Чи не зав'язуються помідори в теплиці що робити :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Чи не зав'язуються помідори в теплиці що робити

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Чи не зав'язуються помідори в теплиці що робити

  Чому ж наші помідори цвітуть, а плодів не зав'язують? Або ще, як кажуть, від чого на помідорах пустоцвіт? Завязиваемость Томатів в теплу погоду Весна, сонечко пригріває, а квітки відпадають і відпадають.

  Якщо вони отримують неповноцінне харчування і стоять хирляві, то зрозуміло, рослина просто скидає зав'язь, за своєю природою розуміючи, що не впорається з «виношуванням» врожаю. А якщо з харчуванням все в порядку і кущі стоять на диво, то основна причина проста.

Це низька температура ночами і рано вранці під час цвітіння. Адже саме вночі дозріває пилок, а вранці нею запилюється товкач зав'язі. Для помідорів оптимальною температурою зростання є від +20 до + 25 ° С.

Уже при + 15 ° С у помідорів зовсім припиняється цвітіння (квітка начебто є, але він повністю нерозкритий), а при + 10 ° С зупиняється і зростання всього куща. Якщо Ваші помідори щосили цвітуть, а зав'язі немає, значить їм холодно. І винні в цьому погодні умови.

  Боротися з цим практично неможливо, окрім як опалювання теплиці, ну а у відкритому грунті і цей метод неможливий. Тому і говорять в народі, що, мовляв минулий рік був помідорний, а нинішній немає, і нічого з цим не поробиш.

  Можна застосовувати препарати типу «Зав'язь», але тоді помідорні кущі дадуть неповноцінні плоди, що зав'язалися без запилення і практично не містять насіння, так і за смаком і консистенцією вони будуть відрізнятися від тих які повинні б були бути притаманні сорту. Крім того, ці плоди заберуть багато поживних речовин у наступних кистей.

  Спираючись на свій багаторічний досвід, я пропоную не впадати в паніку і не поспішати з поганими прогнозами на врожай, адже по-справжньому все літо ще попереду і тепла погода обов'язково настане. По-перше, (це стосується і відкритого грунту і теплиць) все не зав'язалися квітки потрібно обривати, а якщо в кисті немає не одного зав'язався плода, то зрізати і цілком кисть.

Це допоможе куща націлити весь свій розвиток на якнайшвидше освіту наступних кистей, в яких він постарається збільшити кількість і якість квіток. По-друге (це тільки для теплиць) постаратися дати хоч якийсь обігрів, здатний підтримати температуру в теплиці в нічні години вище + 15 ° С.

Тут вибір величезний. Це і електричні обігрівачі, і пічне опалення і газові котли. ... У кого, на що є можливості і бажання.

  Є й певні хитрощі народні, як то: Полив теплою водою пізно ввечері, в надії, що сира земля більше теплоємність і збереже тепло до ранку. Постановка в теплицю акумуляторів денного тепла у вигляді різних ємностей з водою (від пластикових пляшок, до величезних бочок) які в нічні години віддадуть накопичену за день температуру теплиці.

  Плюс додаткове укриття матами, штучними повсті і. т. д. На практиці ці методи практично не дають ефекту, за винятком тих випадків, коли різниця температур не так велика. Наприклад, коли вночі + 12 ° С, то відсутні 3 ° С цими методами можна зберегти.

В інших випадках - ні. Підіб'ємо підсумок усього сказаного вище: Якщо у Вас немає можливості зігріти Ваші помідори штучними методами, то, як тільки природним чином нічні температури піднімуться вище позначки в + 15 ° С, помідори почнуть зав'язуватися і зав'язуватися самі.

  І головне до цієї доброї порі зберегти міць кущів, а вже вони то в свою чергу забезпечать зав'язуються помідори таким харчуванням, що Ви не тільки не втратите в урожаї від поздневесенних і раннелетніх холодних ночей, а навіть отримаєте більш високий і якісний урожай, нехай і трохи запізнілий. Для утворення зав'язей томатам потрібні певні условіяВиходци з південних країн, помідори дуже вимогливі до умов вирощування. Недарма на одному і тому ж ділянці в різні роки врожайність одного і того ж сорту може значно відрізнятися в залежності від погодних умов.

Нівелювати їх можна, вирощуючи рослини в теплицях і парниках, але і в цьому випадку буває так, що обпадають квітки у помідор або з них просто не зав'язуються плоди. Чому це відбувається і чи можна вплинути на ситуацію, розповімо в цій статті.

Чого не вистачає томатів

Причин, за якими помідори в теплиці НЕ зав'язуються, може бути дуже багато. Частина з них пов'язана саме з перебуванням в захищених умовах, тобто з деякою ізоляцією від зовнішнього світу, але є і об'єктивні причини, які не залежать від місця перебування і дій садівника.

Температура

Томати дуже люблять тепло. При низькій температурі повітря і грунту вони не будуть не тільки плодоносити, але і рости, а то і зовсім загинуть. Однак і сильна спека згубно позначається на зростанні та освіті плодів.

Ідеальна температура для запилення квіток - 20-25 градусів. Отже:

 • При зниженні температури повітря нижче 15 градусів пилок просто не дозріває. Це ж відбувається і в тому випадку, якщо помідори поливають холодною водою (див. Як поливати помідори в теплиці і підтримувати нормальну вологість повітря). Якщо прохолодна погода тримається довго, зав'язей на вже з'явилися квітках не буде.

Чи не обпиляться квітки сохнуть і осипаються

 • Ще гірше - сильна спека. Навіть нетривале підвищення температури до 35 градусів і більше призводить до того, що пилок стає стерильною.

Вологість

Якщо температуру легко можна виміряти і деяким чином регулювати своїми руками, то з вологістю все складніше. Причому значення мають вологість і грунту, і повітря. Отже:

 • Томати вважаються вологолюбної культурою, але досить легко переносять посуху. Однак все залежить від стадії вегетації. При нестачі поливу в період зростання розсади і цвітіння квіти будуть обсипатися, не встигнувши утворити зав'язь.

Зверніть увагу. Ознакою нестачі вологи є скручуються листя і пониклі верхівки рослин. А також розтріскування грунту під помідорами. Скручуються листя - ознака нестачі вологи

 • Підвищена вологість повітря призводить не тільки до розвитку грибкових захворювань. При ній пилок не може висипатися з пиляків, так як злипається в грудочки. А надто сухе повітря перешкоджає проростанню пилку на маточку.

Запилення

Самое логічне пояснення тому, чому немає зав'язі на помідорах в теплиці - це відсутність запилення. У відкритому грунті квітки запилюються комахами, цьому сприяє і вітер, завдяки якому пилок розлітається і переноситься з місця на місце. У закритих теплицях рослини цього позбавлені, умови для запилення потрібно створювати штучно (див. Як запилювати помідори в теплиці і чи потрібно це робити).

Інші причини

Перераховані вище обставини найчастіше є причиною відсутності зав'язі на томатах, але є й інші. Деякі з них можуть привести до повної або часткової втрати врожаю. Отже:

 • Недолік сонця, що виникає через сильний загущення посадок; Надлишок азоту, що приводить до видозміни квіток. Виникає переважно в результаті зайвого добрива рослин гноєм; Недолік деяких елементів живлення, в основному - калію і фосфору; Недолік сил у рослини на формування зав'язі з усіх квіток, особливо якщо мова йде про вирощування помідорів в теплиці великоплідних або багатоплідних сортів; Хвороби - уражені ними рослини скидають квітки;

Багато хвороб не піддаються лікуванню, уражені ними рослини необхідно видалити з теплиці

 • Вирощування томатів з власного насіння; Обробка отрутохімікатами, в результаті чого знижується продуктивність пилку.

Як виправити ситуацію

Якщо ви бачите, що рослини відчувають себе в теплиці неважливо, квіти опадають або не утворюють зав'язі, потрібно в першу чергу встановити причини, за якими це відбувається, і спробувати усунути їх. Що робити в кожному конкретному випадку, розповість наступна інструкція:

 • Якщо очікується похолодання, необхідно подумати про обігрів теплиці. Зробити це можна за допомогою електричних обігрівачів або переносних печей-буржуйок (див. Піч для теплиці: що радять фахівці?). Якщо температура повітря на вулиці опускається незначно нижче 15 градусів і тільки ночами, в теплиці її можна підняти на кілька градусів шляхом поливу рослин теплою водою. Також можна використовувати акумулятори денного тепла: пофарбовані в темний колір ємності з водою або розкладені в міжряддях пластикові пляшки, також заповнені водою.

Бочки з прогрітій за день водою вночі віддаватимуть тепло

 • На ніч парник слід накривати плівкою, старими ковдрами, іншими полотнами, що перешкоджають витіканню тепла.

Порада. Намагайтеся не висаджувати розсаду в неопалювані теплиці занадто рано, коли зберігається загроза поворотних заморозків. Або вирощуйте помідори стійких до низьких температур сортів (Сентябрина, Добродія, Халіф і т. П.).

 • Чи не поливайте рослини холодною водою зі свердловини або водопроводу. Її потрібно заздалегідь набирати в бочки або інші ємності для відстоювання і прогріву. При встановленні жаркої погоди частіше провітрюйте теплицю, на ніч залишайте її відкритою - пилок дозріває саме по ночах. Якщо перераховані методи не допомогли, безжально видаляйте всі квітки, що не утворили зав'язь, щоб томати пустили всі сили на розвиток нових квіток і зав'язі.

Махрові квітки як на фото теж потрібно видаляти - вони дають дрібні і потворні плоди

 • Щоб забезпечити доступ сонця і повітря до всіх частин рослини, необхідно правильно формувати кущ. Як це робити, детально показано на відео. Формування полягає в пасинкуванні (див. Пасинкування томатів у теплиці, а навіщо це потрібно?), Вершкованіі, підв'язці томатів до опор. Провітрювання теплиць необхідно і для підтримки оптимальної вологості повітря і для запилення. У безвітряну погоду для того, щоб квітки обпиляться, доведеться штучно створювати рух повітря за допомогою вентилятора. Можна просто акуратно струшувати стебла і кисті, щоб розліталася пилок. Робити це потрібно в ранкові години.

Якщо рослин не багато, можна переносити пилок з допомогою маленької щітки або пензлика

 • Чи не вирощуйте помідори з власного насіння.

Для довідки. Багато гібриди не здатні давати плоди при повторному вирощуванні. Уважно дивіться на упаковку з насінням - гібриди позначаються знаком F1.

 • Не старайтеся з азотними добривами в період цвітіння. Підгодовувати помідори коров'яком слід в початковій стадії вегетації, до появи квітів. А для забезпечення рослин калієм і фосфором перед цвітінням зробіть підгодівлю сульфатом калію і подвійним суперфосфатом, розчиняючи по 15 г кожного добрива в відрі води. Ціна цих препаратів невелика, тому економити на них немає сенсу, хоча багато замінюють їх звичайною деревною золою.

Висновок

Знаючи, чому в теплиці у помідор опадають квіти і не утворюються зав'язі, в більшості випадків можна запобігти або зупинити цей процес, щоб підстрахуватися, садіть кілька різних сортів, стійких як до низьких, так і високих температур. Тоді ви завжди будете з урожаєм.

Поділитися в соц. мережах

Чому помідори не зав'язуються, немає зав'язі

Багато садівники скаржаться на те, що на помідорах чомусь не зав'язуються плоди. Кожен сезон вони проводить цілий агротехнічний комплекс по догляду своїх рослин. Чому помідори не зав'язуються:

1.

Велика спека. При температурі повітря + 30 ° зупиняється цвітіння, а при + 35 ° - пилок стерильна і не здатна до запліднення, зав'язі і квіти обсипаються.

2.

Надлишкова вологість повітря може перешкодити розвитку помідор. Вологість повинна бути не більше 70%. Рослини будуть цвісти, пильовики не розкриються, а мокра пилок не може потрапити в маточки.

3.

Низька температура і холодна поливна вода. При температурі + 10 ° - зростання зупиняється, при + 12 ° - не закладаються бутони, при + 15 ° - бутони не розкриваються, цвітіння зупиняється.

Велику витрату поживних речовин на дихання викликає висока нічна температура в закритій теплиці. Рослини ослаблені.

4.

На затінених ділянках помідори ростуть, але погано зав'язуються. Тому їм треба дати хороше освітлення.

5.

Помідори можуть не зав'язуватися через дефіцит магнію і фосфору при надлишку азоту.

6.

Також може причиною виявитися пізніше пасинкування. Потрібно видаляти маленькі пасинки довгою 3-4 см та направляти поживні речовини на закладку і формування кистей.

7.

Слабкі коріння у помідор. Наземні органи у томатів ростуть швидше коренів. Співвідношення вегетативної маси до маси коренів становить 18: 1, а до серпня-16: 1. Коріння не встигають прогодувати величезний кущ. Це може викликати пожовтіння листя, верхову гниль, скидання зав'язі.

У період інтенсивного росту і формування кистей помідори потребують регулярної підгодівлі, поливах, пасинкуванні, підгортання. Для стимуляції утворення зав'язей на обприскують кущі препаратами на основі гібберліновой кислоти. На початку цвітіння перших 3-х кистей.

Зав'язь, Бутон, Цветень, Гібберсіб, витрачаючи 3 л на 100 м? Як вплинути на зав'язі помідор? Дуже висока температура і дефіцит вологості може стати проблемою з зав'яззю на помідорах, квіти будуть засихають і відвалюються.

Розлити доріжки водою-перевірений метод, тільки стежте за тим, щоб коріння рослин вистачало повітря. Цей метод відмінно підходить на малооб'емке, а при вирощуванні в грунті потрібно бути обережним.

У пік спеки найкраще повітря обприскувати чистою водою, температура трохи, але знизиться.. Обприскуйте помідори форснкамі, але якщо їх немає, то в крайньому випадку можна просто зі шланга, але дрібним розпилом над верхівками помідорів і недовго.

Запам'ятайте, важливо не лист намочити, а повітря зволожити. Чому немає зав'язі на помідорах? Наступна з можливих причин - це дефіцит фосфору і кобальту. Або ж вірус, розноситься цикадками.

Якщо помідори виявилися гібридами, то можливо проник рецесивний. Спробуйте спеціальні препарати для збільшення зав'язі, вони продаються в спеціальних магазинах. Наприклад, «Екоберін» - це що застосовується для рослин при стресових ситуаціях.

Помідори не переносять надмірно удобрений грунт, так як весь зріст йде в бадилля. Завдяки теплій погоді кущі помідор швидко ростуть. Кущі найкраще підв'язувати ближче до верхівки. Поливайте помідори не рідше 1 разу на тиждень.

Після поливу помідори бажано рихлити, щоб волога в грунті залишалася якомога довше і на поверхні не залишалися кірки. Рекомендується разом з поливом поєднувати підживлення органічними або мінеральними добривами. Зола добре підходить для вирішення проблем з зав'язі на помідорах.

Вона сприяє утворенню зав'язі на помідорах, дозріванню і зростанню плодів. Досить посипати золу навколо рослини або розвести у воді і підгодовувати отриманим розчином.

Можна помідори підгодовувати гноєм, для цього використовується 2 ст. ложки гною і розводять в 1 літрі води. Підживлення помідорів водою, настане на гної слід проводити раз на тиждень - дві. Щоб підгодовувати помідори золою досить однієї ложки золи на 1 літр води.

Що необхідно для зав'язі помідор? Для того щоб зав'язувалися помідори треба щоб вони росли в хорошому освітленні, на відкритих сонячних ділянках і при низькорослої розсаді. Рослини будуть здорові і зав'яжуть плоди, якщо вище перелічені умови буде дотримано.

Вистачає усього кілька холодних днів після спекотної погоди, щоб помідори зупинили зростання і розвиток.

© medmoon. ru

Чому НЕ зав'язуються помідори?

Не раз чули, що помідори на кшталт цвітуть непогано, а ось до зав'язі плодів справа не доходить. Давайте спробуємо розібратися в причинах таких "невдач" .Томати - вимоглива до тепла овочева культура, а ми поспішаємо посадити їх у відкритий грунт.

Часто перші, вже сформувалися, квіткові кисті зустрічаються з низькими, хоча і плюсові температури. Але найкраща для запилення температура 20 - 25 градусів за Цельсієм. Коли вона падає нижче 15 градусів за Цельсієм, дозрівання пилку загальмовується.

А якщо підвищується вище 35 градусів за Цельсієм - стає стерильною і нежиттєздатною. Рослинам окремих сортів досить нетривалого збільшення температури, щоб пилок загинула. Агрономи заявляють, гібриди Лола і Красунчик легко зносять спеку.

А такі сорти, як Добродія, Кумушка, Сентябрина і Філя, Фея, Халіф можуть зав'язувати плоди навіть при 14 - 16оС. Хороша вологість грунту для помідор 70 - 75%. Ці цифри мало що пояснюють городнику, але ознаки неблагополуччя (ущільнений і навіть розтрісканий грунт, пониклі листя і верхівки рослин) здатний помітити будь-хто.

Підсушування грунту під час вегетації рослин, навіть на етапі розсади, призводить до облітання квіток і зав'язі. Велике значення має і вологість повітря. При підвищеній температурі пилок склеюється в грудочки або зовсім не прокидається з пиляків.

При недостатній вологості атмосфери проростання пилку на маточку також проблемно. Ця проблема частіше починається в слабо вентильованих теплицях. Погано запилюються помідори в тиху погоду. Що вже говорити про теплиці!

Тому під час цвітіння рослин в ранкові години радять руками струшувати стебла. І дбайливо чіпати квітучі кисті, щоб пилок розліталася. Надлишок азоту тягне за собою зміни в квітці. Чашолистки робляться більший і яскравіше, а тичинковий конус майже відсутня.

Азотні підживлення проводять тільки в 1-ий період вегетації. Підгодуйте помідори настоєм коров'яку (1: 6) з приєднанням на 1 відро настою по 12 - 15 г сульфату калію і подвійного суперфосфату. Замість мінеральних добрив можна підсипати 0,5 літра золи.

При нестачі коров'яку підгодівлю проводять розчином комплексних мінеральних добрив. Брак фосфору і калію пригальмовує ріст плодів, позначається на якості і кількості насіння. Ці елементи живлення особливо потрібні під час формування і росту плодів. Прагнуть уникати загущення посадок в теплицях і відкритому грунті.

Слід своєчасно пасинкувати і формувати рослини. Чи не виникають плоди у рослин, насамперед через вирощених з «своїх» насіння. Скидають квітки і плоди переможені захворюваннями рослини.

Але слід знати, що оброблення рослин отрутохімікатами, в свою чергу, викликає значне зменшення пилкової плідності. Проблема найчастіше починається при вирощуванні великоплідних сортів і сортів зі складною пензлем. У першому випадку радять залишати 3 - 4 квітки в кисті, у другому - не більше 15 - 20.

Новачкам-городникам можна порекомендувати взятися за вирощування ранньостиглих штамбових сортів (типу Москвич). Вони не вимагають пасинкування, підв'язку до кілочками. Та й посадити такі можна щільніше - за схемою 30х60 см.

Помідори в парнику, потрібно (вранці) тихесенько трусити, тоді вони будуть запилювати і зав'язуватися. Топінамбур у цій статті вичитала, що помідори - самозапильні рослини. це дійсно так? ага, дякую, про потряхивания зрозуміла.

Weresk08.07.2010, 17: 03Помідори потрібно провітрювати. У них пилок при температурі вище 35 градусів стерилізується. Відкривайте всі двері та кватирки в теплиці, причому при такій спеці двері повинні бути відкриті з обох торців, щоб продувалася теплиця наскрізь.

Якщо помідори в парнику - знімайте плівку повністю до середини серпня, вони оцінять. Топінамбур08.07.2010, 17: 21оні у мене в парнику. відкриваю передню стінку (він у мене а-ля квадратний), всю плівку не відкинеш, ми її намертво прибили, тепер тільки разом з усіма стійками розібрати зможемо :(

Може, перестати на ніч закривати? WereskНа ніч закривати не треба до середини серпня. Можна ще "зав'яззю" побризкати або борною кислотою. Топінамбуркак зав'яззю побризкати? або це засіб якесь? а борною кислотою куди і навіщо?

Зи. кажу ж, чайник я. у дідуся з бабусею все так просто виходило: раз - два і помідори висять. а на ділі - вона що... Wereskкак зав'яззю побризкати? або це засіб якесь? а борною кислотою куди і навіщо?

Зи. кажу ж, чайник я. у дідуся з бабусею все так просто виходило: раз - два і помідори висять. а на ділі - вона що... "зав'язь" продається в магазинах в тих же відділах, де і засоби від шкідників, стимулятори коренеутворення і ін.

Інструкція як розвести і застосовувати повинна йти в пакеті. Борна кислота може замінити "зав'язь", але її доводиться розчинити зовсім трохи на пульверизатор. Чуть-чуть поняття розтяжне, так що простіше використовувати зав'язь.

Помідори - точно самопильні. Зав'язь діє як стимулятор запилення, а не бджілкою, т. К. Вона не потрібна. Чудесатік08.07.2010, 21: 13Я ще іноді ватною паличкою акуратно в квіточки тикаю, як би запилюючи))) і про поштовхи пам'ятаю, буквально легенько пальчиком по стовбуру клацаю.... verasik09.07.2010, 13: 59Помідори потрібно провітрювати.

У них пилок при температурі вище 35 градусів стерилізується. Відкривайте всі двері та кватирки в теплиці, причому при такій спеці двері повинні бути відкриті з обох торців, щоб продувалася теплиця наскрізь.

Якщо помідори в парнику - знімайте плівку повністю до середини серпня, вони оцінять. у мене в парнику в сонячну погоду завжди 30-35 градусів, а зараз за 40 зашкалює, помідори поки завязиваються: 027: Топінамбурсегодня виконала всі рекомендації (парник не закривала, вранці потрясла легенько). подивимося...:) vBulletin® v3.8.7, Copyright © 2000-2015, Jelsoft Enterprises Ltd.