Прищіпка помідорів в теплиці відео :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Прищіпка помідорів в теплиці відео

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Прищіпка помідорів в теплиці відео

02Сентября2014

Прищипування томатів у теплиці.

У цьому ролику висвітлюється одна з найважливіших робіт, які проводяться з томатами в теплиці в кінці літа. Це прищипивание стебла томатів. Ви побачите, як проводити прищипування стебла детермінантних і індетермінантних томатів, коли повинна проводитися ця робота, як вона впливає на рослину, який ефект. * Теплиця проекту "Агроном в кожен будинок" покрита полікарбонатомRTLINE agro. Він містить селективні компоненти, що перетворюють шкідливий для рослин жорсткий ультрафіолет в корисні для них промені синього і червоного спектрів.

 • Прищипування головного стебла томатів у теплиці.

Що таке пасинкування і для чого воно потрібне

Пасинкування - це видалення зайвих пагонів з рослин. Кущ томата має властивість розростатися вгору і вшир, і через це коренева система працює на постачання бадилля корисними речовинами, замість того, щоб приділити всю увагу плодам. Тому деякі відростки в певний момент відокремлюють, щоб правильно і ефективно розподілити пластичні речовини рослини між помідорами і захищають їх листям. Пасинки слід видаляти, коли вони ще маленькі, від 3 до 5 см. Не пропустіть цей період, тому що:

 • Переріс пасинок означає, що кущ вже витратив корисні речовини на його зростання; після видалення переростка на стеблі залишиться велика ранка.

Томати можна і не пасинкувати. Але в такому випадку хороший урожай буде залежати не тільки від правильного догляду, а й від зовнішніх умов, а особливо - від сорту. Кущі підуть в бурхливе зростання, відгалуження будуть витягатися з кожної пазухи і ставати новими стеблами.

Ті, в свою чергу, дадуть нові відростки. Великий, багатий зеленню кущ томату не гарантує великого врожаю плодів, частіше - навпаки. Щоб кущ не розростався вшир і вгору, слід видаляти пасинкіНеобходімость пасинкування залежить від сорту томату.

Наприклад, індетермінантні сорти, такі, як Шаман F1, високі і здатні рости необмежено, розгалужуються дуже сильно. Детермінантні і гібридні сорти, які не витягуються вгору, теж можуть випустити багато стебел (ЛяЛяФа F1, Благовіст F1) .Зелёная маса рослин трохи зменшиться після того, як на перших суцвіттях з'являться плоди.

Але наливатися вони будуть повільно, оскільки на кущі вже з'явилися нові квітки і зав'язь пари десятків помідор, яким необхідне живлення. Можна досягти високого врожаю, але плоди не виростуть до бажаних розмірів, а чекати їх дозрівання доведеться довше.

Який сорт вибрати?

У наших широтах городники рідко віддають перевагу індетермінантні, або високорослим сортам, вибираючи в основному низькорослі. Це можна пов'язати з острахом не впоратися з вирощуванням великих кущів. Однак, при хорошому підході, високорослі сорти набагато більш продуктивні. До їх переваг можна віднести наступні пункти:

 • Такі сорти мають велику врожайність; при виконанні агротехнічних правил вони менше схильні до захворювання фітофторою; період плодоношення розтягується з середини літа і до середини осені, при тому, що дозрівання низькорослих сортів майже одночасне, а це незручно для споживання в свіжому вигляді; високорослі сорти простіше пасинкувати ; з такими кущами просто працювати, з них легко збирати урожай, не нахиляючись; найцікавіші з нових сортів - саме високорослі.

Так, індетермінантні сорти потребують обов'язкового пасинкуванні. Серед недоліків так само те, що крім звичайного догляду такому кущу обов'язково буде потрібна відповідна підпора і часта підв'язка.

Але з урахуванням кінцевого результату - більшого врожаю, - на цю особливість вирощування томатів можна просто не звертати уваги. Індетермінантні сорти томатів дають хороший урожайВозвращаясь до питання про те, чи обов'язково пасинкувати томати, особисто я говорю однозначне «Так». Припускати, що великий зелений кущ дасть плід його, - помилково.

Тут може бути два варіанти: або ви озеленювати ділянку, або прагнете до врожаю, і це стосується всіх овочевих культур. Хороший результат залежить від повноцінного, правильно розподіляється харчування і освітлення. Зверніть увагу: маса плодів з куща рідко залежить від їх кількості.

Ви можете отримати багато маленьких помідор, або кілька, але великих. Це не вплине на загальну врожайність.

Коли потрібно робити пасинкування томатів, вирощуваних у відкритому грунті

Термін, дуже важливий для кожного городника, який вирощує помідори у відкритому грунті - 1 серпня. До цього часу на кущі виростають і дозрівають тільки плоди, що зав'язалися до цього числа.

Виниклі пізніше пагони і суцвіття будуть даремно витрачати корисні речовини, які знадобляться для зростання і дозрівання майже готових помідор. Щоб цього не сталося, необхідно позбутися від зайвих паростків. Пасинкування проводиться один раз за весь термін розвитку куща.

В останніх числах липня і на початку серпня на кожній рослині видаляють все Пасинкова відростки, над зав'язалися плодів залишають 2-3 листків і прищипують точки зростання на продуктивних пагонах. Звичайно, шкода зривати щойно з'явилися суцвіття, але це необхідний захід: так ви збережете великі пагони. Пасинкування помідор у відкритому грунтеЕщё один спосіб - зайві пагони видаляють кожні 10 днів. При цьому:

 • Якщо кущ формується в одне стебло, то зберігають тільки головний втечу, якщо в два, то до головного втечі додається пасинок з пазухи листа під першим суцвіттям; якщо в три - додається ще й наступний знизу пасинок.

В першу чергу вирішите, скільки стебел ви хочете зберегти на рослині. Це може залежати безпосередньо від сорту томатів.

 • Якщо ви хочете отримати високий і головне - ранній урожай у низькорослих супердетермінантние сортів, то буде потрібно 1-2 стебла. В цьому випадку плоди будуть дозрівати на перших 3-5 суцвіттях, при тому, що на кожному стеблі сформується по 3 суцвіття. Якщо ви збережете 3 стебла, то кількість помідор буде набагато більше, але залишиться багато зелених плодів. Суцвіття розвинуться практично одночасно, але дозрівання сповільниться.
 • Правильно Обскубують детермінантні сорти і гібриди

  Щоб отримати ранній урожай на детермінантних і гібридних сортах, у яких суцвіть на головному стеблі більше, потрібно залишити один стебло і 2-3 суцвіття. Збережіть кілька листя після останнього суцвіття і прищипните точку росту.

  Це не обов'язково робити, але в такому випадку плоди на всіх суцвіттях можуть не визріти остаточно. Якщо ви залишите 2 стебла, а на них від 4 до 8 суцвіть, то помідори дозріють на кущі. Детермінантні і гібридні сорти не формують в 3 стебла. Правильний догляд і своєчасне пасинкування дадуть вам хороший урожай плодовЕслі ваш кущ томату складається з 1-2 стебел, на яких 2-4 суцвіття, то плоди з'являться вже до середини липня.

  Це майже на 2 тижні раніше, ніж якби ви не проводили пасинкування. При цій схемі посадки ви отримаєте менше плодів, але кількість помідорів, дозрілих на гілці, буде більше. Зверніть увагу: при висадці помідорів ви можете розташовувати їх тісніше в ряду, через 25-30 см одна від одної.

  Після проведення пасинкування продуктивність не постраждає. Відомо, що томат - рослина теплолюбна, а наші широти не завжди балують довгим жарким літом. Тому селекціонери стурбовані виведенням сортів, які і у відкритому грунті без пасинкування принесуть хороший урожай. До таких сортів відносяться:

  • Кавуновий;

  Пасинкування помідор, як прищеплювати помідори

  Пасинкування помідор - це видалення бічних пагонів, що ростуть з пазух листя, тобто пасинків. Пасинкування дуже важливо для отримання хорошого врожаю відмінних помідор, по простому цю процедуру так само називають прищипивание помідор. Перш ніж видалити пасинок, потрібно переконатися, що це саме він, а не листок.

  Для цього необхідно уважно придивитися до рослини, так як бічний пагін не росте на голому стеблі. Спочатку виростає лист, а слідом за ним з пазухи листа (між листом і основним стеблом) з'являється пасинок.

  Пасинок постійно зростає, а потім на ньому виростають нові листочки і нові пагони, тобто пасинки другого порядку. В результаті кущ починає гілкуватися. Як садити помідори читайте тут. Особливо важливо видаляти бічні пагони у високорослих (індетермінантних) сортів помідор. Високорослі сорти помідорів мають ряд переваг над низькорослими або детермінантності сортами. По-перше, такі сорти дають більший урожай. По-друге, за умови правильної агротехніки, високорослі сорти менш схильні до різних захворювань, в тому числі і фітофторою. По-третє, індетермінантні сорти плодоносять з початку липня і до осінніх заморозків, тоді як детермінантні сорти дозрівають практично одночасно. По-четверте, їх простіше прищипувати. І по-п'яте, з високими рослинами зручніше працювати, так як не потрібно постійно нахилятися або стояти в незручній позі.

  Як правильно прищипувати помідори

  Прищипування помідор важливо проводити вчасно і робити це правильно. Так, у високорослих томатів перша плодова кисть закладається після шостого-восьмого (іноді десятого листа). І з пазухи кожного аркуша з'являється додатковий втечу-пасинок.

  Таким чином, до першої плодової кисті на томаті буває шість-вісім, а то й десять додаткових гілочок, які потребують харчування. А оскільки пасинки виростають нижче плодової кисті, то і харчування їм дістається більше.

  Далі плодова кисть закладається через лист, а бічний пагін - біля кожного листочка. Якщо не вживати ніяких заходів, то у вас виросте пишний кущ з дрібними плодами. А адже високорослі сорти знамениті саме своєю крупноплодностью і високою врожайністю.

  Щоб досягти таких успіхів, потрібно почати пасинкування томатів вже під час цвітіння першої кисті. Це досить трудомісткий процес, тому його доцільно поєднати з першої підв'язки помідор до опор. Видалення пасинків не можна проводити механічно, тому перш ніж братися за роботу, вирішите, скільки стебел ви залишите на рослині.

   Пасинкування індетермінантних сортів помідор

  З високорослих томатів бажано сформувати одне стебло, тобто, з основного стебла потрібно обскубати все пасинки. Причому від пасинка потрібно залишити «пеньок» довжиною близько сантиметра, для того щоб на цьому місці новий втечу виріс не дуже скоро.

  Низькоросла рослина можна сформувати в два стебла. Для цього потрібно видалити всі пасинки до першої квіткової кисті, залишивши один пагін над першою квіткової пензлем.

  Зверху все пасинки потрібно прищипнуть. На деяких сортах томатів пасинки виростають ще до того, як рослина викине першу квіткову кисть. В результаті цього сили рослини йдуть не так на формування плодів, а на нарощування зеленої маси.

  Якщо ваша мета полягає в отриманні гарного врожаю, а не в озелененні городу, то помідори потрібно обов'язково пасинкувати. Прищіпка основного стебла робиться у високорослих рослин, для того щоб зав'язалися плоди встигли дозріти до настання холодів. Високорослі рослини формуються в одне стебло, залишаючи кілька квіткових кистей (зазвичай сім-вісім). Якщо залишити один-два пасинка, то можна отримати ще чотири квіткові кисті, тобто додатковий урожай.

  Всі інші бічні пагони з пазух листя і біля коріння, потрібно видалити. Відламування пасинків бажано робити вранці, так як в цей час вони легко відділяються. Для того щоб не відбулося зараження рослини вірусними хворобами, пасинок потрібно не відрізати, а саме обламувати, причому так, щоб сік рослини не потрапляв на руки (інфекція від однієї рослини до іншої переноситься через руки) .Нужно пам'ятати, що найбільш інтенсивно розвивається пасинок, зростаючий над першою квіткової пензлем.

  На цій втечі дуже швидко закладається квіткова кисть. Для профілактики захворювань видаляйте все нижнє листя рослини, які стикаються з грунтом, а також всі непотрібні пасинки у міру їх відростання. Добре, коли стебло рослини внизу сухий, на нього падає світло, а навколо нього вільно циркулює повітря.

  Пасинкування детермінантних сортів помідорів і гібридів

  Для того щоб отримати ранній урожай на низькорослому рослині, у якого більше суцвіть на головному стеблі, потрібно сформувати одне стебло і залишити два-три суцвіття. Після останнього суцвіття зберігаємо кілька листів та прищипують точку росту.

  Крапку зростання можна і не прищипувати, але в цьому випадку плоди на всіх суцвіттях можуть не встигнути дозріти. Якщо сформувати рослина в два стебла, залишивши чотири-вісім суцвіть, то плоди дійдуть на кущі. Низькорослі рослини і гібриди в три стебла, як правило, не формуються. Якщо ви сформували свою рослину в один-два стебла з двома-чотирма суцвіттями, то помідори на ньому почнуть з'являтися вже в перших числах липня, тобто на два тижні раніше, ніж якби ви обійшлися без пасинкування. При цій схемі посадки урожай буде меншим, але кількість плодів з однієї гілки буде великим.

  Щоб продуктивність томатів з одиниці площі не постраждала, рослини можна висадити тісніше, наприклад, на відстані 25-30 см одна від одної. Деякі сорти томатів, такі як Аляска, Кавуновий, Банан червоний, Білий налив 241, Бетта, Боні ММ, Гаврош, Ракета, Ямал можна вирощувати у відкритому грунті і без пасинкування, так як вони встигають віддати більшу частину врожаю за коротке літо. Врожайність цих сортів залежить виключно від погодних умов. Чим більше буде теплих і сонячних днів, тим рясніше і якісніше буде урожай.

   Прищипування різних сортів і гібридів помідорів в теплиці

  У теплицях томати пасинком для того, щоб збільшити терміни плодоношення і отримати максимальний урожай з одиниці площі. Якщо вам потрібно зібрати урожай за короткий термін, то вибирайте низькорослі сорти помідорів, а якщо у вас є можливість вирощувати помідори чотири-п'ять місяців, то можна взяти Напівдетермінантні сорти, які обмежують зростання після восьми-десяти суцвіть на основному стеблі і індетермінантні. У низькорослого сорту потрібно залишити один стебло і один пагін для продовження під першим суцвіттям.

  Ця втеча прищипують, після того як на ньому з'явиться пара суцвіть і листочків. Якщо такий сорт вирощувати в одне стебло чотири-п'ять місяців, то без пасинків ця рослина просто перестає рости. Саме тому на них залишається резервний пасинок з пазухи листа, розташований під другим або третім суцвіттям від верхівки. Коли цей резервний втечу піде в зростання, його потрібно буде видалити, зберігши новий, знаходиться ще ближче до вершини.

  Щоб рослина нормально росло, в теплиці його потрібно пасинкувати раз в п'ять-сім днів. При формуванні високорослих і среднерослих сортів томатів залишати резервний втечу не потрібно, так як у цих рослин поява суцвіть не обмежує їх зростання. Чим менше на основному стеблі вашого рослини, що росте в теплиці, буде суцвіть, тим густіше їх потрібно садити. Тоді і врожайність залишиться на належному рівні.

  Сформовані кущі дають кращий урожай Якби літо в Росії тривало не три, а п'ять-шість місяців, тема про формування помідорів в теплиці була б не актуальна - за цей час встигли б дозріти все утворилися плоди.

  Але в наших умовах доводиться обмежувати кількість зав'язей, щоб отримати гідний урожай. Як робити це правильно?

  ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНО Пасинкування І ВЕРШКОВАНІЕ

  Формування помідорного куща в теплиці полягає в пасинкуванні (див. Пасинкування томатів у теплиці, а навіщо це потрібно?) - Видаленні зайвих пагонів, що утворюються в пазухах кожного аркуша. А також в своєчасному прищипування верхівки рослини. Це агротехнічне захід не дозволяє томатам сильно розростатися, утворюючи дуже багато плодоносних стебел. Воно необхідне з кількох причин:

  • Помідори, якщо не контролювати їх зростання, здатні розростатися як джунглі: стебло росте в висоту протягом всього періоду вегетації, а в пазусі кожного аркуша утворюються пасинки. Кожен пасинок утворює новий стебло з квітами і зав'язі і власні вторинні пасинки. Тобто, розростання йде в геометричній прогресії.

  Якщо дозволити всьому цьому розвиватися, всі сили рослини підуть на освіту зеленої маси і нових зав'язей, а не на зростання і дозрівання плодів. Зверніть увагу.

  Низькорослі сорти томатів взагалі не потребують пасинкування і обрізку своїми руками, а до бурхливого зростання схильні високорослі томати індетермінантних і гібридних сортів. Але саме вони рекомендовані для вирощування в теплицях для більш ефективного використання площі захищеного грунту.

  • Велика кількість листя призводить до затінення плодів і поганому їх дозрівання. Але найнеприємніше - це розвиток самих різних грибкових захворювань, активно розвиваються через те, що загущені посадки дуже погано провітрюється, на листках і стеблах накопичується волога, яка не встигає випаровуватися.

  Несформований кущ - велика кількість зелені і дрібні плоди З вищесказаного зрозуміло, що формування кущів помідорів в теплиці допомагає вирішити дві важливі задачі: отримати максимально високий урожай з обмеженою площі і не допустити розвитку захворювань і зараження грунту.

  Бонусом до виконану роботу ви отримаєте і зручність догляду за рослинами. Набагато простіше виробляти поливи та підживлення (див. Підживлення помідор в теплиці: кілька практичних порад), збирати дозрілі плоди, коли на грядці порядок, а не буйні зарості.

  ЯК ПРАВИЛЬНО Пасинкувати ТОМАТИ

  Витрати на пристрій теплиці повинні окупатися. Якщо її ціна в кілька разів вище, ніж вартість знятого врожаю, то який сенс взагалі щось вирощувати? Можна піти на ринок і купити свіжу зелень і овочі.

  Тому бажано добре вивчити і застосовувати на практиці технологію вирощування культурних рослин. Потрібно знати не тільки як правильно поливати і підгодовувати, але і як формувати помідори в теплиці. Від цього залежить не тільки кількість і якість врожаю, а й терміни його дозрівання.

  ВИДАЛЕННЯ пасинка

  Думки овочівників з приводу кількості стебел, які формують кущ томатів, різняться. Але всі вони вважають, що їх повинно бути не більше трьох, а загальна кількість квіткових кистей на них - не більше восьми. Якщо ви не знайомі з процесом пасинкування, вам допоможе наступна інструкція:

  • Перший раз видаляти пасинки слід приблизно через два тижні після висадки розсади. Повторюють цю процедуру з періодичністю не більше 10-12 днів, щоб не допускати переростання пазушних пагонів. Головним вважається стебло, на якому утворилася перша квіткова кисть. Всі пагони, які утворюються в пазухах між головним стеблом і листям на ньому - це пасинки. Їх видаляють до досягнення ними довжини 5-8 см.

  Порада. Зайві пагони найкраще не зрізати, а відламувати. Робити це потрібно в ранкові години, коли вони легко ламаються. Виламування пазушні втечі

  • Щоб на місці виламаними пасинка не буде іншого, потрібно залишати «пеньок» розміром 2-3 см. Якщо формування куща помідор в теплиці ведеться в одне стебло, видаленню підлягають всі пасинки. Якщо в два стебла, то залишають той пагін, який знаходиться нижче першої утворилася квіткової кисті і найближче до неї. Пасинок, з якого сформований другий стебло, теж буде давати бічні пагони, що підлягають своєчасному видаленню.

  При формуванні в два стебла вказаний стрілкою пасинок не видаляється

  • Кількість квіткових кистей на кожному стеблі не повинно перевищувати 3-4, решта зрізаються, щоб дати можливість вирости і дозріти вже зав'язався плодам.

  Порада. Якщо ви хочете отримати перші дозрілі помідори раніше, залиште на декількох кущах тільки одне стебло з двома-трьома кистями, а верхівку над верхньою пензлем відламайте. Всі сили рослини підуть на формування і дозрівання нечисленних залишилися зав'язі.

  • Видаленню підлягають і прикореневі пагони, які часто з'являються з-під землі.

  Кущі томатів в парниках потрібно обов'язково підв'язувати до вбитих поруч кілків або встановленим вздовж грядок шпалер.

  Прищипування верхівок

  Після того як на кожному залишеному стеблі утворилося потрібну кількість квіткових кистей, формування помідора в теплиці переходить до наступного етапу - Прищипування верхівок. Це робиться для того, щоб зупинити ріст рослин у висоту і не допустити появи нових зав'язей.

  Вони все одно не встигнуть вирости і встигнути, тому немає сенсу витрачати на них поживні речовини. Так має виглядати повністю сформований кущ У середній смузі вершкованіе доводиться на середину-кінець липня.

  Видаляють верхівки так: залишають над кожною квіткової пензлем два-три аркуші, а решта безжально зрізають.

  ОБРІЗКА

  Немає серед любителів вирощування томатів і єдиної думки з приводу обрізання листя. Одні вважають, що після формування плодів все їх потрібно видаляти, залишаючи лише два-три на верхівці, щоб забезпечити кращу освітленість і вентиляцію, знизити ризик грибкових хвороб.

  Інші впевнені, що такий підхід призводить до порушень процесу харчування і фотосинтезу, і обрізають тільки нижні пожовклі і в'янучі листя. У томатів на цьому фото видалені всі листя нижче плодів і залишені верхні Як краще вчинити, вирішувати вам.

  Експериментуйте, видаливши листя на одній грядці і залишивши їх на інший, і подивіться на результат.

  ВИСНОВОК

  При вирощуванні таких примхливих рослин, як болгарський перець (див. Вирощування болгарського перцю в теплиці: методи і технології), огірки або томати, дрібниць не буває. Дуже важливо своєчасно і правильно виконувати всі агротехнічні заходи, одним з яких є видалення пасинків. Більш детально і наочно розповість про формування помідор в теплиці - відео в нашій статті.


  Кавун цукровий малюк вирощування

  Скручування листя у томатів лікування хвороб томатів

  Салат кучерявець одеський вирощування

  Хвороби помідорів скручування листя фото

  Як посадити хосту

  Як правильно посадити розсаду перцю

  Вирощування перцю в теплиці відео

  Агротехніка вирощування полуниці

  Чим побризкати розсаду помідорів

  Скільки разів поливати цибулю після посадки

  Выращивание шпината в домашних условиях