Як підв'язати помідори в теплиці фото :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Як підв'язати помідори в теплиці фото

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як підв'язати помідори в теплиці фото

Незручна підв'язка томатів.

Спочатку робив як все: прив'язував на верхню шпалеру мотузочку, обвивали стебло і зав'язував вузол внизу. Довго і незручно. Заважають і поруч зростаючі кущі, та й якщо в теплиці 400-500 коренів, на цей процес йде багато часу.

Бувало навіть обламував у сусідніх рослин листя. Попутно доводиться ще й пасинкувати, так що ця робота затягується на довгий період.

Швидка підв'язка томатів.

Доручи будь-яку справу ледачому і він зробить найпростіший варіант! Напевно я з цього числа, завжди намагаюся знайти не менше трьох способів вирішення проблеми. Зараз, вже протягом трьох років я використовую цей швидкий спосіб підв'язки томатів.

На підв'язування 10-ти метрової грядки (томати ростуть в два ряди в шаховому порядку) я витрачаю 6-10 хвилин, причому вирощую кожен кущ в два стебла. Я не претендую на ноу-хао - напевно багато підв'язують томати подібним чином, я пишу це для тих, хто все ще мучиться з підв'язкою.

З чого починаю підв'язку томатів?

1. Висаджують томати в шаховому порядку, на грядці шириною 90 см. В два ряди. Укладають дві лінії крапельниці і зверху по землі розстеляю плівку. Ширина плівки теж в межах 90 см.

Смужку плівки розгортають в середині грядки і потім навпаки стебла кожної рослини роблю поперечний розріз ножицями. Плівка рівно закриває всю землю. Потім, натягую поруч з рослиною мотузку (шпагат) уздовж грядки - виходить дві нижніх шпалери, ближче до країв грядки.

Такі ж дві шпалери натягую вгорі теплиці.

Натисни і забронюй замовлення на насіння!

Невелика фішка: плівка на землі не тільки гріє землю (повинна бути прозора, а не чорна), але і не дає волозі випаровуватися. При випаровуванні вологи витрачається ТЕПЛО, а це веде до загального зниження тепла в теплиці. 2.

Остання фаза підв'язки томатів: беру моток шпагату, закріп один край на верхній шпалері і пропускаю по черзі через верхню і нижню шпалери. У кожної рослини знизу виходить V-образна мотузка, яка кріпиться за нижню шпалеру.

Процес перекидання шпагату зверху і знизу дуже швидкий. 3. Залишається закріпити в декількох місцях (3-4 на десять метрів) нижнею шпалеру до землі. Я роблю це загнутими електродами. Відбувається загальна натяжка «стіни».

Поки рослини невеликі обвивають навколо однієї мотузки, а коли з'являється другий стебло, підключаю і другу мотузку. Спочатку теплиця схожа на павутину: рослини маленькі, зате весь простір затягнуте мотузками. Але це робиться один раз і на весь сезон (десь у мене в альбомах є фото теплиці ранньою весною) .Тепер ви знаєте, яка підв'язка томатів може бути в теплиці.

Взагалі томат - одна з найбільш врожайних культур в закритому грунті. Нехай навіть це просте плівкове укриття. Врожаї можна одержувати величезні, якщо забезпечити йому правильний догляд. У наступних статтях поговоримо Про ХАРЧУВАННЯ, Про різка листів (а чи треба?), ЯК ВИРОСТИТИ СИЛЬНУ розсади, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ, ЯКЩО ВИСАДЖУВАТИ З КВІТУЧОЮ ПЕНЗЛЕМ?

А поки подивіться, яка підв'язка томатів буває на відкритому грунті : Звертаю вашу увагу, що потрібну статтю ви можете знайти, перейшовши на карту сайту або головну сторінку. Друзі, чекаю ваших коментарів і буду радий, якщо натиснете на кнопки соціальних мереж. PS Не забувайте заглянути в каталог насіння, у мене великий вибір насіння сімейства пасльонових і гарбузових.

Натисни і отримай книгу безкоштовно!

Поділитися в соц. мережах

Більшість садівників прекрасно знають, що помідори необхідно підв'язувати, але більшість не знають, як це зробити правильно. Схема підв'язки високорослих помідорів. Як підв'язувати помідори в теплиці? Існують різні способи.

Варто знати, що на стеблі помідорів є маленькі виступи, що забезпечують томатам нормальне харчування. Якщо не підв'язувати помідори, їх стебла будуть стелитися по землі і отримувати більшу кількість поживних речовин. Так рослина почне приносити більше плодів.

Але дана методика підходить для більш жарких кліматичних умов, а в середній смузі і в тепличних умовах дану культуру рекомендується підв'язати.

Підв'язка томатів у теплиці: спосіб №1

Виростаючи до певної висоти, як правило, стебла помідорів ламаються під власною вагою. Під час дощів через зіткнення з грунтом рослина може згнити. Щоб цього не сталося, потрібно знати, як підв'язувати помідори. Підв'язка рослин томата на рухомий шпалері. Найпоширенішим методом є підв'язування томатів на кілочок.

Біля кожного куща вбивається невелика рейка, і до неї прив'язується за допомогою мотузки стебло рослини. Досвідчені садівники як зав'язок рекомендують використовувати клапті від старих чоловічих сорочок, так як в їх тканини міститься синтетика, яка не дасть мотузці згнити.

Матеріал перед підв'язкою потрібно обов'язково прокип'ятити, щоб убити всіх можливих паразитів і мікробів. Кущ з томатами підв'язується недалеко від верхівки. Мотузка обгортається навколо кілочка і стебла 2 3 рази, зав'язується вузол.

Саме так відбувається підв'язка томатів. Потрібно постаратися не перетягнути рослина мотузкою, в іншому випадку воно просто загине. У міру зростання куща мотузку потрібно переміщати вгору або робити ще одну підв'язку.

Повернутися до змісту

Підв'язка томатів у теплиці: спосіб №2

Існує ще один дієвий спосіб, як підв'язувати помідори в теплиці. Потрібно вкопати по кінцях грядок 2 бруска діаметром від 5 см. Уздовж посадки грядки між брусками натягується дріт.

Над кожним кущем томатів прив'яжіть до дроту один кінець мотузки, а на другий кінець потрібно закріпити стебло куща. Даний спосіб досить зручний, так як у міру зростання не потрібно буде знову робити підв'язку стебла. Кущі самі будуть обвиватися навколо прив'язаною вертикально мотузки.

Повернутися до змісту

Підв'язка томатів у теплиці: спосіб №3

Третій спосіб полягає в наступному: з кожного боку від кожного ряду в землю потрібно вбити по 2 кілочка, натягнути між ними дріт. В даному випадку помідори в теплиці спираються на дріт і ростуть вгору.

Повернутися до змісту

Оформлення помідорів в теплиці

Як пасинкувати помідори, повинен знати кожен садівник. Під час зростання у помідорів утворюється велика кількість бічних пагонів (пасинків). Якщо дані пагони не видаляти, вони розростуться, що перетворює рослина в багатостебловий кущ.

Через це рослина направить всі свої сили не на плоди, а на зелень. Рослини пасинкують, щоб вони змогли випустити 7 плодових кистей. Формування розсади потрібно проводити для прискорення дозрівання томатів і збільшення їх розміру.

Пагони-пасинки потрібно видаляти раз в 10 днів, не допускаючи їх відростання більше 5 см. Видаляти пагони дуже легко: їх потрібно тягнути вниз, поки вони самі не зламаються. У теплиці помідори найкраще формувати з ранку. Без пасинкування не можна отримати хороший урожай.

Середньорослі томати досягають у висоту до 1,3 м. На головному стеблі утворюється по 6 суцвіть, його зростання зупиняється. Зазвичай такі томати вирощуються не більше ніж в 2 стебла. Для цього залишається пасинок, який сам розвивається з пазухи листа.

Надалі на ньому утворюється плід. В результаті правильної підв'язки і правильного пасинкування помідорів урожай з кожного куща може зрости на 3 кг. Існують правила пасинкування, яких варто дотримуватися:

 • Формування рослин можна починати тільки тоді, коли вони зміцніли і інтенсивно ростуть. Пасинки можна легко видалити, коли довжина їх досягає 5 см. Видалення пасинків проводиться руками, при цьому залишається невеликий пеньок. Формування куща робиться вранці. Пасинки необхідно прибирати все літо, незалежно від того, парник це або відкритий грунт.
 • Для прискорення дозрівання, поліпшення повітрообміну і зменшення випаровування, потрібно видаляти нижню листя. Одночасно можна прибирати не більше 3-х листів, інакше це призведе до деформації томатів. Рослинам потрібно допомагати запилюватися, трохи їх струшуючи.

  Проводити дану процедуру потрібно з 9 до 11 год ранку. Після струшування грунт і доріжки в парнику необхідно зволожити. Як виростити помідори взимку? Ця тема стає все більш актуальною в наші дні.

  Адже так приємно відчувати смак літа, коли на вулиці заметіль і завірюха! Незважаючи на те що багато сортів томатів імпортуються з жарких країн, ніщо не замінить смак "домашніх" овочів, які ви виростили самі! Для отримання зрілих і смачних томатів, в першу чергу, варто задуматися про правильно зробленої парнику. Помідори є теплолюбивой культурою.

  Оптимальна температура для їх росту і розвитку коливається між двадцятьма і двадцятьма п'ятьма градусами. Тому, якщо ви хочете насолоджуватися смаком свіжих томатів навіть холодною зимою, в першу чергу слід задуматися про те, як правильно зробити парник. Парник повинен добре висвітлюватися, так як в зимові місяці світловий день дуже короткий, а недолік світла може несприятливо відбитися на зростанні і дозріванні плодів. Якщо Ви правильно підберете добрива, то зможете уникнути всіляких хвороб томатів. Не слід кидатися між мінеральними і органічними добривами.

  Потрібно використовувати і ті, і інші. Головне, щоб вони містили важливі елементи для вирощування томатів: калій, азот і фосфор.

  Правильно підібрані добрива дозволять уникнути всіляких хвороб даної культури, до яких відносяться: скручування рослин, відмирання пагонів, жовто-коричневі плями на листі тощо. Добре, якщо парник в складі своєї грунту буде мати додаткові елементи: магній, бор, мідь, марганець і сірку, так як вони благотворно впливають на гарне зростання помідорів при несприятливих умовах зовнішнього середовища.

  Висаджуємо розсаду в парник!

  Висаджувати розсаду відбувається після того, як вік розсади досягає 50 днів. Висаджувати розсаду томатів »в парник краще тоді, коли вона досягне віку 50 днів. Відстань між рослинами повинна бути приблизно 60 см.

  Якщо ж відстань між розсадою буде менше, то в процесі росту кущ помідорів буде обмежений в додатковому просторі для розгалуження. За 5-6 днів до посадки розсади в парник її потрібно обприскати борним розчином (1 г борної кислоти на 1 л води). Даний нюанс дозволить зберегти квіткові бутони ще на першій зав'язі.

  Отже, в найближчому майбутньому врожайність виявиться на висоті. У грунт теплиці можна посіяти відразу і насіння, але вони попередньо повинні пройти підготовку. Насіння перед посівом спочатку калібрують, потім протруюють півгодини в 1% розчині перманганату калію.

  Висаджувати їх слід в грунт парника по 4 г на 1 кв. м. До появи сходів важливо зробити так, щоб температура вдень підтримувалася на рівні 20-25 градусів, а вночі - 16-18 градусів. Таким чином, при висадці розсади томатів важливо заздалегідь все зробити правильно. Ця передбачливість необхідна для того, щоб кущ томатів добре гілок і ніщо не перешкоджало його своєчасному дозріванню.

  Повернутися до змісту

  Підв'язка томатів підвищить врожайність!

  При вирощуванні овочів в захищеному грунті зазвичай використовують пристосування, які полегшують догляд за рослинами, при цьому дозволяючи отримувати високу врожайність. Так як же підв'язувати помідори в теплиці? Правильна підв'язка - один з ключових моментів догляду.

  Для підв'язки томатів важливо використовувати міцний шнур, добротну стрічку, шпагат або інші матеріали, здатні витримати велике навантаження. Важливим моментом є товщина самої мотузки, так як тонкі матеріали можуть легко поранити стебло або перерізати його. Підв'язка дозволяє рослинам уникнути атаки шкідників, а також витримати вагу своєї ваги, досягнувши певної висоти. Підв'язка томатів виробляється за допомогою лінійних шпалері.

 • Підв'язувати помідори в парнику можна за допомогою лінійних шпалер. Труби або прути заввишки 2 ма ставлять по краях ряду з рослинами. Між трубами натягують міцну мотузку або дріт, а до неї прив'язують мотузку. Для кожного куща томатів - своя мотузка, навколо неї він буде обвиватися в міру того, як зростатиме і дозрівати. Нижній кінець мотузки вільним вузлом акуратно прив'язують до стебла рослини. У міру розростання кущів, потрібно буде стежити, щоб стебло рівномірно обвивався навколо мотузки. Також підв'язувати помідори можна, використовуючи рамні шпалери. Кілька рядів дроту або мотузки натягують між кілками на відстані 35-40 см одна від одної. До мотузці кріпляться стебла. Суть самого простого способу підв'язки томатів полягає у виготовленні опорних кілків. В їх ролі можуть виступати звичайні металеві прути або дерев'яні палиці. Відстань між кілками має відповідати відстані між саджанцями, але самі прути потрібно увіткнути в землю приблизно в 5-10 см від пагонів. Глибина посадки кола в землю - 20-30 см. Висота самої палиці буде залежати від високоросла сортів томатів, які потрібно буде підв'язувати.
 • Можна в рази збільшити урожай помідорів, якщо навчитися правильно їх підв'язувати, а зробити це не так вже й складно.

  Повернутися до змісту

  Провітрювання

  Важливо, щоб коріння і пагони рослини не згоріли, тому парник, де буде відбуватися зростання і підв'язка томатів, повинен бути обладнаний кватирками або спеціальними отворами. Своєчасне провітрювання дозволить уникнути багатьох проблем при вирощуванні даної культури (наприклад, водянистості плодів).

  Запилення квіток помідорів

  Квітка томатів слід запилювати штучним способом. Сам по собі парник - це свого роду закрита екосистема, яка передбачає наявність в собі бджіл. Саме тому тепличні томати слід запилювати штучним способом.

  Робиться це звичайно днем: проходимо між рядами рослин і акуратно струшуємо квіткові кисті. Після цього бажано пирснути водою по самим квіткам (можна використовувати пульверизатор) і полити грунт. Слід зазначити, що температура води для поливу не повинна бути нижче 20 градусів, так як холодна вода викликає гальмування в розвитку рослин. Через деякий час (приблизно через 1,5-2 години) слід знизити вологість повітря, провітривши теплицю. Таким чином, ви не допустите перезволоження грунту, а плоди будуть смачними і солодкими.

  Профілактика фітофторозу

  Фітофтороз - найпоширеніше захворювання серед тепличних томатів, тому один раз в два тижні слід проводити його профілактику. Звичайно, існують вже готові спеціальні препарати для обробки томатів від фітофторозу (Орда, циркон, нітралін і т. Д.), Але цілком можна обійтися і підручними методами. Ось деякі з них:

 • Змішуємо 250 г солі і 10 л води, додаємо 10 крапель йоду. Отримати розчин виробляємо обприскування листя. Беремо 1 л знежиреного молока, перемішуємо з 10 л води і додаємо 10 крапель йода.50 г кальцинованої соди розчиняємо в 10 л води, додаємо 40 г подрібненого господарського мила. Обприскуємо листя.
 • Таким чином, вирощування помідорів взимку не складе особливих труднощів, якщо заздалегідь підійти до цього завдання з усією відповідальністю і теплотою.

  Підв'язка помідор в теплиці: відео

  Як формувати помідори в теплиці?

  Як пасинкувати помідори в теплиці повинен знати кожен городник. Під час зростання у томатів утворюється багато бічних пагонів (пасинків), які ростуть з пазух листя.

  Якщо ці пагони не видаляти, вони сильно розростуться, що призведе до перетворення рослини в багатостебловий кущ з великою кількістю квітів. Через це томат направить свої сили на зелень, а не на плоди. Помідори формують за допомогою пасинкування .

  Рослина пасинкують, щоб вони встигли випустити 7 плодових кистей. Формування розсади необхідно для прискорення дозрівання плодів і збільшення їх розмірів. Вам потрібно буде видаляти пагони-пасинки раз в 10 днів, не допускаючи їх відростання більше 5 см.

  Пагони видалити легко: їх тягнуть вниз, поки вони не зламаються. Найкраще формувати помідори в теплиці з ранку. Без пасинкування Ви не отримаєте гарного врожаю.

  Середньорослі помідори досягають у висоту 0,6 до 1,3 м. На головному стеблі чагарнику утворюється по 6 суцвіть, його зростання зупиняється. Як правила, такі томати вирощуються в 2 стебла. Для цього залишають пасинок, який розвивається з пазухи листа.

  На ньому, в подальшому, утворюється плід. В результаті правильного пасинкування помідор в теплиці Ваш урожай зросте на 3 кг з кожного куща. Існують деякі правила пасинкування, дотримання яких допоможуть Вам виростити хороший урожай:

  • Формування рослини починається тільки тоді, коли кущі зміцніли і інтенсивно ростуть; Пасинки легко видаляються, коли їх довжина досягла 5 см. Видалення проводиться руками, залишаючи невеликий пеньок; Формування куща проводиться вранці; Пасинки потрібно прибирати все літо. Для прискорення дозрівання, зменшення випаровування і поліпшення повітрообміну, потрібно видаляти нижні листочки. Одночасно можна прибирати не більше 3 листя, в іншому випадку, це може призвести до деформації помідорів. Рослині необхідно допомагати запилюватися, трохи струшуючи їх. Проводити подібну процедуру краще з 9 до 11 год ранку. Після струшування обов'язково зволожите грунт і доріжки в теплиці.

  Помідори - смачні плоди, які приносять величезну користь організму. Щоб отримати багатий урожай, потрібно знати, як підв'язувати і пасинкувати помідори. Без цих заходів, томати можуть піти дрібними.

  Правильно формуючи культуру в теплиці і, дотримуючись правил догляду, Ви гарантовано отримаєте відмінний урожай. Читайте також: Підв'язка томатів полегшує догляд і зберігає урожайВ вирощуванні кожної городньої культури є свої тонкощі.

  Просто посіяти насіння в землю і чекати появи плодів недостатньо, доводиться докласти чимало зусиль, щоб отримати хороший результат. А томати - вона з найвимогливіших до догляду культур, що вимагає виконання безлічі заходів, спрямованих не тільки на отримання врожаю, але і на його збереження. Одне з них - підв'язка помідор в теплиці.

  Навіщо помідори потрібно підв'язувати

  Відразу зауважимо: в підв'язці потребують далеко не всі сорти томатів. Скоростиглі і низькорослі помідори цілком можуть обійтися без опори, але в теплицях зазвичай вирощують саме високорослі і рясно плодоносять сорту - це набагато вигідніше, тому що дозволяє збирати з невеликої площі захищеного грунту рясний урожай. Для довідки.

  Не всі городники вважають, що підв'язка помідорів в теплиці необхідна, пояснюючи свою позицію тим, що природа сама знає, як краще, і що ні підв'язати рослину краще вкорінюється і розвивається. Однак, вирощування томатів в парнику в умовах нашого клімату вже само по собі не є для них природним. А штучно створені умови диктують і свої правила догляду.

  Наведемо основні причини, що говорять на користь підв'язки. А кожен дачник вправі сам вирішувати, чи варто це робити. Отже:

  • Для запобігання розростання томатів у них слід видаляти пасинки (див. Пасинкування томатів, а навіщо це потрібно?). На цих відростках теж утворюються зав'язі і плоди, але вони рідко встигають дозрівати, відбираючи у рослини багато сил. Пасинкувати помідори зручніше, коли вони підв'язані, а не лежать на землі. Високорослі рослини не в змозі утримувати вагу плодів і можуть зламатися. Підв'язування помідорів в теплиці необхідно і для збереження плодів. Що лежать на землі, вони піддаються атаці слимаків та інших шкідників. Крім того, уражаються фітофторозом - захворюванням, збудник якого знаходиться в грунті.
  • Як відомо, томати не люблять потрапляння води на листя і зав'язі, поливати їх слід під корінь. Зробити це практично неможливо, коли рослини лежать.

  Як бачите, без підв'язки можна взагалі позбутися врожаю, якою б сильною не була коренева система. Та й самим городникам будемо набагато зручніше і доглядати за рослинами, і згодом знімати з них дозрілі плоди.

  Способи підв'язки помідор

  Немає ніякої різниці між тим, як підв'язати помідори в теплиці з полікарбонату або на відкритому грунті. І матеріали для підв'язки, і сама технологія нічим не відрізняються.

  Чим підв'язувати

  Все що потрібно - це довгі кілки або металеві прути, дріт або міцна мотузка, а також сам «перев'язувальний» матеріал, який буде контактувати безпосередньо з рослинами. Він повинен бути міцним і досить широким.

  Дріт, волосінь, сувора нитка, тонка мотузка - все це не годиться для підв'язки, так як буде врізатися в стебло в міру його зростання, перетягувати його, і ви своїми руками погубите рослина. Л Краще всього використовувати розірвану на смужки тканину шириною 3-4 сантиметри. Це можуть бути старі простирадла або білизну.

  Деяким більше подобаються капронові гольфи і колготки - вони не згнивають за один сезон і можуть застосовуватися багаторазово. Увага! Для використання в наступному сезоні підв'язувальний матеріал потрібно продезінфікувати, обшпаривши окропом або виправши господарським милом, щоб знищити збудників різних захворювань, що вражають томати. Крім того, зараз у продажу можна зустріти різні багаторазові пристосування з пластика як для підв'язки, так і для підтримки окремих кистей з плодами. Ціна їх невелика, можна купити один раз і на багато років забути про цю проблему. Якщо ж ви займаєтеся вирощуванням помідорів на продаж і у вас їх дуже багато, можна обзавестися спеціальним пристосуванням - подвязчіком, який діє на зразок степлера, обвиваючи стебло рослини і опору спеціальною стрічкою. Він дуже популярний у тих, хто вирощує виноград. Пристосування на фото - подвязчік рослин

  Як підв'язувати

  Є різні способи підв'язки помідорів в теплиці. Їх вибір залежить потужності і висоти, властивих вирощуємо сорту томатів. Подивіться відео в статті, прочитайте наведену нижче рекомендації і виберіть той, який підходить вам більше.

  • Найпростіший і доступний - використання індивідуальних кілків для кожної рослини. Це можуть бути і обрізки арматури, і металевий прут, і дерев'яна рейка, і тонка пластикова труба - що є під рукою. Довжина колів повинна на 25-30 см перевищувати висоту рослин - саме на таку глибину їх вбивають у землю в декількох сантиметрах від куща.

  Після цього стовбур рослини вільно обмотується підв'язувальний матеріалів, його кінці схрещуються вісімкою або перекручуються і прив'язуються до опори. Те ж робиться з важкими китицями, щоб вони не відломились під вагою плодів. Зверніть увагу. Цей спосіб придатний для среднерослих сортів, так як великий тяжкості опора може не витримати і повалиться разом з рослиною. Недоліком цього методу є те, що повторювати описану процедуру доведеться кілька разів протягом сезону, переміщаючи мотузку вище або нову. Отже:

  • Більш складний, але і більш надійний спосіб передбачає використання шпалер. Як підв'язують помідори в теплиці до шпалери, видно з наведеної нижче схеми. В землю вздовж грядки на деякій відстані один від одного вбиваються довгі кілки. Між ними горизонтально з кроком 35-40 см натягується дріт або міцна мотузка.

  Стебла і гілки томатів у міру зростання заправляють за дріт то з одного, то з іншого боку за принципом плетінки. Важкі кисті підв'язують до неї або підвішують на гачки.

  Перевага шпалерного способу в тому, що у рослин не обов'язково залишати тільки один центральний стебло, можна дозволити розвиватися кількома пасинків заради збільшення врожаю. Це цілком можливо в опалювальних теплицях, де помідори можуть продовжувати рости і після настання холодної погоди.

  • Ще один вид шпалерної підв'язки - лінійний. У цьому випадку між кілками дріт натягується тільки по верху, а до неї над кожною рослиною прив'язується мотузка. Її нижній кінець кріпиться на стеблі. І все. Вам не доведеться думати, як в теплиці підв'язувати помідори - їх потрібно буде обвивати навколо мотузки в міру розростання.

  Кожен з описаних способів досить популярний і має своїх прихильників.

  Висновок

  Можливо, дана в цій статті інструкція нічого нового не відкрила для досвідчених городників. Але якщо вона виявилася корисною початківцям дачникам і допомогла їм зважитися на самостійне вирощування найулюбленішою в нашій країні овочевої культури, будемо вважати, що написана вона була не дарма.

  Поділитися в соц. мережах