Вірусні хвороби томатів фото :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Вірусні хвороби томатів фото

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Вірусні хвороби томатів фото

Мозаїка

Мозаїка томатів - це дуже неприємна хвороба, що викликається вірусами, часто призводить до втрати врожаю і загибелі кущів.

 • Зміна форми і забарвлення листя. Поява жовтувато-зелених плям. Пригнічення рослини, що призводить до зменшення врожаю томатів, пожовтіння і подальшого засихання.
 • Видалення і спалювання уражених рослин. Попередня півгодинна протруювання насіння в однопроцентному розчині марганцівки. Полив розсади таким же розчином по кілька разів на день з проміжками в 3 тижні.
 • Обробка розсади розчином знежиреного молока кожні десять днів. Його роблять так: в десяти літрах води розводять 1 літр молока з додаванням чайної ложки сечовини. Для висівання краще 2-3-х річні насіння. Хвороба передається через сік рослин. Тому не потрібно його стосуватися, пасинкуя помідори. Краще вибирати стійкі до мозаїки сорти і гібриди. Ранній посів насіння.

Сіра гниль томатних плодів

Це хвороба, що викликається грибами. Поразка плодів томатів відбувається, як правило, в самому кінці вегетації, коли приходять холоду і дощі.

 • Поява дрібних округлих плям, які з часом починають збільшуватися і виділяти буру рідину. Виникнення сірої цвілі на стеблах, листках і квітках рослини.

Якщо ви помітили сіру гниль, вирощуючи томати в теплиці з полікарбонату, то необхідно зробити наступне:

 • Видалити уражені плоди та інші органи рослини; Підвищити температуру; Обприскати хворі помідори такими препаратами як Фундазол, «Заслін» або «Бар'єр».

Коренева гниль томатів

Характеризується прив'яданням рослин, так як їх коренева шийка починає загнивати. Ця хвороба може вражати і огірки.

 • Дезінфекція грунту за допомогою розчину з мідного купоросу. Зняття хворого верхнього шару грунту в теплиці і додавання свіжого. Обробка «Заслоном» і «Бар'єром».

Це хвороба, причиною якої є гриби. Вона вражає тільки плоди (на фото).

 • З'являється невелике бура пляма в підставі плода. Обрив зелених помідорів з подальшим їх падінням.
 • Чи не підгодовувати рослини свіжим гноєм і великою кількістю азоту. Дезінфекція грунту. Збір і знищення уражених плодів.

Макроспоріоз або суха плямистість

 • Поява досить великих коричневих плям. Відмирання сильно уражених листя. Темні плями в підставі плода. Поява чорного оксамитового нальоту.

Заходи боротьби - такі ж, як і у фітофтори.

Розтріскування плодів томатів

Це не інфекційна, а фізіологічна хвороба. Причина - полив рослини в посуху великою кількістю рідини відразу. Відбувається швидке надходження води в плоди і розрив стінок клітин тканини.

 • Якщо вирощувати помідори в теплиці, то в спеку слід її обприскувати розчином вапна. Крім перерахованих вище хвороб, подивитися на які ви зможете на фото, помідори часто вражаються комахами-шкідниками. Капустянка - це досить велике (до 5 сантиметрів) буре комаха, яка має великі лапи, якими вона може копати. Вона любить сиру грунт, багату гноєм.
 • Вливання в норки шкідника настою гострого перцю або столового оцту.

Дротяники

Дротяники - це жовті гусениці, які здатні пошкоджувати коріння і стебло томатів.

 • Допомогти позбутися цього шкідника допоможуть палички. На них потрібно нанизати овочі і зарити їх у грунт так, щоб стирчали кінчики паличок. Через кілька днів, палички, в яких накопичилися дротяники потрібно витягнути і спалити. Коли проводиться перекопування грунту в теплиці, дротяників слід зібрати і знищити. Знизити їх кількість також можливо при вапнуванні грунтів та внесення мінеральних добрив.

Білокрилки і совка

Білокрилки - теж досить поширені комахи в теплиці. Їх личинки здатні висмоктувати соки з листя, і з часом це може призвести до того, що помідори гинуть. Заходи боротьби - обробка Фосбецідом або Ціткором. Підгризаючі совки - це гусениці сірого або чорного кольору, здатні дуже пошкодити помідори. Щоб уберегти свій урожай, вирощений в теплиці, потрібно:

 • Знищувати бур'яни. Збирати гусениці. Обробити рослини і їх плоди препаратом «Стріла».

Як бачите, позбутися від хвороб нескладно, достатньо знати методи боротьби з ними. І тоді помідори порадують вас своїми соковитими і корисними плодами.

Поділитися з друзями:

Боротьба з хворобами томатів

Різноманітні хвороби томатів поширені в основному в умовах захищеного грунту. Боротьба з хворобами томатів повинна здійснюватися регулярно з використанням всіх безпечних засобів і методів. Пропонуємо вам фото хвороб томатів і їх опис. також наведені рекомендації щодо заходів боротьби і лікування.

Кладоспоріоз томатів: фото і методи боротьби

Бура плямистість томатів, або листова цвіль (кладоспоріоз). Незабаром після висадки рослин в теплицю або парник і подальшого їх вкорінення, на нижніх листках з верхнього боку з'являються жовті, розпливчасті плями, а на нижньому боці листків утворюється наліт, що складається з органів спороношення гриба з роду кладоспориум.

Спочатку наліт світлий, потім він стає коричневим. Хвороба кладоспоріоз томатів на фото показана нижче. Вона особливо небезпечна в теплицях будь-якого типу.

Появі хвороби сприяють підвищена вологість повітря - 90% і більше (про що можна судити по капели на плівці) і температура 20-25 ° C. Заходи боротьби з кладоспоріозу томатів включають в себе правильну агротехніку. Якщо знизити вологість повітря до 60% і підняти температуру до 25-30 ° C, то зараження нових листя призупиниться, а все вже заражені - загинуть. Хворі листя треба видаляти дуже обережно, щоб не сприяти розпорошення суперечка.

Для цього хворий лист поміщається в целофановий пакет, після чого він акуратно і віддаляється. Спори гриба зберігаються на опалому листі, в поверхневому шарі грунту, на внутрішніх частинах теплиць. У захисті рослин від зараження слід дотримуватися режиму температури і вологості повітря, систематично провітрювати тепличку, щоб не було крапель на внутрішній стороні плівки. Мульчування грунту навколо посадок торфом стримує підвищення вологості повітря.

Фітофтороз томата: фото і боротьба

Хвороба фітофтороз томатів проявляється в період плодоутворення при підвищеній вологості повітря (вище 80%) і значних коливаннях середньодобовій температурі від 22 ° C вдень до 12 ° C вночі, що спостерігається в другій половині вегетації на відкритій місцевості. Пропонуємо фото фітофторозу томатів. Прикмета свідчить, що як тільки фітофтороз виявиться на картоплі в поле (як правило, у другій половині вегетації), то чекай незабаром це захворювання на городі.

Вранці з'являються роси, які сприяють зараженню рослин і поширенню захворювання. Тому боротьба з фітофторозом томатів повинна бути своєчасною.

Захист томатів від фітофторозу та профілактика

Частіше страждають рослини на низинних ділянках, на загущених непровітрюваних посадках і при поганому догляді за рослинами. Їм потрібен додатковий захист томатів від фітофторозу. Уражаються листя, стебла і плоди.

На нижніх листках з верхньої сторони листа з'являються мокнучі плями, які потім буріють. На зворотному боці, на кордоні плями, з'являється пухкий білуватий наліт - це показник спороношения гриба.

Профілактика фітофторозу томатів починається з локалізації вогнища зараження. Спори заражають інші листя, стебла і зелені плоди. За допомогою вітру, крапель дощу і неправильного поливу суперечки переносяться на інші кущі.

При сприятливих умовах для збудника захворювання листя буріють, всихають і повисають, плоди швидко буріють і стають непридатними до споживання. Плоди, заражені перед самим зніманням, грубіють і буріють при дозаривании.

Сорти томатів стійких до фітофторозу

Хвороба проявляється в основному у відкритому грунті, але за певних умов може проявитися і в теплицях. Більш стійкими до фітофторозу вважаються сорти томатів Верлиока, Журавель, Тортіла, Русич та інші. Існують і інші сорти томатів стійких до фітофторозу.

Лікування фітофторозу томатів і боротьба з інфекцією

Для підвищення стійкості рослини до хвороби їх поливають при посадці, на початку фази бутонізації і перед плодоутворенням розчином мідного купоросу в 0,02% концентрації (2 г на 10 л води) .При перших ознаках хвороби лікування фітофторозу томатів передбачає обприскування, яке проводять бордоською рідиною не менше 3 разів з інтервалом в 10 днів, але не пізніше, ніж за 15 днів до знімання плодів. Замість бордоською рідини рослини можна обприскувати оксіхомом (2 таблетки або 20 г на 10 л води) - не менше 2 разів з інтервалом в 14 днів. Менш небезпечно для екології і людини обприскувати рослини настоєм часнику: на 10 л теплої води (25 ° C) додають 1 склянку пропущеного через м'ясорубку часнику або 400-500 г добре потовчених стріл і 1 г марганцівки, витрачаючи потім готовий робочий склад по 0,5 л / м2. Це екологічно чиста боротьба з фітофторозом томатів. Збирання томатів слід проводити не чекаючи настання повної зрілості, так як при зниженні нічної температури до 10 ° C і нижче, залишати зелені плоди на рослинах при наявності вогнищ інфекції буде дуже небезпечно через ризик їх ураження. Перед тим як пустити плоди на дозаривание, все прибрані плоди треба опустити в воду, нагріту до 60 ° C, на 2 хвилини, потім обсушити їх, і вже тільки потім дозарівать при температурі 25 ° C.

Вершинна гниль томатів

Вершинна гниль томатів - хвороба неинфекционная, функціональна, виникає при недостатньому зволоженні грунту і високій температурі повітря (30-35 ° C). Сильне випаровування з листя викликає відтік вологи з вершинних клітин плоду.

На ньому з'являється сухе пляма з відмерлих клітин. Клітини відмирають через зневоднення. Плід з верхівки стає плоским. Вершинна гниль помідорів характеризується тим, що він має непривабливу товарну форму і практично непридатний для переробки.

Уражаються в основному зелені і дозревающие плоди перших двох кистей. Сприяє появі даної хвороби недолік кальцію в рослинних тканинах. При настанні підвищеної вологості повітря на плямі може «заселитися» вторинна інфекція, викликаючи гниття плодів.

До захисних заходів відносяться регулярні і якісні поливи, особливо в період плодоутворення, внесення азотнокислого кальцію (50 г / м2) і фосфорно-калійних добрив в оптимальних дозах, а також постійне проведення «сухих поливів» (розпушування).

Фотогалерея: хвороби томатів (натисніть для збільшення):

Поширені хвороби даного виду:

 • Чорна бактеріальна плямистість. Небезпечне для розсади захворювання заноситься через грунт і насіння. Причинами є згубна вологість і спека. Листя покриваються чорними водянистими плямами. На стеблах утворюються подовжені штрихи і точки такого ж чорного кольору. На насінні бактерії можуть залишатися протягом року. Підступність захворювання полягає в тому, що розсада виглядає абсолютно здоровою на вигляд, в той час як насіння заражені бактеріозом. Так, важливо купувати якісні здорове насіння у перевірених виробників.

У перегної інфекція зберігається тривалий час і також стає джерелом зараження рослин.

 • Бура плямистість листя. Із зовнішнього боку листочки покриваються сірими і жовтими плямами, з вивороту утворюється наліт оливкового відтінку. Якщо повітря в приміщенні занадто вологий, а полив рясний, то захворювання вражає пагони блискавично. Методи боротьби все ті ж: знезараження грунту, знищення хворих рослин. Іноді допомагає своєчасне обприскування фунгіцидом, який містить у своєму складі мідь. Столбур. Джерело зараження - мікроплазменні тіла, репродуціруемие комахами-переносниками. Столбур - один з найпоширеніших недуг. Листя і стебла розсади стають рожевого і фіолетового відтінку, дрібніють і грубіють. Бактеріальна крапчатость. Збудником є ​​фітопатогенних бактерій.

Основна проблема лікування бактеріальних захворювань - відсутність ефективних антибіотиків.

Хвороби неінфекційної природи

Крім перерахованих груп захворювань є менш очевидні, але актуальні причини проблем вирощування томатів. Пов'язані вони з дисбалансом мінерального живлення. Такий вид хвороб є наслідком порушення метаболізму.

Тут мова йде не тільки про нестачу необхідних поживних речовин, а й про збалансованість мінералів в цілому. Причинами дефіциту можуть бути особливості складу грунту, що перешкоджають розщепленню і всмоктуванню корисних елементів, порушення технології посадки.

 • Недолік кальцію. Причини: невеликий обсяг субстрату, відсутність важливого елемента в мінеральної підгодівлі розсади. Симптоми: листя деформуються і бугрятся, коренева система уражається гниллю і відмирає. Дефіцит калію. Причини: надлишок кальцію блокує нормальне засвоєння калію. Симптоми: зморшкуватість молодих листочків. Залозистий хлороз. Причини: непомірне застосування марганцевокислого калію. Дефіцит заліза може проявлятися тільки у частині сортів помідор, в той час як інші будуть залишатися здоровими. Ознаки: листя молодих пагонів жовтіють, а жилки зберігають первинний колір. Недолік міді. Причини: грунт для розсади становить в основному торф. Ознаки: втрата пружності листя, ураження коренів. Недостатня кількість фосфору. Причини: постійний холод (термометр показує нижче 11 градусів за Цельсієм). Зазвичай дорослі рослини можна зміцнити коров'яком. Робити це з розсадою категорично заборонено. Азотна недостатність. Причини: відсутність досвічування розсади і її підживлення, що виражається блідістю листя.

Важливо звернути увагу початківців томатоводов на використання розсадних добрив. Всім відомо, що краще підгодовувати пагони безхлорних сумішами. Однак, якщо абсолютно виключити хлор, то його відсутність призведе до порушення водного обміну.

Листя почнуть обвисати. Щоб запобігти такому нездужання, потрібно всього лише додати жменьку харчової солі при поливі розсади. Отже, стає очевидною масштабність загрози для розсади настільки популярної культури. Але, озброївшись необхідною інформацією та ефективними препаратами, можна впоратися з більшою частиною існуючих захворювань. Більше інформації можна дізнатися з відео.

 • Увійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати залишати коментарі

Ще статті про дачу і сад

Багато садівники - любителі не з чуток знають про те, що помідори сильно схильні до різного виду хвороб і впливу несприятливих погодних умов - і ось кілька цікавих фото. Поговоримо про найбільш поширених хворобах томатів і про боротьбу з ними: - для помідор, вирощуваних в теплицях і парниках - це вірусні хвороби, бура плямистість, чорна ніжка, біла і верхова гніль.- для помідор на відкритому грунті - це фітофтора. Отже, зупинимося на кожній хвороби детальніше. Чорна ніжка - це так званий гриб, через якого нижня частина стебла чорніє і загниває.

Причина появи: порушення режиму вирощування і погане провітрювання теплиць. Метод боротьби і запобігання хвороби: помірний полив, підсушування грунту у стебла (підсипання невеликим шаром піску), хороша вентиляція.

Стрик - це вірусна хвороба, виражена на листках у вигляді темних плям, а на стеблах у вигляді коричневих штрихів. Причина - знижена температура і підвищена вологість повітря.

При прояві хвороби, необхідно уражені листя видалити, а рослину полити 3-4 рази на місяць розчином 10 л води, змішаним з 5 г марганцівки. Бура плямистість - верхня сторона листа покритажелтоватимі розпливчастими плямами, а нижня білим оксамитовим нальотом, поступово темніє до темно-бурого кольори.

Причина: підвищена вологість і порушення температурного режиму в теплиці або парнику. Сучасні препарати для боротьби з бурою плямистістю - це розчин цірамі в розрахунку 10 л води на 30-40 г, цинебу в розрахунку 20-30г на 10л води і хлорокиси міді - 10 л води на 40-50 м Вершинна гниль - це хвороба плодів помідорів.

Ви відразу визначте це захворювання, побачивши на вершині плода пляма бурого кольору, яке може розростатися на всю поверхню плоду. Причина виникнення хвороби - пересихання грунту і висока температура повітря.

Як боротися з цим захворюванням: забезпечити правильний температурний режим і виробляти своєчасний догляд за рослиною. Біла гниль - етогрібок, який пошкоджує стебла і плоди помідор, розм'якшуючи, ослізнівая і покриваючи білою грибницею.

Рослини і плоди гниють і гинуть. Причина: підвищена вологість і знижена температура. Існує кілька методів боротьби: відновлення необхідних умов для зростання і розвитку рослин; видалення пошкоджених пагонів і плодів; присипка товченою крейдою та вугіллям; нанесення розчину (10 л води + 5г мідного купоросу) на пошкоджену поверхню; обприскування 1% розчином Бордовская рідини.

Фітофтора - це грибок, що вражає великими бурими плямами стебла, листя і плоди помідор. Це захворювання сильно прогресує в сиру погоду серпня і навіть липня. Уражені грибком плоди загнивають і якщо не вжити заходів, призводять до повної відсутності врожаю.

Щоб не допустити цього робіть обприскування 2-3 рази через 10 днів 1% розчином Бордовская рідини або препаратом АБ.

Завантаження...

Основні захворювання томатів, їх ознаки і способи боротьби з ними

Хвороби томатів

Для того щоб здійснювати ефективне лікування помідорів, необхідно досконально знати про всі відомі захворюваннях. Треба вміти не тільки усувати їх наслідки, а й запобігати їх, щоб максимально зберегти майбутній урожай. Нижче розглянемо найбільш популярні хвороби помідорів, їх ознаки, наслідки і найефективніші методи боротьби.

 •  Фітофтороз томатів. На сьогоднішній день важко знайти городника, який би не стикався з цією проблемою. Практично на кожній грядці можна знайти характерні бурі плями, які потроху нищать рослина. Фітофтороз томатів, лікування якого досить ефективно тільки на ранніх стадіях, не є «смертельним» ударом по урожаю, але істотно його зменшує, якщо затягнути з лікуванням. Фітофтора на томатах з'являється спочатку на кінчиках листя, після чого її можна відразу помітити на стеблах. На плодах бурі плями, листя має світлий наліт, іноді темно-сірий, в залежності від погодних умов і характеру грибкового захворювання. Фітофтора на помідорах лікується препаратом Заслін або Бар'єр (по 5-8 грам на 10 літрів води). Розбавляти препарат найкраще при температурі рідини в +30 градусів, щоб всі компоненти добре розклалися. Кладоспоріоз томатів. Дуже поширене захворювання, яке виникає на 80% городніх ділянок. Бура плямистість починає з'являтися на листках рослини, потім «нападає» і на інші органи, включаючи стебло. Пошкоджені листя перестають здійснювати фотосинтез і не дають рослині належної кількості поживних речовин. Захворювання грибкове, найчастіше виникає на ділянках, де не дотримувався правильна сівозміна, так як спори живуть в землі. Вони легко переносяться при поливі ділянки і навіть тваринами, легко прилипають до вовни і матерії. Боротися з бурою плямистістю дуже легко. Для цього достатньо буде просто знизити температуру (якщо йде розвиток хвороби помідорів в теплиці) або зменшити інтенсивність поливу. Обробити препаратом Бар'єр (8 грам на 10 літрів води). Підійдуть також і інші фунгіциди для томатів - бура плямистість виводиться швидко і безболісно, особливо якщо обприскування здійснюється на ранніх стадіях. Макроспоріоз томата. Ще одне дуже поширене грибкове захворювання, яке виникає при частому чергуванні сухого жаркого і прохолодного вологого повітря. Найбільш швидко розвивається в разі випадання роси і затяжних дощів. Гриб дуже стійкий, легко переживає збирання врожаю, може залишатися не тільки в грунті, а й на посівному матеріалі - насінні культури. Найбільш ефективні профілактичні заходи: дотримання сівозміни, жорсткий контроль посівного матеріалу і передпосівний знезараження, Рясне добриво рослин протягом усього періоду росту і обробка системними фунгіцидами. Рослини, які мають значні пошкодження, найкраще буде видалити з грядки. Альтернаріоз томатів. Коричневі плями на нижніх листках - це перша ознака захворювання. Далі уражаються плоди, стебла і навіть коріння. Пошкоджені ділянки (в першу чергу листя) чорніють і відмирають. На стеблах починає розвиватися суха гниль. Лікувати альтернаріоз досить легко, потрібно обробити всю ділянку системними фунгіцидами, підійде Бар'єр або його аналоги. Доза - 14 грам на 10-тілітровое відро води. Обробка проводиться не частіше, ніж 1 раз в 2-3 тижні. Фузаріоз. Типове для помідор грибкове захворювання, яке дуже часто виникає при недотриманні сівозміни та в холодну, вологе літо. Після того, як грибок вже проник всередину, фузаріозне в'янення томатів прогресує в спекотні дні. При нашестя грибка можна обробляти мідним купоросом, ще краще Бар'єром (підвищена доза - 18-19 грам на 10-тілітровое відро води). Тільки не забувайте, що обробку треба закінчити не пізніше ніж за 14 днів перед збором врожаю. Мозаїка томата. Вірусне захворювання, яке вражає як тепличні рослини, так і ті, які ростуть у відкритому грунті. Визначити наявність вірусу досить просто: на листках з'являються зелені і жовті плями, ділянки іноді темніють і листова пластина стає у вигляді мозаїки. У деяких випадках листя може скручуватися в трубочку або ставати зморшкуватими, якщо хвороба починає прогресувати. Природно, урожай суттєво зменшується, плоди будуть невеликі і втратять солодкий смак. Найчастіше хворіють старі сорти помідорів, які мають дуже слабкий імунітет до мозаїки. Сучасні гібриди дуже рідко піддаються впливу вірусу. Лікувати дорого і безглуздо, краще буде просто видалити уражені помідори з ділянки. Передпосівна обробка марганцівкою з калієм (1% розчин) дозволяє профілактично вирішити проблему. Стрик томатів. Вірус, який проникає в клітини рослини і руйнує їх зсередини. Лікувати його неможливо, тому найбільш ефективний метод боротьби - попередження захворювання. Розчином марганцівки необхідно обробляти ділянку перед посадкою (10 грам на 10-тілітровое відро води), потім обробити їм кожну рослину і ямки, в яке воно буде висаджуватися. Тільки таким способом можна уникнути втрати врожаю. Важливо: розчин придатний тільки у випадку з помідорами, не можна поливати їм баклажани, перець і гарбузове! Визначити вірус складно, так як симптоми дуже схожі на ті, які виникають у разі пошкодження фітофторою. Єдина відмінність - сухість листя. При стріки вони взагалі не містять соку, а при фітофтори вони мокнуть і з білим нальотом. Сіра гниль томатів. Ще один вид грибкового захворювання, який дуже любить жити на грядці при вологій і прохолодній погоді. Втрати для врожаю мінімальний, так як уражаються плоди вже після перших заморозків або коли починається сезон дощів (кінець жовтня, листопад). На плодах можна побачити невеликі бурі або яскраво-червоні плями, які потім можуть ставати водянистими і загнивати. Не варто плутати сіру гниль з фітофторозом - в першому випадку плоди, стебла, листя покриваються характерним сірим нальотом. Обробка Заслоном або Бар'єром дозволяє вирішити проблему.
 • Для ефективного лікування рослин необхідно напевно знати характер перебігу хвороби і не переплутати симптоми вірусних і грибкових захворювань. Найкраще орієнтуватися по 3-4 ознаками, для максимальної точності або скористатися допомогою лабораторії, щоб підібрати найбільш ефективний препарат для вирішення даної проблеми.

  Захворювання помідорів - найбільш ефективні методи захисту

  Врятувати помідори від фітофтори

  Для отримання великого врожаю смачних овочів необхідно застосовувати сучасні методи захисту і знати, що і коли необхідно зробити. Протягом всього процесу, від закапування насіння або розсади в землю і до збору врожаю, овочі чекають небезпеки, які можна перебороти, навіть не вступивши з ними в битву.

  Як? Профілактичними заходами! На сьогоднішній день існують агротехнічні, хімічні і біологічні методи боротьби з грибками, інфекціями і шкідниками. Розглянемо їх детальніше.

  Агротехнічний метод. Він полягає у своєчасній і правильній обробці грунту. Насамперед необхідно звертати увагу на оранку - розпушування плугом на 20-25 сантиметрів в глибину вирішить 90% всіх ваших проблем, так як грибки та комахи зимують переважно в грунті і мороз легко з ними справляється.

  Пізня оранка дозволить привернути землю і вдарити морозом прямо у вогнище шкідника! Другий важливий фактор - попередники. Ніколи не саджайте одну культуру на одному і тому ж місці кілька років - це основна помилка, яка гарантовано знизить врожайність.

  Більшість небезпек є локальними, тобто діють переважно на одну культуру і знаходяться на місці її торішнього зростання. Не бажано садити «сеньйорів» після картоплі, гарбузових і бобових.

  Кращі попередники - багаторічні трави, цибулю і огірки. Травлення грунту і насіння. Перед посадкою дезінфекція є обов'язковою.

  Обробляємо не тільки посівний матеріал, а й землю, воду і все, що тільки можна - інфекція може міститися всюди, і чим більше запобіжних заходів ви зробите, тим більше можна розраховувати на солідний урожай. Хімічний метод захисту.

  Він являє собою обробку рослин системними фунгіцидами суцільної дії. Проводити її можна не тільки при виявленні проблеми, але і для профілактики.

  Рекомендовано обробляти рослини починаючи зі стадії розсади і до моменту, коли до збору перших плодів залишається тижні 2-3. Періодичність можна вибрати самостійно в залежності від інтенсивності розмноження мікроорганізмів і комах.

  Така боротьба з хворобами томатів є найбільш ефективною на великих площах посівів, так як дає можливість використовувати техніку і істотно прискорити процес обробки. При хвороби томатів у теплиці обприскування проводити не варто, або доведеться організувати хорошу постійну вентиляцію.

  Біологічний метод боротьби - сучасні технології на варті порядку

  Останнім часом дуже популярним в Європі є використання мікроорганізмів і спеціальних антибіотиків. Їх основна перевага - абсолютна безпека для здоров'я людини і відмінна екологія.

  Городнику вдається виростити корисні, смачні овочі без будь-якого обприскування, отрутохімікатів, пестицидів, фунгіцидів, інсектицидів та інших препаратів. Найбільш популярні «захисники» грунтові гриби (переважно тріходерми). Замочені коріння розсади і оброблене насіння перед посадкою гарантують абсолютну ізоляцію від шкідливих бактерій. Компост і каніга прискорюють процес росту рослини і разом з Аренарін (препарат на основі тріходермітов) дозволяють назавжди забути про інфекційних захворюваннях помідор на грядці. Дотримуючись всіх рекомендацій і дотримуючись основні правила успішного городника, ви завжди будете збирати великі і смачні томати, а хвороби і скручування листя залишаться тільки спогадами!

  Поділитися: Головна> Город без клопоту> Хвороби і шкідники> Хвороби томатів і методи захисту від них - поради досвідчених огородніковПохожіе статті