Способи поєднання огірків і томатів у теплиці :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Способи поєднання огірків і томатів у теплиці

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Способи поєднання огірків і томатів у теплиці

Які культури уживаються по сусідству

В одній теплиці можна розташувати безліч рослин. Так разом дозволяється садити:

 • Баклажани і перець - ці види овочів теплолюбні і вважають за краще схожий режим поливу; томати і дрібну цибулю, редиску, салат; об'єднувати огірки і помідори небажано; томати добре уживаються з перцем - обидві культури пасльонові, система догляду у них схожа, зелень і перець - зелень відмінно уживеться абсолютно з будь-якій культурі; баклажани і томати - незважаючи на те, що мікроклімат цим овочам потрібно схожий, розміщувати їх поблизу один від одного не варто.

Компактні культури дозволяється висаджувати не замість, а на додаток до овочів

З чим поєднують виноград

Є бажання спробувати виростити виноград, але Ви не знаєте, яка у нього сумісність з іншими культурами? Перш за все, варто відзначити, що йому потрібна установка в теплиці спеціального обладнання, яке буде стежити за рівнем вологості і температури повітря. Між рядами винограду рекомендовано вирощувати такі рослини як базилік, редис, салат і цибулю. Відмінно будуть відчувати себе в сусідстві з виноградом і тюльпани, про вирощування яких Ви можете дізнатися, прочитавши статтю тепличне вирощування тюльпанів: особливості вирощування та догляду. Якщо поєднувати сумісність рослин зі швидкістю їх дозрівання, можна запустити в теплиці справжній «зелений конвеєр»

Основні правила поєднання культур

При поєднанні овочів, навіть якщо вони мають відмінну біологічну сумісність, може наступити конкуренція за харчування, світло і воду. Ви можете звести її нанівець, якщо будете дотримуватися принципу додатковості. Це означає, що на одній грядці краще висаджувати овочі, вимоги яких до світла і харчування різні.

Так доцільно буде посадити поблизу культури з високою потребою в поживних речовинах рослина з низькою потребою в тих же самих речовинах. У центральній частині парника зазвичай розташовують основну культуру. Тут умови для харчування будуть краще. Супроводжуючі культури можна розмістити в інших частинах парника. Також рекомендуємо Вам ознайомитися з матеріалом статті методи і правила розташування рослин в парнику. Сумісність рослин залежить і від їхнього ставлення до тепла

Висота рослин, полив і сумісність

 • При розміщенні овочів намагаються розташовувати високі і низькі культури поруч. При цьому важливо, щоб одні рослини захищали інші від перегріву. Так в затіненні потребують шпинат і салат. Вірним супутником для гарбуза і огірків стане кукурудза. Цей овоч робить мікроклімат для культур, що розташовуються в нижньому ярусі, набагато краще. Якщо говорити про полив овочів, тут діють зовсім інші правила. Рекомендується розташовувати на одній грядці ті рослини, які мають однакові вимоги до поливу.
 • Зовсім невибагливі до наявності вологи:

  • Квасоля;

  Ранній огірок в баку, в томатної теплиці.

  Неділя, 23 Марта 2014 р 15:28 + до цитатника

  Ранній огірок в баку в томатної теплиці

  Автор: Валерій Медведєв

  Про один спосіб отримати ранні огірки в бочці, не використовуючи теплиці я вже писав, але у багатьох є теплиці, в яких вони вирощують томати або перці і не хочуть займати їх під огірки. Але я пропоную поєднати непоєднуване, а саме виростити ранній огірок в невеликому баку в теплиці, де вирощуються томати, без шкоди для останніх.

  Як виростити огірки в теплиці з томатами

  Почати вирощувати такі огірки слід будинку з середини квітня. Для цього береться невеликий бак на 2-3 відра, заповнюється сумішшю компосту і дернової землі, можна використовувати лісову землю, але не використовуйте покупної грунт.

  На дно бака можна як дренаж покласти трохи гальки або соломи і в дні зробити два - три невеликі отвори. У бак висівається 3-4 насінини огірка раннього сорту.

  Після сходів у фазі 2-3 справжніх листків залишаємо один кращий кущ, а решта акуратно видаляємо. Огірок в баку перший час зростає вдома біля вікна і догляд за ним ведеться такий же, як за розсадою, а саме вищипуються все вуса і пагони, що ростуть з перших трьох пазух листя.

  З початку травня починаємо привчати огірок до сонця, виносячи його на кілька годин в теплицю, а з 10-15 травня залишаємо його в теплиці на зовсім, занісши в дальній прохід і підв'язавши до верху теплиці шпагатом. Далі формуємо майже як звичайний тепличний огірок, за винятком того, що залишаємо коротші бічні пагони, прищипуючи їх після другого або третього листочка.

  Звичайно, величезного врожаю з такого огірка не отримаєш, Але кілька кг. ранніх огірків теж приємно порадує. З кінця травня я вже зриваю по два три огірочка через кожні три дні.

  Скажу відразу, що в теплицю стало заходити цікавіше і виглядає вона більш заповненої чи що. Загалом, без шкоди для моїх улюблених помідор тепер ще пірнаю в неї і за огірками.

  Як поливати і підгодовувати огірки

  Так як огірок дуже влаголюбив, поливаємо його часто через кожні 2 дні, з розрахунку один літр води на відро обсягу. У моєму випадку це 2 л. на бак. І звичайно тільки теплою водою.

  Підгодовувати можна слабким розчином коров'яку або витяжкою з родючої землі, але не частіше одного разу на два тижні. Звичайно, все поливи і підживлення проводяться виходячи зі стану огірка і з урахуванням погодних умов. Ось відео мого раннього огірочка.

  У більшості видань, присвячених вирощуванню різних овочевих культур, присутні наполегливі рекомендації, про те, що такі популярні і улюблені городниками томати й огірки слід вирощувати в різних теплицях. На жаль, ділянки більшості садівників дозволяють побудувати і нормально експлуатувати одну єдину теплицю, в якій ростуть разом томати й огірки, кабачки і баклажани. Томати, перці і огірки и однієї тепліцеКаждая їх перерахованих культур має свої вимоги до умов освітленості і провітрювання, вологості грунту і повітря, добрив, що вносяться в грунт, кількості і частоті поливу. Відповідаючи на питання про те, чи можуть рости і давати хороший врожай помідори і огірки в одній теплиці, можна однозначно відповісти що так, але тільки за умови, що жодна з цих культур не буде «ущемлена» і отримає все для себе необхідне. Давайте розберемося, що необхідно огіркам, а що томатам, і як всі ці вимоги, іноді досить суперечливі, поєднати в умовах досить невеликої теплиці або парника.

  Основні особливості вирощування огірків

  • Огірки є дуже вологолюбними рослинами.
  • Поливати огірки в теплиці потрібно часто і рясно, не забуваючи проводити обприскування листя. Оптимальна вологість повітря повинна бути від 85% до 90%. (Див. Полив огірків) Вода для поливу огірків повинна бути теплою і, по можливості, відстояною. Огірки не дуже люблять, та й не особливо потребують провітрюванні. Оптимальна температура для вирощування цієї овочевої культури становить + 200С + 220С для розсади, і +250 +280 з моменту утворення перших зав'язей. Огірки дуже чуйні на підгодівлі азотними добривами. Помідори люблять, щоб вологість, як повітря, так і грунту була не дуже високою. Найбільш сприятливою для них є вологість повітря в межах 45% -60% . У разі, якщо вологість повітря перевищує ці значення, то гірше відбувається запилення квітів, та й кількість і якість врожаю значно знижується.

  Характерні особливості вирощування томатів у теплицях

  Важливо: збільшення вологості повітря в теплиці понад 60%, може привести до розвитку таких хвороб томатів як фітофтороз, бура плямистість, борошниста роса і сіра гниль.

 • Полив томатів здійснюють рідко, але досить рясно. При цьому намагаючись поливати «під корінь». (Див. Крапельний полив) Найбільш сприятливою температурою для плодоношення помідори є температура + 220С + 250С .Для нормального росту і розвитку томатів необхідні часті і постійні провітрювання. Томати чуйні на внесення в грунт фосфорних і калійних добрив, азотисті добрива для них не так важливі як для огірків.
 • Важливо: спільно вирощувані овочі можуть дивуватися загальними шкідниками, такими як кліщ і білокрилка. Крім цього, віруси як томатної, так і огіркової мозаїки можуть переноситися з хворих рослин на здорові через руки або не оброблені інструмент, а також такими комахами як трипси, попелиці, цикади і білокрилки. Розглянувши основні вимоги, що пред'являються огірками та помідорами до умов зростання, стає зрозуміло, що вирощування томатів і огірків в одній теплиці досить проблематично. Проте, поєднати не сумісне все-таки можна, існує кілька варіантів вирішення цієї проблеми.

  Виховуємо помідори і огірки разом

  Найбільш простим і доступним рішенням проблеми, коли ростуть огірки і томати в одній теплиці, буде просте фізичне поділ культур. Огірки і томати в одній теплиці

  Наш спосіб 100% зав'язується помідор - як запилювати помідори

  Поділяємо культури

  Під фізичним поділом таких овочевих культур як огірки і помідори розуміється створення необхідного кожній культурі мікроклімату. Для цього багато садівників виділяють певну частину теплиці під томати, і відгороджують її від «огіркової» частини плівкою або клейонкою.

  Завдяки цьому буде можливо контролювати вологість повітря, при вирощуванні огірки і помідори в одній теплиці. Для того щоб контролювати вологість грунту і вносяться під різні культури добрива, необхідно також розділити і поверхню грунту. Так, між томатами і огірками можна вкопати листи старого руберойду або заліза, які будуть перешкоджати надмірного перезволоження грунту в «томатної» частини теплиці, і дозволить давати необхідну кількість води огіркам. Виділяючи ту чи іншу частину теплиці під томати, слід пам'ятати, що вони дуже люблять провітрювання. В силу цього, чим більше кватирок або відкриваються сегментів буде в їх «відсіку», тим буде краще. Отже, для того щоб розділити помідори і огірки в теплиці потрібно:

 • З торцевих сторін зробити окремі входи в «кімнати» кожної культури. У «томатному» відсіку передбачити більшу кількість кватирок для провітрювання. Створити бар'єр між томатами і огірками на рівні грунту, щоб зайва волога від огірків не надходила до помідорів. Повісити прозору плівку, від підлоги до верхньої точки теплиці, щоб створити оптимальний мікроклімат для кожної культури.
 • Смешіние посадки

  Якщо передбачається висаджувати томати та огірки в одній теплиці, то можна їх посадити на протилежних грядках. В цьому випадку не виникне проблем з вологістю ґрунту, а підвішена плівка допоможе витримувати потрібну для кожної з культур вологість повітря.

  Ще один варіант поділу

  У ряді джерел пропонуємо такий спосіб поділу культур: в теплиці, розташованій із заходу на схід і має двоє дверей з протилежних сторін, формують три грядки: Вирощування трьох культур в одній теплиці

  • Північну, найбільш прохолодну і сиру - для огірків; центральну, сама провітрювану - для томатів; південну, найбільш сонячну і спекотну - для перців.

  Який «сусід» краще для огірків?

  У тому випадку, якщо крім теплиці у вас на ділянці є і парник, то можливо краще посадити перці і огірки в одному парнику, а для томатів і баклажанів залишити теплицю. Справа в тому, що, як і огірки, перці люблять високу вологість і температуру повітря, і вважають за краще не часто «провітрюватися». Як і огіркам, перцям «подобатися» висока вологість повітря - 70% -80% , і висока вологість грунту, близько 60% і підгодівлі азотистими добривами, хоча в фосфорних і калійних він теж потребує. Таким чином, якщо у вас немає можливості «розвести» томати та огірки за різними парників і теплиць, то можна їх вирощувати і в одній.

  Важливо тільки розділити їх між собою, щоб кожна овочева культура могла рости і розвиватися в потрібних для неї умовах. Якщо ж на ділянці є і теплиця і парник, то краще вирощувати в теплиці помідори і баклажани або кавуни, а в парнику висадити перці і огірки. Тобто рослини з подібними потребами об'єднати в окремі групи.

  Поділитися в соц. сетяхКомментарііДобавіть комментарійЛеонтій

  Взагалі то. я - не прихильник вирощування огірків і помідорів під одним дахом в теплиці. все-таки, як не крути, а це - дві різні городні культури, які потребують різної вологості. і створити потрібний мікроклімат для кожної з культур - вельми і вельми важко. огірки. наприклад, дуже люблять, коли полив відбувається не тільки через кореневу систему, а й по листю, помідори ж краще переносять прикореневій полив. Тому краще все ж помідори вирощувати окремо в теплиці, а огіркам визначити місце в парнику. так буде все ж правильніше. але якщо такий варіант неможливий. то хоча б розділити культури - зліва, скажімо, томати, а праворуч - огірки. а між ними натягнути завісу з поліетиленової плівки.

  20.06.14Ответітьільдус

  В2014г. в теплиці согурцамі залишилося місце, посадив 50 коренів томата. був не поганий уражай. в 15г. спробую посадити 1000кустов Тамата і 500 огірків, з поділом полетів. подивлюся що виліт. кажуть треба міняти культуру на землі менше хвороби буде, а у мене щороку огірок і на стовбурі появіляется якась гниль з чорними бобочком. лікуванню потдается але в наслідок в спеку кущ умерает.

  26.01.15

  Басейн-теплиця на дачній ділянці (ForumHouseTV)

  Багато досвідчених дачники прекрасно розбираються в сумісності овочів і при посадці користуються цими знаннями, щоб домогтися рясного врожаю. В одній теплиці можуть виростати рослини, які вимагають однакових умов культивування. Враховувати сумісність рослин в теплиці необхідно тим більше. Адже в умовах обмеженого закритого простору, навіть якщо вдається посадити несумісні овочі на різні грядки віддалік один від одного, вони все одно конфліктують. Конкуренція йде не тільки за воду і поживні речовини, що надходять з грунту. Деякі рослини надають згубний вплив на сусідні речовинами, які виділяють.

  Якому рослині віддати перевагу

  Таблиця сумісності вирощування овочів. Використання теплиці на дачній або присадибній ділянці давно себе виправдало. Вона - надійний захист для ранніх посівів насіння, розсадник для томатів, перців і баклажанів, які пізніше знайдуть місце у відкритому грунті.

  Маючи теплицю, можна отримати не один урожай зелені, зберегти врожай ремонтантної малини, якій не дають визріти почалися осінні заморозки. У ній можна вирощувати будь-які овочі, все залежить лише від уподобань господарів. Розумно навесні посіяти редис, кріп і однорічний цибулю на зелень, а після збирання ранньої зелені розмістити там томати, баклажани і перці або зайняти площу під огірки.

  Любителі південних культур неодмінно знайдуть місце в теплиці для динь і кавунів або посадять в ній виноград. З огляду на сумісність культур, можна вирощувати навіть кукурудзу, з якої добре є сусідами бобові.

  Але догляд за нею вдається небагатьом в силу складної технології запилення. Квітникарі, швидше за все, відведуть площу теплиці під декоративні квітучі рослини. Фахівці рекомендують не поспішати зі створенням в теплиці овочевого асорті, краще почати експеримент з якогось одного рослини, оскільки технологія вирощування у відкритому і закритому грунті дещо відрізняється.

  Овочеві культури, висаджені в теплиці, вимагають набагато більше уваги і догляду. Потрібно спочатку переконатися, чи під силу ця затія. Придбавши основні навички, можна спробувати виростити одночасно 2-3 види овочів в теплиці .

  Якщо площа ділянки дозволяє, то садівники встановлюють кілька теплиць. Однак на ділянці в 6 соток, коли 2 з них вже зайняті під будинок, палісадник і господарські будівлі, такий варіант навряд чи можливий.

  Лідери овочевих культур: помідори і огірки в одній теплиці

  Варіант висадки огірків і помідор в одній теплиці обумовлений браком посадкового місця, але не дає вражаючого врожаю. Два найпопулярніших овоча, без яких немислимий стіл, - це огірки та томати. За дачний сезон садівники намагаються не тільки виростити їх для споживання в свіжому вигляді, але і запастися на всю зиму консервованими плодами.

  Це, як правило, основні тепличні овочі. Якщо той і інший овоч вирощуються у великих обсягах з метою продажу, то краще під кожен з них відвести окрему теплицю.

  Але найчастіше садівники-любителі не можуть визначитися, що з них важливіше, і розміщують помідори з огірками в одній теплиці. Таке теж можливо, але потрібно пристосувати мікроклімат теплиці під кожен овоч, оскільки вимоги у них до вологи, тепла і провітрювання абсолютно різні. Для огірків кращий вологий, теплий клімат, але прямі сонячні промені небажані.

  Вони люблять такий спосіб поливу, як дощування, чого помідори не переносять зовсім. Щоб вони вжилися в одній теплиці, слід здійснювати посадку так, щоб рослини абсолютно не торкалися одне одного. Якщо теплиця досить довга, то можна зробити загородження всередині з полікарбонату, фанери або дощок.

  Але для такого варіанту важливо, щоб входу було теж два. Коли теплиця провітрюється з боку помідорів, огірків це ніяк не зашкодить.

  А коли поливаються огірки, від води не постраждають кущі помідорів. Багато дачники відзначають, що при поєднаної посадці помідорів і огірків страждають більше помідори. Урожай їх значно скорочується.

  Тому оптимальним варіантом буде їх роздільне існування. Якщо прийнято рішення використовувати теплицю під помідори, то можна спочатку висадити всю розсаду в 20-х числах травня в теплицю в якості розсадника, а потім залишити під укриттям деяку частину коренів. Це можуть бути ранні сорти для швидкого отримання врожаю або, навпаки, пізні високорослі сорти, щоб збільшити тривалість плодоношення.

  Кожен вирішує сам. А огірки будуть комфортно себе почувати окремо - на грядці під плівковим укриттям.

  Сприятливе сусідство

  Для перцю та баклажанів найбільш підходять легкі і добре заправлені грунту. Все ж помідори прекрасно уживаються з зеленню у вигляді кропу, петрушки, цибулі. Якщо посіяти в квітні редис, салат, зелена цибуля для отримання пера, то в травні після них з успіхом можна розмістити помідори, залишивши частину зелені.

  Благотворно на помідори впливає спаржева квасоля, не завадять дині і кавуни. Але слід розміщувати їх подалі від протягу, в глибині теплиці. Перець і баклажани будуть відчувати себе добре як з огірками, так і з помідорами. Тому можливі такі варіанти:

  • Помідори, перець, зелень, баштанні, квасоля, горох; огірки, перець, баклажани, капуста, кабачки, квасоля; помідори, капуста рання, пряні трави і зелень.

  Однак поняття зелені вимагає уточнення. Лук добре уживається з багатьма овочами, але не сприймає квасоля і горох. Квасоля ж, в свою чергу, не потерпить ріпчастої цибулі.

  Хоча дружня до більшості рослин. Найчастіше теплиці пристосовують під різнорівневу ягідник з різних сортів полуниці і суниці. У такому випадку потрібно врахувати, що ягода буде відчувати себе добре в оточенні зелені: цибуля, часник, огірки.

  Капуста теж сприятлива для цих культур, однак ягоду вона не переносить. Кабачок уживеться з будь-яким сусідом, мікроклімат огірків йому близький, тільки місця йому буде потрібно більше і провітрювання частіше. Якщо перець і баклажани цілком сумісні, то близько до помідорів баклажан саджати не варто.

  А краще в одній теплиці з помідорами його зовсім не садити. Зате для гороху речовини, що надходять від помідора, дуже сприятливі, вони прискорюють його зростання і розвиток.

  Особливості вирощування овочів в теплиці

  Сумісність овочів за кількістю підгодівлі. Навіть якщо рослини правильно скомбіновані в теплиці і врахована сумісність овочів, важливо звертати увагу на частоту посадки. Загущення вкрай небажано.

  Якщо у відкритому грунті можна формувати штамбовий кущ помідорів в 3-4 гілки, то в теплиці бажано не більше 2-х, а високорослі сорти - тільки в одну. Посадка перцю допускається досить густо, в шаховому порядку, а ось баклажани люблять простір.

  Щоб, розростаючись, одне рослина не затінюють один, багато часу потрібно приділяти своєчасному підв'язування рослин. Якщо не дотримуватися цієї умови, то в теплиці часто заводяться шкідники, і позбутися від них нелегко. Потрібно підтримувати рівень вологості, надлишок якої може серйозно нашкодити помідорів.

  Та й грунт повинен бути ретельно підготовлена, оскільки відсутній доступ поживних речовин ззовні. Доступ комах, які піклуються про своєчасне запиленні, відсутній теж. Тому слід купувати насіння, призначені саме для теплиць.

  Помідори, перець і баклажани відносяться до самозапильних. А ось сорти огірків далеко не всі бувають такими. У регіонах з непередбачуваною погодою в травні-початку червня добре б подбати про аварійний обігріві.

  На випадок, коли розсада вже висаджена, а сонця недостатньо і є загроза заморозків. Сумісність овочевих культур, грамотно підібрані рослини будуть сприяти кращому росту один одного і плодоношення. Як показує практика, врожайність збільшується на 20-25%, коли є сприятливе сусідство.


  Последний срок посадки свеклы

  Чому закручуються листя у розсади помідор всередину

  Вирощування агрусу

  Чим удобрювати розсаду помідорів

  Технология выращивания огурцов в открытом грунте

  Томат будьонівка опис сорту фото

  Як краще виростити розсаду помідор

  Томат гуллівер опис сорту

  Хвороби помідорів в теплиці в картинках

  Вирощування полуниці в пластикових трубах

  Вирощування полуниці в промислових масштабах