Посадка томатів в теплицю з полікарбонату :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Посадка томатів в теплицю з полікарбонату

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Посадка томатів в теплицю з полікарбонату

Висаджувати розсаду помідорів в теплицю

Терміни висадки розсади в теплицю

Все залежить від клімату вашого регіону. Зазвичай в не обігрівається теплиці розсаду томатів висаджують на початку травня. Якщо є загроза поворотних заморозків, то поставте в теплиці додатково дуги і натягніть над розсадою покривний матеріал.

Якщо немає такої можливості, то висаджуйте розсаду пізніше, коли будете впевнені, що заморозки не повернуться.

Як підготувати грунт в теплиці для помідорів

Навесні ми перекопують грунт в теплиці і вносимо в неї перегній. Свіжий гній в теплицю вносити категорично не можна! Потім поливаємо всю грунт і закриваємо теплицю до посадки розсади. Більше нічого попередньо в грунт не вносимо.

Тільки коли будемо садити томати, в кожну лунку додамо жменю деревної золи. Далі, якщо рослинам буде чогось не вистачати, а це буде помітно по листю, живлення рослин скорегуємо додатковими підгодівлею.

Як садити помідори в теплиці

Схема посадки томатів у теплиці безпосередньо залежить від посаджених на розсаду сортів і способі формування їх. Головна умова для хорошого врожаю - посадки не повинні бути загущені, для кожного кущика повинно вистачати сонця. На питання як правильно розмістити томати в теплиці немає єдиної думки, у кожного досвідченого садівника свої тонкощі в посадці і свої схеми. На наш погляд, найбільш оптимальними для теплиці є такі схеми:

 • Скоростиглі низькорослі сорти, що формуються в 2-3 стебла, садити краще в шаховому порядку в два ряди з відстанню між кущами 50 см, а між рослинами - 40 см; штамбові і детермінантні сорти, що формуються в 1 стебло, відстань між рядами 50 см, а між рослинами - 25 см, т. е. на 1 кв. метр можна посадити до 10 рослин. Але ця схема вимагає ретельного догляду за рослинами, щоб не згустити їх, і більше розсади; високорослі індетермінантні сорти краще посадити в 2 ряди в шаховому порядку з відстанню між рядами 80 см, а між рослинами - по 60 см при вирощуванні їх в 1 стебло і до 70-75 см - при вирощуванні їх в 2 стебла.

Але найкраще - комбінувати посадки в теплиці. Для цього на кожній половині теплиці (розглядаємо варіант теплиці з двома грядками і проходом між ними) ми садимо розсаду в два ряди.

У скла - перший ряд, садимо скоростиглі детермінантні рослини з відстанню приблизно 40 см, формуємо їх в одне стебло. В ряду біля проходу - другий ряд, садимо високорослі помідори через 60 см і формуємо їх також в 1 стебло.

Між високорослими і детермінантності садимо супердетермінантние штамбові сорти з відстанню в 25 см один від одного. Формуємо їх в 1 стебло і прищипують після другої кисті, залишивши над нею 2-3 листки.

Така посадка можлива тільки при формуванні всіх рослин в одне стебло, інакше посадки будуть загущени. Ведення томатів в 1 стебло дозволяє отримати найбільш ранній урожай, але він буде максимальним.

Можна вести кущі і в 2 і в 3 стебла, тоді плодів буде більше, але встигати вони будуть пізніше, а при короткому літі багато з них на кущі не визріють. Тобто ви отримаєте максимальний урожай але він складатиметься не тільки з червоних, але і з зелених помідорів. При використанні нашої схеми в теплицю розміром 8х3 метра, можна посадити відразу до 50 ультраскоростиглих, до 40 детермінантних і до 20 високорослих томатів. Причому в першій половині липня ультраскоростиглого сорти вже віддадуть урожай. Після посадки розсади помідорів у теплицю їх необхідно добре полити під кущ.

Мульчування томатів у теплиці

Додамо, що після висадки розсади томатів в теплицю, грунт ми мульчіруем соломою шаром приблизно 5 см. Це дозволяє в майбутньому скоротити поливи і тим самим знизити вологість повітря в теплиці.

Висока вологість (як правило разом з низькою температурою повітря) сприяє захворюванню томатів фітофторою. Деякі садівники використовують в якості мульчі скошену траву, інші - картон, треті - неорганічну мульчу та ін. Після посадки розсади помідорів у грунт, краще їх на пару днів притенить, інакше вони можуть отримати сонячний опік.

Посадка томатів в теплицю з полікарбонату відео

Будемо раді, якщо ви поділитеся своїми способами висадки розсади в теплицю або просто доповненнями. Скільки кущів томатів ви садите в теплицю? Чим удобрюєте грунт при посадці?

Наші нові сервіси

Посадка томатів в теплицю

На дворі травневі свята, народ відпочиває: хтось на шашлики зібрався, хтось очолює суботник у дворі, а хтось їде на дачу, щоб провести законні вихідні з користю. А я сьогодні висаджувала в свою крихітну тепличку залишилися від посадки в грунт томати, і одночасно згадувала, як вчила мене мама, правильно виростити томати в теплиці.

Маленький відступ

Перш ніж везти розсаду помідорів на дачу, потрібно за 5-7 днів до посадки (в середній смузі Росії десь у перших числах травня) зробити в теплиці грядки. Висота кожної гряди повинна бути не вище 35-40 см, ширина стандартна - 60-90 см, прохід між грядками - 60-70 см.

Крок перший

Для того щоб розсада томатів прижилася на новому місці (в теплиці) потрібно впевнитися в тому, що грунт досить прогрілося. Саме грунт, а не повітря на вулиці.

Метеорологи своїми прогнозами нерідко ставили городників в глухий кут, обіцяючи на вулиці + 20-25 °, а вночі температура знижувалася до нуля. Щоб переконатися в тому, що грунт у вашій теплиці прогрілося до потрібної температури, досить скористатися побутовим термометром. Візьміть прилад і занурте його в грунт хвилин на десять, потім дістаньте і подивіться показники.

Якщо термометр показує + 15 ° і вище, значить, земля готова до посадкам. У такому грунті розсада швидко приживеться, дасть нові коріння. У разі якщо на термометрі позначка від + 8 ° і нижче, з посадкою потрібно почекати, інакше висадка томатів в теплицю при таких показниках призведе до летального результату вже сформувалася кореневої системи.

Крок другий

Теплиці бувають двох видів: з полікарбонату і плівкові. Якщо на ділянці стоїть теплиця з полікарбонату, при стабільній погоді в + 20-25 ° вона швидко прогріється. Якщо ж теплиця плівкова, то для прогрівання грунту потрібно піти на хитрість.

Одного шару плівки буде мало, краще укрити тепличну конструкцію двома шарами, а грунт поліетиленовою плівкою чорного кольору. Чорний колір притягне сонячні промені швидше і земля зігріється!

Крок третій

Глибина посадки. Деякі садівники впевнені, що чим глибше вони посадять розсаду в грунт, тим краще вона проросте. Скажу відразу, що так садити можна тільки в районах з теплим кліматом (наприклад, в Краснодарському краї).

Жителям середньої смуги Росії варто пам'ятати, що чим глибше знаходяться корені, тим холодніше земля, тому посадка повинна проводитися на глибині не більше 20-25см. Якщо розсада переросла, краще видалити нижнє листя і укласти томат горизонтально або під кутом, присипавши стебло з корінням, тоді помідор стане нарощувати коріння на прикопати стеблі, ніж посилить свої позиції на грядці: адже, чим більше коренів, тим сильніше рослина, тим більше поживних речовин воно може добути. Схема посадки томатів у теплиці така: висаджувати рослини потрібно на відстані в 50 см один від одного, в добре пролиту грунт, встановлюючи поруч кілочок (висота від 60 см) для майбутньої підв'язки.

Крок четвертий

Тим садівникам, хто пристрасть як любить удобрювати грунт, при висадці помідор раджу не використовувати добрива, що містять велику кількість азоту (свіжий гній, сечовина, послід курей). Азот потрібний, але в мінімальних кількостях. Якщо в лунку щедро насипати гною, то можна чекати не стільки соковиті і м'ясисті плоди, скільки соковиту зелену гичку.

Крок п'ятий

Вирощування розсади томатів у теплиці починається у другій половині дня, коли повітря наповнилося прохолодою і сонячна активність зійшла нанівець. Обірвіть з розсади сім'ядольні листя, хворі і жовті листочки, видаліть ті з них, які під час посадки виявляться на рівні землі або під землею.

Важливо: Процедуру з видалення непотрібної листя потрібно проводити в ранкові години, щоб до вечора, на той час як ви почнете посадку, місця відриву встигло просохнути. При дотриманні цих простих правил врожайність томатів у теплиці буде високою і ужев середині дачного сезону, ви почнете знімати хороший урожай, що складається тільки з смачних, корисних помідорів. Світ-праця-травень шановні садівники!

Не забудьте поділитися з друзями:

Процес посадки помідор в тепліцуКонструкція теплиці, як і її використання, може бути різноманітною. Її застосовують в основному для вирощування їстівних культур: зелені, ягід, овочів.

Принцип роботи теплиці знає практично кожна людина і що в них можна вирощувати найпоширеніші культури: помідори і огірки. Але, не всі знають, як садити помідори в теплицю.

Які сорти помідорів потрібно вибирати для посадки в тепличних умовах

Перед тим, як садити помідори в теплиці, потрібно спочатку вибрати правильно їх сорт. Від цього будуть залежати витрати і отримується прибуток. Сучасні городники вже знають про всі існуючі тепличних сортах помідор, новачкам ж така інформація буде дуже корисною. Є такі види помідор:

 • «Самара» - солодкий і дуже соковитий сорт, які призначений для вирощування в закритому грунті. «Медова крапля» - дуже солодкий і наливний сорт. «Манімейкер» - призначений для вирощування помідорів в теплиці. Садиться в березні і плоди з'являються влітку. «Лонг кіпер» - дає плоди для 4 кг з куща. «Чудо Землі» - найпопулярніший сорт у дачників для вирощування помідорів в тепличних умовах. «Волове серце» - має високу врожайність. «Діна» - дуже родючий сорт, який має плоди до 4,5 кг з куща.

Це найпопулярніші сорти, які найбільш часто використовуються в теплицях для вирощування помідорів. Варто ще звернути увагу на те, коли саме робиться висадка розсади помідорів у теплицю. Для деяких сортів є певний час для таких дій.

Вирощування розсади помідорів

Як вирощується розсада для помідорНікто не буде сперечатися з тим, що дешевше буде самостійно виростити розсаду помідор, ніж купити готову. Якщо є бажання зайнятися тепличним бізнесом, то раціональніше буде на початковому етапі економити свої кошти, які згодом можна буде вкласти в розвиток бізнес-проекту. Що потрібно для того, щоб виростити розсаду:

 • Стаканчики або інші ємності, які потім після пересаджування в грунт можуть розкладатися. Досить часто використовуються поліетиленові пакети, які знімають перед самою висадкою. Відповідна грунт. Добрива певної якості. Для кожного сорту помідор може бути своє добриво. Насіння томатів.
 • Всі дії можуть виконуватися своїми руками. Спочатку потрібно почати бракувати насіння. Деякі з них можуть бути зіпсованими і напевно не дадуть паростків. Після цього насіння замочують у воді на деякий час. Це необхідно для того, щоб наситити їх вологою.

Порада. Таких дій можна і не здійснювати а просто садити сухе насіння. В даному випадку все залежить від самого сорту помідор.

Деякі з них дуже примхливі і вимагають особливого підходу.

 • У торф'яної стаканчик або іншу ємність насипається грунт. Потрібно виконати на дні ємності кілька отворів для виходу зайвої вологи. Грунту не трамбується, щоб забезпечити надходження повітря. За допомогою простої дерев'яної палиці великого обсягу (3-4 см) в грунті проробляється не надто глибоке отвір. У нього насипаються насіння і засипаються землею.

Порада. Не варто занадто щільно засипати насіння грунтом. Потрібно дати їм можливість вільно насичуватися повітрям.

 • Всі стаканчики з розсадою розташовуються в теплиці. Перший період часу, який становить 20-30 днів, листи томатів з'являтися не будуть. Тільки потім стануть рости стеблинки. У цей період найголовніше забезпечити за ними правильний догляд. У нього входить не тільки полив, а й добриво грунту для підживлення паростків. Також потрібно певна температура, яка не повинна опускатися нижче +15 градусів у нічний час.

Порада. Розсада повинна не надто витягуватися, так як всі поживні речовини підуть в корінь або в стовбур куща. Поливати розсаду потрібно всього кілька разів за період її зростання:

 • Перший раз - при появі перших проблисків зростання стовбура або листків. Другий - полив виконується через 1,5-2 тижні за кілька годин до того, як висадити помідори в теплицю.

Порада. Поливати розсаду потрібно злегка теплою водою, температурою 20 градусів.

 • Для того, щоб паростки розсади не витягувалися в одну сторону з кожен день потрібно переставляти іншою стороною. Це стосується методу, коли розсада вирощується в ящику. В іншому випадку краще всього спорудити теплицю, яка мала б рівномірний розподіл сонячного світла. Тут ще треба врахувати, що необхідно робити загартування розсади. Для цього в теплиці в середині весни і вдень і вночі регулярно відкривають вікна. Також можна виносити їх просто на відкриту площадку біля теплиці. Якщо дах у конструкції знімна, то можна її регулярно знімати.

Порада. Перед тим як виконується висадка розсади помідорів у теплицю вона повинна бути за днів 5-6 обприскати.

Пересаджування розсади томатів в теплицю

Як правильно садити помідори в теплицю? Весь процес дуже простий. Для цього грунт повинен бути підготовленою:

 • Злегка зволоженою. Удобреному заздалегідь.
 • Як правило, пересадка помідор в теплицю виконується окремими рядами. Розсада садиться на відстані не менше 50 см. Але тут варто врахувати сам сорт томатів і рівень його розростання. У деяких випадках відстань між кущами томатів може досягати і 1 м. Попередньо робляться рядки за допомогою сапи або будь-якого іншого підручного садового інструменту. Деякі сорти томатів можуть мати довгу кореневу систему, і варто в такому випадку використовувати лопату. Кожен паросток виймається з ємності з тією землею, в яку було засипано насіння. Можна звільнити коріння від неї, але це тільки тоді, коли грунт і в ємності для розсади і в самій теплиці відрізняється.

Порада. Якщо розсада томатів вже готова до посадки і вийнята з ємності, а часу в даний момент посадити її немає, то потрібно обернути кореневу систему вологою ганчіркою. Ставити в воду томати не можна, так як вони можуть перенасититься вологою.

 • Як правильно висадити помідори в теплицю? Береться розсадження і акуратно вставляється в заздалегідь зроблену лунку. Зверху засипається грунтом і злегка трамбується. Відразу уздовж кожного ряду потрібно зробити додаткові лунки, які будуть використовуватися в процесі поливу.

Порада. Такі дії здійснюються в тому випадку, якщо полив йде тільки кореневої системи. Дивіться відео, де показано приклад висадки розсади томатів в грунт теплиці.

Посадка перцю в теплицю

Перший день розсаду не поливають, так як її коренева система і так зволожена, а потім потрібно вибрати оптимальний спосіб поливу: Вирощування томатів завдання непросте і без особливих знань тут не обійтися. Вже доведено, що при вирощуванні помідорів потрібно тримати грунт в трохи вологому стані, а листя завжди сухими.

Тому томати добре плодоносять в теплицях. У відкритому грунті, якщо погода буде дощовою, томати будуть часто хворіти. У деяких регіонах вирощування томатів без плівки і у відкритому грунті заняття клопітка і не завжди виправдане.

Тому городники воліють цей овоч висаджувати в теплиці. Але навіть тут для того, щоб «зняти» хороший урожай з закритого городу потрібно знати деякі секрети.

Перевірка теплиці на герметичність і підготовка грунту

Перед посадкою томатів потрібно впевнитися в тому, що ваш будиночок для овочів залишився герметичним і неушкодженим після зимових місяців. Звичайно, конструкція з карбонату залишиться в цілості й схоронності, не доведеться міняти обшивальну плівкове полотно, склити розбиті ділянки зі скла.

У тепличної конструкції з полікарбонату досить перевірити вентиляційну систему і очистити стінки від бруду, протерши їх мокрою ганчіркою. Помідорів під час цвітіння буде потрібна відмінна циркуляція повітря, тому так важливо наявність кватирок в парникової конструкції навіть зверху. Вирощування в теплиці з полікарбонату заняття захоплююче, хоча і вимагає деякого досвіду.

Підготовка ґрунту

Дуже важливо підготувати грунт для вирощування овочів, іноді потрібно його оновити. Для того щоб визначити якість землі перед посадкою, потрібно почекати поки грунт розтане і нагріється.

Швидше цей процес протікає з полікарбонатним покриттям, ніж, наприклад, з плівковою обшивкою. Уже в перші числа березня ви зможете зайнятися підготовкою теплого городу. Грунт у вашій теплиці повинна відповідати нормі, при якій рослини будуть добре плодоносити.

Якщо ваш грунт - суцільний суглинок, то є необхідність його поліпшити, зробити більш придатним для вирощування помідорів. Для цього на один метр квадратний додають одне відро перегною, торфу, тирси.

У тому випадку, якщо ваш грунт перенасичений торф'яним шаром, будуть потрібні тирса, дернова земля і пісок. Для росту рослин було б непогано додати відразу добрива. Наприклад, суперфосфат, сульфат калію.

Після того, як в грунт додані зміни, потрібно грунт перекопати. Безпосередньо перед посадкою іноді потрібно знезараження грунту. Можна обробити її розчином марганцівки.

Вибір і підготовка насіння

Від того яке насіння ви придбаєте, буде прямо залежати ваша врожайність помідорів. Навіть, якщо сорт томатів дає хороший урожай у відкритому грунті, це зовсім не означає, що він буде ідеальним для тепличного клімату.

Наприклад, розсада помідорів, що вимагає запилення бджолами, не завжди буде доступна для комах. Зазвичай прийнято ділити помідори на детермінантні і індетермінантні. Перші обмежені в зростанні і вирощуються у відкритому грунті, в невеликих парниках.

Другі ростуть, поки їм дозволяють погодні умови. Їх можна довго вирощувати в тепличних умовах. Сьогодні розроблені змішані сорти томатів - гібриди. Вони не вимагають запилення, дають відмінний урожай.

Самозапилюватися гібриди менш схильні до до захворювань, стійкі до перепадів температур. Не потрібно буде готувати насіння для посадки, вони вже оброблені спеціальним розчином для захисту від хвороб. Чи не потрібно вимочувати насіння, можна висаджувати відразу в грунт.

Висадка в грунт

Розсаду помідорів вже в першій половині травня потрібно висаджувати на постійне місце. Відносно правильної посадки помідор в тепличний грунт немає єдиної думки у городників.

Але існують перевірені схеми, які можна підібрати по фото з інтернету. Висадка рослин проводиться в залежності від сорту помідорів, так як формування стебла може йти по-різному. Розрізняються рослини по висоті, способу формування стебла.

Наприклад, низькорослий сорт скоростиглих помідор у яких з'являються 2-3 стебла садять в шаховому порядку. Якщо є можливість, то відстань залишають між ними в 40см. Для сортів, які формуються в одне стебло, крок розсаджування вибирають до 25 см.

Рослини з висотою більш півметрів садять в два ряди на відстані 60- 70 см. На кожній половини теплиці потрібно висаджувати розсаду в два ряди. У стінки з полікарбонатом розташовують самі скоростиглі рослини, а в другому ряду високорослі помідори.

Виходить вигідна схема зростання: поки ростуть високі рослини, низькі близько стінок починають плодоносити. Грядки під помідори зазвичай не перевищують 25 см, тому, що грунт прогрівається краще на такій глибині. При посадці рослин в грунт рясно поливати не буде потрібно, перший тиждень їм вистачить вологи, внесеної перед посадкою. Потрібно постаратися не перезволожити грунт з томатами, особливо коли вже зав'язуються плоди.

Інакше ваш урожай просто згниє. Якщо посадка і догляд будуть правильними, ви отримаєте відмінний урожай овочів.

Догляд за рослинами в критому городі

Догляд за томатами в теплиці полягає в:

 • Розпушуванні;

Переваги вирощування помідорів в теплиці

Важко уявити собі людину, яка була б байдужий до помідорів - смачним, соковитим і дуже корисним овочам. Сприяє цьому і та обставина, що виростити хороший урожай помідорів не так вже й складно, хоча зберегти його останнім часом стає все важче.

Хвороби і шкідники стають все нахабніше - особливо це стосується фітофтори і колорадського жука. Схема стрічково-гніздовим способи посадки томатів. Тому все більше людей, які займаються вирощуванням помідорів, будь то виключно для потреб своєї сім'ї або ж з метою реалізації на ринку, вважають за краще вирощувати їх в теплиці. Навіть проста плівкова не обігрівається конструкція дозволяє зібрати в 2-4 рази більший урожай, ніж у відкритому грунті.

Навіть в такій теплиці помідори дозрівають на 2-3 тижні раніше, до того ж вони менше схильні до захворювань, тому і різниця в урожаї помідорів, вирощених у теплиці і у відкритому грунті, виходить відчутна. Однак агротехніка вирощування помідорів в теплиці має деякі нюанси в порівнянні з відкритим грунтом. Обов'язково потрібно знати, як правильно підготувати грунт, як висадити розсаду, як правильно здійснювати догляд за рослинами і ще багато тонкощів, без дотримання яких неможливо домогтися високого врожаю.

Підготовка теплиці

Схема теплиці з полікарбонату. Підготовка теплиці з полікарбонату для висадки розсади помідорів набагато легше, ніж, наприклад, плівковою теплиці. Все, що від вас буде потрібно - це перевірити справність вентиляції і протерти стінки в теплиці.

Плівкова конструкція теплиці вимагає більш ретельної підготовки. Важлива умова високого врожаю помідорів в теплиці з полікарбонату - щоб весь простір теплиці з ранку до вечора було освітлено сонцем. Якщо будуть навіть невеликі затінення деревами або високими кущами, це призведе до зниження врожаю. Потрібно мати на увазі, що в теплицях зазвичай переважає висока вологість повітря, а в денні години відбувається ще й перегрів рослин, що у випадку з помідорами може привести до їх захворювання фітофторозом, здатним за кілька годин повністю погубити весь урожай. Саме тому так важливо наявність в теплиці гарної системи вентиляції - це вимога повною мірою відноситься як до плівкової, так і до полікарбонатною теплиці. Якщо помідори в теплиці не отримуватимуть достатньо свіжого повітря, то про гарний урожай можна забути.

Повернутися до змісту

Підготовка ґрунту

Незалежно від типу теплиці, одним з головних складових високого врожаю помідорів є правильно підготовлений грунт. У цьому плані тепличний спосіб вирощування саме вигідно відрізняється від вирощування у відкритому грунті тим, що можна самому підготувати оптимальний для росту помідорів склад грунту. Схема розташування грядок під томати. Зазвичай теплицю ставлять на ділянці, використовуючи ту землю, яка під рукою.

Щоб забезпечити високий урожай, в залежності від типу грунту потрібно провести роботу щодо її поліпшення. Грунт для вирощування помідорів повинна бути легкою, пухкої, з хорошою повітропроникністю. Якщо грунт на ділянці суглинна або глиниста, для поліпшення її структури в теплиці на 1 м? потрібно внести по відру торфу, перегною і тирси. Якщо на ділянці торф'янисті грунти, то на 1 м? потрібно додати по відру перегною, дрібних стружок, дернової землі і піввідра крупного піску.

Якщо на ділянці у вас чорнозем, то на 1 м? потрібно внести відро перегною і піввідра крупного піску. Крім органічних добавок, потрібно додати і мінеральні, адже якщо не переборщувати з дозами, вони принесуть максимум користі, чи не завдавши особливої ​​шкоди. На 1 м? грунту досить додати 1 ч. л. аміачної селітри і 3 ч. л. суперфосфату.

Якщо є можливість, додатково можна внести 1-2 ст. деревної золи, яка багата легкозасвоюваними мікроелементами. Потім грядки потрібно ретельно перекопати і розпушити. Тут є один дуже важливий момент: садити помідори в одну грунт кілька років поспіль категорично не рекомендується.

Адже хвороби і шкідники прекрасно можуть перезимувати в грунті, заздалегідь прирікаючи на невдачу всі ваші старання зібрати високий урожай помідорів в наступному році. Якщо є можливість, краще побудувати дві теплиці і чергувати в них помідори з огірками: один сезон помідори, другий - огірки. Але якщо теплиця тільки одна, помідори в ній потрібно висадити на те місце, де в минулому році росли огірки, перед цим обов'язково видаливши з тепличної грядки 10-12 см верхнього шару грунту, щоб убезпечити розсаду помідорів від ураження кореневою гниллю.

Замінивши верхній шар грунту, його необхідно продезінфікувати гарячим розчином мідного купоросу (2 таблетки оксіхома на 10 л води) .Грядкі для вирощування помідорів споруджують зазвичай вздовж теплиці. Їх висота повинна бути в межах 35-40 см, ширина - від 60 до 90 см, кількість гряд залежить від ширини теплиці. Між грядами потрібно обов'язково залишити прохід шириною 60-70 см.

Повернутися до змісту

Вибір сорту і вирощування розсади

Ніяких обмежень по сортам для вирощування помідорів в теплиці немає. Тому при виборі сорту можна керуватися тільки власними уподобаннями, але не треба при цьому забувати і про здоровий глузд.

Так, гібриди значно врожайніший сортів, а високорослі сорти помідорів дадуть урожай з 1 куща в 1,5-2 рази більше, ніж сорти низькорослі. Щоб помідори в теплиці дали хороший урожай, потрібно подбати і про гарну розсаді. Для цього потрібно брати тільки якісні, з гарною схожістю, насіння.

Краще придбати їх у відомих і перевірених виробників, які дорожать своєю репутацією. Можна використовувати також власноруч зібрані насіння, але тільки в тому випадку, якщо ви на 100% впевнені в їхній якості. Схема формування рослини томата в теплиці. Насіння на розсаду для вирощування в теплиці з полікарбонату висівають в останніх числах лютого - перших числах березня.

Якщо ж помідори будуть вирощуватися в плівковій теплиці, тоді рядки висіву зміщуються на декаду пізніше. Грунтову суміш для висіву насіння краще приготувати таку ж, як і в теплиці, щоб при пересадці рослини могли швидко і безболісно адаптуватися, або ж використовувати вже готові грунтосуміші, в які вже додані всі необхідні добрива. Перші 3 тижні після проростання насіння особливого догляду за розсадою не потрібно: вона росте повільно, вкоренилася в грунті. Наступні 2-3 тижні, закоренившись, розсада помітно додає у зрості.

Через 35-40 днів після появи сходів потрібно подбати, щоб розсада не витягнула. Єдиний надійний спосіб досягти цього - влаштувати додаткове освітлення. Також в цей час необхідно зайнятися загартовуванням розсади.

Повернутися до змісту

Висадка розсади і догляд за нею

Розсада для висадки в теплицю повинна бути висотою 25-35 см. Її потрібно садити вертикально, не глибше, ніж на 3-4 см. Якщо все ж доводиться садити яка переросла розсаду, при посадці не варто заглиблювати стебло, оскільки це призведе до значного недобору врожаю. Рання висадка розсади помідорів у теплиці з полікарбонату передбачає, щоб грунт був сильно зволожена.

Поливаючи грунт, не полінуйтеся розчинити в ній потрібну кількість добрив. Цей нехитрий, але дієвий спосіб допомагає рослинам впоратися зі стресом при пересадці.

Вирощування помідорів в теплиці з полікарбонату вигідно відрізняється від вирощування в плівковій теплиці тим, що немає необхідності в мульчировании грунту. При посадці рекомендується злегка підгинати корінці розсади, щоб вони не йшли надто глибоко. Це важливо, оскільки основну масу поживних речовин рослина бере з верхнього шару грунту.

Заглубів корінці занадто сильно, ви відберете у рослини значну частину корисних речовин. Високорослі сорти і гібриди висаджують уздовж грядки в один ряд при ширині грядки в 60 см, і в шаховому порядку, якщо ширина грядки більше 60 см.

У будь-якому випадку відстань між рослинами повинна бути 50-60 см. При більшій відстані рослини будуть сильно розростатися, витрачаючи енергію росту не в плоди, а в стебла, а при меншому - помідори не зможуть нормально розвиватися через тісноту. Оптимальною температурою для росту і розвитку помідорів в теплиці вважається 20-25? C.

При температурі в 10? C у помідори не дозріє пилок і зав'язь не запліднена. Потрібно пам'ятати і про те, що помідори в теплиці в період вегетації вимагають великої кількості води, але при цьому вони погано реагують на підвищену вологість повітря.

Також вони дуже чутливі до світла - при його нестачі рослини затримуються в розвитку, листя на них бліднуть, а зав'язі - відпадають. Після висадки розсади рослини 1,5-2 тижні не поливають, щоб рослини не витягувалися. При вирощуванні високорослих сортів через 15 днів після висадки рослини підв'язують до шпалери 1,5-2 м заввишки.

Помідори ведуть в 1 стебло, залишаючи на ньому 7-8 квіткових кистей. Зайві стебла і кисті видаляють. Оскільки в теплиці будь-якого типу відсутня природне запилення квітів, виконувати цю операцію потрібно штучно.

Роблять це в теплий сонячний день, злегка струшуючи квіткові кисті. Щоб краще відбулося запилення, необхідно відразу ж після струшування полити рослину водою з дрібного розпилювача.

Через 1,5-2 години після поливу потрібно обов'язково провітрити теплицю, щоб знизити в ній вологість повітря. Для цього достатньо на час відкрити кватирки і двері теплиці. http: // www. youtube. com / watch? v = yErpVqkJlggПроветріваніе потрібно проводити після кожного поливу, особливо коли помідори зацвітуть.

Поливи для вирощуваних в теплиці помідорів дуже важливі, проте старатися з ними теж не варто, оскільки надмірно вологий грунт сприяє зниженню сухих речовин і цукру в плодах помідорів, вони стають надто водянистими і кислими. Рослини поливають через кожні 5-6 днів, витрачаючи 3-4 л води на 1 м?. Однак коли помідори вступають в фазу цвітіння і плодоношення, норми витрати води потрібно збільшити вдвічі - до 7-8 л на 1 м?.

При цьому температура води повинна бути 20-22? C. Щоб урожай вирощуваних в теплиці помідорів був високим, протягом вегетації потрібно провести 3-4 кореневі підживлення. Першу проводять через 3 тижні після висадки розсади, з розрахунку 1 л під кожну рослину.

На 10 л води розводять 0,5 л рідкого коров'яку і 1 ст. л. нітроамофоски. http: // www. youtube. com / watch? v = NPwjgurarpYВторую проводять через 1,5-2 тижні після першої, розрахунок беруть 5 л на 1 м?. На 10 л води розводять 1 ст. л. комплексного добрива, і додатково 1 ч. л. сульфату калію. Третю проводять через 12-14 днів після другої, з розрахунку 7-8 л на 1 м?.

На 10 л води розводять 1 ст. л. суперфосфату і 2 ст. л. деревної золи. Деякі городники, щоб прискорити налив плодів під час масового плодоношення, проводять ще одну підгодівлю, з розрахунку 5 л води на 1 м?. На 10 л води розводять 1 ст. л. рідкого або 1 ч. л. сухого гумату натрію і 2 ст. л. суперфосфату. Вирощування помідорів в теплиці - справа цікава і вигідна.

Якщо ви все зробите правильно, то напевно зможете здивувати своїх друзів і знайомих шикарним врожаєм помідорів з власної теплиці. І пам'ятайте: той, хто робить, може помилитися, але той, хто боїться помилитися, чи не зробить нічого. Удачі вам! Смачних помідорів на вашому столі!