Бліді листя у томатів у теплиці :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Бліді листя у томатів у теплиці

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Бліді листя у томатів у теплиці

Коли обривати листя у помідор: поради садівникам

Помідор - улюблений фрукт у людей з усього світу. Він здатний прикрасити однією своєю присутністю будь-страви на вашому столі. Тому дачники посилено намагаються вирощувати помідори, однак це виходить далеко не у всіх.

Відбувається це через типової помилки початківців дачників, вони думають, що рослина можна просто посадити в землю, а вже через деякий час воно принесе плоди. Це далеко не так.

Бліді листя у томатів у теплиці

Щоб помідори зросли красивими і тугими вони вимагають постійного догляду, їх треба обрізати, поливати, прибирати зайві листя. Коли обривати листя у помідор? Перший раз цією справою стоїть зайнятися під час того, коли перші помідори зав'язуються на першій кисті.

Робити це варто тільки руками і ні в якому разі не можна відокремлювати за один раз більше, ніж три листочка, рослина зазнає великий стрес, у нього може значно сповільнитися зростання або воно зовсім пропаде. Через деякий час на другий пензля теж почнуть формуватися маленькі помідори, листя слід обрізати на проміжку між другою і третьою пензлем. Після цього слід повторити процедури між іншими кистями, по зростанню, в кінцевому підсумку, у вас повинно залишитися кілька листків на верхівці пробігу.

При такому обрізанні помідори не будуть схильні до різних хвороб. Найкраще прибирати листя руками, без ножиць, таким чином, ви захистите кущі від зарази. Чому необхідно обривати листя у помідор?

Найчастіше дачники нехтують процесом обривання листя помідор. Це в корені неправильна позиція. Тим більше, що визначитися з часом і діями не та вже й складно.

Головне робити це гранично акуратно. Помідор - це овоч, який вирощується в одне стебло, тому позбавляти його листя необхідно обережно і поступово. У будь-якому випадку знання, коли обривати листя у помідор ніколи не будуть зайвими. Як виростити дійсно смачні помідори - поради

 • Помідори слід садити в тому місці, де найбільше сонячних променів. щотижня давайте вашим кущах щотижня 25 мл вологи. нехай помідори до кінця дозрівають на кущі, це посилить їхній смак. найкраще схвалювати помідори, відразу після посадки, потім процес потрібно призупинити.

І, звичайно ж, не забувайте регулярно обривати листя з помідорів, це може самим плодам отримувати достатню кількість сонячного світла і більше вологи, і вже дуже скоро у вас з'явиться можливість балувати своїх близьких свіжими і смачними овочами.

© medmoon. ru

Чому жовтіє розсада помідорів в теплиці

Автор: Lady Wind | Коментарів 0Download Original] "class =" imagefield imagefield-lightbox2 imagefield-lightbox2-resizeimgpost-500-500 imagefield-field_imgblogpost imagecache imagecache-field_imgblogpost imagecache-resizeimgpost-500-500 imagecache-field_imgblogpost-resizeimgpost-500-500 ">

Іноді доводиться розбиратися чому жовтіє розсада помідорів ще вдома. Ми розуміємо, що це може згубно позначитися на подальшій врожайності. Адже причини можуть виявитися досить серйозними.

Що робити, якщо жовтіє розсада помідорів

Буває, що жовтіють нижні листки, а свіжі виростають нормальні. В цьому випадку турбується не варто. Розглянемо небезпечні випадки.

 • Розсада була добротна, що переросла лише трішки - може бути, не вистачало землі; При пересадці безпосередньо в теплицю у горщика коріння були грудкою, вони переплелися в клубок великого типу - тоді розсада може приживатися довго, і листя у куща можуть пожовтіти прямо до самої верхівки. Якщо коріння пересохли або захворіли, то вони почнуть відмирати. У домашніх умовах за зовнішнім виглядом проблеми не вловити. У теплиці з'являється можливість відростити нові міцне коріння. Трохи пізніше відростають і листя. Старе листя виявляються без харчування і поступово відмирають. Небезпечно пересаджувати переросли рослини. Але і слабкий не висаджують. Поживна земля і вільне місце допоможе прижитися. Прогрітий грунт гарантує зростання нових листя і, звичайно, коренів.

Можна вдома створити сприятливі умови для того, щоб в теплиці паросток швидко пристосувався. Знадобиться ємність з іншим обсягом грунту. Наприклад від 3 літрів. Зробіть рослинам підгодівлю.

Нехай це буде слабкий розчин. Максимальна концентрація солей не повинна перевищувати 1%. Дуже зручні рідкі добрива. Вони безпечніше, так як в сухих концентрація буде більше. В іншому випадку листя можуть просто обгоріти.

У теплиці розчином обприскують листя. Але з'ясувавши, чому жовтіє розсада помідорів, не варто чекати, що від заходів оживуть хворе листя.

Рубрикація:

Чому в'януть помідори в теплиці

Квітня 2, 2014 Наталія

Вітаю всіх читачів «Садиби плюс. ru »На зв'язку Олексій Самоделкин і ми продовжуємо розмову про вирощування в теплицях різних культур. Сьогодні мова у нас піде про помідорчики.

На жаль, багатьом городникам знайома ситуація, коли у помідорів раптом починають в'янути листя, рослина зменшується, стає кволим і нерідко гине. Питанню чому в'януть помідори в теплиці і як боротися з цією напастю присвячена сьогоднішня стаття.

Чому починають пропадати помідори в теплиці

Найбільш частою причиною в'янення кущів помідорів є зовсім не дефіцит якихось мікроелементів в грунті, що не неправильний полив, а властиве помідорам захворювання під назвою або, кажучи коротко,. Це грибкове захворювання вражає томати найчастіше саме в теплицях, рідше у відкритому грунті. Фузаріоз розвивається при постійній посадці томатів в одну і ту ж грунт, при великих перепадах вологості і температури. Зараження рослини зазвичай відбувається при пересадці розсади і розпушуванні грунту після поливу. Однак виявляється захворювання далеко не відразу, а лише під час формування плодів томатів, коли рослина слабшає і стає найбільш вразливим.

Ознаки фузаріозу

Першими симптомами фузаріозу є пожовтіння і в'янення нижніх листя рослини. Далі Процес старіння зазвичай прогресує: Листя рослини набувають блідо-зелений або жовтий окрас, жилки стають світлішими, черешки листя деформуються, самі листя закручуються.

Незабаром в'януть цілі пагони, а в подальшому і вся рослина. Збудник фузаріозу - грибок «Фузаріум ^ raquo; поширюється по судинній системі рослини, куди проникає з грунту, через корінці розсади, найчастіше в місцях утворення бічних розгалужень або через тріщини в стеблі і розвивається разом з ростом куща. Фактично, фузаріоз - це бомба уповільненої дії.

Він зберігається в грунті досить довгий час, навіть при відсутності посаджених томатів. Тому вкрай важливо не тільки вилікувати уражені кущі, а й вжити заходів для усунення грибка з теплиці. Як боротися з фузаріозом в теплиці?

 • Бщательно стежте за станом кущів томатів, починаючи з моменту висадки розсади. При виявленні заражених рослин їх слід якомога швидше видалити; Регулярно провітрюйте теплицю, дотримуйтесь правильний температурний режим; Намагайтеся не висаджувати помідори в ту ж грунт, що і в минулий рік. Якщо це проблематично, слід провести пропарювання грунту при температурі 90 градусів; Після збирання врожаю, видаліть з теплиці все рослинні залишки; Бажано проводити дезінфекцію грунту в теплиці розчином мідного купоросу (60 - 80 грам на 10 літрів води). Так ви істотно зменшите ризик зараження грунту; З препаратів або для лікування фузаріозу рекомендується використовувати Превікур, Хом їх аналоги. Важливо! При застосуванні хімічних препаратів ретельно виконуйте дозування, зазначену в супровідній інструкції.

  Інші причини в'янення томатів у теплиці

  Слід зазначити, що поганий стан кущів помідорів в теплиці може бути обумовлено не тільки фузаріозом. До додаткових причин того, чому в'януть помідори в теплиці, наприклад, відносяться:

  Зараження грунту в теплиці Медведков; Істотне перевищення або зниження температури повітря; Коренева гниль.

  Про боротьбу з перерахованими проблемами і їх профілактиці ми поговоримо в наступних статтях. Залишайтеся на зв'язку.

 • Відео: Обробка теплиці від фітофтори

  Сортова особливість

  Досить багато сортів помідорів, особливо високорослих (індетермінантних), з тонкими стеблами і листям, сильно порізаними і звисаючими або злегка закручуються донизу. Це не захворювання - просто треба знати, що такий особливістю володіють такі популярні сорти як Фатіма, Японський краб, Оксхарт, Медова крапля, та й добра половина помідорів чері. Під час висадки розсади зверніть увагу на стан листя - якщо вони у всіх кущів однаково тонкі і злегка загорнуті - турбуватися, чому листя скручуються, не варто.

  Висока температура повітря

  Скручування листя у томатів часто спостерігається в спекотну літню погоду, особливо, коли дмуть суховії. Таким чином рослина намагається зменшити площу випаровування такого цінного вологи.

  Зазвичай увечері, в сутінках, лист розгортається та стає нормальної форми, щоб у нічний час отримати більше роси і відновити баланс. Допомогти рослині можна тільки одним способом - притенить.

  Для цієї мети як на відкритих грядках, так і в теплиці відмінно підходить білий спанбонд або лутрасил, накинутий на рослини в самий полудень. А ось поливати томати дощуванням категорично не радимо.

  Якщо робити це на сонце - від крапель води, що працюють як мініатюрні лінзи, лист отримує опіки, а якщо освіжати вранці або ввечері - це прямий шлях до захворювання фітофторозом. Ще радимо обов'язково мульчувати грунт на грядках і в теплиці. 8-10 см скошеної трави, лісової підстилки значно будуть охолоджувати коріння в саму спеку і рослині буде набагато комфортніше.

  Недолік вологи

  Це найпоширеніша причина, чому відбувається скручування листя у томатів. Багато овочівники або не приділяють уваги поливу взагалі, сподіваючись на дощ, або виконують їх неправильно - поливають часто, але невеликими порціями.

  Але так змочується тільки верхніх шар грунту - 3-5 см, а коріння в основному розташовані глибше, і томат страждає від нестачі вологи. Правильний полив робити досить раз в 2-3 дня на не вкритих грядках і 1 раз в 5-7 днів на замульчувати, але при цьому на плодоносний кущ треба вилити відро води. Робити це треба не одночасно, а розділити на кілька порцій, щоб вода не розтікалася по сторонам, а вся потрапила до коріння.

  Надлишок вологи

  Надлишок, як і недолік, може стати причиною, чому відбувається скручування листя у томатів, але тільки краї їх загортаються вгору. Під час затяжних дощів в глинистих ґрунтах вода повільно йде на глибину, і коріння томатів буквально задихаються від нестачі повітря.

  Уникнути цієї проблеми можна ще в період висаджування розсади, наповнюючи лунку рихлим грунтом. А в період вегетації зробіть невеликі канавки від кущів в сторону для відведення води від коренів.

  Шкідники: тля, білокрилка, червоний павутинний кліщ

  Ці садові шкідники рідко, але все-таки вражають томати, особливо, коли грядки великі, а також, в теплиці. Поселяються вони на нижній стороні листя і активно висмоктують соки, внаслідок чого листки скручуються всередину, жовтіють, з'являються некрозні плями і жовна. Виявивши шкідників, треба терміново рятувати рослину.

  Якщо комах небагато, спробуйте народні методи - настій попелу, чистотілу, цибулиння.

  Якщо не допомагає - один із сучасних препаратів, наприклад, Банкол, Акарін, Карбофос (Фуфпнон), Актеллік. Системні препарати типу Актара, Танрек, Біотлін не можна використовувати для рослин, де вже зав'язалися помідори, так як токсичні речовини можуть накопичуватися в плодах протягом 2-4 тижнів.

  Недолік поживних речовин

  Це трапляється часто, якщо з якихось причин кущі не підгодовують хоча б раз на два тижні. Особливо часто це відбувається в теплицях, де повітря сильно прогрівається, а грунт немає. Рослина не має можливості накопичувати мікроелементи в достатній кількості. При цьому скручування листя у томатів супроводжується зміною кольору, а центральна жилка стає грубою і опуклою:

  • При нестачі фосфору вони стають червоно-фіолетовими, особливо з нижньої сторони і прожилки, а верхня частина ніби сіріє; при нестачі цинку лист загинається вниз, верхівки пагонів також скручуються і стають грубими і крихкими; скручування молодих листочків і їх посветление свідчить про нестачу бору; здрібніння пагонів, загортання листочків в трубочку - ознака дефіциту міді та сірки; при нестачі кальцію краю листочків закручуються вгору, а за кольором вони стають блідими, жилки біліють, починається некроз; при дефіциті заліза лисяча жовтіють, стоншуються і обвисають.

  Виправити ситуацію можна правильно підібраною підгодівлею. Якщо визначити точно, якого мікроелемента не вистачає і чому, то універсальний спосіб - обприскати розчином імуномодуляторів: в жарку погоду - Цирконій; в прохолодну і дощову - Епін; між ними - застосовувати Растворин (2 ст. ложки на відро води) для загальних підгодівлі.

  Вірус тонколисті

  Як правило, розвивається тільки при тривалій посусі і надлишку освітленості в теплиці. Рослини при цьому не гинуть, але врожайність дуже слабка, плоди дрібні, зморщені, з жорсткою серединою. Можна спробувати врятувати їх таким чином: з перервами в 2-3 дня послідовно обприскати лист розчином сечовини і блідо-рожевою марганцівки, а від надлишку сонця - притенить синтетичним матеріалом.

  Якщо це не допоможе, то рослина краще видалити з грядки і спалити, щоб вірус не поширювався.

  Бактеріоз томатів

  Хворі томати погано ростуть, у них укорочені пагони, дрібні і потворні квітки, а листя скручуються, як правило, тільки дорослі рослини. Молоденькі просто ростуть тонкими і сильно перистими.

  Захворювання передається насіннєвим шляхом, причому хворі рослини заражають грунт. Вилікувати такі томати практично неможливо - лише видалити і потім знезаразити грунт розчином марганцівки і подальшим посівом гірчиці як сидерат - її фітонциди вбивають збудників хвороби, а зелена маса після перепревания стане відмінним джерелом гумусу.

  Неправильне пасинкування

  • Якщо після посинкованія листочки помідорів загортаються в воронку - значить, ви перестаралися з цієї маніпуляцією. По-перше, пропустили оптимальний час, коли пасинки досягли 5-7 см в довжину. По-друге, одночасно видалили занадто багато вегетативних частин. Скручування листя помідорів в такій ситуації - реакція на стрес. Зазвичай при цьому і масово осипаються квіти. Вихід, просто зробити позакореневе підживлення, і через тиждень рослина оговтається. Правда, частина врожаю буде втрачена.

  Надлишок органічних добрив

  Мало - погано, а багато - ще гірше. Переізбиточной внесення гною (особливо свіжого), полив нерозбавленою до потрібної концентрації рідиною або трав'яними настоями призводить до того, що рослина не може вже засвоїти стільки поживних речовин і скручує лист, щоб зменшити фотосинтез. А, крім того, випаровування і виділяється від бродіння органічних речовин аміак призводять до опіків, від чого листя згортаються і відмирають.

  Поділитися з друзями:

  Найбільш часто викликають скручування листя томатів такі захворювання як:

  • Бактеріальний рак; фузаріозне в'янення; вертіциллезному в'янення.

  Одним з перших ознак ураження томатів таким захворюванням як бактеріальний рак (див. Хвороби томатів у теплиці: їх різновиди та як з ними боротися), може бути скручування листя вниз. Після того як листя згорнулися, вони досить швидко подвядают, буріють і засихають.

  На стеблах, нижньому боці черешків утворюються виразки і тріщини. Ознаки ураження помідори бактеріальним ракомПораженние бактеріальним раком рослини обов'язково видаляють з теплиці і знищують. Для видалення рослини його підрізають, зріз обробляють розчином хлорокиси міді, розводячи 60г в 10 л води, корінь заливають цим же складом і залишають до підсихання куща на мотузці або шпагаті, потім хворий кущ виносять з теплиці і знищують.

  Всі рослини на відстані 10 метрів від хворого необхідно обробити розчином оксихлорида міді (хлорокиси міді, ХОМом), взявши на 1 л води 40 г препарату. Скручування листя у томатів може відбуватися і при ураженні рослин вірусом тютюнової мозаїки (ВТМ) .Помідора уражена вірусом тютюнової мозаікіКроме скручування листової пластинки, при цьому вірусному захворюванні на листках утворюється мозаїчний малюнок, в якому чергуються ділянки темного і світлого зеленого кольору. Також симптомами ВТМ можуть служити пухирчасті здуття, що з'являються на листках. Викликати скручування листя у помідори може і таке грибкове захворювання як фузаріоз, або як його ще називають фузаріозне в'янення. Перші ознаки розвитку цього грибкового захворювання проявляються на більш старих, нижніх листках томатів, а потім просувається все вище до верхівки рослини. Крім скручування листової пластинки в трубочку, симптомами фузариозного в'янення є:

  • Зміни забарвлення листя на світло-зелене або жовтувату (див. Чому жовтіють помідори - професійний погляд); скорочення листя опадає; при високій вологості рослини покриваються світлим нальотом; рожевий наліт в області кореневої шийки.

  Якщо ви побачили більшу частину з перерахованих симптомів фузаріозу на своїх тепличних помідорах, то хворі рослини краще видалити і спалити, а що залишилися рослини обробити розчином будь-яких протигрибкових препаратів. У тому випадку, якщо ви не зробите жодних заходів, ціна такого бездіяльності буде велика: загибель всіх рослин в цей сезон і, якщо не провести заходів профілактики в теплиці, те ж саме і в наступний сезон. Ще одним захворюванням помідори викликається грибком, є вертіциллезному в'янення. Симптоми цього захворювання схожі з симптомами фузариозного в'янення: закручування країв листя верх, зміна забарвлення листя, їх в'янення і опадання. Тільки при вертіциллезному в'янення прогноз для рослин більш сприятливий: незважаючи на пригнічення, рослини доживають до кінця сезону. Вертіциллезному в'янення на помідорі

  Ураження рослин комахами

  Причиною того, що у помідор скручуються листя в теплиці можуть бути різні комахи-шкідники, такі як білокрилка, павутинний кліщ або тля. При ураженні помідори цими комахами листя у рослин скручуються догори. Своїми руками візьміть листя томатів, особливо молоді і уважно їх вивчіть, особливо з внутрішньої сторони.

    Якщо побачите таких комах як на фото, відразу обробіть рослину будь-яким інсектицидним препаратом або використовуйте спеціальні склеювальні пастки-приманки. Може викликати скручування листя і така комаха, як чорна тля. В першу чергу вона заселяє пазухи листя і її досить довго не можна побачити.

    Надалі комахи селяться на черешках і самому стеблі. Ця комаха живиться соком томатів і впорскує специфічне речовина, що спричинює, чому в теплиці у помідорів листя скручуються. Метод боротьби з попелиць такий же, як і з білокрилкою - ретельна обробка ураженої рослини інсектицидами, намагаючись обробити кожну пазуху і складку листя. Порада: з попелиць і білокрилкою можна боротися і природними препаратами, такими як тютюновий настій або відвар ромашки, або деревію. Тепер ви розумієте, що чітка і однозначна інструкція про те, що ж робити, якщо в теплиці у помідор листя скручуються, просто неможлива. Необхідно проаналізувати конкретні умови, в яких розвивається і росте помідора, знати які добрива і як часто вносилися чи ні, і тільки потім робити висновки про можливі причини скручування листя тепличних томатів.

  Поділитися в соц. сетяхКомментарііДобавіть комментарійВасілій

  У мене в минулому році томати в теплиці були масово уражені гусеницями совки. Причому спочатку дивувалися верхня частина стебла, а в процесі росту і появи плодів - стали поражатся і самі помідорчики. Явище стало дуже масовим, недобір врожаю божевільний.

  Хімією травити боявся. Може існують якісь інші способи боротьби? Цього року висадив помідори пізніше - може пронесе, метелик, здаються відкладає яйця в травні-червні.

  20.06.14Іріна

  Супер! Сайт - в закладки!)) В цьому році в перший раз ризикнула посадити помідори... на балконі). І на подив - нічого не читаючи і нічого не знаючи про можливі проблеми (взагалі - корінна городянка), помідори зійшли і дуже добре росли, і вже зацвіли і з'явилися перші зав'язі).

  Проблеми почалися днями - почалися згортатися листочки. Гугл видав мені десяток однотипних сайтів з текстом як під копірку, де було 4 причини - брак вологи, надлишок добрив, хвороби і занадто жарко. А тут їх значно більше!

  Судячи з усього в моєму випадку - це занадто жарко (південна сторона). Тому (як для чайника) питання - що таке «створення додаткового захисту від сонця лутрасилом»? Точніше - як цим матеріалом користуватися / прикривати?

  І 2-е питання - яка стандартна норма води для поливу на 1 кущ помідорів в добу?

  22.06.14