Як посадити томати в теплиці :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Як посадити томати в теплиці

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як посадити томати в теплиці

Висаджувати розсаду помідорів в теплицю

Терміни висадки розсади в теплицю

Все залежить від клімату вашого регіону. Зазвичай в не обігрівається теплиці розсаду томатів висаджують на початку травня. Якщо є загроза поворотних заморозків, то поставте в теплиці додатково дуги і натягніть над розсадою покривний матеріал.

Якщо немає такої можливості, то висаджуйте розсаду пізніше, коли будете впевнені, що заморозки не повернуться.

Як підготувати грунт в теплиці для помідорів

Навесні ми перекопують грунт в теплиці і вносимо в неї перегній. Свіжий гній в теплицю вносити категорично не можна! Потім поливаємо всю грунт і закриваємо теплицю до посадки розсади. Більше нічого попередньо в грунт не вносимо.

Тільки коли будемо садити томати, в кожну лунку додамо жменю деревної золи. Далі, якщо рослинам буде чогось не вистачати, а це буде помітно по листю, живлення рослин скорегуємо додатковими підгодівлею.

Як садити помідори в теплиці

Схема посадки томатів у теплиці безпосередньо залежить від посаджених на розсаду сортів і способі формування їх. Головна умова для хорошого врожаю - посадки не повинні бути загущені, для кожного кущика повинно вистачати сонця. На питання як правильно розмістити томати в теплиці немає єдиної думки, у кожного досвідченого садівника свої тонкощі в посадці і свої схеми. На наш погляд, найбільш оптимальними для теплиці є такі схеми:

 • Скоростиглі низькорослі сорти, що формуються в 2-3 стебла, садити краще в шаховому порядку в два ряди з відстанню між кущами 50 см, а між рослинами - 40 см; штамбові і детермінантні сорти, що формуються в 1 стебло, відстань між рядами 50 см, а між рослинами - 25 см, т. е. на 1 кв. метр можна посадити до 10 рослин. Але ця схема вимагає ретельного догляду за рослинами, щоб не згустити їх, і більше розсади; високорослі індетермінантні сорти краще посадити в 2 ряди в шаховому порядку з відстанню між рядами 80 см, а між рослинами - по 60 см при вирощуванні їх в 1 стебло і до 70-75 см - при вирощуванні їх в 2 стебла.

Але найкраще - комбінувати посадки в теплиці. Для цього на кожній половині теплиці (розглядаємо варіант теплиці з двома грядками і проходом між ними) ми садимо розсаду в два ряди.

У скла - перший ряд, садимо скоростиглі детермінантні рослини з відстанню приблизно 40 см, формуємо їх в одне стебло. В ряду біля проходу - другий ряд, садимо високорослі помідори через 60 см і формуємо їх також в 1 стебло.

Між високорослими і детермінантності садимо супердетермінантние штамбові сорти з відстанню в 25 см один від одного. Формуємо їх в 1 стебло і прищипують після другої кисті, залишивши над нею 2-3 листки.

Така посадка можлива тільки при формуванні всіх рослин в одне стебло, інакше посадки будуть загущени. Ведення томатів в 1 стебло дозволяє отримати найбільш ранній урожай, але він буде максимальним.

Можна вести кущі і в 2 і в 3 стебла, тоді плодів буде більше, але встигати вони будуть пізніше, а при короткому літі багато з них на кущі не визріють. Тобто ви отримаєте максимальний урожай але він складатиметься не тільки з червоних, але і з зелених помідорів. При використанні нашої схеми в теплицю розміром 8х3 метра, можна посадити відразу до 50 ультраскоростиглих, до 40 детермінантних і до 20 високорослих томатів. Причому в першій половині липня ультраскоростиглого сорти вже віддадуть урожай. Після посадки розсади помідорів у теплицю їх необхідно добре полити під кущ.

Мульчування томатів у теплиці

Додамо, що після висадки розсади томатів в теплицю, грунт ми мульчіруем соломою шаром приблизно 5 см. Це дозволяє в майбутньому скоротити поливи і тим самим знизити вологість повітря в теплиці.

Висока вологість (як правило разом з низькою температурою повітря) сприяє захворюванню томатів фітофторою. Деякі садівники використовують в якості мульчі скошену траву, інші - картон, треті - неорганічну мульчу та ін. Після посадки розсади помідорів у грунт, краще їх на пару днів притенить, інакше вони можуть отримати сонячний опік.

Посадка томатів в теплицю з полікарбонату відео

Будемо раді, якщо ви поділитеся своїми способами висадки розсади в теплицю або просто доповненнями. Скільки кущів томатів ви садите в теплицю? Чим удобрюєте грунт при посадці?

Наші нові сервіси

Як садити помідори в теплиці

На перший погляд здається, що вирощування помідорів в теплиці справа не хитра, але все ж не так все просто, є ряд певних рекомендацій, дотримання яких допоможе в рази підвищити продуктивність вашої теплиці і зібрати максимальний урожай томатів. І так, вирощування томатів у теплиці починається з висадки розсади, але перед цим нам потрібно правильно підготувати теплицю і посівний матеріал або розсаду.

Підготовка теплиці для висадки розсади помідорів

Не варто недооцінювати важливість цього етапу, адже від нього, більше ніж від інших залежить здоров'я і врожайність томатів. За десять днів до висадки розсади грядки необхідно підготувати.

Насамперед нам потрібно продезінфікувати грунт, адже більшість збудників хвороб ховаються саме там. Для цього прибираємо шар грунту в 10 см, а залишився обробляємо розчином мідного купоросу, на 10 літрів 1 ст. л.

І вкрай не рекомендується садити помідори два роки поспіль в одній і тій же теплиці, ризик захворювання томатів різко зросте. Після знезараження грунту її необхідно розпушити, видалити бур'яни і удобрити. Для збагачення грунту зазвичай використовують 6-8 кг перегною і 1 стакан деревного вугілля на 1 кв. м., але якщо нирка не сильно бліда, то можна обійтися і 3 кг перегною.

Для вирощування томатів у теплиці, повітропроникний грунт (супіщаних і суглинних грунту) буде самий кращим. Грядки для посадки розсади робимо по ширині 70-90 см, відстань між лунками між лунками має бити не менше 40 см, яку і між крайніми лунками і стінками теплиці. Між грядками залишаємо прохід 50 см.

Розмір самих лунок залежить від сорту розсади, але, як правило, для низькорослий томатів лунки по 20 см, для високорослих по 30см. На перший погляд може здатися дивним, що готувати лунки за тиждень до посадки, але цьому є цілком логічне пояснення. Висадку розсади потрібно виробляти в прогрітий грунт.

На глибині в 15 сантиметрів температура повинна бути не менше 14 градусів. Домогтися необхідної температури можна накривши землю чорною плівкою або затоку в лунки перед посадкою теплої води. У холодну землю висаджувати томати не можна з причини, того що в ній буде погано розвиватися коренева система і як наслідок все рослина. Що стосується самої конструкції теплиці, то її необхідно обтягнути другим шаром плівки, такою операцією ми вб'ємо відразу двох зайців: додатково утеплимо теплицю, завдяки повітряній подушці між шарами і захистимо внутрішній шар, тим самим продовживши його термін служби. Обов'язково з кожного боку потрібно зробити кватирки для регулярного провітрювання. Якщо планується висаджувати розсаду томатів в теплицю взимку, то її потрібно обладнати додатковим освітленням та обігрівом.

Підготовка розсади помідорів до висадки в теплицю

Перед посадкою, розсаду потрібно загартувати і обробити для захисту від шкідників. Процес загартування потрібно почати за два тижні до посадки. В першу чергу приміщення, де зберігатися розсада, потрібно добре провітрювати залишати кватирки відкритими навіть на ніч.

Якщо погода дозволяє, розсаду потрібно вносити на вулицю, спочатку на пару годин і поступово збільшуючи час перебування в плодах до цілодобового, за умови, що немає нічних заморозків. Добре загартована рослина можна визначити по злегка помітного фіолетовому відтінку. За п'ять днів до висадки розсаду томатів потрібно обробити 1% розчином борної кислоти, робиться це для профілактики можливих захворювань. Для того щоб розсада краще прижилася і квіткові кисті швидше формувалися, рекомендую за кілька дні перед посадкою в теплицю обірвати нижні листочки у рослин. В ідеалі, розсада перед посадкою повинна мати товстий стебло і добре розвитку кореневу систему.

Висаджувати розсаду томатів в теплицю

Для початку давайте скажемо про те чого робити не можна:

 • Як вже говорилося вище, не можна висаджувати розсаду томата в холодну не прогрітий грунт, це сповільнить зростання рослини. Не можна занадто глибоко садити саджанці, в такому випадком замість зростання куща, стебло присипаний землею буде пускати додаткові корені. Подивіться на відео на яку глибину правильно садити саджанці, так буде наочніше. Якщо у вас саджанці сильно витягнулися вгору, потрібно зробити дві лунки одна в одній. Відразу посадити рослину в внутрішню, а після того як воно приживеться, можна вже засипати основну. Не потрібно сильно зловживати добривом, всього повинно бути в міру. Вище ми обговорювали, як удобрити грунт, якщо ви зробили все як написано, то додатково додавати добриво в кожну лунку не потрібно, інакше ви отримаєте не багато красивих помідор, а величезна зелене дерево.

Висадку томатів потрібно виробляти ввечері або в похмурий день в попередньо зволожений грунт. Перед посадкою уважно оглядаємо кожен саджанець, видаляємо всі пошкоджені і нижні сім'ядольні листя.

У кожну лунку заливаємо теплою водою і в отриману грязьову суміш виробляємо висадку. Після завершення посадки помідор в теплицю ну потрібно їх відразу поливати, щоб не допустити утворення на поверхні грунту щільної кірки. Навколо кожної рослини грунт ущільнюють, а потім мульчують сухою. Кожен день поливати не обов'язково. Ті листочки, що стосуються землі теж необхідно обірвати, але робити це потрібно вранці щоб до вечора ранка встигла підсохнути.

Схема посадки томатів у теплиці

Багато в чому схема посадки томатів заздрості від обраного вами сорти. Так що цю інформацію краще уточнити на пачці з насінням. Ми ж розглянемо базові схеми які підійдуть різним групам сортів томатів.

 • Низькорослі сорти, які формують в 2-3 стебла в основному прийнято садити в шаховому порядку в два ряди. Відстань між рядами 50-60 см, а між самими рослинами, приблизно, по 40 см. Штамбові і детермінантні які планується формувати в 1 стебло садять трохи густіше. Відстань між радами 50см, а рослинами 35-40.Високорослие, індетермінантні сорти садять рідше, як і в першому випадку висадка проводиться в шаховому порядку тільки відстань між рослинами вже значно більше. Між рядами 70-80см, рослинами - 60-70см.

Не варто висаджувати розсаду частіше, ніж описано в схемі посадки, таким способом добитися хорошого врожаю навряд чи вийде. Недолік світла, погане провітрювання і тіснота зроблять томатам тільки гірше.

Відео посадки помідор в теплицю

Томати - рослини теплолюбні. Без створення для них певних умов в наших широтах самі вони рости не можуть. І хоча вже виведено безліч пристосованих до нашого клімату сортів, все ж посадка помідорів в теплиці допомагає отримати більш багатий урожай, ніж при вирощуванні їх у відкритому грунті.

Готуємо місце для посадки

Помідорову розсаду починають вирощувати задовго до висадки в грунт. Так само заздалегідь слід готувати і землю в теплицях.

Прогріваємо грунт

Для успішного зростання теплолюбних рослин важлива не тільки температура повітря, але і температура грунту . У холодну землю їх висаджувати не можна категорично. У кращому випадку розсада буде хворіти і погано приживатися на новому місці, в гіршому - просто загине.

Тому перед тим як посадити в теплицю помідори, грунт потрібно прогріти. В опалювальному парнику це не проблема, як і в тому випадку, коли висадка проводиться в кінці травня - червні, так як до цього терміну земля прогрівається самостійно. Але що робити, якщо хочеться отримати ранній урожай? Наведена нижче інструкція допоможе вам вирішити цю задачу:

 • Переконайтеся, що в теплиці закриті всі кватирки і ніде немає щілин від розірваної плівки або тріснутого скла. При необхідності усуньте всі неполадки. Скляний або парник з поліетилену накрийте додатково ще одним шаром прозорої плівки. Скопайте або розпушите землю всередині, після чого розстеліть зверху чорну плівку. Під нею грунт прогріється швидше, так як чорний колір притягує сонячні промені.
 • Щільно закрийте двері.

Звичайно, можна поставити всередині обігрівач, але так надходять тільки за умови постійного проживання на ділянці. Через кілька днів за допомогою звичайного побутового або спеціального термометра можна перевірити температуру ґрунту. Посадка в теплицю помідор допускається при її значеннях вище +10 градусів. Ще краще - почекати, поки земля прогріється до +15 градусів. На фото - прилад для вимірювання температури і вологості грунту

Робимо грядки

Грядки в теплиці робляться приблизно за тиждень до того, як посадити помідори в теплицю. Їх пристрій полягає в створенні насипів висотою 30-40 см з родючої землі, змішаної з перегноєм. Гряди робляться шириною 60-80 см шляхом згрібання грунту з міжрядь.

При цьому ширина проходу між грядками повинна становити не менше 60 см. На кожну таку гряду згодом розсада буде висаджуватися в один ряд. Порада. Якщо теплиця невелика, однорядні посадки - занадто марнотратне справу.

У таких випадках краще влаштувати високі грядки, зробивши своїми руками бортики з дощок. Їх ширина повинна дозволяти висадку рослин в два ряди з відстанню між ними близько півметра. Зручне планування для нешироких теплиць - однорядні грядки вздовж стін і дворядна в центрі

Садимо томати

Здавалося б, що може бути простіше: зробив лунку, полив її водою, встановив в неї кущик і присипав землею. Однак і така проста справа, як посадка розсади помідор в теплицю, має свої хитрощі і нюанси, які допоможуть отримати відмінний результат.

Підготовка розсади до пересадки

Всі городники знають, що найкращий вік розсади для пересадки в грунт - 50 днів. До цього часу рослини утворюють хорошу кореневу систему, на них навіть можуть утворитися перші квіткові бутони. Що потрібно зробити, щоб вони нормально перенесли пересадку? Дамо кілька порад:

 • При самостійному вирощуванні розсаду необхідно загартовувати, виносячи вдень ненадовго на засклений балкон або провітрюючи кімнату. Приблизно за тиждень до того, як помідори посадити в теплицю, їх потрібно обприскати розчином борної кислоти - один грам на літр води. Така обробка дозволить зберегти бутони і підвищити врожайність. За день до посадки видаліть з рослин сім'ядольні листя, а також пожовклі і мають ознаки хвороб (див. Хвороби томатів: їх різновиди та як з ними боротися). Це робиться для того, щоб листя не залишилися під землею, а місця обриву на стеблі встигли підсохнути.

Увага! Якщо розсада переросла, витягнулася, видаліть і нижні гілочки. Такі рослини садять глибше, і вони можуть виявитися в землі.

 • За 20-30 хвилин до висадки розсаду потрібно дуже рясно полити.

Якщо у вас немає можливості виростити розсаду будинку, купувати її слід у перевірених садівників або в розплідниках. Нехай ціна буде вище, зате ви будете впевнені в її якості.

Висадка на місце

Посадка помідор в теплиці починається з підготовки лунок. Вони робляться з дотриманням наступних правил:

 • Відстань між лунками має бути не менше 50-60 см, щоб у міру росту рослини не заважали один одному. Глибина лунки - 20-25 см, не більше, особливо якщо висадка проводиться ранньою весною. На більшій глибині грунт може бути ще холодним. У кожну лунку слід додати калійні, фосфорні та азотні добрива (див. Підживлення томатів у теплиці, які добрива і коли використовувати). Їх розчиняють у воді, суворо дотримуючись інструкції на упаковці, і рясно проливають грунт.

Зверніть увагу! Не слід перед посадкою вносити в землю свіжий гній, як це зазвичай роблять багато садівників. Надлишки азоту приведуть до того, що замість томатів ви отримаєте відмінний урожай бадилля.

Коли лунки готові, саджанці обережно виймають з розсадних ящиків або стаканчиків і встановлюють не вертикально, а злегка під кутом до поверхні грядки, і присипають коріння землею. Потім ще раз поливають, засипають лунку повністю і злегка ущільнюють землю навколо. Через пару днів саджанець підніметься самКак правильно посадити помідори в теплиці, якщо розсада занадто витягнулася, переросла?

В цьому випадку робляться не лунки, а борозни на вершині грядок. Рослини укладаються в них практично горизонтально, щоб більша частина стебла виявилася засипаній землею.

Цей спосіб ефективний подвійно, тому що дозволяє не заглиблювати розсаду в грунт, а на прикопати стеблі утворюються нові корені, які живлять рослину. Все це потрібно робити під вечір або в похмурий день, так як зайва сонячна активність не сприяє гарній приживлюваності саджанців. Залишилося сказати, що перед тим, як в теплиці посадити помідори, потрібно приготувати кілочки для їх підв'язки.

Вони встановлюються поруч з кожною рослиною відразу, під час посадки. Якщо робити це пізніше, можна пошкодити коріння.

Висновок

Будь-яку овочеву культуру мало посадити, вона вимагає постійної уваги. Але в цій справі важливий кожен етап, і правильна посадка - запорука того, що рослина буде добре рости, а вам буде зручно доглядати за ним. Щоб прояснити для себе якісь незрозумілі питання, пропонуємо вам додатково подивитися відео до цієї статті.

Поділитися в соц. сетяхКомментарііДобавіть комментарійполя

В цьому році поставили теплицю, і навіть не уявляли як краще все в ній посадити! У мене пара питань: а обов'язково чорною плівкою землю покривати? Вона сама що, не прогріється?

І ще, чи потрібно провітрювати теплицю в гарну погоду?

18.05.14Светлана

Поля, спасибі за увагу до публікації. Відповідаю на ваші запитання. Звичайно, не обов'язково штучно квапити прогрів грунту, якщо ви не поспішайте з висадкою розсади в теплицю.

Чорна плівка просто прискорить процес. Буває так, що розсада переростає і вимагає термінової пересадки, ось тоді цей спосіб може стати в нагоді. А провітрювати якраз і потрібно в гарну погоду.

Якщо ночі теплі, можна і на ніч залишати теплицю відкритою.

19.05.14

Завантаження...

Коли і як висаджувати розсаду помідор в теплицю

Подробиці Створено 30 Квітень 2014

Багато дачники воліють вирощувати помідори не в відкритому грунті, а в теплиці. Щоб в майбутньому отримати хороший урожай, перед висадкою розсади теплицю потрібно певним чином підготувати і створити в ній відповідні для помідор умови.

Про підготовку теплиці до вирощування помідор можна прочитати тут. Лише після того, як підготовка теплиці буде завершена, можна приступати до розмітки грядок і висадці розсади помідорів.

Коли висаджувати розсаду помідор в теплицю?

Розсаду помідор, призначену для вирощування в теплиці, висаджують в закритий грунт в кінці квітня - початку травня, коли на вулиці встановиться більш-менш тепла погода і мине загроза заморозків. До цього часу грунт повинен вже досить добре прогрітися.

Якщо температура грунту становить менше + 8 °, з посадкою томатів краще почекати. До моменту висадки розсада помідорів повинна мати 8 - 11 добре розвинених листочків і 1 - 2 сформувалися суцвіття. Висота розсада повинна становити 25 - 35 см.

Підготовка грядок до посадки помідор

Існують різні схеми посадки помідор. Схема посадки головним чином залежить від сорту помідор і їх висоти.

Також при виборі схеми посадки необхідно враховувати такі фактори, як вирощування помідор з пасинкуванням або без нього, підв'язка рослин до опори, розміри теплиці, полив і освітлення грядки. Томати необхідно висаджувати так, щоб забезпечити кожну рослину максимальною кількістю повітря і сонячного світла. Розглянемо одну з можливих схем посадки помідор.

 • За тиждень до висадки розсади помідорів на відстані 50 - 60 см один від одного розмітьте і зробіть в теплиці грядки шириною 60 - 70 см і заввишки 35 - 40 см. Якщо розміри вашої теплиці не дозволяють так розгулятися, ширину грядок і прохід між ними можна трохи зменшити. На відстані 50 - 60 см один від одного зробіть лунки глибиною не більше 20 - 25 см. Рясно полийте грунт водою. Безпосередньо перед висадкою розсади полийте грядку слабким розчином марганцівки, приготованим з розрахунку 1 г перманганату калію на 10 л води. Температура розчину повинна складати 40 - 60 ° С. Поливати потрібно так, щоб на кожну лунку йшло літр - півтора розчину. Замість марганцівки для профілактики найбільш поширених захворювань рослин, таких як фітофтороз, парша, кореневі гнилі, фузаріоз, чорна ніжка, сіра і біла гнилі, можна використовувати біопрепарат "Бар'єр", виготовлений з природних ґрунтових мікроорганізмів, або рідке органо-мінеральне добриво «Заслін» (спосіб застосування і дозування згідно з інструкцією).

Після підготовки грядок можна приступати безпосередньо до висадки розсади томатів в грунт.

Висаджувати розсаду помідорів в закритий грунт:

 • За пару днів до висадки розсади рекомендується обірвати з неї хворі і жовті листочки, сім'ядольні листя, а також зрізати 2 - 3 нижніх справжніх листочка. Зрізати листя потрібно так, щоб не пошкодити головний стебло. Для цього на місці листя потрібно залишити корчі довжиною 1,5 - 2 см, які згодом засохнуть і самі відпадуть. Видалення листя покращує провітрювання і освітленість розсади помідорів, що сприяє доброму розвитку першої квіткової кисті. Висаджувати розсаду помідорів в грунт краще в другій половині дня ближче до вечора. Перед висадкою розсаду необхідно добре полити, щоб в процесі пересадки звести пошкодження кореневої системи помідор до мінімуму. Акуратно витягніть розсаду з стаканчиків або горщиків, намагаючись не порушити земляний кому. 
 • Якщо розсада не перетворилися і її висота становить 25 - 30 см, занурте саджанець томата в лунку строго вертикально і злегка присипте корінь землею. Розсипте трохи компосту або перегнилого гною навколо стебла помідора. Засипте добриво грунтом і злегка утрамбуйте його.
 • Залийте лунку водою. На одну рослину має припадати 1 - 2 л води. Замульчуйте лунку. Якщо ви плануєте підв'язувати помідори, біля кожної рослини встановіть кілочок заввишки близько 60 см.

Як висадити яка переросла розсаду помідорів?

Якщо Розсада помідор трохи переросла і її висота становить 35 - 45 см, при посадці не потрібно намагатися заглибити весь стебло в грунт, оскільки в цьому випадку він почне давати додаткові корінці, що пригальмує зростання томата і викличе опадання квіток з першої кисті. Краще вчинити так:

 • Зробіть лунку глибиною 12 см, а в ній ще одну лунку на висоту рассадного горщика; висадіть розсаду в нижню лунку і засипте її землею; верхню лунку залиште поки відкритою; коли розсада помідорів приживеться (зазвичай на це потрібно 12 днів), засипте верхню лунку землею.

Якщо Розсада томатів переросла дуже сильно і її висота досягає 1 метра, її висаджують таким чином, щоб над поверхнею землі перебувала лише верхівка висотою близько 30 см. Робиться це так:

 • За 3 - 4 дні до висадки розсада в грунт обріжте нижнє листя на тій частині томата, яка піде під землю так, щоб на їх місці залишилися пеньки довжиною 2 - 3 см, які вчасно висадження підсохнуть і відпадуть, не пошкоджуючи головний стебло; біля кожного помідора виконайте в грунті борозенки довжиною близько 70 см і глибиною 5 - 6 см; в кінці борозенок викопайте лунки для корінців розсади; залийте лунки і борозенки водою; коли вода вбереться, висадіть саджанці помідор в лунки і засипте коріння землею; укладіть в борозенки стеблинки без листя; за допомогою дуг з алюмінієвого дроту закріпіть стеблинки помідор в грунті в двох місцях; засипте стебла землею і злегка утрамбуйте її; надземну частину томатів підв'яжіть за допомогою поліетиленового шпагату до кілочків.

Пам'ятайте, що грядку, на якій висаджено переросла розсада помідорів, протягом всього літа не розпушують і не підгортають. Якщо в процесі поливу грунт над прикопаними стеблами розмився і стебла оголилися, це місце мульчують невеликим шаром торфу товщиною 5 - 6 см або сумішшю торфу з тирсою, приготовленої в співвідношенні 1: 1.Про подальшому догляді за розсадою помідорів в теплиці читайте тут.

Якщо Вам сподобалася стаття, величезне прохання поділитися посиланням в соцмережах і відзначити "Подобається!". Буду рада, якщо ви підпишіться на мою розсилку :)