Згортаються листя у помідор в теплиці :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Згортаються листя у помідор в теплиці

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Згортаються листя у помідор в теплиці

Чому скручуються листя у томатів?

Помідори належать до одних з найбільш примхливих видів овочів. І якщо хоч щось у вирощуванні томатів Ви робите не так, то вони відразу будуть сигналізувати про це. Найпоширеніший каприз - скручене листя.

На жаль, не завжди виходить встановити, чому рослини так себе ведуть. Але ж така поведінка, в свою чергу, може привести до того, що плоди рослини стануть непридатні до вживання. Тому сьогодні ми розповімо, чому скручуються листя у томатів і що потрібно робити, щоб цього не сталося.

Як правильно годувати помідори?

За рахунок того, що багато садівників зловживають настоєм трав, азотними і органічними добривами, в грунті виникає нестача калію, фосфору і цинку. Це і може стати причиною того, чому скручуються листя у помідор. Щоб забезпечити збалансоване харчування, необхідно удобрювати грунт за такою схемою:

  • Добриво растворин з розрахунку 2 ст. ложки на 10 л води; монофосфат калію 1 ч. ложка на 10 л води.

Також не варто удобрювати помідори гноєм або гноївкою: через виділення аміаку листя можуть отримати опіки.

Як правильно поливати помідори?

Надмірний полив може стати ще однією причиною, чому скручуються листя у томатів. Скручування від надлишку води починається з нижніх листків і поступово поширюється до верхівок рослини.

Пластинки листя закручуються воронковидно до верхньої поверхні уздовж центральної жилки. Листя стають щільними, твердими на дотик і легко кришаться. Щоб цього не відбувалося, помідори потрібно поливати правильно:

  • Поливайте помідори раз в тиждень, використовуючи на кожен кущ 3-5 л води. У період плодоношення - 2 рази на тиждень, використовуючи таку ж кількість води; використовуйте для поливу дощову воду - завдяки наявності в ній вугільної кислоти вона має м'яку дію. Вода повинна бути теплою - 24-26 ° С; в жарку погоду переносите полив на вечір - так вода краще вбереться і засвоїться корінням; поливайте помідори під корінь - такий полив дозволяє зволожити грунт, а вологість повітря при цьому не зміниться; застосовуйте мульчування грунту - це сприятиме збереженню оптимальної вологості.

Високотемпературний стрес

Ще одна причина, чому згортаються листя у томатів - неправильний температурний режим. Висока температура - 35 ° С і вище - стане небезпечним фактором, який може привести до скручування листя у помідор і загибелі рослини. Щоб цього уникнути, в жарку погоду необхідно:

  • Посилити вентилювання і протяги, притенить рослини лутрасилом; обробити листя томата сечовиною - 1,5 ст. ложки на 10 л води, а через 1-2 дня марганцівкою малинового кольору.

Через кілька днів після таких процедур верхівки повинні розпрямитися.

Бактеріальна інфекція

Вірусні хвороби вражають стебла і листя, плоди стають чорними і гниють. Які б не були інфекції, всі вони є причиною, чому скручуються листя у томатів. Щоб уникнути хвороб, необхідно правильно удобрювати і поливати помідори, забезпечувати необхідний температурний режим.

Правильне протруювання насіння перед посівом також дасть позитивні результати. Якщо Ви збираєте насіння самі, то вибирайте тільки здорові рослини. Якщо помідори все одно захворіли, тоді купите в спеціалізованих магазинах фунгіцидні препарати. Вони не тільки захистять рослини, але і буде їх і підгодовувати.

Чому в'януть листя у помідорів?

Причиною, чому в'януть листя у помідорів, є фузаріозне в'янення. У відкритому грунті хвороба поширюється на томати в південних районах, а в теплицях - всюди. Першими ознаками, крім в'янення, є ще і пожовтіння листя.

Потім в'януть цілі пагони, а після і всі рослини. Особливо швидко фузаріоз поширюється при підвищеній вологості грунту і надлишку азотних добрив. Сама хвороба передається при пересадці розсади, поливі і розпушуванні грунту. Також фузаріоз є причиною, чому в'януть помідори. Щоб уникнути фузариозного в'янення, необхідно:

  • Висаджувати помідори там, де не було хворих плодів; знищувати рослинні залишки; проводити дезінфекцію грунту в теплиці розчином мідного купоросу: 60-80 г на 10 л води. підгортати томати до висоти 15 см; проводити обробку томатів фунгіцидними препаратами.

Чому сохнуть листя у помідорів?

Фітофтора - ось причина, чому сохнуть листя у помідорів. Фітофтора виникає внаслідок частого поливу або неправильної температури в теплиці.

Крім листя, фітофтора вражає і сам плід і в найкоротші терміни здатна знищити весь урожай. Щоб цього не сталося, потрібно проводити профілактику. Здійснювати її необхідно в суху і спокійну погоду.

Якщо літо насичено дощами, тоді слід проводити обробку хімічними препаратами якомога частіше. Але тільки тоді, коли помідори ще незрілі, стиглі плоди обробляти не можна.

Проводьте підгодівлю, яка зміцнює імунітет рослин, адже чим він міцніше, тим стійкіше будуть помідори до фітофтори. Для боротьби з фітофторою можна застосовувати настоянку на основі золи і різні засоби з додаванням міді. Виконуючи необхідні заходи профілактики, Ви перестанете шукати відповіді на запитання, чому сохнуть литися у помідорів. А Ваш урожай буде смачним і здоровим!

Поділитися з друзями:

Чому кучерява верхівки томатів у теплиці?

З Вашою допомогою з кислотністю грунту я по-моєму впоралася. Томати розвиваються добре. Цвітуть, потужні, листя темно-зелені. Але ось в середньому ряду навпроти дверей у високорослих томатів верхівки як би «закучерявілісь», скручуються в «кулачок». Почитала літературу.

Пояснення різні. В основному, що заливаю надмірно водою. Цього немає, т. К. Я розгрібати ґрунт, вона суха. Може бути недостатній полив. Середній ряд практично продувається і земля сохне швидше, ніж бічні грядки.

Рослини високорослі, потужні, цвітуть. Мені здається їм потрібен хороший полив. Чи не 2 рази на тиждень, як пишуть в різних довідниках. При такій спеці в полікарбонатною теплиці земля сохне дуже швидко. Можливо я помиляюся.

Підкажіть, що робити. Раніше при вирощуванні томатів в саморобних парниках таких проблем не було. З повагою, Валентина. Здрастуйте, Валентина!

З цією проблемою стикаються багато дачників. Кучерявий листя томатів можуть з різних причин. Одну з них Ви вказали правильно - недостатній полив в період спеки. У рослини, що зазнає нестачу вологи, скручуються листя.

Таким чином, томату вдається зменшити випаровування вологи за рахунок зменшення площі поверхні листової пластини. При цьому нижні листки, освітлені менше променями сонця і краще провітрювати, залишаються нормальними. Важливо!

Вибирайте режим поливу, орієнтуючись на зовнішній вигляд рослин. Але пам'ятайте, що надмірна волога провокує виникнення грибних хвороб.

Надлишок азоту в ґрунті

Якщо в грунтовому грунті знаходиться надлишкова кількість азотних добрив, то рослина починає жирувати. При цьому у рослин потужні стебла, листя темно-зеленого кольору і кучеряві верхівки. Всю силу рослина направляє на зростання зеленої маси.

Великого врожаю плодів, на жаль, не буде, якщо не вжити заходів. Необхідно збалансувати кількість добрив в грунті, провівши підгодівлю калієм, який міститься в деревній золі. Розведіть стакан золи в відрі води і пролийте томати. Допомагає і обприскування листя розчином, приготованим з однієї чайної ложки сульфату калію і літра води.

Витівки попелиці

Викликати скручування листя може і дрібна чорна тля, яка спочатку селиться в пазухах листків, а потім перебирається на стебло і черешки листя. Попелиця при висмоктуванні соків вводить в тканини рослини специфічне речовина, яке деформує стебло і скручує листя. Приховані в складках листя комахи важко знищуються інсектицидами. Важливо! При обприскуванні намагайтеся змочити все пазухи і складочки листя. Хворе рослина під натиском попелиці виглядає як раз, як ви описуєте

Вірус кучерявості

Це, мабуть, найнеприємніша причина, тому що вірусні захворювання томатів не лікуються. Рослини заражаються через комах і ріжучий інструмент. Хворі томати краще відразу видалити, щоб не заразити інші рослини.

Пасинки виламувати вручну, не використовуючи секатор.

Додайте свій коментар

Сортова особливість

Досить багато сортів помідорів, особливо високорослих (індетермінантних), з тонкими стеблами і листям, сильно порізаними і звисаючими або злегка закручуються донизу. Це не захворювання - просто треба знати, що такий особливістю володіють такі популярні сорти як Фатіма, Японський краб, Оксхарт, Медова крапля, та й добра половина помідорів чері. Під час висадки розсади зверніть увагу на стан листя - якщо вони у всіх кущів однаково тонкі і злегка загорнуті - турбуватися, чому листя скручуються, не варто.

Висока температура повітря

Скручування листя у томатів часто спостерігається в спекотну літню погоду, особливо, коли дмуть суховії. Таким чином рослина намагається зменшити площу випаровування такого цінного вологи.

Зазвичай увечері, в сутінках, лист розгортається та стає нормальної форми, щоб у нічний час отримати більше роси і відновити баланс. Допомогти рослині можна тільки одним способом - притенить.

Для цієї мети як на відкритих грядках, так і в теплиці відмінно підходить білий спанбонд або лутрасил, накинутий на рослини в самий полудень. А ось поливати томати дощуванням категорично не радимо.

Якщо робити це на сонце - від крапель води, що працюють як мініатюрні лінзи, лист отримує опіки, а якщо освіжати вранці або ввечері - це прямий шлях до захворювання фітофторозом. Ще радимо обов'язково мульчувати грунт на грядках і в теплиці. 8-10 см скошеної трави, лісової підстилки значно будуть охолоджувати коріння в саму спеку і рослині буде набагато комфортніше.

Недолік вологи

Це найпоширеніша причина, чому відбувається скручування листя у томатів. Багато овочівники або не приділяють уваги поливу взагалі, сподіваючись на дощ, або виконують їх неправильно - поливають часто, але невеликими порціями.

Але так змочується тільки верхніх шар грунту - 3-5 см, а коріння в основному розташовані глибше, і томат страждає від нестачі вологи. Правильний полив робити досить раз в 2-3 дня на не вкритих грядках і 1 раз в 5-7 днів на замульчувати, але при цьому на плодоносний кущ треба вилити відро води. Робити це треба не одночасно, а розділити на кілька порцій, щоб вода не розтікалася по сторонам, а вся потрапила до коріння.

Надлишок вологи

Надлишок, як і недолік, може стати причиною, чому відбувається скручування листя у томатів, але тільки краї їх загортаються вгору. Під час затяжних дощів в глинистих ґрунтах вода повільно йде на глибину, і коріння томатів буквально задихаються від нестачі повітря.

Уникнути цієї проблеми можна ще в період висаджування розсади, наповнюючи лунку рихлим грунтом. А в період вегетації зробіть невеликі канавки від кущів в сторону для відведення води від коренів.

Шкідники: тля, білокрилка, червоний павутинний кліщ

Ці садові шкідники рідко, але все-таки вражають томати, особливо, коли грядки великі, а також, в теплиці. Поселяються вони на нижній стороні листя і активно висмоктують соки, внаслідок чого листки скручуються всередину, жовтіють, з'являються некрозні плями і жовна. Виявивши шкідників, треба терміново рятувати рослину.

Якщо комах небагато, спробуйте народні методи - настій попелу, чистотілу, цибулиння.

Якщо не допомагає - один із сучасних препаратів, наприклад, Банкол, Акарін, Карбофос (Фуфпнон), Актеллік. Системні препарати типу Актара, Танрек, Біотлін не можна використовувати для рослин, де вже зав'язалися помідори, так як токсичні речовини можуть накопичуватися в плодах протягом 2-4 тижнів.

Недолік поживних речовин

Це трапляється часто, якщо з якихось причин кущі не підгодовують хоча б раз на два тижні. Особливо часто це відбувається в теплицях, де повітря сильно прогрівається, а грунт немає. Рослина не має можливості накопичувати мікроелементи в достатній кількості. При цьому скручування листя у томатів супроводжується зміною кольору, а центральна жилка стає грубою і опуклою:

  • При нестачі фосфору вони стають червоно-фіолетовими, особливо з нижньої сторони і прожилки, а верхня частина ніби сіріє; при нестачі цинку лист загинається вниз, верхівки пагонів також скручуються і стають грубими і крихкими; скручування молодих листочків і їх посветление свідчить про нестачу бору; здрібніння пагонів, загортання листочків в трубочку - ознака дефіциту міді та сірки; при нестачі кальцію краю листочків закручуються вгору, а за кольором вони стають блідими, жилки біліють, починається некроз; при дефіциті заліза лисяча жовтіють, стоншуються і обвисають.

Виправити ситуацію можна правильно підібраною підгодівлею. Якщо визначити точно, якого мікроелемента не вистачає і чому, то універсальний спосіб - обприскати розчином імуномодуляторів: в жарку погоду - Цирконій; в прохолодну і дощову - Епін; між ними - застосовувати Растворин (2 ст. ложки на відро води) для загальних підгодівлі.

Вірус тонколисті

Як правило, розвивається тільки при тривалій посусі і надлишку освітленості в теплиці. Рослини при цьому не гинуть, але врожайність дуже слабка, плоди дрібні, зморщені, з жорсткою серединою. Можна спробувати врятувати їх таким чином: з перервами в 2-3 дня послідовно обприскати лист розчином сечовини і блідо-рожевою марганцівки, а від надлишку сонця - притенить синтетичним матеріалом.

Якщо це не допоможе, то рослина краще видалити з грядки і спалити, щоб вірус не поширювався.

Бактеріоз томатів

Хворі томати погано ростуть, у них укорочені пагони, дрібні і потворні квітки, а листя скручуються, як правило, тільки дорослі рослини. Молоденькі просто ростуть тонкими і сильно перистими.

Захворювання передається насіннєвим шляхом, причому хворі рослини заражають грунт. Вилікувати такі томати практично неможливо - лише видалити і потім знезаразити грунт розчином марганцівки і подальшим посівом гірчиці як сидерат - її фітонциди вбивають збудників хвороби, а зелена маса після перепревания стане відмінним джерелом гумусу.

Неправильне пасинкування

  • Якщо після посинкованія листочки помідорів загортаються в воронку - значить, ви перестаралися з цієї маніпуляцією. По-перше, пропустили оптимальний час, коли пасинки досягли 5-7 см в довжину. По-друге, одночасно видалили занадто багато вегетативних частин. Скручування листя помідорів в такій ситуації - реакція на стрес. Зазвичай при цьому і масово осипаються квіти. Вихід, просто зробити позакореневе підживлення, і через тиждень рослина оговтається. Правда, частина врожаю буде втрачена.

Надлишок органічних добрив

Мало - погано, а багато - ще гірше. Переізбиточной внесення гною (особливо свіжого), полив нерозбавленою до потрібної концентрації рідиною або трав'яними настоями призводить до того, що рослина не може вже засвоїти стільки поживних речовин і скручує лист, щоб зменшити фотосинтез. А, крім того, випаровування і виділяється від бродіння органічних речовин аміак призводять до опіків, від чого листя згортаються і відмирають.

Поділитися з друзями: Стаття

  • 5
  • Переглядів: 28018

Якщо на ваших грядках раптом скрутилися листя помідорів, які зовсім недавно були здоровими і міцними, то це говорить про те, що рослина відчуває дискомфорт. Насамперед потрібно розібратися в тому, які фактори могли спричинити такий результат.

Можливі причини та способи їх усунення 1. Зазвичай так помідори реагують на порушення температурного режиму і вологості. Погано впливає висока температура (вище 35 градусів). При такій спеці відбувається швидкий розпад корисних речовин.

Рослина поглинає в рази менше поживних елементів і насилу їх засвоює. Настає голодування листя, і, як наслідок, рослина засихає, втрачає листя і квіти.

Через занадто частих і рясних поливів у рослини розвивається слабка коренева система, що також тягне за собою скручування лістьев.2. Скрутилися листя помідорів, які ростуть в теплицях?

У таких випадках потрібно провітрювати приміщення, щоб створити рівномірну температуру. Так як під землею досить низька температура в порівнянні з обігрівається сонцем поверхнею, рослина починає болеть.3.

Ще однією причиною того, чому згортаються листя у помідорів, може бути ураження бактеріальним раком. Відрізнити таке захворювання можна по проявився виразки і тріщин на стеблах.

Якщо жовтіє листя у помідорів, в'януть і засихають, то це також може бути результатом захворювання. 4. Занадто багато цинку. Корисні речовини в необмеженій кількості можуть стати згубними для такої рослини.

Ознаки появи такої проблеми полягають в забарвленні нижній частині листя в фіолетовий колір і загинанні краев.5. Надлишок марганцю. Багато городників занадто часто використовують це добриво через його доступності та відносну дешевизну.

У цьому випадку молоді листя зморщується і мають більш яскраве забарвлення, ніж у здорового растенія.6. Брак добрив так само згубна, як і їх надлишок. Якщо скрутилися листя помідорів вгору, то це ознака дефіциту кальцію.

Зростання сповільнюється, листя деформуються, а плоди уражаються вершинної гниллю. Вершинна гниль говорить сама за себе. На плодах з'являються спочатку світлі водянисті плями, які поступово темніють. Коли плід дозріє, під плямою утворюється мертва ткань.7.

Фосфорна голодування призводить до фарбування листя помідорів в сіро-зелений колір, а також викликає і згортання лістьев.8. Якщо насамперед страждають молоді листки (скручуються вниз), то це говорить про брак міді, бору або сери.9. Попелиця або білокрилка.

Якщо при більш детальному розгляді скручених листя, ви виявили цих шкідників, то варто якнайшвидше опрацювати помідори спеціальним розчином. У будь-якому випадку всілякі добрива потрібно використовувати в оптимальних пропорціях. Всі перераховані вище причини дозволяють дати розгорнуту відповідь на питання про те, чому скрутилися листя помідорів. Звертайте увагу на сигнали, які подає рослина, намагайтеся правильно їх розшифрувати, тоді ви зможете похвалитися самим багатим урожаєм. Найбільш часто викликають скручування листя томатів такі захворювання як:

  • Бактеріальний рак; фузаріозне в'янення; вертіциллезному в'янення.

Одним з перших ознак ураження томатів таким захворюванням як бактеріальний рак (див. Хвороби томатів у теплиці: їх різновиди та як з ними боротися), може бути скручування листя вниз. Після того як листя згорнулися, вони досить швидко подвядают, буріють і засихають.

На стеблах, нижньому боці черешків утворюються виразки і тріщини. Ознаки ураження помідори бактеріальним ракомПораженние бактеріальним раком рослини обов'язково видаляють з теплиці і знищують. Для видалення рослини його підрізають, зріз обробляють розчином хлорокиси міді, розводячи 60г в 10 л води, корінь заливають цим же складом і залишають до підсихання куща на мотузці або шпагаті, потім хворий кущ виносять з теплиці і знищують.

Всі рослини на відстані 10 метрів від хворого необхідно обробити розчином оксихлорида міді (хлорокиси міді, ХОМом), взявши на 1 л води 40 г препарату. Скручування листя у томатів може відбуватися і при ураженні рослин вірусом тютюнової мозаїки (ВТМ) .Помідора уражена вірусом тютюнової мозаікіКроме скручування листової пластинки, при цьому вірусному захворюванні на листках утворюється мозаїчний малюнок, в якому чергуються ділянки темного і світлого зеленого кольору. Також симптомами ВТМ можуть служити пухирчасті здуття, що з'являються на листках. Викликати скручування листя у помідори може і таке грибкове захворювання як фузаріоз, або як його ще називають фузаріозне в'янення. Перші ознаки розвитку цього грибкового захворювання проявляються на більш старих, нижніх листках томатів, а потім просувається все вище до верхівки рослини. Крім скручування листової пластинки в трубочку, симптомами фузариозного в'янення є:

  • Зміни забарвлення листя на світло-зелене або жовтувату (див. Чому жовтіють помідори - професійний погляд); скорочення листя опадає; при високій вологості рослини покриваються світлим нальотом; рожевий наліт в області кореневої шийки.

Якщо ви побачили більшу частину з перерахованих симптомів фузаріозу на своїх тепличних помідорах, то хворі рослини краще видалити і спалити, а що залишилися рослини обробити розчином будь-яких протигрибкових препаратів. У тому випадку, якщо ви не зробите жодних заходів, ціна такого бездіяльності буде велика: загибель всіх рослин в цей сезон і, якщо не провести заходів профілактики в теплиці, те ж саме і в наступний сезон. Ще одним захворюванням помідори викликається грибком, є вертіциллезному в'янення. Симптоми цього захворювання схожі з симптомами фузариозного в'янення: закручування країв листя верх, зміна забарвлення листя, їх в'янення і опадання. Тільки при вертіциллезному в'янення прогноз для рослин більш сприятливий: незважаючи на пригнічення, рослини доживають до кінця сезону. Вертіциллезному в'янення на помідорі

Ураження рослин комахами

Причиною того, що у помідор скручуються листя в теплиці можуть бути різні комахи-шкідники, такі як білокрилка, павутинний кліщ або тля. При ураженні помідори цими комахами листя у рослин скручуються догори. Своїми руками візьміть листя томатів, особливо молоді і уважно їх вивчіть, особливо з внутрішньої сторони.

  Якщо побачите таких комах як на фото, відразу обробіть рослину будь-яким інсектицидним препаратом або використовуйте спеціальні склеювальні пастки-приманки. Може викликати скручування листя і така комаха, як чорна тля. В першу чергу вона заселяє пазухи листя і її досить довго не можна побачити.

  Надалі комахи селяться на черешках і самому стеблі. Ця комаха живиться соком томатів і впорскує специфічне речовина, що спричинює, чому в теплиці у помідорів листя скручуються. Метод боротьби з попелиць такий же, як і з білокрилкою - ретельна обробка ураженої рослини інсектицидами, намагаючись обробити кожну пазуху і складку листя. Порада: з попелиць і білокрилкою можна боротися і природними препаратами, такими як тютюновий настій або відвар ромашки, або деревію. Тепер ви розумієте, що чітка і однозначна інструкція про те, що ж робити, якщо в теплиці у помідор листя скручуються, просто неможлива. Необхідно проаналізувати конкретні умови, в яких розвивається і росте помідора, знати які добрива і як часто вносилися чи ні, і тільки потім робити висновки про можливі причини скручування листя тепличних томатів.

Поділитися в соц. сетяхКомментарііДобавіть комментарійВасілій

У мене в минулому році томати в теплиці були масово уражені гусеницями совки. Причому спочатку дивувалися верхня частина стебла, а в процесі росту і появи плодів - стали поражатся і самі помідорчики. Явище стало дуже масовим, недобір врожаю божевільний.

Хімією травити боявся. Може існують якісь інші способи боротьби? Цього року висадив помідори пізніше - може пронесе, метелик, здаються відкладає яйця в травні-червні.

20.06.14Іріна

Супер! Сайт - в закладки!)) В цьому році в перший раз ризикнула посадити помідори... на балконі).

І на подив - нічого не читаючи і нічого не знаючи про можливі проблеми (взагалі - корінна городянка), помідори зійшли і дуже добре росли, і вже зацвіли і з'явилися перші зав'язі). Проблеми почалися днями - почалися згортатися листочки.

Гугл видав мені десяток однотипних сайтів з текстом як під копірку, де було 4 причини - брак вологи, надлишок добрив, хвороби і занадто жарко. А тут їх значно більше! Судячи з усього в моєму випадку - це занадто жарко (південна сторона).

Тому (як для чайника) питання - що таке «створення додаткового захисту від сонця лутрасилом»? Точніше - як цим матеріалом користуватися / прикривати? І 2-е питання - яка стандартна норма води для поливу на 1 кущ помідорів в добу?

22.06.14