Помідори в теплиці догляд пасинкування фото :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Помідори в теплиці догляд пасинкування фото

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Помідори в теплиці догляд пасинкування фото

Вітаю, дорогі друзі!

Погода у нас досить непередбачувана, то холодно і дощитиме, то раптом жарко і сухо. Я вже не кажу про весняні заморозки, які можуть трапитися і в кінці травня, і навіть на початку червня. Все це, а також значне коливання денних і нічних температур, може істотно знизити врожай на наших дачних ділянках. А ось клімат в теплицях не в такій мірі залежить від примх нашої мінливої погоди. Тут сеньйори-помідори дозрівають набагато раніше, їх якість і врожайність вище, ніж у томатів, посаджених у відкритому ґрунті. У цій статті ми і розберемо нюанси Вирощування томатів у теплиці .Виращіваніе томатних принців в теплиці відрізняється від догляду за ними в умовах відкритого городу. Особливо з огляду на те, що помідорчики погано ставляться до перепадів температури і не люблять високу вологість.

Готуємо тепличний будиночок

Підготовку теплиці для вирощування помідорів потрібно починати ще восени. Після ретельного прибирання всіх рослинних залишків, ми проводимо дезінфекцію майбутнього томатного житла. Не забудьте озброїтись респіратором і рукавичками!

 • Теплиця з дерев'яним каркасом. Її потрібно Окур сіркою. Сірку змішуємо з гасом і укладаємо на металеві листи, розташовані на підлозі теплиці по всій її довжині. Всі щілини в стінах добре законопатьте. Підпалюємо суміш і залишаємо її тліти на 5 діб. Сірка допоможе нам позбутися слідів грибків, цвілі, інфекцій і шкідливих комах. Теплиця з металевим каркасом. Якщо в конструкції є металеві частини - сірку використовувати не можна (вона викликає корозію). В цьому випадку ми обприскати стіни, стелю та грунт розчином хлорованої вапна. Хлорне вапно (400гр) розводимо водою (10л) і наполягаємо 4-5 годин. Після обприскування приміщення щільно закриваємо на 2-3 доби.

Щоб вирощування томатів у теплиці пройшло успішно, після дезінфекції провітрити приміщення і ретельно очистимо його зсередини щітками. Металеві частини обдаємо окропом, а дерев'яні поверхні розчином мідного купоросу.

Ідеальна грунт

В ідеалі тепличний грунт потрібно повністю міняти кожні 5 років. Якщо це проблематично, можна обмежитися її осінньої дезінфекцією.

 • Дезінфікувати грунт можна розчином мідного купоросу, бордоською рідиною, садової вапном або доломітового борошном (50 г на кв. М.). Грунт можна обробити і крутим окропом.

Коріння томатів надзвичайно сприйнятливі до холоду, саме тому помідори рекомендують висаджувати на піднесених грядках. За порадою досвідчених садівників, грядки можна додатково утеплити: повністю прибрати землю з теплиці, ділянку під помідори встелити тирсою, хвоєю або соломою (товщина утеплювача близько 10 см) .Поверх них укласти компост висотою близько 10 см, а потім повернути назад землю. Її насипають заввишки 20 см. Якщо ваша грунт недостатньо живильна - восени внесіть в грунт органічне добриво (перегній + торф по? Відра на кв. М).

Поверх органіки можна викласти золу з піском (1 л на кв. М) .Потім укрийте грунт соломою. Коли випаде сніг - ми занесемо його в теплицю і укладемо поверх соломи. Це піде на користь майбутньому вирощування томатів у теплиці.

Сніг захистить грунт від промерзання, а навесні добре зволожить її.

 • Сидерати. Або природні зелені добрива, які багато дачники успішно використовують при підготовці грунту до вирощування помідор в теплиці. Квасоля, люпин, буркун, гірчиця, овес, ячмінь, люцерна, овес, сурепка або фацелія. Це найбагатші джерела органічних речовин (3 кг сидерата замінюють 1,5 кг гною). Закладати живильну масу потрібно навесні, на глибину 2-3 см, тижні за 2 до появи юних помідорів в теплиці.

Навесні ми додамо в грунт компост або комплексні добрива: нітрофоска, Кемира-універсал (1,5 ст. Л. На кв. М) і перекопаємо грунт, щоб створити ідеальні умови для життя наших улюбленців.

Висаджуємо юні томати

Успішне Вирощування томатів у теплиці багато в чому залежить від правильного вибору дати посадки розсади. Якщо весна порадує нас стабільною температурою і прийде вчасно, то висаджувати молоді рослини можна:

 • У обігріваються, засклені теплиці: 29-30 квітня. Теплиці без обігріву, але з додатковим плівковим укриттям всередині приміщення: 5-10 травня. Чи не обігріваються приміщення, без додаткового утеплення: 20-25 травня. Під плівкове укриття в умовах відкритої землі: 25-30 травня.

Ідеальна температура грунту для посадки помідор в теплицю + 10-15 ° С, повітря + 20-25 ° С. На всякий випадок треба перестрахуватися від примх погоди і обтягнути тепличний будинок подвійним шаром плівки (в 2-3 см між ними) .Додаткові захист від холоду можна прибрати, коли нічна температура буде стабільно-теплою (зазвичай це червень місяць).

Схема висадки помідор

Як вирощувати помідори в теплиці, щоб отримати від них максимальний урожай? Перш за все, грамотно розпланувати місця для томатів. Але підвести схему посадки під одне правило досить важко. У кожного досвідченого городника є власна думка з цього приводу. Прозондировав безліч порад, ми пропонуємо найбільш вдалі схеми висадки томатів:

 • Скоростиглі, низькорослі сорти : посадка в шаховому порядку (два ряди, проміжок між якими 50-55 см), з формуванням в 2-3 стебла. Відстань між кущами 35-40 см. Штамбові і детермінантні види : висадка з проміжком між рядками 45-50 см, між кущами близько 25 см. За цією схемою можна висадити в кв. м до 10 помідор. Але рослини, посаджені за таким планом, зажадають до себе більше уваги. Високорослі гіганти : шаховий порядок посадки (між рядів відстань 75-80 см), рослини садити через 55-60 см з формуванням в 1 стебло або з проміжком між рядками 70-75 см з формуванням в 2 стебла.

Є дуже добре зарекомендувала себе схема посадки розсади, коли в одній теплиці ростуть різні сорти томатів (при цьому багатим урожаєм ви будете забезпечені круглий рік) .За цим планом вирощування томатів у теплиці робиться в два ряди:

 • Перший ряд. Йому віддають місце близько скла (плівки) по краях теплиці. Там висаджують детермінантні скороспілки (відстань між кущами 35-40 см) з формуванням в одне стебло. Поступово верхній пасинок переводять в стеблове продовження. Другий ряд. Його місце у внутрішнього проходу. Тут садять високорослі гіганти через кожні 60 см. Їх формують також в одне стебло. У цьому ж ряду, відступивши в південну сторону приблизно на 10 см, до гігантам підсаджують штамбові супердетермінантние види (проміжок між кущами 25 см). Їх формують в одне стебло, після появи другого втечі, прищипують, залишаючи 2-3 листки. Поки наші гіганти дозріють, штамбові сорти вже обдарують вас урожаєм.
 • Використання цієї схеми дозволить виростити відразу до 20 гігантів, 40 детермінантних і 50 скороспілок за один сезон. Скороспілки заберуться вже на початку липня після зняття з них врожаю. Вдале вирощування томатів у теплиці залежить і від правильного формування грядок. Їх закладають десь за тиждень до появи в теплиці томатів. Грядки мають вигляд горбочків в 30-40 см заввишки, 60-80 см шириною (відстань між грядками близько 60 см).

  Висаджуємо розсаду

  Найкращий вік юних помідорів для перенесення їх в дорослий світ - 50 днів. У такому віці томати вже мають сильну кореневу систему. Вони повністю готові до умов теплиці. Якщо розсада сильно витягнулася - видаліть її нижні листки (при висадці помістіть витягнуту розсаду трохи глибше звичайного) Ідеальне час для пересадки юних рослин - теплий, але не гарячий день, вечірній час.

 • Хвилин за 20 до висадки рясно полийте томати. Якщо коріння розсади занадто сильно розрослися - обріжте їх на 2-3 см. Викопайте лунки глибиною близько 15 см. У кожну помістіть перегній або біогумус (по жмені). Або суміш з деревної золи (жменю) і потовченого суперфосфату (1 ч. Л.). Потім лунку полийте слабким розчином марганцівки (2 л на одне гніздо) .Пересажівайте кущі разом з їх земляним комом вертикально до перших листочків. Якщо розсада переросла - пишіть її похило, присипаючи грунтом частину стебла. Можна висаджувати розсаду в теплицях і методом "в бруд" (наповніть повністю гніздо водою і в земляну рідину пересадите томат). Цей спосіб допоможе коріння більш рівномірно розподілитися в своєму новому будинку. Ущільните грунт навколо висадженого рослини і присипте грунтом. Зверху шар грунту замульчируйте. Для профілактики від фітофтори можна обприскати посадку бордоською рідиною (на 10 л води 100 г рідини) або хлорокисью міді (на 10 л води 40 г міді).
 • Після пересадки розсаду потрібно залишити в спокої на кілька днів, щоб томати освоїлися в нових умовах. Через 5-6 днів розпушують ґрунт для поліпшення надходження кисню до коренів. Одночасно при висадці розсади, біля кожного куща встановлюються пристосування для підв'язок. Якщо зробити це пізніше - можна випадково пошкодити коріння. Є кілька способів підв'язування для вирощування томатів у теплиці.

  Як підв'язувати помідори

  Кілочки. Найпростіший метод для підв'язки среднерослих сортів. Як кілочків можна використовувати пластикові тонкі трубки, металеві прути, дерев'яні кілки або обрізки арматури. Їх довжина повинна перевищувати остаточний ріст куща на 25-30 см (це глибина, на яку кілочки забиваються в грунт) .Располагают їх поруч зі стеблом.

  Стовбур помідора обмотується підв'язувальний матеріалом і прив'язується до опори. Цю процедуру повторюють в міру росту куща при вирощуванні томатів у теплиці. Шпалери. Ідеальна підв'язка для гігантів (індетермінантні види з необмеженим ростом, які в тепличних умовах можуть вирости на 5-6 м) .Шпалери дозволяють максимально заощадити місце в теплиці.

  З їх допомогою на кв. м можна висадити до 3-4 кущів. Уздовж гряди вбивають довгі кілки, на яких натягується міцна мотузка або сталевий дріт через кожні 35-40 см. У міру зростання куща його гілки і стебло заправляють між натягнутою мотузкою за методом плетінки. При шпалерні методі можна залишити для розвитку і бічні пагони, що багаторазово збільшить врожайність.

  Як пасинкувати помідори

  Перше пасинкування томатів проводиться, коли їх довжина досягне 15-20 см. Бічні відростки акуратно відламують або відрізають. Але викидати їх шкода. Кілька обрізаних пасинків можна і залишити. Помістіть їх в воду і, через кілька днів, пасинки пустять корінці.

  Тоді їх спокійно можна пересадити у відкритий грунт.

  • Це розумно зробити, якщо ви вирощуєте рідкісні, екзотичні види томатів.

  При вирощуванні томатів у теплиці, пасинки видаляють поступово, у міру їх розвитку (пасинкування проводиться раз на тиждень) .Після наливу плодів, необхідно видалити і нижні листочки томатів, залишаючи голі стебла. Це збільшить якість провітрювання кущів і зменшить їх вологість.

  Кращий догляд за помідорами в теплиці

  Як правильно

  Пасинкування помідор

  Навіщо ж слід пасинкувати помідори? Деякі овочівники городники і зовсім обходяться без цієї процедури, вважаючи, що робити це взагалі не обов'язково. А адже це дуже глубокоезаблужденіе.

  Пасинкування помідор виробляють для того, щоб отримувати ранній, багатший, якісний урожай протягом тривалого часу. Пасинкуя томати, ви їх охороняєте від різних неприємних хвороб, таких як фітофтора. Пасинки роблять рослини більш великим і некомпактних, при цьому, не несучи ніякої практичної користі.

  На забезпечення пасинків коріння доводиться висмоктувати з грунту більший обсяг поживних речовин, які йдуть на зростання зайвої і непотрібної зелені. Пасинкування томатів допоможе рослині більш правильно розподілити живильні речовини. Видаляти пасинки слід тоді, коли їх довжина не більше 3-5 сантиметрів.

  Тільки в цьому випадку рослина не буде хворіти, та й поживні речовини не будуть витрачатися в порожню. Що ж представляє із себе пасинок? Пасинки - це невеликі відростки, які ростуть з кожною пазусі листа і відходить від основного стебла. Іншими словами пасинок - це просто відросток, який росте відгалуженням від основного стебла рослини.

  Коли і як пасинковивать томати

  Пасинковивать томати слід в міру появи пасинків. Зрізати пасинки слід тоді, коли вони досягнуть довжини 3-5 сантиметрів. За цей час вони не багато потребят поживних речовин, і рослина не буде хворіти.

  Як правило, перший пасинок починає рости тоді, коли з'являється перша суцвіття. Пасинкування помідор слід проводити регулярно, у міру появи нових пасинків.

  Цій справі слід приділяти час хоча б раз на тиждень. Видаляють пасинки вручну або за допомогою гострих ножиць. Пасинок слід зрізати не у самого заснування, а залишати невеликий пенечек довгою 0,5-1 сантиметр. Необхідно знати те, що на кущу встигають дозріти тільки ті плоди, які вже зав'язалися до 1 серпня.

  Решта паростки і суцвіття вже не сприятимуть збільшенню врожаю. Тому багато досвідчених городників зійшлися на думці про те, що їх слід видалити, щоб не витрачали поживні речовини. Тоді вже зав'язалися плоди будуть краще рости і всі поживні речовини будуть спрямовані на їх дозрівання (вони дозріють швидше і будуть більшими) .Для вирощування в різних умовах схема пасинкування своя.

  Пасинкування помідор в теплиці

  Пасинкування томатів у теплиці починають виробляти з самого початку їх появи. Як правило, вони починають з'являтися з першим суцвіттям. Як було сказано вище, перший пасинок видаляти не потрібно.

  А от всі інші в міру їх зростання. Так само хотілося б звернути увагу на один дуже важливий момент. Багато досвідчених городників сходяться на думці, що самий крайній день для пасинкування - 1 серпня. Що це означає?

  А значить це те, що всі плоди і суцвіття, які не сформувалися до 1 серпня слід видалити з куща, тоді всі поживні речовини підуть виключно на дозрівання плодів. Таку думку звичайно ж є спірним, однак хто його підтримує завжди отримує значний урожай помідорів. Хотілося б зробити невеликий загальний висновок по темі пасинкування томатів у теплиці.

  Пасинкувати помідори в теплиці слід таким чином, щоб залишався лише один основне стебло і один пасинок. Цей спосіб найкраще підходить для теплиць, так як рослина виходить досить компактним. Читайте повну статтю: Пасинкування томатів у теплиці.

  Пасинкування помідор у відкритому грунті

  Першу пасинковку томатів виробляють на початку цвітіння. Бажано цю процедуру робити хоча б 1 раз в тиждень. Для того, щоб розібратися як пасинкувати помідори необхідно знати що таке пасинки.

   Пасинки - це відростки (другорядні стебла), які ростуть під кожною пазухою листа. Знайти пасинок на рослині не представляє великих труднощів - необхідно знайти першу квіткову кисть і стовбур, який росте прямо з під неї і є пасинок.

  Як правило, до формування першої квіткової кисті пасинки зовсім не ростуть. Пасинки найкраще видаляти, коли вони досягнуть розміру не більше 3-7 сантиметрів. Тоді при видаленні рослина не буде хворіти.

  Пасинкувати томати у відкритому грунті слід тільки в теплу суху погоду, щоб ранки швидше зажили, і туди не потрапила інфекція. Пасинки найкраще зрізати за допомогою ножиць або за допомогою спеціального інструменту - секатора.

  Зрізати слід таким чином, щоб залишався невеликий пенечек довжиною 1-1,5 сантиметра. Необхідно буде видалити самі нижні пагони у рослини, а так само нижні листочки. Саме до нижніх втеч надходить дуже мала кількість світла, а це означає, що чекати від них урожай просто безглуздо. На сьогоднішній день існують такі гібриди помідор, які пасинкувати зовсім не потрібно.

  Такий тип гібридів називається детермінованими. Тому якщо ви бачите на упаковці з насінням такий напис, то знайте пасинкувати їх не потрібно. Читайте повну статтю: Пасинкування помідор у відкритому грунті.

  Пасинкування детермінантних сортів томатів

  Детермінантні сорти і гібриди томатів можна зовсім пасинкувати. Однак пасинкування таких сортів призведе тільки до збільшення врожайності. Відмінність детермінінтних сортів полягає в тому, що у них найбільше суцвіть не так на пасинках, а на головних стеблах і пасинки не несуть взагалі ніякої цінності. При посинковке на рослинах залишають 2-3 пасинка з яких так само отримують досить непоганий урожай.

  Пасинкування помідор відео

  Так само хотілося б показати дуже корисні відео про пасинкування томатів. Тут розказано про те, як правильно пасинкувати томати у відкритому грунті. А в цьому відео як пасинкувати помідори в теплиці. Поради досвідченого блогера городника. А в цьому відео буде розказано про особливості пасинкування помідор індетермінантних сортів і гібридів.

  Тема неосяжна, читайте так само:

  Пасинкування помідор - секрети і поради

  При вирощуванні помідорів застосовують рясне мінеральне живлення для отримання високого врожаю. Помідор при цьому починає давати багато додаткових пагонів. Це призводить до загущення посадки і зниження врожайності.

  Для регулювання росту застосовують пасинкування помідор.

  Що таке пасинкування помідор?

  У томатів в кожній пазусі листа, починаючи від першого справжнього, може вирости втечу. Він є частиною головного стебла і не відрізняється від нього по типу зростання. На ньому розташовуються листя, закладаються кисті з плодами.

  Ці пагони в початковій стадії росту називають пасинками. Якщо їх залишати, то помідор починає гілки і загущувальну. На кистях пасинків утворюються зав'язі і відбувається перенавантаження плодами.

  Це призводить до здрібніння всіх плодів. Один з пасинків може інтенсивно рости, починає лідирувати по відношенню з іншими і стає головною верхівкою. Щоб вирівняти співвідношення зеленої маси і кількість плодів, відрегулювати навантаження, застосовують пасинкування помідор в теплиці.

  Це видалення непотрібних пагонів в пазухах листків до початку їх сильного потовщення. Найкраще їх видаляти до виростання в довжину не більше 5 см. До цього розміру пасинок ще трохи відтягує на себе поживні речовини і його видалення не шкодить помідору. Якщо їх прибирати пізніше, відбувається травмування томата і він втрачає врожайність.

  Коли необхідно проводити пасинкування помідор?

  Перші пасинки можна спостерігати вже на розсаді. Тому при висадці відразу видаляють всі зайві пагони, які можуть бути ще близько 1 см.

  Це трудомістка робота, але вона позбавить від додаткового навантаження при уходних роботах в теплиці. Після посадки в грунт на постійне місце, томати починають інтенсивно утворювати пасинки. Необхідно періодично, не рідше ніж, через 6-7 доби проходити по рядах і видаляти непотрібні пагони до початку їх переростання. Видаляти пасинки доводиться постійно.

  Пасинкування помідорів є важливою частиною уходних робіт у формуванні помідора. У теплицях ця операція проводиться навіть після початку збору плодів.

  Як правильно пасинкувати помідори?

  Освіта пасинків у детермінантних і індетермінантних сортів томата відрізняється. Розглянемо докладно правила пасинкування помідорів в залежності від типу куща.

  Пасинкування помідор з індетермінантні кущем

  Індетермінантні сорти характеризуються необмеженим ростом головною верхівки і всіх бічних пагонів. Якщо не проводити пасинкування таких рослин, то вони швидко займають весь обсяг в теплиці, і отримати якісний урожай не вийде.

  Як пасинкувати помідори в теплиці з індетерміннатним типом куща? Залежно від їх сорту формують, залишаючи один, два, а також три головних втечі. При формуванні, що включає тільки одне стебло, прибирають все пасинки в пазухах листків, залишаючи тільки головний втечу з плодоносними кистями.

  У теплицях поступово спускають томат і укладають стебло на поверхню грунту, а все що утворюються пасинки продовжують видаляти. Формуючи в два і більше головних стебла, відповідно стільки ж залишають рости додатково пагонів. Вони перетворюються в плодоносні пагони і стають додатковими стеблами. Решта всі пагони поступово видаляють, не даючи їм перерости.

  Пасинкування помідор з детермінантний кущем

  Сорти з детермінантний типом куща складніше пасинкувати, ніж індетермінантні. Завжди є ймовірність видалення потрібного втечі, який продовжить зростання всієї рослини. Головний пагін детермінантного томата завжди завершковивается, т. Е. Закінчує зростання, утворюючи на кінці кисть.

  Якщо при цьому видалити всі пасинки, то у рослини не залишається ростовой верхівки. Воно більше не утворює пагонів з новими плодоносними кистями і листям. Урожай такого томата обмежується тільки утворилися раніше плодами. Щоб не видалити потрібні пасинки дотримуються наступних правил:

  • Їх видаляють не раніше виростання на 4-5 см; перед початком видалення визначають пасинок, який стане головним ростовим втечею; при сумніві в видаленні втечі його залишають рости, його можна буде згодом прищипнуть, завершивши зростання.

  Пасинкування помідор в картинках більш наочно покаже місця видалення зайвих пагонів і формування куща. Сорти і гібриди з супердетермінантние типом розгалуження куща мають свої особливості в пасинкуванні. В даний час виведені сорти помідорів без пасинкування.

  Якщо видалити всі зайві пагони до першої кисті, то згодом їх можна, взагалі, чи не пасинкувати. До таких помідорів відносяться, наприклад, Аляска, Білий налив 241, Вершок, Боні М, Гаврош, Грунтовий грибовский 1180, Москвич, Ракета, Сибірський скоростиглий, Ямал. Більшість детермінантних сортів, вирощуваних у відкритому грунті, що не пасинкують, так як це призводить до зниження врожайності. Пасинкування помідор найбільш актуально в тепличних умовах, тому що в них намагаються отримати максимум врожаю, окупивши витрати на обслуговування дорогої конструкції.

  Як проводять операцію пасинкування?

  Найпоширенішим способом видалення пагонів є обламування їх руками. Бажано робити це в гумових рукавичках. Проводять операцію в першій половині доби, коли стебла більш соковиті, пагони при цьому легко обламуються. Пасинок затискають великим і вказівним пальцем, потім його похитують в протилежні сторони до моменту відриву від рослини.

  На місці обламування з'являється невелика рана. До кінця дня місце пошкодження підсихає і в нього вже не потрапить хвороботворна інфекція. Пасинки можна зрізати також ножем або ножицями. При використанні ріжучого інструменту потрібно використовувати такі правила:

  • Леза повинні бути заточені до гостроти бритви, щоб пошкодження при зрізку були мінімальними; руху повинні бути швидкими і точними, щоб не пошкодити зростаючі стебла або інші важливі органи; після проведення операції на одній рослині до переходу до іншого необхідно занурити леза інструменту в дезінфікуючий розчин, наприклад, 1% хлорне вапно або 1% перманганат калію; залишають шматочок втечі близько 1,5 см, щоб загальмувати утворення нових непотрібних пагонів в цьому місці; зрізані частини складають в ємність і виносять з теплиці, щоб не провокувати появи інфекційних захворювань від рослинних залишків.

  Іноді після проведення пасинкування, через якийсь час в місці, де віддалявся втечу, починає рости новий. Він утворюється з сплячої нирки, яка перебувала в пазусі листа.

  Тому доводиться повторно видаляти пасинки. Іноді починає рости новий втечу в нижній частині томата через довгий час, коли вже утворилося кілька кистей. Втеча також утворюється з сплячої нирки, але при цьому до цього пасинок міг і не утворитися в цьому місці.

  Це є сортовий особливістю або томат отримує занадто багато харчування, тому стимулюється поява додаткових стебел. Щоб не перенавантажувати рослина і не згустити посадку ці пасинки також слід видаляти своєчасно.

  Правильне пасинкування помідор - відео