Чому листя у розсади помідор фіолетові :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Чому листя у розсади помідор фіолетові

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Чому листя у розсади помідор фіолетові

Розсада томатів стала фіолетовою

Торік моя помідорна розсада на початку росту мала нормальний зелений колір, а в кінці її вирощування все стебла і нижня сторона листя чомусь були зеленими, а фіолетовими. Причин фарбування в фіолетовий колір стебел і листя рослин томатів дві. Низькі температури повітря і грунту (+ 15 ° С і нижче) .У цьому випадку рослини томатів припиняють зростання через слабке надходження фосфору з грунту. Це спостерігається при відключенні обігрівальних приладів у приміщеннях і при загартуванню розсади на балконах і верандах в холодну пору. Підживлення фосфорними добривами позитивних результатів не дасть. Потрібно просто підвищити температуру в приміщенні, розсада знову позеленіє і почне рости. Якщо з температурою все в порядку, то причина - в незбалансованому харчуванні рослин по фосфору. В цьому випадку розсаду потрібно підгодувати воднорастворімих добривами, що містять фосфор (суперфосфати, нітрофоска, аммофоскі).

Нижче інші записи по темі "Дача і сад - своїми руками"

Запис від 31.07.2013 Автор SashaЗдравствуйте, підкажіть, будь ласка, чому помідори фіолетові? Вони взагалі погано ростуть, листя на них якось догори загінаются і стають фіолетового кольору. Не знаю, наскільки добре це помітно на фото. Самі помідорчики дрібні і мало їх.

Начебто квітки є, а помідорів кіт наплакав. Відповідь. Відповідаю на ваше запитання: «Чому у помідорів листя фіолетові?» Швидше за все справа в нестачі фосфору. При нестачі цього елемента у рослин спостерігається антоціаноз.

Тобто листя томатів (помідор) стають темно-зелені, а з часом і фіолетові. Якщо рослина і далі не отримує необхідні дози удобрній, то зростання його сповільнюється, погіршується розвиток коренів, нижня частина стебла дерев'яніє. З квіток не утворюються зав'язі.

Дефецит фосфору може бути пов'язаний не тільки з тим, що фосфору мало в грунті, а й з лужною реакцією ґрунтового середовища (рН понад 7). У цих умовах фосфор погано засвоюється. Якщо при нестачі фосфору спостерігається надлишок азоту, то на томатах (на незрілих плодах) з'являються темно-зелені плями (смуги) .Що можна рекомендувати?

Якщо розсада помідорів стала фіолетова - починайте внесення фосфорних добрив вже на цій стадії. Хоча тут потрібно пам'ятати, що засвоєння фосфору теплолюбними рослинами, яким є томат, сповільнюється при низькій температурі (нижче + 15 ° С).

Тому якщо помідори коштують в холоді - це саме по собі може стати причиною того, що розсада помідорів фіолетова. Правильно готуйте грунт перед висадкою томата. Найкраще перекопати її з осені і внести органічні і мінеральні добрива - 6-8 кг органічних добрив (гній, пташиний послід, компост) і 30- 50 г суперфосфату на метр квадратний. Якщо ви перекопуєте грунт навесні, то на 1 м2 вносите 20-30 г суперфосфату і 20-25 г калійних добрив. Регулярно підгодовуйте розсаду.

Після висадки томатів у відкритий грунт зазвичай першу підгодівлю роблять через 8-12 днів. Дуже добре відгукуються помідори на орган0-мінеральні добрива. У відрі змішують 8 частин води і одну частину коров'яку або гною. Туди ж додають 15- 20 г суперфосфату.

Цього відра вистачить на 10-12 рослин. Далі роблять ще два підживлення (з інтервалом в два тижні). Вносять добрива при поливах. На 1 м2 площі витрачають 15-20 г суперфосфату, 10-15 г калійної солі і 8-12 г аміачної селітри.

Якщо ви будете спочатку дотримуватися норм внесення добрив під томати, то листя у помідори не будуть фіолетовими, а плодоношення буде рясним. Якщо у ваших томатів чорніють плоди, то причина може критися в фітофторозу або в вершинної гнилизни. Читайте питання інших відвідувачів нашого сайту.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями

Найбільш часто викликають скручування листя томатів такі захворювання як:

 • Бактеріальний рак; фузаріозне в'янення; вертіциллезному в'янення.

Одним з перших ознак ураження томатів таким захворюванням як бактеріальний рак (див. Хвороби томатів у теплиці: їх різновиди та як з ними боротися), може бути скручування листя вниз. Після того як листя згорнулися, вони досить швидко подвядают, буріють і засихають.

На стеблах, нижньому боці черешків утворюються виразки і тріщини. Ознаки ураження помідори бактеріальним ракомПораженние бактеріальним раком рослини обов'язково видаляють з теплиці і знищують. Для видалення рослини його підрізають, зріз обробляють розчином хлорокиси міді, розводячи 60г в 10 л води, корінь заливають цим же складом і залишають до підсихання куща на мотузці або шпагаті, потім хворий кущ виносять з теплиці і знищують.

Всі рослини на відстані 10 метрів від хворого необхідно обробити розчином оксихлорида міді (хлорокиси міді, ХОМом), взявши на 1 л води 40 г препарату. Скручування листя у томатів може відбуватися і при ураженні рослин вірусом тютюнової мозаїки (ВТМ) .Помідора уражена вірусом тютюнової мозаікіКроме скручування листової пластинки, при цьому вірусному захворюванні на листках утворюється мозаїчний малюнок, в якому чергуються ділянки темного і світлого зеленого кольору. Також симптомами ВТМ можуть служити пухирчасті здуття, що з'являються на листках. Викликати скручування листя у помідори може і таке грибкове захворювання як фузаріоз, або як його ще називають фузаріозне в'янення. Перші ознаки розвитку цього грибкового захворювання проявляються на більш старих, нижніх листках томатів, а потім просувається все вище до верхівки рослини. Крім скручування листової пластинки в трубочку, симптомами фузариозного в'янення є:

 • Зміни забарвлення листя на світло-зелене або жовтувату (див. Чому жовтіють помідори - професійний погляд); скорочення листя опадає; при високій вологості рослини покриваються світлим нальотом; рожевий наліт в області кореневої шийки.

Якщо ви побачили більшу частину з перерахованих симптомів фузаріозу на своїх тепличних помідорах, то хворі рослини краще видалити і спалити, а що залишилися рослини обробити розчином будь-яких протигрибкових препаратів. У тому випадку, якщо ви не зробите жодних заходів, ціна такого бездіяльності буде велика: загибель всіх рослин в цей сезон і, якщо не провести заходів профілактики в теплиці, те ж саме і в наступний сезон. Ще одним захворюванням помідори викликається грибком, є вертіциллезному в'янення. Симптоми цього захворювання схожі з симптомами фузариозного в'янення: закручування країв листя верх, зміна забарвлення листя, їх в'янення і опадання. Тільки при вертіциллезному в'янення прогноз для рослин більш сприятливий: незважаючи на пригнічення, рослини доживають до кінця сезону. Вертіциллезному в'янення на помідорі

Ураження рослин комахами

Причиною того, що у помідор скручуються листя в теплиці можуть бути різні комахи-шкідники, такі як білокрилка, павутинний кліщ або тля. При ураженні помідори цими комахами листя у рослин скручуються догори. Своїми руками візьміть листя томатів, особливо молоді і уважно їх вивчіть, особливо з внутрішньої сторони.

  Якщо побачите таких комах як на фото, відразу обробіть рослину будь-яким інсектицидним препаратом або використовуйте спеціальні склеювальні пастки-приманки. Може викликати скручування листя і така комаха, як чорна тля. В першу чергу вона заселяє пазухи листя і її досить довго не можна побачити.

  Надалі комахи селяться на черешках і самому стеблі. Ця комаха живиться соком томатів і впорскує специфічне речовина, що спричинює, чому в теплиці у помідорів листя скручуються. Метод боротьби з попелиць такий же, як і з білокрилкою - ретельна обробка ураженої рослини інсектицидами, намагаючись обробити кожну пазуху і складку листя. Порада: з попелиць і білокрилкою можна боротися і природними препаратами, такими як тютюновий настій або відвар ромашки, або деревію. Тепер ви розумієте, що чітка і однозначна інструкція про те, що ж робити, якщо в теплиці у помідор листя скручуються, просто неможлива. Необхідно проаналізувати конкретні умови, в яких розвивається і росте помідора, знати які добрива і як часто вносилися чи ні, і тільки потім робити висновки про можливі причини скручування листя тепличних томатів.

Поділитися в соц. сетяхКомментарііДобавіть комментарійВасілій

У мене в минулому році томати в теплиці були масово уражені гусеницями совки. Причому спочатку дивувалися верхня частина стебла, а в процесі росту і появи плодів - стали поражатся і самі помідорчики. Явище стало дуже масовим, недобір врожаю божевільний.

Хімією травити боявся. Може існують якісь інші способи боротьби? Цього року висадив помідори пізніше - може пронесе, метелик, здаються відкладає яйця в травні-червні.

20.06.14Іріна

Супер! Сайт - в закладки!)) В цьому році в перший раз ризикнула посадити помідори... на балконі). І на подив - нічого не читаючи і нічого не знаючи про можливі проблеми (взагалі - корінна городянка), помідори зійшли і дуже добре росли, і вже зацвіли і з'явилися перші зав'язі).

Проблеми почалися днями - почалися згортатися листочки. Гугл видав мені десяток однотипних сайтів з текстом як під копірку, де було 4 причини - брак вологи, надлишок добрив, хвороби і занадто жарко. А тут їх значно більше!

Судячи з усього в моєму випадку - це занадто жарко (південна сторона). Тому (як для чайника) питання - що таке «створення додаткового захисту від сонця лутрасилом»? Точніше - як цим матеріалом користуватися / прикривати?

І 2-е питання - яка стандартна норма води для поливу на 1 кущ помідорів в добу?

22.06.14

Категорія: Вирощування томатів (помідорів), ОвощіКогда з розсадою або дорослими рослинами томатів (помідорів) щось не так, дачник схильний звинувачувати в усіх бідах хвороби і шкідників. Однак в деяких випадках хирлявий вигляд, невластива забарвлення листя і сухість їх країв є симптомами нестачі тих чи інших елементів живлення в грунті.

Тому перш ніж починати священну війну за урожай з мікробами і жучками, пропонуємо вам ознайомитися з довідковою таблицею «Дефіцит поживних елементів у томата». Для наочності таблиця забезпечена фотографіями, а так само докладними описами зовнішніх ознак голодування рослин.

Довідкова таблиця «Недолік поживних речовин у томатів»

Елемент і фотоКак усунути

Недолік азоту (N)

У томатів згоряють по краях, жовтіють і обпадають старе листя. Рослини витягуються, виглядають чахлими, листя дрібнішають, набувають світло-зелене з жовтуватим відтінком забарвлення, стебло стає м'яким. Жилки на нижньому боці аркуша мають червонувато-блакитний колір. Підгодувати томати азотним добривом, наприклад, сечовиною (1 ст. Л. На 10 літрів води).

Нестача фосфору (P)

Листя і стебла томатів темніють до темно-зеленого кольору з синім відливом, нижня частина старого листя набуває фіолетового відтінку. Листя закручуються всередину, стебло стає жорстким і ламким, коріння марніють. Листя і стебло можуть стати фіолетовими. Листя піднімаються вгору і притискаються до стебла. Підгодувати помідори фосфоровмісних добривом. Для приготування підгодівлі залити 1 літром окропу 1 стакан суперфосфату і залишити настоюватися на 8-12 годин. Отриманий настій розвести в 10 літрах води і вилити по півлітра підгодівлі під кожен кущ.

Недолік калію (K)

Молоде листя томатів загортаються всередину трубочкою - кучерява, а старе листя жовтіє, засихає по краях. Спочатку листя темніють, потім по краях з'являються жовто-коричневі плями, які поступово розростаються, утворюючи облямівку. Підживлення калійної селітрою (1 ст. Л. Добрива на 10 літрів води) по півлітра розчину під кущ, обприскування листя розчином хлористого калію (1 чайна ложка на 1 літр води).

Недолік магнію (Mg)

Листя томатів загинаються догори і починають жовтіти між жилками. Добре допомагає позакореневе підживлення (обприскування по листю) розчином нітрату магнію (1 чайна ложка на на 10 літрів води) або англійської солі, розведеної в тій же пропорції.

Недолік цинку (Zn)

На листі томата з'являються сіро-бурі плями різного розміру, жилки потрапляють в плями, краї листя закручуються догори, листя починає засихати і відмирати. Знову утворюються листочки стають неприродно дрібними, можуть бути покриті жовтими цятками. Застосовують позакореневе підживлення розчином сірчанокислого цинку (5 грам на 10 літрів води).

Недолік молібдену (Mo)

Листя світлішають, жовтіють, краї закручуються вгору. З'являються жовті цяточки між жилками листа, самі жилки залишаються без змін. Дефіцит молібдену буває нечасто. Але якщо всі ознаки вказують на нього, можна підгодувати томати 0,02% розчином молібдату амонію (2 грами на 10 літрів води).

Недолік кальцію (Ca)

Молоде листя ніби обпалені на кінчиках, на них з'являються світло-жовті плями. Забарвлення старого листя при цьому, навпаки, стає темно-зеленою. На плодах з'являється верхова гниль - верхівка чорніє і підсихає. Рекомендуються позакореневе підживлення кальцієвої селітрою (20 грам на 10 літрів води).

Недолік бору (B)

Квіти обпадають без утворення плодів. Верхівки рослин скручуються донизу, верхні листки стають світло-зеленими, закручуються від кінчика до основи. Головні жилки листя темніють. Лист стає ламким. Утворюється багато пасинків, а основна точка росту відмирає. Найчастіше недолік бору проявляється в нездатності рослини зав'язати плоди. Тому під час цвітіння рекомендують проводити обприскування листя розчином борної кислоти (5 грам на 10 літрів води).

Недолік сірки (S)

Ознаки дефіциту сірки схожі на симптоми азотного голодування: блідо-зелене забарвлення листя з переходом в жовтизну, червоно-блакитні прожилки. Але дефіцит сірки буде проявлятися спочатку на молодому листі (з азотом все навпаки). Так само стоншується стебло рослини - він стає крихким, ламким, задерев'янілими. Допомагає позакореневе підживлення сульфатом магнію (1 грам на 1 літр води).

Нестача заліза (Fe)

Листя набувають зелено-жовтий, лимонно-жовтий, жовтий або навіть білий колір, починаючи з підстави. Жилки залишаються зеленими. Верхівка рослини жовтіє. Кущ уповільнює зростання. Рекомендується позакореневе підживлення залізним купоросом (5 грам на 10 літрів води).

Недолік міді (Cu)

Листя виглядають млявими, закручуються всередину в трубочку, біліють на кінчиках. Молоде листя дрібнішають, набувають синьо-зелений відтінок. Пагони стають слабкими, квіти скидаються. Обприскують листя розчином мідного купоросу (1-2 грами на 10 літрів води).

Недолік марганцю (Mn)

Молоде листя починають жовтіти з підстави, при цьому жилки мають неоднорідний колір. Лист стає строкатим, мозаїчним. Усувається за допомогою позакореневого підживлення розчином сірчанокислого марганцю з розрахунку 5 грам на 10 літрів води.

Недолік хлору (Cl)

Молоде листя недорозвинені, неправильної форми, з жовтими плямами між жилок. Може спостерігатися в'янення верхніх листків. Недолік хлору у томатів зустрічається досить рідко і усувається обприскуванням листя розчином хлористого калію (1 чайна ложка на 1 літр води).

Важливо знати, що дефіцит таких елементів, як азот, фосфор, магній, калій і цинк спочатку проявляє себе на сформованих нижніх листках куща, а недолік всіх інших мікроелементів найбільш помітний на молодих верхівкових листках і пагонах. Якщо ви не хочете при вирощуванні томатів використовувати мінеральні добрива, то візьміть на замітку:

 • Як азотних підгодівлі можна застосовувати настій коров'яку, настій курячого посліду, настій зеленої трави, гранульований біогумус і компост; для забезпечення рослин калієм і фосфором можна провести кореневі і позакореневе підживлення деревною золою, а так же добривами на основі гуматів; для збільшення кількості кальцію в грунті потрібно вносити в землю подрібнену яєчну шкаралупу; при нестачі міді можна увіткнути поруч з томатним кущем шматочок мідного дроту.

Бажаємо вам успіхів і високих урожаїв!

Рекомендуємо почитати:

Який він, стебло у ваших томатів? Якщо не звертали уваги - придивіться. Він «великий і жахливий» - буває різних відтінків червоних, пурпурних, фіолетових тонів. Якщо стебло розсади стає більше синім або фіолетовим - це говорить про нестачу фосфору.

Зовсім не обов'язково кричати «караул!» І починати жменями сипати суперфосфат. Легкий недолік фосфору в розсадний період томатам не особливо заважає.

І він не завжди свідчить про нестачу фосфору в ґрунті, а набагато швидше - про холодних температурах. При зниженні температури грунту нижче 14-12і градусів, коріння томатів просто не в змозі вживати фосфор з грунту. Тоді фіолетовими стають також і листя рослини з нижньої сторони.

У різних сортів ступінь «фіолетовий» стебла виражена трохи по різному. Можна по-ідеї застосувати обприскування легким (0.5%) розчином фосфорних добрив, але особливого сенсу немає - як тільки потеплішає, томати знову стануть нормального кольору.

В цілому фіолетовий, синюватий або бузковий колір розсади не привід для занепокоєння, але варто подумати про те що температура для розсади швидше за все нижче оптимальної. Якщо ви натиснете на фотографію, то побачите повнорозмірне зображення.

Там добре видно волоски на стеблі томата і маленькі крапельки тієї ароматної рідини, яка так подобається томатоведам, яка асоціюється з запахом розсади і навесні. Насправді ця ароматна рідина, що виділяється волосками, служить для відлякування комах.

І адже дійсно, у томата не дуже багато шкідників. З відварів і настоїв томатів готують різні смердючі рідини і обприскують ними грядки з іншими рослинами... Кажуть, допомагає від різних шкідливих комах.

Читайте також:

Чому розсада помідорів фіолетова

Автор: Viki | 1 комментарійDownload Original] "class =" imagefield imagefield-lightbox2 imagefield-lightbox2-resizeimgpost-500-500 imagefield-field_imgblogpost imagecache imagecache-field_imgblogpost imagecache-resizeimgpost-500-500 imagecache-field_imgblogpost-resizeimgpost-500-500 "> Помідори, вони ж - томати, давно і міцно зайняли своє місце в нашому раціоні харчування. Це пов'язано не тільки з відмінними смаковими якостями, але і з високим рівнем корисності.

Адже томати містять цілий ряд важливих елементів і вітамінів. Крім того, їх добре вживати в їжу, якщо в житті настала стресова смуга: томати містять тирамін, що перетворюється в серотонін, потрапляючи в наш організм.

Саме тому, коли ми ласуємо помідорами, у нас покращується настрій. Виходячи з сказано, цілком зрозуміле бажання виростити ці овочі самостійно, щоб мати гарантовано екологічно чистий продукт. Без сумніву, розсаду томатів можна придбати у продавців.

Але існує небезпека, що Вам продадуть не той сорт, який Ви хотіли б отримати. І не можна виключити, що вам продадуть слабкі або хворі екземпляри. Тому оптимальна саме вирощена самостійно розсада. 

Основні етапи отримання розсади

 • Підготовка насіння томатів

Ефективніше буде, якщо насіння томатів проростити протягом 2-3 днів. Для цього їх укладають на вологу тканину і ставлять в тепле місце. Вологість необхідно підтримувати шляхом періодичного обприскування до проростання.

 • Висадка проклюнулися насіння

Готові до висадки насіння укладають в стаканчики, горщики на шар грунту (можна придбати вже готову в магазині) і присипають шаром приблизно близько 1 сантиметра. Гарні для цих цілей торф'яні горщики. Їх гідність - в здатності розкладатися в землі.

Потім все ємності з висадженими насіння ставлять знову в тепле місце.

 • Пікіровка розсади

Сходи найчастіше з'являються день на п'ятий-сьомий. Необхідно дотримуватися температурного режиму: вдень від +10 до +15 градусів, а вночі краще знизити до +8. Пікіровку виконують, коли з'являться перші два справжніх листочка.

Перед початком процедури виробляють рясний полив, що б при розсаджування менше пошкоджувалися коріння. Після пікіровки грунт навколо стебла слід злегка ущільнити.

 • Догляд за розсадою після пікіровки

Основний догляд за пікірувати рослинами полягає в регулярному поливі, дотриманні режиму температури і проведенні своєчасної підгодівлі (приблизно 1 раз в 15 днів). Важливо: вдень температура може досягати +20 градусів, а ось вночі її необхідно знижувати до +10 градусів.

Удобрювати корисно настоєм курячого посліду. Хоча можна використовувати і розчин нітрофоски. Зверніть увагу: перед висадкою в грунт розсаду потрібно гартувати.

Хвороби розсади помідорів

Перелічимо основні захворювання розсади томатів:

 • Фітофтороз. Для його профілактики необхідно чергувати звичайну підгодівлю розсади з підгодівлею, що містить мікроелементи (калій, йод і т. Д.). Чорна ніжка. Необхідно уважно стежити за температурним режимом і за вологістю, частіше оглядати висаджені в грунт рослини. Мозаїка. При появі ознакою захворювання, необхідно обробити рослини розчином сечовини. Плямистість (бура, біла, чорна). Допоможе обприскування спецзасобами і обробка грунту: обприскування марганцівкою і присипка золою.
 • Якщо розсада помідорів фіолетова

  Стебло томатів буває різних відтінків. Розглянемо випадок, коли розсада помідорів фіолетова. Перехід кольору стебла та нижньої сторони листя від зеленого до фіолетового може бути в двох випадках:

 • Не дотримується температурний режим для молодих рослин (занадто низький) .Томатам не вистачає такого елемента в харчуванні, як фосфор.
 • Але не поспішайте вносити добрива, які можуть виявитися надмірними. Адже зазначені ці дві причини зміни забарвлення дуже тісно пов'язані. Стебла стають фіолетовими, так як при температурі нижче 14 градусів коріння не засвоюють фосфор, що міститься в грунті.

  Звідси, можливо, і йде голодування. А ось якщо температура в нормі, а стебла поміняли колір, то можна спробувати обприскування. Зробити 0,5% розчин фосфорних добрив і нанести їх обприскувачем на листя розсади.

  Втім, невелике голодування відносно фосфору розсаді на цьому етапі не зашкодить. І з відновленням відповідного теплового режиму розсада, посаджена вами, знову придбає здоровий вигляд. Відео "Як виростити розсаду помідор"

  • Download Original] "class =" imagefield imagefield-lightbox2 imagefield-lightbox2-resizeimgpost-500-500 imagefield-field_imgblogpost imagecache imagecache-field_imgblogpost imagecache-resizeimgpost-500-500 imagecache-field_imgblogpost-resizeimgpost-500-500 "> Download Original]" class = "imagefield imagefield-lightbox2 imagefield-lightbox2-resizeimgpost-500-500 imagefield-field_imgblogpost imagecache imagecache-field_imgblogpost imagecache-resizeimgpost-500-500 imagecache-field_imgblogpost-resizeimgpost-500-500"> Download Original] "class =" imagefield imagefield - lightbox2 imagefield-lightbox2-resizeimgpost-500-500 imagefield-field_imgblogpost imagecache imagecache-field_imgblogpost imagecache-resizeimgpost-500-500 imagecache-field_imgblogpost-resizeimgpost-500-500 ">

  Рубрикація: