Згоріли помідори в теплиці що робити :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Згоріли помідори в теплиці що робити

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Згоріли помідори в теплиці що робити

Висадила помідори і баклажани в теплицю, через тиждень все листя стали білими. Що робити?

3 років тому від Олександр Лебедєв

5 Відповіді

0 голосовПохоже згоріли на сонці, плюс задуха в теплиці. У мене в минулому році кілька кущів так погіблі.3 років тому від виктор сорокін0 голосовВозможно були нічні заморозки.

Якщо теплиця неопалювана, це не врятувало рослини від ураження холодом.3 років тому від Анзор Тарканов0 голосовВозможно від яскравого сонця, у мене таке буває з перцями, потрібно було притенять. Нічого, оклемаются.3 років тому від Jack Daniels0 голосовВероятно сонячно-тепловий удар.

Якщо не відійде (я про помідори, щодо баклажан не знаю) то з пазух підуть пасинки, можна навіть верхівки зрізати, щоб було більше сил, потім залишити найсильніші пагони, один або два максимум. У мене так було, виставила розсаду під плівку і ймовірно згоріла, залишилися тільки стовбури, обрізала їх, залишивши 2 нижніх междоузолья, пішли пасинкі.3 років тому від Людмила Каращук (Ісаєва) 0 голосовДухота і спека в теплиці! Найчастіше прветрівайте. Хоча, боюся вже навряд чи можна врятувати розсаду (Якби замерзли - вони б почорніли, а не побелелі.3 років тому від Яна

Пов'язані питання

Як садити помідори в теплиці

На перший погляд здається, що вирощування помідорів в теплиці справа не хитра, але все ж не так все просто, є ряд певних рекомендацій, дотримання яких допоможе в рази підвищити продуктивність вашої теплиці і зібрати максимальний урожай томатів. І так, вирощування томатів у теплиці починається з висадки розсади, але перед цим нам потрібно правильно підготувати теплицю і посівний матеріал або розсаду.

Підготовка теплиці для висадки розсади помідорів

Не варто недооцінювати важливість цього етапу, адже від нього, більше ніж від інших залежить здоров'я і врожайність томатів. За десять днів до висадки розсади грядки необхідно підготувати.

Насамперед нам потрібно продезінфікувати грунт, адже більшість збудників хвороб ховаються саме там. Для цього прибираємо шар грунту в 10 см, а залишився обробляємо розчином мідного купоросу, на 10 літрів 1 ст. л.

І вкрай не рекомендується садити помідори два роки поспіль в одній і тій же теплиці, ризик захворювання томатів різко зросте. Після знезараження грунту її необхідно розпушити, видалити бур'яни і удобрити. Для збагачення грунту зазвичай використовують 6-8 кг перегною і 1 стакан деревного вугілля на 1 кв. м., але якщо нирка не сильно бліда, то можна обійтися і 3 кг перегною.

Для вирощування томатів у теплиці, повітропроникний грунт (супіщаних і суглинних грунту) буде самий кращим. Грядки для посадки розсади робимо по ширині 70-90 см, відстань між лунками між лунками має бити не менше 40 см, яку і між крайніми лунками і стінками теплиці. Між грядками залишаємо прохід 50 см.

Розмір самих лунок залежить від сорту розсади, але, як правило, для низькорослий томатів лунки по 20 см, для високорослих по 30см. На перший погляд може здатися дивним, що готувати лунки за тиждень до посадки, але цьому є цілком логічне пояснення. Висадку розсади потрібно виробляти в прогрітий грунт.

На глибині в 15 сантиметрів температура повинна бути не менше 14 градусів. Домогтися необхідної температури можна накривши землю чорною плівкою або затоку в лунки перед посадкою теплої води. У холодну землю висаджувати томати не можна з причини, того що в ній буде погано розвиватися коренева система і як наслідок все рослина. Що стосується самої конструкції теплиці, то її необхідно обтягнути другим шаром плівки, такою операцією ми вб'ємо відразу двох зайців: додатково утеплимо теплицю, завдяки повітряній подушці між шарами і захистимо внутрішній шар, тим самим продовживши його термін служби. Обов'язково з кожного боку потрібно зробити кватирки для регулярного провітрювання. Якщо планується висаджувати розсаду томатів в теплицю взимку, то її потрібно обладнати додатковим освітленням та обігрівом.

Підготовка розсади помідорів до висадки в теплицю

Перед посадкою, розсаду потрібно загартувати і обробити для захисту від шкідників. Процес загартування потрібно почати за два тижні до посадки. В першу чергу приміщення, де зберігатися розсада, потрібно добре провітрювати залишати кватирки відкритими навіть на ніч.

Якщо погода дозволяє, розсаду потрібно вносити на вулицю, спочатку на пару годин і поступово збільшуючи час перебування в плодах до цілодобового, за умови, що немає нічних заморозків. Добре загартована рослина можна визначити по злегка помітного фіолетовому відтінку. За п'ять днів до висадки розсаду томатів потрібно обробити 1% розчином борної кислоти, робиться це для профілактики можливих захворювань. Для того щоб розсада краще прижилася і квіткові кисті швидше формувалися, рекомендую за кілька дні перед посадкою в теплицю обірвати нижні листочки у рослин. В ідеалі, розсада перед посадкою повинна мати товстий стебло і добре розвитку кореневу систему.

Висаджувати розсаду томатів в теплицю

Для початку давайте скажемо про те чого робити не можна:

 • Як вже говорилося вище, не можна висаджувати розсаду томата в холодну не прогрітий грунт, це сповільнить зростання рослини. Не можна занадто глибоко садити саджанці, в такому випадком замість зростання куща, стебло присипаний землею буде пускати додаткові корені. Подивіться на відео на яку глибину правильно садити саджанці, так буде наочніше. Якщо у вас саджанці сильно витягнулися вгору, потрібно зробити дві лунки одна в одній. Відразу посадити рослину в внутрішню, а після того як воно приживеться, можна вже засипати основну. Не потрібно сильно зловживати добривом, всього повинно бути в міру. Вище ми обговорювали, як удобрити грунт, якщо ви зробили все як написано, то додатково додавати добриво в кожну лунку не потрібно, інакше ви отримаєте не багато красивих помідор, а величезна зелене дерево.

Висадку томатів потрібно виробляти ввечері або в похмурий день в попередньо зволожений грунт. Перед посадкою уважно оглядаємо кожен саджанець, видаляємо всі пошкоджені і нижні сім'ядольні листя.

У кожну лунку заливаємо теплою водою і в отриману грязьову суміш виробляємо висадку. Після завершення посадки помідор в теплицю ну потрібно їх відразу поливати, щоб не допустити утворення на поверхні грунту щільної кірки. Навколо кожної рослини грунт ущільнюють, а потім мульчують сухою. Кожен день поливати не обов'язково. Ті листочки, що стосуються землі теж необхідно обірвати, але робити це потрібно вранці щоб до вечора ранка встигла підсохнути.

Схема посадки томатів у теплиці

Багато в чому схема посадки томатів заздрості від обраного вами сорти. Так що цю інформацію краще уточнити на пачці з насінням. Ми ж розглянемо базові схеми які підійдуть різним групам сортів томатів.

 • Низькорослі сорти, які формують в 2-3 стебла в основному прийнято садити в шаховому порядку в два ряди. Відстань між рядами 50-60 см, а між самими рослинами, приблизно, по 40 см. Штамбові і детермінантні які планується формувати в 1 стебло садять трохи густіше. Відстань між радами 50см, а рослинами 35-40.Високорослие, індетермінантні сорти садять рідше, як і в першому випадку висадка проводиться в шаховому порядку тільки відстань між рослинами вже значно більше. Між рядами 70-80см, рослинами - 60-70см.

Не варто висаджувати розсаду частіше, ніж описано в схемі посадки, таким способом добитися хорошого врожаю навряд чи вийде. Недолік світла, погане провітрювання і тіснота зроблять томатам тільки гірше.

Відео посадки помідор в теплицю

Як врятувати помідори в спеку

Июля 9, 2010 Наталья

Встановила в європейській частині Росії спека б'є всі рекорди: такого спеки, коли температура в тіні становить +35, не пам'ятають навіть старожили. Дощу не було кілька тижнів, і у садівників роботи значно додалося: доводиться поливати свої грядки і квітники більше звичайного. Особливо згубний вплив надає спека на Помідори в теплиці , де стовпчик термометра піднімається до 38 - 40 градусів.

При такій температурі пилок у помідор стає стерильною, зав'язі не формуються, а то і зовсім згорають. Перше, що можна зробити для порятунку квітучих помідор - створити Притенение . Я для цих цілей використовую спанбонд, який натягую з південного боку і під коником теплиці. Тим, хто ще не поставив теплицю і збирається це зробити, хочу порадити Розміщувати її з півночі на південь , щоб днем вона не була підставлена довгою стороною випалює сонячних променів.

А у кого вона стоїть у напрямку схід-захід (у мене, наприклад), доводиться тільки шкодувати про непродуману будівництві і робити все можливе для порятунку майбутнього врожаю томатів. Як ніколи помідори зараз Потребують рясних поливах .

Якщо зазвичай ми поливаємо в теплиці 2 рази в тиждень, зараз доводиться це робити через день, промочуючи грунт на глибину 20 см. При рідкісних поливах в таку спеку рослини не зможуть отримувати поживні речовини з грунту і будуть голодувати. Забезпечити помідори необхідним харчуванням можна Кореневими підгодівлею настоєм коров'яку і трав, а так само Обприскування препаратом «Зав'язь». Сформовані погодні умови не дуже сприятливі для помідор, але при дотриманні перерахованих заходів можна отримати хороший урожай і при таких обставинах.

Записи на цю тему:

Завантаження...

Коли і як висаджувати розсаду помідор в теплицю

Подробиці Створено 30 Квітень 2014

Багато дачники воліють вирощувати помідори не в відкритому грунті, а в теплиці. Щоб в майбутньому отримати хороший урожай, перед висадкою розсади теплицю потрібно певним чином підготувати і створити в ній відповідні для помідор умови.

Про підготовку теплиці до вирощування помідор можна прочитати тут. Лише після того, як підготовка теплиці буде завершена, можна приступати до розмітки грядок і висадці розсади помідорів.

Коли висаджувати розсаду помідор в теплицю?

Розсаду помідор, призначену для вирощування в теплиці, висаджують в закритий грунт в кінці квітня - початку травня, коли на вулиці встановиться більш-менш тепла погода і мине загроза заморозків. До цього часу грунт повинен вже досить добре прогрітися.

Якщо температура грунту становить менше + 8 °, з посадкою томатів краще почекати. До моменту висадки розсада помідорів повинна мати 8 - 11 добре розвинених листочків і 1 - 2 сформувалися суцвіття. Висота розсада повинна становити 25 - 35 см.

Підготовка грядок до посадки помідор

Існують різні схеми посадки помідор. Схема посадки головним чином залежить від сорту помідор і їх висоти.

Також при виборі схеми посадки необхідно враховувати такі фактори, як вирощування помідор з пасинкуванням або без нього, підв'язка рослин до опори, розміри теплиці, полив і освітлення грядки. Томати необхідно висаджувати так, щоб забезпечити кожну рослину максимальною кількістю повітря і сонячного світла. Розглянемо одну з можливих схем посадки помідор.

 • За тиждень до висадки розсади помідорів на відстані 50 - 60 см один від одного розмітьте і зробіть в теплиці грядки шириною 60 - 70 см і заввишки 35 - 40 см. Якщо розміри вашої теплиці не дозволяють так розгулятися, ширину грядок і прохід між ними можна трохи зменшити. На відстані 50 - 60 см один від одного зробіть лунки глибиною не більше 20 - 25 см. Рясно полийте грунт водою. Безпосередньо перед висадкою розсади полийте грядку слабким розчином марганцівки, приготованим з розрахунку 1 г перманганату калію на 10 л води. Температура розчину повинна складати 40 - 60 ° С. Поливати потрібно так, щоб на кожну лунку йшло літр - півтора розчину. Замість марганцівки для профілактики найбільш поширених захворювань рослин, таких як фітофтороз, парша, кореневі гнилі, фузаріоз, чорна ніжка, сіра і біла гнилі, можна використовувати біопрепарат "Бар'єр", виготовлений з природних ґрунтових мікроорганізмів, або рідке органо-мінеральне добриво «Заслін» (спосіб застосування і дозування згідно з інструкцією).

Після підготовки грядок можна приступати безпосередньо до висадки розсади томатів в грунт.

Висаджувати розсаду помідорів в закритий грунт:

 • За пару днів до висадки розсади рекомендується обірвати з неї хворі і жовті листочки, сім'ядольні листя, а також зрізати 2 - 3 нижніх справжніх листочка. Зрізати листя потрібно так, щоб не пошкодити головний стебло. Для цього на місці листя потрібно залишити корчі довжиною 1,5 - 2 см, які згодом засохнуть і самі відпадуть. Видалення листя покращує провітрювання і освітленість розсади помідорів, що сприяє доброму розвитку першої квіткової кисті. Висаджувати розсаду помідорів в грунт краще в другій половині дня ближче до вечора. Перед висадкою розсаду необхідно добре полити, щоб в процесі пересадки звести пошкодження кореневої системи помідор до мінімуму. Акуратно витягніть розсаду з стаканчиків або горщиків, намагаючись не порушити земляний кому. 
 • Якщо розсада не перетворилися і її висота становить 25 - 30 см, занурте саджанець томата в лунку строго вертикально і злегка присипте корінь землею. Розсипте трохи компосту або перегнилого гною навколо стебла помідора. Засипте добриво грунтом і злегка утрамбуйте його.
 • Залийте лунку водою. На одну рослину має припадати 1 - 2 л води. Замульчуйте лунку. Якщо ви плануєте підв'язувати помідори, біля кожної рослини встановіть кілочок заввишки близько 60 см.

Як висадити яка переросла розсаду помідорів?

Якщо Розсада помідор трохи переросла і її висота становить 35 - 45 см, при посадці не потрібно намагатися заглибити весь стебло в грунт, оскільки в цьому випадку він почне давати додаткові корінці, що пригальмує зростання томата і викличе опадання квіток з першої кисті. Краще вчинити так:

 • Зробіть лунку глибиною 12 см, а в ній ще одну лунку на висоту рассадного горщика; висадіть розсаду в нижню лунку і засипте її землею; верхню лунку залиште поки відкритою; коли розсада помідорів приживеться (зазвичай на це потрібно 12 днів), засипте верхню лунку землею.

Якщо Розсада томатів переросла дуже сильно і її висота досягає 1 метра, її висаджують таким чином, щоб над поверхнею землі перебувала лише верхівка висотою близько 30 см. Робиться це так:

 • За 3 - 4 дні до висадки розсада в грунт обріжте нижнє листя на тій частині томата, яка піде під землю так, щоб на їх місці залишилися пеньки довжиною 2 - 3 см, які вчасно висадження підсохнуть і відпадуть, не пошкоджуючи головний стебло; біля кожного помідора виконайте в грунті борозенки довжиною близько 70 см і глибиною 5 - 6 см; в кінці борозенок викопайте лунки для корінців розсади; залийте лунки і борозенки водою; коли вода вбереться, висадіть саджанці помідор в лунки і засипте коріння землею; укладіть в борозенки стеблинки без листя; за допомогою дуг з алюмінієвого дроту закріпіть стеблинки помідор в грунті в двох місцях; засипте стебла землею і злегка утрамбуйте її; надземну частину томатів підв'яжіть за допомогою поліетиленового шпагату до кілочків.

Пам'ятайте, що грядку, на якій висаджено переросла розсада помідорів, протягом всього літа не розпушують і не підгортають. Якщо в процесі поливу грунт над прикопаними стеблами розмився і стебла оголилися, це місце мульчують невеликим шаром торфу товщиною 5 - 6 см або сумішшю торфу з тирсою, приготовленої в співвідношенні 1: 1.Про подальшому догляді за розсадою помідорів в теплиці читайте тут.

Якщо Вам сподобалася стаття, величезне прохання поділитися посиланням в соцмережах і відзначити "Подобається!". Буду рада, якщо ви підпишіться на мою розсилку :)

З чого почати вирощування помідорів у закритому грунті ^

По-перше, потрібно підготувати посівний матеріал. Якщо насіння дражировані (яркоокрашенние), то їх нічим обробляти не потрібно. Необроблені насіння потрібно на 20 хвилин помістити в розчин Фітоспорін-М (приготований за інструкцією). Промивати їх після обробки не потрібно.

Після їх можна потримати в розчині стимулятора росту і посіяти в підготовлений грунт. По-друге, щоб помідори в теплиці дали добрі сходи, потрібно підготувати грунт для висіву. Починаючи з лютого і до кінця березня - оптимальний період для висаджування насіння на розсаду.

Все залежить від того, які помідори посадити в теплиці. Якщо ви вирішили вирощувати пізні сорти, сіяти потрібно в лютому, якщо середньостиглі - в березні, а ранні помідори на розсаду - в кінці березня.

Висівання насіння томатів на розсаду ^

Насіння томатів сіють в коробки або скриньки висотою 5-7 см. Ґрунтова суміш для розсади повинна складатися з 1 частини торфу, 1 частини перегною і 1 частини дернової землі.

Суміш зволожують, додають на відро землі річковий пісок (1 літрову банку), деревну золу (1ст. Ложку) і суперфосфат (1 ст. Ложку). Можна використовувати і готові грунтосуміші, в них добрива вже не додають. У лютому-березні насіння томатів висівають в окремі шухлядки підготовлені ящики насипають грунт, ущільнюють її, роблять борозенки глибиною 1-1,5 см, поливають теплим розчином гумату натрію, а потім висівають насіння.

Зверху посипають землесмесью і ставлять в світле місце, де температура + 22 ° С. Для того, щоб розсада зійшла швидше, через 5 днів ящики покривають плівковими ковпаками.

Пікірування розсади томатів ^

Коли у рослин з'являться 2 справжніх листків, десь на 7-10 день після сходів, потрібно виробляти пікірування. Це процедура пересадки рослини з однієї ємності в більш містку, адже зміцніла коренева система вимагає більше місця.

Із загальної ящика за допомогою зубочистки витягується кожну рослину разом із земляною грудкою і пересідає в горщики більшою місткістю. Пікірування розсади потрібно виробляти на 7-10 день після всходовВ скриньках розсада перебуває не більше 50 днів, її висота до цього часу буде вже близько 30 см. Щоб рослини не витягнулися, потрібно стежити за температурою повітря, світловими умовами - повертати кожен день іншою стороною до вікна. А днів за 10 до очікуваної висадки розсади в теплицю потрібно рослини загартовувати: виносити на балкон, залишати відкритими кватирки на ніч.

Підготовка теплиці ^

Щоб томати в теплиці не хворіли і давали щедрий урожай, важливо правильно підготувати теплицю до сезону. Оскільки посадка помідорів в теплицю проводиться на початку травня, коли ночі досить холодні, потрібно обтягнути її подвійним шаром плівки.

Краще залишити невелику повітряну подушку між шарами поліетилену, яка не тільки підвищить температуру всередині теплиці, а й збільшить термін експлуатації внутрішнього шару. Важливо зробити кватирки з усіх боків для хорошої вентиляції, прибрати 10-12 см торішньої грунту, а решту продезінфікувати мідним купоросом (на 10 літрів води 1ст. Ложка).

Пам'ятайте, що не можна садити помідори в одній теплиці два роки поспіль, адже більшість інфекцій залишаються в грунті і вражають нові рослини. Якщо ж збираєтеся займатися вирощуванням помідорів у теплиці взимку, то потрібно подбати про додаткове освітлення. Без нього томати не зацвітуть і тим більше не дадуть урожай. Грядки готуються за 10 днів до висадки розсади томатів у теплиці.

Грунт потрібно розпушити, видалити з'явилися бур'яни, внести перегній. Якщо грунт в теплиці бідна, то знадобиться стакан деревного вугілля і 6-8 кг перегною на квадратний метр, а якщо грунт родюча, то досить буде 2-3 кг перегною. Пам'ятайте, що для томатів у теплиці найкраще підходить суглинна або супіщаних, повітрепроникна грунт.

Особливості висадки розсади ^

Висаджуючи розсаду томатів в теплицю потрібно пам'ятати кілька простих, але важливих правил.

 • Грунт для висаджування розсади повинна бути прогріта. Не можна садити помідори в холодний грунт, адже в цьому випадку коріння не ростуть, а загниває, рослина гірше приживається. Оптимальна температура грунту - 12-15 ° С. Щоб домогтися цього, потрібно заздалегідь накрити землю чорною поліетиленовою плівкою. В крайньому випадку, можна нагріти багато гарячої води і заливати її в лунку перед посадкою. Не можна садити розсаду надто глибоко, адже тоді стебло, присипаний землею, дає нові коріння, а зростання помідора призупиняється. Для тих, хто робить це вперше, можна подивитися, як висаджувати томати в теплиці на відео. Не перестарайтеся з азотом. Багато заправляють посадочні лунки свіжим гноєм, курячим послідом або сечовиною. Такі старання можуть призвести до того, що замість красивих соковитих плодів отримаєте буйну бадилля. Ретельно оглядайте рослина, видаляйте хворі і пожовкле листя, а при посадці видаліть сім'ядольні листя, які знаходяться на рівні землі або нижче. Посадка томатів у теплиці проводиться у вечірній час або в похмурий день в попередньо зволожений грунт. Можна для знезараження напередодні пролити лунки міцним гарячим розчином марганцівки.
 • Виконавши всі нехитрі вимоги до посадки і догляду, ви отримаєте багатий урожай

  Схема посадки томатів у теплиці ^

  Якщо ви цікавитеся, як вирощувати помідори в теплиці, потрібно знати особливості їх посадки. Зазвичай грядки розбивають уздовж, їх ширина повинна бути 60-90 см. Кількість буде залежати від ширини самої теплиці.

  Між грядками роблять прохід 60-70 см. Схема посадки томатів у теплиці визначається сортом і способом формування рослини.

  • Низькорослі скоростиглі сорти, в яких формується 2-3 стебла, садять в 2 ряди в шаховому порядку. Між рядами 55-60 см, а відстань між помідорами в теплиці - 35-40см. Детермінантні і штамбові томати з 1 стеблом садять густіше. Між рядами може бути 45-50 см, а між рослинами - 25-30. Дуже важливо при такій схемі посадки не допускати загущіванія. Високорослі сорти томатів висаджують теж в шаховому порядку. Відстань між рядками має становити 75-80 см, а між рослинами 60-70 см.

  Відстань між помідорами в теплиці має бути не менше 35 смОсобое увагу потрібно приділити переросла розсаді. Її слід висаджувати так: зробити в грунті лунку на 12 см, а в ній ще одну лунку глибше, як раз на висоту горщика з розсадою.

  Спочатку потрібно посадити горщик з рослиною в другу (глибоку) лунку і присипати її землею. А ось через два тижні, коли розсада приживеться, засипати землею першу лунку.

  Такий спосіб набагато ефективніше звичайної глибокої посадки, адже як тільки рослина присипають землею, на довгому стеблі томата з'являються додаткові корінці. Внаслідок цього зростання припиняється, квітки обпадають. Часто буває, що городники намагаються в своїй маленькій теплиці висадити якнайбільше сортів помідорів.

  Робити цього не варто, адже добитися в такому випадку рясних врожаїв навряд чи пощастить. А ось познущатися над рослинами вже точно вийде: скрутні умови, недолік світла, поширення хвороб, утруднене провітрювання.

  Краще вже менше, та краще. Правильний догляд за рослинами - основа майбутнього врожаю. Починати його потрібно відразу ж після висадки розсади в теплицю. Ось основні етапи догляду за томатами в теплиці.

  • Полив рослин

  Досвідчені городники радять в перші дні після висадки рослини в теплиці не поливати. Потрібно почекати днів 10, поки рослини не приживуться, а потім провести полив. Важливо дотримуватися оптимальної температури води - 20-22 ° С.

  Пам'ятайте, що до фази цвітіння помідори поливають через 4-5 днів, при цьому на 1м2 потрібно 4-5 літрів води. Під час цвітіння полив потрібно посилити - 10- 13 л на 1м2. Найкраще рослини в теплиці поливати під корінь вранці, а не ввечері, коли утворюється конденсат, і краплі води потрапляють на томати. Сьогодні все частіше використовується крапельний полив

  • Провітрювання

  Підтримка оптимального температурного режиму і вологості - головна умова отримання щедрого врожаю. Помідори не бояться протягів, тому провітрювати потрібно будь-яким способом: відкривати бічні і верхні кватирки, підкручувати плівку внизу, відкривати торці.

  Обов'язково провітрювати теплицю через 2 години після поливу. Особливо важливо це під час цвітіння, адже волога пилок не може потрапити в товкач, тому не відбудеться запилення. Температура в теплиці в похмурий день повинна бути 18-20 ° С, в сонячний - 24-26 ° С, а вночі - 15-16 ° С.

  • Підв'язка рослин

  Обов'язковою є підв'язка томатів у теплиці, яку виробляють на 3-4 день після посадки. Вона потрібна для того, щоб високорослі рослини не зламалися під своєю вагою, що не загнивали плоди. Головна умова - матеріал для підв'язки не повинен травмувати стебло томата. У теплиці використовують для підв'язки лінійні або рамні шпалери. Так підв'язують помідори в теплиці за допомогою лінійних шпалер

  • Пасинкування

  Бічні пагони на рослині називаються пасинками. Вони ростуть з пазух листя, а не на голому стеблі. Вони сприяють розгалуження куща, що дуже затінює рослина, поширює захворювання, скорочує термін дозрівання плодів.

  На відео в інтернеті можна побачити, як пасинкувати помідори в теплиці. Тут немає нічого складного, потрібно просто виламувати пасинки. Робити це потрібно вранці, щоб рана на рослині встигла присохнути. На помідорах обов'язково видаляють бічні пагони - пасинки

  • Підживлення

  Через 10-15 днів з дня висадки рослин в теплицю потрібно зробити першу підгодівлю. Для цього на 10 літрів води беруть 1 ст. ложку нітрофоски і півлітра рідкого коров'яку. Під кожну рослину потрібно вилити 1 л цієї суміші.

  Друга підгодівля томатів у теплиці проводиться через 10 днів. Для цього в 10 літрах води розчиняють 1 ч. Ложку сульфату калію і 1ст. ложку добрива «Родючість». За сезон потрібно 3-4 підгодівлі. Підживлення рослин проводиться 3-4 рази за сезонЧетко дотримуючись порад, ви зможете виростити у своїй теплиці хороший урожай помідорів і порадувати влітку всіх домашніх свіжим салатом, а взимку - баночкою маринованих томатів.

  Рекомендуємо схожі статті