Мульчування томатів у теплиці :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Мульчування томатів у теплиці

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Мульчування томатів у теплиці

Помідори в теплиці і газетне мульчування.

Привіт, Майстер. Я вже розповідав якось про те, які помідори ми вирощуємо в своїй теплиці. Або Ні, не говорив? Напевно, тільки збирався... Ну, неважливо.

Власне, у нас не тільки в теплиці, а й в грядках на відкритому грунті. Так ось, в теплиці, як правило, у нас тягнеться сорт "Японський краб". Високі батоги відростають, майже до даху. І плоди вагою до 400 грамів. Смачні до шоку.

Шкода тільки, що для консервування не годяться. Консервуємо ми інші, з грядок... А ось в теплиці ще одна ось така технологія вирощування. Після висаджування розсади в грунт рясно поливаємо посадки і закриваємо землю газетами.

Така собі стопка з 5-6 газет під кожним кущем. Оскільки кожен пакет газет прорізаний від краю до отвору під стебло, є можливість акуратно зняти його і покласти в сторону. Для чого це треба?

Для поливу. Поливаємо один раз в 6-10 днів. Зняли газети, відклали їх по порядку в сторонку, рясно проливаємо землю, не зачіпаючи стебел і листя, потім знову укладаємо газети на своє місце в зворотному порядку.

Відра та лійки, звичайно, не тягаємо, у мене простенька "система" поливу: Насос в системі для поливу рослин.. протоку під кожен кущ один раз, поки калюжа не утворюється, так після її вбирання ще раз таким же чином. Коротше, не менш відра приблизно під кущ.

Закрита газетами земля дуже мало випаровує вологу, але це не єдиний плюс. Під газетами, як правило, немає бур'янів. Такий порядок, напевно, зручний буде для тих, хто на дачі наїздами по вихідним.

Тільки я все одно не уявляю собі, як в такому випадку стежити за теплицею. Адже треба кожен день або відкрити її, коли жарко, або закрити, якщо похолодало. Коротше, догляд все одно постійний потрібен. На фото вище стебла на початку червня.

Пізніше додам сюди нові фотки, у міру зростання... Це початок липня. Практично місяць пройшов, поливанням займалися лише пару разів. Батога витягнулися мало не в повний людський зріст. Плоди поки зелені, але вже великі, до 10 см в діаметрі.

Середина липня. Перші зрілі плоди. А це вже до середини серпня. Перед черговим збором дозрілих плодів.

Тут не тільки з теплиці, тут ще й з відкритих грядок.

 • Укриття грунту перегноєм і компостомМульча з трави. Неорганічна мульча.
 • Схема простого парника для помідорів. Лісові голки є одним з кращих способів укриття грунту, де ростуть помідори. Лісова підстилка містить в собі багато корисних мікроорганізмів.

  Її нижній шар є перегноєм, що додатково удобрює помідори. «Лісове ковдру» запобігає різні захворювання рослин і перешкоджає розмноженню шкідників. Лісову мульчу слід збирати в хвойному лісі. У змішаному лісі верхній шар землі, товщиною 5 см, теж можна збирати, але під деревами не повинна зростати трава. Укриття землі соломою вважається самим довговічним.

  Сіно гірше перешкоджає проростанню бур'янів, зате воно швидко перегниває і таким чином добре удобрює помідори в теплиці. Помідори добре «реагують» на мульчування подрібненої деревиною. Мульчу з тирси і дрібної стружки треба спочатку вилежатися, провітрити, а потім засипати під томати шаром 15 см.

  Білі тирса добре пручаються бур'янам, перешкоджає різних хвороб. Таке укриття відбиває сонячні промені в жарку погоду, що вберігає грунт від пересихання. Укриття помідорів шаром компосту і перегною, товщиною 3-5 см, вважається цілющим.

  Адже дана мульча багата корисними мікроелементами, що добре удобрює рослини. Однак такий шар швидко переробляється хробаками, тому до компосту слід додавати додаткову мульчу. Мульчування травою збагачує грунт азотом і перешкоджає випаровуванню вологи з поверхні.

  Травою можна вкривати землю навіть з осені, а навесні прямо в цей шар висаджують розсаду. Трава для даних цілей повинна бути свіжоскошеної і просушеної. Даний метод є переважним, оскільки зволожений нижній шар трави починає гнити, насичуючи поживними речовинами грунт. А черви, які заводяться там, розпушують ґрунт і прискорюють розпад поживних речовин.

  Особливості мульчі

  Кожен процес може принести як користь, так і шкоду, якщо його неправильно робити. Кожна мульча має свої властивості, які треба враховувати, щоб правильно застосовувати. Траву для мульчування необхідно добре просушувати і подрібнювати.

  Комбінація просушеної трави з неорганічними добривами придатна для мульчування всіх культур і завжди дає хороші результати. Листя дерев і солому також слід подрібнювати і використовувати як самостійно, так і в сукупності з іншою мульчею. Перед посівом можна мульчувати землю прілого соломою, оскільки там містяться інгібітори - речовини, які гальмують зростання. Коров'ячий гній використовується для покриття грунту, але в невеликих дозах і періодично.

  Не можна використовувати пташиний послід і свинячий гній. Дані види посліду можуть нашкодити рослинам, до того ж мають неприємний запах.

  Цей гній використовується тільки для підживлення рослин в певних пропорціях. Тирсою найчастіше всипають доріжки між грядками, так як вони прекрасно абсорбують зайву вологу. Хвойні голки сприяють виробленню кислого середовища, тому вони добре підходять для рослин, що віддають перевагу кислий грунт. Вистилали землю можна також перегній залишками культурних рослин. Наприклад, мульча з стебел і листя помідорів ідеально підходить для капусти - вона нейтралізує капустяного білана. Мульчування органікою особливо необхідно для піщаних збіднених грунтів.

  В такому випадку в мульчу додають мінеральну борошно для утворення гумусу. Мульчування може поліпшити властивості і важких грунтів. Тільки шар мульчі в цьому випадку не повинен перевищувати 2 см, щоб уникнути гниття.

  Мульча для чорноземної грунту повинна включати в себе кілька різних матеріалів. Навесні, щоб земля добре прогрілася, органічну підстилку необхідно зрушити, а після висівання знову розкласти. Такий грунт потребує додаткового розпушування, навіть якщо мульчування проводять регулярно. Як укриття для такої землі найкраще підійде зрілий компост, що пролежав кілька років. Після року мульчування в землі утворюється компостний шар товщиною 1 см, і земля стає набагато родючу.

  Повернутися до змісту

  Неорганічна мульча в теплиці

  Мульчування чорною плівкою застосовується переважно в теплицях, так вона істотно знижує вологість повітря . Зайва вологість провокує появу різних грибкових хвороб, таких як фітофтора. Гідність даного способу полягає в тому, що бур'яни крізь таке укриття не проростають і земля надовго зберігає вологу.

  Мінус такої мульчі в тому, що вона не удобрює грунт. Тому, перш ніж вкривати землю плівкою, грунт слід добре удобрити. До того ж, чорна плівка недовговічна: її вистачає на один сезон. Руберойд - більш довговічний і практичний матеріал. Термін служби руберойду - 4 роки.

  Однак цей матеріал дорогий, що не зовсім виправдовує його застосування. Прозору плівку використовувати не можна, так як вона не перешкоджає появі бур'янів. Чорна плівка підтримує постійний рівень води в грунті: вода, яка випаровується з грунту, не потрапляє в атмосферу, а конденсується на її внутрішній поверхні, а потім знову проникає до рослин.

  Для помідорів найідеальніший варіант - червона непрозора плівка. При використанні руберойду і плівки треба заздалегідь враховувати місця, де будуть рости помідори, і зробити відповідні отвори. В умовах холодного клімату використання плівки є ефективним, так як зберігається тепло землі.

  Але при настанні спеки чорний поліетилен краще зняти, щоб уникнути перегріву грунту. Плівку в теплиці слід періодично відкривати ще й тому, щоб до кореневої системи проникали поживні елементи, що містяться в повітрі. Плівку в теплиці використовують і як засіб боротьби з шкідниками. У продажу існує поліетилен для теплиць з алюмінієвими вставками, які мають властивостями, що відбивають.

  Таким чином, в теплицях, де грунт вкрита такими плівками, поява мишей виключено. Мульчування грунту в теплиці не тільки зберігає вологу, перешкоджає проростання бур'янів і насичує поживними речовинами, а й підвищує врожайність помідорів. Мульчування вирішує безліч завдань і полегшує працю дачнікаВиращівая в теплиці помідори, ми добиваємося їх раннього дозрівання, знижуємо ризик загибелі від заморозків і грибкових захворювань, отримуємо більш високий урожай, ніж на незахищеному грунті. Але, хоча в такому укритті рослини відчувають себе прекрасно, їм все ж потрібен спеціальний догляд, спрямований на створення максимально сприятливих умов. Крім своєчасного поливу, провітрювання і підтримки в парнику оптимальної температури, досягти кращого результату допомагає і мульчування грунту під томатами.

  Навіщо потрібно мульчування

  Для початку дамо визначення самому цьому поняттю. Мульчування - це вкладання на поверхню грядок з рослинами матеріалів штучного або органічного походження, покликаних регулювати повітряний і влагостний режим грунту.

  Тобто, основне призначення мульчі - захист верхнього шару грунту від пересихання, при якому на її поверхні утворюється щільна кірка, що перешкоджає повітрообміну. Але це далеко не всі переваги, які дана дія дає і рослинам, і рослинникам. Список «корисності» мульчування можна продовжити. Отже:

  • Покриває землю під томатами шар не пропускає через себе сонячні промені, тим самим перешкоджаючи проростання бур'янів, які завдають великої шкоди культурним рослинам; Вологість грунту під мульчею зберігається довше, а після поливу її верхній шар не пересихає. Що дозволяє набагато рідше проводити самі трудомісткі роботи, що виконуються своїми руками - полив і розпушування; При використанні для укриття органічних матеріалів, їх нижній шар, дотичний з землею, поступово пріє, його із задоволенням поїдають земляні хробаки і переробляють в гумус, готуючи грунт під помідорами. Отже, можна обійтися і без підгодівлі або значно скоротити їх кількість (див. Підживлення томатів у теплиці, які добрива і коли використовувати); Нарешті, ще однією причиною, по якій в мульчировании потребують саме тепличні помідори, є запобігання випаровування вологи з поверхні землі. Так як ці рослини поливають дуже рясно, випаровується вода в закритому просторі створює підвищену вологість, дуже шкідливу для томатів - вона призводить до розвитку фітофтори і інших захворювань.

  Як бачите, аргументів на користь мульчування досить для того, щоб спробувати випробувати його дієвість. Як же зробити це правильно?

  Як виробляти мульчування томатів

  У тих, хто збирається робити це вперше, виникає безліч питань. Основні - це коли, як і чому мульчувати помідори в теплиці. Відповідаємо.

  Види мульчі

  Матеріали для укриття грунту під будь-якими культурними рослинами діляться на дві основні групи: спеціальні покриття, що випускаються промисловістю, і природні матеріали.

  • До перших відносяться неткані полотна і плівки. Вони можуть бути різного кольору, пропускати або не пропускати крізь себе воду і повітря, володіти іншими відмітними властивостями.

  Для довідки. Фахівці-агрономи стверджують, що для помідор найкраще використовувати покриття червоного кольору. На фото в якості мульчирующего шару - червона пленкаВообще конкретно для догляду за помідорами призначені спеціальні матеріали типу Агротекс, але багато дачників, яким його ціна здається високою, успішно замінюють його чорною поліетиленовою плівкою, руберойдом або просто картоном, старими газетами, мішковиною. До другої групи матеріалів відносяться:

  • Сіно або солома;

  Варіант # 3 - тріски, шишки і тирсу

  Мульчувати можна також подрібненими гілками - краще сосни або верби. Також в якості органічної мульчі можна використовувати тріску, хвою і навіть шишки. Використовують як органічну мульчу також подрібнені шкаралупу горіхів і навіть морські водорості - і це не межа!

  Деякі садівники розкладену під тепличними рослинами мульчу ще поливають Байкалом - так вона набагато швидше розкладається. Для цього сам шар мульчі вони роблять не менше 8 см завтовшки - в цьому випадку він тонким не може бути.

  Мульчіруем неорганічними матеріалами

  Неорганічна мульча часто використовується і з декоративною функцією - це камінь, щебінь, гравій, сланець і мармурова крихта. Але в теплиці, звичайно, її в цьому плані застосовують рідко, більше з практичною метою.

  І деякі господині, для яких не на останньому місці естетика, роблять так: мульчують тепличну грунт чорною плівкою, а зверху посипають корою або камінням. Непогано придумано, правда? Сьогодні плівка не пропускає вологу, і земля залишається більш вологою навіть в сильну спеку.

  Головне для плівки, якою ви збираєтеся мульчувати - це щоб вона не пропускала сонячне світло. Плівка для мульчування продається трьох видів: прозора, чорна і двоколірна. Остання має одну чорну сторону, іншу - светоотражающую. І це - справжній порятунок для тих, кому доводиться ставити нову теплицю прямо на нескошену траву з багаторічними бур'янами. А робити все потрібно так:

  • Крок 1. Вирізаємо траву квадратиками і перевертаємо догори корінням. Крок 2. Зверху підсипає шар торф'яного субстрату. Крок 3. Поливаємо все гуманатамі. Крок 4. На два тижні накриваємо чорною плівкою і можемо починати висаджувати рослини.

  Але у будь-плівки є істотний мінус - вона досить швидко руйнується під сонячними променями. Хороша альтернатива звичайній плівці - це спанбонд, особливий дихаючий матеріал. Навесні розсада не горить під ним, але вологу він таки пропускає - чому і доведеться її частіше поливати.

  Не допустіть помилок, або чого робити не можна

  Не допустіть найбільшу помилку - не зміните випадково кислотність грунту в гіршу сторону. А зробити це легко, якщо мульчувати аби як. Навіть ті тирса, наприклад, можуть чимало окислити землю, і вже у чималої кількості дачників таким чином пропала малина. А тепер давайте розглянемо детальніше, що з органічної мульчі дає якусь реакцію кислотності:

  • Кора, тирса, стружка та інші деревні матеріали мають слабокислою реакцією. Хвоя і сосна, торф і кави мають килою реакцією і підходять тільки для вирощування в теплиці квітів. До слова, якщо ви використовуєте мульчу від хвойних порід деревини - обов'язково компостують її за рік до застосування. У листового перегною теж слабокислая реакція. Він не удобрює грунт, але служить відмінним для неї кондиціонером. До речі, можна використовувати не тільки готовий перегній, але і сухе листя. Гній з соломою, вже перепріли, це вже не тільки мульча, але і якесь добриво з слабощелочнойреакцією. Сама по собі солома добре утримує в грунті тепло, але знижує рівень азоту, тому можуть знадобитися потім нітрати. Садовий компост також має нейтральну реакцію, але в той же час володіє величезною кількістю корисних речовин і особливо корисний для тепличного ґрунту. Скошена трава також багата азотом - а тому використовуйте її помірно. При достатку вона здатна навіть заважати повітрю і волозі доходити до коренів рослин.

  Будьте також обережні з мульчуванням томатів. Справа в тому, що як раз прохолода під мульчею може перешкодити розвитку їх плодів - навіть в досить сильну спеку вона може не досягати +17? С. А цього не зовсім достатньо для вирощування помідорів - це теплолюбні рослини.

  Так, саджанці не загинуть, але розвиватися будуть, як би сказати, «животіє». А вимірювати температуру під мульчею потрібно на глибині 15 см - зверніть на це увагу. Якщо температура виявилася занадто низькою, просто зробіть шар мульчі більш тонким - ось і все.

  Рослинам буде комфортно, а бур'яни все одно не проросте. Ще на що потрібно звернути увагу - це не занести випадково в теплицю слимаків. Якщо ви мульчіруете травою з газонокосарки, то тільки після того, як вони йдуть в сплячку - їх просто не буде на ділянці.

  Якщо ж зробите це раніше - вони проберуться в теплицю і почнуть під'їдати рослини. У будь-якому випадку, що б ви не використовували, - мульчування грунту в теплиці значно підвищує ефективність вирощування овочів. Так що варто повозитися, погодьтеся!

  Почитайте статті на схожі теми

  У сучасному садівництві все частіше застосовуються технології (наприклад, мульчування), спрямовані на збільшення врожайності. Деякі з цих методів отримання великого врожаю вже були раніше відомі, але застосовувати їх на невеликих ділянках приватних подвір'їв стали порівняно недавно.

  А сталося це тому, що люди стали цінувати свою працю і захотіли отримувати більшу віддачу від маленького заміського ділянки. Мульчування томатів - це укриття грунту навколо рослини органічним пухким матеріалом. Він в результаті дії мікроорганізмів перегниває і утворюється гумус.

  Що таке мульчування?

  Один з таких методів - це мульчування, застосовується для захисту культурних рослин від бур'янів, підвищує врожайність в середньому десь відсотків на тридцять. Його застосовують як на звичайних грядках, так і на парниках і в теплицях.

  Мульчування роблять для таких культур, як полуниця, також для огірків, помідорів, тобто для рослин, яким бур'яни можуть завдати істотної шкоди . Бур'ян загороджує від сонця, забирає поживні речовини з грунту, заважає нормально розвиватися кореневій системі.

  У цій статті ми розглянемо мульчування в теплиці. Мульча - це шар, який перешкоджає росту бур'янів, вони просто не можуть прорости крізь нього, він також не пропускає сонячне світло. Також, завдяки цій верстві, вологість грунту зберігається набагато довше, ніж без нього.

  Тобто поливати можна вже рідше, що особливо добре в посушливий період літа. Мульчування можна робити з різного матеріалу, яким можуть бути старі газети, опале пожовкла хвоя, торішнє листя, руберойд, свіжоскошена трава (її треба обов'язково просушити, щоб позбутися від паразитів, таких, наприклад, як павутинний кліщ, невидимий неозброєним оком), тобто все те, що перешкоджає проникненню сонячного світла і можливості проростання бур'яну.

  Повернутися до змісту

  Як відбувається мульчування?

  Отже, в теплиці, де ростуть наші стрункі ряди огірків і томатів, починаємо мульчувати поверхню грунту між рослинами. В даний час все частіше рекомендують мульчувати поверхню грунту для томатів і огірків свіжоскошеної і добре просушеної травою.

  Перевага даного шару мульчі в тому, що нижня його частина, яка стикається з поверхнею грунту, зволожується і починає гнити, насичуючи родючий шар поживними речовинами. До того ж черв'яки, які заводяться там, переробляють продукти гниття, пропускаючи їх через свою травну систему, тим самим прискорюючи розпад їх на ті самі корисні поживні речовини.

  Крім цього, черви розпушують родючий шар і доносять ці корисні речовини безпосередньо до кореневих систем наших огірків і томатів, що значно підвищує врожайність даних культур. Мульчування томатів травою додає в грунт азот і дуже добре зберігає вологу. Мульчування поверхні грунту в теплицях, безсумнівно, сприяє отриманню підвищеного врожаю томатів, але якщо укупі з ним застосовувати ще і своєчасне видалення (обрізання або обламування) пасинків, то помідори принесуть більш якісний урожай. Пасинками називаються бічні пагони, які виростають з пазух листя. Якщо ці пагони не видаляти, то помідори в умовах, які виникають в теплиці, починають швидко галузитися, відповідно, збільшується зелена маса рослини.

  Ці фактори призводять до того, що менше поживних речовин надходить в плоди, що значно уповільнює їх дозрівання. Деякі садівники помиляються, вважаючи, що з більшою зеленої маси отримають більш високий урожай.

  Слід пам'ятати, що для томатів вирішальними факторами є харчування і освітленість - ось чому ні в якому разі не рекомендується загущать посадки. Тільки при повноцінному висвітленні рослина може нормально синтезувати білки. Якщо не видаляти пасинки, то помідори будуть дрібними, хоча, звичайно, їх буде більше за кількістю.

  На практиці доведено, що кущі томатів, на яких видаляли пагони, приносили врожай, по масі своїй приблизно такий же, як урожай з тих кущів, на яких пагони залишали. Доведеться вибирати. Виходячи з цього, можна дійти висновку, що для отримання великих дозрілих плодів наші томати необхідно пасинкувати.

  Перш ніж приступити до видалення пасинків, потрібно визначитися, скільки стебел ми будемо вирощувати свої кущі. Томати, які стосуються високорослим видам, рекомендується вести максимум в три стебла.

  Адже чим більше стебел, тим вище урожай, але не з одиниці площі, а з куща. Джекоб Мітлайдера пропонує відмінну схему посадки томатів для отримання високого і якісного врожаю. Слідуючи цій схемі, відстань між кущами повинна дорівнювати 17,5 сантиметрів, між рядами 135 см. Щоб забезпечити кущах хороше освітлення і провітрювання, необхідно забезпечити їх зростання у висоту.

  Для цих цілей дуже зручно використовувати Т-образні опори висотою до двох метрів. Якщо їх немає в наявності, можна застосовувати і дерев'яні кілки. Якщо в тандемі з мульчуванням застосовувати такі дії як, обрізання або обламування пасинок, врожаю, безсумнівно, буде більше. Також в теплиці поверх кущів потрібно протягнути тонкий дріт, а до неї прив'язати відрізки міцного шпагату для кожного стебла, які повинні вільно звисати.

  У міру росту пагонів наших кущів необхідно їх раз на тиждень обертати навколо шпагату проти годинникової стрілки. Якщо наші кущі томатів формуються в два стебла, то в цьому випадку потрібно залишати основний втечу і пасинок, який росте під найпершої квіткової пензлем; він з вигляду, як правило, найпотужніший.

  Всі інші відростки приблизно раз в тиждень треба видаляти. Якщо наша культура складається з трьох стебел, то залишають пасинок, що знаходиться під першою квіткової пензлем, і інший найбільш потужний відросток. Вважається, що видаляти зайві пасинки найкраще виломлюванням.

  При цьому залишають пеньок в 1-2 см. Дотримання цієї умови перешкоджає появі нового пасинка на цьому місці. Якщо все ж пасинок з якихось причин переріс, все одно бажано видалити його, не дивлячись на те що рослина витратило на нього сили і поживні речовини.

  Адже якщо його не видаляти, то кущ і далі витрачатиме на нього сили, а зайвий відросток буде заважати гарному освітленню і провітрювання. http: // www. youtube. com / watch? v = aqxPFHQA9ZYПодитожім. Для отримання великого і якісного врожаю, наприклад, томатів, необхідно мульчувати поверхню грунту. Також не варто забувати і про сівозміну (це коли на одному і тому ж ділянці землі садять різні культури), який призводить до насичення ґрунту необхідними поживними речовинами і перешкоджає її виснаження.