Как опыляются огурцы в теплице :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Как опыляются огурцы в теплице

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Как опыляются огурцы в теплице

Днем оптимальна температура + 20-25 ° С.

Вночі вона не повинна опускатися нижче + 14 ° С. У дуже спекотні дні не забувайте регулярно провітрювати теплицю (можна залишити її відкритою на весь день).

Вологість Потрібна підвищена вологість для гарного росту. Підтримуйте вологість в межах 80%. Це самі ідеальні умови для огірків в теплиці. Полив

Взимку поливайте по разу щотижня вранці або вдень в сонячні дні. У теплі періоди по 2 рази на тиждень, в сонячні дні раз на два дні.

Юну розсаду крім поливання обприскуйте повністю.

Квітучі рослини потрібно поливати тільки під корінь, інакше можна збити пилок.

Розпушування Регулярне і не дуже глибоке розпушування дозволяє поліпшити повітропроникність грунту і запобігає гниль коренів.

? Подкормка огурцов. Огурчики нужно регулярно подкармливать (раз в две недели).

Проводите эту процедуру после полива. Первое внесение удобрений произведите, когда у растения появится 3-ий истинный листик. За весь сезон подкармливаем около 5 раз.¦ Некорневые подкормки.

Если огурцы в теплице ослабнут и снизят свою активность –  необходимо провести некорневую подкормку. Такая процедура может увеличить на 15-20% урожай огурцов и качество самих плодов. Некорневую подкормку делайте только в хмурую погоду, либо ближе к вечерку.

 • Сечовина (10-15 г), суперфосфат (10-20 г), хлористий калій (10-15 г), матковий розчин мікроелементів (1 таблетка або 10 мл).

| Кореневі підгодівлі. Кореневі підгодівлі потрібно вносити на глибину в 4-5 см з відстанню від стебла рослини в 6-7 см.

 • Суперфосфат (10-15 г), хлористий калій (3-8 г) на кв. м. Органіка: розчин коров'яку з водою (пропорція 1х5), курячий послід з водою (пропорція 1х10) або зола з водою (2 склянки на 10 л).

Формування ліани огірків

Формування огірків потрібно проводити в умовах зниженої вологості - так рослини легше перенесуть процедуру і швидше заживуть. Через пару-трійку днів після висадки розсади нам потрібно підв'язати стебла рослин до опори. Для цього зручна шпалера. Уздовж всієї гряди натягніть дріт в три ряди на висоті:

 • 1 ряд 15-20 см; 2 ряд 60-80 см; 3 ряд 150-180 см.

До них шпагатом ми і будемо підв'язувати батоги огірків в теплиці. Можна використовувати і готову сітку з полімеру, яку потрібно розташувати, трохи нахиливши, у вигляді намету. Шпалера полегшать догляд за огірками, підвищать їх врожайність і дозволять уникнути багатьох захворювань рослин. Коли ваші огірочки виростуть більш ніж на 30 см, акуратно обкрутить ліану навколо підтримуючої дроту (заведіть батіг через верхній дротяний ряд і опустіть вниз) .Потім ліана сама почне витися і чіплятися за мотузку вусиками. Формувати рослина найкраще в одне стебло.

 • Досвідчені городники давно помітили одну закономірність: чим вище огіркова ліана, тим більше хороших і міцних плодів утворює огірок.

Нижні п'ять справжніх листочків огірків в теплиці нам потрібно "засліпити" (видалити з пазух пасинки і квіти) .В наступних п'яти вузлах залиште по плоду, в наступних п'яти - по два плодики і далі по три зав'язі. Поруч з кожним майбутнім плодом потрібно залишити тільки один листочок. Як тільки огірок досягне в зростанні стелі теплиці, необхідно акуратно обламати головний стебло.

 • Ніколи! Не проводьте прищіпку одночасно з видаленням хворих, пожовклих листочків - інфекція може стрімко поширитися на всю огіркову ліану рослини і привести огірок до загибелі.

Слідкуйте, щоб підросли посадки не затінювали сусідні, регулярно прибирайте зайві листочки і пагони. Прищіпка огірків робиться вкрай акуратно і вчасно. Якщо ви станете видаляти бічні пагони, які відросли більш ніж на 20-30 см - рослина може ослабнути і знизити свій урожай.

Комбіноване вирощування

Як вирощувати огірки в комбінації з іншими видами овочів. Дуже багато початківці городники допускають одну помилку - починають вирощувати в теплицях (під одним дахом) культури з абсолютно різними, протилежними вимогами по догляду. Припустимо огірок і томат. Останній, до речі, здатний виділяти фунгіциди, які пригнічують ріст і розвиток огірків.

 • Якщо у ваших планах поєднати огірки в теплиці з іншими, протилежними за агротехніці культурами, зробити це можливо. Але тільки в такому випадку вам необхідно розділити різні види між собою акрилової перегородкою. Або розмістити їх на найбільшому один від одного відстані (в протилежних кутках теплиці, наприклад).

Порада. Значно заощадити корисну тепличну площа можна розмістивши між шпалерами з огірковим ліанами різні зелені культури (кріп, салат, пекінська капуста, цибуля та ін.). Огірки добре приживаються також і разом з баклажаном і перчиком.

Запилення огірочків

Запилення - дуже важливий процес, адже від цього залежить майбутній урожай огірків. У закритих приміщеннях, як правило, використовують самозапильних сорти огірків для теплиці. Штучне запилення таким видам не потрібно. Але воно необхідно обпилюють рослину, особливо в холодний період, коли на вулиці ще не з'явилися комахи-запилювачі (джмелі, оси, бджоли, жуки, метелики і мухи).

 • Під час цвітіння у огірочків з'являються жіночі та чоловічі суцвіття. Щоб рослина обпиляться, пилку з чоловічого суцвіття необхідно потрапити на жіноче. І причому у великій кількості (у плода багато зародкових насіння, які все потребують запилення).

Чоловіча квітка відрізняється від жіночого відсутністю потовщення довгастої форми, яке є в основі жіночої квітки. Саме це потовщення і стане майбутнім огірком. Як правило, чоловічі квіти розташовані на основному стеблі поблизу основи рослини. Розпізнати їх дуже легко. Отже, приступаємо до запилення огірків в теплиці:

 • Знайдіть запильник (чоловічий квітка або тичинка) .Сорвіте його і приберіть все пелюсточки. Тичинки візьміть за відросток і "потикайте" їм всередину жіночого квіточки.
 • Можна скористатися товстої пензликом (звичайної, для малювання) з натуральною щетиною. Нею проведіть по чоловічому квітці, щоб на щетина кисті осіла пилок (вона жовтого кольору і схожа на суху пил) .Потім пензлик з пилком опустіть всередину жіночого квітки і поводите по маточки, щоб пилок потрапила і залишилася на них. Корисні поради:

  • Уже обпилені квітки позначайте, щоб не повторити процедуру повторно. Ізолюйте бутони, які збираються розквітнути. Для цього використовуйте вату. Чоловічі квітки ізолювати потрібно трохи краще (щоб туди не змогли проникнути комахи і зібрати пилок до вас) .Опиленіе огірків в теплиці проводите на другу добу після розпускання квітів. Ідеальний час для процедури запилення - ранній ранок. Після процедури можна залишити чоловічий квітка в жіночому, щоб домогтися максимального результату.

  Днем, особливо в сонячну погоду залишайте відкритими двері теплиці, щоб комахи могли спокійно залітати всередину. Для кращого їх залучення можна обприскати рослини цукровим сиропом: цукор (1-2 ст. Л) розводять літром теплої води.

  Вирішуємо проблеми

  ¦ Мало завязей. Если ваши огурчики дают мало завязей. после сбора урожая снизьте температуру и немного подержите растения при +18°С. Дополнительно подкормите своих питомцев птичьим пометом.¦ Много завязей, а плодов нет.

  Огурчики просто "голодные". Подкормите их коровяком – это подстегнет их рост и развитие. Также можно подпитать их следующим раствором: горсть перегноя, щепотку мочевины на ведро воды.¦ Побледнели листики.

  Огіркам в теплиці недостатньо азоту. дайте їм те, чого вони хочуть: розведіть у воді (10 л) сечовину (50 г) і полийте посадки. | Дуже буйно ростуть і слабо цвітуть.

  Їм потрібна калійно-фосфорна підгодівля з розрахунку відро добрива на 8-10 лунок. Прибирати дозрілі огірочки потрібно через пару днів, не залишаючи зрілі плода на ліані. Інакше рослина знизить свою врожайність і сповільнить зростання і розвиток інших зав'язей. Наостанок пропоную подивитися дуже пізнавальне відео про три способи вертикального формування батогів огірків. До скорої зустрічі, дорогі читачі і багатого вам врожаю!

  Також на цю тему Ви можете почитати:

  Зав'язався плід - результат вдалого опиленіяВиращіваніе помідор в теплиці дає відмінні результати тільки при виконанні деяких обов'язкових процедур. Одна з них - запилення квітів, без якого неможливе утворення зав'язі.

  Навіщо запилювати томати в теплицях

  Для утворення плодів необхідно, щоб пилок з квіткових пиляків потрапила на рильце маточки. Про те, як відбувається запилення в природних умовах, знають навіть школярі.

  Цьому сприяють вітер і збирають нектар з квітів комахи, які переносять пилок на своїх ніжках. В умовах закритого грунту ці процеси теж можливі (див. Як залучити бджіл, щоб виростити хороший урожай), так як в теплу пору року, коли і відбувається цвітіння, теплиці часто відкриваються на провітрювання, а в жарку погоду не закриваються зовсім. Але якщо вирощування помідорів в теплиці відбувається взимку або ранньою весною, коли неможлива природна вентиляція і немає комах, подбати про утворення зав'язей доведеться самостійно, штучними способами.

  Не зайвими вони будуть і влітку, так як рух повітря в закритих приміщеннях і доступ в них комах все ж обмежені. Вироблена квітками томатів пилок придатна як для самозапилення, так і для запліднення сусідніх рослин. Але її якість залежить від умов навколишнього середовища, які в теплиці можна регулювати своїми руками.

  Температурно-вологісний режим

  Щоб запилення помідорів в теплиці відбувалося нормально, в ній необхідно підтримувати певну температуру і вологість. Це одна з переваг вирощування томатів в закритому грунті - зробити це під відкритим небом просто неможливо:

  • При температурі нижче 13-15 градусів якість пилку знижується через деформацію пильовиків; При підвищенні температури вище 30 градусів знижується життєздатність пилку, а при 35 градусах і вище вона стає стерильною;

  Увага! Навіть короткочасне підвищення температури до 35-40 градусів в період цвітіння здатне привести до обпадання квіток і втрати врожаю.

  • При вологості повітря понад 70% пилок злипається і втрачає здатність розлітатися. Але шкідливий для неї і занадто сухе повітря.

  Як бачите, томатів важливо забезпечити оптимальні умови для запилення, а для цього теплиця повинна бути обладнана системою вентиляції - достатньою кількістю правильно розташованих кватирок (див. Кватирку для теплиці з полікарбонату - робимо правильно) .Фото системи автоматичного проветріваніяСовет. Якщо у вас немає можливості постійно перебувати на ділянці, встановіть в теплиці автоматично відкриваються кватирки, що реагують на підвищення температури. Їх ціна не настільки висока, щоб ризикувати врожаєм, до того ж найпростішу автоматику можна зібрати самостійно.

  Методи запилення

  Запилення помідор в теплиці може проводитися природним або штучним способами.

  Природне запилення

  До них відносяться створення руху повітряних мас в теплиці і залучення комах:

  • Для того, щоб пилок прокидалася з квітки, потрібно в вітряну погоду відкрити двері і розташовані на протилежній стороні від неї кватирки, створивши протяг. Щоб залучити комах, в міжряддях серед томатів висаджують рослини-медоноси, які послужать додатковою принадою для джмелів і бджіл. Можна на період цвітіння просто занести в теплицю горщики з квітами. Якщо це будуть чорнобривці або базилік, то їх присутність покращить смакові якості дозрілих плодів.

  Для довідки. У випадках, коли вирощування помідорів в теплицях проводиться в промислових масштабах, на продаж, є сенс тримати в них бджолині або джмелині вулики. Джмелі в теплиці підвищують урожайність на 30-40%

  Штучне запилення

  У обпиляться квітки пелюстки відігнуті назад. Якщо це не так, і через кілька днів після заходів, вжитих для природного запилення, на рослинах не утворилися зав'язі, доведеться запустити процес вручну. Запилення помідор в теплиці проводять в ранкові години, так як пилок дозріває ночами. Робити це потрібно через день протягом усього періоду цвітіння, використовуючи один з наведених нижче способів:

  • Струшування. Злегка струшувати можна кожну рослину, акуратно утримуючи його за ствол. Якщо томати підв'язані до шпалери, досить легкого постукування по мотузках, щоб пилок прокидалася вниз. Використання вентилятора. Пристрій працювати проносять між рослинами, штучно створюючи вітер. Використання пензлика. Найпримітивніший спосіб, що дозволяє вручну переносити пилок з квітки на квітку. Замість пензлика можна використовувати електричну зубну щітку, яку включають над суцвіттями. В результаті вібрації пилок переноситься на рильце маточки.

  Один із способів штучного опиленіяДля проростання пилку інструкція вимагає відразу після запилення збільшити вологість повітря. Для цього проводять полив (див. Як поливати помідори в теплиці і підтримувати нормальну вологість повітря) або обприскують томати з ручного пульверизатора, але через пару годин, як і після кожного поливу, теплицю слід провітрити, щоб уникнути шкідливої ​​для рослин вологості повітря.

  Існує ще один секрет, що підвищує врожайність томатів. Це їх обприскування під час цвітіння розчином борної кислоти. Препарат готується шляхом розчинення 10 г порошку в відрі гарячої води.

  Висновок

  Знаючи, як запилюються помідори в теплиці, і які для цього потрібно створити умови, можна домогтися чудових результатів: у порівнянні з вирощуванням у відкритому грунті врожайність підвищується в 2-3 рази. Подивіться запропоноване в цій статті відео, і ви легко впораєтеся з цим завданням.

  Поділитися в соц. сетяхКомментарііДобавіть комментарійІріна

  Всі ці способи відомі і вони дієві, перевірені часом. Але можна зробити простіше - обприскати розчином препарату «Зав'язь» або «Бутон». (Є ще інші препарати, просто зараз не пам'ятаю) Ефект стовідсотковий, відмінно зав'язуються, а шкоди ніякої, навпаки, стимулює зростання і оберігає від хвороб. Я використовую цей спосіб вже давно, і він відмінно діє.

  23.06.14ОтветітьОльга Петрівна

  Ми самі вирощуємо помідори і огірки, але єдине що робили це ходили по теплиці і вистукували по дроті на якій помідори прив'язані, урожай непоганий, але не відмінний. А знайома купувала джмелів (у неї теж і помідори і огірки) і дуже хвалилася результатом, особливо дуже виріс урожай огірків «Естафета», а помідори зав'язувалися раніше і кількість збільшилася. На майбутній рік самі плануємо брати джмелів, щоб виростити помідори до початку травня (зазвичай помідори починають заспівати в кінці травня, початку червня).

  23.06.14Ответітьюра

  Ірина, для запилення обробити правильними комплексними добривами. я так вважаю це моя думка з досвіду моєї діяльності в с \ г.

  1.04.15

  Как опылить огурцы в теплице

  Перекрестное опыление цветов насчитывает более 400 миллионов лет. Благодаря переносу пыльцы из одного цветка к другому, происходит обмен генетическим материалом, при котором не только образуется завязь будущих плодов, но и улучшается генетика, заложенная в семенах.

  Опыление ведет к улучшению урожайности с одной стороны и устойчивости к болезням, вредителям, а также приспособляемости к различным условиям для будущих растений, которые будут в дальнейшем получены из семян вызревших плодов. При кажущейся простоте процесса опыления цветов огурцов в теплице, данная работа является весьма серьёзной и в случае совершения ошибок может привести к потере урожая. Для того чтобы опылить огурцы в небольшой теплице, расположенной на огороде, достаточно вооружиться тоненькой кисточкой или ватной палочкой. Сам процесс происходит в несколько этапов.

  На первом этапе следует найти мужские цветки, так называемы пустоцветы. Обычно они вырастают на главном стебле огурца в нижних узлах, также их можно встретить и на начале боковых побегов. Вооружившись кисточкой или ватной палочкой необходимо аккуратно коснуться тычинок цветов, чтобы перенести пыльцу и далее коснуться пестиков женских цветов, которые располагаются на боковых ветвях огурцов и на вершине главного стебля.

  При этом данную процедуру следует производить по утрам и вечерам, желательно каждый день, пока не возникнут завязи. Чтобы опылить среднюю или крупную теплицу вышеописанный способ не приемлем из-за больших трудозатрат и времени. Поэтому процесс опыления производят с помощью земляных шмелей.

  Для этого улей со шмелями устанавливается в хорошо проветриваемом месте, где нет прямых солнечных лучей, на столбе на пять недель. Сами шмели периодически подкармливаются сахарным сиропом, который дозировано вливается в нижнею часть улья, чтобы скомпенсировать нехватку нектара, а рядом с ульем устанавливают распрыскиватель гормонов, стимулирующий сбор нектара. Из-за сложности вышеописанных опылений цветов огурца многие заводчики разводят самоопыляемые гибриды, такие как «Амур», «Апрельский», «Белый ангел», «Бурундучок», «Весна», «Герда», «Герман» и другие.

  В данных сортах исключается образование мужских пустоцветов, над ними не надо вести опыление и они не так восприимчивы к затенению или зною. Мы отслеживаем нарушение авторских прав в отношении наших материалов, поэтому использование материалов разрешается лишь с письменного согласия администрации сайта.

  Как делается опыление огурцов в теплице?

  Опыление огурцов в закрытом грунте действительно необходимо для опыляемых сортов, когда на улице еще прохладно и нет каких-либо летающих насекомых (мухи, бабочки, шмели, пчелы, осы, жуки и т. д.). Если вы рассчитываете на весомое количество раннего урожая и высаженный сорт является опыляемым, то придется взяться за кисточку и мужские цветочки. Опыление - это процесс проникновения мужских клеток растения к женским с образованием завязи.

  Для того чтобы произвести искусственное опыление, необходимо различать женский и мужской огуречные цвет. Главное видимое отличие состоит в наличии продолговатого утолщения в основании женского соцветия. Его наличие характерно для всех растений группы тыква-кабачок (для арбуза, огурца, дыни). Это будущий плод. Для опыления огурцов в теплице выполняется такая последовательность действий:

 • Найти мужской цветок (опылитель). Он будет расположен на основном стебле ближе к основанию растения. Внутри его чаши нет пестиков, есть одна тычинка. Он - пустоцвет, из которого никогда не вырастет огурец по той причине, что в нем не предусмотрено наличие завязи. Его предназначение - произвести пыльцу для оплодотворения. Сорвать опылитель и убрать лепестки. В научной литературе эта операция называется «удалить венчик цветка» (венчик - это круг лепестков). Если слегка потрусить оголившейся тычинкой, с нее посыплется мелкая желтая пыльца. Она очень похожа на сухую пыль. Теперь ищем женские соцветия. Внутри них вместо одной тычинки будут расположены несколько пестиков. Берем тычинку в руки с задней стороны (за отросток) «тыкаем» ею внутрь женского цветка (проводим его поверхностью по головкам пестиков). Надо сделать так, чтобы часть пыльцы осела на тычиночные головки или насыпалась внутрь цветочной чаши. Пыльца представляет собой мужские половые клетки, которые должны соединиться с женскими и дать завязь.
 • Такого же эффекта можно добиться, если опылять не тычинкой, а кисточкой. Как это делается? Берем толстую кисть для рисования (лучше натуральную).

  Поглаживаем кисточкой тычинку, при этом пыльца попадает с тычинки на кисточку. Затем кисть опускаем в женский цветок, где поглаживаем пестики. Последняя рекомендация: опыленные отростки надо пометить, чтобы отличать их от появляющихся новых цветков.

  Запилення томатів і огірків в теплиці

  06.08.2014 | Автор: admin

  Запилення рослин потрібно для появи плодів, воно буває природним і штучним (механічним), коли суцвіття періодично струшувати. Такий вид запилення зустрічається, якщо культура вирощується в теплиці, куди бджоли майже не залітають.

  Огірки дуже вимогливі до процедури, так як механічний метод включає не тільки струшування квітки, перенесення пилку з чоловічих пиляків на жіночі, а й обробку куща після процедури і ретельне наскрізне провітрювання. Томати в цьому сенсі більш невибагливі, вони вимагають лише обробку квіток пензликом і обприскування куща після механічного запилення.

  Коли проводити запилення в теплиці?

  Для всіх видів городніх культур запилення в домашніх умовах відбувається приблизно однаково: пензликом потрібно кілька разів провести по квітці, потім обприскати рослину з пульверизатора. Як тільки квітки розпустилися, щоранку, в сонячну погоду, проводите механічне запилення, поки цвітіння не перейде в стадію зав'язі.

  Цей процес може тривати 2 тижні, так що, запасіться терпінням, якщо хочете отримати хороший урожай томатів і огірків. Деякі городники висаджують у теплиці гібриди, яким запилення не потрібно. Особливо популярні гібриди серед огірків, так як у відкритому грунті всю роботу по запиленню беруть на себе бджоли, а в теплиці вам доведеться вручну за допомогою пензлика об'єднувати чоловічу і жіночу пилок. А ось запилення томатів у теплиці потрібно проводити обов'язково.

  Якщо пилок залишається на квітці, з нього не вийде зав'язі, так що пензлик або інше пристосування вам завжди знадобляться для ручної праці. Щоб запилення було ефективним, вологість повітря не повинна перевищувати 70%, так як після дощу або в сиру погоду пилок не струшується з квітки, а прилипає до пензлику.

  Якщо вологість мала, то пилок висихає і втрачає свої властивості до плодоношення. Рослини, що не запилювали, зазвичай дає рясну листя і дрібні плоди, а механічний спосіб допомагає зрушити репродуктивні функції культури в кращу сторону.

  Як запилювати огірки і томати?

  Помідори відносять до розряду самозапильні культур, тоді як огірок - це перекрестноопиляющихся овоч. Якщо запилення огірків в теплиці не проводити взагалі, врожаю не чекайте. Для механічного запилення потрібно вміти розрізняти чоловічі і жіночі квітки.

  Перші ростуть пучками в пазухах листочків огірка, другі - поодинці. Щоб вручну донести пилок, потрібно спочатку торкнутися пензликом чоловічий пилку, а потім акуратно перенести її на жіноче суцвіття.

  Ніяке інше запилення для перекрестноопиляющіхся рослин не підходить, тому, саджаючи огірки в теплиці, подумайте про те, що вам доведеться гарненько попрацювати. Самозапилення призводить до виродження сорту і отримання викривлених плодів. У томатів все відбувається набагато простіше.

  Щоб струсити квітка помідора, досить, щоб на нього сів джміль, бджола, муха, мураха або бабка. Найменше коливання рослини від вітру або дотику рукою - і пилок вже на землі. Не забувайте після запилення поливати томати, щоб пилок пішла в землю.

   Найкращий час для запилення томатів - ранній ранок, коли на траві випадає роса. У сонячну погоду вологість не перевищує 75%, температура повітря повинна бути не більше + 27 ° C. Головна умова для запилення огірків і помідорів - це наскрізне провітрювання теплиці, яке сприяє зниженню вологості, поліпшення зав'язі і більшого плодоношення.

  Краще, якщо вікна для провітрювання будуть не тільки збоку, але і вгорі. Пам'ятайте, що вітер - ще одна з умов ефективності механічного запилення.

  Разом зі статтею "Запилення томатів і огірків в теплиці" також читають: