Бадилля помідор від шкідників :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Бадилля помідор від шкідників

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Бадилля помідор від шкідників

Народні методи боротьби з шкідниками саду і городу.

Як приготувати настої, відвари, розчини для обприскування рослин без отрутохімікатів.

Коли то ще в радянські часи всі садівники і городники, так захопилися обробкою своїх ділянок хімічними засобами боротьби з комахами і шкідниками, що майже геть забули про те, що це не тільки шкодить самим рослинам, але ще і нашому організму. Однак ситуація останнім часом кардинально змінюється і вже на прилавках магазинів можна зустріти продукти вирощені повністю екологічним (органічним шляхом), т. Є без використання хімічних добрив і отрутохімікатів для боротьби зі шкідниками. В цьому відношенні сайт http: // nasekomixnet. ru представляє ряд корисних порад як боротися зі шкідниками саду-городу народними засобами без використання отрутохімікатів. Народні методи боротьби з шкідниками саду і городу.

Відвар з помідорової бадилля проти шкідників.

Використовуємо Бадилля помідорів проти лістогрізущіх шкідників гусениці яблуневої плодожерки, попелиці, вогнівки і пильщика на кущах смородини, агрусу, троянд. Для цього 4-5 кг бадилля, пасинків, коренів, можна і зелених плодів або 2 кг сухої маси залити 10 л води і кип'ятити на повільному вогні З0 хв. Дати відстоятися і процідити.

Перед Опри - сківаніем розбавити водою в 3 рази. Додати 40г господарського мила на 10 л розчину. Смородину й аґрус обприскувати в квітні.

Проти вогнівки обприскувати перед цвітінням і відразу після цвітіння.

Як приготувати відвар з бадилля картоплі проти шкідників.

Бадилля картофеляпротів попелиці (в тому числі проти баштанної попелиці, яка шкодить огіркам), кліщів (утому числі проти поширеного, що вражає огірки павутинного клещика - листя огірків набувають світлі точки, потім з'являється плямистість, батоги жовтіють, в'януть) .1,2 кг свіжої або 0 , 5 кг сухої подрібненої бадилля залити 10 л води, настояти 3-4ч, процідити. Використовувати свіжоприготований настій.

Відвар з листя волоського горіха проти колорадського жука.

Заготівлю листя горіха слід проводити восени. Листя горіха слід висушити і зберігати в сухому приміщенні. Для відвару проти колорадського жука слід 2-З кг листя залити 10 л гарячої води, настояти 3-4 тижні, процідити. Можна настій готувати з осені; краще в дерев'яних бочках.

Як застосовувати гіркий перець проти гусениць і личинок, попелиці, медяниці.

Для цього знадобляться 100 м свіжих нарізаних стручків перцю, який слід кип'ятити в 1 л води на повільному вогні протягом 1 год. Після чого відвар охолодити, перелити в скляний посуд і настояти дві доби. Для обприскування взяти 50 г. відвару на 10 л. води.

Як приготувати відвар з гірчиці проти попелиці, червоного яблуневої кліща.

Для настойки беруть 60 г сухої гірчиці і заварюють в 1 л води. Настоюють протягом трьох діб в щільно закритому посуді. Для обприскування слід розвести в 20 л води.

Як використовувати відвар з цибулиння проти кліща, попелиці, медяниці.

Проти павутинного кліща. Знадобиться для настою 200 г цибулиння залити 10 л. теплої води і настояти добу. Потім провести обприскування. Проти кліщів, попелиці, медяниці.

200- 300 м лука з лушпинням пропустити через м'ясорубку, помістити у відро з 10 л. води, настояти протягом 1-2 діб, процідити. Застосовувати бажано свіжий настій. Обидва ці рецепта (але замість 200-300 г цибулин взяти 1кг) застосовуються для зменшення осипання і зменшення ураження яблук і груш плодовою гниллю. Обробити дерева за два тижні до збору плодів.

Часник проти павутинного кліща, попелиці, почкових кліщів на чорній смородині, малиною мухи і хвороб помідорів (фітофтора, макроспоріозу і ін.).

Дрібно нарізаний часник розтерти і покласти в скляну банку або пляшку, залити водою (1: 1) і, щільно закривши, наполягати 8-9 діб. Для обприскування брати 20-25 м настою на 10 л. води. Через 5-6 днів обприскування повторити.

Перед обробкою настоєм часнику на кущах смородини вискубати і спалити роздуті нирки. Проти малиною мухи обприскувати профілактично в середині травня.

Як застосовувати настій з тютюну проти шкідників.

Настій з тютюну дуже ефективний проти попелиці, мідяниць, трипсів, пильщика, горохової плодожерки, гусениць листокруток. Приготування настойки з табака.1кг тютюну або тютюнових відходів залити 10 л води, кип'ятити 2 години на повільному вогні в щільно закритому посуді. Наполягати відвар з тютюну треба три доби. Потім слід процідити, і 2 л. відвару розбавити 8 л. води, додати 40 р господарського мила і обприскувати пошкоджені рослини. Проти бледноногого листках пильщика обприскувати відваром або настоєм з тютюну під час бутонізації та через 10 днів після закінчення цвітіння. Також слід проводити Обкурювання тютюновим димом проти мідяниць і попелиці .

 Застосовувати при сильному зараженні дерев. Обкурювання тютюновим димом проводять в тиху безвітряну погоду (краще Поросі). Для цього під дерево слід постелити плівку, мішковину або брезент.

Старе відро на 3/4 заповнити вугіллям, що горить, зверху насипати 500-600г тютюнового пилу і поставити під дерево. Або Накучі соломи насипати тютюн і підпалити. Обсипалися комах зібрати і спалити.

Полин гіркий проти яблуневої плодожерки, листогризучих гусениць, листках пильщика, вогнівки агрусу і смородини.

Готують відвар з 1 кг свіжої (або пров'яленої) або 600г сухої трави, зібраної під час цвітіння. Слід кип'ятити 10-15 хв в невеликій кількості води, охолодити, процідити, додати водою до 10л. Проти листках пильщика обприскувати точно так само як відваром з тютюну (див. Вище).

Проти вогнівки обприскувати перед цвітінням і відразу після цвітіння. Можна повторити через тижневий інтервал. Проти яблуневої плодожерки обприскувати відразу після цвітіння в перший теплий вечір (температура після заходу сонця не нижче 15С), повторюючи обприскування через тижневі інтервали.

Деревій проти попелиці, медяниці, гусениці яблуневої молі та ін. Листогризучих.

Для відвару слід взяти 800 г сухої трави і запарити в окропі 30-40 хв, долити води до 10 л, настояти 1,5-2 доби. Можна використовувати і суху масу, яку слід залити водою і кип'ятити 30 хв.

Ромашка аптечна проти сисних шкідників, дрібних личинок пильщика і гусениць.

1 кг висушеної, зібраної під час цвітіння трави ромашки з суцвіттями, настояти на воді 12 год. Перед обприскуванням розбавити водою в 3 рази.

Насіння нагідок проти шкідників і хвороб рослин.

Настій з 200 г нагідок на відро води використовується проти будь-яких шкідників і хвороб.

Кульбаба лікарська проти попелиці, медяниці, кліщів.

300 г подрібнених коренів і свіжого листя кульбаби настояти 1 -2 години в 10 л теплої води. Обприскувати відразу свіжим відваром.

Кропива проти попелиці.

Хвоя сосни або їли проти медяниці, попелиці.

2 кг голок однорічного приросту залити 8л річковий або дощової води, настояти 5-7 днів в затіненому місці, щодня перемішуючи. Для обприскування брати 1 л настою на відро води.

Хвойний концентрат проти вогнівки смородини і агрусу, сірої гнилі малини.

50-70 г на відро води. Обприскувати смородину і агрус через 7 днів після цвітіння. Також замість отрутохімікатів можна використовувати настої і відвари з інших рослин: пижма, молочаю, блекоти, дурману, пасльону, чемериці, болиголова плямистого, чистотілу, живокосту високою. Концентровані настої і відвари багатьох із згаданих рослин в певній мірі отруйні, особливо дурман, блекота, живокіст, тютюн, чистотіл, тому при роботі з ними необхідно дотримуватися запобіжних заходів. Збирати рослини для відварів і настоїв необхідно в суху, ясну погоду, коли роса зовсім висохне. Якщо у вас є свої методи боротьби зі шкідниками органічними, народними засобами, то просимо вас люб'язно поділитися ними в коментарях. Також порекомендуйте цю статтю друзям і знайомим в соціальних мережах. Будемо вам дуже вдячні.

Рекомендуємо почитати ці статті:

Біологічні методи захисту саду та городу від шкідників

Мая 27, 2014 Наталія

У період масової діяльності комах-шкідників можна їх дезорієнтувати за допомогою запахів, перебивають привабливий для них запах рослин, які ми хочемо захистити. Для цього потрібно обприскати рослини різними трав'яними настоями або висадити серед овочів і ягідних культур пряні трави і пахучі квіти.

Садимо союзників

Ароматні трави, виділяючи ефірні масла, збивають комах з пантелику. Посійте в саду і на городі петрушку, аніс, кріп, коріандр, базилік, мелісу, шавлія, майоран, естрагон, чебрець.

Їх фітонциди згубні для хвороботворних бактерій і грибка. Посадіть низькорослі чорнобривці (чорнобривці) поряд з гладіолусами. Це захистить цибулини від ураження нематодами. Якщо грунт заражена нематодами, посадіть серед овочів цикорій, календулу, настурції.

Їх коріння, як і у чорнобривців, виділяють речовини, неприємні нематод. В кінці сезону чорнобривці слід подрібнити і закласти в грунт. Це відлякає нематод і медведок. Чи не висапуйте з грядок виріс самосівом кріп, залиште кілька парасольок.

Він відлякує морквяну муху і привертає корисних комах. Поруч з айстрами варто посадити цибулю-севок. При такому сусідстві айстри не хворітимуть і порадують вас рясним цвітінням.

Настої

Для відлякування шкідників обприскати рослини двотижневим настоєм або відваром перебродивших бур'янів. Перед обприскуванням настій проціджують, розводять водою 1: 5 і використовують. Оскільки запах вивітрюється, обприскування потрібно проводити не рідше одного разу на тиждень.

Нікотин в допомогу

Обприскування настоєм тютюну-фотонастії тютюну дуже ефективний проти попелиці, мідяниць, трипсів, пильщика, гусениць листокруток, горохової плодожерки. А готується він так:

  • Залийте 1 кг тютюну або тютюнових відходів 10 літрами води; варіть 2 години на повільному вогні в каструлі з щільною кришкою.

Дайте настоятися протягом 3 діб, процідіть. Додайте 2 літри настою в 8 літрів води, всипте в розчин 40 грам натертого господарського мила і обприскуйте. При сильному зараженні дерев цими шкідниками застосовують обкурювання саду тютюновим димом.

Для цього під дерево розстеляють плівку або брезент. Старе відро наповнюють гарячим вугіллям на 3/4, насипають зверху 0,5 кг тютюнового пилу і ставлять під дерево. Обсипалися комах збирають і спалюють.

Обкурювання можна проводити в тиху безвітряну погоду, бажано вранці, по росі.

Ще настої, які можуть допомогти:

  • Настій часнику, як і настій цибулиння, використовуємо проти листо-сисних і листогризучих; настій хвої допоможе боротися з попелицею, плодожеркою, землянично-малиновим долгоносікаом; настій кірок цитрусових використовуємо проти лістососущіх комах. Садову суницю їм обробляти не рекомендується. Настої пижма, кропиви, кульбаби, нагідок, чорнобривців, полину, деревію, бадилля картоплі і помідорів - проти будь-яких лістососущіх і листогризучих.

Від шкідників паркани нам побудують помідори

Настій картопляної гички для боротьби з кліщами. фотоКак було сказано вище, проти багатьох шкідників стане помічником бадилля томатів. Вона допоможе в боротьбі проти гусениці, яблуневої плодожерки, листогризучих, попелиці, вогнівки, пильщика, який нападає на кущі смородини, троянди і агрус. Спочатку готуємо відвар: беремо 4-5 кг свіжої бадилля (листя, пасинків, коренів) або 2 кг бадилля сухий, заливаємо 10-ю літрами води і варимо півгодини.

Даємо відстоятися і охолонути. Проціджуємо. Перед обприскуванням розбавляємо водою 1: 3, у розчин додаємо натерте господарське мило (приблизно 40 грам на 10 літрів).

  • Базилік відганяє комарів і мух. Чорнобривці врятують від нематод і капустянки. Безсмертник захистить від молі. Від мух, мишей, щурів, яблуневої плодожерки допоможе червона бузина. Бузина чорна - захисниця від смородинового кліща, плодожерки, листках вогнівки. Жито овес і інші злакові культури - від патогенних грунтових грибів і нематод.

Вам також буде цікаво:

       Помідори є популярною у дачників культурою (тут, як їх виростити), але, на жаль, їм багато клопоту завдають численні хвороби і шкідники томатів. Причому, деякі з них часто з'являються навіть при гарному догляді за рослинами.

Саме тому, багато хто воліє вирощувати у себе на грядках сучасні гібриди овочів, яким не страшні багато хвороб. При цьому їх так само часто пошкоджують різні шкідники помідорів. Щоб запобігти виникненню небезпечних хвороби томатів, насіння рослини протруюють (дезінфікуємо) в 1% розчині марганцівки протягом 30 хвилин.

Ознаки та заходи боротьби з хворобами томатів (помідорів)

     1. Мозаїка

Ознаки: у ураженої рослини змінюється забарвлення листя (спостерігається поява жовтих і зелених плям). Цією вірусної хвороби найбільш схильні до старі сорти помідорів. Листя у уражених томатів набувають зморшкуватість і скрученность.

Вони слабшають, врожайність падає. Хворі овочі жовтіють і всихають. Заходи боротьби: хворі екземпляри томатів спалюємо.

Молоді рослини обробляємо нежирним молоком (1 л / 10 л води) з сечовиною (1 ч. Ложка). Обробку виробляємо щодекади. Менш схильні до мозаїці овочі, які виросли з насіння 2 - 3 річної давності.

Оскільки при пасинкуванні часто відбувається інфікування здорових рослин через що виділяється сік стебел, то цю процедуру виконуємо вранці, не торкаючись ранок у помідорів пальцями. Для запобігання травмуванню розсади при пікіровці висіває насіння томатів відразу в поживні торф'яні горщики.

2. Фитофтороз

Ознаки: від даної грибкової хвороби страждає більшість сортів помідорів. Її основна ознака - коричневі плями. У уражених томатів знизу листа виникає білястий наліт, а на плодах - цятки, що знаходяться під шкіркою.

     Заходи боротьби: через 20 днів після висаджування розсади, виробляємо обприскування Заслоном (3 ковпачка / 1 л води). Повторну обробку томатів розчином Бар'єру (5 ст. Ложок на 10 л води) здійснюємо через 3 тижні. Хворі рослини обробляємо оксіхом (2 таблетки на 10 л).

При зацвітанням 2 квіткових кистей помідорів, обприскуємо хворі екземпляри овочів настоєм часнику (1 склянка на 10 л). У проціджений настій насипаємо 1 гр марганцівки. Витрата даного засобу становить 0,5 л / 1 кв. м.

Будь-які профілактичні обприскування виконуємо до зацвітання рослин.

3. Бура плямистість

Ознаки: знизу листочків видно бурі цятки, вкриті сіруватим нальотом. Поступово хворі томати гинуть. При такої хвороби спори грибка поширюються на інші рослини. Заходи боротьби: залишки томатів своєчасно видаляємо.

Бадилля помідор від шкідників

Полив хворих овочів - скорочуємо. Обприскуємо їх Бар'єром і Заслоном з проміжком в тиждень. Після посадок помідорів землю дезінфікуємо мідним купоросом (1 стакан / 10 л води).

4. Вершинна гниль

Ознаки: на незрілих плодах виникають сухі темні блискуче цятки. Іноді вони бувають водянистими і мають запах гнилі. Дана хвороба виникає при надлишку азоту і нестачі кальцію. Її виникнення може бути спровоковано недоліком вологи.

     Заходи боротьби: обприскуємо хворі помідори кальцієвої селітрою (1 ст. Ложка на відро води). Томати регулярно поливаємо. Хворі рослини спалюємо.

5. Сіра гниль

Ознаки: дана грибкова хвороба виникає в кінці літа при дощовій погоді і зниженні температури. При ній на овочах всіх стадій стиглості виникають невеликі плями округлої форми. Пізніше на них виявляються бурі крапочки.

Уражаються всі органи томатів. На них спостерігається сіра цвіль. Заходи боротьби: обприскуємо хворі екземпляри рослин Заслоном і Бар'єром (3 ковпачка на 10 л води).

Хворі частини помідорів знищуємо. Восени грунт дезінфікуємо мідним купоросом (1 стакан / 10 л води).

6. Бура гниль (фомоз)

Ознаки: при такій грибкової хвороби хворіють плоди томатів будь-якого ступеня зрілості. Навколо плодоніжки утворюється бура пляма, розміром близько 3 см і загниває м'якоть. Хворі плоди часто зриваються з плодоніжки.

Провокуючим фактором для хвороби даних овочів служить велика кількість азоту в грунті і внесення в грунт свіжого гною. Заходи боротьби: дезінфікуємо землю мідним купоросом. Рослини обробляємо фундазолом і Заслоном.

Хворі плоди спалюємо.

7. Стеблевая гниль

Ознаки: при хворобі найчастіше уражаються стебла, близькі до рівня грунту, але іноді вона спостерігається і на інших органах помідорів. На пошкоджених стеблах виникають коричневі ділянки, з часом збільшуються в розмірі.

Потім темні плями покривають стебло, листя жовтіє і в'яне, томат гине. Заходи боротьби: своєчасно знищуємо рослинні залишки помідорів. Щорічно міняємо розташування дачних посадок овочів.

Протягом всього сезону кілька разів обприскуємо рослини медьсодержащими препаратами (купорос, бордоська суміш, хлорокис міді).

8. Коренева гниль

Ознаки: хворі рослини в'януть, а коренева шийка гниє. Заходи боротьби: до посадки томатів на грядки дезінфікуємо їх мідним купоросом (1 стакан / 10 л води). Хворі екземпляри обприскуємо препаратом Заслін.

9. Антрактоз

Ознаки: уражається вся рослина. На плодах помідорів виникають круглі цятки. Вони збільшуються і приймають вид концентричних кілець.

     Заходи боротьби: при перших ознаках хвороби овочів обробляємо рослини фунгіцидами (Квадріс, Картоцід, Тіовіт Джет, хлорокис міді, колоїдна сірка, бордоская суміш). Обробку проводимо 2 - 3 рази за сезон. Перед висіванням насіння томатів витримуємо їх в розчині препарату Імуноціфовіт.

10. альтернаріоз

Ознаки: ознаки хвороби виникають на нижніх листочках томатів. На них з'являються концентричні коричневі плями. Згодом вони збільшуються, а листя швидко відмирають.

Альтернаріоз вражає всі частини рослини. Заходи боротьби: міняємо щорічно місце посадки помідорів. Восени все рослинні залишки з городу спалюємо. Після висаджування розсади обприскуємо її 1% бордоською рідиною. Обробку здійснюємо 4 - 5 разів з проміжком в 2 тижні.

Останню обробку здійснюємо за тиждень до початку збору овочів. Для профілактики альтернаріозу ніколи не загущающих посадки помідорів і не допускаємо перезволоження землі.

11. Бактеріальна крапчатость

Ознаки: хвороба вражає всі частини томатів. На них утворюються дрібні бурі плями, діаметр яких становить близько 3 мм. Потім на них з'являється жовтий ореол.

Бадилля помідор від шкідників

     Заходи боротьби: при появі ознак хвороби кілька разів обприскуємо томати, задіявши бордоскую суміш, мідний купорос або хлорокись міді. Восени все рослинні залишки знищуємо.

12. розтріскування плодів

Ознаки: цієї фізіологічної хвороби схильні плоди томатів при різкій зміні вологості ґрунту. Заходи боротьби: виробляємо помірний і своєчасний полив помідорів.

Ознаки та заходи боротьби з шкідниками томатів (помідорів)

     Сисні і гризуть помідори комахи, які можуть оселятися практично на всіх частинах овочів. До основних з них відносяться:

1. Капустянка

Ознаки: в грунті з'являються глибокі ходи, по яких ці великі шкідники пересуваються. Капустянка підгризає підставу стебла томата. Пошкоджені ці комахою рослини швидко в'януть і гинуть.

     Заходи боротьби: обробляємо ґрунт препаратом Гром. При виявленні норок комахи заливаємо в них настій гострого перцю. Шкідники також не переносять розчин столового оцту (0,5 л на 10 л води).

Його також заливаємо в норки, де вони мешкають.

2. Проволочники

Ознаки: ці шкідники є личинками жуків - щелкунов. Вони пошкоджують коріння і нерідко потрапляють в стебла томатів. При цьому вони в'януть і гинуть.

     Заходи боротьби: за 3 - 4 дні до висадки розсади на місці, призначеному для помідорів, зариваємо в землю на 10 - 15 см шматки сирих овочів, нанизаних на палички, що стирчать з грунту. Через пару днів їх витягуємо, а що знаходяться в них личинок знищуємо.

  При перекопуванні землі завжди збираємо цих личинок. Якщо грунт кислий, проводимо її вапнування, яке сприяє зниженню чисельності цих шкідників. Періодично обробляємо ґрунт базудин, який, змішавши з тирсою або піском, закопуємо в грунт біля рослин.

3. Білокрилка

Личинки цих комах присмоктуються до листочків, добуваючи собі сік рослини. Іноді ці шкідники практично повністю покривають листя, а уражені томати значно знижують врожайність.

Білокрилка є переносником сажістих грибків, які покривають листя помідорів чорним нальотом. При зараженні цим грибком рослина швидко всихає і гине. Заходи боротьби: двічі обробляємо посадки овочів Фосбецідом.

Обприскуємо томати вранці з перервою в 3 тижні. Обробляємо помідори препаратом Конфідор.

4. Підгризаючі совки

Ознаки: гусениці цих комах, пошкоджують бадилля і листя. Заходи боротьби: своєчасно прибираємо бур'яни. Регулярно проводимо збір шкідників вручну.

Обприскуємо рослини Стрілою.

5. Колорадський жук

Ознаки: на помідорах збираються смугасті жуки, які відкладають помаранчеві яйця з нижньої частини листа. З них вилуплюються личинки, які обгризають листя рослини. Шкідники завдають великої шкоди томатам.

     Заходи боротьби: дорослихжуків, яйця, личинки на овочах збираємо вручну. Використовуємо для обприскування інсектицид Престиж. Ретельно обприскуємо всі рослини, не забуваючи обробляти нижню частину листя.

6. Слимаки

Ознаки: дані шкідники об'їдають листя і проникають всередину плодів томатів. Особливо численні вони в загущених посадках овочів і на перезволожених грунтах.

     Заходи боротьби: знищуємо біля помідорів бур'яни, запилюють грядки гашеного вапном, золою, тютюновим пилом. Виробляємо розпушування грунту з запиленням її гострим меленим перцем, сухою гірчицею (1 ч. Ложка на 1 кв. М.). Навколо томатів насипаємо гранули метальдегида.

7. Павутинний кліщ

Ознаки: ці дрібні шкідники перебувають знизу листової пластини. Ознакою їх появи є самі їх павутинки і самі комахи. Заходи боротьби: обприскуємо томати настоєм з подрібненого часнику, цибулі та кульбаби. Беремо по 100 г сировини і заливаємо 10 л води.

Настій для рослин витримуємо 3 - 4 години, проціджують і додаємо до нього 30 мл рідкого мила. Цим засобом виробляємо обприскування помідорів на будь-якій стадії їх розвитку. Хороший результат дає і обробка томатів Карбофос (60 гр на відро води).

Витрати засобу становить 1 л на 10 кв. м. Ось тепер я точно впевнений, що у моєї сім'ї в засіках буде стояти в баночках варення із зелених помідорів (тут 5 рецептів), та й від стиглих просто не буде відбою.

Моя подяку не знатиме меж, якщо Ви натиснете на кнопочки, відправивши статтю Вашим друзям, і напишете відгук, що Ви думаєте про неї, в коментарях! Дякуємо!!!