Як підв'язувати помідори в теплиці шпагатом :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Як підв'язувати помідори в теплиці шпагатом

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як підв'язувати помідори в теплиці шпагатом

Як виростити помідори взимку? Ця тема стає все більш актуальною в наші дні. Адже так приємно відчувати смак літа, коли на вулиці заметіль і завірюха!

Незважаючи на те що багато сортів томатів імпортуються з жарких країн, ніщо не замінить смак "домашніх" овочів, які ви виростили самі! Для отримання зрілих і смачних томатів, в першу чергу, варто задуматися про правильно зробленої парнику. Помідори є теплолюбивой культурою. Оптимальна температура для їх росту і розвитку коливається між двадцятьма і двадцятьма п'ятьма градусами.

Тому, якщо ви хочете насолоджуватися смаком свіжих томатів навіть холодною зимою, в першу чергу слід задуматися про те, як правильно зробити парник. Парник повинен добре висвітлюватися, так як в зимові місяці світловий день дуже короткий, а недолік світла може несприятливо відбитися на зростанні і дозріванні плодів. Якщо Ви правильно підберете добрива, то зможете уникнути всіляких хвороб томатів. Не слід кидатися між мінеральними і органічними добривами. Потрібно використовувати і ті, і інші.

Головне, щоб вони містили важливі елементи для вирощування томатів: калій, азот і фосфор. Правильно підібрані добрива дозволять уникнути всіляких хвороб даної культури, до яких відносяться: скручування рослин, відмирання пагонів, жовто-коричневі плями на листі тощо. Добре, якщо парник в складі своєї грунту буде мати додаткові елементи: магній, бор, мідь, марганець і сірку, так як вони благотворно впливають на гарне зростання помідорів при несприятливих умовах зовнішнього середовища.

Висаджуємо розсаду в парник!

Висаджувати розсаду відбувається після того, як вік розсади досягає 50 днів. Висаджувати розсаду томатів »в парник краще тоді, коли вона досягне віку 50 днів. Відстань між рослинами повинна бути приблизно 60 см.

Якщо ж відстань між розсадою буде менше, то в процесі росту кущ помідорів буде обмежений в додатковому просторі для розгалуження. За 5-6 днів до посадки розсади в парник її потрібно обприскати борним розчином (1 г борної кислоти на 1 л води). Даний нюанс дозволить зберегти квіткові бутони ще на першій зав'язі.

Отже, в найближчому майбутньому врожайність виявиться на висоті. У грунт теплиці можна посіяти відразу і насіння, але вони попередньо повинні пройти підготовку. Насіння перед посівом спочатку калібрують, потім протруюють півгодини в 1% розчині перманганату калію.

Висаджувати їх слід в грунт парника по 4 г на 1 кв. м. До появи сходів важливо зробити так, щоб температура вдень підтримувалася на рівні 20-25 градусів, а вночі - 16-18 градусів. Таким чином, при висадці розсади томатів важливо заздалегідь все зробити правильно. Ця передбачливість необхідна для того, щоб кущ томатів добре гілок і ніщо не перешкоджало його своєчасному дозріванню.

Повернутися до змісту

Підв'язка томатів підвищить врожайність!

При вирощуванні овочів в захищеному грунті зазвичай використовують пристосування, які полегшують догляд за рослинами, при цьому дозволяючи отримувати високу врожайність. Так як же підв'язувати помідори в теплиці? Правильна підв'язка - один з ключових моментів догляду.

Для підв'язки томатів важливо використовувати міцний шнур, добротну стрічку, шпагат або інші матеріали, здатні витримати велике навантаження. Важливим моментом є товщина самої мотузки, так як тонкі матеріали можуть легко поранити стебло або перерізати його. Підв'язка дозволяє рослинам уникнути атаки шкідників, а також витримати вагу своєї ваги, досягнувши певної висоти. Підв'язка томатів виробляється за допомогою лінійних шпалері.

 • Підв'язувати помідори в парнику можна за допомогою лінійних шпалер. Труби або прути заввишки 2 ма ставлять по краях ряду з рослинами. Між трубами натягують міцну мотузку або дріт, а до неї прив'язують мотузку. Для кожного куща томатів - своя мотузка, навколо неї він буде обвиватися в міру того, як зростатиме і дозрівати. Нижній кінець мотузки вільним вузлом акуратно прив'язують до стебла рослини. У міру розростання кущів, потрібно буде стежити, щоб стебло рівномірно обвивався навколо мотузки. Також підв'язувати помідори можна, використовуючи рамні шпалери. Кілька рядів дроту або мотузки натягують між кілками на відстані 35-40 см одна від одної. До мотузці кріпляться стебла. Суть самого простого способу підв'язки томатів полягає у виготовленні опорних кілків. В їх ролі можуть виступати звичайні металеві прути або дерев'яні палиці. Відстань між кілками має відповідати відстані між саджанцями, але самі прути потрібно увіткнути в землю приблизно в 5-10 см від пагонів. Глибина посадки кола в землю - 20-30 см. Висота самої палиці буде залежати від високоросла сортів томатів, які потрібно буде підв'язувати.
 • Можна в рази збільшити урожай помідорів, якщо навчитися правильно їх підв'язувати, а зробити це не так вже й складно.

  Повернутися до змісту

  Провітрювання

  Важливо, щоб коріння і пагони рослини не згоріли, тому парник, де буде відбуватися зростання і підв'язка томатів, повинен бути обладнаний кватирками або спеціальними отворами. Своєчасне провітрювання дозволить уникнути багатьох проблем при вирощуванні даної культури (наприклад, водянистості плодів).

  Запилення квіток помідорів

  Квітка томатів слід запилювати штучним способом. Сам по собі парник - це свого роду закрита екосистема, яка передбачає наявність в собі бджіл. Саме тому тепличні томати слід запилювати штучним способом.

  Робиться це звичайно днем: проходимо між рядами рослин і акуратно струшуємо квіткові кисті. Після цього бажано пирснути водою по самим квіткам (можна використовувати пульверизатор) і полити грунт. Слід зазначити, що температура води для поливу не повинна бути нижче 20 градусів, так як холодна вода викликає гальмування в розвитку рослин. Через деякий час (приблизно через 1,5-2 години) слід знизити вологість повітря, провітривши теплицю. Таким чином, ви не допустите перезволоження грунту, а плоди будуть смачними і солодкими.

  Профілактика фітофторозу

  Фітофтороз - найпоширеніше захворювання серед тепличних томатів, тому один раз в два тижні слід проводити його профілактику. Звичайно, існують вже готові спеціальні препарати для обробки томатів від фітофторозу (Орда, циркон, нітралін і т. Д.), Але цілком можна обійтися і підручними методами. Ось деякі з них:

 • Змішуємо 250 г солі і 10 л води, додаємо 10 крапель йоду. Отримати розчин виробляємо обприскування листя. Беремо 1 л знежиреного молока, перемішуємо з 10 л води і додаємо 10 крапель йода.50 г кальцинованої соди розчиняємо в 10 л води, додаємо 40 г подрібненого господарського мила. Обприскуємо листя.
 • Таким чином, вирощування помідорів взимку не складе особливих труднощів, якщо заздалегідь підійти до цього завдання з усією відповідальністю і теплотою.

  Як підв'язувати огірки і помідори в теплиці

  Підв'язування рослин до шпалери: а - підв'язування шпагату до рослини; б - підв'язування шпагату до шпалери

  При вирощуванні овочів у спорудах закритого ґрунту необхідно використовувати різні пристрої і пристосування, що полегшують догляд за рослинами і дозволяють отримувати високі врожаї з одиниці площі споруди. Основними овочевими культурами, що вирощуються в теплиці, є огірки та помідори. Ці рослини в теплиці, як правило, підв'язують. Існує кілька основних способів підв'язування рослин.

  1-й спосіб підв'язування огірків і помідорів

  При вирощуванні на шпалері уздовж кожного ряду з рослинами вгорі теплиці натягують міцну сталеву дріт (трос) або ізольований мідний дріт - роблять шпалери. Кінці дроту найкраще прив'язувати до сталевих П-образним шпильок, вбитих в дерев'яні елементи каркаса. Шпильки представляють собою зігнуті у вигляді скоб і загострені з двох кінців відрізки сталевого дроту або цвяхи з попередньо відкушеною або відрубаною зубилом капелюшком. Для підв'язування рослин необхідно використовувати міцний шпагат, стрічку, шнур і інші матеріали, здатні витримувати значне навантаження протягом всього сезону.

  Ці матеріали повинні бути достатньо широкими, так як тонкі матеріали можуть перерізати стебло рослин. Хорошим матеріалом для підв'язування рослин є стара використана стрічка від котушкового магнітофона.

  Вона не намокає, не гниє, міцна, витримує великі механічні навантаження, легко миється і знезаражується. Шпагат прив'язують до нижньої частини рослин під нижнім листом вільної петлею, щоб не заважати стеблу рости і потовщуватись, а потім обвивають шпагатом рослина навколо стебла. Недостатній розмір петлі в нижній частині рослини може привести до його перетяжки при потовщенні стебла, утруднює надходження поживних речовин до коріння і води до листя і плодів, що викликає в кінцевому підсумку загибель рослини. У міру зростання і потовщення рослини тісний вузол потрібно послабити. Верхній кінець шпагату (він повинен мати припуск 15-20 см) перекидають через дріт і зав'язують ковзної петлею вісімкою, бантиком або вузлом «галстук» .При підв'язування рослин не можна сильно натягувати шпагат, так як при коливанні шпалерної дроту це може привести до виривання рослин з грунту. У міру зростання рослин, приблизно один-два рази на тиждень, їх стебло (верхівку) обвивають (обмотують) навколо шпагату за годинниковою стрілкою в середньому на один оборот на одне міжвузля.

  2-й спосіб підв'язування помідорів

  При вирощуванні помідорів застосовують ще один спосіб їх підв'язки. Для цього, як і в першому випадку, над кожним рядом помідорів натягують міцний трос, а також готують дротові гачки з товстого сталевого дроту і нарізають гумові кільця від старої велосипедної камери. До тросу над кожною рослиною прив'язують відрізки міцного синтетичного шпагату, рибальської волосіні або алюмінієвої (мідної) дроту з заздалегідь зробленими через кожні 20-25 см петлями.

  У ці петлі вставляють дротові гачки, гумове кільце підводять під стебло рослини або гроно помідорів, перегинають кільце навпіл і зачіпають за гачок. У міру зростання рослини роблять його додаткове кріплення до наступної петлі шпагату. Для кріплення стебла до петлі шпагату замість дротяного гачка і гумки може бути використаний короткий відрізок шпагату.

  В цьому випадку стебло помідора прив'язують до петлі шпагату, як до дерев'яних кілків, за допомогою коротких відрізків шпагату. При використанні цього способу нижній кінець шпагату з петлями може бути прив'язаний до невеликого кілочка, вбитого в грунт поруч зі стеблом рослини. При використанні замість шпагату з петлями алюмінієвої або мідного дроту з петлями сталеві гачки не потрібні. В цьому випадку стебло рослини може бути прикріплений гумовим кільцем безпосередньо до петлі, зробленої на дроті.

  Підв'язка помідорів до кілків

  При вирощуванні помідорів можна підв'язувати їх до кілків. Кілки представляють собою рейки довжиною 1,2-1,5 м перетином 20x20 або 20x25 мм, загострені знизу. Для збільшення терміну служби рейки рекомендується покрити оліфою і пофарбувати олійною фарбою.

  До кілків стебла помідорів підв'язують вісімкою, міцним водостійким шпагатом або іншими матеріалами, як описано вище. Високорослі і середньорослі сорти помідорів підв'язують в двох-трьох місцях по мірі росту рослини. При підв'язування до кілків рослини гірше продуваються і затеняются кілками, однак через зручності і простоти підв'язування до кілків застосовується багатьма городниками. Може бути використаний також комбінований спосіб підв'язки, при якому нижню частину стебла прив'язують до кілка, а верхню - кріплять за допомогою шпагату до товстої дроті (шпалері).

  Підв'язка огірків до дерев'яної драбині

  При вирощуванні огірків на шпалері з дроту замість шпагату для підв'язування рослин застосовують також дерев'яні драбинки. Для виготовлення драбинок застосовують дерев'яні рейки перетином 15х15 або 20х15 мм.

  Довжина рейок повинна бути на 10-15 см більше відстані від дроту до поверхні грядки. По всій довжині рейок через кожні 10- 15 см свердлять отвори діаметром 2-3 мм, щоб в них з невеликим зусиллям входили звичайні сірники.

  У отримані отвори вставляють обгорілі або з віддаленої сірої сірники. Для збільшення терміну служби драбинки доцільно пофарбувати олійною фарбою. Таких драбинок потрібно по одній-дві на кожну рослину. Для використання драбинок необхідні розрізні кільця діаметром близько 30 мм.

  Кільця роблять з м'якої, наприклад алюмінієвої, дроту діаметром 2-3 мм. Таких кілець необхідно по 5-7 штук на кожну рослину. Виготовлені драбинки і кільця використовують наступним чином.

  Перед висадкою розсади уздовж кожного ряду рослин, як зазвичай, натягують товсту проводку - роблять шпалери. Коли на огірках утворюється четвертий-п'ятий лист і вони почнуть хилитися до землі, драбинки встановлюють біля кожного рослини. Для цього одне кільце прив'язують над рослиною до шпалери шпагатом або тонкої м'яким дротом і в нього вставляють верхній кінець рейки драбинки.

  Нижній кінець драбинки просто ставлять на грунт поруч з рослиною і до її нижнім східцях за допомогою кілець прикріплюють рослина. Для цього кінці кільця розводять. Всередину кільця вводять рейку драбинки і огіркову батіг, розведені кінці кільця з'єднують і кільце опускають на найближчу нижчерозташованими сходинку (сірник) драбинки.

  Надалі в міру росту рослини батоги самі закріплюються своїми вусами на сходинках драбинки або кріпляться до неї овочівником за допомогою кілець аналогічно описаному. Для виготовлення драбинок і кілець потрібно досить багато часу і зусиль, однак виготовлені один раз вони служать багато років і при їх експлуатації час, необхідне для догляду за рослинами, сильно скорочується. Крім того, при кріпленні батогів огірків кільцями до драбинках рослини не ушкоджуються і кільця не заважають їх росту і розвитку. Урожай огірків при використанні драбинок підвищується.

  Поділіться посиланням з друзями у соціальній мережі: Якщо ви, будь ласка, повідомте нам: виділіть її та натисніть:!

  Якщо у вас на балконі зеленіє розсада помідорів, то незабаром її треба буде висадити в теплицю. З одного боку, погода ще нестійка, можливі заморозки.

  З іншого - на теплому підвіконні або на балконі розсада переростає, витягується, висаджувати таку без втрат буває важко. Так що вирішуйте - і дотримуйтесь порад Октябрини Ганічкіних.

  Як підготувати теплицю для розсади помідорів

  Вирощену розсаду висаджують в теплицю 1-15 травня. У цей період ще прохолодно, особливо вночі, тому рекомендується після посадки всередині поставити дуги і накинути щільний нетканий покривний матеріал. Щоб уникнути хвороб садити помідори в одну теплицю кілька років поспіль не рекомендується.

  Зазвичай їх чергують з огірками, тобто один сезон вирощують огірки, другий - помідори. Але останнім часом огірки і помідори стали хворіти однієї і тієї ж хворобою - антракнозом (кореневі гнилі).

  Тому якщо томати все ж планується висаджувати після огірків, то попередньо треба замінити в теплиці весь грунтовий грунт або хоча б його верхній шар на 10-12 см. Після цього грунт необхідно обприскати гарячим (100 ° С) розчином мідного купоросу (1 ст. Ложка на 10 л води) .В одній теплиці помідори і огірки вирощувати не рекомендується, так як помідори вимагають частого провітрювання, більш низькій вологості і температури повітря, ніж огірки.

  Якщо ж теплиця одна, то посередині її перегороджують плівкою і вирощують на одному боці огірки, а на іншій - помідори. Перед висадкою розсади грядку поливають розчином стимулятора росту коренів «Корнер» (2-3 ст. Ложки на 10 л води) температурою 30-40 ° С з розрахунку 1,0 1,5 л в лунку або стимулятором росту «Енергія» (2 капсули на 10 л води). Можна приготувати розчин з двох стимуляторів росту: на 10 л води розвести 2 капсули «Енергія» і 2 ст. ложки «Корнер», витрачаючи по 1 л в кожну лунку і 2-3 л на 1 м2 поверхні грядки.

  Цей розчин буде найефективнішим для подальшого зростання і розвитку розсади. У лунку наливають по 1 л розчину і обов'язково поливають всю грядку з розрахунку 2 3 л на 1 м2.

  Висаджуємо помідори в теплицю

  Гібриди і сорти високорослих томатів висаджують посередині грядки в один ряд або в шаховому порядку через 50-60 см одна від одної. Якщо відстань між рослинами 80-90 см замість 50-60 см, то при такій рідкісної посадці урожай знижується майже наполовину.

  Крім того, вільний рослина на грядці сильно гілкується, дає багато пасинків, утворює багато квіткових кистей, в зв'язку з чим затягується дозрівання плодів. Після посадки рослини томатів підв'язують шпагатом до дроту, натягнутої на висоті приблизно 2 м уздовж зазначених для посадки розсади рядів. Її встановлюють до висадки розсади, щоб не травмувати рослини.

  До верхньої дроті шпагат прив'язують ковзної петлею з невеликим запасом (це дозволяє при необхідності приспускати томати) .До рослині шпагат прив'язують під 1-2-м листом вільної петлею, без вузлів (потрібно пам'ятати, що потім стебло буде рости і потовщуватись). Потім рослину обережно обмотують навколо шпагату, намагаючись не придавити листя і суцвіття. Надалі підкручують (в одну і ту ж сторону!) Приблизно раз в тиждень. При цьому стежать, щоб шпагат унеможливити натяг занадто сильно.

  Формування томата

  Індетермінантні і Напівдетермінантні гібриди вирощують в 1 або 2 стебла. При формуванні в 1 стебло видаляють всі бічні пасинки, залишаючи тільки головний втечу. Якщо в 2 стебла, то в якості другого залишають один найсильніший пасинок.

  Його, як і головний стебло, підв'язують до шпалери, видаляючи всі бічні пагони (при формуванні в 2 стебла томати висаджують рідше, так як в майбутньому з однієї рослини отримують два) .Виращівая детермінантні сорти в низьких плівкових укриттях, їх чаші формують в 2 стебла. Якщо вирощують в високих теплицях, то формують середньорослі (детермінантні) томати в одне стебло, при пасинкуванні весь час залишають верхній сильний пасинок, який і служить надалі втечею продовження.

  Потім з цього пасинка нагорі знову з'являється пасинок, він знову є продовженням для зростання. Його підкручують навколо шпагату. Таким чином, рослина як би наростає вгору за рахунок верхнього пасинка.

  Потрібно уважно стежити за томатами, весь час залишати резервний пасинок на верхівці рослини. До моменту наливу плодів на першій кисті нижнє листя починають жовтіти, їх періодично обривають. Нижні листя повинні бути видалені до суцвіття, на якому починають дозрівати плоди. За 30-40 днів до закінчення вирощування головний стебло прищипують (інакше плоди у верхній частині рослини не встигнуть дозріти) .Боковие пасинки видаляють - при переростання вони затінюють рослини і даремно витрачають його сили. Видаляти пасинки краще вранці, коли вони легко обламуються. Стовпчики від пасинків залишають висотою 2-3 см.

  Запилення, полив і підгодівля

  Запилюють квітки днем ​​в теплу сонячну погоду, злегка струшуючи квіткові кисті. Щоб пилок осіла на рильце маточки, необхідно відразу після струшування провести обприскування водою дрібним розпилом по квіткам.

  Через дві години після поливу вологість повітря знижують, відкриваючи кватирку і двері. Провітрювання обов'язково, особливо у фазі цвітіння томатів.

  Перезволоження грунту знижує вміст сухих речовин і цукру в плодах томата, вони стають кислими і водянистими. До цвітіння рослини поливають через 5-6 днів з розрахунку 8-10 л на 1 м2, під час цвітіння до плодоутворення - 12-15 л на 1 м2, зволожуючи грунт на глибину 18-22 см. Температура води повинна бути 20-22 ° С.

  У плівкових теплицях полив слід проводити в ранкові години і тільки теплою водою (не нижче 20 ° С). Роблять це обережно, намагаючись не змочувати листя. Потім теплицю обов'язково провітрюють.

  При поливі у вечірній час створюється надмірна вологість, що сприяє утворенню конденсату і осадження крапель води вночі на рослини, що особливо небезпечно для них при низьких нічних температурах, так як сприяє розвитку фітофторозу. У період вегетації необхідно зробити 4-5 кореневих підгодівель. Першу підгодівлю проводять через 20 днів після посадки розсади на постійне місце: в 10 л води розводять 2 ст. ложки органічних добрив «Агріколи Вегето" і 1 ст. ложку нітрофоски по 1 л на рослину.

  Як підв'язувати помідори (томати) в теплиці?

  Другу підгодівлю проводять через 10- 12 днів після першої: в 10 л води розводять 2 ст. ложки органічного добрива «Еффектон-О», 1 ст. ложку гранульованого добрива «Агрікола для томата, перцю і баклажана», все ретельно розмішують, витрата робочого розчину - 5 л на 1 м2. Третю підгодівлю проводять через 15 днів після другої: в 10 л води розводять 1 ст. ложку мінерального добрива суперфосфат і 2 ст. ложки рідкого добрива «Агрікола Форвард».

  Четверту підгодівлю роблять через 12 днів після третьої: в 10 л води розводять по 1 ст. ложці суперфосфату, сульфату калію або 50 г гранульованого добрива «Агрікола для томата, перцю і баклажана», все розмішують, витрата розчину - 3-4 л на 1 м2. П'яту підгодівлю (заключну) роблять через 2 тижні після четвертої: у 10 л води розводять 2 ст. ложки органічного добрива «Еффектон-О», витрата розчину - 5-6 л на 1 м2.