Полив томатів після висадки в теплицю :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Полив томатів після висадки в теплицю

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Полив томатів після висадки в теплицю

Як доглядати за помідорами в теплиці?

Тепличний спосіб вирощування помідорів дозволяє отримувати урожай в періоди, коли у відкритому грунті це зробити неможливо. Використовуючи сучасне полікарбонатне покриття, можна вирощувати рослини ранньою весною без додаткового обігріву. Розглянемо, що ж включає в себе догляд за помідорами в теплиці з полікарбонату.

Висаджувати розсаду томатів

Догляд за помідорами в теплиці починається з висадки підготовленої розсади на місце постійного зростання. Від якості виконаної посадки в грунт залежить подальший успішний розвиток дорослих рослин і врожайність плодів помідорів. До висадки розсада помідорів повинна володіти наступними параметрами:

 • Висота рослини 25-35 см; наявність першого бутона (можливо, розкриття першої квітки); темно-зелене забарвлення пагонів і листя; діаметр головного стебла в зоні кореневої шийки не менше 1 см; наявність не менше 7 добре розвинених справжніх листків; коренева система повністю обплутує кому субстрату і має тільки білі живі корінці.
 • Необхідно висаджувати за певною схемою, яка залежить від особливостей вирощуваного сорту. При загущеній посадці рослини будуть один одного затінювати, витягуватися, що призведе до схильності розвитку захворювань і зниження врожайності. При сильно розрідженому розташуванні розсади буде не використана теплична площа, що призведе до недобору загального врожаю. Тому необхідно вибирати оптимальну схему посадки і рекомендується використовувати наступні параметри:

 • Ранньостиглі детермінантні сорти з формуванню в 2-3 стебла висаджують за схемою 60х40 см. Детермінантні томати з 1 головним стеблом висаджують щільніше - 50х30 см. У індетермінатних високорослих помідорів схема висадки розріджена - 80х70 см.
 • Стаканчики з якісної розсадою садять в лунки, заглиблений до 3-5 см. Якщо рослини переросли, то стебло помідори можна укладати в грунт на глибині не менше 10 см, викопавши при цьому канаву. На стеблі легко утворюються додаткові корені, які зможуть інтенсивніше живити доросла рослина.

  Як доглядати за помідорами в теплиці після розсаджування?

  Багато факторів впливають на приживлюваність розсади і подальше зростання помідорного рослини. Розглянемо докладно важливі моменти при догляді за помідорами.

  Температура

  У період адаптації розсади в нових тепличних умовах температуру повітря необхідно тримати в оптимальних межах від +22 до +25 градусів, при цьому грунт повинен вже прогрітися вище +15 градусів. При таких умовах рослини швидко дають нові коріння і вони начитають інтенсивно рости. Догляд за помідорами в теплиці з полікарбонату включає в себе необхідність постійного відстеження температурного режиму.

  Полікарбонат має високі теплоізоляційні властивості і хороше світлопропускання, тому в сонячну погоду температура повітря в денні години може різко зрости і дійти до критичної для рослин (вище +35 градусів). Відкриті двері і фрамуги дозволять зменшити температуру. Якщо в теплиці відсутній постійний обігрів, то при ймовірному настанні заморозків необхідно встановити додаткове джерело тепла. У його якості може бути використані різного виду пальники, теплові гармати або просто гасові лампи.

  Полив

  Перед посадкою бажано 2-3 дня не поливати розсаду. Вона не буде ламкою і отримає додаткову загартування. Відразу після розсаджування помідорів необхідно провести рясний полив. Це є одним з важливих правил догляду за помідорами в теплиці.

  Необхідно створити контакт коренів з грунтом. Якщо цього не зробити, рослини можуть прівянуть і потім довго хворіти, що в підсумку негативно позначиться на врожайності. Подальші поливи проводять при підсиханні верхнього шару ґрунту.

  Рівень вологості тримають на рівні 85% від повної вологоємності. Найпростіший спосіб визначення проводять стисненням в кулак грунту з шару нижче 10 см. Якщо після розкриття долоні утворюється нерассипающійся грудку і він не мажеться на руках, то вологість оптимальна, при розсипання грудки потрібно полив. У спекотні дні літа іноді необхідний щоденний полив або навіть два рази на добу. Надмірний перелив грунту згубний для коренів, тому при прохолодній погоді поливи повинні проводитися не частіше одного разу на 3-4 дні.

  Добриво

  При посадці розсади на дно лунки необхідно насипати стартове добриво. Для цього використовують 20 г нітроамофоски з вмістом N16P16K16.

  Коріння не повинні контактувати з гранулами через небезпеку опіків, тому їх перемішують з грунтом. Підживлення належать до найбільш відповідальних робіт в догляді за помідорами в теплиці. Їх проводять щотижня з подальшим поливом.

  Томати дуже вимогливі до змісту елементів живлення в грунті, особливо до фосфору. В арсеналі городника-томатник повинні бути монокалийфосфат і нітрат калію. Це два швидкодіючих добрива, які заповнять потребу помідорного рослини в макроелементах.

  Їх беруть по 20 г кожного, розчиняють в десятилітровому відрі з водою і поливають не менше 10 кущів.

  Запилення

  Догляд за помідорами під час масового розкриття бутонів включає операції, що поліпшують освіту зав'язі. Томати мають самопильні квітки. Щоб пилок висипалася і потрапила на товкач досить злегка потрясти помідорне рослина.

  Цю операцію виконують в першій половині дня в сонячну погоду. Під час провітрювання в теплицю залітають комахи, які допомагають квіткам запилюватися. Дуже добре це роблять джмелі. Можна в теплицю поставити вулик з джмелями, щоб збільшити зав'язування плодів. Дотримуючись всі описані правила догляду за помідорами в теплиці, можна отримати рясний урожай смачних помідорів.

  Як доглядати за помідорами в теплиці (відео)

  Ціна на кожну систему зрошення різна, так як може використовуватися різноманітне обладнання. Порада. Зрошувати вже пророслу розсаду потрібно за 2-3 дня до висадки в грунт. Якщо він не зволожений, то після посадки варто полити його.

  Якщо ж він вологий, то зрошення проводиться тільки на наступний день або через день.

  Ручний полив в теплиці томатів

  Цей тип поливу томатів у теплиці відрізняється своєю простотою . Його використовували ще тоді, коли на дільницях не було можливості споруджувати колодязі або прості резервуари для збору води. Полягає він у тому, що всі дії виконуються своїми руками за допомогою підручного інструменту:

  • Ємностей великого обсягу зі спеціальною лійкою. Проста лійка. Відро.
  • Якщо використовується лійка, то полив буде виконуватися по методу дощувального зрошення, так як вода до куща томата потрапляє зверху. Якщо ж використовується відро, то тут трохи інша система. Спочатку біля висаджених рядів розсади за допомогою сапи робляться борозни невеликої глибини. Вони повинні бути і з тієї, і з стій боку ряду. За допомогою відра вода виливається в цю борозну. Але тут головне правильно розрахувати кількість води для одного ряду. Якщо грунт вспушенй, то буде поглинати рідину дуже швидко і багатьом в цей момент здається, що томатам не вистачає вологи.

  Порада. Перед тим, як продовжити ручної полив потрібно буде за допомогою спеціальної палиці, на якій розташований датчик перевірити стан вологості грунту опустивши її на глибину до кореневої системи куща.

  • І знову ж таки, вода в такій борозні не повинна застоюватися, щоб не було гниття кореневої системи. Якщо вода не проходить при добре вспушенй грунті, то його вологість досить висока і полив в цей день томати не варто. Для ручного поливу в парнику томатів необхідно щоб було на ділянці постійна подача води або спеціальна ємність великого літражу, в яку за допомогою насосного обладнання закачуватиметься рідина. Як правило, до такої ємності дуже часто приєднують шланг зі спеціальною крапельницею, яка може здійснювати крапельне і дощувальний зрошення.

  Основною незручністю такого методу є те, що шланг потрібно буде постійно перетягувати. Аналогічні дії відбуваються і з використанням відра або лійки.

  Механічний полив томатів в парнику

  Механічна система поливу дуже схожа з ручною системою, тільки тут бере участь більшу кількість труб і різноманітних пристосувань для зрошення томатів. Для того, щоб полив був механічним знадобиться:

  • Труби із пластику й шланги. Крапельниці з різними системами зрошення. Колодязь, свердловина або труба центральної подачі води. Насосне обладнання. Резервуар або ємність великого обсягу.
  • Спочатку в свердловині встановлюється наносне обладнання. Є певна інструкція його підключення і для того, щоб всі дії були виконані правильно, найкраще запросити фахівця в цій галузі. Вмикати і вимикати насос є можливість від пульта управління, який знаходиться в будинку або безпосередньо на самому обладнанні. Все залежить від типу і способу установки насосної станції. Далі труби прокладаються до резервуару, який буде використовуватися для поливу в парнику в разі відключення електричної енергії ручним методом або за допомогою шлангів. Потім в парнику будуть розміщуватися труби для поливу. Вони можуть бути вгорі, що забезпечить різноманітне зрошення томатів або всередині грунту, за допомогою якого буде проводитися крапельне зрошення. Чому краще всього використовувати пластикові труби для спорудження системи зрошення в теплиці? Все досить просто. Вони дуже міцні і жорсткі і дуже легко піддаються розрізання та скріпленню.

  Порада. На кожній трубі, яка буде використовуватися для поливу ряду томатів потрібно встановити крани, які будуть обмежувати подачу води до розсади і знизять тиск напору. При такому виборі поливу томатів є можливість заощадити час, яке б було витрачено на зрошення кожної грядки ручним шляхом.

  Автоматичний полив в парнику томатів

  Цей спосіб зрошення томатів у теплиці стає дуже популярним останнім часом. Дуже часто використовується він для зрошення досить великих площ посадки культури. Є кілька видів автоматичного зрошення в теплиці:

  • Крапельне. Дощувальне. Внутрішньогрунтовий.

  Порада. Самополів в теплиці вибирається на основі самого сорту томатів, так як є такі види помідорів, які не люблять зайву вологу середу. Для того, щоб організувати автоматичний полив в теплиці обов'язковою умовою буде наявність постійної подачі електричної енергії, так як все обладнання працює тільки на його основі. Також буде потрібно:

  Правильний полив

  Дуже важливим, як не дивно, є саме полив помідор. Тому, без сумніву, важливо розібратися, як же часто стоїть поливати культуру. Адже саме з водою коріння отримують всі необхідні поживні речовини.

  Цей унікальний і смачний овоч буде добре розвиватися, якщо грунт, в якому вирощується культура, буде насичений вологою на 85-90%. Перевірити це можна самому одним з простих методів: стиснувши в руці грудку землі з глибини 10 см від поверхні.

  Якщо кому сформувався, а при легкому натисканні розпався, значить, вологість грунту підходяща. В інших випадках доведеться уточнювати, наскільки часто потрібно поливати розсаду для досягнення оптимального рівня вологості.

  Вода - це життєвий джерело. І не тільки для людини, але і для рослин. І «правильний» полив розсади помідорів полягає в тому, щоб дотримуватися обсяги води і регулярність відповідно до періодами росту майбутніх саджанців.

  Полив сіянців

  Для тих, хто вирощує насіння в теплиці, перший раз поливати сходи томатів треба через 2, а краще 3 дні після того, як сіянці зійдуть масово. Нагадає про полив грунт - верхній шар до цього часу почне підсихати. Обприскувач послужить хорошим помічником для тих, хто вперше зайнявся вирощуванням помідорів у теплиці і тим, хто побоюється «залити» нещодавно з'явилися ніжні сходи. При цьому варто акуратно провести процедуру, щоб на рослини практично не потрапляла вода. Подальший полив майбутніх томатів повинен бути помірним і регулярним. Допускати, щоб грунт в теплиці пересихав не варто, але і не потрібно його заливати. Один раз в місяць в воду для поливу додають органічні добрива

  Полив пікірувати сходів

  За два дні перед процесом пікіровки, а цей період визначає наявність перших 3-4 листочків, сходи треба полити останній раз. Таким чином, грунт до моменту пікіровки буде ще вологим, але розсипчастим. Поливати розсаду після пікіровки можна ще днів 4-5.

  Щоб отримати добре розвинені саджанці томатів з сильною кореневою системою, потрібно пересаджувати їх в ємності з піддонами для поливу. Пояснюється це тим, що коріння після пікіровки, щоб отримати вологу, почнуть тягнутися і міцніти. Через 5 днів після проведення пікіровки, знову полити грунт і встановити графік, за яким би подальший полив проводився один раз на сім-десять днів.

  Кількість води і регулярність буде поступово змінюватися в залежності від періоду зростання розсади, тому як дорослі саджанці помідорів вимагають більше вологи.

  В цілому, стан самих рослин і ґрунту підкажуть про полив початківцям підсихати верхнім шаром. Рясним же полив треба зробити перед датою висадки розсади томатів у відкритий грунт. Так ви зможете пересадити розсаду з мінімальними пошкодженнями коренів.

  Полив розсади на відкритих ділянках

  Після посадки у відкритий грунт, саджанці томатів потрібно поливати не дуже часто, але при цьому досить рясно. Погано впливає на розсаду помідорів убогий рідкісний полив, який виготовляється дуже часто рясно.

  У другому випадку вода знизить температуру в грунті, і в подальшому це може позначитися на зав'язі плодів. Багато хто починає рясно поливати саджанці відразу після посадки. Але, насправді, розсада помідорів не вимагає цього. По-перше, перед висадкою вона рясно полилася. По-друге, цього поливу досить коріння помідорів, щоб вони добре прижилися і вкоренилися в грунті. Надалі, вже укорінена розсада помідорів поливається за схемою:

  • В період появи зав'язі земля повинна бути оптимально зволоженою, щоб рослини отримували вологу в достатку; з початку цвітіння і до появи плодів помідорів, рівень вологості зобов'язаний бути помірним; в спекотні сонячні дні полив повинен проводитися рано вранці або приблизно 2,5-2 години до того, як сонце сяде; коли на вулиці похмуро, то поливати саджанці помідорів можна в будь-який час.

  Полив тепличної розсади

  Розсаду в теплиці теж слід поливати з обережністю, щоб не допускати застою води на поверхні грунту. Перший полив варто здійснювати після появи перших сходів помідорів.

  Наступну таку процедуру потрібно проводити, коли саджанці трохи зміцніють, приблизно через 2 тижні. В цілому, полив навесні не повинен бути надмірним. Досить буде зволожувати грунт раз в 8-10 днів.

  У літній період в теплиці полив повинен здійснюватися досить часто, наприклад, раз в 5-7 днів. Одній рослині вистачає 2,3-3 літра води. Зазвичай для зручності здійснення поливу бочка з водою поміщається в теплиці. Однак її присутність гарантує зайві випаровування.

  А від підвищеної вологості розсаду томатів варто оберігати. Тому бочку слід накрити плівкою або більш щільним матеріалом. Воду для поливу беруть кімнатної температури. Оптимальною є води 18-22 градусів.

  Обприскувати розсаду не потрібно. Варто постаратися розподіляти струмінь між стеблами безпосередньо на землю. Здійснивши полив, слід почекати, поки грунт насититься вологою і злегка розпушити його.

  У разі якщо грунт щільна і вбирання відбувається повільно, його можна додатково прискорити за допомогою городніх інструментів. Наприклад, використовуючи вила, можна зробити кілька проколів між рядків помідорів.

  Після того, як вся вода вбралася, треба ненадовго відкрити двері і вікна в теплиці, щоб провітрити її. Поливати саджанці в останній раз треба приблизно за 2-2,5 тижні до збору врожаю. Наситила коріння віддадуть вологу плодам. Відповідно, дозрівання прискориться.

  Полив в міні-теплиці

  Часто розсаду помідорів вирощують на підвіконнях з насіння в саморобній теплиці. Але мало хто знає, що це клопіткий процес, так як нормальну вологість створити сходам складніше. Щоб забезпечити хорошу схожість і отримати міцні саджанці, можна скористатися деякими порадами «бувалих» городників:

  • Додатково біля міні-теплиць розставити відкриті ємності з водою, щоб розсаду підживлювала додаткова волога; до утворення перших листків можна злегка обприскувати сходи томатів водою з розпилювача.

  Так як посадка насіння в міні-теплиці відбувається, як правило, в лютому, коли опалювальний сезон в самому розпалі, можна використовувати ще один ефективний метод - розвісити на батареї під підвіконням з розсадою помідорів мокрий рушник. Випаровуючись, волога буде створювати сприятливі умови.

  Підживлення необхідно влаштовувати розсаді вже після її пікіровки по окремим ємностях. У них розсада томатів буде ще близько 20 днів, поки не настане дата висадки їх у відкритий грунт.

  Правила поливу розсади помідорів до і після висадки не так вже й складні. Дотримуючись їх, Ви не витратите багато часу і сил. Головне, проводити процедури вчасно відповідно до дорослішанням рослин, і тоді Ви отримаєте міцну розсаду і хороший урожай.

  Поділитися з друзями:

  Помідори або томати - багаторічна трава сімейства пасльонових з плодами-ягодами. Батьківщиною культури є Південна Америка. Довгий час вважалося, що томати отруйні, і вживати їх в їжу не можна, тому вирощували тільки в декоративних цілях.

  Але в кінці 17 століття помідори стали використовувати в кулінарії.

  Поливання помідор в теплиці: рекомендації

  Щоб зібрати багатий урожай, потрібно правильно доглядати за овочами. Основний догляд полягає в поливі, запиленні і провітрюванні. Поливати помідори в теплиці потрібно на 12-15 день після висадки. Цей овоч не особливо любить вологий грунт, тому Вам потрібно дотримуватися норм поливу: до цвітіння - 4 л на 1 кв. м., під час цвітіння - 12 л на 1 кв. м. Поливати помідори рекомендується кожні 6 днів. Температура води повинна бути не нижче 22 градусів. Слідкуйте, щоб вологість в теплиці НЕ наростала, це заважає запиленню квітів. Томати в теплиці також потрібно запилювати механічним шляхом. Для цього Вам доведеться щодня струшувати суцвіття. Проводити запилення краще вдень в сонячну погоду. Після цього рослина потрібно полити, а теплицю - провітрити. Провітрювання - важливий елемент по догляду за томатами в теплиці. Щоб регулювати вологість в теплиці, в ній необхідно зробити кватирки. Для томатів оптимальною температурою є 19-22 градусів вдень і 16-20 градусів вночі. У період цвітіння і плодоношення температура повинна бути на 2 градуси вище (але не вище 27 градусів).

  • Ніякого силікону: крем для збільшення грудей

  Крапельний полив помідор в теплиці

  Завдяки сучасним технологіям став доступний крапельний полив помідор в теплиці. Ви можете купити в магазині готовий пристрій для цього або придбати необхідні елементи і зробити пристрій самостійно.

  Одна крапельна установка може полити до 50 кв. м. грядок. Система дозволяє не тільки зволожувати грунт, а й розбризкувати добрива. Крапельний полив дозволяє заощадити воду, але не електроенергію .

  Існує дві системи поливу: автоматичний і напівавтоматичний. Перед покупкою пристрою вивчіть характеристики кожного виду. Це дозволить Вам з'ясувати продуктивність, споживання електроенергії та ін. Параметри.

  Крапельний полив дозволить Вам уникнути виснажливої ​​фізичної праці, що особливо важливо для літніх і ослаблених людей!

  Чим підгодувати помідори в теплиці?

  • Не потрібно забувати про підгодівлі помідор в теплиці. Вносити добрива необхідно з моменту формування першої зав'язі. Залежно від фази зростання застосовуються різні засоби: рідкий коров'як, сульфат калію, деревна зола і суперфосфат. Під час вегетації потрібно проводити 4 кореневі підживлення. Першу радять робити через 20 днів після посадки розсади на постійне місце. Для цього візьміть 1 ст. л. нітрофоски, 500 мл рідкого коров'яку і 10 л води з розрахунку 1 л добрива на кожну рослину. Другу підгодівлю проводять через 10 днів після першої. Для цього візьміть 1 ст. л. повного добрива і 1 ч. л. сульфату калію на 10 л води з розрахунку 5 л на 1 кв. м. Третю підгодівлю проводите через 12 днів після другої. Для цього візьміть 1 ст. л. суперфосфату і 2 ст. л. деревної золи на 10 л води з розрахунку 8 л на 1 кв. м. Коли рослина почне плодоносити, його потрібно буде удобрювати наступним складом: 1 ч. л. гумату натрію, 2 ст. л. суперфосфату на 10 л води. Цим складом потрібно поливати з розрахунку 5 л на 1 кв. м. Така підгодівля прискорює дозрівання плодів.

  Чому жовтіють помідори в теплиці?

  Причин, за якими томати можуть жовтіти, кілька. Одна з найпоширеніших - нестача поживних речовин (зокрема азоту). В цьому випадку жовтіють нижні листки, а не прожилки.

  Якщо змінюють колір тільки нижні листочки рослини, а нові ростуть зеленими і здоровими, турбуватися не потрібно. Також листя у помідорів в теплиці можуть жовтіти через розсади.

  Якщо розсада була добротною, але переросла і при пересадці в теплицю в горщику був кого з коренів, які сплелися в щільний клубок, помідори почнуть жовтіти аж до верхніх листочків. Відбувається це через те, що сплетені корені починають хворіти і повільно відмирати, поживні речовини не надходять до листя, через що вони жовтіють. Щоб у Ваших помідор не було жовтого листя потрібно дотримуватися кількох правил:

  • Чи не перетримуйте розсаду будинку; Чи не висаджуйте насіння раніше, ніж це передбачено термінами посадки; Забезпечте кожного куща томатів обсяг землі від 3-х л; Приготуйте слабкий розчин добрив, щоб забезпечити культурі харчування. На 1 л води візьміть 10 г засобу, максимальна концентрація солей якого не більше 1процента. Якщо Ви купили рідке добриво, то розведіть 10 мл в 1 л води. Розчин більшої концентрації робити не можна, інакше рослина отримає сильний опік і загине. Приготованим складом обприскати листя томатів.

  Листя у помідор в теплиці можуть жовтіти і з інших причин: кореневі шкідники (капустянка), низька температура ґрунту, недостатня акліматизація культури. У цих випадку також допоможе обприскування легким розчином добрив.

  Чому в'януть помідори в теплиці?

  Однією з найбільш частих причин в'янення томатів є фузаріоз, що представляє собою грибкове захворювання, яке вражає цю культуру в теплицях. Фузаріоз розвивається при постійній посадці рослини в одну і ту ж грунт, під час великого перепаду температури і вологості.

  Поразка відбувається під час висадки розсади або розпушування грунту після поливу. Фузаріоз проявляється не відразу, а під час формування плодів. Саме в цей період томати слабшають і стають уразливими.

  Ознаками фузаріозу є пожовтіння і в'янення нижніх листя рослини. Поступово процес старіння прогресує: листочки набувають жовтого забарвлення і скручуються, жилки стають світлими, черешки деформуються. Рослина повільно гине. Щоб перемогти захворювання потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

  • Слідкуйте за станом кущів. При виявленні хворих рослин, негайно знищіть їх; Регулярно провітрюйте теплицю і дотримуйтесь необхідний температурний режим; Чи не висаджуйте помідори в ту ж грунт, що і в минулому році. Якщо це неможливо, пропарьте грунт під температурою 90 градусів; Після збору помідор, приберіть з теплиці все рослинні залишки; Проводьте дезінфекцію грунту в теплиці розчином мідного купоросу (70 г на 10 л води); Для лікування фузаріозу купите в магазині препарат Превікур, Хом або ін. Подібні склади. Обробляйте ними томати за інструкцією.

  Помідори - популярні овочі, які багато дачники вирощують на своїх ділянках. У томатах міститься велика кількість вітамінів і мікроелементів. З них можна готувати салати, соуси, супи, робити пюре і додавати в різні страви.

  Якщо дотримуватися правил вирощування томатів у теплиці, Ви отримаєте відмінний урожай! Читайте також:


  Когда отгребать землю от чеснока

  Пожовтіло листя у розсади помідорів

  Томат ямал характеристика та опис сорту

  Підживлення помідорів після посадки дріжджами

  Чому розсада помідорів не росте

  Всхожесть картофеля после посадки

  Вирощування кавунів в сибіру у відкритому грунті

  Волгоградські помідори опис вирощування

  Як садити розсаду помідорів

  Перец выращивание и уход в теплице

  Вирощування арахісу в домашніх умовах відео