Способи посадки помідорів у відкритий грунт :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Способи посадки помідорів у відкритий грунт

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Способи посадки помідорів у відкритий грунт

Вирощування помідорів у відкритому грунті

Вирощування томатів у відкритому грунті включає в себе посів насіння на розсаду, вирощування розсади, висадку розсади в грунт, догляд за дорослими рослинами і збирання врожаю. У цій статті ми детально розповімо початківцям садівникам як виростити томати у відкритому грунті. Приблизний час посадки вашого сорти томата вказано на пакетику з насінням, а найбільш сприятливі для цього дати можна дізнатися, якщо подивитися місячний календар для садівників. У всякому разі, висаджують розсаду томатів в грунт у віці 55-60 днів. Прикиньте приблизно коли в вашому регіоні останні поворотні заморозки, відніміть 60 днів, додайте днів 5-7 на сходи і отримаєте приблизний час посіву насіння на розсаду. Зазвичай це кінець лютого - початок березня.

Зміст

  • Як виростити помідори у відкритому грунті відео

Грунт для вирощування розсади можна взяти покупну, вже приготовлену, а можна підготувати самим. Для цього змішують по 1 частини дернової землі, торфу і перегною. На 1 відро такої грунтової суміші додайте літрову банку річкового піску і по столовій ложці золи і суперфосфату. Тепер в шухлядки насипаємо підготовленого грунту, трохи ущільнюють її і сіємо насіння томатів.

Зверху присипаємо ще грунтом, приблизно на 0,5-1 см. Якщо глибина посіву буде менше, паростки можуть з'явитися з насіннєвий оболонкою на них. (В цьому випадку не відривайте її, а капніть водою і трохи пізніше насіннячко зніметься легко).

Грунт після посіву необхідно полити з розпилювача. Щоб прискорити появу сходів, посадки можна накрити плівкою. Як тільки з'являться сходи, плівку потрібно прибрати. Шухлядки з розсадою повинні стояти в дуже освітленому місці.

Якщо розсада почне витягуватися, значить їй не вистачає світла. В такому випадку закріпіть над посадками додаткове освітлення, на 1 квадратний метр досить 1 люмінесцентної лампи на 40 Вт.

Якщо можливості підвісити лампу немає, можна компенсувати недолік освітлення внесенням калійних добрив. Коли у рослин буде по два справжніх листочка, розсаду необхідно пікірувати (розсадити), тобто акуратно витягнути рослини із загального ящика і посадити кожне в окремий стаканчик - коріння необхідно більше місця для зростання. Спочатку насипаєте неповний стаканчик грунту, краще потім її підсипати в міру росту рослини, щоб на стеблі утворювалися додаткові бічні корені. За пару тижнів до висадки розсади у відкритий грунт, її починають загартовувати.

Якщо є можливість, перенесіть її в більш прохолодне, але не холодне місце. Скоротіть поливи.

Посадка помідор в відкритий грунт

У грунт розсаду висаджують в травні-червні, в залежності від того, в якому регіоні ви живете. У всякому разі ризик зворотних заморозків повинен бути мінімальним, або будьте готові накрити томати покривним матеріалом. При посадці розсади в грунт, рослина акуратно дістають з стаканчика і поміщають в підготовлену лунку, яку бажано попередньо пролити теплою водою. Рослина опускають в лунку до сім'ядольних листків і присипають навколо землею, трохи ущільнюючи її. Схема посадки томатів у відкритому грунті залежить від посадженого сорти: ранньостиглі томати зазвичай садять за схемою 30х40 см, пізні - 50х50см і від способу формування куща.

До змісту ^

Догляд за томатами у відкритому грунті

Догляд за помідорами включає в себе своєчасні поливи, прополювання, підживлення, підв'язку, пасинкування і в разі необхідності боротьбу з хворобами. Полив томатів потрібно проводити в середньому раз в тиждень, але це дуже залежить від погоди, в цьому і різниця в вирощуванні помідорів в теплиці і у відкритому грунті - контролювати полив неможливо. Коли розсада приживеться найкраще грунт замульчувати соломою, так підтримувати грунт вологою буде набагато легше, та й бур'яни майже не ростуть. Під соломою не утворюється кірка і тому не потрібно розпушування. Такий собі ледачий спосіб вирощування томатів.

До змісту ^

Підв'язка помідор у відкритому грунті

Томати бажано підв'язати до встановлених поряд з кущами кілків, так як будь-який вітерець може зламати кущ. Та й деякі сорти томатів досить високорослі.

Матеріал для підв'язки не повинен врізатися в стовбур рослини, не повинен його як небудь пошкоджувати. Що стосується пасинкування томатів у відкритому грунті. Дуже багато залежить від регіону - якщо у вас теплий клімат, в якому плоди навіть на пасинках визрівають, то звичайно залишайте. Якщо ж літо коротке, краще провести пасинкування, тобто виламати бічні пагони, що ростуть з пазух листя. Детальніше про це в статті як правильно пасинкувати помідори. Як підв'язувати помідори у відкритому грунті, відео

До змісту ^

Теплі грядки для томатів

Для спорудження теплою грядки потрібен короб з дощок під розмір грядки. Висота такої грядки зазвичай близько 40-50 см. На дно вкладається листя, гілки, рослинні залишки, зверху компост і далі грунт з городу. Далі грядку необхідно пролити водою і накрити темною плівкою (ну або яка у вас є).

Перед посадками зніміть плівку і відчуйте, що грядка тепла. А тепла грядка стає від того, що всі ці органічні залишки починають перепрівати і підігрівати ґрунт знизу. Від цієї рослини і ростуть на цій грядці швидше. Поливати рослини на такий грядці потрібно тільки теплою водою.

Як виростити помідори у відкритому грунті відео

Коментарі

Посадка помідорів у відкритий грунт

Автор: Кравцова Нонна

Всім привіт. Ви знаєте, що можна отримати більш ранній урожай томатів, навіть, якщо вирощування помідорів проводиться у відкритому грунті? Виявляється, все можливо! І для отримання раннього врожаю можна висаджувати розсаду раніше (в кінці квітня).

 Тільки в цьому випадку доведеться спочатку підготувати місце посадки і вжити заходів на захист рослин від морозів. Не менш важливо використовувати і ранні сорти. У відкритий грунт можна висаджувати розсаду, яка досягла віку в 60 днів. У будь-якому випадку, навіть якщо ви не плануєте отримати більш ранній урожай, важливо дотримуватися деяких правил.

Посадка помідорів у відкритий грунт

Що стосується грунту, то його бажано підготувати заздалегідь, ще з осені. Для цього, в землю внести перепрілий гній і мінеральні добрива (суперфосфат -40 гр., Сірчанокислий калій - 20гр.). Навесні ж в грунт додають аміачну селітру (20 гр.) І все перекопують.

  Дози зазначені для ділянки в 1 м2.Прі посадці томатів у відкритий грунт в кожну лунку додають трохи біогумусу. Якщо біогумусу немає, то його замінюють перепрілим гноєм. Разом з перегноєм в лунку додають 30 гр. аміачної селітри, 80 гр. суперфосфату, і 40 гр. калійної солі.

Так само бажано додати в лунку і 1-2 ст. л. золи. У золі не тільки міститися поживні речовини, але ще це відмінний засіб проти багатьох захворювань. Тільки золу вносять окремо, від інших добрив. Якщо ви хочете отримати більш ранній урожай, то спробуйте висадити розсаду відкритий грунт в кінці квітня.

Звичайно, це ризикований крок, але якщо зробити захисні дії від морозу, то можна отримати урожай на 3 тижні раніше. А якщо поставити собі за мету, то і заробити трохи на цьому. Щоб захистити розсаду від морозів, її накривають пляшками, або коробками з-під молока. У відкритому грунт розсаду помідорів висаджують на відстані 35 см. один від одного, а між рядами відстань повинна бути не менше 70 см.

Рослини висаджують рідше, щоб знизити ризик зараження фітофторою. Висаджуючи розсаду в лунку, її добре поливають. Якщо розсада трохи переросла, то її висаджують похило. Важливо, щоб висота рослини була не більше 25см. від землі.

Але не варто сильно заглиблювати рослини, так як це може стати причиною відставання в розвитку. Після посадки рослину поливають ще раз і навколо куща посипають шар мульчі з компосту, або скошеної трави.

Полив помідорів у відкритому грунті

Що стосується поливу, то томати не можна поливати поверх листя, але і не варто поливати під корінь. Полив проводять між рядами, після цього, посипають місце поливу зверху сухою землею.

При такому способі поливу коріння отримують вологу, але земля навколо куща залишається сухою і пухкої, завдяки чому коріння вільно отримують повітря. До того ж таким чином ви зменшуєте шанси розвитку фітофтори. Багато овочівники - любителі поливають рослини невеликою кількістю води і це корені не правильно.

Поливати потрібно рясно, так як невелика кількість води зволожує тільки поверхню землі, не досягаючи кореневої системи. Деякі досвідчені городники стверджують, що томати зовсім не бояться посухи, навпаки, тим рідше полив, тим солодший плоди. Хтось поливає свої томати тільки 1 раз, під час посадки у відкритий грунт.

І як би шокуюче це не здавалося, у них виростає багатий урожай. Вся справа в тому, що томати здатні отримувати воду з повітря ґрунту, тому, можна полив замінити розпушуванням грунту. У той же самий час слід знати, що спека (вище 35С) викликає стерильність пилку.

Догляд за помідорами у відкритому грунті

Щоб отримати багатий урожай томатів, потрібно регулярно видаляти пасинки (але не у всіх плодів). Так само, у міру зростання видаляють і нижнє листя, що б між землею і листям був проміжок в 25см. Слідкуйте за тим, щоб і стебла і листя завжди залишалися сухими.

Крім цього важливо, щоб рослини отримували достатньо світла, а повітря між рослинами циркулював вільно. Ми раніше робили одну грубу помилку, видаляючи з рослини все листя, залишаючи лише зав'язі. Але листя грають важливу роль в утворенні врожаю.

Тому, видаляти потрібно тільки старі і пошкоджені листя. Якщо ж ви помітили ознаки фітофторозу, тоді краще видаляти всі хворі листя.

Підживлення помідорів у відкритому грунті

Підживлення так само важливі, якщо ви хочете отримати багатий урожай томатів. За сезон проводять 3-4 підживлення.

  • 1 підживлення
  • 15 гр. аміачної селітри

Томат відноситься до пасльонових культур і є цінним овочем, завезеним в Європу на початку XVI століття. У Росії він культивується з кінця XVIII століття. Зараз томат займає 2-е місце серед овочевих культур за ступенем поширеності.

У нашій країні він вирощується на 250 тис. Га, що становить приблизно чверть всієї площі, зайнятої овочами. Прекрасні смакові якості, широке поширення, висока продуктивність і різноманітне застосування зумовили популярність томатів. Вирощування помідорів може проводиться в закритому і відкритому грунті на дачній ділянці. Необхідно докладніше розглянути питання про те, в чому полягає цінність культури і як виростити помідори.

Цінні властивості томатів

Томати виділяються з усіх овочевих культур рясним вмістом вітамінів C, B1, B3, фосфору, калію, натрію, заліза, кальцію, магнію, каротину, мінеральних солей, ароматичних речовин, цукрів, лимонної і яблучної кислот, фруктози, лікопіну. Кількість поживних речовин залежить від місця зростання, прийомів обробітку, методів догляду та інших причин. Помідори відомі своїми антідепрессантним властивостями, овочі позитивно впливають на роботу шлунково-кишкового тракту, нервової системи, знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань, мають протизапальну і бактерицидну дію, сприяють схудненню завдяки низькій калорійності. З кожним роком популярність томатів зростає.

ВИСАДКА ПОМІДОРІВ У ВІДКРИТИЙ ГРУНТ...

Посадка насіння помідорів на розсаду

Схема стрічково-гніздовим способи посадки томатів. Для вирощування помідорів потрібен підбір хороших здорових насіння, які використовують для посадки розсади. Перед посівом насіння замочують в живильному розчині. Для приготування 1 л розчину беруть 1 ч. Л. деревної золи.

Її можна замінити 1 ч. Л. нітрофоски, 2 г препарату «Бутон», 1 ч. л. рідкого добрива «Еффектон» або 1 ч. л. добрива «Агрікола-вегето» .Вибранний препарат розводять в 1 л води. Замочують насіння в мішечках з тканини протягом 24 годин при температурі 20-25 ° С.

Далі проводять загартовування насіння. Тканинний мішечок з насінням поміщають в пакет з поліетилену і ставлять в холодильник на 2 доби. Морозилку використовувати не можна.

Після закінчення цього часу насіння слід відразу висаджувати в попередньо приготовану грунт для вирощування розсади. Грунт готують з рівних частин дерну, торфу, перегною. На відро суміші додають 1 ч. Л. суперфосфату, сульфату калію, сечовини.

Суміш найкраще прогріти в духовці протягом 20 хв при 100 ° С. Злегка политу ґрунтову суміш висипають на лист шаром 4-5 см і залишають в духовці. Потім приступають до посіву насіння на розсаду в торф'яних горщиках, які продаються в багатьох садових магазинах.

Горщики наповнюють почвосмесью, що не досипляючи до верху 1 см, поливають розчином для замочування насіння. У кожен горщик поміщають 1 насіння на глибину 1-1,5 см, зверху насіння не поливають. Можна використовувати спеціальні осередки і ящики для вирощування розсади.

У цьому випадку насіння садять з проміжком 5-6 см. Насіння на розсаду висівають за 45-75 днів до пересадки у відкритий грунт. Посаджені насіння містить в світлому приміщенні (теплиці, кімнаті) з постійною температурою 22 ° C.

Перший полив з'явилися сходів ведеться негусто. Другий полив роблять через 14 днів і поєднують його з підгодівлею. Третій раз розсаду поливають за 3-4 години до пікіровки і пересадки.

Догляд за розсадою

Догляд за розсадою полягає в поливі, підгодівлі, провітрюванні. Ящики з розсадою слід щодня розгортати до світла різними сторонами, щоб рослини не витягувалися в одну сторону.

Першу кореневу підживлення рослин роблять тоді, коли у рослин буде 1 справжній лист. Для підгодівлі добре застосовувати добриво «Агрікола-Форвард», розводять 1 ч. Л. його в 1 л води. Друга кореневе підживлення проводиться з появою 3-го справжнього листка.

В 1 л води розводять препарат «Еффектон». Третя підгодівля здійснюється після пікіровки. Рослини пікірують (розсаджують) з появою другого листка.

Перед розсаджуванням за 2 год сіянці поливають розчином марганцевокислого калію, витрачають 1 г на відро води, повністю змочують кореневу систему. Розсада, що вирощується в торф'яних горщиках, в більшості випадків не пікірують.

Для пікіровки використовують ящик, в який ставлять пластикові, торф'яні або стаканчики з щільного поліетилену, скріплюючи їх між собою канцелярськими скріпками. Ємності під розсаду наповнюють грунтовою сумішшю, що не досипають до країв 1-2 см, залишаючи цей обсяг для підсипання, поливають.

Розсаду заглиблюють до середини стебла. Через 12 днів після розсаджування рослини підживлюють (третя підгодівля). Для проведення підживлення в відрі води розчиняють по 1 ст. л. калієвої селітри і подвійного суперфосфату з розрахунку по 1/2 ст. рідини на горщик.

За 3 тижні до висадки в грунт розсаду томатів привчають до прямих сонячних променів і температурі 15 ° C, загартовують, при цьому молоді рослини виносять з теплиці на день, після їх можна буде містити на повітрі вночі. Загартована розсада дає прекрасний урожай. Оптимальний вік томатів для висадки в грунт - 2 місяці.

Вибір місця для посадки розсади помідорів і підготовка почвосмеси

Схема посадки і обрізки переросла розсади томатів. На території РФ терміни посадки помідорів в грунт обмежені. Їх зазвичай висаджують в першій декаді червня, до цього часу є загрози заморозків.

Вирощування помідорів проблематично там, де раніше росли пасльонові культури. Це зашкодить зростанню розсади і подальшого догляду за овочами.

Вирощування томатів найкраще робити на місці бобових, коренеплодів, зелені, моркви, цибулі. Помідори дуже потребують світлі, місце під посадку відводять сонячне, захищене від вітру. Для культивування не підходять сирі території з близьким розташуванням грунтових вод, що несприятливо впливають на кореневу систему томатів.

Ця культура не дуже вимоглива до складу грунту, родючим ґрунтам. Оптимальна кислотність ґрунту - pH = 5,5.На супіщаних і суглинних грунтах потрібно вносити мінеральні та органічні добрива, робити дренаж.

При вегетації, формуванні та зростанні плодів потреба томатів в поживних речовинах підвищується, потрібне внесення добрив. Головними мінеральними елементами живлення помідорів є фосфор, калій і азот. При нестачі фосфору рослинами погано засвоюється азот, припиняється ріст, затримується зав'язування, формування та дозрівання плодів.

Рослини хворіють, забарвлення листя стає синьо-зеленої, потім сіркою. Брак фосфору викликає загортання листя всередину.

На початку росту найкраще вносити суперфосфат для правильного розвитку томатів. При інтенсивному зростанні культура потребує азоті, а калій потрібно для правильного розвитку стебел. Зайвий азот призводить до накопичення в плодах нітратів, калій нейтралізує шкідливий вплив підвищують кислотність грунту речовин.

На базі цих властивостей добрив готується ідеальний грунт для томатів. Вона повинна включати перегній, гній, компост як азотовмісні компоненти. Важкі суглинні грунту полегшуються за допомогою піску.

Більш того, 1 м? удобрюють 2 ст. л. суперфосфату, 1 ст. л. сульфату калію.

Посадка сіянців в грунт

Види формування томатів: (штамбовий, індетермінатний, детермінантний) .Перед тим як висадити розсаду в грунт, його поливають гарячою водою, в якій розчинена марганцівка, на відро води беруть 1 г. При цьому можна вбити кілки в грунт через 1 м, між ними натягнути мотузку по всій довжині ділянки. Потім уздовж мотузки копають канаву глибиною 35 см, дно обробляють вилами, насипають гній або перегній. На дні канави через 1-1,5 м встановлюють кілочки, між ними простягають дріт або мотузку, що служить для підв'язки рослин.

Розсаду, попередньо вирощену в торф'яних горщиках, висаджують вертикально, при цьому горщик тільки засипають ґрунтом, не виймаючи звідти рослина. Високорослі сорти і гібриди садять на середину гряди в один ряд, можна в шаховому порядку, між помідорами залишають 50 см і 1 м між рядами. Для посадки в грунт добре підходить вечірній час, похмура погода в денний час - важливо, щоб сонячні промені не чинили несприятливого впливу на молоді рослини, які повинні акліматизуватися.

Над грядками можна встановити дуги з металу, на них натягнути неткане покривне полотно. Це відмінний захист молодих рослин від пекучого сонця і сильних вітрів. Грядки повинні регулярно прополюють, мульчувати, удобрювати.

Полив відбувається 2-3 рази на тиждень, кущі підгортають, ведуться профілактичні заходи по боротьбі з багатьма шкідниками та хворобами. Рослини підгортають через 10 днів після висадки в грунт. Перед цим їх поливають, вологість прискорює ріст нових коренів, друге підгортання проводять через 2 тижні.

Перший час томати поливають в лунки, використовуючи 0,5 л води на кущ. Найкращий час для поливу - у другій половині дня в похмуру погоду. Обов'язковий полив здійснюють при цвітінні кистей, перед розпушуванням і підгортання, а також після внесення мінеральних добрив.

Догляд за культурою і збір врожаю

За літо культуру кілька разів удобрюють. Для збільшення врожайності томатів і збирання врожаю в термін проводять пасинкування - видалення бічних пагонів.

Це сприяє зміцненню зав'язі, обмеження цвітіння, скорочення числа непотрібних плодів, які можуть бути недорозвиненими. Пасинкування дає можливість сонячного світла потрапляти на всі рослини рівномірно, воно обов'язково проводиться при густому і пишному розвитку кущів. Вирощування грунтових помідорів пов'язано з хімічними обробками.

Вони відбуваються 2 рази до зав'язування плодів, рекомендується застосовувати ефективний препарат «Ридоміл Голд». Перша хімобробка (обприскування) робиться після посадки розсади в грунт через 10 днів, друга - через 10 днів після першої.

При появі перших плодів найкраще застосувати бордоською рідиною. Її готують безпосередньо перед використанням. Для отримання 10 л бордоською суміші беруть 100 г мідного купоросу, який розчиняють в теплій воді в скляній банці ємністю 0,5 л. Потім отриманий розчин виливають в іншу тару більшого обсягу, доливають 5 л холодної води.

Беруть ще одну тару, куди поміщають 150 г негашеного вапна і гасять за допомогою 5 л води, вапняне молочко проціджують. Активно перемішуючи, в вапняне молочко додають розчин мідного купоросу. Якщо отримана рідина має блакитний відтінок, не містить пластівців, з нейтральною реакцією, то вона приготовлена ​​правильно.

Реакція перевіряється лакмусовим папером, опущеною в рідину. При цьому в нейтральному середовищі лакмус зберігає фіолетовий колір. Для обприскування томатів бордоською сумішшю ідеально підходить ясна погода без вітру.

Для більш інтенсивного дозрівання плодів на кущах знімають ті з них, які почали червоніти, з жовтувато-бурим забарвленням. Слід збирати плоди без плодоніжки, акуратно складати в тару. При сухій погоді їх просушують.

Можна знімати зелені плоди великого розміру, залишити їх на дозрівання в теплому світлому приміщенні при температурі повітря 20-25 ° С і вологості 80%. Томат - це цінна овочева культура, яка має високі поживні та смакові якості. При правильному догляді за помідорами можна уникнути багатьох захворювань рослин і підвищити врожайність.