Чому тріскаються помідори в теплиці :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Чому тріскаються помідори в теплиці

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Чому тріскаються помідори в теплиці

Стаття

  • 5
  • Переглядів: 904

Томати - один з найпопулярніших овочів. Червоні, соковиті плоди не тільки прикрашають будь-яку страву, але і містять багато корисних речовин. Але іноді зовнішній вигляд томатів, які ростуть в теплиці, псується.

Чому тріскаються помідори в теплиці? Давайте розберемося.

Причини

Існує ряд причин, за якими улюблені овочі стають непривабливими. Одна з них - це генетична особливість.

Справа в тому, що тріщини майже не з'являються на сортах жовтого кольору або щільних, таких як Наша Маша, Підмосковний, Арлекін, Прекрасна Леді, Дива, Страус, Фаворит. Але насіння не можуть на 100% захистити від лопань шкірки плодів. «Чому тріскаються помідори в теплиці?» - Дивуються дачники.

Причиною цього може бути зміна вологості грунту. Якщо нагріту висушених землю рясно полити, то вода швидко «дійде» до плодів, і вони лопнуть. На овочі може діяти раптова зміна вологості повітря і надмірне внесення добрив.

Щоб з року в рік не ставити собі питання: «Чому тріскаються помідори в теплиці?», - Потрібно знати кілька правил правильного догляду за рослиною.

Правила

Щоб грунт не пересихала, потрібно використовувати вологоємний грунт. Землю після поливу мульчують для забезпечення необхідного рівня вологості (60%).

Вологість буде вважатися нормальною, якщо кому грунту, взятий на глибині 10 см, добре сформований і від легкого натискання розпадається. При жаркій погоді теплицю прітемнять за рахунок покриття стінок вапняним молоком. Щоб з'ясувати, чому тріскаються помідори при дозріванні, потрібно порівняти денну і нічну температури.

Коли томати починають червоніти, температурні перепади стають значними. Вночі волога не випаровується, а накопичується в плодах. Від цього вони лопаються.

Щоб цього уникнути, потрібно підтримувати в теплиці температуру не нижче 14 градусів і не видаляти з куща більше 3 листя в тиждень. Чому тріскаються помідори в теплиці, якщо з вологістю ґрунту і повітря все в порядку? Зіпсований зовнішній вигляд може бути наслідком великої кількості азотних добрив. Для розвитку плодів досить 20 г добрив на 10 літрів води.

Полив томатів

Головною причиною, що лопнули плодів є неправильний полив культури. У процесі росту рослині необхідно рівномірне і регулярне зволоження. При сонячній погоді полив здійснюють через кожні 3 дні, при похмурій - через 5 днів.

Але потрібно дивитися, щоб вода не лилася на листя і плоди (полив під корінь) .Трескаются помідори в теплиці зазвичай в період дозрівання, коли садівники починають зволожувати грунт рясніше. Так робити не потрібно.

Розвиненою кореневою системою томатів досить 1 поливу на тиждень, який здійснюють так: налити в лунку води, почекати, поки вона вбереться, знову полити. Якщо добові перепади температур невеликі, то час поливу має бути після 17 годин, якщо вночі стовпчик термометра не піднімається вище 13 градусів, то поливають об 11 годині ранку.

При жаркій погоді бічні стінки відкривають. Вибір товстошкірих сортів, дотримання простих правил догляду за томатами дозволяють зібрати урожай без тріщин. Ці плоди буде приємно і їсти, і заготовляти на зиму. Соковиті, здорові, стиглі помідори з власної теплиці - мрія кожного городника.

Вирощувати їх зовсім не складно, а збирати урожай - суцільне задоволення. Але так часто трапляються прикрощі у вигляді плям, підгнилих місць і тріщин: кругових на зелених плодах і поздовжніх на бурих. Кожне явища має свої причини, тому постараємося розібратися, чому тріскаються помідори в теплиці, і вжити заходів для ліквідації ймовірності появи цієї недуги. Схема посадки розсади томатів в грунт.

Причини розтріскування томатів

Вступаючи в боротьбу з причинами розтріскування помідорів, варто розуміти, що даний дефект не є результатом інфекційного захворювання і представляє собою реакцію ніжного плода на різкі коливання вологості грунту. У теплиці даний фактор виникає значно частіше, ніж у відкритому грунті. Грунт під плівковим або полікарбонатною склепінням при сонячній погоді швидко прогрівається і висихає, рясний полив в даному випадку призводить до того, що в томати за короткий час подається занадто велика кількість води, шкірка не витримує високого тиску і розривається. Щоб докладніше розглянути причини явища варто заглянути в «фізіологію» помідора: від нестачі вологи і сухості в спеку зростання томатів знижується, шкірка на них твердне, перший рясний полив запускає процес росту і загрубілі шкірка просто лопається.

Найбільш схильними до є саме зелені плоди. Плоди з щільною м'якоттю найбільш уразливі до появи тріщин. В кінці літа-початку осені на гілках ще залишається багато плодів, але подальше зростання помідорів небажаний, тому пагони зазвичай прищипують. Проте фахівці не радять виконувати цю процедуру, оскільки вона може сприяти розтріскування томатів.

Після видалення верхівки до частини листя рослина позбавляється частини поверхні, що випаровує. Вода, яка всмоктується корінням, надходить в плоди, під напором якої тріскаються помідори. Варто врахувати, що таке явище може бути результатом низьких нічних температур.

Адже в даний час випаровування також знижується, волога, накопичуючись в плодах, провокує їх розтріскування. Розтріскування помідорів в теплиці призводить не тільки до втрати привабливого товарного вигляду. Порушення цілісності поверхні дозволяє проникнути всіляких бактерій і грибів.

Хоча з часом тріщини зарубцьовуються, і небезпека інфікування знижується. Варто зазначити, що не всі помідори в теплиці однаково схильні до розтріскування: даний фактор визначається товщиною шкірки обраного для посадки сорти томатів. Ряд гібридів зі світло-жовтими щільними плодами більш схильний до цієї напасті, ніж сорти з м'якими плодами. Хорошу стійкість до розтріскування мають такі сорти томатів, як «Арлекін», «Прекрасна леді», «Дива», «Наша Маша», «Кентавр», «Василівна», «Фаворит», «F1 Бумеранг», «Страус» і « підмосковний ».

Як запобігти розтріскування помідорів в теплиці?

Для висадки в теплицю краще вибирати сорти помідорів з обмеженим ростом, детермінантні і Напівдетермінантні. Щоб назавжди перестати шукати відповідь на питання, чому тріскаються помідори в першу чергу необхідно облаштувати в теплиці вологоємний грунт. В особливо спекотні сонячні дні покриття полікарбонату або стекол необхідно полити зовні вапняним молоком. Якщо було допущено сильне пересихання грунту в теплиці, то полив повинен бути помірним, багаторазовим, з перервами. Відповідь на питання, чому тріскаються помідори, може ховатися не тільки в занадто рясного поливу після пересихання грунту. Тріскаються помідори і по ряду помилок початківців дачників:

  •  надмірно рясний полив рослин з великою кількістю стиглих плодів. На даному етапі розвитку томати за рахунок досить розвинених коренів здатні брати вологу з глибших шарів грунту, навіть поза теплиці, тому поливи повинні стати більш рідкісними - через 5-7 днів, локальними, без заливання доріжок, прямо під рослинами; підгодівля томатів концентрованими розчинами. Доцільніше і безпечніше вносити добриво в кількості 20 г на відро води; Часте пасинкування: ліквідувати листя з помідорів можна не більше 3-х з куща за тиждень; Зайвий полив при скручуванні і жовтизни листя. Насправді причина криється не в нестачі вологи, а в необхідності додаткових елементів живлення.

Схема розташування та розміри грядок томатів у теплиці. При нестачі азоту ріст рослин обмежуються, старе листя світлішають, томати дозрівають дуже швидко і мають невеликий розмір. Коли не вистачає фосфору, зростання також сповільниться, листя стає дрібним і знаходять загнуті краї, з фіолетовим відтінком.

А незабаром повністю обпадає. Недолік калію провокує появу на листя ефекту «опіку» краю. Потім вони пожовтіє і опаде, хлороз (пожовтіння) перейде і на молоде листя.

Всередині плодів з'являться чорні смуги. Набути жовтий відтінок листя томатів можуть і при нестачі кальцію - лист деформується, на ньому з'являється відмерла тканина у вигляді точок, яка в подальшому зливається. Недолік міді, що часто зустрічається в торф'янистих грунтах, проявляється білим нальотом на листі.

Молоде листя будуть дрібними, пагони - слабкими. Через брак магнію на старих листках утворюються жовто-зелені плями, які пізніше знаходять сірий або коричневий колір. Згодом листя засихають і опадають, а урожай буде дрібним в результаті передчасного дозрівання.

Про нестачу бору скаже відмирання точок росту і поява пасинків, чому рослина стане більш кущистим. На томатах будуть видні ділянки висохлої тканини.

Причини розтріскування помідорів

Насправді розтріскування плодів томата - це неінфекційне захворювання, швидше за просто реакція ніжного плода на різку зміну вологості грунту. А вже це для теплиці - не рідкість.

Так, грунт під полікарбонатною або плівковим склепінням при сонячній погоді швидко прогрівається і сохне, і рясний при цьому полив призводить до того, що в помідори подає за короткий час дуже велика кількість води, завдяки чому шкірка його не витримує такого високого тиску і розривається. Все дуже просто: від сухості і нестачі вологи в спеку ріст плодів припиняється, а шкірка на них «дубєєт», а при першому ж рясного поливу зростання починає відновлюватися, і загрубілі шкірка просто лопається.

Причому першими страждають саме зелені плоди. На жаль, те, що тріскаються помідори в теплиці, призводить не тільки до втрати їх товарного вигляду. Через порушення цілісності їх поверхні крізь тріщини в них швидко проникають всілякі гриби і бактерії.

Хоча з часом все тріщини як би «пробковеют», і небезпека інфікування знижуються. Звичайно, далеко не всі види томатів однаково схильні до розтріскування - все залежить від товщини шкірки, а точніше, від обраного для посадки сорти. Наприклад, деякі гібриди, зі світло-жовтими дуже щільними плодами більш схильні до цієї напасті, ніж сорти з плодами м'якими.

За відгуками досвідчених городників, більш стійкі до розтріскування: «Прекрасна леді», «Арлекін», «Наша Маша», «Дива», «Кентавр», «Фаворит», «Василівна», «F1 Бумеранг», «Підмосковний» і « страус ».Щоб назавжди перестати маятися питанням, чому лопаються помідори в теплиці, в першу чергу потрібно облаштувати в ній вологоємний грунт. Влітку ж, в особливо спекотні сонячні дні, покриття скла або полікарбонату необхідно полити вапняним молоком - тільки зовні, звичайно. І, якщо таки сильне пересихання грунту в теплиці було допущено, то полив можна буде проводити тільки помірний, багаторазовий, з перервами. Крім занадто рясного поливу після пересихання грунту, до розтріскування помідорів призводять ще такі помилки дачників:

  • Занадто рясний полив рослин з великою кількістю дозрілих плодів. На цьому етапі розвитку томати за рахунок добре розвинених коренів уже здатні брати вологу з досить глибоких шарів грунту, навіть поза теплиці, а тому поливи вже потрібні більш рідкісні - через 5-7 днів, причому локальними, прямо під рослинами, без заливання доріжок. Підживлення томатів концентрованими розчинами. Куди доцільніше і безпечніше брати всього 20 г на ціле відро води. Часте видалення листя. Прибирати листя з помідорів можна тільки не більше трьох з одного куща за весь тиждень. Зайвий полив при жовтизни і скручуванні листя.

Насправді, розтріскування відбувається не через нестачу вологи - це скоріше ознака того, що рослинам потрібні додаткові елементи живлення:

  • При нестачі азоту ріст рослин обмежений, старе листя світлішають, а плоди дозрівають дуже швидко - тому і дрібні; коли не вистачає фосфору, ріст теж сповільниться, листя буду дрібними і з загнутими краями, з фіолетовим відтінком. А незабаром і зовсім обсиплються; при нестачі калію краю у старого листя будуть немов обпалені. Потім вони пожовтіє і опаде, так званий хлороз (пожовтіння) перейде і на більш молоді. Всередині плодів, до слова, буде видно чорний смуги; жовтіють листя томатів і при нестачі кальцію - вони деформуються, і на них з'являється відмерла тканина (окремими точками, які потім зливаються) .при нестачі міді, що не рідкість для торф'янистих грунтів, листя будуть здаватися побілілими. Молоде листя будуть дуже дрібними, пагони - слабкими. Та й квітки виявляться недорозвиненими і обсиплються. про брак бору скаже відмирання точок росту і утворення пасинків, чому рослина і стане більш кущистим. На плодах ж будуть чітко видні ділянки висохлої тканини. через брак магнію на старому листі з'являться жовто-зелені плями, які пізніше стануть сірими або коричневими. Згодом листя засохнуть і опаде, а плоди будуть дрібними в результаті передчасного дозрівання.

Ось чому, перш ніж починатися просто-таки заливати помідори, важливо дійсно переконатися, що їм бракує саме вологи. А ось якщо один з перерахованих ознак авітамінозу томатів точно зображує картину, значить саме час ввести в грунт мікродобрива. А ось і загальні рекомендації досвідчених дачників, які допоможуть зберегти плоди помідорів красивими і здоровими, без будь-яких тріщин:

  • У ранній період дозрівання плодів найбільше важлива регулярність і рівномірність поливу - адже саме тоді формується коренева і надземна частини рослин. У сонячну погоду поливати томати потрібно через 3-4 дні, а в похмуру - через 4-5 днів. В особливо жарку погоду в теплиці необхідно відкривати двері з обох торців, або на крайній випадок хоча б бічну стінку з підвітряного боку. Дозу поливу давати краще в 2-3 прийоми, як тільки буде вбиратися вода в грунт - верхній шар грунту залишиться сухим, що допоможе уникнути ще і фітофторозу. Після холодних ночей з температурою нижче 13 градусів, полив виробляти можна тільки після 11 години дня. А ось в спеку поливати можна тільки ввечері, залишаючи при цьому теплицю відкритою на всю ніч.

Дотримуючись цих порад, можна і зовсім уникнути «розтріскується» напасті. Але регуляція поміркованості і частоти поливу може гарантовано позбавити тільки від тріщин на плодах, шкідників ж і хвороби томатів у теплиці попередити куди складніше. Для того, щоб помідори не хворіли, важливо ретельно уникати:

  • Заглиблення в грунтову суміш горщика; нестача поживних речовин; надлишок тепла і вологості; порушення режиму освітлення та поливу.

Якщо всі рекомендації по вирощуванню були дотримані, але на плодах і листках томатів все одно з'являються якісь плями - значить, це вже дійсно хвороба або шкідник, а не погіршення фізіологічного стану рослини зі схожими симптомами. У такому випадку вже в хід підуть фунгіциди та інсектициди, але краще, звичайно, позбавити від проблеми урожай ще на початковій її стадії. А допоможуть визначити хворобу томатів у теплиці фото і малюнки, які представлені нижче.

Хвороба # 1 - верхова гниль плодів

З'являється ця напасть ще на зелених плодах - у вигляді коричневої або чорної верхівки. Все це через брак кальцію, або його конфлікту з калієм, коли один блокує доступ в рослину другого. Щоб попередити це захворювання, ще при посадці розсади слід додати в лунку 1 ст. кальцієвої селітри і трохи деревного вугілля. Або як варіант обприскувати розчином кальцієвої селітри вже зелені плоди.

Хвороба # 2 - фузаріозне в'янення

Це грибкове захворювання вражає сходи і молоді рослини. Потрапляє інфекція через коріння, і маскується нібито браком води рослинам. В результаті помідори в'януть, нижня частина їх листя жовтіє, а стебло чорніє і покривається тріщинами.

Щоб цього не допустити, важливо дотримуватися сівозміни, а лікувати хворобу можна препаратами «Тріходермін» і «Превікур».

Хвороба # 3 - сіра гниль

Цей грибок з'являється в холодну дощову погоду, вражаючи листя, стебла, суцвіття і плоди. Дізнатися його можна по темних плям з сірим нальотом. На час негоди потрібно обірвати на рослинах 2-3 нижніх листка - це збільшить циркуляцію повітря нижнього ярусу, і після поліпшення погоди все пройде.

Хвороба # 4 - фітофтороз

Це найнебезпечніше захворювання можна обчислити по бурих плямах пожовтіння на усихаючих листі. Незабаром ці плями переходять і на самі плоди, поки не буде вражений весь урожай.

А все через підвищену вологість - ось чому для помідорів підходить тільки крапельний полив або полив під корінь. Для профілактики підійдуть препарати «Мікосан» і «Пентафаг», а для лікування - бордоською рідиною, «Тату» і «Інфініто".

Хвороба # 5 - альтернаріоз

Це захворювання проявляється при коливаннях температури влітку і зимує на залишках рослин взимку. Вражає воно все надземні частини, навіть нижнє листя. У підсумку плоди значно втрачають свій товарний вигляд.

Щоб позбутися від нього, посадки на ніч потрібно накривати агроволокном і лікувати препаратами «Акробат», «Антракол» та іншими. Трохи терпіння, дбайливого догляду і працьовитості - і хвороби помідор в теплиці залишаться назавжди позаду.

Почитайте статті на схожі теми

Чому тріскаються помідори в теплиці - 5 основних причин

4 Січ 2014 | Автор: admin

Вирощування прекрасних, соковитих і яскравих плодів томатів у власній теплиці приносить користь не тільки для сімейного бюджету і здоров'я, а й приносить справжнє естетичне задоволення. Яскраві, немов намальовані витонченої пензлем плоди томатів, на тлі яскраво-зеленого листя виглядають дуже мальовничо і нагадують полотно талановитого художника. І коли на цьому чудовому полотні раптом з'являються тріщини різного калібру, то це викликає бажання негайно все виправити.

Причини появи тріщин на тепличних томатах

Для того, щоб уберегти тепличні помідори від розтріскування, необхідно з'ясувати чому це відбувається. За спостереженнями досвідчених дачників найбільш уразливими до таких проявів вважаються томати світло-жовтих сортів і сортів з щільною м'якоттю.

Саме на них найчастіше з'являються подібного роду дефекти. Таке розтріскування томатів не представляє собою інфекційного захворювання, це проста реакція помідорів на різку зміну умов зростання. Найголовніша небезпека цього неприємного явища полягає не тільки в тому, що плоди томатів втрачають привабливість і товарний вигляд, тріщини служать відкритими воротами для проникнення всіляких цвілевих грибків, бактерій і вірусних інфекцій. Якщо інфекція не проникла в плід відразу після розтріскування, то згодом ймовірність захворювання знижується, оскільки рана затягується коркової тканиною і грубіє. І все ж, чому тріскаються помідори при вирощуванні в теплиці? Тут слід виділити наступні помилки:

  • Перегрів культури в теплиці; Підживлення концентратами, їх обов'язково потрібно розводити; Зайве оголення кущів пасльонових культури. Тут дуже важливо не знімати більше трьох листя за тиждень; Недолік мікроелементів, індикатором якого стають жовті і скручені листя.

ВАЖЛИВО: Дуже часто рясні поливи призводять до зниження концентрації мікроелементів, що значно погіршує ситуацію.

При вирощуванні томатів в закритому грунті кущі можуть піддаватися сильному перегрівання. Високі температури гальмують ріст плодів, шкірка на них грубіє. Грунт в спеку пересихає, і якщо помідори рясно полити, то подача води до плодів відбувається занадто швидко.

Різка зміна внутрішнього тиску рідини призводить до того, що шкірка лопається. Причому тріскаються не тільки дозрілі помідори, а й в першу чергу зелені.

Як уникнути розтріскування помідор в теплиці

Досвідчені дачники, для профілактики появи тріщин на помідорах, вирощуваних в захищеному грунті, рекомендують дотримуватися певних правил догляду:

  • Вибирати сорти, легко переносять похибки догляду. Для вирощування томатів у теплиці вибирають ті сорти, які легко переносять похибки догляду, особливо це відноситься до поливу. Висаджують в теплиці томати м'яких сортів, такі, як "Василівна", "Прекрасна леді", "Наша Маша", "Арлекін", "Кентавр", "Діва", "Страус", "F1 Бумеранг", "Фаворит", " підмосковний ".Оградіть рослини від палючого сонця. Від палючого сонця томати можна захистити спеціальної сонце розсіює сіткою, яка накидається поверх теплиці. Можна так само використовувати вапняне молоко, що наноситься на покриття з внутрішньої сторони споруди. Проводити помірний полив. Дотримання рівномірності поливу протягом вегетації так само здатне запобігти розтріскування помідор в теплиці. Особливо це важливо для періоду початку дозрівання плодів. У ясні, спекотні дні поливають через 3 дня, в хмарну, похмуру погоду полив скорочують і поливають через 5 днів; Здійснювати провітрювання теплиці в жарку погоду. Помідори необхідно обов'язково провітрювати, для цього в теплиці відкривають обидва торця, тим самим забезпечуючи вільну циркуляцію повітря. У вітряні дні відкривають один торець з підвітряного боку.

Якщо при дотриманні цих правил, тепличні помідори все ж розтріскуються, то поливати треба дозовано, розподіливши обсяг води для одного поливу на 3-4 порції. Такий прийом дозволить рівномірно пролити грунт, вбереже помідори від фітофторозу. У спеку поливають ввечері, а при похолоданні з нічними температурами нижче +13 оС поливають в денний час.

Разом з цим читають такі статті: