Захист томатів від хвороб і шкідників :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Захист томатів від хвороб і шкідників

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Захист томатів від хвороб і шкідників

Захист томатів від шкідників і хвороб - як боротися і якими хворобами хворіють у помідори.

Помідорів потрібен високий рівень агротехніки. Тільки при своєчасному виявленні та профілактиці шкідників і захворювань ви будете забезпечені гідною урожаєм.

Вершинна гниль плодів

Виявляється ще на зелених плодах, коли їх верхівка стає коричневої або чорної. Вершинна гниль виникає в результаті нестачі кальцію або внаслідок конфлікту між калієм і кальцієм, коли один елемент блокує доступ в рослину іншого. Заходи боротьби.

При посадці розсади в лунку слід додати 1 ст. л. кальцієвої селітри і трохи деревного попелу. Альтернативний спосіб - обприскати зелені плоди розчином кальцієвої селітри.

Білокрилка - шкідник помідор

Невеликі білі мушки, які ховаються з нижнього боку листків, є найнебезпечнішим шкідником томатів в умовах закритого ґрунту. Заходи боротьби. Щоб позбутися від мушок, відкрийте теплицю на провітрювання або приберіть плівку. Можете також використовувати жовті клеющие приманки і біопрепарат «Боверин».

Зелена пляма плодів

Всі сорти томатів діляться на 2 групи. У одній плоди мають насичену яскраво-червоне забарвлення, але в місці прикріплення плодоніжки у них утворюється зелена пляма, в іншої - зелена пляма не утворюється, але їх забарвлення значно блідіше. Заходи боротьби. Хоча зелена пляма не є патогеном, сучасна селекція була успішною у створенні сортів яскраво-червоних томатів без нього.

Фузаріозне в'янення помідорів

Грибкова хвороба сходів і молодих рослин. Інфекція потрапляє через коріння і створюється враження, що томатам не вистачає води. Рослина в'яне, нижня частина листя жовтіє, а стебло чорніє і тріскається. Заходи боротьби.

Для профілактики дотримуйтесь сівозміну, лікувати хворобу можна біопрепаратом «Тріходермін» і хімічним препаратом «Превікур».

Сіра гниль у томатів

Грибкове захворювання, яке вражає тепличні томати. Виникає в холодну дощову погоду. Вражає листя, стебла, суцвіття і плоди. Виявляється у вигляді темних плям з сірим нальотом. Заходи боротьби.

Сіра гниль вражає томати в прохолодних і сирих теплицях. Обірвіть на рослинах 2-3 нижніх листка, щоб збільшити циркуляцію повітря в нижньому ярусі. Зазвичай симптоми хвороби зникають, коли погода поліпшується.

Підмерзання розсади помідорів

Помідори можуть сильно постраждати через нічних весняних заморозків. Заходи боротьби. На півночі України томати висаджують у відкритий грунт не раніше 20 травня.

Більш ранні посадки потрібно захищати плівкою або агроволокном. Перед висадкою розсаду необхідно загартувати, а ввечері перед заморозками полити теплою водою.

Скручування листя у помідор

Ці симптоми можуть виникнути через недостатнє поливу при високій температурі, при нестачі міді і при ураженні посадок вірусом скручування листя. Заходи боротьби. Оскільки вірус зазвичай передається через насіння, які часто поставляються в протравленому і дражированная вигляді, полийте посадки і підгодуйте мікроелементами.

Павутинний кліщ

Ще один шкідник, який вражає помідори в теплицях. Листя покриваються дрібними цятками і набувають жовтувато-біле забарвлення. Самих шкідників розгледіти неозброєним оком складно: їх довжина не превишет 1 мм.

Заходи боротьби. Застосуйте проти павутинного кліща біопрепарат «Актофіт» або зніміть з теплиці плівку.

Розтріскування плодів томатів

Подібні симптоми виникають у рожевоплідний томатів з ніжною і соковитою м'якоттю. Ті сорти, які не схильні до розтріскування, мають хрустку і щільну м'якоть, але поступаються першим за смаком. Заходи боротьби.

Використовуйте рожевоплідний сорти, стійкі до розтріскування ( «Тарпан F1», «Тетм 010 F1», «Тих 2721 F1»). Виявлені тріснуті плоди видаліть.

Попелиця рослинна

Попелиця може вражати насаджень помідорів як у відкритому грунті, так і в теплицях. Заходи боротьби. Проти цього шкідника є широкий арсенал засобів.

Біопрепарати Гліокладін, Алірін, Гамаір. Захист рослин від хвороб і шкідників

Добре допомагає струмінь води, спрямована на місце скупчення попелиць, і розтирання листя попелом. Використовуйте відвар деревію, ромашки або тютюну, біопрепарат «Вертіцілін» або хімічні препарати.

Фітофтороз

Найнебезпечніша хвороба помідора і картоплі, що проявляється у вигляді бурих плям, пожовтіння і усихання листя. Згодом вона переходить на плоди, вражаючи урожай. Збудник зимує в грунті і на рослинних залишку, розноситься вітром і водою. Заходи боротьби.

Причина фітофторозу - підвищена вологість повітря, тому для томатів кращий краплинний полив або під корінь. Дотримуйтесь сівозміну, що не садіть томати поруч з картоплею. Для профілактики використовуйте біопрепаратиПентафаг »,« Мікосан », а при зараженні - хімію (« Інфініто »,« Тату »,« Ридомил голд »,« Квадріс ») і навіть бордосскую рідина.

Альтернаріоз

Суха коричнева плямистість виникає при коливаннях температури на початку і наприкінці літа. Хвороба зимує на залишках рослин і передається насінням. Вражає все надземні частини, починаючи з нижнього листя.

Шкідливий зеленим томатам, зрілі плоди втрачають товарний вигляд. Заходи боротьби. Накривайте посадки на ніч агроволокном, використовуйте препарати «Акробат», «Антракол», «Квадріс», «Консенто», «Ревус», «Танос» і ін. Також про захворювання томатів можна прочитати тут

Нижче інші записи по темі "Дача і сад - своїми руками"

Захист помідор від хвороб

Найбільш небезпечне захворювання, що зустрічається на помідорах фітофтороз. Спочатку воно з'являється на листках картоплі, а через 10-15 днів симптоми його виявляються на помідорах.

На листі і Стеблах помідор виступають темно-коричневі плями, у вологу погоду на нижньому боці Ліста або на ураженому стеблі можна помітити ніжний білуватий наліт. На плодах утворюються бурі або темно-коричневі, як би просвічують крізь шкірку плями, які збільшуються в розмірах і охоплюють весь плід.

Іноді на постраждалих помідорах з'являються концентричні кола з чергуються темно-коричневих і жовтих смуг, оточених втиснутими маслянистими плямами. Розвиток хвороби відбувається не тільки під час росту, але і при дозаривании і транспортуванні.

Розвитку фітофторозу сприяють надмірна вологість повітря, рясні роси, тумани, знижена температура вночі і підвищена днем. Особливо небезпечно захворювання для посадок, розташованих в понижених місцях, поблизу від картопляних полів. Великих збитків помідорам завдає також Макроспоріоз , або коричнева плямистість. Вражає вона листя, стебла і рідше плоди.

Спочатку захворювання проявляється на нижніх листках, потім переходить на верхні. На листках утворюються округлі, досить великі коричневі з концентричними колами плями. Поступово вони збільшуються в розмірі, зливаються, і листя засихають.

На стеблах плями овальні, темно-коричневі, великі з такою ж зональностью, як і на листі. Постраждалі стебла загнивають і нерідко відмирають. На плодах частіше у плодоніжки розвиваються вдавлені округлі, дуже темні плями.

При високій вологості вони покриваються темним оксамитовим нальотом спороношення гриба. Макроспоріоз швидко поширюється за допомогою дощу, при поливах, вітром. Завдає відчутної шкоди на півдні щорічно, в більш північних районах - в роки з жарким літом.

Інфекція зберігається на післяжнивних рештках і передається з насінням. Значну загрозу для помідорів, особливо у вологу і теплу погоду, являє септоріоз, або біла плямистість листя. Перші поодинокі брудно-білі з темним обідком і чорними точками (пікні-дами гриба) плями з'являються на нижніх листках.

З них інфекція переходить на верхні. Згодом більш численні плями зливаються разом, покриваючи всю платівку. Постраждалі листя буріють, засихають і опадають.

Першоджерела хвороби - залишки хворих рослин і заражена розсада. У жарке і вологе літо все надземні частини помідорів страждають від чорної бактеріальної плямистості. На листі, частіше на краях, з'являються дрібні круглі або неправильної форми чорні плями.

На черешках і стеблах вони подовжені, чорні, при сильному ураженні плями зливаються. Листя жовтіють і відмирають. Хворі рослини погано розвиваються, пригнічені.

Плоди покриваються опуклими чорними оточеними водянистою облямівкою плямами, що збільшуються в міру розвитку хвороби. Захворювання поширюється з дощем, поливною водою.

Інфекція зберігається на післяжнивних рештках. Урожай і товарний вигляд помідорів нерідко знижує верхова гниль. Розвивається вона на початку дозрівання плодів.

Виявляється в двох формах. Перша - фізіологічна, викликається різкими коливаннями вологості повітря, надлишковим азотним харчуванням, недоліком кальцію в грунті. На вершині плоду утворюється плоске або стиснуте бура пляма з концентричними колами, покривають темним нальотом.

Плід твердне, потім розм'якшується. Друга форма - бактеріальна. Розвивається в жарку суху погоду. На вершині плоду з'являється водянисте, спочатку сірувато-зелене, потім буріє пляма.

Уражена тканина розм'якшується і загниває. В результаті плід перетворюється в буру безструктурну масу зі специфічним запахом. Постраждалі помідори дозрівають швидше за інших.

Особливо сильно хвороба розвивається на плодах перших двох-трьох кистей. З шкідників велику небезпеку для помідорів, як і для інших пасльонових, являє Колорадський жук . Імаго його жовто-бурі, 9-12 мм, на надкрильях 10 чорних смуг.

Зимує шкідник у грунті. Самки дуже плідні. Личинки - помаранчеві, дуже ненажерливі. Десять личинок на одному кущі можуть знищити 20% листя. Стійкість до шкідників і хвороб підвищують всі агротехнічні прийоми (поливи, підживлення, боротьба з бур'янами), що забезпечують нормальний ріст рослин і дружнє дозрівання плодів.

Для запобігання розвитку на помідорах фітофторозу, макроспоріозу, септоріозу та чорної бактеріальної плямистості - рослини обприскують одним з наступних препаратів: 0,4% суспензією хлорокиси міді, КУПРО-зана, купроціна-1, Полікарбацин, поліхома, цинебу (2,4-3, 2 кг / га), або 0,5% каптаном (3-4 кг / га), або 1% бордоською рідиною. Витрата робочого розчину - 600 л / га. Обробки проводять починаючи з моменту появи фітофторозу на картоплі з інтервалом 7-10 днів і припиняють за 20 днів до збору плодів (бордоською рідиною - за 8 днів).

У боротьбі з колорадським жуком обприскують дес-пірол (0,3-0,5 кг / га), фозалоном, 35% е. к. (1,5-2 кг / га), Ділором (0,6 0,8 кг / га) .Овощеводи-любителі Для захисту помідор можуть користуватися тільки хлорокисью міді, поликарбацином, мідно-мильною емульсією (20 г мідного купоросу на 10 л води і 200 г мила) і 1% бордоською рідиною. При сильному розвитку фітофторозу плоди збирають, не чекаючи їх дозрівання, дезінфікують 1,5-2 ч в гарячій воді (60 °) або 4 год при температурі 43-45 °, потім поміщають плоди на доваріваніе. Жуков і личинок колорадського жука збирають і знищують в насиченому розчині кухонної солі. У господарствах і на присадибних ділянках проти вершинної гнилизни при нестачі кальцію рослини щотижня обприскують 0,5-1% розчином хлорокиси кальцію або кальцієвої селітри.

Схожі статті:

Захист томатів від хвороб і шкідників

13.06.2014Спасібо, корисна стаття +3

У зв'язку з тим що біль-шинство Хвороб томатів передається насінням, важ-ве значення мають прие-ми, що звільняють їх від інфекції. Добрими пред-шественнікамі для пасли-нових є цибуля, мор-ковь, бобові (крім Фасо-ли, що має однакові з томатом хвороби); допусти-ми огірок, капуста.

Важливо не висаджувати томат поруч з картоплею, який по-ражается фітофторозом раніше і з нього йде перезараження. Багато що залежить від раці-онального Добрива куль-тури . Збалансованість мінерального живлення впли-яет і на ураженість бо-корисних.

Додаткове внесення фосфору і калію у вигляді підгодівлі спосіб-ствует прискоренню Дозріваючи-ня плодів і підвищенню ус-тойчивости до хвороб. При надлишку азотного живлення рослини розвивають біль-шую вегетативну масу і сильніше уражуються болез-нями.

З метою екологізації захисту томатів від колора-дского жука і хвороб в системі заходів, осо-бенно при слабкому розвитку хвороб і низької чисельні-ності шкідників, рекомен-дується використовувати середовищ-ства біологічного від-ходіння (біопрепарати, рослинні інсектициди, паршею звичайною, сни-жается небезпека вражений-ня бульб фітофторозом, а бадилля - альтернаріоз та іншими хворобами. Через 10-14 діб після формиро-вання гребенів проростає друга хвиля бур'янів.

У цей час проводять повтор-ве підгортання. На важких глинистих ґрунтах, а також при неглубо-кою оранці після інтенсивність-пасивного опадів в між-рядьях може застоюватися вода. Це сприяє по-раженной бульб фітофто-розом, задухою з посліду-ючим розвитком на них бак-матеріальних (мокрих) і фузаріозних (сухих) гнилей. У цьому випадку проводять додаткове глибоке розпушування, підгортання.

Спасибі, корисна стаття +3

Заходи боротьби з хворобами і шкідниками томатів

Як і багато інших культур, томати піддаються згубному впливу хвороб і шкідників. З цієї причини помідори потребують агротехнічної захисту протягом усього періоду росту - починаючи з висадки насіння і аж до збору врожаю. Якщо не вживати відповідних заходів, заражені рослини можуть загинути ще до появи зав'язі. Але, навіть успішно подолавши весь шлях розвитку культури, не можна розслаблятися. Хвороби і шкідники томатів загрожують погубити не тільки листя і стебла, а й вже майже дозрів урожай.

Скручування листя при вірусних хворобах томатів

Стрик (штриховатость). Стебла і плоди уражених рослин покриваються жовтуватими плямами у вигляді смуг. При цій хворобі томатів листя стають скрученими і обвислими.

Квіти і плоди з хворих кущів обсипаються. При великому ураженні рослини гинуть повністю. Недостатня освітленість сприяє розвитку хвороби.

Для профілактики розмноження цієї вірусної хвороби томату, культуру не саджають поруч з іншими рослинами сімейства пасльонових, дотримуються дистанції між рослинами при посадці. Вертіциллезному в'янення.

Нижні листя на уражених кущах жовтіють, в'януть і раніше терміну опадають. При цій хворобі відбувається скручування листя, а хворі кущі загальмовуються в зростанні і розвитку, але зберігають життєздатність.

На зрізі стебел і черешків листя помітні коричневі контури судин. Для профілактики хвороби з грядок прибирають рослинні залишки, при вирощуванні томатів дотримуються правил посадки і догляду, своєчасно проводять підживлення для підвищення стійкості рослин до інфекції.

Хвороби томатів і боротьба з ними

Розтріскування плодів. Причиною поразки томатів є надмірний полив, особливо після посухи. Найбільш часто страждають ще незрілі плоди.

У тріщини проникає інфекція і плоди загнивають або виростають низької якості. Для збереження врожаю необхідно відрегулювати режим поливу. Фитофтороз (бура гниль).

При цій хворобі томатів на листках, стеблах і плодах з'являються бурі або коричневі плями невизначеної форми. Нижня сторона листя покривається білим нальотом.

Поступово уражена частина плодів все більше збільшується. Для профілактики хвороби томати не саджають поруч з картоплею, дотримуються правил сівозміни, проводять підживлення фосфорно-калійними добривами. Молоді рослини через 3 тижні після посадки для профілактики фітофторозу обприскують препаратом Заслін, а ще через тиждень - Бар'єр. Потім з інтервалом в 1 тиждень двічі томати обробляють препаратом оксіхом. Ефективний в боротьбі з фітофторозом настій часнику.

Вершинна гниль. Як видно на фото, ця хвороба томатів характеризується появою на вершині незрілих плодів темно-зелених мокли плям. Уражені тканини темніють і стають твердими, плоди дозрівають швидше.

Іноді ознаки ураження плодів відзначаються тільки на розрізі. Найбільш часто вражаються низькорозташованим плоди. Рослини поливають помірно і регулярно. Восени в грунт на грядках додають доломітове борошно, вапно або крейда для заповнення кальцію.

Навесні, під час посадки, в лунки додають раскисляющие добрива. Кладоспоріозу (бура плямистість). У томатів на нижньому боці листків в нижній частині з'являються світло-сірі розпливчасті плями у вигляді бархатистого нальоту.

Потім плями набувають бурий колір поширюються в верхню частину рослини. Листя з ознаками хвороби засихають і рослина швидко гине. Для профілактики хвороби насіння перед посадкою протруюють, полив роблять помірним.

Для лікування томатів при появі перших ознак кладоспоріозу обприскують препаратами Хом і оксіхом. Фомоз (бура гниль плодів). На плодах томатів з'являються великі бурі плями діаметром 3-4 см.

Зазвичай вони розташовуються поруч із плодоніжкою. Уражене місце виглядає утисненим. Гниття поширюється всередину плодів.

Хвороба вражає як зрілі, так і незрілі плоди. Надмірне застосування азотних добрив і підвищена вологість навколишнього середовища сприяють розвитку фомозу. Уражені плоди знищують.

При цій хворобі томатів для їх лікування кущі обприскують препаратами Хом, оксіхом, розчином бордоською суміші. Фузаріозне в'янення. Уражені томати відрізняються появою жовтих і увядающих листя в нижній частині рослини.

Потім листя в'януть на всіх гілках. На зрізі стебел помітні темні контури судинного малюнка. В області кореневої шийки томатів з'являється рожевий наліт. Надлишкова вологість ґрунту і високий вміст в ній азоту сприяють розвитку хвороби.

Для профілактики фузариозного в'янення дотримуються правил сівозміни, кущі підгортають, підсипаючи грунт на висоту 15 см. Для боротьби з цією хворобою томатів рослини підживлюють препаратом Бар'єр і обприскують препаратом Хом. Альтернаріоз (суха плямистість).

На початку розвитку хвороба нагадує фітофтороз і бактеріальну плямистість. Нижня сторона листя томатів покривається бурими плямами. Вони швидко збільшуються в розмірах і поширюються на стебла і плоди. Уражена частина поверхні виглядає втиснула.

На листках і стеблах плями відрізняються овальною формою, а на плодах - круглої. Заходи боротьби з цією хворобою томатів - обприскування заражених рослин препаратами Антракол, Консенто, Тату. Бактеріальна плямистість. Уражаються листя і плоди томатів.

Спочатку на нижній поверхні листя з'являються дрібні круглі бурі плями. Потім вони зливаються і набувають неправильну форму. На плодах аналогічні спочатку плями набувають великі розміри і темніють, а тканини навколо них світлішають, утворюючи облямівку. Спочатку в'януть уражені листя, а потім і вся рослина.

Обробка томатів від цієї хвороби при появі перших ознак проводиться шляхом обприскування рослин розчином бордоською суміші, мідного купоросу, підгодовують добривами, що містять мідь і азот. Увядающие кущі знищують. Чорна ніжка.

Хвороба зазвичай вражає розсаду і молоді кущі томатів при неправильному догляді. У нижній частині стебла тканини чорніють, стоншуються і засихають. Листя уражених рослин покриваються дрібними плямами темного кольору. Зазвичай томати з ознаками чорної ніжки гинуть.

Для боротьби з хворобою розсаду поливають помірно, приміщення в якій вона знаходиться регулярно провітрюють. При захисті томатів від цієї хвороби рослини поливають розчином перманганату калію (1-1,5 г сухої речовини на 10 л води).

Захист томатів при боротьбі з шкідниками

Білокрилка. Цей шкідник томатів з двома парами білих крил викликає плямисте пожовтіння листя. Поступово листя жовтіє повністю і в'януть.

Шкідник покриває рослина виділеннями, на яких розмножуються сажисті грибки. В результаті хворе рослина чорніє. Для боротьби з комахами використовують препарат Конфідор. Слимаки. Шкідник поїдає листя і плоди томатів.

Пошкоджені частини рослин схильні гнилі. Для боротьби зі шкідником грунт навколо кущів посипають сумішшю із золи, тютюнового пилу і вапна або обприскують навколо грядок гашеним вапном свіжого приготування.

Для боротьби з цими шкідниками томатів грунт під кущами рихлять після поливу, посипають меленим гірким перцем (1 ч. Л. На 1 м2). Павутинний кліщ. Дрібна комаха виглядає на томатах як світла точка.

Обплутує листя павутиною і висмоктує з них сік. На верхній стороні листя видно проколи, які робить комаха. Уражені тканини в їх області жовтіють і зливаються в плями.

Потім листя засихають. Для боротьби з павутинним кліщем томати обприскують карбофосом або настоєм часнику і листя кульбаби з додаванням рідкого мила. Капустянка. Велике комаха бурого кольору довжиною до 5 см з потужними передніми лапками і короткими надкрильямі.

Воно робить ходи в кореневмісному шарі грунту і робить нори на глибині 10-15 см. Паля підгризає коріння молодих овочевих культур і викликає їх загибель. Для боротьби з шкідливим комахою використовують препарат Грім, настій гіркого перцю або розчин оцту. Проволочник.

Шкідник є личинку жука-Щелкунов. Відрізняються щільним тілом жовтого забарвлення, в довжину не перевищують 2 см. Проволочники пошкоджують коріння томатів і іноді проникають в стебла. За 3-4 дні до посадки томатів в грунт закладають приманку для шкідника.

На палички довжиною 16-20 см нанизують шматочки моркви, буряка або картоплі і закопують їх на грядках. Перед посадкою розсади шкідника знищують. Для захисту томатів від цих шкідників використовують препарат Базудин і вапнують кислі грунти.

Підгризаючі совки. Гусениці нічних метеликів темно-сірого або чорного кольору, довжиною 3-4 см. Вони прогризають листя і їх черешки, а також стебла томатів.

Для боротьби з комахами грядки прополюють, грунт глибоко перекопують восени, шкідника збирають вручну і знищують. Для знищення гусениць використовують препарат Стріла.