Підв'язування помідорів в теплиці відео :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Підв'язування помідорів в теплиці відео

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Підв'язування помідорів в теплиці відео

Догляд за помідорами в теплиці

23.07.2012

Вирощування помідорів в теплиці надає цілий ряд переваг: городники не тільки отримують ранній урожай, але і помітно збільшують його. Догляд за помідорами в теплиці підпорядковується ряду вимог - про них ми і пропонуємо вам дізнатися.

Догляд за помідорами в теплиці - розпушування, полив і пасинкування

При вирощуванні помідорів в теплиці грунт регулярно рихлять (ідеально, якщо між спушеннями дотримується проміжок в два тижні). Виконувати цю нехитру роботу досвідчені городники рекомендують після поливу (перший полив здійснюють не раніше, ніж через три тижні після посадки рослин) Варто пам'ятати, що холодна вода гальмує ріст і розвиток томатів, а ось тепла, навпаки, благотворно впливає на рослини.

Норма поливу на початку розвитку рослин становить близько п'яти літрів на кожен квадратний метр. У період плодоношення цю цифру збільшують удвічі і навіть утричі. Всупереч думці початківців городників, велика кількість зеленої маси аж ніяк не збільшує врожайність куща.

У міру росту рослин зайві пасинки (бічні відгалуження, що ростуть з пазухи листа) обов'язково видаляють. Залишають всього один з них, а рослина формують в одне стебло (пасинкування приурочують до ранкових годинах). І лише після того, як рослини придбають потрібну форму, підростуть і стануть міцнішими, настає пора підв'язувати помідори до кріплення (оптимальна висота - 1-2 м).

Догляд за помідорами в теплиці - внесення добрив

Добрива можна вносити як рідкі, так і гранульовані, але перші засвоюються рослинами набагато швидше. Першу підгодівлю здійснюють через три тижні після посадки.

З цією метою в 10 л води розводять 500 мл рідкого коров'ячого гною (на кожну рослину йде 1 л добрива) .З часом поживну суміш підсилюють, додаючи деревну золу. Для позакореневого підживлення використовують суміш з 30 г бури, 1 г марганцівки і 10 л води.

Догляд за помідорами в теплиці - запилення

З настанням цвітіння помідори в теплиці запилюють - для цього кущі злегка струшують, а потім, для закріплення успіху, поливають під корінь теплою водою.

Догляд за помідорами в теплиці - боротьба з хворобами

Відразу після посадки томатів проводять профілактику захворювань - в цих цілях використовують препарати, що підвищують імунітет рослин (епін, іммуноцітофіт і ін.). Догляд за помідорами в теплиці зажадає від вас певних витрат, причому як матеріальних, так і фізичних. Винагородою ж стане хороший урожай корисних плодів. Автор: Лариса Коваленко для сайту Поради хозяюшкамІзображеніе ліцензовано DepositPhotos. com

Вирощування помідорів в теплиці

Технологія вирощування томатів у теплиці включає в себе: підготовку насіннєвого матеріалу, посів і вирощування розсади, пересадку її в підготовлену теплицю, догляд (що включає в себе полив, підживлення і пасинкування, підв'язку), в разі необхідності обробку від хвороб, ну і найприємніше - збір врожаю.

Зміст

  • Як підв'язувати помідори в теплиці відео

Як садити помідори в теплиці

Якщо вас цікавить як виростити помідори в теплиці, то спочатку прочитайте статтю як правильно виростити розсаду помідор, а потім вже розглянемо посадку в закритий грунт. Висаджувати розсаду томатів в теплицю зазвичай відбувається в травні, в різних регіонах по-різному - у кого на початку, у кого в кінці місяця, в залежності від клімату. До висадки розсади, якщо у вас не нова теплиця, бажано обробити її зсередини якимось мідь містить препаратом, наприклад мідним купоросом. Це робиться з метою профілактики хвороб томатів.

Верхній шар торішньої грунту в теплиці бажано зняти (10-15 см) .Якщо грунт в теплиці бідна, внесіть на кожен квадратний метр по відру перегною. Висаджувати розсаду в теплицю найкраще в похмурий день, або ввечері, коли немає палючого сонця. Температура грунту повинна бути не менше + 12- + 15 градусів, інакше коріння рослин можуть почати гнити.

Щоб грунт в теплиці швидше прогрілася, можна заздалегідь накрити її чорною плівкою. Посадка томатів повинна здійснюватися у вологу землю. Для знезараження можна пролити підготовлені лунки теплим міцним розчином марганцю. Чи не заглубляйте посадки - зробіть лунки глибше, посадіть рослину, присипте землею до того рівня, на якому раніше була земля (у розсади), а коли кущі укореняться, засипте лунки до загального рівня грядки. Схема посадки томатів у теплиці визначається сортом і способом формування рослини. Грядки, як правило, розбивають уздовж.

Ширина грядки зазвичай 50-80 см, в залежності від розмірів теплиці, ширина проходу - 50-60 см. Зазвичай розсаду томатів висаджують в шаховому порядку. Низькорослі скоростиглі сорти, які вирощуються в 2-3 стебла, садіть 2 ряди в шаховому порядку, залишаючи відстань між рядами 50-60 см, а відстань між рослинами - 35-40 см. Високорослі сорти томатів висаджують теж в шаховому порядку.

Ширина грядки в цьому випадку повинна бути не менше 70 см, інакше кущах буде мало місця. Відстань між рядками і між рослинами бажано залишати близько 70 см. Детермінантні і штамбові томати вирощуються в одне стебло, висаджувати їх якомога густіше попередніх. Між рядами залишайте 50 см, а між рослинами - 25-30 см.

Догляд за помідорами в теплиці

Догляд за томатами в теплицях включає в себе: своєчасний полив, підживлення, підв'язування, пасинкування, обробку від хвороб. Досвідчені садівники рекомендують починати полив лише через 10 днів після висадки розсади в грунт, коли рослини вже приживуться. Вода для поливу не повинна бути холодною, тобто безпосередньо з водопроводу поливати томати категорично не можна. Робіть це в першій половині дня.

До цвітіння поливайте помідори 2 рази в тиждень і то, оцінюйте по погоді, щоб не залити. На 1 квадратний метр витрачайте приблизно 5 літрів води. Після початку цвітіння поливайте за таким же графіком, але вже в два рази більшою кількістю води.

Намагайтеся під час поливу не потрапляти на листя рослини, поливайте під корінь. Через пару годин після поливу бажано провітрити теплицю. У теплиці не повинно бути занадто волого, так як зайва волога веде до таких серйозних захворювань томатів, як фітофтороз і кладоспоріоз. Як правило, в теплиці ростуть високорослі помідори, які потрібно обов'язково підв'язати, щоб згодом стебла не зламалися під вагою плодів. Головне для підв'язки взяти такий матеріал, який не буде травмувати рослину, врізаючись в нього.

До змісту ^

Як пасинкувати помідори в теплиці

Пасинки - це бічні пагони, що ростуть з пазух листя томата. Пасинкування помідор в теплиці - це видалення бічних пагонів. Виламувати пасинки потрібно залишаючи невеликий пеньок, щоб на цьому місці не виріс новий.

Якщо пасинки залишати, то кущ буде занадто густим, рослина буде витрачати багато сил для цих пагонів, віднімаючи їх від живлення основних. На залишених пасинках теж з'являються квіти і плоди, але ймовірність того, що вони визріють мала. В регіонах, де літо коротке пасинкувати томати потрібно обов'язково, інакше можна не дочекатися збору врожаю зовсім - томати почнуть встигати тільки в серпні, а там холодні ночі і, здрастуй, фітофтора.

До змісту ^

Урожайність томатів у теплиці

Звичайно, навіть при вирощуванні томатів у теплиці, багато що залежить від погоди. Якщо літо сухе і тепле - урожай томатів набагато вище, тому що чим більше сонця, тим швидше йде процес дозрівання томатів і тим менше хвороб їх долають. Часто задають таке питання: - Скільки кг можливо зібрати помідорів з 1 куща?

Мається на увазі при сприятливих умовах і належному догляді. За відгуками садівників високий урожай - це 10 кг томатів з куща при вирощуванні в теплиці. Для відкритого грунту це 4-5 кг. Отже, ми розкрили всі секрети вирощування томатів у теплиці, тепер справа за вами - вирощуйте правильно і радійте небувалого врожаю!

Як підв'язувати помідори в теплиці відео

Коментарі

Підв'язка помідор в теплиці: відео

Як формувати помідори в теплиці?

Як пасинкувати помідори в теплиці повинен знати кожен городник. Під час зростання у томатів утворюється багато бічних пагонів (пасинків), які ростуть з пазух листя.

Якщо ці пагони не видаляти, вони сильно розростуться, що призведе до перетворення рослини в багатостебловий кущ з великою кількістю квітів. Через це томат направить свої сили на зелень, а не на плоди. Помідори формують за допомогою пасинкування .

Рослина пасинкують, щоб вони встигли випустити 7 плодових кистей. Формування розсади необхідно для прискорення дозрівання плодів і збільшення їх розмірів. Вам потрібно буде видаляти пагони-пасинки раз в 10 днів, не допускаючи їх відростання більше 5 см.

Пагони видалити легко: їх тягнуть вниз, поки вони не зламаються. Найкраще формувати помідори в теплиці з ранку. Без пасинкування Ви не отримаєте гарного врожаю.

Середньорослі помідори досягають у висоту 0,6 до 1,3 м. На головному стеблі чагарнику утворюється по 6 суцвіть, його зростання зупиняється. Як правила, такі томати вирощуються в 2 стебла. Для цього залишають пасинок, який розвивається з пазухи листа.

На ньому, в подальшому, утворюється плід. В результаті правильного пасинкування помідор в теплиці Ваш урожай зросте на 3 кг з кожного куща. Існують деякі правила пасинкування, дотримання яких допоможуть Вам виростити хороший урожай:

  • Формування рослини починається тільки тоді, коли кущі зміцніли і інтенсивно ростуть; Пасинки легко видаляються, коли їх довжина досягла 5 см. Видалення проводиться руками, залишаючи невеликий пеньок; Формування куща проводиться вранці; Пасинки потрібно прибирати все літо. Для прискорення дозрівання, зменшення випаровування і поліпшення повітрообміну, потрібно видаляти нижні листочки. Одночасно можна прибирати не більше 3 листя, в іншому випадку, це може призвести до деформації помідорів. Рослині необхідно допомагати запилюватися, трохи струшуючи їх. Проводити подібну процедуру краще з 9 до 11 год ранку. Після струшування обов'язково зволожите грунт і доріжки в теплиці.

Помідори - смачні плоди, які приносять величезну користь організму. Щоб отримати багатий урожай, потрібно знати, як підв'язувати і пасинкувати помідори. Без цих заходів, томати можуть піти дрібними.

Правильно формуючи культуру в теплиці і, дотримуючись правил догляду, Ви гарантовано отримаєте відмінний урожай. Читайте також: Підв'язка томатів полегшує догляд і зберігає урожайВ вирощуванні кожної городньої культури є свої тонкощі.

Просто посіяти насіння в землю і чекати появи плодів недостатньо, доводиться докласти чимало зусиль, щоб отримати хороший результат. А томати - вона з найвимогливіших до догляду культур, що вимагає виконання безлічі заходів, спрямованих не тільки на отримання врожаю, але і на його збереження. Одне з них - підв'язка помідор в теплиці.

Навіщо помідори потрібно підв'язувати

Відразу зауважимо: в підв'язці потребують далеко не всі сорти томатів. Скоростиглі і низькорослі помідори цілком можуть обійтися без опори, але в теплицях зазвичай вирощують саме високорослі і рясно плодоносять сорту - це набагато вигідніше, тому що дозволяє збирати з невеликої площі захищеного грунту рясний урожай. Для довідки.

Не всі городники вважають, що підв'язка помідорів в теплиці необхідна, пояснюючи свою позицію тим, що природа сама знає, як краще, і що ні підв'язати рослину краще вкорінюється і розвивається. Однак, вирощування томатів в парнику в умовах нашого клімату вже само по собі не є для них природним. А штучно створені умови диктують і свої правила догляду.

Наведемо основні причини, що говорять на користь підв'язки. А кожен дачник вправі сам вирішувати, чи варто це робити. Отже:

  • Для запобігання розростання томатів у них слід видаляти пасинки (див. Пасинкування томатів, а навіщо це потрібно?). На цих відростках теж утворюються зав'язі і плоди, але вони рідко встигають дозрівати, відбираючи у рослини багато сил. Пасинкувати помідори зручніше, коли вони підв'язані, а не лежать на землі. Високорослі рослини не в змозі утримувати вагу плодів і можуть зламатися. Підв'язування помідорів в теплиці необхідно і для збереження плодів. Що лежать на землі, вони піддаються атаці слимаків та інших шкідників. Крім того, уражаються фітофторозом - захворюванням, збудник якого знаходиться в грунті.
  • Як відомо, томати не люблять потрапляння води на листя і зав'язі, поливати їх слід під корінь. Зробити це практично неможливо, коли рослини лежать.

Як бачите, без підв'язки можна взагалі позбутися врожаю, якою б сильною не була коренева система. Та й самим городникам будемо набагато зручніше і доглядати за рослинами, і згодом знімати з них дозрілі плоди.

Способи підв'язки помідор

Немає ніякої різниці між тим, як підв'язати помідори в теплиці з полікарбонату або на відкритому грунті. І матеріали для підв'язки, і сама технологія нічим не відрізняються.

Чим підв'язувати

Все що потрібно - це довгі кілки або металеві прути, дріт або міцна мотузка, а також сам «перев'язувальний» матеріал, який буде контактувати безпосередньо з рослинами. Він повинен бути міцним і досить широким.

Дріт, волосінь, сувора нитка, тонка мотузка - все це не годиться для підв'язки, так як буде врізатися в стебло в міру його зростання, перетягувати його, і ви своїми руками погубите рослина. Л Краще всього використовувати розірвану на смужки тканину шириною 3-4 сантиметри. Це можуть бути старі простирадла або білизну.

Деяким більше подобаються капронові гольфи і колготки - вони не згнивають за один сезон і можуть застосовуватися багаторазово. Увага! Для використання в наступному сезоні підв'язувальний матеріал потрібно продезінфікувати, обшпаривши окропом або виправши господарським милом, щоб знищити збудників різних захворювань, що вражають томати. Крім того, зараз у продажу можна зустріти різні багаторазові пристосування з пластика як для підв'язки, так і для підтримки окремих кистей з плодами. Ціна їх невелика, можна купити один раз і на багато років забути про цю проблему. Якщо ж ви займаєтеся вирощуванням помідорів на продаж і у вас їх дуже багато, можна обзавестися спеціальним пристосуванням - подвязчіком, який діє на зразок степлера, обвиваючи стебло рослини і опору спеціальною стрічкою. Він дуже популярний у тих, хто вирощує виноград. Пристосування на фото - подвязчік рослин

Як підв'язувати

Є різні способи підв'язки помідорів в теплиці. Їх вибір залежить потужності і висоти, властивих вирощуємо сорту томатів. Подивіться відео в статті, прочитайте наведену нижче рекомендації і виберіть той, який підходить вам більше.

  • Найпростіший і доступний - використання індивідуальних кілків для кожної рослини. Це можуть бути і обрізки арматури, і металевий прут, і дерев'яна рейка, і тонка пластикова труба - що є під рукою. Довжина колів повинна на 25-30 см перевищувати висоту рослин - саме на таку глибину їх вбивають у землю в декількох сантиметрах від куща.

Після цього стовбур рослини вільно обмотується підв'язувальний матеріалів, його кінці схрещуються вісімкою або перекручуються і прив'язуються до опори. Те ж робиться з важкими китицями, щоб вони не відломились під вагою плодів. Зверніть увагу. Цей спосіб придатний для среднерослих сортів, так як великий тяжкості опора може не витримати і повалиться разом з рослиною. Недоліком цього методу є те, що повторювати описану процедуру доведеться кілька разів протягом сезону, переміщаючи мотузку вище або нову. Отже:

  • Більш складний, але і більш надійний спосіб передбачає використання шпалер. Як підв'язують помідори в теплиці до шпалери, видно з наведеної нижче схеми. В землю вздовж грядки на деякій відстані один від одного вбиваються довгі кілки. Між ними горизонтально з кроком 35-40 см натягується дріт або міцна мотузка.

Стебла і гілки томатів у міру зростання заправляють за дріт то з одного, то з іншого боку за принципом плетінки. Важкі кисті підв'язують до неї або підвішують на гачки.

Перевага шпалерного способу в тому, що у рослин не обов'язково залишати тільки один центральний стебло, можна дозволити розвиватися кількома пасинків заради збільшення врожаю. Це цілком можливо в опалювальних теплицях, де помідори можуть продовжувати рости і після настання холодної погоди.

  • Ще один вид шпалерної підв'язки - лінійний. У цьому випадку між кілками дріт натягується тільки по верху, а до неї над кожною рослиною прив'язується мотузка. Її нижній кінець кріпиться на стеблі. І все. Вам не доведеться думати, як в теплиці підв'язувати помідори - їх потрібно буде обвивати навколо мотузки в міру розростання.

Кожен з описаних способів досить популярний і має своїх прихильників.

Висновок

Можливо, дана в цій статті інструкція нічого нового не відкрила для досвідчених городників. Але якщо вона виявилася корисною початківцям дачникам і допомогла їм зважитися на самостійне вирощування найулюбленішою в нашій країні овочевої культури, будемо вважати, що написана вона була не дарма.

Підв'язування томатів у теплиці.

Поділитися в соц. мережах

Опубліковано 17.03.2014 від admin в Вирощування в теплицях, Помідори // 0 КомментарііВиращіваніе помідорів це унікальна можливість для всіх садівників. Різні сорти томатів, можуть давати різний урожай.

Якщо ви хочете підвищити свій урожай, то вам потрібно навчитися підв'язувати помідори. Підв'язка помідор дає ряд переваг. Після правильної підв'язки, рослини починають висихати швидше, це призводить до того що буде менше гнилі, і дозрівання буде швидшим.

Сьогодні я вам розповім як це робиться. Найпопулярніший метод підв'язки томатів на  Відкритої землі це підв'язка до металевого або дерев'яного кілка. Щоб здійснити такий тип підв'язки, вам потрібно біля куща вбити кілочок і прямо до нього підв'язати стебло помідора.

Прив'язати можна ниткою, шнуром, лозою, варіантів маса. Підв'язувати потрібно біля верхівки стебла, мотузку потрібно пару раз обкрутити навколо стебла і кілочка і прив'язати. Не рекомендую віршиком затягувати, цим ви можете пошкодити рослину.

 При виростання куща в висоту потрібно робити доп. підв'язки. Підв'язка томатів у теплиці  проводитися дещо по-іншому. Беруться металеві прути, і встановлюються по обох краях помідорових грядок.

Далі потрібно з'єднати прути міцної дротом. Вам потрібно до кожного куща прив'язати мотузку, а інший кінець мотузки прив'язати до дроту. Кущі повинні перебувати у вертикальному положенні.

У міру зростання, потрібно трохи підтягувати мотузку щоб кущ був у вертикальному положенні. І так ми розглянули підв'язку помідорів в теплиці і на відкритому грунті. Ще хотілося б відзначити що матеріали для підв'язки повинні бути чистими і продезенфіціровани. Відео приклад підв'язки помідорів в теплиці:

Вам буде цікаво:

Додати фото Показати попередні коментарі (показано% s з% s) Віра Ігнатова (Крівсун) Теплиці немає, але дивлюся з цікавістю (раптом коли-небудь зробимо) ... Але такі грона помідорів - це казка! У реальності це виходить?

А там, де все булим вистелено - там ходять? або навіть не дихають? і огірки шикарні, можна тільки мріяти... Текст скритразвернуть 30 квітня, о 09: 56Людміла Взятишева - Віра Ігнатова (Крівсун) Вірочка. теплиця дуже навіть потрібна..

Звичайно. якщо є кошти. щоб її купити.. У нас вже своя редиска виросла і салат і травичка всяка.. Я садила черрі американські і були таки як на зображенні..

Вони мені так набридли.. не хотілося часто збирати цю дрібницю і головне вони були на смак КИСЛІ.. але багато як на зображенні.. Текст скритразвернуть Віра Ігнатова (Крівсун) - Людмила ВзятишеваеТО ЗДОРОВО!

Я розумом розумію, що це добре, але як то все не виходить... І двір розпланували так, що НЕ ДЕ поставити.... Загалом все, як завжди... що то заважає.. Текст скритразвернуть

Тамарадааа. красотища!! я в теплиці прив'язую помідори мотузками з трікотажкі..оні такі пластичні тягнуться добре і не травмують рослина... Текст скритразвернуть Людмила Взятишева - тамараМне теж такі мотузки подобаються.

Текст скритразвернуть Раїса КолбЕслі кого зацікавить моя технологія вирощування в теплиці і на ґрунті помідори, звертайтеся. Буду рада поділиться.

Ось мої фото. Це початок посадкіТекст скритразвернуть Раїса колби це урожайТекст скритразвернуть

Людмила Взятишева - Раїса КолбОчень красиво ростуть!! .. Звичайно ми чекаємо на вашу технологію.. Поділіться.. У мене теж непогано ростуть помідори. але я саджу для себе і не так багато, всього близько 70 кущів..

Сорти саджу всякі. Але перевага віддається СОЛОДКИМ.. Текст скритразвернуть 30 квітня, о 17: 25Раіса Колб - Людмила ВзятишеваЛюдміла, ця телиця у мене перший рік, зі мною поділилися технологією і я залишилася дуже задоволена.

Теплиця 40 метрів довжина і ширина 5 метрів. Теплицю поставили з півдня на північ-це обов'язково. Шпагатом розбила теплицю наступним чином: - від краю відступила 75 см; потім-50 см; потім -100 см; потім знову -50 см; і ще раз - 100 см; і ще раз - 50 см, і 75 см.

75 см.-це боки; 50 см.-це де будуть розміщуватися помідори і 100 см. - Це проходи. Проходи і боки по 75 см. НЕ перекопую, а 50 см. На штик лопати викопую траншею, заправляю її перегноєм, вапном (якщо кислий грунт) у мене була кисла, посипаю комплексним добривом і зариваються траншею, потім беру кілочки з шпагатом і ділю траншею уздовж навпіл, що б шнур проходив по центру траншеї, натягнула, пройшлася рівно по шнуру своїми кроками вздовж траншеї і по своєму сліду по центру траншеї прокопали вузьку траншею на ширину і штик лопати, але зверніть увагу, викопують землю викидати потрібно на схід.

Далі зрозумієте чому. Рясно полила, розклала (якщо довга розсада) через 20 см. Корінням на схід, а вершками на захід. Загребла цю розсаду тією землею що викинула на схід і рясно ще раз полила. Чому корінням на схід, а верхівками на захід?

Тому що, (це стосується тільки якщо розсада довга і її ми викладаємо), коли сонечко сходить і розсада тягнеться до нього і таким чином потім зростає рівно. Підв'язка: У нас траншея 50 см. Значить і дріт в верху простягаємо в два ряди і теж через 50 см. І коли приходить час підв'язувати підросли помідори ми перший підв'язуємо вправо, а наступний помідор в ліво або навпаки, і так до кінця, і в підсумку вийде що у вас між помідорами буде 40 см.

Як я на шпагат підв'язують: Беру шпагат такої довжини, що б на сантиметрів 20-25 був довший того відстані що від дроту до землі. Шпагат прив'язую до дроту, а низ мотузочки трошки скручую клубочком і виделкою (у мене від старого кухонного набору) заштовхують в землю, закручую помідори на шпагат, а так як помідори ростуть в верх я тільки підкручую, а шпагат залишається в землі аж до глибокої осені.

Таким чином можна висаджувати томати і на грядках, вам не потрібно копати під кожен помідор лунку і тикати палиці для підв'язки, Тук зручно і від заморозків і від затяжних дощів прикривати, перекинув плівку або спондбонд і ваші помідорчики збережуться. Кому сподобається успіхів вам.

Текст скритразвернуть татьяна сич (мільчаніна) а у мене тільки на перших зав'язі є помідори, а далі не виростають, маленькі, зелені опадають, що не так? Текст скритразвернуть Людмила Взятишева - татьяна сич (мільчаніна) Завтра читайте статью..прічін може бути багато.. Текст скритразвернуть


Відстань між помідорами при посадці

Як посадити спаржу

Суниця барон Солемахер вирощування з насіння

Вирощування суниці з насіння в домашніх умовах

Диня колгоспниця вирощування в теплиці

Вирощування петрушки в домашніх умовах

Жовтіють нижні листки у розсади помідорів

Як правильно підв'язати томати в теплиці

Низкорослые помидоры лучшие сорта

Посів і вирощування розсади томатів

Посадка помідорів в грунт розсадою