Пасинкування детермінантних помідор відео :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Пасинкування детермінантних помідор відео

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Пасинкування детермінантних помідор відео

Пасинкування томатів: за і проти

Опубліковано Анастасія Зльоту в Пт, 20/09/2013 - 15:34

У городників є така традиція обламувати пасинки у помідорів. Як правило, від такого захід очікують наступних результатів: 1. Можливість отримання великих плодів;

2. Спроба зібрати великий урожай; 3. Прискорений дозрівши плодів. Але, пасинкування томатів не завжди позитивно впливає на рослини.

Процес пасинкування помідор завжди повинен проводитися в теплицях. Для цього в них використовуються сильно рослі сорти, які називають ліани. Пасинки видаляють в умовах підвищеної вологості і дефіциту світла.

Такі сорти рідко зустрічаються на відкритому ґрунті (винятком можуть стати сорти Де-Барао, Космонавт Волков). Велика частина цих сортів застаріла, нові ліановідние сорти представлені в основному гібридами.

Насіння цих гібридів дорожче детермінантних сортів (самі скоростиглі плоди) для відкритого ґрунту. На присадибних ділянках найчастіше висаджують скоростиглий сорт або гібрид, якому не потрібна підв'язка і пасинкування. Дійсно на Півдні так і є.

Якщо їх пасинкувати за звичкою в Південних районах, то тоді велика частина врожаю втрачається і не збільшується розмір плодів. Середня смуга Чи не проста ситуація складається в Середній смузі і північних районах.

Там необхідно стежити за погодними умовами, в якому стан знаходяться рослини, а якщо є небезпека що урожай може не сформуватися (плоди можуть дозріти і в будинку) частково пасинки потрібно видалити. Намагаючись уникнути фітофторозу, деякі городники хочуть домогтися пасинкуванням якнайшвидшого дозрівання плодів.

Щоб не втратити частину плодів потрібно проводити профілактичні обприскування фунгіцидами, це буде краще, ніж потім в липні Ви будете обривати НЕ визріли плоди, які були вирощені у відкритому ґрунті. Якщо нічого цього не робити, то можуть виникнути наслідки здорові на вигляд плоди можуть почати загнивати і чорніти через 4-3 діб після збору або прямо на кущі.

Пасинкування допомагає скоростиглим сортам запобігти захворюванням, а середньостиглих немає, так що не варто ставитися однаково до всіх сортів. Де необхідно проводити пасинкування

У пасинкування потребують однозначно гібриди і великоплідні салатні сорти, наприклад: Волове серце, Російський розмір, Хурма. Якщо стоїть гарна погода і проведені всі обприскування проти фітофтори і якщо для Вас важлива розмір плодів, то ці заходи можна не проводити.

При пасинкування рослини формують в два, три або в одне стебло. При одно стеблової формі залишають основний втечу, а бічні пагони видаляють. При двох стеблової формі залишається тільки один пагін, який знаходитися під першою квіткової пензлем.

При трьох стеблової формі (крім цього втечі) залишають найбільш сильний пагін, який розташований нижче. Принцип дуже простий сильно рослі сорти - в одне стебло, середньо рослі - в два або три, слабо рослі в три стебла.

Тема неосяжна, читайте ще:

Багато починаючі городники задаються питанням, що таке пасинкування помідор в парниках і теплицях, навіщо все це потрібно? Якщо не видаляти пасинки, ціна такого бездіяльності - величезна кількість листів, з невеликим врожаєм. Саме тому не слід відмовлятися від пасинкування, тільки необхідно чітко розуміти, як правильно пасинкувати помідори в теплиці, щоб рослини отримували всі необхідні поживні речовини і змогли порадувати вас хорошим урожаєм. Давайте більш детально розберемося, як і коли потрібно проводити пасинкування, а також як відрізнити пасинок від листа.

Що таке пасинкування?

Пасинкування томатів - це видалення всіх зайвих бічних пагонів - пасинків, які ростуть з пазух листя. Проводити дану процедуру необхідно, так як пасинки забирають більшу частину поживних речовин, що надходять від коренів до надземної частини помідори.

 • Отримання більш раннього врожаю плодів. (Див. Як облаштувати грядки для гарного врожаю) Подовження термінів плодоношення томатних кущів. Отримання більшої кількості плодів високої якості з одиниці тепличної площі.
 • Як відрізнити пасинок від листа?

  Як відрізнити пасинок від звичайного лістаДля того, щоб відрізнити пасинок від листа, потрібно уважно розглянути помідорний кущ. На самому стеблі росте лист, а ось в його пазусі, між ним і стволом з'являється втечу - пасинок.

    Такий бічний пагін активно зростає і нарощує листя, а також так звані, пасинки другого рівня. Видаляти пасинки потрібно поки вони не дуже великі - 3-5 см в довжину . Це необхідно для того, щоб рослина не витрачала поживні речовини на їх зростання, а також, щоб надмірно не травмувати кущ, видаляючи великі пагони.

  Коли треба пасинкувати?

  З огляду на простоту цієї процедури, відповідь на це питання буде дуже простим: як тільки ви побачили на помідорному кущі пасинки. Найбільш активно вони формуються після того, як на кущах з'являються перші квіткові кисті. Найбільш складно провести пасинкування помідорів в теплиці в тому випадку, якщо ви досить довго не обривали пасинки.

  Найскладніше - зрозуміти який з великих виросли стебел пасинок, а який справжній. Порада: визначити пасинок можна по його розташуванню: зазвичай вони відростають з-під першої квіткової кисті. Найбільш сприятливий час щоб провести пасинкування помідорів в теплиці, згідно відео, ранок. Саме в цей час вони найбільш легко відламуються. До того ж, за день ранка, що утворилася після виламування пасинка, затягнеться. Важливо: для того щоб не допустити поширення різних вірусних захворювань від однієї рослини до інших, пасинок потрібно виламувати, намагаючись не допустити потрапляння соку на руки.

  Як провести правильне пасинкування

  Перш ніж приступити до видалення всіх непотрібних пагонів, потрібно визначитися з наступним:

 • Як часто ви будете це робити, тому що пасинкувати томати в теплиці потрібно не рідше Одного разу на 10 днів , а краще за все - щотижня. Яка кількість стебел буде у ваших тепличних помідорів. Залежно від виду томатів і площі теплиці, можна формувати кущ в один, два або три стебла.
 • Можливі варіанти формування томатних кущів в теплиці

  Формування куща в одне стебло

  На думку фахівців в галузі сільського господарства, для теплиць найбільш підходящим є саме одностеблові тип формування томатного куща. З ними не погоджуються досвідчені городники: на їхню думку, чим більше стебел у томатів, тим вищий урожай плодів можна отримати з кожного тепличного куща. При формуванні куща в одне стебло виламують все пасинки, а також так звані «двійники», що формуються при роздвоєнні стебла, проте залишають все квіткові кисті, включаючи і саму нижню.

  Формування в два стебла

  Формування томатного куща в два стебляПрі формуванні помідори в два стебла залишають не тільки основне стебло, а й перший пасинок, як правило, найбільш сильний і активно розвивається. Він розташовується безпосередньо під найпершої квіткової пензлем куща.

  Всі інші пасинки видаляються. На фото це наочно видно.

  Формування в три стебла

  Для отримання трьох стебел на одному кущі помідори потрібно:

 • Ми залишаємо пасинок, розташований під першою квіткової пензлем. Знаходимо і залишаємо ще один міцний і добре розвинений пасинок. Зазвичай він розташовується безпосередньо під першим пасинком. Видаляємо все решта пасинки.
 • Важливо пам'ятати, що помідори бувають різних видів:

  • Індетермінантні; детермінантні.

  Особливості пасинкування різних видів томатовКаждий з цих видів має свої особливості формування і пасинкування. Ви можете подивитися відео матеріали про те, як пасинкувати помідори в теплиці.

  Індетермінантниесорта

  Це сорти помідори, які не мають обмеження по зростанню. Такі сорти, як правило, формують в одне стебло.

    Обумовлено це тим, що індетермінантні рослини прагнуть сформувати безліч бічних відростків. Для формування томатного куща в одне стебло, необхідно видалити всі пасинки. Бажано на місці вилученого втечі залишити «пеньок», висотою близько 1 см.

  Це сприяє більш повільному утворення нових пагонів. На такому високорослі рослині залишають, як правило, близько 10 квіткових пагонів, видаляючи всі інші. Якщо розмір вашої теплиці дозволяє, то можна формувати такі кущі і в два стебла. (Див.

  Розміри теплиці з полікарбонату) Для цього залишають перший, або другий пасинок, після чого кущ підгортають і мульчують. На другому стеблі можна залишити 4-5 квіткових кистей, обов'язково видаливши всі бічні і прикореневі пагони.

  Напівдетермінантні сорти

  Томати, які стосуються Напівдетермінантні, можуть виростати до 180см. Якщо рослини висаджені не надто густо, то їх можна формувати як в два, так і в три стебла.

  У помідорів, що відносяться до Напівдетермінантні сортам, досить часто буває так, що після пасинкування основне стебло припиняє своє зростання - вершкове. Тому, якщо у вашій теплиці переважають Напівдетермінантні сорти, не варто відразу пасинкувати всі рослини. Переконайтеся спочатку, що основне стебло не припинив своє зростання. У тому випадку, якщо стебло завершковался, то кущ можна сформувати і в кілька стебел.

  Детермінантні сорти

  До цієї групи відносять самі низькорослі сорти томатів, і, як правило, вони не вимагають пасинкування. При вирощуванні таких сортів необхідно уважно читати рекомендації виробників по формуванню куща помідор, які наведені на пакеті насіння. Найбільш часто, саме на низькорослих рослинах, сформованих в одне стебло, отримують ранній урожай помідори. Для цього потрібно:

 • Видаляють всі пасинки. Залишають 2-3 суцвіття, прибираючи всі інші. Після останнього суцвіття залишаються кілька листів і прищипують верхівку - точку росту.
 • Важливо: при формуванні Напівдетермінантні і детермінантних сортів помідори в одне стебло, з збереженими 3-4 квітковими китицями, помідори на таких кущах з'являться на пару тижнів раніше. У висновку, невелика інструкція по загальними правилами пасинкування томатів вирощуваних в теплиці:

 • Проводити пасинкування томатів тільки вранці, в сонячну і суху погоду. При видаленні пасинків в цей час, ранки добре затягуються і рослина не хворіє. Якщо доводиться видаляти пасинки в сиру погоду при високій вологості, то інструмент, яким буде проводитися видалення, необхідно дезінфікувати 1% розчином перманганату калію, після роботи з кожною рослиною. Пасинкувати тепличні помідори необхідно щотижня, можна поєднати з видаленням листя. Видаляти необхідно все пасинки, не залежно від їх розміру. Однак найбільш безболісно для рослини проходить видалення пасинків розміром в 5-7 см .В першу чергу проводять пасинкування кущі найцінніших сортів томатів, а також найбільш здорові рослини. Всі кущі помідори, на яких є будь-які цятки, пожовтіння та інші негаразди, пасинка в останню чергу. Пасинки краще виламувати, намагаючись не допускати попадання соку рослини на руки.
 • Ви можете більш детально дізнатися про те, як правильно провести пасинкування помідор в теплиці з відео матеріалів, розташованих тут.

  Поділитися в соц. мережах

  Пасинкування помідор - секрети і поради

  При вирощуванні помідорів застосовують рясне мінеральне живлення для отримання високого врожаю. Помідор при цьому починає давати багато додаткових пагонів. Це призводить до загущення посадки і зниження врожайності.

  Для регулювання росту застосовують пасинкування помідор.

  Що таке пасинкування помідор?

  У томатів в кожній пазусі листа, починаючи від першого справжнього, може вирости втечу. Він є частиною головного стебла і не відрізняється від нього по типу зростання. На ньому розташовуються листя, закладаються кисті з плодами.

  Ці пагони в початковій стадії росту називають пасинками. Якщо їх залишати, то помідор починає гілки і загущувальну. На кистях пасинків утворюються зав'язі і відбувається перенавантаження плодами.

  Це призводить до здрібніння всіх плодів. Один з пасинків може інтенсивно рости, починає лідирувати по відношенню з іншими і стає головною верхівкою. Щоб вирівняти співвідношення зеленої маси і кількість плодів, відрегулювати навантаження, застосовують пасинкування помідор в теплиці.

  Це видалення непотрібних пагонів в пазухах листків до початку їх сильного потовщення. Найкраще їх видаляти до виростання в довжину не більше 5 см. До цього розміру пасинок ще трохи відтягує на себе поживні речовини і його видалення не шкодить помідору. Якщо їх прибирати пізніше, відбувається травмування томата і він втрачає врожайність.

  Коли необхідно проводити пасинкування помідор?

  Перші пасинки можна спостерігати вже на розсаді. Тому при висадці відразу видаляють всі зайві пагони, які можуть бути ще близько 1 см.

  Це трудомістка робота, але вона позбавить від додаткового навантаження при уходних роботах в теплиці. Після посадки в грунт на постійне місце, томати починають інтенсивно утворювати пасинки. Необхідно періодично, не рідше ніж, через 6-7 доби проходити по рядах і видаляти непотрібні пагони до початку їх переростання. Видаляти пасинки доводиться постійно.

  Пасинкування помідорів є важливою частиною уходних робіт у формуванні помідора. У теплицях ця операція проводиться навіть після початку збору плодів.

  Як правильно пасинкувати помідори?

  Освіта пасинків у детермінантних і індетермінантних сортів томата відрізняється. Розглянемо докладно правила пасинкування помідорів в залежності від типу куща.

  Пасинкування помідор з індетермінантні кущем

  Індетермінантні сорти характеризуються необмеженим ростом головною верхівки і всіх бічних пагонів. Якщо не проводити пасинкування таких рослин, то вони швидко займають весь обсяг в теплиці, і отримати якісний урожай не вийде.

  Як пасинкувати помідори в теплиці з індетерміннатним типом куща? Залежно від їх сорту формують, залишаючи один, два, а також три головних втечі. При формуванні, що включає тільки одне стебло, прибирають все пасинки в пазухах листків, залишаючи тільки головний втечу з плодоносними кистями.

  У теплицях поступово спускають томат і укладають стебло на поверхню грунту, а все що утворюються пасинки продовжують видаляти. Формуючи в два і більше головних стебла, відповідно стільки ж залишають рости додатково пагонів. Вони перетворюються в плодоносні пагони і стають додатковими стеблами. Решта всі пагони поступово видаляють, не даючи їм перерости.

  Пасинкування помідор з детермінантний кущем

  Сорти з детермінантний типом куща складніше пасинкувати, ніж індетермінантні. Завжди є ймовірність видалення потрібного втечі, який продовжить зростання всієї рослини. Головний пагін детермінантного томата завжди завершковивается, т. Е. Закінчує зростання, утворюючи на кінці кисть.

  Якщо при цьому видалити всі пасинки, то у рослини не залишається ростовой верхівки. Воно більше не утворює пагонів з новими плодоносними кистями і листям. Урожай такого томата обмежується тільки утворилися раніше плодами. Щоб не видалити потрібні пасинки дотримуються наступних правил:

  • Їх видаляють не раніше виростання на 4-5 см; перед початком видалення визначають пасинок, який стане головним ростовим втечею; при сумніві в видаленні втечі його залишають рости, його можна буде згодом прищипнуть, завершивши зростання.

  Пасинкування помідор в картинках більш наочно покаже місця видалення зайвих пагонів і формування куща. Сорти і гібриди з супердетермінантние типом розгалуження куща мають свої особливості в пасинкуванні. В даний час виведені сорти помідорів без пасинкування.

  Якщо видалити всі зайві пагони до першої кисті, то згодом їх можна, взагалі, чи не пасинкувати. До таких помідорів відносяться, наприклад, Аляска, Білий налив 241, Вершок, Боні М, Гаврош, Грунтовий грибовский 1180, Москвич, Ракета, Сибірський скоростиглий, Ямал. Більшість детермінантних сортів, вирощуваних у відкритому грунті, що не пасинкують, так як це призводить до зниження врожайності. Пасинкування помідор найбільш актуально в тепличних умовах, тому що в них намагаються отримати максимум врожаю, окупивши витрати на обслуговування дорогої конструкції.

  Як проводять операцію пасинкування?

  Найпоширенішим способом видалення пагонів є обламування їх руками. Бажано робити це в гумових рукавичках. Проводять операцію в першій половині доби, коли стебла більш соковиті, пагони при цьому легко обламуються. Пасинок затискають великим і вказівним пальцем, потім його похитують в протилежні сторони до моменту відриву від рослини.

  На місці обламування з'являється невелика рана. До кінця дня місце пошкодження підсихає і в нього вже не потрапить хвороботворна інфекція. Пасинки можна зрізати також ножем або ножицями. При використанні ріжучого інструменту потрібно використовувати такі правила:

  • Леза повинні бути заточені до гостроти бритви, щоб пошкодження при зрізку були мінімальними; руху повинні бути швидкими і точними, щоб не пошкодити зростаючі стебла або інші важливі органи; після проведення операції на одній рослині до переходу до іншого необхідно занурити леза інструменту в дезінфікуючий розчин, наприклад, 1% хлорне вапно або 1% перманганат калію; залишають шматочок втечі близько 1,5 см, щоб загальмувати утворення нових непотрібних пагонів в цьому місці; зрізані частини складають в ємність і виносять з теплиці, щоб не провокувати появи інфекційних захворювань від рослинних залишків.

  Іноді після проведення пасинкування, через якийсь час в місці, де віддалявся втечу, починає рости новий. Він утворюється з сплячої нирки, яка перебувала в пазусі листа.

  Тому доводиться повторно видаляти пасинки. Іноді починає рости новий втечу в нижній частині томата через довгий час, коли вже утворилося кілька кистей. Втеча також утворюється з сплячої нирки, але при цьому до цього пасинок міг і не утворитися в цьому місці.

  Це є сортовий особливістю або томат отримує занадто багато харчування, тому стимулюється поява додаткових стебел. Щоб не перенавантажувати рослина і не згустити посадку ці пасинки також слід видаляти своєчасно.

  Правильне пасинкування помідор - відео

  Пасинкування томатів у відкритому грунті

  Автор: melnikoff Дата: 2013-07-29Здравствуйте шановні любителі дачіПасинкованіе томатів у відкритому грунті роблять, щоб отримати більш ранній і високої якості урожай. В цьому випадку корисні пластичні речовини розподіляються тільки між помідорами, а так само і листям, які їх «годують» .При пасинкуванні томатів у відкритому грунті, потрібно видаляти маленькі до п'яти сантиметрів пасинки.

  Коли ж вони переростуть, то значить, що на них вже витрачено сили і «годування». І коли ви знищите такі паростки, то залишаться чималі ранки. Що буде якщо томати НЕ пасинкувати? Великої біди для рослини не станеться, але потрібно строго дотримувати правильний догляд.

  В такому випадку все залежить від зовнішніх умов і від сортів томатів. Починається бурхливий ріст кущів, пасинки стають товстими додатковими стеблами. А на них з'являються бічні пагони.

    Але в більшості випадків пасинкування необхідно, адже ми хочемо отримати хороший урожай. Кожні сорти помідорів ростуть по-різному, та й технології різні, наприклад вирощують томати на вузьких грядках. Індетермінантні сорти сильно розгалужуються і ростуть високими.

  На гібридах, що не витягуються, і на яких по 5-7 суцвіть, теж виростає багато стебел. Коли починають з'являтися плоди, то зростання зеленої маси знижується. Але ці помідорчики наливаються повільно, тому, що з'являються нові квітки, зав'язуються, і їх теж потрібно «підгодовувати». Урожай формується не маленький, і плоди виходять не великими, ну і час на дозрівання йде довше.

  Час для пасинкування томатів (помідор)

  Встигають дозріти, і вирости ті плоди, які встигли зав'язатися до початку серпня. Все суцвіття і пагони, які з'являються пізніше, тільки забирають корисні речовини у плодів, які могли стати більшими і налитися швидше. Щоб цього не допустити, то роблять такі дії.

  • Пасинкування виробляють всього один раз протягом усього розвитку томатів. У період (кінець липня - початок серпня) в кожній рослині прибирають пасинки і залишають три листа зверху над плодами. Точки зростання прищипують тільки продуктивним паросткам. Доводиться прибирати суцвіття, тільки, що з'явилися. Але це потрібно зробити, зберігаючи великі пагони. Про відхід пов'язані з підв'язкою і пасинкуванні відео в кінці статті.
  • Можна ще регулярно через кожні 10 днів видаляти зайві пагони. При формуванні одного стебла, зберігають тільки головний втечу. При формуванні в два стебла - додається пасинок, який знаходиться в пазусі листа під 1-им суцвіттям. У три стебла - залишають ще один нижній пасинок.

  Кількість стебел, яке потрібно залишити вирішується на самому початку і це залежить від сорту томатів. Дуже ранні томати дають самі низькорослі супердетермінантние сорти, які мають один або два стебла.

  Плоди дозрівають на перших трьох - п'яти суцвіттях, у кожного стебла є по три суцвіття. При вирощуванні в три стебла томатів буде більше. Тут суцвіття розвиваються практично одночасно, але дозрівають пізніше, ніж у рослин, які мають один головний стебло. Пасинкування гібридів і детермінантних сортовНа гібридах і детермінантних сортах, щоб отримати ранній урожай, то залишають тільки одне стебло і три суцвіття.

  А також наскільки листочків, після чого роблять прищипування точки зростання. Якщо не Прищепа, то помідори не встигнуть дозріти. Коли рослина має один і два стебла і три суцвіття, то зрілі плоди будуть в кінці червня. А це на два тижні раніше, ніж без пасинкування.

  У таких випадках рослини висаджують тісніше. За рахунок їх кількості врожайність не знижується. «Зрілість плодів прямо залежить від погодних умов. Для томатів потрібні сонячні дні, тоді і врожай буде нормальним »

  Пасинкування в теплиці

  У теплиці теж пасинкують, щоб терміни плодоношення були довші, а врожаї вищими. У детермінантних сортів урожай дозріває за короткий час. Тут залишають одне стебло, і під 1-им суцвіттям залишається втечу продовження.

  Після появи суцвіття і кілька листочків, його прищипують. Коли подібні сорти вирощують з одним стеблом п'ять місяців, і без додаткових пасинків, то рослина просто за цей час перестає далі рости. Тому залишають ще один резервний втечу, який розташований під третім суцвіттям зверху. Далі потрібно дивитися за зростанням втечі-продовження.

  Якщо зростає, значить відмінно! Тоді видаляють резервний втечу, і намагаються зберегти новий, який близько до вершини. У теплиці пасинкують через щотижня. Коли формують середні і дуже високі рослини, то резервний втечу не використовують.

  Оскільки нові суцвіття не обмежують зростання томатів. Низькорослі сорти більш скоростиглі, і дають більше помідорів. У теплиці існує проста закономірність.

  Якщо менше часу йде на вирощування томатів, то і менше суцвіть з'являється на головному стеблі. Тому можна і гущі висаджувати рослини.

  «Якщо взагалі не пасинкувати томати, вийде, що врожаю доведеться чекати довго, і помідори будуть поганої якості незважаючи на те що їх буде багато» Подивіться відео про пасинкуванні, щоб більш детально дізнатися про це важливому процесі в здобутті хорошої врожаю. Друзі тепер Ви знаєте, навіщо і як потрібно робити пасинкування томатів у відкритому грунті.

  Хочете отримувати свіжі статті по дачної темі до себе в поштову скриньку? Сайт оновлюється щодня.


  Вирощування помідорів будинку докладний опис

  Вирощування нутрій

  Як уберегти помідори від фітофтори в теплиці

  Томат човник характеристика та опис сорту

  Помідори вершки сорти

  Выращивание малины видео

  Помідори ракета пасинкування

  Чим підгодувати помідори після посадки в грунт

  Суниця з насіння вирощування поради від Ганічкіних

  Захист томатів від хвороб і шкідників

  Помідори червона шапочка вирощування