Посадка помідорів в парнику :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Посадка помідорів в парнику

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Посадка помідорів в парнику

Перш ніж приступити до висадки розсади томатів хочу озвучити кілька важливих моментів:

  • Розташування парника на ділянці повинно бути відкритим для сонця, спрямованим зі сходу на захід. Місце для парника або землю в ньому слід щорічно змінювати для профілактики захворювань рослин. Перед висадкою рекомендується обробити парник спеціалізованими розчинами, широко представленими в АГРОМАГАЗИН. За кілька днів до передбачуваної висадки томатів в парнику слід підготувати гряди і лунки для розсади, щоб вони добре прогрілися, і обсипати все деревною золою. Відстань між рослинами повинна бути не менше 30 см.

А тепер приступаємо посадці помідор в парник:

1. Висаджувати розсаду томатів в парник слід ближче до вечора, щоб не наражати на незміцнілі рослини високої температуре.2. На дно кожної лунки кладемо малька (отримаємо дуже гарне добриво для помідорів) .3.

Присипаємо рибу злегка землею (краще торфом) і золою, і саджаємо томат в невелике углубленіе.4. Рясно поливаємо теплою (не менше 20 * С) водой.5.

Після того як вода вбереться, землю навколо томата розпушують і розрівнюємо, а для майбутніх поливів виготовляємо «лійки»: у великих пластикових пляшок відрізаємо дно і шийкою вниз вкопують пляшку в землю між двома саджанцями - при такому поливі добре харчується саме коренева система, яка при цьому вільно дихає через пухку почву.6. Після висадки всій розсади весь вільний простір застилає сухою соломою, роль якої полягає в запобіганні росту бур'янів, утеплення, вбирання зайвого конденсату і в подальшому хорошого удобренія.7. Посаджену розсаду як мінімум 10 діб не поливати, а потім полив повинен бути рідкісний (не частіше 1-го разу на тиждень), але рясний.

Результат вирощування помідор в парнику:

Оновлюю матеріал, щоб показати, який урожай помідорів в цьому році вийшов в парнику. Результатом я залишилася задоволена.

Як садити помідори в теплиці

На перший погляд здається, що вирощування помідорів в теплиці справа не хитра, але все ж не так все просто, є ряд певних рекомендацій, дотримання яких допоможе в рази підвищити продуктивність вашої теплиці і зібрати максимальний урожай томатів. І так, вирощування томатів у теплиці починається з висадки розсади, але перед цим нам потрібно правильно підготувати теплицю і посівний матеріал або розсаду.

Підготовка теплиці для висадки розсади помідорів

Не варто недооцінювати важливість цього етапу, адже від нього, більше ніж від інших залежить здоров'я і врожайність томатів. За десять днів до висадки розсади грядки необхідно підготувати.

Насамперед нам потрібно продезінфікувати грунт, адже більшість збудників хвороб ховаються саме там. Для цього прибираємо шар грунту в 10 см, а залишився обробляємо розчином мідного купоросу, на 10 літрів 1 ст. л.

І вкрай не рекомендується садити помідори два роки поспіль в одній і тій же теплиці, ризик захворювання томатів різко зросте. Після знезараження грунту її необхідно розпушити, видалити бур'яни і удобрити. Для збагачення грунту зазвичай використовують 6-8 кг перегною і 1 стакан деревного вугілля на 1 кв. м., але якщо нирка не сильно бліда, то можна обійтися і 3 кг перегною.

Для вирощування томатів у теплиці, повітропроникний грунт (супіщаних і суглинних грунту) буде самий кращим. Грядки для посадки розсади робимо по ширині 70-90 см, відстань між лунками між лунками має бити не менше 40 см, яку і між крайніми лунками і стінками теплиці. Між грядками залишаємо прохід 50 см.

Розмір самих лунок залежить від сорту розсади, але, як правило, для низькорослий томатів лунки по 20 см, для високорослих по 30см. На перший погляд може здатися дивним, що готувати лунки за тиждень до посадки, але цьому є цілком логічне пояснення. Висадку розсади потрібно виробляти в прогрітий грунт.

На глибині в 15 сантиметрів температура повинна бути не менше 14 градусів. Домогтися необхідної температури можна накривши землю чорною плівкою або затоку в лунки перед посадкою теплої води. У холодну землю висаджувати томати не можна з причини, того що в ній буде погано розвиватися коренева система і як наслідок все рослина. Що стосується самої конструкції теплиці, то її необхідно обтягнути другим шаром плівки, такою операцією ми вб'ємо відразу двох зайців: додатково утеплимо теплицю, завдяки повітряній подушці між шарами і захистимо внутрішній шар, тим самим продовживши його термін служби. Обов'язково з кожного боку потрібно зробити кватирки для регулярного провітрювання. Якщо планується висаджувати розсаду томатів в теплицю взимку, то її потрібно обладнати додатковим освітленням та обігрівом.

Підготовка розсади помідорів до висадки в теплицю

Перед посадкою, розсаду потрібно загартувати і обробити для захисту від шкідників. Процес загартування потрібно почати за два тижні до посадки. В першу чергу приміщення, де зберігатися розсада, потрібно добре провітрювати залишати кватирки відкритими навіть на ніч.

Якщо погода дозволяє, розсаду потрібно вносити на вулицю, спочатку на пару годин і поступово збільшуючи час перебування в плодах до цілодобового, за умови, що немає нічних заморозків. Добре загартована рослина можна визначити по злегка помітного фіолетовому відтінку. За п'ять днів до висадки розсаду томатів потрібно обробити 1% розчином борної кислоти, робиться це для профілактики можливих захворювань. Для того щоб розсада краще прижилася і квіткові кисті швидше формувалися, рекомендую за кілька дні перед посадкою в теплицю обірвати нижні листочки у рослин. В ідеалі, розсада перед посадкою повинна мати товстий стебло і добре розвитку кореневу систему.

Висаджувати розсаду томатів в теплицю

Для початку давайте скажемо про те чого робити не можна:

  • Як вже говорилося вище, не можна висаджувати розсаду томата в холодну не прогрітий грунт, це сповільнить зростання рослини. Не можна занадто глибоко садити саджанці, в такому випадком замість зростання куща, стебло присипаний землею буде пускати додаткові корені. Подивіться на відео на яку глибину правильно садити саджанці, так буде наочніше. Якщо у вас саджанці сильно витягнулися вгору, потрібно зробити дві лунки одна в одній. Відразу посадити рослину в внутрішню, а після того як воно приживеться, можна вже засипати основну. Не потрібно сильно зловживати добривом, всього повинно бути в міру. Вище ми обговорювали, як удобрити грунт, якщо ви зробили все як написано, то додатково додавати добриво в кожну лунку не потрібно, інакше ви отримаєте не багато красивих помідор, а величезна зелене дерево.

Висадку томатів потрібно виробляти ввечері або в похмурий день в попередньо зволожений грунт. Перед посадкою уважно оглядаємо кожен саджанець, видаляємо всі пошкоджені і нижні сім'ядольні листя.

У кожну лунку заливаємо теплою водою і в отриману грязьову суміш виробляємо висадку. Після завершення посадки помідор в теплицю ну потрібно їх відразу поливати, щоб не допустити утворення на поверхні грунту щільної кірки. Навколо кожної рослини грунт ущільнюють, а потім мульчують сухою. Кожен день поливати не обов'язково. Ті листочки, що стосуються землі теж необхідно обірвати, але робити це потрібно вранці щоб до вечора ранка встигла підсохнути.

Схема посадки томатів у теплиці

Багато в чому схема посадки томатів заздрості від обраного вами сорти. Так що цю інформацію краще уточнити на пачці з насінням. Ми ж розглянемо базові схеми які підійдуть різним групам сортів томатів.

  • Низькорослі сорти, які формують в 2-3 стебла в основному прийнято садити в шаховому порядку в два ряди. Відстань між рядами 50-60 см, а між самими рослинами, приблизно, по 40 см. Штамбові і детермінантні які планується формувати в 1 стебло садять трохи густіше. Відстань між радами 50см, а рослинами 35-40.Високорослие, індетермінантні сорти садять рідше, як і в першому випадку висадка проводиться в шаховому порядку тільки відстань між рослинами вже значно більше. Між рядами 70-80см, рослинами - 60-70см.

Не варто висаджувати розсаду частіше, ніж описано в схемі посадки, таким способом добитися хорошого врожаю навряд чи вийде. Недолік світла, погане провітрювання і тіснота зроблять томатам тільки гірше.

Відео посадки помідор в теплицю

Посадка томатів в теплицю

На дворі травневі свята, народ відпочиває: хтось на шашлики зібрався, хтось очолює суботник у дворі, а хтось їде на дачу, щоб провести законні вихідні з користю. А я сьогодні висаджувала в свою крихітну тепличку залишилися від посадки в грунт томати, і одночасно згадувала, як вчила мене мама, правильно виростити томати в теплиці.

Маленький відступ

Перш ніж везти розсаду помідорів на дачу, потрібно за 5-7 днів до посадки (в середній смузі Росії десь у перших числах травня) зробити в теплиці грядки. Висота кожної гряди повинна бути не вище 35-40 см, ширина стандартна - 60-90 см, прохід між грядками - 60-70 см.

Крок перший

Для того щоб розсада томатів прижилася на новому місці (в теплиці) потрібно впевнитися в тому, що грунт досить прогрілося. Саме грунт, а не повітря на вулиці.

Метеорологи своїми прогнозами нерідко ставили городників в глухий кут, обіцяючи на вулиці + 20-25 °, а вночі температура знижувалася до нуля. Щоб переконатися в тому, що грунт у вашій теплиці прогрілося до потрібної температури, досить скористатися побутовим термометром. Візьміть прилад і занурте його в грунт хвилин на десять, потім дістаньте і подивіться показники.

Якщо термометр показує + 15 ° і вище, значить, земля готова до посадкам. У такому грунті розсада швидко приживеться, дасть нові коріння. У разі якщо на термометрі позначка від + 8 ° і нижче, з посадкою потрібно почекати, інакше висадка томатів в теплицю при таких показниках призведе до летального результату вже сформувалася кореневої системи.

Крок другий

Теплиці бувають двох видів: з полікарбонату і плівкові. Якщо на ділянці стоїть теплиця з полікарбонату, при стабільній погоді в + 20-25 ° вона швидко прогріється. Якщо ж теплиця плівкова, то для прогрівання грунту потрібно піти на хитрість.

Одного шару плівки буде мало, краще укрити тепличну конструкцію двома шарами, а грунт поліетиленовою плівкою чорного кольору. Чорний колір притягне сонячні промені швидше і земля зігріється!

Крок третій

Глибина посадки. Деякі садівники впевнені, що чим глибше вони посадять розсаду в грунт, тим краще вона проросте. Скажу відразу, що так садити можна тільки в районах з теплим кліматом (наприклад, в Краснодарському краї).

Жителям середньої смуги Росії варто пам'ятати, що чим глибше знаходяться корені, тим холодніше земля, тому посадка повинна проводитися на глибині не більше 20-25см. Якщо розсада переросла, краще видалити нижнє листя і укласти томат горизонтально або під кутом, присипавши стебло з корінням, тоді помідор стане нарощувати коріння на прикопати стеблі, ніж посилить свої позиції на грядці: адже, чим більше коренів, тим сильніше рослина, тим більше поживних речовин воно може добути. Схема посадки томатів у теплиці така: висаджувати рослини потрібно на відстані в 50 см один від одного, в добре пролиту грунт, встановлюючи поруч кілочок (висота від 60 см) для майбутньої підв'язки.

Крок четвертий

Тим садівникам, хто пристрасть як любить удобрювати грунт, при висадці помідор раджу не використовувати добрива, що містять велику кількість азоту (свіжий гній, сечовина, послід курей). Азот потрібний, але в мінімальних кількостях. Якщо в лунку щедро насипати гною, то можна чекати не стільки соковиті і м'ясисті плоди, скільки соковиту зелену гичку.

Крок п'ятий

Вирощування розсади томатів у теплиці починається у другій половині дня, коли повітря наповнилося прохолодою і сонячна активність зійшла нанівець. Обірвіть з розсади сім'ядольні листя, хворі і жовті листочки, видаліть ті з них, які під час посадки виявляться на рівні землі або під землею.

Важливо: Процедуру з видалення непотрібної листя потрібно проводити в ранкові години, щоб до вечора, на той час як ви почнете посадку, місця відриву встигло просохнути. При дотриманні цих простих правил врожайність томатів у теплиці буде високою і ужев середині дачного сезону, ви почнете знімати хороший урожай, що складається тільки з смачних, корисних помідорів. Світ-праця-травень шановні садівники!

Не забудьте поділитися з друзями:

Правила вирощування розсади

Вирощування розсади - найвідповідальніший етап. З нього і починається якраз посадка помідорів в теплиці і подальший догляд за ними. Адже від того, наскільки сильними і здоровими виявляться саджанці томатів, і залежить кінцевий урожай.

Розсада помідор в теплиці.

Ось чому на цьому етапі потрібно проявити максимум терпіння і уваги.

Етап # 1 - посів насіння

Спочатку, перші 20 днів листова система швидко рости не буде, а ось наступний такий же період часу її зростання помітно посилиться. А вже через 35-40 днів від сходів листя сильно підуть і в висоту, і ширину. Ось тут-то потрібно і зробити все необхідне, щоб розсада не змогла занадто витягнутися:

  • Температуру протягом тижня тримати 18 ° С вдень і 15 ° С вночі. Поливати розсаду всього 2-3 рази, під корінь: в перший раз при появі всіх сіянців, в наступний раз через два тижні і останній раз за 3 години до пересадки. Полив, до слова, потрібно робити водою температури 20 ° С. Майже кожен день скриньки з розсадою потрібно повертати до скла іншою стороною, щоб сіянці не стали витягуватися тільки в одну сторону.

Підживлення на період вирощування розсади не потрібна.

Етап # 2 - гарт розсади

Уже в квітні-травні розсаду томатів традиційно гартують, відкриваючи кватирку в приміщенні з нею і вдень, і вночі. А в теплі дні, коли температура повітря від 12 ° С і вище, горщики з рослинами можна виносити на відкритий майданчик, наприклад, на балкон або терасу, іноді навіть залишаючи на ніч під плівкою.

Важливо тільки, щоб грунт під час загартування завжди була зволожена, щоб сіянці НЕ зів'яли. В результаті добре загартована розсада буде здорового синювато-фіолетового відтінку. А за 5 днів до посадки розсади в теплицю всі рослини бажано обприскати борним розчином, в похмуру погоду рано вранці.

Розрахунок такий: 1 г борної кислоти на 1 л води. Це допоможе зберегти квіткові бутони ще на першій квітковій кисті, а, значить, урожай буде багатим.

Висадка розсади в постійне місце

Важливо також, щоб в теплиці, де будуть рости томати, кватирки були не тільки з обох торців, але ще і зверху - про це слід подбати заздалегідь, т. К. Помідори під час цвітіння не обійдуться без ретельного провітрювання. Ще одне правило - теплиця для томатів обов'язково повинна бути повністю освітлена сонячними променями, з ранку до вечора, і один тільки кущик неподалік здатний чимало знизити врожай. Ось чому до того, як виростити томати в теплиці, краще підходити обдумано, передбачивши всі деталі і нюанси.

Крок # 1 - підготовка грунту

Грядки в теплиці робити потрібно тільки уздовж, а кількість вже розраховувати залежно від ширини її конструкції. Розбивати їх треба ще за тиждень до посадки розсади, висотою по 40 см, а шириною від 60 до 90 см. А прохід між самими пасмами доцільніше робити близько 60 см.

Крок # 2 - добриво грядок

На кожну грядку з глинистої або суглинистой грунту потрібно додати на кожен кв. м по 1 відру торфу, перегною або тирси. А ось якщо грядки вже з торфу, то на них кладеться по відру дернова земля, перегній, тирса або дрібні стружки і піввідра грубозернистого піску.

Поверх усього ще - 2 ст. ложки суперфосфату і 1 ложка сульфату калію. Все добре перекопується. Уже перед посадкою самої розсади томатів підготовлений грунт потрібно полити рожевим розчином марганцівки, взявши 1 г на 10 літрів води, 60 ° С температури.

Поливати потрібно по літру в лунку. Непоганою альтернативою марганцівки може стати профілактичний препарат «Заслін», який розводити потрібно на 10 літрів одну пляшку (0,25 л) і заливати по півлітра такого розчину в кожну лунку, попутно обприскуючи все грядки в теплиці. За три 3 дні до посадки розсади томатів в теплицю на постійне місце в кожній рослині слід зрізати по 3 нижніх листочка - це знизить ймовірність хвороб, зробить провітрювання повнішим і посприяє кращому розвитку першої квіткової кисті.

Крок # 3 - висадка розсади

Садити розсаду, яка повинна бути від 25 до 30 в висоту, треба вертикально, при цьому засинаючи грунтовою сумішшю лише горщик. А ось що витягнулися рослини розсаду до 45 см заглиблювати не потрібно - це поширена помилка, адже присипаний стебло тут же дасть корінці і ріст рослини зупиниться зовсім.

Ось чому переросла розсаду садити слід так: в лунці 12 см глибиною робиться ще одна лунку, на висоту горщика, який і ставиться туди разом з розсадою. Присипати при цьому потрібно тільки другу лунку, а перша тимчасово буде відкритою.

І тільки через 12 днів, якщо переросла розсада томатів приживеться, засипається і перша лунка. Високорослі ж томати і гібриди садять посередині грядки в ряд, або в шаховому порядку, через 60 см. Якщо ж відстань буде більше, то урожай впаде наполовину - перевірено досвідом. Адже вільне рослина томатів завжди сильно гілкується, дає зайві пасинки і квіткові кисті, а тому дозрівання його плодів значно затягується. Як тільки посадка томатів у теплиці виявиться завершена, поливати їх не можна буде ще 12-15 днів, щоб не витягувалися в довжину.

Технологія підв'язки до опор

Після 12 днів після посадки томатів в теплицю, всі рослини вже можна починати підв'язувати до шпалери, на висоту 1,8-2 міра. Традиційно томати формують в одне стебло, залишаючи при цьому 7 або 8 квіткових кистей.

Залишати бажано тільки нижній пасинок всього з однієї квіткової пензлем, а всі інші пасинки з коренів і пазух листя потрібно видаляти, як тільки вони досягають 8 см в довжину. Робити це, до речі, краще вранці, коли пасинки найлегше обламуються. Для того щоб не допустити випадкового зараження здорових томатів від ліпшого хворого рослини, пасинки краще не обрізати, а обламувати убік - так, щоб сік рослини не потрапляв на пальці. Стовпчики від пасинків залишати потрібно висотою по 2-3 см

Запилення квіток томатів

Для того, щоб у тепличних томатів зав'язалися плоди, їх необхідно штучно запилювати - бджоли адже в цій закритій еко-системі не водяться. Ось чому днем, в теплу сонячну погоду квіткові кисті потрібно акуратно, злегка струшувати.

А щоб пилок проросла на маточку, після запилення бажано відразу ж полити грунт або перейдуть водою (дрібним розпилом) по самим квіткам. І вже через 2 години вологість повітря потрібно буде знизити, відкривши кватирку і двері. Саме провітрювання в фазі цвітіння томатів вкрай необхідно, і дуже важливо не допускати на плівці утворення конденсату. Адже перезволоження грунту сильно знижує надалі зміст в плодах томата цукру і сухих речовин, від чого вони і стають водянистими і кислими (які зазвичай ми і купуємо на ринку) .Ось чому полив вирощування томатів у теплиці передбачає саме такий, завдяки якому і урожай буде на висоті, і якість самих плодів не постраждає:

  • До цвітіння рослин поливати саджанці потрібно через 5-6 днів, по 4-5 л на кожен квадратний метр. Під час цвітіння до початку плодоутворення полив вже потрібен більш рясний, ніж раніше, по 10-15 літрів на кв. м.

Причому температура води завжди повинна бути в межах 20-22 ° С - це важливо. А поливати можна тільки в ранкові годину, і ні в який інший час - тільки так можна попередити утворення шкідливої ​​для томатів надмірної вологості.

Вегетаційна підгодівля

Повноцінне вирощування помідорів в теплиці передбачає 3-4 кореневі підживлення під час вегетації самих рослин. Перша проводиться через 20 днів після висадки розсади на своє постійно місце. На 10 літрів води потрібно буде взяти 1 ст. ложки нітрофоски, 0,5 л рідкого коров'яку або 2 ст. ложки рідкого добрива «Ідеал» - по 1 л під кожну рослину. Друга підгодівля робить на 10-й день після першої: на 10 літрів води береться 1 ст. ложка органічного добрива «Родючість» і 1 ч ложка сульфату калію. А вже третю підгодівлю робити потрібно через 12 днів після другої, взявши на ту ж кількість води 1 ст. ложку суперфосфату або 2 ст. ложки деревної золи, або ж 1 ст. ложку гумату натрію з 1 ст. ложкою нітрофоски. Поливати рослини необхідно по 5 літрів на кожен квадратний метр. Завдяки вегетаційної підгодівлі плоди томатів наливатися будуть куди швидше.

Збір і зберігання врожаю

Якщо вирощування помідорів в теплиці взимку вироблялося, і перші плоди вже з'явилися навесні, то їх прибирання до літа повинна вестися кожні 2-3 дні. А ось з літа до осені вже - щодня. Важливо також збирати помідори правильно - без плодоніжок, акуратно складаючи в спеціальні ящики на візках. Робити це потрібно тоді, коли самі плоди або в рожевій ступеня зрілості, або в червоній. Причому перший варіант куди вигідніше, адже після складання червоних томатів дозрівання кисті значно прискорюється, а тому у розташованих поруч плодів, на жаль, зменшується і маса, і налив. А зберігати зібрані помідори найкраще так:

  • Кожен плід загортати в м'який папір. Викладені в ящику томати перешаровуються сіном, верховим торфом або тирсою.

Або ж спеціально закупити насіння таких томатів, які спеціально були виведені для довгого зберігання - до 3 місяців і більше. Працьовитості, терпіння і турботи - і урожай помідорів у Вашій теплиці буде самим славним!

Почитайте статті на схожі теми


Обробка насіння томатів перед посівом

Підживлення розсади

Вирощування ріпи на дачі

Дебарао помідори вирощування

Розпушування помідор в теплиці

Хвороби розсади томатів в домашніх умовах

Час посадки помідорів у відкритий грунт

Вирощування суниці садової на присадибній ділянці

Секрети вирощування полуниці у відкритому грунті

Пикировка рассады помидор видео

Як врятувати помідори від фітофтори в теплиці