Низькорослі помідори пасинкування :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Низькорослі помідори пасинкування

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Низькорослі помідори пасинкування

Стаття

 • 5
 • Переглядів: 40247

Отримати хороший урожай за короткий термін не так просто. У цьому допоможуть спеціально виведені низькорослі томати для відкритого грунту. Сьогодні існує величезна різноманітність сортів.

Помідори для відкритого грунту

"Акварель". Ранній сорт (3 міс.), Висота штамбового куща 50 см., Розсада не витягується. Плоди витягнуті, червоні (90-110 г) з щільною шкіркою.

Мають гарну лежкістю і відмінними смаковими якостями, які не втрачаються після дозаривания. Сорт призначений для консервування та вживання в свіжому вигляді, стійкий до вершинної гнилизни і септоріозу. "Супермодель".

Середньоранній сорт з довгими до 10-12 см плодами. Штамбовий кущ висотою 60-75 см. Плоди малинового відтінку, помірно щільні, масою 120 г. Підходять для засолювання і консервації. "Ельдорадо".

Урожайний сорт з плодами овально-серцеподібної форми жовто-лимонного кольору, масою 200-250 г. Висота штамбового куща 50-80 см. "Скороспілка". Висота куща 60 см. Форма плодів плоско, колір червоний, маса 170-200 гр.

Відрізняється невибагливістю, ранньої віддачею врожаю, відмінною зав'язування плодів в умовах знижених температур. "Золотий потік". Рослина, стійке до перепаду температур.

Дуже ранній сорт з яскраво-помаранчевими, гладкими плодами, масою 100 г, подовженої еліпсовою форми. Відрізняється хорошою врожайністю і стійкістю до багатьох захворювань. "Червоний ікло".

Ультраскоростиглий сорт просто усипаний червоними блискучими плодами пальчикової форми, масою 40 г. Призначені для цільноплідного консервування та вживання свіжими. Кущ висотою 90 см. Перераховані вище низькорослі томати, які не потребують пасинкування, дозрівають досить швидко, що дозволяє їм уникнути захворювання фітофторозом.

Які помідори вирощують у відкритому грунті?

Головною відмінністю низькорослих і скоростиглих сортів є невисока розташування першої квіткової кисті - над 4-5 справжнім листом. Сусідні суцвіття можуть розташовуватися один за іншим. Або розділятися одним листом.

Обмежується зростання куща квіткової пензлем. Низькорослі томати для відкритого грунту встигають віддати урожай до настання холодних дощів. Нестиглі помідори добре дозарюють в коробках.

Супердетермінантние низькорослі томати для відкритого грунту відрізняються коротким періодом плодоношення. Плоди у них невеликі, масою до 100 грам, в основному консервного призначення. Таким же способом можна вирощувати і детермінантні сорти.

Вони відрізняються більшою висотою - до 1 метра і вимагають підв'язки до опори. Перша квіткова кисть розташована над 5 листом. Плоди більші - до 200 г. Суцвіття розділені одним - двома листами.

Ці низькорослі томати для відкритого грунту відносяться до типу з обмеженим ростом.

Терміни посадки

У відкритий грунт низькорослі томати, які не потребують пасинкування, висаджують в різні терміни - в залежності від регіону. Так, в південних районах - в п'ятнадцятих числах травня, в середній смузі - на початку червня. У північних широтах посадку виробляють, коли денні позитивні температури складуть 14-15 градусів, а загроза нічних заморозків мине - 10-15 червня.

Підготовка ґрунту

Низькорослі томати, які не потребують пасинкування, добре себе почувають на суглинних і супіщаних грунтах, багатих гумусом, з нейтральною реакцією. Гряди розташовують в добре прогріваються і захищених від вітру місцях. На одному місці томати можна вирощувати не більше 3 років, щоб уникнути накопичення в грунті шкідників і хвороб.

Добрими попередніми культурами є капуста, цибуля, кабачки, моркву. Не можна вирощувати томати після перців, картоплі, баклажанів, фізалісу, так як вони відносяться до сімейства пасльонових і мають одних шкідників і однакові хвороби. Під ранні низькорослі томати не вносять свіжий гній, який містить багато азоту і дозволяє нарощувати велику кількість зеленої маси на шкоду плодоношення.

Тому з органічних добрив допустимо тільки перегній - відро на 2-3 лунки. Мінеральні комплексні добрива (наприклад, нітрофоску) вносять навесні під перекопування. Врожайні низькорослі томати воліють грунту середньої тяжкості.

Тому в піщаний грунт додають глину і торф. Це дозволяє зробити його зв'язковим і краще утримує вологу.

У глинисті грунти, навпаки, додається пісок, перепріли тирсу або листя, торф. Перед перекопування грунт проливають мідним купоросом (1 ст. Л. На відро води) з розрахунку 2 літри на квадратний метр. Гряди під помідори роблять невисокими, щоб вода при поливі з них не стікала.

Висадка розсади

Рослини розміщують в шаховому порядку або стрічками. Площа харчування раннім томатам потрібна 30 х 40 см, середньостиглих - 50 х 50 см. Лунки діаметром 30 см після внесення перегною проливають рожевим розчином марганцівки і висаджують переросли розсаду без заглиблення.

Для переросли саджанців воно допустимо до 10-15 см з видаленням одного-двох листків. При заглубленном методі можлива втрата плодів з першої кисті, якщо вона вже набрала колір. Розсаду для профілактики бажано обробити бордоською рідиною перед висадкою, яку виробляють в похмуру погоду або ввечері.

Якщо несподівано з'явилося сонце, саджанці прикривають нетканим покривним матеріалом зверху для створення тіні. Рослина має мати 30 см у висоту, товщину стебла 0,8-1 см, 7-8 листків і одну кисть, що набрала колір. Після посадки грунт краще замульчувати - це охоронить її від висихання і розтріскування. Для цього може бути використаний перегній, перепріли тирса, торішні сухе листя або солома. Для середньої смуги терміни дозрівання томатів у відкритому грунті передбачаються з 15 липня (ранні) і 5 серпня (середньостиглі).

Врожайні помідори

Томати низькорослі без пасинкування сорти "рокер", "Баскак", "бета", "бони м" та ін. Віддають по 2-3 кг плодів з рослини. Вони відрізняються ранньої віддачею врожаю і визріванням помідорів на кущі. Крім сортів з плодами консервного призначення, сьогодні можна придбати і великоплідні салатні. Наприклад, томати низькорослі без пасинкування сорти "П'ятниця F1" досягають ваги 220 г, "турмалін" - 160-180 г, "російський смачний" - 300 г. Урожайність, відповідно, 5, 4, 6 кг з одного куща.

Великоплідні сорти

Поширена помилка полягає в тому, що скоростиглі невисокі помідори можуть мати тільки дрібні плоди. Але кращі сорти томатів низькорослих доводять, що це не так. "Товстий Джек". Ранній потужний сорт висотою 60 см.

М'ясисті, солодкі, червоні плоди масою 250 г мають високі смакові якості і хорошу лежкість. Рослини невибагливі до умов вирощування. Низькорослі скоростиглі томати представлені також сортом "душка". Висота рослин 60 см.

Плоди круглі, гладкі, масою 150 г, не розтріскуються, салатного призначення. Рослини переносять посуху і невелике похолодання. Плоди можуть зав'язуватися в несприятливих умовах. "Міраж".

Ще один великоплідний сорт з розлогими кущами висотою 60 см. Червоні плоди плоско-округлої форми доброго смаку масою 250-270 г. "Витязь". Мабуть, найкращий сорт, середньостиглий, надзвичайно урожайний. Висота куща 65 см.

М'ясисті плоди масою 250 г, на початку плодоношення досягають 300 гр. "Мабуть-невидимо". Ранньостиглий томат висотою 50 см усипаний однорідними червоними плодами масою 130-150 г. Стійкий до грибних захворювань. "Лапочка А".

Дуже цікавий томат черрі низькорослий. Його вирощують і у відкритому грунті, і в горщику в квартирі, і на балконі, і навіть в підвісному контейнері. У нього утворюється компактний кущ штамбової форми і безліч яскраво-червоних, солодких плодів.

Догляд

Всі заходи зводяться до своєчасного розпушування, поливу, підживлення і профілактиці захворювань. Якщо гряди з помідорами замульчувати, то розпушування не буде потрібно - тільки видалення рідких бур'янів. Полив в цьому випадку також може бути скорочений - грунт не потріскається і волога випаровуватися буде менше. Забезпечення томатів водою в достатній кількості - необхідна умова високого врожаю.

Поливають рослини по міжряддях або під корінь раз в п'ять-сім днів. Грунт повинна бути зволожена на глибину залягання основних коренів - 30-40 см. Слід пам'ятати, що нерівномірні поливи сприяють розтріскування плодів.

Підживлення

Протягом вегетаційного періоду потрібно внесення добрив в розчиненому вигляді. Перша підгодівля проводиться через півмісяця після висадки розсади в грунт. Для цього використовується добриво, що складається з фосфору і калію.

Друга підгодівля робиться повним комплексним добривом (нітрофоска) через місяць після першої. Третя складається з калію і азоту для якнайшвидшого дозрівання плодів і проводиться через місяць після другої, в середині серпня. Для утворення зав'язей під час цвітіння можна обприскати квітки таким розчином: 1 г борної кислоти і 1 ч. Л. харчової соди на 1 л води. Добре відгукуються томати і на позакореневе підживлення мікроелементами два рази за сезон. Кореневі підгодівлі краще поєднувати з поливами.

Спочатку злегка просочити землю водою. Потім внести розчин добрив, а після підгодівлі знову полити. Раз на місяць можна додавати в воду трохи марганцівки.

Такі поливи є профілактикою фітофторозу, збільшують цукристість плодів і дозрівання відбувається швидше.

Ознаки голодування у томатів

Якщо рослині не вистачає азоту, то листя стає світло-зеленими, блідими. Нестача фосфору виражається появою фіолетового відтінку листя або нижній частині стебла. Якщо рослина починає підсихати, то потрібно терміново підгодувати калієм.

Скорочення листя говорять про те, що потрібно внести калій і азот.

Як впливає надлишок добрив?

При зайвому азоті рослина буде посилено нарощувати зелену масу ( «жирувати»), цвітіння відсутні. Надлишок фосфорних добрив призведе до обпадання квіток і зав'язі, пожовтіння листя.

Перебір калію виражається в появі матових плям. З гібридних сортів: «Мажор», «Ресурс», «Душка», «Симона», «Російська трійка», «Туз», «Торбей», «куплет». Дрібноплідні помідори для теплиць низькорослі, можуть бути різними за формою і кольором, а також і за термінами дозрівання. Непогано зарекомендували себе такі сорти як «Салют», з плодами яскравого жовтого кольору; «Боні-М» з яскраво червоними плоскими плодами; «Самоцвіт смарагд» у якого помідори схожі на сливу і відрізняються насиченим, дійсно смарагдовим кольором; рожевий «Ізюм»; «Перчик» з перцевідние плодами або витончені і улюблені багатьма садівниками «Дамські пальчики» .Вибрав насіння низькорослих томатів для вирощування в теплицях, важливо пам'ятати про особливості їх вирощування.

Особливості вирощування низькорослих томатів

Існує кілька правил, дотримуючись яких, томати для теплиць низькорослі виростуть міцними і здоровими, і порадують вас гарним урожаєм. (Див. Хороший урожай помідорів)

Вирощуємо розсаду

При вирощуванні розсади слід пам'ятати:

 • Купувати насіння найкраще в спеціалізованих магазинах або у городників, результати праці яких ви бачили або пробували; насіння висаджуються в спеціально підготовлений грунт або грунтову суміш, спеціально призначену для вирощування томатів; грунт, в яку будуть висівати насіння, повинна бути добре зволожена; в умовах середньої смуги Росії, низькорослі сорти томатів висаджують на розсаду з кінця березня-початку квітня; насіння у томатів досить великі і їх можна висівати поштучно. Для цього можна скористатися пінцетом і розташовувати насіння на відстані 1 см один від одного, і після того як насіння посіяні, їх потрібно присипати тонким, приблизно, в 1см, шаром землі і полити, найкраще з пульверизатора; поставте ємність з насінням в домашній міні парник і залиште при температурі + 200С + 220С, до появи сходів; після того як з'явилися перші паростки, плівку знімають і ставлять розсаду на підвіконня.

Важливим етапом у розвитку та формуванні томатів є пікіровка. Проводиться вона тоді, коли у рослини з'являються два перших справжніх листочка. До пікіровки розсада поливається, проте підгодівлі не проводяться.

Висаджуємо розсаду в теплицю

У теплиці висаджують розсаду низькорослих томатів у віці 45 -60 днів.

 • Земля в теплиці повинна бути попередньо підготовлена (удобрена), а також добре зволожена; кількість рядів томатів залежить від ширини теплиці. Важливо пам'ятати, що відстань між рядами повинна бути близько 30 см, а самі рослини повинні розташовуватися на відстані 25-30 см одна від одної; густота посадки рослин буде залежати від того, як планується проводити формування томатів: в один або кілька стебел. Якщо рослини будуть формуватися в одне стебло, то помідори для теплиці низькорослі висаджують з розрахунку 10-12 кущів на 1м2. У тому випадку, якщо кущі будуть формуватися в два-три стебла, то на один м2висажівают Від 4 до 7 рослин. Під час адаптації і вкорінення розсади її поливають через день теплою, відстояною водою, температура якої повинна бути близька до температури грунту.

Догляд за рослинами

Після того як низькорослі томати для теплиць прижилися на новому місці, полив скорочують. Поливають один раз в п'ять днів по 5 літрів води під кожну рослину. Через тиждень після того як розсада томатів була висаджена на постійне місце, її необхідно підживити розчином органічних добрив, курячого посліду розведеного у воді в пропорції 1:10, або коров'яку, в співвідношенні 1: 5.Спустя тиждень після першої підгодівлі, вносять такий же розчин, тільки додають в нього по 10 г сечовини, хлористого калію і нітроамофоски. Томати низькорослі для теплиць можна залишити і без пасинкування, однак, для отримання більших плодів і прискорення їх дозрівання краще видалити пасинки.

Видаляються не всі пасинки в тому випадку, якщо планується вирощування детермінантних рослин в два або три стебла. Можливі форми томатних кустовДля того, щоб сформувати другий і третій стебло необхідно залишити під першою квіткової пензлем один, або два пасинка. Всі інші пасинки на рослині видаляють.

Особливо ретельно треба видаляти пасинки у верхній частині і на самій верхівці куща, так як вони будуть затінювати сформувалися плоди і відповідно затягувати час їх дозрівання. Залишені пасинки добре розвиваються і на них формуються суцвіття і плоди, що дозволяє збільшити урожай на 2-4 кг з кожного томатного куща. Такі стебла необхідно підв'язувати, щоб вони не підломилися самі і не зламали всю рослину. Важливо: дуже важливо видаляти в теплиці нижнє листя у помідори.

Щотижня видаляється 1-2 листи з однієї рослини і починають це робити тоді, коли починається дозрівання (фарбування) плодів на першій китиці. На той час, коли на другий кисті почнуть дозрівати плоди, все листя під нею повинні бути видалені.

Поділитися в соц. мережах

Що таке пасинкування і для чого воно потрібне

Пасинкування - це видалення зайвих пагонів з рослин. Кущ томата має властивість розростатися вгору і вшир, і через це коренева система працює на постачання бадилля корисними речовинами, замість того, щоб приділити всю увагу плодам. Тому деякі відростки в певний момент відокремлюють, щоб правильно і ефективно розподілити пластичні речовини рослини між помідорами і захищають їх листям. Пасинки слід видаляти, коли вони ще маленькі, від 3 до 5 см. Не пропустіть цей період, тому що:

 • Переріс пасинок означає, що кущ вже витратив корисні речовини на його зростання; після видалення переростка на стеблі залишиться велика ранка.

Томати можна і не пасинкувати. Але в такому випадку хороший урожай буде залежати не тільки від правильного догляду, а й від зовнішніх умов, а особливо - від сорту. Кущі підуть в бурхливе зростання, відгалуження будуть витягатися з кожної пазухи і ставати новими стеблами.

Ті, в свою чергу, дадуть нові відростки. Великий, багатий зеленню кущ томату не гарантує великого врожаю плодів, частіше - навпаки. Щоб кущ не розростався вшир і вгору, слід видаляти пасинкіНеобходімость пасинкування залежить від сорту томату.

Наприклад, індетермінантні сорти, такі, як Шаман F1, високі і здатні рости необмежено, розгалужуються дуже сильно. Детермінантні і гібридні сорти, які не витягуються вгору, теж можуть випустити багато стебел (ЛяЛяФа F1, Благовіст F1) .Зелёная маса рослин трохи зменшиться після того, як на перших суцвіттях з'являться плоди.

Але наливатися вони будуть повільно, оскільки на кущі вже з'явилися нові квітки і зав'язь пари десятків помідор, яким необхідне живлення. Можна досягти високого врожаю, але плоди не виростуть до бажаних розмірів, а чекати їх дозрівання доведеться довше.

Який сорт вибрати?

У наших широтах городники рідко віддають перевагу індетермінантні, або високорослим сортам, вибираючи в основному низькорослі. Це можна пов'язати з острахом не впоратися з вирощуванням великих кущів. Однак, при хорошому підході, високорослі сорти набагато більш продуктивні. До їх переваг можна віднести наступні пункти:

 • Такі сорти мають велику врожайність; при виконанні агротехнічних правил вони менше схильні до захворювання фітофторою; період плодоношення розтягується з середини літа і до середини осені, при тому, що дозрівання низькорослих сортів майже одночасне, а це незручно для споживання в свіжому вигляді; високорослі сорти простіше пасинкувати ; з такими кущами просто працювати, з них легко збирати урожай, не нахиляючись; найцікавіші з нових сортів - саме високорослі.

Так, індетермінантні сорти потребують обов'язкового пасинкуванні. Серед недоліків так само те, що крім звичайного догляду такому кущу обов'язково буде потрібна відповідна підпора і часта підв'язка.

Але з урахуванням кінцевого результату - більшого врожаю, - на цю особливість вирощування томатів можна просто не звертати уваги. Індетермінантні сорти томатів дають хороший урожайВозвращаясь до питання про те, чи обов'язково пасинкувати томати, особисто я говорю однозначне «Так». Припускати, що великий зелений кущ дасть плід його, - помилково.

Тут може бути два варіанти: або ви озеленювати ділянку, або прагнете до врожаю, і це стосується всіх овочевих культур. Хороший результат залежить від повноцінного, правильно розподіляється харчування і освітлення. Зверніть увагу: маса плодів з куща рідко залежить від їх кількості.

Ви можете отримати багато маленьких помідор, або кілька, але великих. Це не вплине на загальну врожайність.

Коли потрібно робити пасинкування томатів, вирощуваних у відкритому грунті

Термін, дуже важливий для кожного городника, який вирощує помідори у відкритому грунті - 1 серпня. До цього часу на кущі виростають і дозрівають тільки плоди, що зав'язалися до цього числа.

Виниклі пізніше пагони і суцвіття будуть даремно витрачати корисні речовини, які знадобляться для зростання і дозрівання майже готових помідор. Щоб цього не сталося, необхідно позбутися від зайвих паростків. Пасинкування проводиться один раз за весь термін розвитку куща.

В останніх числах липня і на початку серпня на кожній рослині видаляють все Пасинкова відростки, над зав'язалися плодів залишають 2-3 листків і прищипують точки зростання на продуктивних пагонах. Звичайно, шкода зривати щойно з'явилися суцвіття, але це необхідний захід: так ви збережете великі пагони. Пасинкування помідор у відкритому грунтеЕщё один спосіб - зайві пагони видаляють кожні 10 днів. При цьому:

 • Якщо кущ формується в одне стебло, то зберігають тільки головний втечу, якщо в два, то до головного втечі додається пасинок з пазухи листа під першим суцвіттям; якщо в три - додається ще й наступний знизу пасинок.

В першу чергу вирішите, скільки стебел ви хочете зберегти на рослині. Це може залежати безпосередньо від сорту томатів.

 • Якщо ви хочете отримати високий і головне - ранній урожай у низькорослих супердетермінантние сортів, то буде потрібно 1-2 стебла. В цьому випадку плоди будуть дозрівати на перших 3-5 суцвіттях, при тому, що на кожному стеблі сформується по 3 суцвіття. Якщо ви збережете 3 стебла, то кількість помідор буде набагато більше, але залишиться багато зелених плодів. Суцвіття розвинуться практично одночасно, але дозрівання сповільниться.
 • Правильно Обскубують детермінантні сорти і гібриди

  Щоб отримати ранній урожай на детермінантних і гібридних сортах, у яких суцвіть на головному стеблі більше, потрібно залишити один стебло і 2-3 суцвіття. Збережіть кілька листя після останнього суцвіття і прищипните точку росту.

  Це не обов'язково робити, але в такому випадку плоди на всіх суцвіттях можуть не визріти остаточно. Якщо ви залишите 2 стебла, а на них від 4 до 8 суцвіть, то помідори дозріють на кущі. Детермінантні і гібридні сорти не формують в 3 стебла. Правильний догляд і своєчасне пасинкування дадуть вам хороший урожай плодовЕслі ваш кущ томату складається з 1-2 стебел, на яких 2-4 суцвіття, то плоди з'являться вже до середини липня.

  Це майже на 2 тижні раніше, ніж якби ви не проводили пасинкування. При цій схемі посадки ви отримаєте менше плодів, але кількість помідорів, дозрілих на гілці, буде більше. Зверніть увагу: при висадці помідорів ви можете розташовувати їх тісніше в ряду, через 25-30 см одна від одної.

  Після проведення пасинкування продуктивність не постраждає. Відомо, що томат - рослина теплолюбна, а наші широти не завжди балують довгим жарким літом. Тому селекціонери стурбовані виведенням сортів, які і у відкритому грунті без пасинкування принесуть хороший урожай. До таких сортів відносяться:

  • Кавуновий;