Помідори човник вирощування :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Помідори човник вирощування

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Помідори човник вирощування

Томати , Розсада , Догляд , Березень , посів, город і грядки 10 березня 2014 року, 11:20 Кожен, хто хоча б один раз спробував самостійно виростити розсаду томатів, напевно стане робити це постійно.

По-перше, процес надзвичайно цікавий. До успіху підштовхує азарт городника: «Я зможу, у мене вийде!».

По-друге, якщо використовувати в складі почвосмеси грунт з вашого городу, саджанці томатів будуть відразу пристосовані до грунтових умов саме вашої ділянки і при висадці у відкритий грунт випробують менший стрес, легше і швидше приживуться. А ще, якщо ви вмієте вирощувати розсаду томатів самі, можете купити насіння найекзотичнішого сорти, про який продавці розсади навіть не чули, і виростити його на радість собі і на заздрість усім скептикам.

Щороку я саджу розсаду помідорів кількох постійних сортів: вони перевірені часом і не дозволять залишитися без врожаю. Але завжди так хочеться чогось новенького!

В цьому році вирішила спробувати виростити томат «Човник», спокусилася описом його чудових смакових якостей. Правда, у цього виробника насіння купую вперше, тому трохи хвилююся: які вони на схожість, чи відповідають заявленому сорту.

Насіння - основа нашого успіху у вирощуванні розсади.

Насіння

Хто вирощує овочі не перший рік, напевно на власному досвіді пізнав гіркоту розчарування, коли в заповітному пакетику виявляється зовсім не те, що зазначено на етикетці.

Тому ми спільно визначили найбільш сумлінних виробників насіння, яким можна довіряти. А щоб уникнути помилок при купівлі насіння, прочитайте пам'ятку про найважливіші правила їх вибору.

Грунт

Вимоги до грунту для вирощування томатів: вона повинна бути високопоживної; пухкої - добре пропускати воду і повітря до коріння; з рівнем pH в межах 5,5-6,0. Часто використовується такий склад грунтосуміші: перегній і чорнозем в співвідношенні 2: 1.

Мені подобається суміш з чорнозему, грунту для розсади і піску в рівних частинах (1: 1: 1). До цього складу додаю трохи вермикуліту. Загалом, єдиного рецепту немає, тому вибирайте інгредієнти на свій розсуд, змішуйте, експериментуйте.

Наприклад, моя знайома давно вирощує розсаду томатів на суміші раскисленного верхового торфу і піску (3: 1) і дуже задоволена результатом її використання.

Передпосівна підготовка насіння

У мене вона зведена до мінімуму: дезінфекція в розчині води і перекису водню: (100 гр води і 3 мл перекису). Розчин нагріваю до + 40 ° С і витримую в ньому насіння 10 хв.

Вирощування томатів. flv

Для пророщування я беру кілька бавовняних клаптів тканини, нумеруються їх, в журнал записую, під яким номером який сорт. Тканина змочую, на один край кладу насіння, розташувавши їх так, щоб вони не торкалися одне одного.

Потім накриваю другим краєм клаптя, трохи притискаю і розміщую в пластиковий контейнер. Контейнер закриваю плівкою, але не наглухо, щоб залишити доступ повітря. Кілька разів в день знімаю плівку, провітрюють насіння.

Проростають насіння томатів швидко, через 2-3 дня вони вже готові до посадки. Але врахуйте: в залежності від того, який вид насіння ви використовуєте, змінюються способи їх передпосівної підготовки.

В яку ємність садити?

Торф'яні, паперові та пластикові горщики, касети - зараз вибір ємностей для вирощування розсади досить великий. Я в цьому році купила стаканчики з вставляються денцем. Дуже зручно: коли розсаду потрібно вийняти з стаканчика, просто натискаєш знизу на денце.

Стакан догори злегка розширений, тому грудку грунту легко видавлюється назовні. Я ємності завжди дезінфікують, навіть нові, не кажучи вже про тих, що використовую не в перший раз. Замочую їх в міцному розчині марганцівки на 30 хв, потім промиваю чистою водою.

Процес посадки

Для томатів я завжди роблю дренажний шар на дні ємності. Прочитала цю раду давним-давно на листку відривного календаря. Автор стверджував, що таким чином знижується ризик ураження розсади «чорною ніжкою».

Не знаю, дренаж грає рятівну роль, або мені просто щастить, але цим захворюванням розсада не дивується жодного разу. Отже, в стаканчики насипаю товчений черепашник шаром 0,5 см, потім грунтосуміш.

Все поливаю водою кімнатної температури, накриваю стаканчики плівкою і залишаю так на 5-6 годин. За цей час волога рівномірно просочує весь обсяг грунту.

Зубочисткою роблю поглиблення по 0,5 см, обережно опускаю в кожне по насіння і зубочисткою ж акуратно присипають грунтом, трохи придавлюючи. Потім з обприскувача зволожують місце посадки, щоб грунт осів. Накриваю все стаканчики плівкою і ставлю в тепле місце.

Температура в приміщенні повинна бути + 23 ° С і вдень, і вночі.

Догляд

Як тільки розсада зійшла, плівку прибираємо. Температуру поки не знижуємо.

У міру необхідності розсаду поливаємо, намагаючись не допустити перезволоження. Для поливу найкраще використовувати дощову воду, а якщо її немає, то водопровідну, очищену побутовим фільтром для води.

В крайньому випадку, дайте воді з-під крана відстоятися добу, лише тоді поливайте. Через тиждень температуру в кімнаті, де знаходиться розсада, потрібно поступово знизити до +17 ... + 19 ° С. Приміщення потрібно регулярно провітрювати (1-2 рази на день), але не влаштовувати протяги.

Пікірувати чи ні?

Розсада томатів пересадки не боїться, тому, якщо місця замало, можете спочатку посіяти насіння в одну ємність. Коли їх сім'ядольні листя добре розвинулися, а перший справжній досяг розміру 5 мм, прийшов час пікіровки (пересадки).

Рекомендується в процесі пересадки головний корінець вкоротити на 1/3. Робиться це для того, щоб стимулювати утворення мочковатой кореневої системи.

При посадці в окрему ємність сіянець заглиблюють до сім'ядольних листочків, злегка обжимають пальцями грунт навколо стебла і обережно поливають. Найкраще використовувати обприскувач, щоб не вимити саджанці струменем води.

 Додаткове освітлення можна буде відновити через 3-5 днів, а якщо на розсаду потрапляють прямі сонячні промені, на цей період її потрібно переставити подалі від вікна. Зізнаюся, я ніколи не пікірував свою розсаду і не прищипують їй кінчики корінців.

Восени, коли прибираю кущі томатів, наочно бачу, що коренева система і без цієї операції чудово розвинена.

Додаткове освітлення

Фахівці радять додатково висвітлювати розсаду томатів не більш 18 годин на добу.

У мене так не виходить: я включаю люмінесцентну лампу годин в 9 ранку, вимикаю максимум в 23, але розсаді цього вистачає: листя зелене, рослини компактні, з короткими міжвузлями. Так вийшло, що в цьому році неодноразово чула про вирощування розсади томатів без досвітки.

Причому, не від новачків, а від овочівників зі стажем, з багатим практичним досвідом. Я їм повністю довіряю, тому вирішила спеціально виростити кілька сіянців томатів без додаткового освітлення.

Особистий досвід - найкраще, не бійтеся відмовлятися від звичних правил, пробувати щось нове.

Підживлення

В черговий раз, коли мова заходить про підгодівлі розсади, я підкреслюю, що свою ніколи і нічим не підгодовую.

Тим часом, вона виходить крепенькая, добре приживається у відкритому грунті, швидко зацвітає і дає високий урожай. Але якщо здається, що розсада виснажувала, і ви твердо вирішили підгодувати свої сіянці, використовуйте біодобрива.

Добрі відгуки отримали від овочівників-практиків препарати «Гумі» і «Байкал ЕМ-1». Я розповіла про те, як вирощую розсаду томатів у себе вдома.

Не знаю, все правила агротехніки мною дотримуються чи ні, але мені важливий кінцевий результат: розсада перетворюється в міцні рослини і дає хороший урожай. А як ви вирощуєте розсаду томатів? Робите все по-правилам, або теж експериментуєте?

Томат Човник Корреспондент: Точка зору Дача і сад

Човник - детермінантний сорт для відкритого грунту, як зазначено в анотації до насіння: "особливо цінна якість сорту - холодостойкость". Ранньостиглий. Період від сходів до початку дозрівання 85 (мені це подобається!) - 120 (? ...) Днів.

  Рослина низькоросла, не потребує пасинкування, висота 40 - 45 см. Плоди м'ясисті, подовжено-овальні з носиком (або хвостиком?), Гладкі, червоні, масою 50-60 г. Смакові якості - відмінні. Універсальне використання.

  Стійкість до хвороб - "дозволяє отримувати ранні врожаї до поширення фітофтори (? ...). (© - опис із зворотного боку пакетика з насінням + мої коментарі). Рекомендовані умови для вирощування у відкритому грунті. Посів на розсаду: перша декада березня.

Глибина загортання насіння: 1 см. Пікіровка: нічого не сказано. Висаджувати розсаду у відкритий грунт - 10 - 20 травня.

Схема висадки - 70 на 60 см. Плодоношення від 20 липня (85 - днів, ультраранній? ...) До кінця серпня. Ключем до вибору цього сорту томатів послужила анотація: "Ультраранній штамбовий сорт", а так само їх зовнішня схожість з "перцевідние" ...

Про томатах сорту "Човник" з блогу: 21 лютого 2012 . Перший посів на розсаду намічаємо на 27-28 лютого - це будуть томати сорту "Човник" (дуже хочеться спробувати салат зі своїх помідорів вже в червні :) - насправді ні в яку "ультрараннесть" ми вже давно не віримо - все томати розвиваються через погодні умови і, якщо ці умови сприятливі, то вони стрімко вдаряються в зростання і цвітіння, єдине, теплиця (наша) дозволяє почати збирати в ній урожай приблизно на 2-3 тижні раніше, ніж на відкритому грунті. в даному випадку, ми плануємо ранній посів з подальшою пікіровкою в великі торф'яні горщики з майже "рідним" грунтом, щоб при пересадці на постійне місце рослина не зазнало "шок" (гарт перед пересадкою, природно, і висадка в першій половині травня в теплицю) і сподіваємося, що це вже буде розсада з зав'язаними помідорами :).

04 березня 2012 року  Сьогодні проклюнулися перші два зросту томатів, обидва - тики сорти "Човник" з посіву, проведеного 27 лютого 2012 року 16 березня 2012.

Проклюнувся "самий запізнілий" з томатів сорту "Човник" і схожість склала 100%;  05 квітня 2012 року 25 березня 2012 було замочені насіння  Сорти "Човник" під посів на розсаду для відкритого грунту.

26 березня вранці висіяв вже злегка набряклі насіння в глибокі лотки, часу було мало, тому посів провів традиційним способом - в борозенки. Насіння викладав з великим інтервалом 4-6 см.

Справа в тому, що я  Планую ростити цю розсаду без пікірування (пересадки)  - через місяць з невеликим (через погодні умови) відразу з лотків висаджу ці томати на грядку під плівку. 2 квітня з'явилися перші сходи томатів сорту Човник, висіяних для відкритого грунту.

До вечора 5 квітня схожість томатів сорту "Човник" становила 80%. У них, я впевнений, з'являться ще сходи, - вже дуже великий розкид за швидкістю зростання цей сорт показав при першому посіві... 05 квітня 2012.

8 і 9 квітня була проведена пікіровка томатів ранніх сортів "Сонечко" і "Човник", висіяних 27.02.2012. Кілька штук томатів і того і іншого сорту висадив в великі торф'яні горщики (фото), решта - в ємності трохи менше (нічого не поробиш - міська квартира, місце на підвіконні потрібно економити, та й землі на них не напасешся :).

Оскільки так вийшло, що розсада сорту "Човник" у мене виявилася в надлишку, то вирішив перевірити поширену думку, що низькорослі (супердетермінантние) томати потрібно як пікірувати, так і висаджувати на постійне місце строго вертикально. (Деталі того, чтоіз цього вийшло, - в запису Блогу від 09.04.2012 ) 09 травня 2012 року Томати "Човник" для "раннього врожаю" були висаджені в теплицю.

27 травня 2012 року 25 травня висаджені у відкритий грунт томати "Човник" і Ранній 83 "(прямо на грядку без укриття).

Їх розсада була вирощена без пікіровки, для "Челноков" - це виявилося типово, а "Ранні-83" переросли і витягнулися - їх саджав "під нахил", закопуючи половину стебла. 05 червня 2012.

Всі висаджені без пікіровки у відкритий грунт томати прижилися, освоїлися, стебло погладшав, але практично зовсім не виросли, кінчики нижніх листя побіліли - значить на рівні ґрунту температура була нижче 4 ° C. Заявлена ​​холодостойкость томатів "Човник" виправдала себе, правда і "Ранні-83" витримали холоду не гірше...

14 червня 2012. Висаджені в теплицю "Човник" і "Сонечко» не оправдапі надій на ранній урожай :( - їх перші кисті виявилися порожніми (навіть там, де зав'язі з'явилися, вони просто посікли і обсипалися). 27 червня 2012.

Відкритий грунт. Перші зав'язі з'явилися у сорту "Ранній 83" і у єдиного примірника висадженого у відкритий грунт гібрида "F1 Самара". Потім "підтяглися" сорти "Човник" і "Сонечко".

Надходять в себе після холодів томати у відкритому грунті ми 10 днів не турбували пасинкуванням. І ось, у частині "Челноков" пасинки виросли майже такі ж, як і головна гілка.

Пам'ятаючи вдалий в минулому році "експеримент" по посадці пасинків, ці пасинки я відрізав і встромив в грунт на грядку, залишену "під парами". 30 липня 2012.

Червоненькі "Човники" сфотографувати не вдалося - на жаль, все було зібрано на салат поки я розвантажував машину (смакові якості у них хороші :). Тут наведено їх зберігся знімок від 17.07.12 (до почервоніння залишалося 10 днів) - інші фото "Челноков" робити не став, оскільки залишилися помідори цього сорту в основному, так і виглядали. Фото .

Помідори томата "Човник", схожі на помідори "перцевідние" тільки в 1,5 рази менше. Коментарі та пропозиції На сьогоднішній день різноманітність пропонованих селекціонерами сортів помідорів вражає потенційних покупців.

На ринках можна зустріти насіння балконних томатів, томатів забарвлених в жовтий або бордовий колір, з різною формою - одні з них, довгасті, інші схожі на перець або грушу. Але серед усього цього достатку хочеться виділити томат «Човник». Цей сорт відмінно підійде для практикування початківцям городникам, так як рослина не вимагає трудомісткого підв'язування і пасинкування.

А догляд за томатом полягає в помірному поливі, розпушуванні, видаленні бур'янів і підгодівлі. Томат можна вирощувати як в тепличних умовах, так і у відкритому грунті. Томат «Човник» добре переносить холоду, він стійкий до фітофторозу.

Його зручно вирощувати на обмеженому земельній просторі, що можливо завдяки компактності і слабкою гіллястості куща. Плодоношення томатів розтягнуте і раннє, а це значить, що збирати урожай можна буде тривалий час вже через три місяці після посадки розсади. «Човник» легко впізнати за гладким, червоним плодам, що володіє характерною слівовідной формою з гострим кінчиком.

Цей сорт помідорів сподобається любителям консервації і домогосподаркам, які віддають перевагу Малооб'ємна тару і цільноплідного маринування. Невеликі овально-подовжені плоди відмінно виглядають як на столі, так і в дрібненькі баночках з пікантним маринадом. Завдяки щільній структурі м'якоті плоду, помідори «Човник» відмінно переносять транспортування. Урожай можна складати в глибокі ємності і не турбуватися про те, що в будинок привезуть помідорне пюре.

Рубрикація:

Помідори Човник

Це просто ідеальний сорт для початківців городників, він не складний у догляді і дуже витривалий. Давайте розглянемо всі основні переваги і недоліки даного сорту. Почнемо з короткого технічного опису.

Це детермінантна рослина, його зростання обмежується приблизно на 45 см. Як висновок рослина не потребує підв'язки і пасинкуванні. Вирощують томати Човник на відкритому грунті (густота посадки приблизно 4 рослин на кв. Метр.).

Але це не означає, що його не можна вирощувати в теплиці, просто це не зовсім доцільно, так як для теплиць є більш підходящі великоплідні сорти томатів. По термінах дозрівання помідори Човник вважаються ультраскоростиглого, збирати перший урожай можна вже через 82-100 днів з моменту сходів. А якщо додати до цього, то що сорт стійкий до прохолодного клімату, то отримаємо ідеальний сорт для вирощування на Уралі і Сибіру.

Стійкість до низьких температур дозволить нам провести висадку розсади у відкритий грунт трохи раніше, що на ряду з його скоростиглістю дозволить нам отримати ранній урожай помідорів, ще до того як томати почнуть страждати фітофторою, якщо звичайно ви не обробили їх розчином бору або іншим засобом від фітофторозу. Хоча Човник і сам по собі середньо стійкий до цієї хвороби.

Плодоношення тривалий, помідори продовжують зав'язуватися в плоть до осінніх заморозків. Томати Човник прості у вирощуванні, вони не вимогливі до догляду, але все ж такі стандартні процедури як полив, прополка, підживлення добривами та інші. Що б уникнути опіків на листках, поливати потрібно ввечері, коли сонце вже не так палить.

Вода неповинна бути сильно холодної. Якщо немає сильної спеки, то частоту поливу можна скоротити до 10-14 днів. Суцвіття закладаються через кожні 1-2 листа, а перше над 6-7 листом. Плоди червоні, гладкі і м'ясисті з тоненьким носиком на кінці, правда, не дуже великі за все по 60г.

Помідори Човник дуже хороші універсального призначення. Завдяки своїй компактності вони відмінно підходять для цільноплідного консервування та засолювання. Помідори добре транспортуються.

Але відверто кажучи, судячи з відгуків на смак сорт поступається іншим великоплідних сортів. Тому якщо є можливість і необхідні умови для вирощування інших сортів, то рекомендується використовувати їх, але все ж для деяких регіонів сорт Човник буде незамінний.

Автор

Якщо ви тільки починаєте займатися вирощуванням томатів, і у вас немає теплиці, варто придбати насіння цього сорту. Тому що томат Човник під силу виростити самому недосвідченому садівникові, настільки цей сорт невимогливий до відходу. До того ж, він дуже холодостійкий.

Це дає можливість мати з ним урожай навіть в найхолоднішу літо. Томати цього сорту відрізняються скоростиглістю.

Плодоношення у них нерідко починається в середньому через 90 з невеликим днів після масової появи сходів. Якщо виходити з класифікації, томат Човник є скоростиглим детермінанти сортом. За будовою куща він штамбовий, тобто, має невисокий міцний стебло.

Тому його не потрібно підв'язувати. Плоди його у відкритому грунті досягають 60, іноді 70 грамів. Висота куща - не більше 55 см.

При вирощуванні в теплиці він буває вище, і плоди бувають помітно більшими. Але якщо у вашому кліматі в теплиці ростуть більші сорти, то Човник там вирощувати не варто.

Він призначений для відкритого грунту, досить стійкий до фітофторозу і дає хороші врожаї. Сорт, як уже сказано, відноситься до детермінантний, тобто зростання його обмежений. Він не потребує пасинкування і формуванні куща.

Перше суцвіття у човник з'являється над 6 або 7 листом. Так як кущ не пасинка, на ньому може одночасно дозрівати до 40 і більше плодів. На жаль, вони невеликі, до 60 грамів.

Скоростиглий томат Човник з успіхом вирощують у відкритому грунті на Уралі і в Сибіру. Так як він досить холодостійкий, його можна висаджувати в грунт раніше інших сортів. Плоди цього сорту мають гарний смак. Вони м'ясисті, червоного кольору, дуже гладкі і щільні.

Їх можна використовувати в свіжому вигляді і консервувати. Вони досить лежкие і не мнуться при транспортуванні. Посів насіння на розсаду проводиться в середині березня, а на початку червня помідори можна садити у відкритий грунт. На 1 кв. метрі висаджують до 4 рослин.

При вирощуванні у відкритому грунті помідори Човник не потребують пасинкування. У них дружно починається цвітіння, і в середині липня вже можна збирати урожай.

Ці томати відносяться до рослиною з тривалим плодоношенням, тому нерідко плоди у них утворюються навіть у вересні, аж до заморозків. Догляд за цими томатами складається з поливів, розпушування грунту і прополки бур'янів. Необхідно також проведення періодичних підгодівлі.

Для них потрібно застосовувати комплексні мінеральні добрива. Підгодовувати рослини потрібно після поливу. На квадратний метр площі має вноситися не більше 30 г розчиненого добрива.

Такими невеликими дозами добрив можна підгодовувати томати кожні 10-14 днів. Поливи помідор не повинні бути частими. Якщо немає сильної спеки, цілком достатньо томат Човник поливати раз в 10-14 днів. Для цього можна використовувати холодну воду.

Поливати краще ввечері, коли сонце вже сідає, інакше на листках можуть з'явитися опіки. Для попередження фітофторозу в другій половині літа томати рекомендують обробити бордоською рідиною, що представляє суміш водних розчинів вапна і мідного купоросу.

При приготуванні суміші потрібно точно слідувати додається до цього засобу інструкції. Якщо дивитися, як овочівники оцінюють томат Човник, відгуки про нього сприятливі. Сорт відповідає тим якостям, які дані в його описі селекціонерами.

Він врожайний, холодостоек і скоростиглі. Плоди цього сорту щільні і гладкі. Вони добре підходять для засолювання і маринування.

А невеликі розміри плодів дозволяють закочувати їх в літрові та півлітрові банки, що дуже зручно взимку. В цілому сорт оцінюється позитивно, хоча за смаковими якостями він поступається великоплідних сортів салатного призначення. У місцевостях, де погода нестійка і можливо раннє настання заморозків, наприклад, на Уралі, цей сорт здатний давати хороший врожай і може рекомендуватися для відкритого грунту.