Вирощування томатів у теплиці з полікарбонату відео :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Вирощування томатів у теплиці з полікарбонату відео

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Вирощування томатів у теплиці з полікарбонату відео

Як доглядати за помідорами в теплиці?

Тепличний спосіб вирощування помідорів дозволяє отримувати урожай в періоди, коли у відкритому грунті це зробити неможливо. Використовуючи сучасне полікарбонатне покриття, можна вирощувати рослини ранньою весною без додаткового обігріву. Розглянемо, що ж включає в себе догляд за помідорами в теплиці з полікарбонату.

Висаджувати розсаду томатів

Догляд за помідорами в теплиці починається з висадки підготовленої розсади на місце постійного зростання. Від якості виконаної посадки в грунт залежить подальший успішний розвиток дорослих рослин і врожайність плодів помідорів. До висадки розсада помідорів повинна володіти наступними параметрами:

 • Висота рослини 25-35 см; наявність першого бутона (можливо, розкриття першої квітки); темно-зелене забарвлення пагонів і листя; діаметр головного стебла в зоні кореневої шийки не менше 1 см; наявність не менше 7 добре розвинених справжніх листків; коренева система повністю обплутує кому субстрату і має тільки білі живі корінці.
 • Необхідно висаджувати за певною схемою, яка залежить від особливостей вирощуваного сорту. При загущеній посадці рослини будуть один одного затінювати, витягуватися, що призведе до схильності розвитку захворювань і зниження врожайності. При сильно розрідженому розташуванні розсади буде не використана теплична площа, що призведе до недобору загального врожаю. Тому необхідно вибирати оптимальну схему посадки і рекомендується використовувати наступні параметри:

  Вирощування овочів в теплицях - як виростити капусту і помідори

 • Ранньостиглі детермінантні сорти з формуванню в 2-3 стебла висаджують за схемою 60х40 см. Детермінантні томати з 1 головним стеблом висаджують щільніше - 50х30 см. У індетермінатних високорослих помідорів схема висадки розріджена - 80х70 см.
 • Стаканчики з якісної розсадою садять в лунки, заглиблений до 3-5 см. Якщо рослини переросли, то стебло помідори можна укладати в грунт на глибині не менше 10 см, викопавши при цьому канаву. На стеблі легко утворюються додаткові корені, які зможуть інтенсивніше живити доросла рослина.

  Як доглядати за помідорами в теплиці після розсаджування?

  Багато факторів впливають на приживлюваність розсади і подальше зростання помідорного рослини. Розглянемо докладно важливі моменти при догляді за помідорами.

  Температура

  У період адаптації розсади в нових тепличних умовах температуру повітря необхідно тримати в оптимальних межах від +22 до +25 градусів, при цьому грунт повинен вже прогрітися вище +15 градусів. При таких умовах рослини швидко дають нові коріння і вони начитають інтенсивно рости. Догляд за помідорами в теплиці з полікарбонату включає в себе необхідність постійного відстеження температурного режиму.

  Полікарбонат має високі теплоізоляційні властивості і хороше світлопропускання, тому в сонячну погоду температура повітря в денні години може різко зрости і дійти до критичної для рослин (вище +35 градусів). Відкриті двері і фрамуги дозволять зменшити температуру. Якщо в теплиці відсутній постійний обігрів, то при ймовірному настанні заморозків необхідно встановити додаткове джерело тепла. У його якості може бути використані різного виду пальники, теплові гармати або просто гасові лампи.

  Полив

  Перед посадкою бажано 2-3 дня не поливати розсаду. Вона не буде ламкою і отримає додаткову загартування. Відразу після розсаджування помідорів необхідно провести рясний полив. Це є одним з важливих правил догляду за помідорами в теплиці.

  Необхідно створити контакт коренів з грунтом. Якщо цього не зробити, рослини можуть прівянуть і потім довго хворіти, що в підсумку негативно позначиться на врожайності. Подальші поливи проводять при підсиханні верхнього шару ґрунту.

  Рівень вологості тримають на рівні 85% від повної вологоємності. Найпростіший спосіб визначення проводять стисненням в кулак грунту з шару нижче 10 см. Якщо після розкриття долоні утворюється нерассипающійся грудку і він не мажеться на руках, то вологість оптимальна, при розсипання грудки потрібно полив. У спекотні дні літа іноді необхідний щоденний полив або навіть два рази на добу. Надмірний перелив грунту згубний для коренів, тому при прохолодній погоді поливи повинні проводитися не частіше одного разу на 3-4 дні.

  Добриво

  При посадці розсади на дно лунки необхідно насипати стартове добриво. Для цього використовують 20 г нітроамофоски з вмістом N16P16K16.

  Коріння не повинні контактувати з гранулами через небезпеку опіків, тому їх перемішують з грунтом. Підживлення належать до найбільш відповідальних робіт в догляді за помідорами в теплиці. Їх проводять щотижня з подальшим поливом.

  Томати дуже вимогливі до змісту елементів живлення в грунті, особливо до фосфору. В арсеналі городника-томатник повинні бути монокалийфосфат і нітрат калію. Це два швидкодіючих добрива, які заповнять потребу помідорного рослини в макроелементах.

  Їх беруть по 20 г кожного, розчиняють в десятилітровому відрі з водою і поливають не менше 10 кущів.

  Запилення

  Догляд за помідорами під час масового розкриття бутонів включає операції, що поліпшують освіту зав'язі. Томати мають самопильні квітки. Щоб пилок висипалася і потрапила на товкач досить злегка потрясти помідорне рослина.

  Цю операцію виконують в першій половині дня в сонячну погоду. Під час провітрювання в теплицю залітають комахи, які допомагають квіткам запилюватися. Дуже добре це роблять джмелі. Можна в теплицю поставити вулик з джмелями, щоб збільшити зав'язування плодів. Дотримуючись всі описані правила догляду за помідорами в теплиці, можна отримати рясний урожай смачних помідорів.

  Як доглядати за помідорами в теплиці (відео)

  Яка потрібна грунт щоб вирощувати помідори?

  Для того щоб підготувати грунт необхідно зняти верхній шар, товщиною до десяти сантиметрів, так як в ньому знаходяться всі гриби і мікроорганізми. Після цього всю грунт потрібно продезінфікувати, для цього потрібно приготувати розчин, що складається з десяти літрів води і столової ложки мідного купоросу.

  Читайте також: Консервування помідорів, рецепти на зиму Для хорошого врожаю томатів потрібні мікроелементи та інші вітаміни . Також грунт в теплиці потрібно постійно підживлювати.

  Для підготовки розсади відбираються тільки добре насіння, за винятком хворобливих, порожніх або пошкоджених. Для того щоб бути впевненим на сто відсотків що насіння зійде краще придбати продукцію від відомих виробників.

  Сіяти насіння в теплицях зі скла або полікарбонату потрібно на початку березня, або наприкінці лютого, а в плівкових теплицях на початку другої декади березня. Найоптимальніша висота яку мають помідори - це тридцять сантиметрів, вище рослина брати не потрібно, так як його легко можна пошкодити при пересадці.

  І тоді замість того, щоб розвиватися кореневій системі, всі сили Помідори Будуть віддавати, на відновлення стебла. А якщо брати рослини меншої довжини, то вони будуть кволенький, і навіть при гарному догляді не зможуть прижитися ні на одній з грунтів. Хтось каже що при посадці рослина має стояти строго вертикально, хтось же дотримується тієї думки що воно повинно бути під нахилом.

  Присипати рослина землею потрібно до рівня перших листочків. Якщо ж вам потрібно працювати з переросла розсадою, то ямка повинна бути в два рази більше звичайної, а коли рослина помістити там, до кінця присипати землею її не потрібно.

  Тільки після того як кущ приживеться в грунті можна досипати землі. Поливати рослину вперше можна не раніше ніж на дванадцятий день.

  Підживлення розсади помідор відео

  Також між кущами потрібно дотримуватися відстань, яке повинно бути трохи хворієш півметра. Якщо ж цього не дотримуватися, то кущ розростеться і знизиться врожайність або рослині буде тісно. Доглядати за плодами помідор не так вже й складно.

  Весь догляд включає в себе прополку і розпушування грунту, полив, підживлення, пасинкування, підв'язку і захист від шкідників. При невиконанні будь-якого пункту можна і не отримати врожаю, так як цей перелік догляду є комплексним. Також роботи по догляду можна улегчіть.

  У парник можна провести крапельну систему, і вологими томати стануть і без вашої допомоги. Також можна постелити солому, завдяки якій прополкою і розпушуванням грунту потрібно буде займатися рідше. Після всього цього можна тільки чекати урожай Помідор .

  Якщо ж ваші овочі вирощувалися взимку, то під час збору врожаю інтервал повинен бути рівний двом дням, а якщо восени, то збирати плоди необхідно щодня. Зривати ж дозрілі томати потрібно дуже акуратно.

  Багато дачники збирають плоди, тільки коли вони трохи почервоніли, за рахунок цього інші томати можуть набрати більшу вагу. Зберігати помідори потрібно в ящиках, при цьому обернувши кожен овоч папером.

  Поради по вирощування помідорів в теплиці відео

  Також почитайте:

  Висаджувати розсаду помідорів в теплицю

  Терміни висадки розсади в теплицю

  Все залежить від клімату вашого регіону. Зазвичай в не обігрівається теплиці розсаду томатів висаджують на початку травня. Якщо є загроза поворотних заморозків, то поставте в теплиці додатково дуги і натягніть над розсадою покривний матеріал.

  Якщо немає такої можливості, то висаджуйте розсаду пізніше, коли будете впевнені, що заморозки не повернуться.

  Як підготувати грунт в теплиці для помідорів

  Навесні ми перекопують грунт в теплиці і вносимо в неї перегній. Свіжий гній в теплицю вносити категорично не можна! Потім поливаємо всю грунт і закриваємо теплицю до посадки розсади.

  Більше нічого попередньо в грунт не вносимо. Тільки коли будемо садити томати, в кожну лунку додамо жменю деревної золи. Далі, якщо рослинам буде чогось не вистачати, а це буде помітно по листю, живлення рослин скорегуємо додатковими підгодівлею.

  Як садити помідори в теплиці

  Схема посадки томатів у теплиці безпосередньо залежить від посаджених на розсаду сортів і способі формування їх. Головна умова для хорошого врожаю - посадки не повинні бути загущені, для кожного кущика повинно вистачати сонця. На питання як правильно розмістити томати в теплиці немає єдиної думки, у кожного досвідченого садівника свої тонкощі в посадці і свої схеми. На наш погляд, найбільш оптимальними для теплиці є такі схеми:

  • Скоростиглі низькорослі сорти, що формуються в 2-3 стебла, садити краще в шаховому порядку в два ряди з відстанню між кущами 50 см, а між рослинами - 40 см; штамбові і детермінантні сорти, що формуються в 1 стебло, відстань між рядами 50 см, а між рослинами - 25 см, т. е. на 1 кв. метр можна посадити до 10 рослин. Але ця схема вимагає ретельного догляду за рослинами, щоб не згустити їх, і більше розсади; високорослі індетермінантні сорти краще посадити в 2 ряди в шаховому порядку з відстанню між рядами 80 см, а між рослинами - по 60 см при вирощуванні їх в 1 стебло і до 70-75 см - при вирощуванні їх в 2 стебла.

  Але найкраще - комбінувати посадки в теплиці. Для цього на кожній половині теплиці (розглядаємо варіант теплиці з двома грядками і проходом між ними) ми садимо розсаду в два ряди.

  У скла - перший ряд, садимо скоростиглі детермінантні рослини з відстанню приблизно 40 см, формуємо їх в одне стебло. В ряду біля проходу - другий ряд, садимо високорослі помідори через 60 см і формуємо їх також в 1 стебло.

  Між високорослими і детермінантності садимо супердетермінантние штамбові сорти з відстанню в 25 см один від одного. Формуємо їх в 1 стебло і прищипують після другої кисті, залишивши над нею 2-3 листки.

  Така посадка можлива тільки при формуванні всіх рослин в одне стебло, інакше посадки будуть загущени. Ведення томатів в 1 стебло дозволяє отримати найбільш ранній урожай, але він буде максимальним.

  Можна вести кущі і в 2 і в 3 стебла, тоді плодів буде більше, але встигати вони будуть пізніше, а при короткому літі багато з них на кущі не визріють. Тобто ви отримаєте максимальний урожай але він складатиметься не тільки з червоних, але і з зелених помідорів. При використанні нашої схеми в теплицю розміром 8х3 метра, можна посадити відразу до 50 ультраскоростиглих, до 40 детермінантних і до 20 високорослих томатів. Причому в першій половині липня ультраскоростиглого сорти вже віддадуть урожай. Після посадки розсади помідорів у теплицю їх необхідно добре полити під кущ.

  Мульчування томатів у теплиці

  Додамо, що після висадки розсади томатів в теплицю, грунт ми мульчіруем соломою шаром приблизно 5 см. Це дозволяє в майбутньому скоротити поливи і тим самим знизити вологість повітря в теплиці.

  Висока вологість (як правило разом з низькою температурою повітря) сприяє захворюванню томатів фітофторою. Деякі садівники використовують в якості мульчі скошену траву, інші - картон, треті - неорганічну мульчу та ін. Після посадки розсади помідорів у грунт, краще їх на пару днів притенить, інакше вони можуть отримати сонячний опік.

  Посадка томатів в теплицю з полікарбонату відео

  Будемо раді, якщо ви поділитеся своїми способами висадки розсади в теплицю або просто доповненнями. Скільки кущів томатів ви садите в теплицю? Чим удобрюєте грунт при посадці?

  Наші нові сервіси

  Методика вирощування томатів у теплицях з полікарбонату володіє істотними відмінностями від технології вирощування на відкритому ґрунті. Це пов'язано з підвищеною вологістю повітря в паніці, перепадами температур, залежними від періоду доби і перегріву рослин, який може статися в денний час.

  Підготовчі роботи в теплицях

  Щоб почати вирощувати томати для теплиці з полікарбонату потрібно підготувати до цього сам парник. Щоб це здійснити потрібно виконання ряду робіт, які потрібно закінчити до початку весняного періоду. Перші весняні промені сонця зігрівають парник і дозволяють накопичувати в грунті тепло.

  Тому, споруда повинна розміщуватися далеко від високих дерев або будівель. Величезне значення має якість грунту, що знаходиться всередині парника. Якщо в грунті присутній суглинок, то щоб його розбавити необхідно додавання перегною, тирси і торфу, які додаються з розрахунку одне відро на квадратний метр площі.

  Якщо в грунті занадто великий відсоток торфу, то необхідно додавання одного відра тирси, перегною і дерну, а так само половини відра піску на кожен квадратний метр грунту. Грядки слід підготувати за сім днів до пересаджування рослин. Оптимальною шириною для грядки є 0,9 метра.

  Якщо в парнику поміщається більше однієї грядки, то відстань між ними не повинно бути менше 0,6 метра. Перед самою посадкою рослин, потрібно полити грунт розчином, що складається з 1 грама одновідсотковою марганцівки розмішати в 10 літрах води. У кожну лунку грунту потрібно заливати відро розчину.

  Підбір сорту томату

  Щоб урожай помідорів досягав стабільного показника, слід зупинити вибір на гібридному сорті томата, як дуже стійкого до впливів різних хвороб і комах-шкідників. Гібридний сорт томата здатний приносити плоди навіть в несприятливому довкіллі.

  На замітку: При вирощуванні помідорів в полікарбонатною теплиці оптимальними виявляться види томата, розташовані до необмеженого росту, а сорти з обмеженим ростом недоцільно висаджувати, так як вони формуються з одним стеблом. Тому, щоб у них з'явилося близько 8 стебел, потрібно висадити розсаду в постійному місці на початку травня. У цей період ще недостатньо тепло, а в нічний час можуть виникнути заморозки, тому пересаджувати саджанці томата в полікарбонатну теплицю трохи ризиковано.

  До того ж, висаджені рослини обмеженого зростання не встигнуть викинути більше чотирьох кистей. Особливістю томата необмеженого зростання є схильність до раннього вступу до плодоношення, при цьому суцвіття з'являється на рослині через проміжок в пару листів. На рослинах такого сорту може утворитися близько чотирнадцяти кистей.

  Великим плюсом цього сорту томату є той факт, що всі плоди дозріють до закінчення літа, тому не будуть пошкоджені можливими заморозками, які почнуться восени. І, що особливо важливо, на плодах, дозрілих до заморозків, не виникає таке захворювання як фітофтора, здатна знищити врожай протягом декількох днів.

  Підготовка насіння

  Насіння томатів для теплиці з полікарбонату слід підготувати до посадки - це дозволить виростити хорошу розсаду, з міцним стеблом і коренем. Підготовка насіння полягає в їх поетапної обробці, яка складається з наступних дій:

  • Насіння укладаються в тканинний мішечок, після чого поміщаються на третину години в марганцевий розчин, що складається з столової ложки води і одного грама порошку; з марганцевого розчину насіння виймаються і промиваються чистою, прохолодною водою; створюється живильний розчин методом змішування літра води і чайної ложечки нітрофоски; після промивання насіння, поміщені в живильному розчині, укладаються в теплому місці; вийняті насіння з живильного розчину, без промивання, необхідно перекласти в посудину, що містить чисту воду, і залишити їх на добу; після закінчення доби, насіння поміщаються для загартування на середній полиці холодильника, де знаходяться протягом двох діб; важливо стежити, щоб в процесі загартування насіння не виявилися пересохлими; по закінченню гарту, насіння висаджуються в грунт.

  Щоб з насіння виросли рослини міцніше, потрібно підготувати грунт. Крім того, сама процедура висаджування насіння вимагає виконання поетапних дій:

 • У невисоку ємність (висота бортів не перевищує десяти сантиметрів) поміщається грунт і зволожується. Зволожена грунт легенько утрамбовується. У грунті, проробляються борозни завглибшки до 1,5 сантиметра. Відстань між борознами не повинно перевищувати семи сантиметрів. Насіння поміщаються в борознах на відстані двох сантиметрів одного зернятка від іншого. Ємності з засіяними зернятками встановлюються в освітлених і теплому місці. Після закінчення п'яти діб ємність прикривається плівкою з поліетилену. Це сприяє швидкій появі сходів.
 • Вирощування розсади

  Вирощування розсади помідорів для теплиці з полікарбонату вимагає виконання кількох рекомендацій:

 • Після появи сходів, протягом першого місяця, їх слід поливати тричі. Перший полив проводиться відразу, як сходи з'явилися. Другий і третій полив проводиться з інтервалом в два тижні між поливами. Температура води, використовуваної під час поливу, не повинна бути менше позначки 20 градусів. Протягом першого тижня в парнику потрібно підтримувати температуру не нижче 13 градусів вночі і +16 градусів удень. З другого тижня температуру можна трохи підняти - вночі до 16 градусів, а вдень до 20 градусів. Кожен день слід переставляти ємність таким способом, щоб до світла перебувала сторона, яка виявилася в тіні напередодні. У парник висаджуються «дозріли саджанці». Такими є рослини, які не перевищують 0,35 метра у висоту, що володіють декількома суцвіттями і близько десяти повністю сформованими листками. За три доби перед висадкою в парник з рослин слід зрізати три нижніх листа. Це знизить ймовірність появи захворювань у рослини.
 • Догляд за розсадою в тепличних умовах

  Основою догляду, за розсадою висадженої в парнику, є розташування рослин на грядці. Саджанці повинні знаходитися в грунті в шаховому порядку і не ближче 60 сантиметрів один від одного. Після правильного висаджування рослин настає період поливу, який починається через два тижні після висадки.

  Після першого поливу рослини слід підв'язати, залишивши близько восьми верхніх кистей рослини і квіти. Важливу роль відіграє запилення рослин, впливає на їх урожай. Щоб «опиліть» саджанці потрібно сонячним днем ​​струсити кисті квіток, полити рослини і обприскати квіти томата.

  Через дві години потрібно зменшити вологість повітря в приміщенні. Найпростішим способом, щоб це виконати, є відкривання кватирок і дверей парника. Знижений рівень вологості покращує смакові якості помідора.

  Збір томатного врожаю

  Збираючи врожай помідорів, слід акуратно зривати плоди, щоб не залишалися плодоніжки. Зібрані овочі укладаються в ящики. Максимально готовими до збору є плоди рожевого відтінку. Залишені на кущах рожеві помідори придбають червоний відтінок і втратять у вазі.

  Відео про помідори вирощені в парнику з полікарбонату

  Оцініть статтю: (Поки немає тих, хто проголосував, ви можете стати першим) Loading...

  Процес посадки помідор в тепліцуКонструкція теплиці, як і її використання, може бути різноманітною. Її застосовують в основному для вирощування їстівних культур: зелені, ягід, овочів.

  Принцип роботи теплиці знає практично кожна людина і що в них можна вирощувати найпоширеніші культури: помідори і огірки. Але, не всі знають, як садити помідори в теплицю.

  Які сорти помідорів потрібно вибирати для посадки в тепличних умовах

  Перед тим, як садити помідори в теплиці, потрібно спочатку вибрати правильно їх сорт. Від цього будуть залежати витрати і отримується прибуток. Сучасні городники вже знають про всі існуючі тепличних сортах помідор, новачкам ж така інформація буде дуже корисною. Є такі види помідор:

  • «Самара» - солодкий і дуже соковитий сорт, які призначений для вирощування в закритому грунті. «Медова крапля» - дуже солодкий і наливний сорт. «Манімейкер» - призначений для вирощування помідорів в теплиці. Садиться в березні і плоди з'являються влітку. «Лонг кіпер» - дає плоди для 4 кг з куща. «Чудо Землі» - найпопулярніший сорт у дачників для вирощування помідорів в тепличних умовах. «Волове серце» - має високу врожайність. «Діна» - дуже родючий сорт, який має плоди до 4,5 кг з куща.

  Це найпопулярніші сорти, які найбільш часто використовуються в теплицях для вирощування помідорів. Варто ще звернути увагу на те, коли саме робиться висадка розсади помідорів у теплицю. Для деяких сортів є певний час для таких дій.

  Вирощування розсади помідорів

  Як вирощується розсада для помідорНікто не буде сперечатися з тим, що дешевше буде самостійно виростити розсаду помідор, ніж купити готову. Якщо є бажання зайнятися тепличним бізнесом, то раціональніше буде на початковому етапі економити свої кошти, які згодом можна буде вкласти в розвиток бізнес-проекту. Що потрібно для того, щоб виростити розсаду:

  • Стаканчики або інші ємності, які потім після пересаджування в грунт можуть розкладатися. Досить часто використовуються поліетиленові пакети, які знімають перед самою висадкою. Відповідна грунт. Добрива певної якості. Для кожного сорту помідор може бути своє добриво. Насіння томатів.
  • Всі дії можуть виконуватися своїми руками. Спочатку потрібно почати бракувати насіння. Деякі з них можуть бути зіпсованими і напевно не дадуть паростків. Після цього насіння замочують у воді на деякий час. Це необхідно для того, щоб наситити їх вологою.

  Порада. Таких дій можна і не здійснювати а просто садити сухе насіння. В даному випадку все залежить від самого сорту помідор.

  Деякі з них дуже примхливі і вимагають особливого підходу.

  • У торф'яної стаканчик або іншу ємність насипається грунт. Потрібно виконати на дні ємності кілька отворів для виходу зайвої вологи. Грунту не трамбується, щоб забезпечити надходження повітря. За допомогою простої дерев'яної палиці великого обсягу (3-4 см) в грунті проробляється не надто глибоке отвір. У нього насипаються насіння і засипаються землею.

  Порада. Не варто занадто щільно засипати насіння грунтом. Потрібно дати їм можливість вільно насичуватися повітрям.

  • Всі стаканчики з розсадою розташовуються в теплиці. Перший період часу, який становить 20-30 днів, листи томатів з'являтися не будуть. Тільки потім стануть рости стеблинки. У цей період найголовніше забезпечити за ними правильний догляд. У нього входить не тільки полив, а й добриво грунту для підживлення паростків. Також потрібно певна температура, яка не повинна опускатися нижче +15 градусів у нічний час.

  Порада. Розсада повинна не надто витягуватися, так як всі поживні речовини підуть в корінь або в стовбур куща. Поливати розсаду потрібно всього кілька разів за період її зростання:

  • Перший раз - при появі перших проблисків зростання стовбура або листків. Другий - полив виконується через 1,5-2 тижні за кілька годин до того, як висадити помідори в теплицю.

  Порада. Поливати розсаду потрібно злегка теплою водою, температурою 20 градусів.

  • Для того, щоб паростки розсади не витягувалися в одну сторону з кожен день потрібно переставляти іншою стороною. Це стосується методу, коли розсада вирощується в ящику. В іншому випадку краще всього спорудити теплицю, яка мала б рівномірний розподіл сонячного світла. Тут ще треба врахувати, що необхідно робити загартування розсади. Для цього в теплиці в середині весни і вдень і вночі регулярно відкривають вікна. Також можна виносити їх просто на відкриту площадку біля теплиці. Якщо дах у конструкції знімна, то можна її регулярно знімати.

  Порада. Перед тим як виконується висадка розсади помідорів у теплицю вона повинна бути за днів 5-6 обприскати.

  Пересаджування розсади томатів в теплицю

  Як правильно садити помідори в теплицю? Весь процес дуже простий. Для цього грунт повинен бути підготовленою:

  • Злегка зволоженою. Удобреному заздалегідь.
  • Як правило, пересадка помідор в теплицю виконується окремими рядами. Розсада садиться на відстані не менше 50 см. Але тут варто врахувати сам сорт томатів і рівень його розростання. У деяких випадках відстань між кущами томатів може досягати і 1 м. Попередньо робляться рядки за допомогою сапи або будь-якого іншого підручного садового інструменту. Деякі сорти томатів можуть мати довгу кореневу систему, і варто в такому випадку використовувати лопату. Кожен паросток виймається з ємності з тією землею, в яку було засипано насіння. Можна звільнити коріння від неї, але це тільки тоді, коли грунт і в ємності для розсади і в самій теплиці відрізняється.

  Порада. Якщо розсада томатів вже готова до посадки і вийнята з ємності, а часу в даний момент посадити її немає, то потрібно обернути кореневу систему вологою ганчіркою. Ставити в воду томати не можна, так як вони можуть перенасититься вологою.

  • Як правильно висадити помідори в теплицю? Береться розсадження і акуратно вставляється в заздалегідь зроблену лунку. Зверху засипається грунтом і злегка трамбується. Відразу уздовж кожного ряду потрібно зробити додаткові лунки, які будуть використовуватися в процесі поливу.

  Порада. Такі дії здійснюються в тому випадку, якщо полив йде тільки кореневої системи. Дивіться відео, де показано приклад висадки розсади томатів в грунт теплиці. Перший день розсаду не поливають, так як її коренева система і так зволожена, а потім потрібно вибрати оптимальний спосіб поливу: