Позакореневе підживлення томатів у теплиці :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Позакореневе підживлення томатів у теплиці

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Позакореневе підживлення томатів у теплиці

Позакореневе підживлення томатів

Хороші результати дають позакореневе підживлення томатів, т. Е. Обприскування листя рослин живильним розчином або тонке розпилення розчину по листю. Для приготування розчину беруть 2 столові ложки суперфосфату, товчуть його, заливають 1 л гарячої води з температурою 80-90 ° С і настоюють протягом доби.

Потім верхню, світлу частину розчину, зливають у відро, додають 1 чайну ложку суперфосфату або сульфату калію і 1 таблетку мікродобрив і доливають водою до загального об'єму 10 л. Інший варіант розчину для позакореневого підживлення наступний. У 10 л води розводять 15-20 г сечовини (карбаміду) і 1 г марганцевокислого калію.

10 л живильного розчину використовують для обприскування 50- 70 кущів томатів. Позакореневе підживлення сприяють кращому росту і розвитку листя і пагонів і запобігають осипання квіток.

Частий полив томатів підгодівлею

Необхідно відзначити, що при частих поливах і внесення в грунт великої кількості азотних і органічних добрив виростає потужний кущ з товстим стеблом і могутніми пасинками. У такого рослини темно-зелені, великі, соковиті листя, причому верхні з них постійно скручені, однак, як правило, формується дуже слабка квіткова кисть з невеликою кількістю квіток, і очікувати високого врожаю від такого рослини не доводиться. Щоб виправити такий кущ, його потрібно не поливати протягом 7 10 днів, температуру повітря в теплиці на кілька днів збільшити - вдень до 27-28 ° С, а вночі - до 22- 24 ° С, не відкривати двері, кватирки і фрамуги, провести ручне запилення квіток.

Крім того, для затримання росту таких рослин необхідно зробити їх кореневу підгодівлю суперфосфатом (на 10 л води беруть 3 столові ложки суперфосфату). Рослини поливають цим розчином з розрахунку 1 л на одну рослину. В інших випадках листя у рослин спрямовані вгору під гострим кутом і не закручуються ні вдень, ні вночі.

З таких рослин часто опадають квітки, і навіть маленькі плоди. Причиною цього є сухий грунт, висока температура в теплиці, її погане провітрювання і низька освітленість рослин. Для усунення цього необхідно терміново полити рослини, знизити температуру, а теплиці шляхом її провітрювання.

Нормально розвиваються кущі томатів

У нормально розвиваються рослин верхні листки днем ​​злегка закручуються, а вночі розпрямляються, квітки яскраво-жовті, великі, у квітковій кисті їх багато. Це означає, що рослини отримують все необхідне: світло, вологу; повітря, харчування і т. д. Саме такі рослини дають хороший урожай. Грунт навколо рослин обов'язково рихлять для кращого забезпечення їх коренів повітрям. Одночасно з розпушуванням грунту виробляють підгортання рослин, що сприяє утворенню нових коренів.

Поділіться посиланням з друзями у соціальній мережі: Якщо ви, будь ласка, повідомте нам: виділіть її та натисніть:!

Перерахуємо найбільш значущі для цієї культури добрива:

  • Калій, фосфор; азот.

Велике значення для формування кореневої системи і зав'язування плодів грає фосфор. Якщо рослини не дополучают ця речовина, то помідори погано засвоюють азот та інші, необхідні елементи живлення.

Симптомами фосфорного голодування у томатів є поява червоно-фіолетових плям на нижньому боці листків, а також скручування листя по головній жилці, також сповільнюється дозрівання плодів. Думаючи про те, чим підживити помідори в теплиці, слід пам'ятати про високе споживання цією культурою калію. Даний мінерал сприяє формуванню стебел, а також засвоєння і переробки вуглекислоти.

У разі нестачі калію, нижнє листя накопичують аміачний азот, в результаті чого вони спочатку в'януть, а в подальшому, відмирають. На фото ви бачите, як виявляється результат калійного голодування томатів на листках: Давайте більш детально розберемося в тому, чим і як годувати помідори в теплиці.

Коли і які проводять підживлення

Найпершу підгодівлю можна провести в процесі висадки помідорною розсади в теплицю. У заздалегідь підготовлені лунки кладуть компост або перегній і підсипають золу.

Компост, як і перегній, містять безліч мінеральних речовин, а в попелі великий вміст різноманітних мікро - та макроелементів, таких необхідних помідорі для нормального розвитку, зростання, цвітіння, зав'язування та формування і плодів. Питання про те, чим підживити помідори після посадки в теплицю, викликає «гарячі» дискусії серед городників. Частина «огороднического» спільноти дотримується думки, що питання про те, чим годувати помідори в теплиці відразу після висадки взагалі не варто. Такі городники вважають, що перша підгодівля тепличних помідорів повинна проводитися не раніше ніж через два тижні після пересадки рослин на постійне місце. Інші ж городники дотримуються думки, що для «травмованої» пересадкою розсади помідори в теплиці, ніж підгодувати раніше, бажано відразу після пересадки, тим краще.

  Для першої підгодівлі ці городники рекомендують використовувати органічні добрива, або так званим «зеленим чаєм» .Це добриво легко приготувати своїми руками. Для його приготування беруть найрізноманітніші трави (різні бур'яни, такі як кропива, подорожник та інших), в який додають відро рідкого коров'яку і склянка деревної золи.

Для настою, на 50 літрів води беруть 4-5 кг дрібно нарубаної трави, додають коров'як і золу, перемішують і залишають на кілька днів для настоювання. Потім доводять об'єм розчину до 100 літрів. Під кожен кущ помідори виливають приблизно 2 літри готового настою.

Важливо: мінеральні підгодівлі, що проводяться в цей час багатьма садівниками, надають на рослини однобоке вплив. Якісь із них стимулюють активне зростання зеленої маси, інші - посилюють цвітіння. Якщо немає ніяких органічних добрив, краще провести підгодівлю томатів будь-яким комплексним мінеральним добривом. Отже, якщо ви вважаєте, що грунт у вашій теплиці добре удобрена, то підгодівлю після пересаджування розсади томатів можна не робити. Тоді, приблизний план підгодівлі буде таким:

  • Перша підгодівля буде проводитися, приблизно Через 15-20 днів  після пересадки рослин. Для неї використовують мінеральні добрива, розводячи їх в 10 л води:
  • 25 г азотних; 15г калійних.

Під кожну рослину витрачають 1 л приготовленого розчину.

  • Наступна підгодівля проводиться в той час, коли томати починають масово цвісти (див. Формування куща помідорів в теплиці - як робити це правильно), так як підгодувати помідори в теплиці необхідно для нормального зав'язування плодів надалі. У 10 л води розводять 1 ст. ложку сульфату калію, 0,5 л пташиного посліду і стільки ж рідкого коров'яку . Кожна рослина має отримати 1-1,5 л приготовленого розчину.

Якщо органічних добрив мало або зовсім немає, то можна провести підгодівлю, розчинивши 1 ст. ложку нітрофоски в 1 відрі води. На кожну рослину витрачають 1 л робочого розчину. Під час цвітіння томатів, з метою профілактики вершинної гнилизни помідори, треба провести обприскування рослин водним розчином кальцієвої селітри. Щоб його приготувати 1ст. ложку добрива розводять в 10 л води .

  • Під час формування зав'язі необхідно провести підгодівлю томатів розчином 2 л деревної золи і 10 г борної кислоти, розведених в 10 л гарячої води. Приготований розчин необхідно настояти протягом доби, щоб всі елементи повністю розчинилися. Така суміш містить велику кількість мікро - та макроелементів, які допоможуть врожаю сформуватися більш швидко. Поливають кожну рослину 1 л приготовленого робочого розчину. Остання коренева подкормкатоматов проводиться під час масового і активного плодоношення, щоб прискорити дозрівання і поліпшити смакові якості. Для цієї кореневого підживлення в 10 л води розчиняють 2 ст. ложки суперфосфату і 1 ст. ложку рідкого гумату натрію.

У будь-якому випадку, чітка інструкція про те, в який час, як часто і якими добривами проводити підживлення тепличних томатів, не існує. Кожен садівник, знаючи які овочеві культури, вирощувалися в попередньому сезоні і які добрива використовувалися, слід приблизною схемою підгодівлі, «підлаштовуючись» під особливості рослин, примхи погоди і спираючись на свій досвід.

Позакореневе підживлення

Крім звичайних кореневих підгодівель томатів, корисно використовувати і позакореневі підживлення - обприскування стебел і листя томатів. Особливістю позакореневих підживлень є те, що вони здатні донести до рослини необхідні йому речовини, яких не вистачає в грунті.

Це пов'язано з тим, що листя, на відміну від коренів, засвоюють тільки не дістають для рослини елементи. Якщо томатам не вистачає якихось конкретних елементів, ніж підгодувати в теплиці помідори вирішується шляхом внесення позакореневого підживлення відсутніх елементів. Обприскування рослин розчином, що містить дефіцитні речовини, дуже швидко дає позитивні результати, які проявляються, буквально, через кілька годин.

Якщо вносити ті ж самі елементи через кореневі підживлення, то результат можна буде побачити лише через тиждень або два. Під час цвітіння, думаючи, чим підживити помідори в парнику, можна виконати позакореневе підживлення розчином борної кислоти і витяжки деревної золи. Порада: для приготування витяжки з деревної золи, беруть дві склянки золи і заливають 2-3 літрами гарячої води.

Наполягають пару днів, після чого фільтрують осад. Отриманий розчин доводять водою до об'єму в 10 літрів, після чого проводять обприскування рослин.

Як заповнити дефіцит корисних речовин

Томати дуже чітко сигналізують своїм зовнішнім виглядом про те, яких саме елементів їм не вистачає (див. Докладніше Хвороби томатів у теплиці: їх різновиди та як з ними боротися) .Внешніе ознаки дефіциту мінеральних речовин

  • При нестачі фосфору, стебло, нижня поверхня листя і прожилки на них стають фіолетовими. Якщо обприскати рослини слабо концентрованим розчином суперфосфату, то вже через добу фіолетове забарвлення зникає. дефіцит кальцію призводить до скручування листової пластини всередину і захворювання плодів помідори вершинної гниллю. В цьому випадку допоможе обприскування рослин розчином кальцієвої селітри. в тому випадку, якщо рослинам не вистачає азоту, рослина стає світло-зеленим або жовтуватим, відстають у рості і стають дуже тонкими. Допоможе впоратися з дефіцитом азоту обприскування «трав'яним чаєм» або дуже слабким розчином сечовини.

Може виникнути враження, що підгодівля тепличних томатів занадто клопітка і не потрібна справа. Досить просто внести добрива в грунт при весняній і осінній перекопуванні, а потім висадити помідору в теплицю.

Дійсно, якщо грунт не виснажена і практикується правильна сівозміна культур, урожай отримати можна. Але якщо уважно наглядати за рослинами і оперативно реагувати на їхні потреби, постійно піклуватися про них, урожай помідори в теплиці можна отримати значно рясніше і якісніше. Подивившись відео, докладно розповідає про різні види підгодівлі томатів, ви переконаєтеся, що і самі легко впораєтеся з подібним завданням.

Поділитися в соц. мережах

Підживлення помідорів у відкритому грунті і теплиці

Помідори сорт Евпатор Отже, минуло два тижні, як ви висадили розсаду помідорів в теплицю або відкритий грунт. Саме час підгодувати рослини. Підживлення помідорів у відкритому грунті або теплиці - чи є різниця? Які види підгодівлі взагалі бувають?

Останні роки городники (ті, яких знаю) віддають перевагу органіці, намагаючись менше використовувати мінеральні добрива. Великою популярністю користується саморобний дешеве, але дуже ефективне «зелене добриво». Але про нього, трохи нижче. 

Види підгодівлі помідорів

Існує два типи підгодівлі. Коренева і позакореневе. Кореневої підгодівлею користується більшість городників. Вона живить рослини через кореневу систему, тобто - це полив поживним мінеральним або органічним розчином під корінь.

Про позакореневого знають багато, але користуються їй рідше, а даремно. Позакореневе - це коли ми той же живильний розчин наносимо безпосередньо на листя рослин. Такий вид підгодівлі помідорів мінеральними або органічними добривами має ряд переваг.

По-перше, вона дозволяє економити добрива. Тому що, коли ми їх робимо під рослини, то значна частина поживних речовин вимивається з поливами, під час дощу, не всі поживні речовини дістаються рослині.

А коли ми вносимо розчин на поверхню листа, то всі поживні речовини переходять через лист всередину рослини. Причому це відбувається дуже швидко. Тому діє позакореневе підживлення значно швидше, ніж коренева.

По-друге, нею користуються, щоб оперативно допомогти рослині, яка страждає від нестачі того чи іншого мікроелементу. Я намагаюся частіше використовувати позакореневе підживлення для розсади, для рослин недавно висаджених у відкритий грунт або теплицю, тобто для більш молодих саджанців. Для позакореневого підживлення використовують більш низькі концентрації розчину, ніж для кореневої, щоб не викликати опік листя.

Для неї використовують добрива, які повністю розчиняються без осаду, які не містять хлор. Зазвичай це рідкі форми удобрювачів сумішей, неважливо, які вони - мінеральні або органічні.

Намагайтеся для приготування поживних розчинів використовувати нехлорированную воду - дощову або хоча б відстояну водопровідну. Як коренева, так і позакореневе підживлення однаково корисні, як для томатів, які ростуть у відкритому грунті, так і для тепличних. У першій половині вегетації рослини їх краще чергувати.

У другій - перейти до кореневих підживлення. Теплицю при підвищеній вологості частіше провітрювати, особливо після обприскування. Щоб рослина отримувала максимум користі від будь-якої підгодівлі, потрібно знати коли - вранці, вдень, ввечері - їх краще проводити.

Коли слід підгодувати помідори

Дуже важливий момент: якщо ви робите позакореневе підживлення або кореневу, то робити це слід вранці або ввечері. Чому так? Якщо мова йде про позакореневого, то живильний розчин повинен якомога довше перебувати на поверхні листя, щоб він встиг вбратися.

А при яскравому сонці обприскування листя може викликати опік. Це, по-перше. А по-друге, сонце швидко висушить крапельки живильного розчину, він не встигне весь вбратися в листя.

При позакореневого підживлення слід стежити, щоб розчин потрапляв не тільки на зовнішню сторону листа, але внутрішню теж. Під корінь поливати рослини мінеральним або органічним розчином теж потрібно рано вранці або ввечері. Я віддаю перевагу вечірній полив, а мій сусід по дачі поливає свої огірки, помідори в теплиці або відкритому грунті тільки рано вранці.

Причини теж начебто зрозумілі: вода або живильний розчин, який потрапив днем ​​на листя може викликати сонячний опік листя. Не слід змушувати рослина витрачати сили на відновлення або заліковування ран.

Як часто слід проводити підживлення

Зазвичай задають питання, як часто треба проводити підживлення томатів мінеральними або органічними добривами? Коротка відповідь - не дуже часто. А, якщо точніше, то я проводжу їх, як кореневі, так і позакореневе через 10-15 днів.

Тобто, приблизно 2-3 рази за місяць. Чергую їх. Один раз - позакореневе підживлення, наступного разу - підгодовую свої помідори під корінь. Позакореневе підживлення (обприскування) роблю в першій половині вегетації, тобто, як тільки помітила, що перші плоди налилися, стали біліти, підгодовувати припиняю.

А кореневі продовжую робити весь період вегетації (розвитку) помідорів. Перший раз слід підгодувати томати через 10-12 днів після висадки розсади. Коли починається цвітіння помідорів, не пропускайте терміни - від цього буде залежати кількість зав'язей і урожай. У теплиці або відкритому грунті підгодівлю проводять наступним чином.

Потрібно підгодувати індивідуально кожну рослину. Якщо грунт під рослинами суха, то перед підгодівлею необхідно трохи зволожити грунт. Поливаємо помідори чистою водою, температура якої не нижче 20-22 ° С.

При поливі в теплиці намагайтеся, щоб вода не потрапляла на листя - зайва волога там ні до чого. Поливайте вранці - після цього обов'язково провітріть теплицю.

А вже після поливу, влийте під кожен кущ помідора півлітра живильного розчину. Позакореневе підживлення помідорів в теплиці я намагаюся робити вранці, щоб до вечора живильний розчин вбрався. Вночі рослини повинні бути сухими.

Чим підгодувати помідори в теплиці або відкритому грунті

Для першої підгодівлі після пересадки розсади використовую рідке добриво на основі гуматів. У цьому році - це Гумі Кузнєцова (природний еліксир родючості). На 10 літрів води - 2 столові ложки еліксиру. Але ви можете виходити з асортименту своїх магазинів для садівників і городників.

Непогано використовувати Гумат-80, Гумат + 7, Гумат-Універсал, Смарагд, Ідеал. На 10 літрів води досить 1-2 столових ложок добрива.

Сюди ж додайте 1 столову ложку швидкорозчинного мінерального добрива (наприклад, дженджик Універсал) .На кожну рослину досить 0,5 літра розчину. Помідори у відкритому грунті або теплиці краще недогодувати, ніж перегодувати. Тому при посадці розсади з мінеральних добрив використовую тільки золу і компост.

Після висадки - добриво на основі гуматів з дженджик Універсалом. І все. Наступні підживлення - тільки органічні.

Як приготувати органічне «зелене добриво» самим

Дуже подобається позитивна реакція моїх помідорів на «зелене добриво». Як я його готую? Дуже просто. Рецептів такого «зеленого добрива» дуже багато. Основа його - скошена зелена бур'ян. У мене є стара металева 200-літрова бочка.

Але металеву бочку не радять використовувати для приготування цього добрива, мабуть, процес окислення металу негативно позначається на якості. Пластмасової бочки у мене немає. Самі знаєте, безвихідних ситуацій майже не буває.

Купила величезні 300-літрові пластикові мішки. Вклала один мішок в інший (для міцності), помістила їх всередину бочки. Заповнила 1/3 водою, щоб вона розпрямила їх.

Позакореневе підживлення томатів у теплиці

Поліетилен сонцем трохи нагрівся, став еластичним, розтягнувся, мішки щільно одяглися зовні на край бочки. Вийшла у мене металева бочка з пластиковим вкладишем. Отже, води у мене в бочці вже було трохи, додаю туди скошену траву.

Досвідчені городники радять заповнювати бочку скошеної кропивою. Але стільки кропиви у мене не було, тому накидала майже повну (2/3) бочку різних бур'янів, кропива там теж була.

Позакореневе підживлення томатів у теплиці

Зверху кинула приблизно 1 кг деревної золи, піввідра курячого посліду, додала літра 2 молочної «магазинної» сироватки (натуральної, кажуть, досить 1 літра), пачку дріжджів пекарських (100 г). Додала води майже доверху. Рецепт цей узятий давно з книги «Розумне землеробство» Ю. І. Слащіна.

Він називає цей розчин настоєм мікробних організмів. Автор замість дріжджів рекомендує додати брагу - 3 літри нехлорованою води, 150 г цукру настоювати 2-3 дня. Розчин в бочці бродить дуже активно і сморід, вибачте за подробиці, не найприємніша.

А перемішувати добриво потрібно хоча б раз за день. Настоюється все це тижні 1,5-2. Потім виймаю перебродила траву. Коли вона підсихає, я її підкладають під кабачки.

Чому під кабачки - не знаю. Якось так з самого початку повелося. Кабачки дуже вдячні. Ви можете спробувати використовувати таку мульчу на інших рослинах. Живильного настою в бочці виходить трохи більше половини. Доливаю бочку по вінця.

Беру готовий настій (500 мл), додаю в лійку з водою (6 літрів), поливаю помідори, огірки, баклажани, гарбузи - півлітра розчину на кущ. Так, мало не забула. Ефект буде краще, якщо грунт під рослинами буде вологою.

Тобто, перед кореневої підгодівлею обов'язково полийте помідори у відкритому грунті або теплиці. Дуже подобається результат такої органічної підгодівлі - рослини завжди зелені, вид у них здоровий, добре переносять негоду, ростуть дуже швидко, плодів зав'язується багато і, мені здається, менше стали хворіти, тобто їх імунітет підвищився. Таким розчином можна проводити кореневу і позакореневе підживлення. Позакореневе зазвичай проводжу на молодих рослинах, висаджених у відкритий грунт або теплицю.

Полив під корінь - через кожні 10-12 днів. Мені вистачає цього розчину надовго. Але все, звичайно, залежить від кількості висаджених рослин. Якщо відчуваю, що «зеленого добрива» не вистачить, то після того, як в бочці його залишається менше половини, заповнюю бочку нової травою.

Більше нічого, крім води туди не додаю. Чекаю 10-15 днів - новий живильний розчин готовий. Це «зелене добриво» добре працює проти фітофторозу.

По крайней мере, мне кажется, что после того, как я начала его использовать, случаев появления фитофторы на листьях, плодах почти не стало. В прошлом году (2013) только несколько плодов помидоров (штук 5), растущих в открытом грунте, выбросила с одного куста.

На остальных кустах никаких признаков фитофторы не заметила. Но этот огородный год (2014) начался с дождливой погоды. Влажность, что в теплице, что на огороде повышенная.

Я, чтобы предупредить появление фитофтороза на помидорах, мучнистой или ложной мучнистой росы на огурцах, кабачках, дополнительно еще обрабатываю растения раствором молочной сыворотки (1 литр на 10 литров воды), в который добавляю 10 капель йода. Этот раствор особенно благотворно действует на помидоры.

Йод способствует увеличению количества завязей, а молочная сыворотка угнетающе действует на патогенные грибы. Для профилактики фитофтороза на томатах чередую обработки. Один раз раствором молочной сыворотки, а другой – раствором Фитоспорина.

Этот препарат не только защищает помидоры от развития фитофтороза, он также питает растения биоактивированными микроэлементами, особенно новая его модификация - Фитоспорин-М. Иногда пропускаю молочно-кислую обработку, но обязательно заменяю ее на раствор Фитоспорина, который хорошо подавляет развитие грибных и бактериальных болезней на растениях. Не забывайте, что влага, повышенная влажность в теплицах или на огороде в дождливый период – благотворно влияют на развитие фитофторы, других грибковых, бактериальных болезней.

Обязательно обрабатывайте свои саженцы, не ждите появления первых признаков заболевания. Если болезнь начала себя проявлять, то бороться с ней уже поздно и практически бесполезно. Итак, ответ на главный вопрос.

Какие же удобрения, какие подкормки  являются лучшими для помидоров? Минеральные или органические? Я бы ответила так. Для томатов лучше всего применять натуральные минеральные удобрения (зола, компост) и органические ( на основе гуматов, «зеленое удобрение»).

Чтобы не перекормить растения, подкормки проводят не часто - 2-3 раза в месяц - в первой половине вегетации почаще, а во второй - реже.