Посадка помідорів у відкритий грунт фото :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Посадка помідорів у відкритий грунт фото

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Посадка помідорів у відкритий грунт фото

Умови для вирощування помідорів

Але при вирощуванні важливо пам'ятати, що існує умови, що сприяють оптимальної роботи. Для томатів важливо тепло. Найбільш оптимальна температура вдень - 22 - 23 С, ніч же - 17-18 С. Освітлення необхідно з ранку і до вечора.

Невеликі заморозки можуть згубно позначитися? саме тому слід садити томати тоді, коли температура грунту прогріється до 10 С і вище, тобто приблизно через три тижні після останніх заморозків.

Грунт для вирощування помідорів

Грунт для вирощування найкраще підготувати самостійно. Для цього необхідно просіяти через сито з осередком 4 6 мм перегній, дернову землю і торф, а потім змішати в рівних частках.

Бажано підготувати до посіву насіння: замочити в розчині стимулятора росту (наприклад, циркон) .Для вирощування підійдуть невеликі лоточки, які мають висоту 6 - 8 см. Насіння висівається в ряд на глибину 1,5 - 2 см, відстань між насінням 2-3 см.

Дуже важлива роздільна посадка сортів на сіянці. Залежно від особливостей сорту, а так само їх якості і термінів зберігання тривалість проростання варіюється від 4 до 20 днів.

Після посіву

Після посіву для проростання лотки прикриваються поліетиленовою плівкою або склом і поміщаються тепле місце. При появі сходів необхідно перенести в найсвітліше місце, а так само зняти плівку або скло.

Перші 5 - 6 днів необхідно знизить температуру до 10-12 С, а вночі до 8-10 С. Після чого сіянці повинні вирощуватися при денній температурі 17-19 С, а в сонячну погоду допустима температура 25 ° С В цей період потрібні помірні поливи і розпушування грунту, а так само додаткове підсвічування. Тривалість світлового дня повинна становити 14 годин, саме максимальне - 18.Через 15-25 днів з'являються по 2-3 справжніх листочки. Необхідна своєчасна распікіровка в окремих горщики з діаметром 8-10 см.

Пікіровка помідор

Для пікіровки вибираються найбільш сильні сіянці, слабкі дають мінімальний урожай. За допомогою пікірувальні кілочка робиться поглиблення для сеянца, який поміщається в грунт до сім'ядольних листків, потім щільно окружаются землею. Слід видаляти пасинки ( "Як правильно пасинкувати помідори"), а так же все нижнє листя до кожної нової квітучої кисті.

Тих, хто залишився 2-3 верхніх листа буде цілком достатньо для живлення і фотосинтезу. Якщо помідори вирощуються в жарких регіонах, то сильна обрізка може нашкодити рослині, тому що листя допомагають захистити від перегрівання. Дуже важливо дотримуватися температурного режиму. Для цього використовується спеціальний термометр, який розміщується в грунтової суміші горщика.

Підживлення помідор

Перша підгодівля розсади проводиться через тиждень і повторюється через кожні десять днів. Підживлення робиться з мінеральних добрив. Також, підійде мульча ( "Мульчування грунту") або ж компост ( "Компостна яма своїми руками").

 Якщо томати вирощуються у відкритому грунті, то підживлення повинна проводитися розчинами комплексних мінеральних добрив. Через тиждень після висадки розсади томати підгодовуються розчинами з елементами калію, фосфору й азоту, які вони найбільше споживають. Наступні підживлення проводяться до закінчення плодоношення через кожні 2-3 тижні.

Полив томатів

При поливі томатів необхідно направляти струмінь до середини міжряддя. Не допускається розмив грунту і оголення коренів, вода не повинна потрапляти на плоди і листя. Полив проводиться в першій половині дні.

Температура води повинна бути на нижче 20-25 С в теплу погоду, і підігріта до 25-30 С в холодну. При хорошому зволоженні грунту томати можуть пережити температуру 32-35 С. При подальшому вирощуванні розсади Необхідні регулярні поливи .

Для цього необхідна відстояна вода кімнатної температури. Так само потрібно рихлити ґрунт і підсипати свіжу суміш.

Через те, що розсада тягнеться до світла, її необхідно періодично розгортати на 180 градусів. Коли до висадки розсади залишається 10-12 днів, необхідно обмежити полив і привчати рослина до прямих променів. Якщо погодні умови дозволяють, то можна помістити розсаду в теплиці на ніч, а вдень виносити на вулицю. Томатам необхідна прополка від бур'янів, підв'язка, підгодівля і поливання, а так само знищення шкідників і хвороб.

Збір врожаю томатів

Коли плоди до кінця дозріли (попутно з'являється блиск) їх можна збирати. Якщо це необхідно зробити раніше, то можна збирати побурілі плоди, а потім помістити їх в ящики, і через певний час, вони самі доспеют (придбають потрібний нам колір). Таких томати можуть дозріти як за один день, так і за тиждень, тому слід щодня перевіряти їх. Зберігати томати необхідно укладеними на сторону плодоніжки при кімнатній температурі, в місці, захищеному від прямих сонячних променів.

Додати коментар

Посадка помідорів у відкритий грунт

І так, наша розсада вже підросла, і прийшов час висаджувати її у відкритий грунт на постійне місце зростання. Але потрібно знати, як правильно садити розсаду помідорів в грунт. Є кілька процедур, виконання яких допоможе нашій розсаді краще взятися на новому місці і порадувати нас хорошим урожаєм.

Вибір ділянки для посадки томатів

Варто з належною увагою поставитися до вибору ділянки, на який будемо висаджувати розсаду томатів. Перше що нам потрібно врахувати, що помідори люблять багато світла і тепла, тому ділянка повинна бути добре освітлений сонячними променями, в ідеалі найкраще посадити помідори під білою стіною, щоб сонячні промені, відбиваючись від неї, знову потрапляли на кущі томата. Не можна висаджувати томати кілька років поспіль на одному і тому ж місці, а також вкрай не рекомендується садити розсаду помідорів на тих ділянках, де в минулому році вирощували картоплю, перець і баклажан.

Так само не можна щоб ці рослини росли поруч з томатами. Це тяжкі види і якщо посадити їх рабом, то ризик захворювання фітофторою значно зросте. Найкращими попередниками для висадки томатів є огірки, цибуля і капуста.

Підготовка ділянки для розсади помідорів

Після вибору ділянки його необхідно підготувати, робити це потрібно завчасно, ще в осені його потрібно перекувати і, з розрахунком на 1 квадратний метр, внести радий наступних добрив: 7 кг. органічних добрив, 40 м суперфосфату і 700 м вапна. Після зими, навесні ділянку знову потрібно перекувати, виробляти регулярне розпушування та видалення бур'янів. Додатково потрібно внести по 20 г на метр кв. суперфосфат і калійні добрива. За кілька днів по висадки розсади томатів потрібно ще схвалити азотними добривами, з розрахунків 20-30 м на м. Кв.

Посадка томатів у відкритий грунт

Найбільш вдалий час рік для посадки помідор це кінець весни і початок літа, коли денна температура в проміжку від 22 до 25, а вночі не береться до нижче 15 градусів. Висадку розсади томатів у відкритий грунт найкраще проводити в другій половині дня.

За кілька годин до цього ємності з розсадою необхідно полити, щоб рослини краще витягувалися з горщиків. Не рекомендується діставати розсаду з горщиків, якщо не плануєте її відразу ж її висаджувати.

В такому випадку рослина почне в'янути і істотно сповільнитися в зростанні. Для посадки необхідно викопати не великі лунки на розмір горщика. У лунку вносимо додаткові добрива: перегній, деревне попіл і інші мінеральні добрива.

Розсаду садимо акуратно, щоб не пошкодити кореневу систему, коріння після посадки повинні бути спрямовані вниз. Після чого виробляємо полив, а зверху присипаємо лунку сухою землею. Схема посадки при цьому залежить від сорту розсади, низькорослі помідори прийнято садити на відстані 60 см між рядами і 30-40 між рослинами в ряду.

Високорослі - 70 см між кущами і 50 між рослинами. При цьому бажано проводити посадку в шаховому порядку. Але якщо використовувалися покупні насіння, то схему посадки найкраще уточнити на упаковці.

Догляд за помідорами після висадки

Перший час після посадки розсада потребує особливого догляду і регулярного поливу. Після кожного поливу потрібно розпушити землю, це наситить землю киснем і запобігає появі щільної сухої кірки на поверхні грунту.

Якщо поливати нерегулярно, особливо в суху погоду, то ризик захворювання томатів вершинної гниллю сильно зросте. Через десять днів після посадки можна провести чергову підгодівлю фосфорними і азотними добривами. У тому випадку якщо рослина виросла великим, а зав'язі немає, то потрібно виключити всі азотні добрива.

Висаджувати розсаду помідорів у відкритий грунт

У травні загартовану на вулиці розсаду ми висаджуємо у відкритий грунт. Якось одним роком (весна була тепла) ми пробували висаджувати томати в середині квітня у відкритий грунт. Але видно земля ще була прогріта, помідора довго приживалася, боліла, багато загинуло.

Та розсада, яка була висаджена у відкритий грунт трохи пізніше, випередила в зростанні і плодоносінні ту, що була посаджена раніше. Тому тепер я не поспішаю висаджувати розсаду дуже рано.

Хоча хочеться покуштувати своїх помідорів раніше і не купувати нахіміченние, тепличні. Початку травня починаємо поступово висаджувати більш-менш міцну, вже загартовану на сонці і повітрі розсаду помідорів у відкритий грунт. Робимо це не в один захід. Як це робимо ми?

Желателно висаджувати розсаду або в другій половині дня, коли сонце не палить або в похмуру погоду. Скопував рядок - висаджуємо, знову копає - висаджуємо і т. Д. На фото посадка помідор 5 травня. Хочу уточнити, що живу в Одесі.

Спочатку травня у нас буває літо. Для жителів Росії такі дати для висадки помідор в відкритий грунт напевно дуже ранні) Хоча клімат теж змінюється в бік потепління. Як бачите, не сильно вона у мене кремезна вийшла, сильно загущено стояли склянки з розсадою через нестачу місця.

Але нічого, час покаже ще, що одеське сонце зробить свою добру справу і рослини перетворяться)) І ось така коренева система у наших томатів. У скопати землі робимо лунку. У лунку додаємо хорошу жменю компосту, щіпку золи. Наливаємо в лунку воду.

З стаканчика акуратно витягуємо рослина і садимо. До цього в склянки з розсадою наливаємо воду, щоб земля в них була волога. Перевертаємо стакан вверх дном і, злегка стискаючи з боків, виймаємо кому землі, переплетений корінням.

Вилітають саджанці з склянок тільки так. Це буває за умови, якщо земля була пухка і повітряна. Іноді, якщо зросли тонкі, витягнуті стебла, можна сильно заглиблювати розсаду і садити її під нкалоном.

Таким чином, вона наростить додаткові корені і буде міцніше і стійкіше. Глибина посадки - на глибину земляного стаканчика, або до сім'ядольних листочків. Це у мене старі фото. Зараз, якби я висаджувала розсаду помідорів, то всю її заглибити б.

Після посадки вся розсада почала. Потихеньку в міру зростання підв'язуємо помідору до опори. Опорою можуть служити дерев'яні палички (кілочки) або арматура.

У нас лісу немає, дерево дороге, тому підв'язуємо рослини до арматури) Тепер потрібно згадати про такий важливий аспект, як відстань між рослинами. Так, як ви бачите на фото, робити не потрібно!

У нас мало незатененние місця (помідорам потрібно багато сонця), тому хочеться всю розсаду вмістити на сонячні місця і ми сильно її загущающих при висадці. За науці у середньостиглих сортів міжряддя повинні досягати 45-50 см, відстань між рослинами в ряду 30-35 см. Для штамбових сортів міжряддя 30-35 см, в ряду 20 см. Під час посадки помідор була виявлена ​​така «кака» - капустянка, злісний підземний шкідник.

Її назва з латини перекладається як «цвіркун-кріт». Завдяки особливому будовою передніх лапок капустянка чимось нагадує крота. Вона з легкістю прогризають будь корінь або бульба, попадається їй на шляху, що призводить до загибелі врожаю. Так що ворогів №1 на городі потрібно винищувати!

 • Лінійка або картон з рівною кромкою.
 • Схема сусідства овочів по типу добрив.

 • У торфоперегнійні кубики або свою ємність насипати зволожений грунт так, щоб до верху залишався приблизно 1 см. Грунт ущільнити. За допомогою розпилювача зволожити поверхню грунтаЕслі використовується ємність, то на грунті лінійкою або картоном малюється сітка 2х2 см. При посіві в торфоперегнійні кубики цей крок пропускається. Посадка томатів проводиться за схемою 2х2 см. Після розподілу насіння їх посипають сухим ґрунтом на 1 см і ущільнюють злегка столовою ложкою. Ємності накривають целофановою плівкою і мають у своєму розпорядженні перед вікном.
 • Як тільки з'явиться найперша петелька сходів, не чекаючи появи залишилися, ємність відразу переставляють на прохолодне і світле місце. Близько до скла розсаду краще не ставити. Там їй холодно і вона не буде засвоювати харчування.

  Плівку днем ​​знімають. Після розкриття семідольних листочків розсада переходить на самостійне харчування за допомогою власної кореневої системи. У цей період дуже важлива своєчасна підгодівля мінеральними добривами.

  Із запропонованих на ринку можна скористатися наступними: Кемира-люкс, AVA, Уніфлор-зростання. Плівку знімають остаточно.

  Поливати помідори потрібно помірно за допомогою лійки. Правильне освітлення важливо не менше добрив, оскільки на цьому етапі відбувається формування програми розвитку рослини. Лампи денного світла розташовують на висоті 7-10 см над розсадою. Приблизно через 6-8 тижнів після сходів томати можна висадити у відкритий грунт або теплицю.

  Повернутися до змісту

  Вирощування томата в теплиці

  Для того щоб помідори в теплиці відчували себе добре, не хворіли і дали щедрий урожай, потрібно за всіма правилами підготувати саму теплицю до сезону. Висадка помідорів проводиться на початку травня. У цей час ночі ще холодні, тому теплиця повинна мати подвійний шар плівки.

  Важливо з усіх боків зробити кватирки, прибрати верхній шар грунту, а решту землю продезінфікувати мідним купоросом. Якщо вирощування помідорів в теплицях планується взимку, то необхідно подбати про додаткове обігріві і освітленні. Грядки готуються за тиждень до висадки розсади. Грунт розпушують, видаляють з'явилися бур'яни, вносять перегній. Для бідної грунту на 1 м? знадобиться повний стакан деревного вугілля і 5-7 кг перегною, для родючої - 3-4 кг перегною. Поради з вирощування здорових і врожайних помідорів в теплиці прості, але важливі:

 • Грунт для висаджування повинна бути прогріта. Розсаду можна садити занадто глибоко. Азотних добрив повинно бути в міру. Посадка і догляд повинні бути своєчасними. Висаджувати помідори необхідно в зволожений грунт в похмурий день або у вечірній час. Пожовклі і хворе листя видаляються негайно.
 • Грядки зазвичай розбивають уздовж теплиці. Їх ширина приблизно 50-90 см. Кількість залежить від параметрів самої теплиці. Між грядками споруджують прохід 50-70 см.

  Між помідорами залишають відстань 40-60 см. Схема посадки даної культури в теплиці визначається способом формування рослини і його сортом.

  Традиційна схема виглядає так. Досвідчені городники радять не робити полив в найперші дні після посадки культури в теплиці. Потрібно почекати з тиждень, поки культура не приживеться.

  Надалі важливо дотримуватися оптимальної для тепличних помідорів температури води. Тепличні помідори поливають водою 20-22 ° С. До фази цвітіння рослина поливають через 3-4 дня, при цьому на 1м? потрібно приблизно 5 л води. Під час цвітіння полив збільшують до 10 л на 1м?.

  Найкраще тепличні томати поливати під корінь. Робити це потрібно в ранковий час, а не ввечері, коли утворюється конденсат. Ще одну головну умову отримання багатого врожаю - це підтримка вологості і оптимального температурного режиму.

  Помідори не бояться протягів. Провітрювати теплицю можна будь-яким способом: відкривати торці, підкручувати внизу плівку, відкривати верхні і бічні кватирки. Обов'язково провітрювати теплицю через 2 години після поливу, що дуже важливо особливо під час цвітіння.

  Волога пилок не може легко потрапити в товкач, тому запилення не відбудеться.

  Повернутися до змісту

  Вирощування томата в грунті

  Під посадку томатів в грунт відводять відкрите сонячне місце, надійно захищене від холодних вітрів. Непридатні для цієї мети сирі і низькі ділянки, з близьким проходженням ґрунтових вод, що створюють дуже несприятливі умови для кореневої системи культури. Не рекомендується висаджувати помідори там, де його попередниками були баклажан, перець і фізаліс.

  Чи не садять 2 роки поспіль і томат на одному місці. Добрими попередниками вважається картопля, морква, кабачок, цибулю, гарбуз, огірок і капуста. Перед висадкою рослин готують грунт. Її знезаражують і удобрюють.

  Найпростішим і доступним способом удобрити грунт вважається суміш золи і компосту, з розрахунку 1,5 склянки золи на повне відро компосту. Цією сумішшю добре поливають борозни або лунки. Висадку розсади краще проводити ввечері.

  За ніч вона зміцніє і перенесе процедуру значно легше. Для посадки викопують траншеї або окремі ямки. Далі акуратно виймають кущики з розсадних контейнерів і переносять в підготовлене місце разом з грудкою землі.

  Вкрай важливо не пошкодити при цьому кореневу систему. Для безболісного вилучення рослина рясно поливають приблизно за годину до пересадки.

  Відстань між помідорами в грунті і їх грядками роблять аналогічно вирощування культури в теплиці. Грунтові помідори поливають відразу регулярно з першого часу після посадки. Після поливання необхідно розпушити землю між рядами рослин.

  Це відмінно насичує грунт киснем. Дана процедура поліпшить весь процес росту культури і дозрівання її майбутніх плодів. Якщо поливати томат нерегулярно, то існує велика ймовірність ураження вершинної гниллю і ламкість самої рослини.

  Мульчування навколо культури дозволить уникнути швидкого випаровування вологи з ґрунту.

  Повернутися до змісту

  Догляд за культурою

  Повноцінний догляд за помідорами як тепличними, так і ґрунтовими, не мислимо без правила 3-х «П» - підв'язка, пасинкування, підгодівля. Підв'язка рослин може здійснюватися різними способами.

  На невеликих ділянках для високорослих помідорів найкраще застосувати підв'язку-піраміду, на ділянках з частими вітрами - опори «Скоба». На малюнку схематично зображено опори з позначеннями: 1 - кол, 2 - бандаж, 3 - скоба.

  Також для ґрунтових культур можна використовувати підв'язку на шпалері типу виноградної або найпростішим і доступним способом, із застосуванням звичайної кілочка і мотузки. Для тепличних культур використовують в основному рамні або лінійні шпалери. Пасинкування - необхідна процедура при вирощуванні високорослих сортів томата і гібридів.

  Якщо не припинити ріст стебла на його додаткових пагонах, то дана овочева культура весь запас поживних речовин витратить на нарощення вегетативної маси, на шкоду зростанню плодів. На низькорослих сортах дану процедуру проводити не потрібно.

  У них, чим більше пасинків, то багатша врожайність. Пасинкування зазвичай проводять в ранкові години, щоб до ночі у рослини затягнулися всі ранки. В першу чергу видаляють нижні пасинки. Відрізають їх ножицями, ножем або відщипують нігтями.

  Знайти пасинки дуже просто - це бічний пагін, що росте з пазухи листя. Щоб кущ ріс в одне стебло, видаляють всі пасинки. При формуванні культури в два стебла потрібно залишити основною втечу і найсильніший додатковий.

  Понад три стебел в кущі вирощувати не рекомендують. Потрібно не допускати, щоб непотрібний додатковий втечу занадто переростав. Оглядати рослини на предмет пасинкування краще раз на тиждень. Підгодовувати рослини необхідно протягом усього сезону.

  Здійснювати цю процедуру краще щомісяця. Компост і всілякі добрива потрібно вносити між рядами. Будь-яке добриво краще вносити за пару тижнів до висадки.

  Вибирати добрива необхідно з невеликим азотним вмістом в співвідношенні до інших основних компонентів.

  Повернутися до змісту

  Збір і зберігання плодів

  Збір томата проводиться на будь-якій стадії зрілості. Це залежить від їх подальшого призначення. Збирають червоні, бурі, зелені і плоди, що знаходяться на стадії молочної зрілості.

  Відривають плоди гранично акуратно, не пошкодивши тим самим всю рослину. Зрілі томати використовуються для приготування томатного соку, салатів, пюре та пасти в консервуванні на зиму або просто відразу для їжі в момент збору. Стиглі томати можна зберігати в пластмасових ящиках або картонних коробках, на дно яких постелено папір. Бурі і зелені плоди годяться для маринування та засолювання.

  Все недозрілі плоди томата придатні для штучного дозаривания. Для цього відбираються великі плоди, без видимих ​​пошкоджень і вм'ятин. Дозарівать такі плоди томатів краще залишити в картонних коробках.

  Посів насіння томатів у відкритий грунт seeding tomatoes planting tomato seeds in open ground

  Під час процесу в середину коробки необхідно покласти 2-3 стиглих плоду. У сирих льохах зібрані томати зберігати вкрай небажано: підвищена вологість приміщення може викликати їх гниття. Якщо ж льох сухий, в ньому є вентиляція, то помідори будуть зберігатися довго і добре. При тривалому зберіганні плоди необхідно перебирати час від часу, щоб своєчасно видалити загнили томати і не допустити зараження гниллю і псування решти врожаю.