Полив розсади помідорів після висадки в грунт :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Полив розсади помідорів після висадки в грунт

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Полив розсади помідорів після висадки в грунт

Ціна на кожну систему зрошення різна, так як може використовуватися різноманітне обладнання. Порада. Зрошувати вже пророслу розсаду потрібно за 2-3 дня до висадки в грунт. Якщо він не зволожений, то після посадки варто полити його.

Якщо ж він вологий, то зрошення проводиться тільки на наступний день або через день.

Ручний полив в теплиці томатів

Цей тип поливу томатів у теплиці відрізняється своєю простотою . Його використовували ще тоді, коли на дільницях не було можливості споруджувати колодязі або прості резервуари для збору води. Полягає він у тому, що всі дії виконуються своїми руками за допомогою підручного інструменту:

 • Ємностей великого обсягу зі спеціальною лійкою. Проста лійка. Відро.
 • Якщо використовується лійка, то полив буде виконуватися по методу дощувального зрошення, так як вода до куща томата потрапляє зверху. Якщо ж використовується відро, то тут трохи інша система. Спочатку біля висаджених рядів розсади за допомогою сапи робляться борозни невеликої глибини. Вони повинні бути і з тієї, і з стій боку ряду. За допомогою відра вода виливається в цю борозну. Але тут головне правильно розрахувати кількість води для одного ряду. Якщо грунт вспушенй, то буде поглинати рідину дуже швидко і багатьом в цей момент здається, що томатам не вистачає вологи.

Порада. Перед тим, як продовжити ручної полив потрібно буде за допомогою спеціальної палиці, на якій розташований датчик перевірити стан вологості грунту опустивши її на глибину до кореневої системи куща.

 • І знову ж таки, вода в такій борозні не повинна застоюватися, щоб не було гниття кореневої системи. Якщо вода не проходить при добре вспушенй грунті, то його вологість досить висока і полив в цей день томати не варто. Для ручного поливу в парнику томатів необхідно щоб було на ділянці постійна подача води або спеціальна ємність великого літражу, в яку за допомогою насосного обладнання закачуватиметься рідина. Як правило, до такої ємності дуже часто приєднують шланг зі спеціальною крапельницею, яка може здійснювати крапельне і дощувальний зрошення.

Основною незручністю такого методу є те, що шланг потрібно буде постійно перетягувати. Аналогічні дії відбуваються і з використанням відра або лійки.

Механічний полив томатів в парнику

Механічна система поливу дуже схожа з ручною системою, тільки тут бере участь більшу кількість труб і різноманітних пристосувань для зрошення томатів. Для того, щоб полив був механічним знадобиться:

 • Труби із пластику й шланги. Крапельниці з різними системами зрошення. Колодязь, свердловина або труба центральної подачі води. Насосне обладнання. Резервуар або ємність великого обсягу.
 • Спочатку в свердловині встановлюється наносне обладнання. Є певна інструкція його підключення і для того, щоб всі дії були виконані правильно, найкраще запросити фахівця в цій галузі. Вмикати і вимикати насос є можливість від пульта управління, який знаходиться в будинку або безпосередньо на самому обладнанні. Все залежить від типу і способу установки насосної станції. Далі труби прокладаються до резервуару, який буде використовуватися для поливу в парнику в разі відключення електричної енергії ручним методом або за допомогою шлангів. Потім в парнику будуть розміщуватися труби для поливу. Вони можуть бути вгорі, що забезпечить різноманітне зрошення томатів або всередині грунту, за допомогою якого буде проводитися крапельне зрошення. Чому краще всього використовувати пластикові труби для спорудження системи зрошення в теплиці? Все досить просто. Вони дуже міцні і жорсткі і дуже легко піддаються розрізання та скріпленню.

Порада. На кожній трубі, яка буде використовуватися для поливу ряду томатів потрібно встановити крани, які будуть обмежувати подачу води до розсади і знизять тиск напору. При такому виборі поливу томатів є можливість заощадити час, яке б було витрачено на зрошення кожної грядки ручним шляхом.

Автоматичний полив в парнику томатів

Цей спосіб зрошення томатів у теплиці стає дуже популярним останнім часом. Дуже часто використовується він для зрошення досить великих площ посадки культури. Є кілька видів автоматичного зрошення в теплиці:

 • Крапельне. Дощувальне. Внутрішньогрунтовий.

Порада. Самополів в теплиці вибирається на основі самого сорту томатів, так як є такі види помідорів, які не люблять зайву вологу середу. Для того, щоб організувати автоматичний полив в теплиці обов'язковою умовою буде наявність постійної подачі електричної енергії, так як все обладнання працює тільки на його основі. Також буде потрібно:

Правильний полив

Дуже важливим, як не дивно, є саме полив помідор. Тому, без сумніву, важливо розібратися, як же часто стоїть поливати культуру. Адже саме з водою коріння отримують всі необхідні поживні речовини.

Цей унікальний і смачний овоч буде добре розвиватися, якщо грунт, в якому вирощується культура, буде насичений вологою на 85-90%. Перевірити це можна самому одним з простих методів: стиснувши в руці грудку землі з глибини 10 см від поверхні.

Якщо кому сформувався, а при легкому натисканні розпався, значить, вологість грунту підходяща. В інших випадках доведеться уточнювати, наскільки часто потрібно поливати розсаду для досягнення оптимального рівня вологості.

Вода - це життєвий джерело. І не тільки для людини, але і для рослин. І «правильний» полив розсади помідорів полягає в тому, щоб дотримуватися обсяги води і регулярність відповідно до періодами росту майбутніх саджанців.

Полив сіянців

Для тих, хто вирощує насіння в теплиці, перший раз поливати сходи томатів треба через 2, а краще 3 дні після того, як сіянці зійдуть масово. Нагадає про полив грунт - верхній шар до цього часу почне підсихати. Обприскувач послужить хорошим помічником для тих, хто вперше зайнявся вирощуванням помідорів у теплиці і тим, хто побоюється «залити» нещодавно з'явилися ніжні сходи. При цьому варто акуратно провести процедуру, щоб на рослини практично не потрапляла вода. Подальший полив майбутніх томатів повинен бути помірним і регулярним. Допускати, щоб грунт в теплиці пересихав не варто, але і не потрібно його заливати. Один раз в місяць в воду для поливу додають органічні добрива

Полив пікірувати сходів

За два дні перед процесом пікіровки, а цей період визначає наявність перших 3-4 листочків, сходи треба полити останній раз. Таким чином, грунт до моменту пікіровки буде ще вологим, але розсипчастим. Поливати розсаду після пікіровки можна ще днів 4-5.

Щоб отримати добре розвинені саджанці томатів з сильною кореневою системою, потрібно пересаджувати їх в ємності з піддонами для поливу. Пояснюється це тим, що коріння після пікіровки, щоб отримати вологу, почнуть тягнутися і міцніти. Через 5 днів після проведення пікіровки, знову полити грунт і встановити графік, за яким би подальший полив проводився один раз на сім-десять днів.

Кількість води і регулярність буде поступово змінюватися в залежності від періоду зростання розсади, тому як дорослі саджанці помідорів вимагають більше вологи.

В цілому, стан самих рослин і ґрунту підкажуть про полив початківцям підсихати верхнім шаром. Рясним же полив треба зробити перед датою висадки розсади томатів у відкритий грунт. Так ви зможете пересадити розсаду з мінімальними пошкодженнями коренів.

Полив розсади на відкритих ділянках

Після посадки у відкритий грунт, саджанці томатів потрібно поливати не дуже часто, але при цьому досить рясно. Погано впливає на розсаду помідорів убогий рідкісний полив, який виготовляється дуже часто рясно.

У другому випадку вода знизить температуру в грунті, і в подальшому це може позначитися на зав'язі плодів. Багато хто починає рясно поливати саджанці відразу після посадки. Але, насправді, розсада помідорів не вимагає цього. По-перше, перед висадкою вона рясно полилася. По-друге, цього поливу досить коріння помідорів, щоб вони добре прижилися і вкоренилися в грунті. Надалі, вже укорінена розсада помідорів поливається за схемою:

 • В період появи зав'язі земля повинна бути оптимально зволоженою, щоб рослини отримували вологу в достатку; з початку цвітіння і до появи плодів помідорів, рівень вологості зобов'язаний бути помірним; в спекотні сонячні дні полив повинен проводитися рано вранці або приблизно 2,5-2 години до того, як сонце сяде; коли на вулиці похмуро, то поливати саджанці помідорів можна в будь-який час.

Полив тепличної розсади

Розсаду в теплиці теж слід поливати з обережністю, щоб не допускати застою води на поверхні грунту. Перший полив варто здійснювати після появи перших сходів помідорів.

Наступну таку процедуру потрібно проводити, коли саджанці трохи зміцніють, приблизно через 2 тижні. В цілому, полив навесні не повинен бути надмірним. Досить буде зволожувати грунт раз в 8-10 днів.

У літній період в теплиці полив повинен здійснюватися досить часто, наприклад, раз в 5-7 днів. Одній рослині вистачає 2,3-3 літра води. Зазвичай для зручності здійснення поливу бочка з водою поміщається в теплиці. Однак її присутність гарантує зайві випаровування.

А від підвищеної вологості розсаду томатів варто оберігати. Тому бочку слід накрити плівкою або більш щільним матеріалом. Воду для поливу беруть кімнатної температури. Оптимальною є води 18-22 градусів.

Обприскувати розсаду не потрібно. Варто постаратися розподіляти струмінь між стеблами безпосередньо на землю. Здійснивши полив, слід почекати, поки грунт насититься вологою і злегка розпушити його.

У разі якщо грунт щільна і вбирання відбувається повільно, його можна додатково прискорити за допомогою городніх інструментів. Наприклад, використовуючи вила, можна зробити кілька проколів між рядків помідорів.

Після того, як вся вода вбралася, треба ненадовго відкрити двері і вікна в теплиці, щоб провітрити її. Поливати саджанці в останній раз треба приблизно за 2-2,5 тижні до збору врожаю. Наситила коріння віддадуть вологу плодам. Відповідно, дозрівання прискориться.

Полив в міні-теплиці

Часто розсаду помідорів вирощують на підвіконнях з насіння в саморобній теплиці. Але мало хто знає, що це клопіткий процес, так як нормальну вологість створити сходам складніше. Щоб забезпечити хорошу схожість і отримати міцні саджанці, можна скористатися деякими порадами «бувалих» городників:

 • Додатково біля міні-теплиць розставити відкриті ємності з водою, щоб розсаду підживлювала додаткова волога; до утворення перших листків можна злегка обприскувати сходи томатів водою з розпилювача.

Так як посадка насіння в міні-теплиці відбувається, як правило, в лютому, коли опалювальний сезон в самому розпалі, можна використовувати ще один ефективний метод - розвісити на батареї під підвіконням з розсадою помідорів мокрий рушник. Випаровуючись, волога буде створювати сприятливі умови.

Підживлення необхідно влаштовувати розсаді вже після її пікіровки по окремим ємностях. У них розсада томатів буде ще близько 20 днів, поки не настане дата висадки їх у відкритий грунт.

Правила поливу розсади помідорів до і після висадки не так вже й складні. Дотримуючись їх, Ви не витратите багато часу і сил. Головне, проводити процедури вчасно відповідно до дорослішанням рослин, і тоді Ви отримаєте міцну розсаду і хороший урожай.

Поділитися з друзями:

Як поливати помідори після посадки

17.05.2014 | Автор: Надія Давидова | Коментарів 17 »

Сьогодні розповім, як поливати помідори після посадки розсади на постійне місце. Правильний режим поливу здатний уберегти рослини від захворювань і загибелі, сприяє гарній приживлюваності, швидкої адаптації на новому місці. Щоб посаджені помідори відчували себе добре, слід виконувати нескладні правила поливу і температурного режиму.

Купуючи розсаду, поцікавтеся: де її вирощували, в теплиці або холодному парнику. Адже від того, в яких умовах росли саджанці помідорів, залежить подальший догляд за ними. Якщо ж розсаду вирощували самі, вам вже легше буде зорієнтуватися в правильності догляду за ними.

Вирощені в будинку на підвіконні, помідори потребують додаткової загартуванню. Добре, якщо виносили їх днем ​​на вулицю, щоб вони звикли до вітру і сонця. Якщо немає, при посадці рослини будуть сильно боліти, якщо зовсім не загинуть.

Те ж і з тепличної розсадою: зніжені листочки будуть дуже страждати від впливу прямих сонячних променів і потоків свіжого повітря.

Як потрібно поливати помідори після висадки їх в грунт

Не забудьте, що полив висаджується помідорною розсади залежить від декількох факторів:

 • Якості висаджується розсади помідорів (томатів); Фізичних якостей грунту; Погодних умов.
 • Загартована розсада не вимагає притінення, поливати її можна один раз на добу рясно. Середня витрата води наступний: 2,5-3 літра води на кожну луночку (одне відро води на 4 лунки). Якщо рослини висаджувалися в траншею, витрата розраховуйте по числу рослин в траншеї.

  Поливати краще вранці, до настання спеки. Якщо палюче сонце встигне висушити землю до вечора, то полити можна і після спадання спеки, витрата приблизно 1,5-2 літри на рослину. Так ви забезпечите саджанці вологою, зберігаючи легкість грунту: коріння необхідний також кисень.

  Якщо грунт дуже ущільнився, помідори почнуть страждати від нестачі кисню. Тому не варто занадто їх заливати.

  Досить забезпечувати легку вологість землі, цього буде достатньо, щоб рослинки могли харчуватися і вкорінюватися. Щоденні поливи проводять протягом 7-10 днів, поки розсада помідорів візьметься і почне рости. Коли ви помітите, що рослини почали, можна провести розпушування грунту.

  У лунці розпушування проводять дуже обережно, щоб не пошкодити коріння (на глибину не більше 3 см). це так званий "сухий полив". Так ви порушите капілярні освіти, зменшивши випаровування з поверхні землі плюс доставите кисень до коріння помідорів. Чергуйте рясні поливи водою з розпушуванням і спокоєм: після того, як пройдетеся сапкою, добре розпушивши землю, можна не поливати 3-7, іноді до 10 днів (при похмурій погоді).

  Висадка розсади томата Брісколіно F1 в грунт.

  Коли помідори стануть високими, потужними, краще зовсім замульчувати грунт: покрити її молодий травою шаром 5 см. Так ви обережете грунт від перегрівання, відпаде потреба в боротьбі з бур'янами, поливати доведеться рідше: волога буде зберігатися в землі набагато довше. Коли висаджуєте в грунт незагартованим розсаду, слід подбати про її притенении. Для цього її прикривають від сонця і вітру агроволокном або Спандбонд на час, поки вона не прийметься. Поливи потрібні будуть вранці і ввечері, під кожну рослину близько 1,5-2 літрів, в залежності від погоди, складу грунту. Пам'ятайте прості правила контролю якісного поливу:

 • Вода не повинна довгий час застоюватися: інакше грунт ущільнився і забруднені; Вологи повинно вистачити хоча б до вечора, коли будете поливати вдруге при необхідності. Якщо земля ввечері набагато темніше тієї, що навколо лунки, можна поливати тільки вранці. І навпаки: світлий колір, майже такий же як і навколо, говорить про те, що потрібно поливати; Якщо через добу після поливу ви виявили, що земля ще дуже мокра, ущільнився і потріскалася, витрата води потрібно скоротити.
 • Коли помідори почали і пішли рости, необов'язково поливати їх вручну. Цілком прийнятний полив по листю дощуванням з шланги за допомогою водяного пістолета, вертушкою і іншими пристосуваннями. Якщо залишилися питання, як поливати помідори після посадки в грунт, питайте, обов'язково відповім.

  Схожі теми:

  Підготовка землі

  Посадка помідорів в грунт передбачає наявність попередньо вирощеної розсади томатів. З цією метою городники заготовляють землю для насіння помідорів ще з осені. Ключову роль в виростанні плодів грає підживлення грунту при посадці помідорів. Береться хороша чорноземна земля, перепрілий перегній і додається трохи піску.

  Все це потрібно просіяти через дрібне сито (осередку повинні бути 5-8 мм). В отриману суміш додається зола (200 г на 10 кг) і порошок крейди або яєчна шкаралупа (100 г на 10 кг суміші).

  При цьому необхідно дотримуватися правила внесення золи - вона може бути внесена тільки восени, так як до весни вона повинна нейтралізуватися, щоб не пошкодити ніжні корінці розсади помідорів. Зола містить багато мікроелементів, корисних для вирощування розсади томатів. Але якщо ви не встигли внести золу з осені, то можна навесні поливати землю водою, яка буде настояна на попелі.

  У 10 л води додають 1 склянку деревної золи і настоюють протягом доби, періодично помішуючи. Безпосередньо перед поливом воду потрібно відфільтрувати через 4-5 шарів марлі. Насіння помідорів скрупульозно перебираються вручну і упорядковано.

  Вони повинні мати правильну форму і бути великими. Складають насіння в мішечки з марлі і зав'язують міцною ниткою з довгим кінцем. Можна до другого кінця нитки прикріпити етикетку з назвою сорту.

  Мішечки з насінням томатів опускають на 15-20 хв в розчин марганцівки (на 1 л води 2 гр. Марганцю), щоб знезаразити їх і потім промивають під проточною водою.

  Пророщування насіння

  Розкладають шматочки бязі на деко з бортиками, попередньо зволожуючи тканина гумату натрію (стимулятор росту і утворення коренів). Розчиняють 1 таблетку на 1 л води. Зайвої вологи на тканини бути не повинно.

  На бязь укладають в один шар щільними рядами насіння томатів. Піддон треба помістити в поліетиленовий пакет, але щоб зверху пакет не торкався насіння. Ставлять пакет в найтепліше місце в приміщенні з температурою близько 27-30 ° С, а через добу насіння помідорів на піддоні ставлять в холодильник на нижню полицю на 3-4 ч. Таку процедуру повторюють 3 рази і тільки потім залишають піддон в теплому місці до наклева перших насіння - десь на 4-5 днів.

  Далі приступають до посадки насіння томатів на розсаду. Не рекомендується чекати наклевиванія всіх насіння, тому що може виникнути вимушену перерву в роботі.

  Можна зберігати насіння в холодильнику - там вони добре зберігаються і не переростають протягом 1,5-2 тижнів. Залежно від погодних умов в регіоні і умов вирощування, посів насіння проводиться з кінця грудня і практично до кінця січня - початку лютого. А посадка томатів на постійне місце - в кінці березня або початку травня. Схема правильної висадки розсади томатів. Висадка насіння помідорів проводиться в фотокювети або ящики, які мають розмір 28х32 см і висоту бортика 6 см.

  Для скорочення числа поливів і збереження води дно встеляють поліетиленом. Це дуже корисно для розсади. Мінеральні добрива не рекомендується додавати, щоб не відбулося засолення землі.

  У кювети і ящики садять насіння з метою виростити якомога більше розсади. У ящики насипають підготовлену з осені землю шаром в 5 см, її вирівнюють і утрамбовують. Роблять борозенки лінійкою на глибину в 0,5 см з проміжками 3 см.

  За допомогою палички або пінцета точно розкладають (садять) в борозенки насіння помідорів для розсади одного сорту. Одна борозенка може помістити до 12 насіння.

  Кількість насіння томатів і кожен сорт в борозенці необхідно пронумерувати і записати. Насіння акуратно засипають шаром землі товщиною в 1 см і зволожують за допомогою пульверизатора для того, щоб помідори добре зійшли. Накривають ящики плівкою, щоб волога не йшла, і ставлять в тепле місце до проростання розсади.

  Коли розсада томатів вже проросла, ящики розкривають і ставлять на світло. Температура повітря в кімнаті або теплиці повинна бути до 19? С вдень і до 13 ° С вночі.

  Повернутися до змісту

  Пікіровка розсади

  Надалі здійснюють пікіровку розсади в стаканчики з поліетилену або торфу, або банки з жерсті, що мають розмір 12-14 см. Поліетиленові пакетики роблять подвійними. Пікірують розсаду шляхом висаджування кожної рослини окремо в стаканчик або банку.

  Акуратно відокремлюють кожну рослину з ящика і висаджують в стаканчик, наполовину заповнений землею. Поставивши рослина, зверху насипають землю практично до верху стаканчика, залишивши трохи місця тільки для того, щоб було зручно поливати.

  І рясно поливають рослину в перші 2 дні після пересадки. Перш ніж висадити розсаду в грунт, рослини необхідно загартувати. Горщики з розсадою помідорів в теплу погоду потрібно виносити на вулицю і залишати на 1-2 ч. У сонячну погоду їх переставляють в тінь. Рослини до сонячних променів привчають поступово.

  Розсаду залишають на вулиці на добу за день до того, як буде проводитися її посадка в грунт. Коли існує загроза заморозків, рослини залишають в теплиці і підігрівають лампою.

  Правила висадки розсади томатів в грунт

  Схема висадки помідорів в грунт. Помідори вирощують на городі або в теплиці. Теплиця - це таке стаціонарне спорудження міцній конструкції, розраховане на тривалу експлуатацію.

  Висадку розсади помідорів у теплицю або відкритий грунт потрібно виробляти в другій половині дня. В цей час повітря стає прохолодним, а сонячна активність зменшується. У цей день з ранку готують розсаду до висадки.

  Підготовка відбувається шляхом обривання сім'ядольних листків, видалення хворих, пожовклих і тих, які можуть потрапити в грунт. Місце відриву листя встигне підсохнути до того, як почнеться посадка розсади. Для того щоб рослини адаптувалися до навколишнього середовища, їх садять в теплий грунт.

  Перевіряють заздалегідь, прогрілося він. Температуру міряють за допомогою побутового термометра, який занурюють в землю в теплиці або на городньої грядці. Показник в +15? С і вище означає, що грунт готовий до посадки.

  А звідси можна зробити висновок, що розсада помідорів швидко приживеться. Для висадки в теплицю краще вибирати сорти помідорів з обмеженим ростом, детермінантні і Напівдетермінантні. На городі або в теплиці правильна посадка розсади в грунт відбувається за наступною схемою: між рядами роблять відстань шириною в 1 м, відстань в ряду між кущами має бути 50 см. Для створення рядів в грунт забивають кілки і потім натягують шнур по всій довжині ділянки.

  Копають канаву вздовж шнура на глибину багнета лопати. І вже в цю канаву проводиться висадка томатів. Садять розсаду, яка повинна бути від 26 до 30 см у висоту, засинаючи при цьому грунтовою сумішшю лише горщик.

  Нижні листя обривають, залишивши на стеблі тільки верхні листки (4-5 шт). Акуратно перевертають склянку, стебло пропускають між пальцями, потім ставлять розсаду грудкою в канаву і присипають землею. Засипають землею канаву за допомогою сапи після того, як розставлені всі склянки в грунті канави.

  Потім необхідно добре полити грунт на городі або в теплиці, щоб він осів. Потрібно мульчувати його тирсою з перепрілим перегноєм або гноєм і листям для того, щоб томати росли міцними, без порушення кореневої системи, і швидше за прижилися після пересадки.

  На глибині 6-10 см в грунті коріння розсади НЕ будуть пересихати і перегріватися, так як черв'яки розпушують грунт і збагачують його гумусом. Збагачують грунт також поживні речовини, що надходять в грунт від перегнившей мульчі.

  Ще одним плюсом мульчування є те, що в грунті під мульчею не утворюється кірка після поливу або підгодівлі. Схема формування помідорів в теплиці. Для того щоб підв'язати помідори, потрібно в канаву через кожні 1,5-2 м вбити кілки, на які натягнути дріт. Вона натягується в кожному ряду через 30-40 см між кілками.

  До дроту підв'язують важкі кущі рослини. При цьому видаляються деякі нижні пасинки, щоб вони не залишалися лежати на грунті.

  Після підв'язки до шпалери рослині буде вільніше, воно отримає більше світла і тепла і дасть хороший урожай. Вирощування помідор в 3 стебла і постійне пасинкування призводить до зростання важких і великих плодів і більш раннього їх дозрівання. Під час висадки томатів можна насипати в лунку свіжий курячий послід або гній з сечовиною. Це шкодить врожайності, тому що велика кількість азоту може посприяти надмірного росту бадилля на шкоду утворенню квіток і зав'язі.

  Висадка переросла розсади

  Схема правильного поливу помідорів. Якщо розсада помідорів з якихось причин переросла, садити її слід так: в лунці 13-14 см глибиною робиться ще одна лунка, на висоту і ширину горщика, який необхідно поставити туди разом з розсадою. На переросла розсаді нижнє листя потрібно видалити й укласти стебло в грунті під невеликим кутом або паралельно землі і присипати землею. На стеблі, що знаходиться в землі, будуть утворюватися додаткові корені, що додатково посилить рослина.

  Адже чим більше розвинена коренева система, тим більше рослина отримуватиме поживних речовин і більш сильним і здоровим буде, а значить, буде отриманий вищий урожай. Щоб виростити розсаду на городі або в теплиці міцної і стійкої до хвороб, помідори підгодовують один раз в 12-15 днів. Підживлення помідорів здійснюється розведеною у воді гноївкою (10-12 кг гною на 100 л води) .Можно взяти курячий, голубиний, баранячий або козячий послід - 230-250 г на відро води - і настояти добу.

  На одну рослину витрачається 2,5-3 л підгодівлі і поливати потрібно 5-6 разів на день. Починати підгодівлю необхідно в той час, коли починається масове цвітіння і зав'язування плодів.