Почему закручиваются листья у томатов в теплице :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Почему закручиваются листья у томатов в теплице

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Почему закручиваются листья у томатов в теплице

Чому скручуються листя у помідор в теплиці?

Досить часто буває так, що і розсада томатів у городників вийшла хороша, та й пересадка її в теплицю пройшла вдало. Але в якийсь момент садівники помічають, що у помідор скручуються листя в теплиці.

Причин, за якими в теплиці у помідор скручуються листя, може бути дуже багато. Основні причини скручування листя у тепличних томатів Пошкодження кореневої системи помідори в процесі пересадки на постійне місце в теплицю.

Згодом, коли рослини адаптуються і приживуться, листя перестануть скручуватися. Дефіцит або надлишок різних мінеральних речовин і мікроелементів.

Садівники дуже часто надмірно насичується грунт різними органічними, мінеральними добривами та спеціальними настоями трав для підвищення майбутнього врожаю. Такий процес називають «жирування грунту».

Через перенасичення грунту одними елементами вона починає відчувати брак в інших: цинку, калію і фосфорі. Також потрібно стежити за якістю і кількістю внесеного гною - аміак може обпалити не тільки рослина, але і молоді плоди. Надмірна або недостатня полив помідори.

Якщо листочки помідори скручуються уздовж центральної жилки, утворюючи «човник», то вашим рослинам не вистачає вологи. Помідори в цьому випадку не варто «заливати» водою, краще добре пролити грунт, розпушити її і замульчувати.

В цьому випадку вологість повітря не буде занадто високою, а рослини одержать необхідну їм вологу. Неправильне прищипивание і пасинкування томатів.

Помилкою може стати масове видалення всіх нижніх листя відразу після висадки розсади в теплицю або в наступні два тижні. Обривати нижнє листя можна не раніше ніж через 3 тижні після того, як помідори була висаджена на постійне місце.

Дуже висока температура в теплиці. Для того щоб переконатися, що саме ця причина того, чому скручуються листя у помідорів в теплиці, подивитися на рослини днем, при високій температурі, а також пізно ввечері, або вночі, коли температура помітно знижується.

Якщо з помідорами все в порядку, то при більш низьких вечірніх температурах листочки рослин розпрямляться і розправляться. Допомогти рослинам пережити високі температури може часте провітрювання, створення додаткового захисту від сонця лутрасилом, або іншим нетканим матеріалом. Різні захворювання рослин.

Скручування листя у томатів може бути викликане вірусами або шкідниками. Вірусне захворювання можна вилікувати. Професіонали радять не збирати насіння з таких хворих томатів.

Рослина необхідно видалити з теплиці і спалити, а що залишилися рослини обробити розчином будь-яких протигрибкових препаратів. Причиною деформації листя у помідор можуть стати шкідники - попелиця або білокрилка. Уважно розгляньте листочки томатів, особливо молоді, якщо побачите там цих «нахлібників» негайно обробіть рослини будь-яким інсектицидним препаратом. Якщо ви будете дотримуватися правильну агротехніку томатів і вчасно боротися зі шкідниками, то скручування листя помідор вам не загрожує. Нехай ваш урожай буде більше!

Цікаві питання:

Чому скручуються листя у томатів?

Помідори належать до одних з найбільш примхливих видів овочів. І якщо хоч щось у вирощуванні томатів Ви робите не так, то вони відразу будуть сигналізувати про це. Найпоширеніший каприз - скручене листя.

На жаль, не завжди виходить встановити, чому рослини так себе ведуть. Але ж така поведінка, в свою чергу, може привести до того, що плоди рослини стануть непридатні до вживання. Тому сьогодні ми розповімо, чому скручуються листя у томатів і що потрібно робити, щоб цього не сталося.

Як правильно годувати помідори?

За рахунок того, що багато садівників зловживають настоєм трав, азотними і органічними добривами, в грунті виникає нестача калію, фосфору і цинку. Це і може стати причиною того, чому скручуються листя у помідор. Щоб забезпечити збалансоване харчування, необхідно удобрювати грунт за такою схемою:

  • Добриво растворин з розрахунку 2 ст. ложки на 10 л води; монофосфат калію 1 ч. ложка на 10 л води.

Також не варто удобрювати помідори гноєм або гноївкою: через виділення аміаку листя можуть отримати опіки.

Як правильно поливати помідори?

Надмірний полив може стати ще однією причиною, чому скручуються листя у томатів. Скручування від надлишку води починається з нижніх листків і поступово поширюється до верхівок рослини.

Пластинки листя закручуються воронковидно до верхньої поверхні уздовж центральної жилки. Листя стають щільними, твердими на дотик і легко кришаться. Щоб цього не відбувалося, помідори потрібно поливати правильно:

  • Поливайте помідори раз в тиждень, використовуючи на кожен кущ 3-5 л води. У період плодоношення - 2 рази на тиждень, використовуючи таку ж кількість води; використовуйте для поливу дощову воду - завдяки наявності в ній вугільної кислоти вона має м'яку дію. Вода повинна бути теплою - 24-26 ° С; в жарку погоду переносите полив на вечір - так вода краще вбереться і засвоїться корінням; поливайте помідори під корінь - такий полив дозволяє зволожити грунт, а вологість повітря при цьому не зміниться; застосовуйте мульчування грунту - це сприятиме збереженню оптимальної вологості.

Високотемпературний стрес

Ще одна причина, чому згортаються листя у томатів - неправильний температурний режим. Висока температура - 35 ° С і вище - стане небезпечним фактором, який може привести до скручування листя у помідор і загибелі рослини. Щоб цього уникнути, в жарку погоду необхідно:

  • Посилити вентилювання і протяги, притенить рослини лутрасилом; обробити листя томата сечовиною - 1,5 ст. ложки на 10 л води, а через 1-2 дня марганцівкою малинового кольору.

Через кілька днів після таких процедур верхівки повинні розпрямитися.

Бактеріальна інфекція

Вірусні хвороби вражають стебла і листя, плоди стають чорними і гниють. Які б не були інфекції, всі вони є причиною, чому скручуються листя у томатів. Щоб уникнути хвороб, необхідно правильно удобрювати і поливати помідори, забезпечувати необхідний температурний режим.

Правильне протруювання насіння перед посівом також дасть позитивні результати. Якщо Ви збираєте насіння самі, то вибирайте тільки здорові рослини. Якщо помідори все одно захворіли, тоді купите в спеціалізованих магазинах фунгіцидні препарати. Вони не тільки захистять рослини, але і буде їх і підгодовувати.

Чому в'януть листя у помідорів?

Причиною, чому в'януть листя у помідорів, є фузаріозне в'янення. У відкритому грунті хвороба поширюється на томати в південних районах, а в теплицях - всюди. Першими ознаками, крім в'янення, є ще і пожовтіння листя.

Потім в'януть цілі пагони, а після і всі рослини. Особливо швидко фузаріоз поширюється при підвищеній вологості грунту і надлишку азотних добрив. Сама хвороба передається при пересадці розсади, поливі і розпушуванні грунту. Також фузаріоз є причиною, чому в'януть помідори. Щоб уникнути фузариозного в'янення, необхідно:

  • Висаджувати помідори там, де не було хворих плодів; знищувати рослинні залишки; проводити дезінфекцію грунту в теплиці розчином мідного купоросу: 60-80 г на 10 л води. підгортати томати до висоти 15 см; проводити обробку томатів фунгіцидними препаратами.

Чому сохнуть листя у помідорів?

Фітофтора - ось причина, чому сохнуть листя у помідорів. Фітофтора виникає внаслідок частого поливу або неправильної температури в теплиці.

Крім листя, фітофтора вражає і сам плід і в найкоротші терміни здатна знищити весь урожай. Щоб цього не сталося, потрібно проводити профілактику. Здійснювати її необхідно в суху і спокійну погоду.

Якщо літо насичено дощами, тоді слід проводити обробку хімічними препаратами якомога частіше. Але тільки тоді, коли помідори ще незрілі, стиглі плоди обробляти не можна.

Проводьте підгодівлю, яка зміцнює імунітет рослин, адже чим він міцніше, тим стійкіше будуть помідори до фітофтори. Для боротьби з фітофторою можна застосовувати настоянку на основі золи і різні засоби з додаванням міді. Виконуючи необхідні заходи профілактики, Ви перестанете шукати відповіді на запитання, чому сохнуть литися у помідорів. А Ваш урожай буде смачним і здоровим!

Поділитися з друзями:

Вірусні захворювання томатів

Вірусні хвороби рослин за своїми зовнішніми ознаками часто нагадують фізіологічні порушення. І в тих, і в інших випадках спостерігається зміна забарвлення листя, їх скручування і згортання. Вірус скручування листя (ВСЛ) викликають два вірусу K і L:

  • Вірус К (мозаїчне скручування листя) проявляється у вигляді слабкої плямистості і скручування верхніх молодого листя з хвилястістю по краях. Може вражати і кореневу систему без будь-яких симптомів. Вірус передається через насіння і заражений ґрунт; вірус L. Найбільш поширений в Європі. До нас завозиться, в основному, з голландськими насінням, що не обробленими антивірусними препаратами. На першому році посадки такого насіння вірус проявляє себе точно так, як вірус К. А в наступному році уражаються нижні листки: скручуються в човник, а потім в трубку. Далі уражаються верхні листки і в результаті все втрачають свою еластичність. Контактним шляхом від хворої рослини до здорової вірус не передається.

Вірус скручування листя є підступним захворюванням, оскільки не піддається лікуванню. Єдиним виходом з такої ситуації є профілактика, яка полягає в обробці посадкового матеріалу: насіння томатів обробляють 20% соляною кислотою протягом 30 хвилин, а потім промивають проточною водою.

Вплив несприятливих погодних умов

Скручуються листя у томатів і внаслідок таких причин, як різкі перепади денної і нічної температур, особливо під час високої температури вдень і великий вологості вночі. Під час таких несприятливих для томатів погодних умов їх обприскують препаратом Епін, який володіє ростостимулюючі активністю і належить до класу природних гормонів рослин.

Як стресовий адаптоген Епін допомагає зміцненню імунної системи томатів, що робить їх більш стійкими до хвороб і скручування листя. Якщо томати вирощуються в теплиці, то скручування листя всередину означає надлишок вологи, а скручування вгору - її недолік. Згортання листя може з'явитися також при надмірній кількості в грунті азотистих речовин. Вірусні хвороби часто характеризуються просвітленням по ходу жилок, це надає рослині особливий сітчастий вигляд.

При розладах мінерального живлення просвітлення часто виникає між жилками. За зовнішніми ознаками не завжди можна відрізнити вірусну патологію від нестачі в грунті важливих для рослини поживних речовин. Якщо скручування листя викликано не вірусами, то томати не гинуть, а тільки втрачають свій зовнішній вигляд і менше плодоносять.

Сорти томатів, стійкі до хвороб

Для того щоб уникнути різних захворювань і отримати бажаний результат, слід садити такі сорти томатів, які володіють стійкістю до хвороб і несприятливих погодних умов. Це такі сорти, як: - Бліц. Вирощують у відкритому ґрунті та в теплицях.

Компактний кущ з плодами вагою 80-90 г. Стійкий до вірусу тютюнової мозаїки, фузаріозу і фітофторозу; - Харизма F1. Вирощують у теплицях. Високоврожайний з плодами близько 170 г. Стійкий до холодів, вірусу тютюнової мозаїки, фузаріозу і кладоспоріозу; - Віртуоз F1.

Легко переносить вологість і різкі перепади температур, стійкий до впливу фітофтори. Плоди великі, не розтріскуються, масою 160 г. Вирощують томати даного сорту в теплицях; - Богема F1. Низькорослий гібрид, який вирощують в теплицях і у відкритому грунті.

Плоди досягають 140 г. Стійкий до основних хвороб; - Опера F1. Вирощують у теплицях. Рослина висотою 1,5 м і плодами в середньому 100 г. Стійкий до багатьох хвороб; - Вологда F1. Вирощують у теплицях.

Кистьовий з круглими гладкими плодами вагою близько 100 г. Стійкий до тютюнової мозаїки, кладоспоріозу і фузаріозу; - Урал F1. Високоврожайний сорт для теплиць. Томати холодостійкі і стійкі до фузаріозу, кладоспоріозу, тютюнової мозаїки.

Плоди великі, масою близько 350 г; - Спартак F1. Кущ високий з великими ребристими плодами вагою близько 200 г. Стійкий до фузаріозу, кладоспоріозу і тютюнової мозаїки. Хвороби і віруси можуть перебувати в придбаної розсаді, тому досвідчені городники вирощують розсаду самі з насіння, обробленого противірусним засобом.

Хвороби і віруси вбивають і в посадковому грунті, полив його окропом. Такі заходи вбережуть від хвороб і вірусу скручування листя. Не варто турбуватися, якщо верхівка вранці має скручене листя, але вдень вони розправляються, якщо квіти яскраво-жовтого кольору, цвітуть відразу по дві квітки в кисті, якщо плоди крупніше біля основи кисті, а кисті розташовуються під тупим кутом до стебла.

  • Увійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати залишати коментарі

Ще статті про дачу і сад

Cкручіваются листя у помідор

Часом можна спостерігати таку картину: листя у помідорів починають скручуватися по центральній жилці. Чому ж таке відбувається? Листя томатів може скручуватися при надлишку добрив в грунті. Лист в результаті стає схожий на баранячий ріг.

  Чому скручуються листя у помідор? Найчастіше це відбувається в перші тижні після посадки розсади томатів, коли рослини приживаються. Поступово, протягом росту рослин і особливо до початку наливу плодів листочки випрямляються.

Тому дане скручування не представляє будь-якої небезпеки для томатів. Якщо ж скручування листа доповнюється потовщенням стебла і розвитком потужних пасинків, - це ознака надлишку азоту. Надлишок азоту шкодить плодоутворення.

Щоб зменшити кількість азоту, досить одноразово рясно полити рослини, щоб промити верхній шар грунту. При цьому важливо, щоб вода могла піти з дільниці, а не застоювалася біля рослин.

В іншому випадку ваші томати постраждають не тільки від надлишку азоту, але і від надлишку вологи. Допоможе відновити рівновагу і внесення золи. Зола багата фосфором, калієм і мікроелементами.

Слід також знати, що томатам категорично протипоказаний свіжий гній, оскільки він сприяє сильному росту листя рослин і потовщує стебло, завдаючи шкоди плодоутворення. Краще недогодувати томати добривами, ніж перегодувати їх. Якщо ж ваші помідори жирують, то можна допомогти їм трохи скинути надлишки.

Не поспішайте з першим пасинкуванням. Нехай бічні пагони ростуть до 10-12см в довжину, і тільки потім видаліть їх. Друга причина скручування листя помідорів - це недолік води. В цьому випадку листя помідорів скручуються уздовж всієї осі, утворюючи човник.

У такій ситуації рослинам доведеться досить довго - близько двох тижнів - відновлюватися. Намагайтеся не допускати цього: своєчасно поливайте рослини, провітрюйте, при необхідності притіняти. Однак причиною другого виду скручування цілком може виявитися і вірусна інфекція.

Захистити рослини від всіляких інфекцій (а у томатів їх зустрічається чимало) вам допоможе правильний догляд за рослинами: своєчасний полив, оптимальна температура, світло і харчування. Якщо ж ви бачите, що кущ томату зовсім зачах, його листя скрутилися в ниточки, квітки не стають плодами, або у рослини потворні дерев'янисті плоди, - видаляйте такі рослини. І ні в якому разі після контакту з хворим рослиною не торкайтеся до здорових!

Скручуються листя у помідор в теплиці

Якщо ж така проблема з'явилася у дорослих томатів, спостерігається уповільнення росту рослин, то варто перевірити температуру в теплиці і згадати необхідний температурний режим вирощування томатів. Як бачите, на питання «чому скручуються листя у помідорів» відповідей чимало - необхідно проаналізувати кілька факторів, що впливають на розвиток рослин, і тільки потім робити висновки.

Скручуються листя помідор під плівкою

Якщо ви тільки висадили свої помідори на грядку і дбайливо вкрили їх зверху для захисту від холоду плівкою, то в даному випадку листя можуть почати скручуватися через елементарну спеки - не забувайте провітрювати молоді помідорчики, забезпечуючи їм комфортні умови для подальшого зростання. Крім того, обов'язково стежте за своєчасним поливом - приживаються рослинам це дуже важливо, і нестача води теж може привести до згортання листа. При цьому не забувайте, що надлишок води теж не приносить користі і призводить до сумних наслідків. Це цікаво:

Сортова особливість

Досить багато сортів помідорів, особливо високорослих (індетермінантних), з тонкими стеблами і листям, сильно порізаними і звисаючими або злегка закручуються донизу. Це не захворювання - просто треба знати, що такий особливістю володіють такі популярні сорти як Фатіма, Японський краб, Оксхарт, Медова крапля, та й добра половина помідорів чері. Під час висадки розсади зверніть увагу на стан листя - якщо вони у всіх кущів однаково тонкі і злегка загорнуті - турбуватися, чому листя скручуються, не варто.

Висока температура повітря

Скручування листя у томатів часто спостерігається в спекотну літню погоду, особливо, коли дмуть суховії. Таким чином рослина намагається зменшити площу випаровування такого цінного вологи.

Зазвичай увечері, в сутінках, лист розгортається та стає нормальної форми, щоб у нічний час отримати більше роси і відновити баланс. Допомогти рослині можна тільки одним способом - притенить.

Для цієї мети як на відкритих грядках, так і в теплиці відмінно підходить білий спанбонд або лутрасил, накинутий на рослини в самий полудень. А ось поливати томати дощуванням категорично не радимо.

Якщо робити це на сонце - від крапель води, що працюють як мініатюрні лінзи, лист отримує опіки, а якщо освіжати вранці або ввечері - це прямий шлях до захворювання фітофторозом. Ще радимо обов'язково мульчувати грунт на грядках і в теплиці. 8-10 см скошеної трави, лісової підстилки значно будуть охолоджувати коріння в саму спеку і рослині буде набагато комфортніше.

Недолік вологи

Це найпоширеніша причина, чому відбувається скручування листя у томатів. Багато овочівники або не приділяють уваги поливу взагалі, сподіваючись на дощ, або виконують їх неправильно - поливають часто, але невеликими порціями.

Але так змочується тільки верхніх шар грунту - 3-5 см, а коріння в основному розташовані глибше, і томат страждає від нестачі вологи. Правильний полив робити досить раз в 2-3 дня на не вкритих грядках і 1 раз в 5-7 днів на замульчувати, але при цьому на плодоносний кущ треба вилити відро води. Робити це треба не одночасно, а розділити на кілька порцій, щоб вода не розтікалася по сторонам, а вся потрапила до коріння.

Надлишок вологи

Надлишок, як і недолік, може стати причиною, чому відбувається скручування листя у томатів, але тільки краї їх загортаються вгору. Під час затяжних дощів в глинистих ґрунтах вода повільно йде на глибину, і коріння томатів буквально задихаються від нестачі повітря.

Уникнути цієї проблеми можна ще в період висаджування розсади, наповнюючи лунку рихлим грунтом. А в період вегетації зробіть невеликі канавки від кущів в сторону для відведення води від коренів.

Шкідники: тля, білокрилка, червоний павутинний кліщ

Ці садові шкідники рідко, але все-таки вражають томати, особливо, коли грядки великі, а також, в теплиці. Поселяються вони на нижній стороні листя і активно висмоктують соки, внаслідок чого листки скручуються всередину, жовтіють, з'являються некрозні плями і жовна. Виявивши шкідників, треба терміново рятувати рослину.

Якщо комах небагато, спробуйте народні методи - настій попелу, чистотілу, цибулиння.

Якщо не допомагає - один із сучасних препаратів, наприклад, Банкол, Акарін, Карбофос (Фуфпнон), Актеллік. Системні препарати типу Актара, Танрек, Біотлін не можна використовувати для рослин, де вже зав'язалися помідори, так як токсичні речовини можуть накопичуватися в плодах протягом 2-4 тижнів.

Недолік поживних речовин

Це трапляється часто, якщо з якихось причин кущі не підгодовують хоча б раз на два тижні. Особливо часто це відбувається в теплицях, де повітря сильно прогрівається, а грунт немає. Рослина не має можливості накопичувати мікроелементи в достатній кількості. При цьому скручування листя у томатів супроводжується зміною кольору, а центральна жилка стає грубою і опуклою:

  • При нестачі фосфору вони стають червоно-фіолетовими, особливо з нижньої сторони і прожилки, а верхня частина ніби сіріє; при нестачі цинку лист загинається вниз, верхівки пагонів також скручуються і стають грубими і крихкими; скручування молодих листочків і їх посветление свідчить про нестачу бору; здрібніння пагонів, загортання листочків в трубочку - ознака дефіциту міді та сірки; при нестачі кальцію краю листочків закручуються вгору, а за кольором вони стають блідими, жилки біліють, починається некроз; при дефіциті заліза лисяча жовтіють, стоншуються і обвисають.

Виправити ситуацію можна правильно підібраною підгодівлею. Якщо визначити точно, якого мікроелемента не вистачає і чому, то універсальний спосіб - обприскати розчином імуномодуляторів: в жарку погоду - Цирконій; в прохолодну і дощову - Епін; між ними - застосовувати Растворин (2 ст. ложки на відро води) для загальних підгодівлі.

Вірус тонколисті

Як правило, розвивається тільки при тривалій посусі і надлишку освітленості в теплиці. Рослини при цьому не гинуть, але врожайність дуже слабка, плоди дрібні, зморщені, з жорсткою серединою. Можна спробувати врятувати їх таким чином: з перервами в 2-3 дня послідовно обприскати лист розчином сечовини і блідо-рожевою марганцівки, а від надлишку сонця - притенить синтетичним матеріалом.

Якщо це не допоможе, то рослина краще видалити з грядки і спалити, щоб вірус не поширювався.

Бактеріоз томатів

Хворі томати погано ростуть, у них укорочені пагони, дрібні і потворні квітки, а листя скручуються, як правило, тільки дорослі рослини. Молоденькі просто ростуть тонкими і сильно перистими.

Захворювання передається насіннєвим шляхом, причому хворі рослини заражають грунт. Вилікувати такі томати практично неможливо - лише видалити і потім знезаразити грунт розчином марганцівки і подальшим посівом гірчиці як сидерат - її фітонциди вбивають збудників хвороби, а зелена маса після перепревания стане відмінним джерелом гумусу.

Неправильне пасинкування

  • Якщо після посинкованія листочки помідорів загортаються в воронку - значить, ви перестаралися з цієї маніпуляцією. По-перше, пропустили оптимальний час, коли пасинки досягли 5-7 см в довжину. По-друге, одночасно видалили занадто багато вегетативних частин. Скручування листя помідорів в такій ситуації - реакція на стрес. Зазвичай при цьому і масово осипаються квіти. Вихід, просто зробити позакореневе підживлення, і через тиждень рослина оговтається. Правда, частина врожаю буде втрачена.

Надлишок органічних добрив

Мало - погано, а багато - ще гірше. Переізбиточной внесення гною (особливо свіжого), полив нерозбавленою до потрібної концентрації рідиною або трав'яними настоями призводить до того, що рослина не може вже засвоїти стільки поживних речовин і скручує лист, щоб зменшити фотосинтез. А, крім того, випаровування і виділяється від бродіння органічних речовин аміак призводять до опіків, від чого листя згортаються і відмирають.

Поділитися з друзями: