Як правильно формувати помідори в теплиці відео :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Як правильно формувати помідори в теплиці відео

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як правильно формувати помідори в теплиці відео

Опубліковано Червень 4, 2012 Автор: Федір Цього року формую кущі томатів в один стовбур у себе в теплиці. Але іноді можна і творчо підійти і зробити невеличкий експеримент. Проведемо його на прикладі окремого куща (сорт F1 Краснобай) .В свого часу я не став видаляти перший пасинок і дав можливість рости куща в 2 ствола. Причому відразу визначив який ствол основний, а який додатковий. Так ось, на додатковому я дочекався спочатку першої кисті суцвіть, а потім над нею 2 листи і тільки після цього пріщіпнул точку росту. Таким чином, я сподіваюся, отримаю додаткову гілку плодів, крім того, що зберемо з основного стовбура. Вообщем будемо стежити за цим окремим кущем.> ДИВИТИСЯ ВІДЕО Формування куща

( 35 голосів, середній: 3,49 з 5) Завантаження...

Формуємо кущі томатів і баклажанів.

Більшість сортів томатів і баклажанів потребує формування куща для отримання хорошого врожаю. З пазух листя, розташованих на головному стеблі, так і норовлять вирости численні пагони - пасинки. Якщо їх не видаляти, рослини перетворяться в багатостеблова кущі, а зав'язалися плоди не встигнуть визріти і опаде.

Як формувати томати в теплиці?

Щоб вирощування помідорів в захищеному грунті не дало негативних результатів потрібно дотримуватися кількох правил. Ці рекомендації спрямовані на те, як правильно проводити формування куща томата в теплиці.

Всі дії повинні бути спрямовані на те, щоб утворити на рослині 5-6 кистей з плодами. Здійснюється це за допомогою пасинкування. Тому що формування куща помідор - це видаляти пасинки. Правила пасинкування кущів помідорів:

 • Починайте пасинкувати рослини, як тільки вони підуть в інтенсивне зростання, пасинки видаляють, залишивши невеликий пеньок.

Використовується кілька методик для проведення заходів, спрямованих на формування куща томата.

 • На одному стеблі.
 • У цій техніці покладається видаляти з головного стебла все пасинки так, щоб залишити на ньому 5-6 кистей з плодами. За пензликами з майбутніми плодами потрібно залишити кілька листків. Це необхідно для правильної циркуляції соку в стеблах рослини.

 • На двох стеблах.
 • Цей метод вказує на те, що потрібно залишити пасинок, який виросте під першою пензлем з квітками. Всі інші пасинки піддаються видаленню так, щоб на стеблі залишилося 4 плодові кисті. Пасинок формується так, щоб на ньому утворилося 3 кисті з плодами.

 • На трьох стеблах.
 • За аналогією з другим способом потрібно залишити два пасинка, які матимуть по 2 кисті з плодами. Головного стебла дістанеться навантаження в 3 плодові кисті. Ідеальний кущ помідорів є 5-6 кистей з плодами і близько трьох десятків листів.

  Така рослина дасть можливість всіма поживними речовинами бути спрямованими на зростання і дозрівання помідорів. Щоб зменшити число листя на рослині потрібно їх поступово видаляти. Краще за кілька листків на тиждень.

  В іншому випадку томати будуть відчувати стрес і стануть повільніше рости. Як пасинкувати помідори в теплиці.

  Для того, щоб отримати високі врожаї виростити великі помідори в теплиці потрібно правильно формувати стебло у куща томатів. Формувати кущі томатів потрібно тільки в 1 стебло - головний стебло йде нагору, його ж і підв'язують. Листи рослини, теж на головному стеблі, а потім на ньому будуть виростати квіткові пензлика, які переходять потім в плодові кисті.

  І жодного пасинка (додаткового стебла) не повинно бути. Особливо страшно, коли пасинки йдуть з-під землі, поруч з основним стеблом. Це дикі пасинки, їх потрібно видаляти.

  Тому після формування куща помідор у вас повинен залишитися стебло, листя і згодом на ньому квіткові кисті. Більше нічого.

  Формування низькорослого куща помідор: Низькорослі сорти томатове не потребують пасинкування і обрізку. До бурхливого зростання схильні високорослі томати індетермінантних і гібридних сортів. Саме низькорослі сорти помідорів рекомендовані для вирощування в теплицях для більш ефективного використання площі захищеного грунту.

   Як формувати баклажани в теплиці?

  Вимогливі і ніжні баклажани для повноцінного росту потребують особливих умов:

  • Досить висока температура, яка тримається на постійному рівні; подовжений світловий день; регулярне внесення поживних речовин через поверхневої кореневої системи; хороший і своєчасний полив; постійна вологість, яка досягається мульчированием міжрядь; і обов'язкове формування рослини.

  Рослині залишають тільки одне стебло, якщо воно слабке або в теплиці немає достатнього місця. У цьому випадку потрібно залишити один сильний пагін, який в обов'язковому порядку підв'язується до дроту або паличці.

  Зав'язі, які дає рослина потрібно проріджувати, а верхівки пагонів з плодами прищипують. Все знову з'явилися пагони і бутони негайно видаляються. Сильному рослині при достатній місці в теплиці дають можливість розростися на кілька гілок, і це буде правильне формування куща баклажана. Щоб виріс компактний кущ баклажан з добре розвиненими бічними пагонами необхідно видалити верхівку головного стебла.

  Найкраще це робити, коли рослина виросте приблизно до 25-30 см. Кущі з прищипнути верхівкою починають швидко галузитися. З усіх з'явилися пагонів найрозумніше залишити тільки 4-5 верхні гілки (пасинки), а решта видаляти.

  На залишених пагонах буде формуватися урожай. При цьому на рослинах баклажана залишають - 16-20 плодів. Рослину можна і не прищипувати, але зайві пасинки видаляти необхідно. Дистанційні пасинки можна закласти в компостну купу на дачі або замульчувати ними грунт на ягідних грядках або під плодово-ягідними чагарниками, особливо це оцінить чорна смородина. Формування куща перцю баклажана на Кубані.

  Поділитися:

  Пасинкування - це процес видалення зайвої рослинності з куща. Пасинкування помідорів потрібно для того, щоб рослина не витрачала свої пластичні речовини на зайву рослинність.

  Після пасинкування рослина розподіляє свої корисні речовини між плодами і листям, від яких вони живляться. Види формування-пасинкування томатів. Пасинки слід видаляти, коли їх довжина не перевищує 3-4 см, в іншому випадку на стеблі рослини залишаться ранки, та й корисні речовини на них вже будуть витрачені. Що ж робити, якщо ваші пасинки вже переросли 4 см? Чи можна їх залишити?

  Звичайно можна. Кущі будуть бурхливо розростатися, з кожної пазухи витягнуться відгалуження, а на них теж з'являться додаткові стебла.

  Але в такому випадку пам'ятайте, що урожай буде повністю залежати від зовнішніх умов і від сорту і, чого очікувати восени, невідомо. Варто пам'ятати, що не тільки індетермінантні сорти (з необмеженим зростанням) дуже розгалужуються, наприклад, сорт Шаман F1. Детермінантні сорти з 5-7 суцвіттями теж дають багато зайвих суцвіть, наприклад, сорти Ля-ля-фа F1 або Благовіст F1.Разрастаніе зеленої маси помітно знижується під час появи перших плодів.

  Але ці плоди наливаються настільки довго, що на томаті за цей час відбувається формировка ще більше десятка нових, в результаті всі ці помідори ділять між собою живильні речовини, яких і так не багато (адже все пішло на «корм» зелені). За кількістю урожай формується досить великий, 15-20 плодів з одного куща, але за якістю вони невеликі, та й дозрівають дуже довго.

  Коли рекомендується пасинкувати томати?

  Практика показує, що найбільш «крайній» день для пасинкування - 1 серпня.  Бувалі садівники і городники радять залишати на кущі тільки ті плоди, які сформувалися саме до 1 серпня.

  Вважається, що суцвіття і пагони, сформовані пізніше, тільки марно витрачають і віднімають корисні речовини у плодів, які могли б набагато швидше налитися і збільшитися в розмірах. Щоб не віддавати поживні речовини марно, слід в зазначений день (+/- 1 добу) Схема обрізки переросла розсади помідорів. провести пасинкування. Цю процедуру проводять лише один раз, з кожної рослини (куща) слід видалити абсолютно все пасинки, при цьому залишити 2-3 листків над уже зав'язалися плодів, не забувайте на продуктивних пагонах прищипнуть точки зростання.

  Звичайно, шкода зривати суцвіття, які тільки-тільки з'явилися, але все ж зробіть це, щоб зберегти великі пагони. Є й інший спосіб боротьби із зайвою рослинністю. Потрібно позбавлятися від неї регулярно, раз в 10 днів.

  Користуйтеся таким правилом: якщо формування йде в 3 стебла, зберігаємо головний пагін і 2 нижніх пасинка, в 2 стебла - зберігаємо головний пагін і нижній пасинок під першим суцвіттям, в 1 стебло - зберігаємо тільки головний втечу. Як же визначити, скільки стебел залишити? Це число вам підкаже обраний сорт рослини.

  Для отримання найбільш ранніх слід вибирати низькорослі сорти, такі як Леопольд F1, Біатлон F1, на них слід залишати 1 або 2 стебла. В такому випадку помідори будуть дозрівати на перших 3-5 суцвіттях. Запам'ятайте, що на кожному стеблі закладається 3 суцвіття.

  Отже, якщо ви залишите кущ з трьома стеблами, то урожай дозріє набагато пізніше, ніж на сусідньому кущі з одним стеблом.

  Повернутися до змісту

  Розглянемо пасинкування помідорів на детермінантних сортах і гібридах

  Для того щоб отримати ранній урожай, вибирайте детермінантні сорти. Пасинка помідори в теплицях, залишаючи один стебло і 2-3 суцвіття. Коли зайві пасинки зрізані, не забудьте прищипнуть точку росту.

  В іншому випадку дозрівання помідорів буде відбуватися досить довго. Можна залишити 2 стебла і на них 5-7 суцвіть, томати дійдуть на кущі. Формування суцвіть з 3 стебел неможливо. Схема пасинкування детермінантних томатовЕслі ви залишите 1-2 стебла і 2-4 суцвіття, то помідори виростуть вже на початку липня, тобто на 13-16 днів раніше, ніж зазвичай (без пасинкування).

  Звичайно, кількість плодів з куща буде менше, зате вони будуть великими і швидко дозріють. Щоб збільшити урожай, можна висадити рослини трохи тісніше: через 25-30 см, а не через 35 см. До речі, якщо ви живете в середній смузі Росії, то отримати непоганий урожай можна і без пасинкування.

  Тоді вам слід вибирати сорти Боні, Бетта, Гаврош, ММ, Ямал, Ракета, Аляска, Банан червоний, Кавуновий. Формування плодів і їх кількість безпосередньо залежить від погоди. Чим тепліше літо, тим рясніше урожай помідорів.

  Як пасинкувати томати в теплицях?

  Пасинкувати помідори в теплиці потрібно з метою подовження термінів плодоношення і отримання більш високих врожаїв з одиниці площі. Якщо ви хочете отримати урожай за короткий термін, то використовуйте детермінантні сорти (див. Вище) .А якщо ваш регіон дозволяє вам вирощувати томати в теплиці протягом 4-5 місяців, то підійдуть Напівдетермінантні і індетермінантні. Хороший напівдетермінантний сорт томатів - Магнус F1, він обмежує зростання після утворення 8-10 суцвіть на головному стеблі. У таких сортів рекомендується залишати 1 стебло і втечу продовження під першим суцвіттям.

  Як тільки на цій втечі з'являються 2-3 суцвіття і кілька листів, його слід прищипнути для зупинки росту куща. Якщо Напівдетермінантні і індетермінантні сорти вирощувати протягом 4-5 місяців без пасинків, вони просто перестануть рости. Саме тому слід формувати резервний втечу, який розташований під 2-3 суцвіттям від верхівки куща.

  В іншому випадку втечу продовження не виросте. Далі спостерігаємо за втечею продовження: якщо він зростає, то резервний втечу видаляємо, а ближче до вершини стебла залишаємо новий. Рекомендується пасинкувати помідори, томати в теплиці набагато частіше, ніж у відкритому грунті, один раз в п'ять-сім днів. Якщо формування помідорів сталося на середніх і високих відгалуженнях, то немає необхідності залишати резервний втечу.

  Адже поява суцвіть на резервному втечу вже не зупиняє ріст рослин. «Низькорослі» томати в теплиці теж хороші по-своєму, вони можуть дати більше помідорів і дозріти за короткий термін. Головним правилом тепличного вирощування є наступне: чим менше часу томати в теплиці, тим менше у них з'явиться суцвіть на основному стеблі, отже, рослини можна висаджувати гущі, ніж зазвичай. Сформовані кущі дають кращий урожайЕслі б літо в Росії тривало не три, а п'ять-шість місяців, тема про формування помідорів в теплиці була б не актуальна - за цей час встигли б дозріти все утворилися плоди. Але в наших умовах доводиться обмежувати кількість зав'язей, щоб отримати гідний урожай. Як робити це правильно?

  Для чого потрібно пасинкування і вершкованіе

  Формування помідорного куща в теплиці полягає в пасинкуванні (див. Пасинкування томатів у теплиці, а навіщо це потрібно?) - Видаленні зайвих пагонів, що утворюються в пазухах кожного аркуша. А також в своєчасному прищипування верхівки рослини. Це агротехнічне захід не дозволяє томатам сильно розростатися, утворюючи дуже багато плодоносних стебел. Воно необхідне з кількох причин:

  • Помідори, якщо не контролювати їх зростання, здатні розростатися як джунглі: стебло росте в висоту протягом всього періоду вегетації, а в пазусі кожного аркуша утворюються пасинки. Кожен пасинок утворює новий стебло з квітами і зав'язі і власні вторинні пасинки. Тобто, розростання йде в геометричній прогресії.

  Якщо дозволити всьому цьому розвиватися, всі сили рослини підуть на освіту зеленої маси і нових зав'язей, а не на зростання і дозрівання плодів. Зверніть увагу. Низькорослі сорти томатів взагалі не потребують пасинкування і обрізку своїми руками, а до бурхливого зростання схильні високорослі томати індетермінантних і гібридних сортів. Але саме вони рекомендовані для вирощування в теплицях для більш ефективного використання площі захищеного грунту.

  • Велика кількість листя призводить до затінення плодів і поганому їх дозрівання. Але найнеприємніше - це розвиток самих різних грибкових захворювань, активно розвиваються через те, що загущені посадки дуже погано провітрюється, на листках і стеблах накопичується волога, яка не встигає випаровуватися.

  Несформований кущ - велика кількість зелені і дрібні плодиІз вищесказаного зрозуміло, що формування кущів помідорів в теплиці допомагає вирішити дві важливі задачі: отримати максимально високий урожай з обмеженою площі і не допустити розвитку захворювань і зараження грунту. Бонусом до виконану роботу ви отримаєте і зручність догляду за рослинами. Набагато простіше виробляти поливи та підживлення (див. Підживлення помідор в теплиці: кілька практичних порад), збирати дозрілі плоди, коли на грядці порядок, а не буйні зарості.

  Як правильно пасинкувати томати

  Витрати на пристрій теплиці повинні окупатися. Якщо її ціна в кілька разів вище, ніж вартість знятого врожаю, то який сенс взагалі щось вирощувати? Можна піти на ринок і купити свіжу зелень і овочі.

  Тому бажано добре вивчити і застосовувати на практиці технологію вирощування культурних рослин. Потрібно знати не тільки як правильно поливати і підгодовувати, але і як формувати помідори в теплиці. Від цього залежить не тільки кількість і якість врожаю, а й терміни його дозрівання.

  Видалення пасинків

  Думки овочівників з приводу кількості стебел, які формують кущ томатів, різняться. Але всі вони вважають, що їх повинно бути не більше трьох, а загальна кількість квіткових кистей на них - не більше восьми. Якщо ви не знайомі з процесом пасинкування, вам допоможе наступна інструкція:

  • Перший раз видаляти пасинки слід приблизно через два тижні після висадки розсади. Повторюють цю процедуру з періодичністю не більше 10-12 днів, щоб не допускати переростання пазушних пагонів. Головним вважається стебло, на якому утворилася перша квіткова кисть. Всі пагони, які утворюються в пазухах між головним стеблом і листям на ньому - це пасинки. Їх видаляють до досягнення ними довжини 5-8 см.

  Порада. Зайві пагони найкраще не зрізати, а відламувати. Робити це потрібно в ранкові години, коли вони легко ламаються.

  • Щоб на місці виламаними пасинка не буде іншого, потрібно залишати «пеньок» розміром 2-3 см. Якщо формування куща помідор в теплиці ведеться в одне стебло, видаленню підлягають всі пасинки. Якщо в два стебла, то залишають той пагін, який знаходиться нижче першої утворилася квіткової кисті і найближче до неї. Пасинок, з якого сформований другий стебло, теж буде давати бічні пагони, що підлягають своєчасному видаленню.

  При формуванні в два стебла вказаний стрілкою пасинок не видаляється

  • Кількість квіткових кистей на кожному стеблі не повинно перевищувати 3-4, решта зрізаються, щоб дати можливість вирости і дозріти вже зав'язався плодам.

  Порада. Якщо ви хочете отримати перші дозрілі помідори раніше, залиште на декількох кущах тільки одне стебло з двома-трьома кистями, а верхівку над верхньою пензлем відламайте. Всі сили рослини підуть на формування і дозрівання нечисленних залишилися зав'язі.

  • Видаленню підлягають і прикореневі пагони, які часто з'являються з-під землі.

  Кущі томатів в парниках потрібно обов'язково підв'язувати до вбитих поруч кілків або встановленим вздовж грядок шпалер.

  Прищипування верхівок

  Після того як на кожному залишеному стеблі утворилося потрібну кількість квіткових кистей, формування помідора в теплиці переходить до наступного етапу - Прищипування верхівок. Це робиться для того, щоб зупинити ріст рослин у висоту і не допустити появи нових зав'язей.

  Вони все одно не встигнуть вирости і встигнути, тому немає сенсу витрачати на них поживні речовини. Так має виглядати повністю сформований кустВ середній смузі вершкованіе доводиться на середину-кінець липня. Видаляють верхівки так: залишають над кожною квіткової пензлем два-три аркуші, а решта безжально зрізають.

  Обрізка

  Немає серед любителів вирощування помідор і єдиної думки з приводу обрізання листя. Одні вважають, що після формування плодів все їх потрібно видаляти, залишаючи лише два-три на верхівці, щоб забезпечити кращу освітленість і вентиляцію, знизити ризик грибкових хвороб.

  Інші впевнені, що такий підхід призводить до порушень процесу харчування і фотосинтезу, і обрізають тільки нижні пожовклі і в'янучі листя. У томатів на цьому фото видалені всі листя нижче плодів і залишені верхніеКак краще вчинити, вирішувати вам. Експериментуйте, видаливши листя на одній грядці і залишивши їх на інший, і подивіться на результат.

  Висновок

  При вирощуванні таких примхливих рослин, як болгарський перець (див. Вирощування болгарського перцю в теплиці: методи і технології), огірки або томати, дрібниць не буває. Дуже важливо своєчасно і правильно виконувати всі агротехнічні заходи, одним з яких є видалення пасинків. Більш детально і наочно розповість про формування помідор в теплиці - відео в нашій статті.

  Поділитися в соц. сетяхКомментарііДобавіть комментарійВера

  Пам'ятаю, у бабусі на дачі росло багато помідорів. Вона не особливо ними займалася, однак могла періодично контролювати зростання. Важливо вчасно підв'язувати рослини і позбавляти їх можливості розростатися щосили.

  Легше звичайно боротися зрізанням і це навіть більш того набагато ефективніше для помідорів. Нижні листя обов'язково потрібно зрізати, якщо вони вже непридатні.

  21.06.14

  Город 22 Липень 2013

  Щоб зростання томатів відповідав всім необхідним нормам, потрібно дбати про хороше освітлення, уникаючи будь-яких затенений. Якщо цього не дотримуватися, листя рослин починають в буквальному сенсі боротися за світло, а в результаті кущі томатів нарощують свою зелену масу, в той час як самі плоди помідорів будуть недостатньо зрілими або їх кількість буде маленьким. У будь-якому випадку помідори необхідно пасинкувати, тобто обрізати зайві непотрібні гілочки. Про те, як правильно обрізати помідори - в нашій статті.

  Відео: як обрізати (пасинкувати) помідори

  Пасинкування помідорів робиться з кількох причин: 1. Дана процедура формує помідорний кущ, так як завдяки обрізання рослина стає більш освітленим, так само як і його плоди. 2. Більш розріджене кущ томатів сприяє відмінному повітрообміну, що також знижує можливість «підчепити» різні хвороби рослини, наприклад, фітофтороз. 3. Плоди дозрівають значно швидше, а ягоди томатів стають більшими.

  Так як же правильно обрізати помідори?

  Спочатку перед висадкою кущів на своїй заміській ділянці ретельно вивчіть сорти помідорів, які ви будете вирощувати. Їх безліч: є високі, довжина яких часом перевищує 1,5 метра, є, навпаки, короткі з прямими стовбурами або кучеряве. Якщо ви виберете найперші види томатів, які не є гібридизувати, то вам потрібно бути більш уважними за їх доглядом, оскільки вони сильно схильні до захворювань. Інший варіант: посадити гібридні сорти - вони вимагають до себе мінімум уваги, але і їх, зрозуміло, потрібно пасинкувати. Видаляти відростки можна вже в той час, коли кущі трохи підростуть. Йдеться про так званих бічних «присосках», що виходять між стовбуром і бічним пагоном. Ні в якому разі їм не можна давати рости, інакше всі корисні речовини і волога будуть вбиратися ними, що не вступаючи при цьому належним чином до плодів. Обрізати помідори потрібно своєчасно і правильно. Пасинки (додаткові непотрібні відростки) з'являються з пазухи кожного аркуша. Плодова кисть може сформуватися після 7-8, а то і десятого листа. І поки важливі корисні речовини будуть добиратися до плодів, велика їх частина витратиться на додаткові нижні кисті-пасинки. Як підсумок: велике рунисте рослина з мінімумом невеликих томатів. Особливо процес обрізки важливий для високорослих сортів помідорів. Тому завжди починайте видаляти пасинки відразу під час цвітіння найпершої кисті. В першу чергу необхідно видалити всі листи, що знаходяться внизу біля основи стебла. Після певного часу, коли почне набирати колір кисть, потрібно обрізати всі листочки, що знаходяться нижче за неї. Зріле рослина, що має довжину нижньої частини стебла близько 25-30 см, має бути повністю вільна від листя. Це також допоможе запобігти деяким захворюванням. Намагайтеся не пошкодити стебло рослини під час обрізання. Чим видаляти відростки-пасинки: зрізайте ножицями або виламувати, проте в останньому випадку є більший ризик пошкодити стебло, так що будьте обережні. Обов'язково потрібно проводити обрізку тих листя, які знаходяться на відстані від стебла і стосуються інших рослин, що знаходяться на грядці. Все листя, розташовані в тіні або закривають собою інші листки, потрібно також обрізати. Багато дачники і садівники часто в сумнівах, як обрізати помідори і досить нерідко залишають непотрібні листя на кущах. Уважно вивчайте кожен кущ і пам'ятайте, що виробляючи обрізку, ви робите рослина більш плідним.

  Дачні сторінки