витрачають 1 л приготовленого розчину.

  • Наступна підгодівля проводиться в той час, коли томати починають масово цвісти (див. Формування куща помідорів в теплиці - як робити це правильно), так як підгодувати помідори в теплиці необхідно для нормального зав'язування плодів надалі. У 10 л води розводять 1 ст. ложку сульфату калію, 0,5 л пташиного посліду і стільки ж рідкого коров'яку . Кожна рослина має отримати 1-1,5 л приготовленого розчину.

Якщо органічних добрив мало або зовсім немає, то можна провести підгодівлю, розчинивши 1 ст. ложку нітрофоски в 1 відрі води. На кожну рослину витрачають 1 л робочого розчину. Під час цвітіння томатів, з метою профілактики вершинної гнилизни помідори, треба провести обприскування рослин водним розчином кальцієвої селітри. Щоб його приготувати 1ст. ложку добрива розводять в 10 л води .

  • Під час формування зав'язі необхідно провести підгодівлю томатів розчином 2 л деревної золи і 10 г борної кислоти, розведених в 10 л гарячої води. Приготований розчин необхідно настояти протягом доби, щоб всі елементи повністю розчинилися. Така суміш містить велику кількість мікро - та макроелементів, які допоможуть врожаю сформуватися більш швидко. Поливають кожну рослину 1 л приготовленого робочого розчину. Остання коренева подкормкатоматов проводиться під час масового і активного плодоношення, щоб прискорити дозрівання і поліпшити смакові якості. Для цієї кореневого підживлення в 10 л води розчиняють 2 ст. ложки суперфосфату і 1 ст. ложку рідкого гумату натрію.

У будь-якому випадку, чітка інструкція про те, в який час, як часто і якими добривами проводити підживлення тепличних томатів, не існує. Кожен садівник, знаючи які овочеві культури, вирощувалися в попередньому сезоні і які добрива використовувалися, слід приблизною схемою підгодівлі, «підлаштовуючись» під особливості рослин, примхи погоди і спираючись на свій досвід.

Позакореневе підживлення

Крім звичайних кореневих підгодівель томатів, корисно використовувати і позакореневі підживлення - обприскування стебел і листя томатів. Особливістю позакореневих підживлень є те, що вони здатні донести до рослини необхідні йому речовини, яких не вистачає в грунті.

Це пов'язано з тим, що листя, на відміну від коренів, засвоюють тільки не дістають для рослини елементи. Якщо томатам не вистачає якихось конкретних елементів, ніж підгодувати в теплиці помідори вирішується шляхом внесення позакореневого підживлення відсутніх елементів. Обприскування рослин розчином, що містить дефіцитні речовини, дуже швидко дає позитивні результати, які проявляються, буквально, через кілька годин.

Якщо вносити ті ж самі елементи через кореневі підживлення, то результат можна буде побачити лише через тиждень або два. Під час цвітіння, думаючи, чим підживити помідори в парнику, можна виконати позакореневе підживлення розчином борної кислоти і витяжки деревної золи. Порада: для приготування витяжки з деревної золи, беруть дві склянки золи і заливають 2-3 літрами гарячої води.

Наполягають пару днів, після чого фільтрують осад. Отриманий розчин доводять водою до об'єму в 10 літрів, після чого проводять обприскування рослин.

Як заповнити дефіцит корисних речовин

Томати дуже чітко сигналізують своїм зовнішнім виглядом про те, яких саме елементів їм не вистачає (див. Докладніше Хвороби томатів у теплиці: їх різновиди та як з ними боротися) .Внешніе ознаки дефіциту мінеральних речовин

  • При нестачі фосфору, стебло, нижня поверхня листя і прожилки на них стають фіолетовими. Якщо обприскати рослини слабо концентрованим розчином суперфосфату, то вже через добу фіолетове забарвлення зникає. дефіцит кальцію призводить до скручування листової пластини всередину і захворювання плодів помідори вершинної гниллю. В цьому випадку допоможе обприскування рослин розчином кальцієвої селітри. в тому випадку, якщо рослинам не вистачає азоту, рослина стає світло-зеленим або жовтуватим, відстають у рості і стають дуже тонкими. Допоможе впоратися з дефіцитом азоту обприскування «трав'яним чаєм» або дуже слабким розчином сечовини.

Може виникнути враження, що підгодівля тепличних томатів занадто клопітка і не потрібна справа. Досить просто внести добрива в грунт при весняній і осінній перекопуванні, а потім висадити помідору в теплицю.

Дійсно, якщо грунт не виснажена і практикується правильна сівозміна культур, урожай отримати можна. Але якщо уважно наглядати за рослинами і оперативно реагувати на їхні потреби, постійно піклуватися про них, урожай помідори в теплиці можна отримати значно рясніше і якісніше. Подивившись відео, докладно розповідає про різні види підгодівлі томатів, ви переконаєтеся, що і самі легко впораєтеся з подібним завданням.

Поділитися в соц. мережах

Вирощування помідорів в теплиці

Від помідорів очікують рясного врожаю - норма з одного куща мінімум 3 кілограми, при сприятливих умовах можна зняти 10 і більше. Врожайність залежить в першу чергу від сорту, а потім вже від способу вирощування та догляду.

Але зіпсувати можна навіть найплодовитіший сорт, все-таки дотримання агротехнічних правил грає дуже велику роль. Вирощування томатів у теплиці має свої тонкощі, за тепличними помідорами потрібно зовсім інший догляд ніж за ґрунтовими. Якщо ви хочете випробувати такий спосіб вирощування томатів, або досвід вже є, але ви шукайте корисні рекомендації, то ця стаття для вас.

Які сорти помідорів підходять для теплиці

Томати діляться на детермінантні сорти і індетермінантні. Перші - компактні, утворюють до 5-6 суцвіть, а після центральне стебло перестає рости, на ньому утворюється остання квіткова кисть.

Детермінантні сорти вважаються більш ранніми, урожай з них знімають в короткий термін. Індетермінантні сорти не зупиняються в рості, ростуть і цвітуть весь час, відповідно і врожаю в цілому дають більше, але плоди достигають пізніше і не рівномірно. Для вирощування в теплиці підходять і ті, і інші. Також при виборі сорту треба звертати увагу і на інші його характеристики, такі як стійкість до хвороб, урожайність, наскільки добре зберігаються плоди, не схильні чи розтріскуватися.

Час посадки розсади помідорів у теплицю

Висаджувати розсаду в теплицю починають набагато раніше посадки томатів у відкритий грунт. Але наскільки раніше - вирішувати тільки вам, і кожен випадок треба розглядати індивідуально.

Велике значення має в якому регіоні ви знаходитеся, яка стоїть погода і, звичайно, яка у вас теплиця. Якщо це серйозна споруда з можливістю підтримувати всередині тепло - це одне, якщо ж теплицею ви називаєте вкриті плівкою грядки - то це зовсім інше.

У першому случає розсаду можна висаджувати практично круглий рік, технічно це можливо все 12 місяців, але глибокої взимку сіянці дуже погано і повільно ростуть, тому розумно почекати лютому або березні. У плівкову теплицю розсаду починають висаджувати в квітні або навіть на початку травня.

Перед висадкою рослин Перевірте нічну температуру в теплиці, вона не повинна опускатися нижче 15-17 градусів , грунт повинен бути теплим. Ідеальною температурою для помідора є 22-26 градусів, при таких умовах посадки повинні перебувати більшу частину дня.

Готуємо грунт

Готувати грунт під помідори треба обов'язково, і без різниці в якій теплиці ви їх будете ростити. Землю починають готувати ще з осені, в неї вносять органічні добрива, наприклад, компост і коров'як, щоб до весни вони перепрілий і наситили грунт поживними речовинами, зокрема азотом, необхідним для активного зростання.

Землю глибоко копає, рихлять, видаляють бур'яни, корінці і вносять добрива по два відра на 1 м2. Зверху грунт можна замульчувати торфом або тирсою, це частково запобіжить появи бур'янів навесні. Добре по осені додати в грунт деревну золу.

Її подрібнюють на порох і перемішують з грунтом, на 1 м2 потрібно 1-1,5 склянки золи. Для вирощування томатів в мобільній плівковій теплиці цього буде достатньо. Якщо теплиця стаціонарна, то грунт обробляють ретельніше .

Вкрай важливо не просто удобрити його, а й знезаразити, так як найчастіше тепличні культури, в тому числі і помідори, гинуть від різних захворювань - грибків, вірусів, бактерій, які в теплій і вологому середовищі розмножуються просто блискавично. Не використовуйте тепличний грунт повторно, якщо сумніваєтеся в якості землі, так само не варто застосовувати її для тепличного вирощування.

При тривалому вирощуванні томатів у теплиці щороку верхній шар грунту замінюють, для цього знімають 10-15 см грунту, її викидають, так як саме там найбільш висока концентрація хвороб шкідників. Можна відправити цей грунт на переробку, його перемішують з хлорним вапном і залишають на рік-два.

Також не забувайте, що після томатів землю не можна використовувати для вирощування інших культур. Будь-грунт треба обробити фунгіцидами - протигрибковими препаратами, і бажано впливати на нього високою температурою - прожарити в духовці або залити окропом - так ще готують землю для розсади. Звичайно для великої теплиці заготовити грунт таким способом досить складно, тому овочівники використовують хімічні або біологічні засоби.

Наприклад, землю можна знезаразити протоку її бордоською рідиною, марганцівкою або розчином мідного купоросу. Ще для великих і стаціонарних теплиць можна використовувати газовий спосіб дезінфекції. Для цього потрібні спеціальні сірчані шашки, їх підпалюють і в процесі горіння починають вироблятися гази, які проникають в грунт і в усі кутки теплиці.

Газ, вступаючи в реакцію з вологою, утворює сірчисту і сірчану кислоти, які і знищують грибкові, вірусні, бактеріальні інфекції, равликів, слимаків, кліщів і інших шкідників. Крім грунту Обробляють ще й саму теплицю . Якщо газовий спосіб не підходить, то можна використовувати хлорне вапно.

400-500 грам хлорного вапна розчиняють у відрі води, настоюють кілька годин, вміст розшаровується і рідину зливають. Її проціджують і застосовують для обприскування, побілки всіх конструкцій в теплиці, а також стін, даху. Навесні в грунт перед висадкою розсади також додають добрива.

Це може бути перепрілий гній або компост - по одному відру на метр. До цього обсягу органіки додають по 1 столової ложки сечовини і сульфату калію. Можна використовувати і будь-яке інше комплексне мінеральне добриво з розрахунку 1,5 столові ложки на м2.

Посадка розсади в теплицю

Між закінченням робіт з підготовки грунту і посадкою розсади має пройти час. Землю треба попередньо добре полити і дати їй нагрітися, в мокру і холодну грунт висаджувати томати не можна. Грядки розташовують так, щоб дорослі кущі не заважали один одному.

Занадто тісний посадка негативно позначиться на зростанні кісткової і дозріванні плодів. Компактні сорти висаджують з інтервалом 35-45 см, великі - 55-65 см, відстань між рядами 60-70 см і 90-100см відповідно. Як і для відкритого грунту лунки для висадки томатів викопують заздалегідь і рясно заливають водою.

Наприклад, якщо ви сьогодні сформували лунки, то садити помідори треба завтра вранці або ввечері. Правда в теплиці цей захід можна запланувати і на день, активне сонце не зможе зашкодити ніжні сіянці через укриття. Саджанці акуратно витягують з тари або садять прямо в торф'яних горщиках, грунт навколо злегка ущільнюють і мульчують торфом.

Можна відразу ж поставити опори для підв'язки томатів. Кілька днів після посадки помідори не поливають. Вони можуть стати млявими, але на другу добу повинні почати відходити.

Полив здійснюють коли розсада прийде в себе, саме через цю паузи перед посадкою лунки рясно заливають водою, щоб грунт був вологий і в глибоких шарах.

Догляд за помідорами в теплиці

Підгодівля необхідна всім тепличним культурам, а помідорів особливо. Томати в теплиці підгодовують 4-5 разів, тільки так можна отримати хороший урожай. Перший раз помідори удобрюють вже через два тижні після посадки .

У цей час вносять азотовмісні речовини такі як розведений гній, або ж можна використовувати сечовину. Гній розчиняють у воді і проливають грядки по половині відра під кущ, сечовину вносять з розрахунку 1 столова ложка на 10 літрів, під кущ ллють по два літри розчину. Другий раз томати удобрюють через 7-10 днів після першої підгодівлі.

Можна повторити процедуру або вибрати щось інше, наприклад, розчин курячого посліду. У чистому вигляді його не застосовують, так як він дуже їдкий. Третя підгодівля доводиться на початок цвітіння помідорів.

У цей момент рослинам потрібен вже не азот, а калій, щоб зав'язалися плоди, а він міститься в деревній золі. Досить склянки золи на 1 м2.

Після внесення добрива помідори треба полити. Четвертий раз томати підгодовують в середині цвітіння і використовують гумат натрію в дозуванні 1 столова ложка на 10 л - цього вистачить на 2 м2. Цим варіантом підгодівлі можна замінити третю, якщо немає можливості або бажання вносити деревну золу. П'ята і остання підгодівля потрібна для прискорення дозрівання помідорів.

Коли плоди вже досягли свого максимального розміру, але не поспішають червоніти, їх можна обробити суперфосфатом. Для приготування розчину для обприскування беруть 2 столові ложки суперфосфату на 2 л води, добу наполягають і додають ще 8 л води. Обприскувати томати треба ввечері, щоб краплі не нагрілися і не попалили листя, але і не в ніч, щоб томати не ночував мокрими, це може привести до переохолодження і розвитку хвороб.

Видалення пасинків

Через 10-15 днів після посадки розсади треба починати стежити за тим, щоб на кістках НЕ розросталися пасинки. Якщо ви помітили їх поява, то видаляйте відразу ж. Вважається, що без шкоди для рослини можна видаляти пасинки до 2,5 см, видалення більших травмує помідор.

Але на «зміст» пасинків кущ витрачає багато сил і харчування, вони послаблюють його, тому видаляти їх треба в будь-якому випадку.

Полив

У теплиці томати потребують помірного поливу, так як вологість там тримається завжди на високому рівні. Рясний полив призведе до загнивання, утворення гнилі. Перший раз помідори поливають на 5-10 день після посадки, орієнтуються за станом грунту і виду рослин.

До появи зав'язей помідори поливають так, щоб тільки не пересихав грунт, не більше. У цей час перевагу віддають рідкісного, але рясного поливу. Після утворення зав'язі полив поступово збільшують і далі поливають рясно, але в міру необхідності.

На регулярність поливу сильно впливає вологість в теплиці, в одній показники значно падають на 2-3 день після поливу, в інший висока вологість тримається постійно. У теплиці помідори також поливають тільки вранці або ввечері, воду ллють під кущ, листя, квіти і стебла не мочать.

Запилення

У час цвітіння і появи зав'язі вологість в теплиці знижують, це потрібно для кращого запилення. Томати самозапилюються, але їм можна допомогти - просто злегка потрусіть кущики, роблять це до обіду кілька днів поспіль.

Збір врожаю

У плодів томатів є 4 стадії зрілості, вони можуть бути: зеленими, молочними, бурими і дозрілими. Помідори можна залишати на кущі перезрілими, це значно знижує їх смакові якості. Цю культуру краще прибирати ледь не дозрілої, бурою, по-перше, плоди чудово дозріють самі, а по-друге це прискорить дозрівання наступних, зелених або молочних помідорів.

VN: F