Жовті плями на листі розсади помідорів :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Жовті плями на листі розсади помідорів

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Жовті плями на листі розсади помідорів

Білі плями на помідорах на розсаді

Якщо Ви помітили, що на помідорах з'явилися білі плями на розсаді - причин може бути дві, залежить від характеру плям, обставин. Білі плями на помідорах через сонячного опіку Отже, Ви помітили білі плями на листі своєї помідорною розсади.

Іноді листя можуть біліть повністю так, що зеленим залишився тільки стебло, а іноді тільки самі верхні листки біліють. Тоді Вам варто згадати - а не виносили ви розсаду з тіні на відкрите сонце?

Якщо так, то сумнівів бути не може - це звичайний сонячний опік листя. Якщо помідори не звикли до прямих сонячних променів з перших днів, то вони виростають податливими і зніженими. А деякі, при першій нагоді намагаються винести розсаду на сонечко.

Це не можна робити після похмурої тижні, коли помідори стояли в приміщенні. Виставивши їх в такому випадку на вулицю, Ви ризикуєте залишитися зовсім без помідорів - вони може просто-напросто згоріти на сонці. Розсаду належить з перших днів життя ставити на сонце, тоді вона звикне до нього, і буде рости здоровою і стійкою.

Таким помідорів навіть хвороби будуть не страшні. Якщо ж ваша розсада вже постраждала від опіків, то допомогти згорілим листю буде вже дуже складно. Можна спробувати обприскати їх Епін, або подібними йому речовинами.

Листя, які згоріли повністю вже не відновити, і навіть якщо згоріла тільки частина листа, то весь паросток буде відставати в розвитку. Адже обгорілі ділянки листа в фотосинтезі вже не беруть участь.

Білі плями на помідорах через септоріозу Якщо ж на розсаді помідорів, а також і на дорослих рослинах, на нижніх листках з'являються окремі брудно-білі плями з темною облямівкою, то це септоріоз, або, як кажуть в народі - біла плямистість. Усередині цих цяток розвиваються спори грибка.

Поширенню цієї у помідорів хвороби сприяє спека понад 25 градусів і висока вологість повітря. Часто при ураженні септориозом хвороба пошкоджує не тільки листя, але і стебла, незрілі плоди і черешки. Гриби-збудники білої плямистості (септоріоз селери) переносять зиму в рослинних рештках у грунті. Заходи боротьби і профілактика білих плям на помідорах:

1.

Відчутно уражені рослини томата необхідно терміново видаляти з грядки або теплиці.

2.

Здрастуйте, шановні друзі! Багато любителів і професіоналів з вирощування томатів часто стикаються з тим, що з'являються Плями на листках томатів у теплицях. Це є проявом самого шкідливого захворювання тепличних томатів.

І називається воно «Бура плямистість томата», по науковому - «кладоспоріозу» .Максимальне розвиток хвороби зазвичай спостерігається при підвищеній температурі і щодо високої вологості в теплиці. Першою ознакою даного захворювання є плями, які спочатку з'являються на нижніх листках, причому на нижній їхньому боці. Спочатку вони мають світло-сірий колір, з часом переходить в бурий.

Плями розпливчасті, поверхня у них оксамитова. Згодом, плями починають проявлятися на верхній стороні листа. Спочатку вони світло-зеленого кольору, потім буріють і жовтіють. Форма плям може бути як округлою, так і неправильної форми.

Розмір поверхневих плям варіює від 0,5 до 1 сантиметра. Потім хвороба з нижнього листя швидко поширюється вгору по рослині, а суперечки гриба кладоспоріозу дуже легко переносяться при поливі і з одягом на здорові рослини томатів. Уражені кладоспоріозу листя незабаром засихають і рослина гине. Розвиток захворювання прискорюється при температурі повітря 20 - 25 градусів і вологості більше 90 відсотків. Приблизно через місяць, після виникнення захворювання чітко видно плачевні результати діяльності гриба кладоспоріозу - освіту зав'язей припиняється, і плоди зупиняються в рості.

 • Відрегулювати температуру повітря в теплиці і зменшити вологі (припинити поливи) .Для лікування рослин томатів використовують препарат «Хом» (хлорокис міді). Концентрація розчину 40 грам препарату на 10 літрів води. При виявленні перших ознак хвороби потрібно провести обприскування. При наявності сильних пошкоджень обприскування потрібно повторити, але не раніше ніж через тиждень після першої обробки. Чудових результатів в боротьбі з бурою плямистістю томатів можна домогтися, проводячи регулярне обприскування рослин під час плодоношення спеціальним органічним добривом «Еффектон-О» з інтервалом в 5 - 6 днів. Концентрація розчину - 2 столові ложки на 10 літрів води. Після того, як Ви зберете урожай, необхідно провести дезінфекцію внутрішніх поверхонь стекол в теплиці, грунту і самих рослин, розчином мідного купоросу (50 грам на 10 літрів води) .Не саджайте томати в цю теплицю на наступний рік. Підбір сучасних сортів і гібридів томатів, стійких до кладоспоріозу є запорукою здорового росту і розвитку рослин, а значить, хорошого врожаю. Не забувайте також про основні постулатах підготовки насіння і проводите їх протруювання перед посадкою.
 • Тепер Ви знаєте, чому з'являються Плями на листках томатів , і зможете протистояти захворюванню «бура плямистість томата».

  Розсада томатів - чому в'яне, жовтіє і навіть може загинути

  03/03 / 2015автор Наталя | немає комментаріевКак шкода буває бачити, що розсада томатів, яку ми пестуємо на ранній стадії розвитку, раптом починає в'янути, а листя - жовтіти. Всі причини, чому розсада томатів в'яне або її листя жовтіє, можна об'єднати в дві основні групи. Це, перш за все, помилки в догляді за молодими саджанцями і хвороби або шкідники.

  Чому в'яне розсада

  Сумне видовище. Але причина не одна. Як би не було вам шкода, але доведеться хоча б один саджанець вирвати з землі і ретельно оглянути - і верхівку, і корінці. І на землю зверніть увагу. Будь-яка розсада любить вологу. Розсада томатів не виняток.

  Але якщо в ємності, в якій ви вирощуєте розсаду, застоюється вода, то корінці можуть задихнутися. Саме в цьому випадку реакція саджанців - в'янення листя. Що треба зробити в першу чергу?

  Зробіть дренажні отвори в дні ємності або, якщо вони є, зробіть їх ширше, щоб зайва вода змогла стекти в піддон. Друга причина занепаду - занадто сухе повітря в приміщенні. Розсада томатів любить тепло, але якщо ви її поставите поруч зі спекотною батареєю, то сухість повітря може бути причиною млявості саджанців.

  В цьому випадку розсаду томатів слід поставити подалі від джерела тепла і вона оживе. Не забувайте обприскувати її. Розпилення вологи підвищить вологість повітря і дасть додаткове зволоження листю. Третя причина - протяги.

  Свіже повітря корисне розсаді, але потоки холодного повітря, з відкритої кватирки, згубні для молодих листочків - вони в'януть. Ця біда теж легко можна виправити - переставте ємності з розсадою томатів в інше місце або на якийсь час не відкривайте кватирку, не влаштовуйте протяг. Ну і четверта причина - елементарна - пересихання грунту, недостатній полив.

  Просто полийте розсаду. Всі перераховані вище причини - це помилки догляду за розсадою томатів, які досить легко усунути. Але то ж самі помилки можуть обернутися більш складними проблемами, з якими боротися важче. Зайва волога і застій води в розсадних ємностях можуть привести до дуже підступному захворюванню - чорна ніжка.

  Як її визначити? Легко. Огляньте стовбур саджанця. Він починає темніти знизу, а стеблинка стає зам'яким, може впасти.

  Корінці саджанця при цьому виглядають здоровими, а листя в'януть. А потім гинуть коріння і вся рослина. На даному етапі рослинам допомогти вже не можна. Якщо ви помітили ознаки захворювання на самому початку, коли чорною ніжкою вражені не всі саджанці, а лише менша їх частина, вихід один: пересадите здорові рослини в іншу продізенфіцірованную посуд, заповнену новим здоровим грунтом. Але найкраще, якщо ви заздалегідь попередьте це захворювання. Допомагає уникнути його полив грунту слабким розчином марганцівки.

  Чому жовтіє листя розсади томатів

  Причина цього не одна. Фахівці виділяють цілих шість чинників, що сприяють пожовтіння листя. Якщо ви вчасно зверніть на це увагу, то велика ймовірність допомогти розсаді томатів і усунути причини.

 • Пожовтіння нижніх листків після пересадки розсади в грунт на постійне місце. Це відбувається зазвичай в тому випадку, коли розсада росла в маленьких горщиках або осередках. А після пересадки коріння стали посилено рости, відбираючи харчування від нижнього листя. Намагайтеся не допускати переростання кореневої системи - починайте пересадку рослин поки земляний кому коріння не заплели повністю, тоді зростання коренів буде природним. Листя набувають жовтого кольору, який чи синявою, коли верхня частина рослини або коріння відчувають різкі коливання температури. Це є причиною порушення коревого харчування. Вище вже говорилося, що переохолодження розсади томатів бажано не допускати. Пожовтіння тільки нижніх листя відбувається при сильному пошкодженні кореневої системи при пересадці або розпушуванні грунту. Щоб рослина відновилися, йому потрібен час відростити нові коріння і листя. Брак вологи також може бути причиною пожовтіння листя. Як відомо, рослина томата має довгий стрижневий корінь, який отримує вологу і харчування з глибини. А якщо ви поливаєте свої помідори тільки зверху малою кількістю води, то саме цього основним коренем її не вистачає. Основне правило поливу томатів - поливати рідко, але рясно. При пожелтении варто звернути увагу, де, в якій частині рослини жовтіє листя. При нестачі азоту на листках з'являються жовті плями. Якщо не вистачає кальцію, то починає жовтіти верхівка томата. Якщо помідори отримують мало міді разом з харчуванням, то бліднуть і жовтіють листя в нижньому ярусі рослини. Дефіцит сірки призводить до того, що листя не тільки жовтіють, але і товщають, стають твердими на дотик. Мало марганцю і заліза в грунті - листя теж спочатку жовтіють, а потім засихають. Жовтіють краю листя - не вистачає магнію. Жовтіє верхівка листа - недостатньо фосфору, а весь лист - фосфору, навпаки, багато. Грибкове захворювання фузаріоз - ще одна причина пожовтіння листя. Визначити, від цього захворювання страждає рослина або причина інша, допоможе не тільки жовтизна, а й одночасна млявість листя, наче томати давно не поливали. Звичайно, найкраще від фузаріозу допоможе профілактика. Але, якщо ж все-таки це сталося, обробіть саджанці 3-4 рази з інтервалом 1,5-2 тижні, наприклад, Фітоспорін.
 • Хвороба або поганий догляд?

  Вирощування томатів - процес досить складний і трудомісткий. Навіть у віці розсади помідори - дуже вибагливі рослини, і жовтизна листя з'являється без жодних видимих ​​причин. Але причини є завжди, просто часто досить складно зрозуміти, слідство це хвороби або неправильного догляду. Однією з причин появи жовтого листя у помідор є нестача мікроелементів в почвогрунта. Якщо жовтіють листя помідорів в теплиці, то необхідно перш за все уважно оглянути рослини.

  Зовнішні ознаки і характер пожовтіння допоможуть зрозуміти можливу причину. У разі появи жовтизни на нижніх листках і поступове їх всихання і відмирання при тому, що нова відростають листова маса абсолютно здорова, причина може критися в висадці кілька переросла розсади.

  Коренева система таких рослин уже досить сильно розвинена і як наслідок, набагато гірше переносить пересадку. Старі корені починають хворіти і відмирати, а зростання нових коренів помітно уповільнений в силу того, що всі поживні речовини направлені на спроби рослини підтримати хворі кореневища. Відповідно, раніше наросшая листова маса перестає отримувати необхідне харчування, так як всі сили рослини направлені на процес приживання кореневої системи. У разі якщо жовтіють молоді наростаючі листя, значить помідорів не вистачає марганцю. Наступною причиною пожовтіння помідорів в парнику може бути нестача будь-яких необхідних для їх розвитку мікроелементів в почвогрунта.

  Подібне мінеральне голодування викликає захворювання листової зеленої маси - хлороз. Ця хвороба томатів проявляється частковим пожовтінням листя незалежно від їх віку, тобто, жовтизна захоплює і молоді листочки, і старі.

  Залежно від нестачі конкретного мікроелемента, хлороз набуває різні зовнішні ознаки. При нестачі марганцю в грунті насамперед жовтіють молоді наростаючі листя, з поступовим пошкодженням і відсихання старого листя нижнього ярусу. Брак сірки робить листя жовтуватими, твердими і товстими, з підвищеною хрупостью.

  Дефіцит заліза також викликає зміна кольору листя помідорів. Якщо ж поряд з пожовтінням листя покривається плямами, скручується і засихає по краях, це свідчить про азотно-магнієвому голодуванні.

  Повернутися до змісту

  Перша допомога рослинам

  Розібравшись в попередні причини того, чому жовтіють помідори, можна зробити необхідні кроки для усунення цієї проблеми. Незалежно від того, чи пошкодження це коренів або мінеральне голодування, перш за все слід подбати про кореневій системі.

  Для цього проводять періодичне розпушування грунту після поливу. У той же час необхідно стежити за дотриманням температурного режиму в теплиці і не допускати перевищення допустимої вологості повітря. У спекотні і сухі дні допускається провітрювання і полив дощуванням.

  Але захоплюватися цим не варто, так як томати дуже не люблять зайвої вологості, а тому полив рекомендується проводити під корінь. Перше, що необхідно зробити у разі пожовтіння листя це періодичне розпушування грунту після кожного поливу. Поряд з механічним доглядом за прикореневим грунтів і позбавленням від бур'янів, хворі рослини можна підгодувати розчином мінеральних добрив. Якщо помідори в теплиці висаджені недавно і проходять етап приживання, то підгодовувати необхідно через листову масу обприскуванням.

  Для цього розлучається слабо-концентрований розчин мінеральних солей в розрахунку не більше 1%. Обприскування проводиться рано вранці, якщо прохолодна погода, або на ніч, якщо нічні температури зберігають високу оцінку.

  Слід уникати обприскувань в денний час в сонячну погоду, так як це може викликати опік листя. Окремо варто згадати про ефективність лікування і підтримки рослин за допомогою обприскувань спеціальними рослинними препаратами, такими як "Епін" на основі епибрассинолида і "Гетероауксин" на основі индолил-3-оцтової кислоти. Дані препарати вважаються дуже ефективними засобами для стимуляції росту і нарощування кореневої системи. "Епін" допомагає приживанню рослин при пересадці, стимулює нарощування листової маси, ефективний для профілактики різних захворювань і захищає рослину в період стресових ситуацій. А препарат "Гетероауксин" стимулює коренеутворення і підвищує приживлюваність, одночасно розвиваючи стійкість до хвороб.

  Повернутися до змісту

  Профілактика Від і До

  Для того щоб виключити ймовірність багатьох захворювань, зокрема пожовтіння, весь процес вирощування помідорів повинен спочатку проводитися за всіма правилами догляду та профілактики хвороб. Перш ніж сіяти насіння на розсаду, їх потрібно попередньо підготувати.

  Ця підготовка включає в себе знезараження, пророщування і загартовування. Для знезараження насіння попередньо обробляють розчином марганцівки. Далі пророщують їх в зволоженою тканини.

  Коли з'являться маленькі корінці, насіння слід помістити в морозильну камеру холодильника на кілька годин і тільки після цього висаджувати в ящик. Добриво грунту мінералами, полив розчином марганцево-кислого калію, а також обробка термічними температурами зробить грунт максимально здоровою і готової для висадки помідорів. Грунт попередньо також необхідно підготувати: збагатити добривами, полити розчином марганцево-кислого калію і по можливості обробити високими термічними температурами. Ці дії зроблять почвогрунт здоровим, пухким і оптимально підходить для вирощування розсади помідорів. Для профілактики хвороб і формування здорового міцної розсади пікірувати томати до висадки в грунт необхідно загартовувати.

  Для цього ящики виставляють на кілька годин в день на свіже повітря в тіні, поступово привчаючи до впливу сонячного світла. Це дозволить в подальшому виключити сонячний опік листя при висадці, що також може послужити причиною пожовтіння і навіть загибелі молодих рослин. У теплицю підросла розсада пересідає бажано в похмуру погоду і на ніч.

  Як вже говорилося вище, весь термін приживання і адаптації рослин їх рекомендується обробляти обприскуванням розчином добрив і біологічними стимулюючими препаратами. Підгодовування, полив, розпушування та боротьбу з бур'янами проводять весь цикл вирощування помідорів.

  У теплицях досить часто томати вражають різні грибкові захворювання і хвороби. Для профілактики цієї проблеми потрібно весь час підтримувати необхідний мікроклімат в парниках і боротися з високою вологістю. При настанні періоду дозрівання плодів поливи рекомендується різко обмежити і видалити зайву листову масу, зокрема всі нижні листки.

  При пожелтении листя у дорослих кущів помідорів, поряд із загальними профілактичними заходами боротьби, пошкоджені і пожовкле листя повинні видалятися без щоб уникнути поширення можливого захворювання на всю рослину. Зізнайтеся, про великі і досвідчені помідороводи, адже коли ви починали, у вас теж хворіла розсада - як би питає тут початківець помідровед: D. Швидше за все так, боліла. Книжки книжками, а досвід ніщо не замінить.

  Отже хвороби томатної розсади або чому Хворіє розсада томатів .В принципі, помідори - культура Дуже Живуча. При дотриманні деяких простих правил її реально палкою не вб'єш.

  За винятком деяких випадків. Отже - найпоширеніший варіант хворіє розсади (на півдні і в сонячних районах - не актуальне). Листя поступово бліднуть, жовтіють, потім біліють, місцями засихають. В'януть і відвалюються спочатку сім'ядольні листя, а потім і інші.

  Що це і як з цим боротися? Див. новий топік 2014 роки з подібними симптомами на форумі. Щоб така хвороба на вашу розсаду НЕ напала - Чи не поливайте розсаду , поки земля не просохне.

  Коли я починав вирощувати помідори, мені здавалося, що я їх поливаю помірно. Ну підтримую землю злегка сирої, як для звичайних кімнатних квітів. Так ось - землю підтримувати весь час сирої можна. Поливайте тільки коли вона реально просохла.

  Обов'язково пора поливати, якщо навіть у відсутності сонця помідори коштують підв'ялі. Крім тих випадків, коли вони в'януть з - за цієї самої хвороби. Особливо лютує ця болячка в умовах недостатньої освітленості, при відсутності сонця.

  Як врятувати рослини, якщо вони вже захворіли? Листя жовтіють, біліють, засихають плямами? Нижні листя почали відвалюватися? Ілюстрація до теми.

  Саме так і виглядає сім'ядольних листків розсади томата, яку дуже сильно поливають (або просто грунт занадто щільний і коріння задихаються) і яка отримує дуже мало сонячного світла. Краще лікування - менше поливати і виставляти на сонечко!

  Спочатку переконайтеся, що земля не дуже щільна, що коріння можуть в ній нормально дихати. У будь-якому випадку врятувати рослину можна спробувати в такий спосіб. Вивалюйте весь вміст горщика на газетку.

  Ретельно відскрібати до головних коренів всю землю. Самі коріння намагайтеся не відривати. Залежно від віку, повинен залишитися або тільки головний стрижневий, (вік розсади до 2х-3х тижнів) або плюс до нього - кілька другорядних коренів (якщо розсада постарше).

  Переконайтеся, що залишені коріння білі і здорові. (Якщо вони гнилі, жовті або чорні - це вже інший випадок). Пересадите розсаду в інший грунт, трохи вологий, легкий, дихаючий.

  Полийте під корінець, буквально 20 мілілітрів води, можна зробити трохи рожевий розчин марганцівки. Т. е. Полити так, щоб земля була волога в тому місці горщика, де знаходиться стебло і корінець рослини. Весь інший обсяг землі нехай залишиться злегка вологим.

  Далі в ідеалі рослина ставиться на сонячне вікно. Якщо коріння пошкоджені сильно, і рослина на сонці в'яне - притените його, або переставте на день-два на інше вікно. Але потім обов'язково - багато сонця, багато світла.

  І мало води. Швидше за все, дотримуючись такі нехитрі рекомендації, розсаду вдасться врятувати. Хоча метушні багато. Наступного разу, при вирощуванні розсади томатів, будете напевно менше поливати вже? . На цю недугу практично не хворіють томати в південних регіонах, де немає проблем з сонцем, а також томати, яким пощастило, і їх часто виносять погуляти на балкон або на вулицю. якщо, звичайно, погода дозволяє. Ось і ще одна причина в нашому північно-західному кліматі сіяти пізніше томати на розсаду.

  Читайте також: