Томати в теплиці жовтіють що робити :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Томати в теплиці жовтіють що робити

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Томати в теплиці жовтіють що робити

Жовтіють помідори в теплиці, що робити

У нинішній час помідори є однією з популярних культур завдяки цінним і поживним властивостям. Для нормального розвитку і зростання помідор необхідно дотримуватися температурного режиму в межах 23-25С.

Вологість грунту повинна бути приблизно 70..80%, при цьому вологість повітря не повинна перевищувати 60%. Дуже важливо забезпечити помідори повітрям. При нестачі повітря в грунті порушується нормальний процес харчування.

Чому жовтіють помідори в теплиці - хвороби помідорів Напевно, всім, хто займається городніми роботами, доводилося стикатися з хворобою улюблених рослин. І як прикро, коли витрачено стільки праці, зусиль, прочитано стільки мудрих книг, опинитися перед безпорадним кущиком помідор, листя якого забарвлені в жовтий колір. Дуже часто в теплиці, де, здавалося б, надана абсолютна турбота і догляд томати також жовтіють. Чим викликаний хлороз листя помідора в теплиці?

1.

Коли розсада переросла, коріння не вистачає місця в ящиках або ж горщиках і вони починають відмирати. Такі коріння сплітаються в клубок.

Коли ж рослина висадити в теплицю, загиблі коріння замінюються новими, відрослими, і з'являються молоденькі зелені листочки, старим же листю більше не доходить ніяких поживних речовин і вони починають жовтіти. В цьому немає нічого страшного. Головне, щоб пересадка не відбулася надто пізно.

2.

Температура ґрунту також може бути невідповідною для рослини, що призводить до хлорозу листя.

3.

Ще однією причиною пожовтіння є надлишок води. У теплицях вода не випаровується так швидко, як на відкритому повітрі, тому не варто дуже старатися з поливом.

4.

Коріння помідорів можуть бути попсовані паразитами. Є така шкідлива гусениця, як капустянка, саме вона приходить до городникам в страшних снах і стає причиною загибелі багатьох рослин.

5.

При занадто жаркій і сухій погоді рослинам складно акліматизуватися. Це ще одна причина пожовтіння листя.

6.

Також до жовтизни призводить надлишок добрив. Можливо, не варто занадто з ними старатися. Перелік причин пожовтіння листя через хлороза

1.

Корінь може бути пошкоджений також механічно, з вини людини, тоді жовтіє лише нижня частина рослини. Але жовтизна пройде, як тільки відросте корінь.

2.

Недостача кальцію, сірки або ж заліза також призводять до хлорозу листя.

3.

Коли грунт бідна на мідь (наприклад, торф'яниста) листя теж набувають нездоровий жовтий колір.

4.

Коли листя не тільки забарвилися в жовтий колір, а й починають засихати - це ознака того, що рослинам не вистачає марганцю.

5.

Надлишок фосфору також змушує листя змінити своє забарвлення, а ось його недостача великої шкоди не принесе, пожовклі ділянки швидко відновлюються.

6.

Ще рослинам може не вистачати азоту, тоді вони мають жовто-зелений колір. Тест «Чому жовтіє листя у помідор».

1.

Після посадки знайшла пожовклі нижні листочки куща помідора. - Це не страшно. Можливо при пересадці кущ трохи постраждав, але тільки він вкоренитися - все буде добре.

2.

Іноді при прополюванні я знаходжу личинки хруща - білого хробака. - Справа в тому, що цей черв'як, пошкоджуючи кореневища помідора, порушує постачання куща вологою і корисними для помідора речовинами.

3.

Грунт на моїй грядці в основному - торф'янистий. - Підгодуйте помідори добривами, які містять мідь.

4.

Жовті листи на кущах помідор стали твердими. - Підживити помідори сіркою.

5.

Поливаю помідори кожен день. - Помідори люблять, щоб їх поливали рідко, але рясно.

6.

Поливаю помідори струменем води зверху. - Кущ помідора не любить поливу зверху, намагайтеся лити воду між рядами.

7.

Грядка помідор перебувати на відкритій місцевості, потрапляє пряме сонце. - Якщо температура в літні дні не перевищує 30 градусів - все добре; але, якщо відмітка на градуснику зашкалює - лист просто - горить. При плануванні грядки, постарайтеся забезпечити легку тінь.

8.

Листя помідор пожовкли і кущ перестав рости. - Можливо фузаріозне в'янення дісталося до Ваших помідор. Це грибкове захворювання. Необхідно оновити насіння (так як грибок може передаватися саме через них), поміняти грядку.

Уражену бадилля краще спалити. Надалі перед висадкою розсади, кущ помідора (корінь) потрібно обробити бордоською сумішшю.

9.

Кожен день поливаю помідори добривами. - Спробуйте тимчасово припинити підживлення кущів - можливо вони перенаситилася мінералами і вітамінами. Та й Вам поглинати зайві добрива - ні до чого.

10.

Помідори ростуть в теплиці. - Швидше за все Вашим вихованцям - трохи багато вологи. Забезпечте провітрювання. Сподіваюся, мій тест був корисний для Вас і Ваші вихованці помідори тепер будуть красивими і соковитими. І Ви отримаєте задоволення від садівництва і смаку страв з помідорів.

Як врятувати помідори від пожовклого листя?

1.

Дуже важливим є момент висадки рослин в теплицю. Не варто занадто довго тримати їх вдома, щоб переросли коріння, треба в усьому дотримуватися певних термінів.

2.

Або ж, якщо ви ніяк не можете розпрощатися зі своїми улюбленими помідорами, розсаду тримайте в великих ящиках, щоб коріння не перепліталися і не відмирали.

3.

Але це, так би мовити, попередні застереження. А коли вже помідорчики висаджені і у них жовтіють коріння, тут можуть допомогти хіба що обприскування.

Розчин добрив потрібно робити слабким, приблизно однопроцентним (рослини ще молоді і велика концентрація добрив може просто спалити їх). Добре допомагають розчини таких добрив як нітрати, фосфати, хлориди та інші їм подібні.

4.

Перш за все потрібно стежити за тим, щоб у рослин запобігти браку вологи. Добре поливайте їх вранці і ввечері.

5.

Добре допомагає також настоянка коров'яку з золою: один літр коров'яку на десять літрів води, золи необхідно брати стакан на літр води, настоювати два дні, потім даної сумішшю полити помідори.

6.

Помідорів дуже подобається зелене добриво. Коситься будь зелена трава. Потім нею наповнюється пластмасова ємність, з розрахунку 23 і заливається водою.

Добриво має настоюватися два тижні. Потім літр підгодівлі розбавляється на відро води і вже цим розчином поливають томати.

7.

Екстремали можуть полити пожовклі помідори розчином курячого посліду. Один літр на десять літрів води.

8.

У магазині або на ринку можна знайти достатню кількість добрив, особливо вони будуть корисні, коли рослинам не вистачає калійних або азотних мікроелементів, головне, точно дотримуватися інструкції.

9.

Помідори можна «підгодувати» добривом приготованим власноруч. Для цього в бочку лягати трава кульбаби, кропива з коренем, заливається водою, після чого накривається кришкою і настоюється в сонячному місці 10-14 днів, періодично помішуючи. Потім вийняти траву, розчин додавати по 1-2 літри на відро води.

© medmoon. ru

Коментарів: 67, до статті "Чому жовтіє листя у помідорів в теплиці"

 • Ніна

  За 2дня пожовкли верхівки на всіх кущах томатів, а на нижніх листках з'явилися жовті прожилки. Що робити? Обприскати сьогодні розчином «Фітоспорін-М». Що можна ще зробити?

  Помідоровед

  Нема ніяких вихідних даних, щоб навіть спробувати припустити. Погодні умови, підгодівлі, вік рослин, умови вирощування, сорти, що було / робили з рослинами перед цим... Ще краще - фотографії... Тоді МОЖЕ і вийде вгадати, що сталося...

  Ніна 27.06.2010 at 04: 39 · Відповісти

  Погода погана до останнього тижня до 19 червня було холодно, вдень 14-16 вночі 8-11градусов і постійно йшли дощі. Зараз, кілька днів, t25 і кожен день дождь.23 червня обприскати і томати та огірки препаратом «зав'язь», а 24 підгодувала помідори «Агріколь» для томатів і 25 червня верхівки бліднути, а вчора майже пожовкли.

  Помідоровед

  А до складу Агріколи бор входить? Просто зав'язь - це, наскільки мені пам'ятається, суцільний бор. Якщо його ще й в Агрікола багато - міг бути, наприклад, надлишок бору. Ознаки надлишку (передозування) бору: «Листя рослини жовтіють і деформуються, при цьому можуть завертатися вниз і приймати куполоподібну форму. Спочатку уражаються більш старе листя. Верхні листки спочатку має нормальний вигляд, потім скручується. Ознаки ураження молодого листя і верхівки рослини в запущених випадках надлишку бору може бути прийнята за недолік бору »(Це я тут гадаю на кавовій гущі, так і знайте, ймовірність правильності припущення не така вже висока, як хотілося б)

 • Регіна 13.06.2011 at 06: 12 · Відповісти

Посадила помідори і через два тижні листя на деяких кущах почали зникати і залишаються тільки палички. Подивилася інші кущі-там все нормально-немає ніяких ознак ураження (ні гусениць, ні равликів, щоб можна було сказати, що листя щось з'їло).

Теж саме і у баклажан, огірків. Дуже хвилююсь! Перший рік займаюся городом! Так хотілося, чимось допомогти своєму городу!

Олександр 02.05.2012 at 15: 27 · Відповісти

Вирощую розсаду томатів в грунті оранжереї кілька років. В цьому році утворилися великі лисини. Насіння не зійшли, а якщо зійшли, то розсада не росла. Раніше проведений аналіз ґрунту патології не виявив.

На сіль не перевіряв. Ваші поради крім аналізів. Чим допомогти зростанню розсади?, що робити з грунтом?

Галина

Привіт, порадьте будь ласка як закрити помідору від холоду на ніч, я висадила її в грунт 20 травня. Передають заморозки, як закрити кожен корінь?

Олена Андрєєва

Напевно дуги поставити тунелем і лутрасил зверху. А якщо одна і не висока, то 5ти ліровой бутель обрізати і зверху.

Петро Дмитрієв

Привіт, немає ніяких проблем з помидоркой крім пожовтіння листя куща, підкажіть як можна виправити ситуацію? заздалегідь дякую

Помідоровед

Дивлячись як і будь листя жовтіє, якщо тільки відразу після пересадки в теплицю або ОГ - то не варто хвилюватися, почекайте тиждень - півтори.

Віктор Штранц

Привіт у мене чомусь стали жовтіти листя помідор через тиждень після висадки в теплицю скільки років садимо такого не було також на огірках краєчки листків по контуру стали світло зелені підкажіть пожалуста. Дякуємо.

Помідоровед

Здрастуйте, Віктор. Чи не було в цьому році погодних аномалій, може земля холоднувата?

Марія

Привіт, на листках жовті плями, а знизу світло-зелений наліт. Що робити?

Помідоровед

Здрастуйте, було б непогано глянути фотки, але так на вскидку - може бути кладоспоріоз, якщо вони у вас в теплиці... Хоча при ньому наліт знизу - бурий, але на початку може бути і світлим.

Зосим

10 травня висадили помідори в теплицю. Прижилися безболісне. Почали цвісти. Але через два тижні після висадки новоствореної листя почали жовтіти. Погда на вулиці прохолодна. Майже кожен день йдуть дощі.

На ніч підключаємо обігрів.

Помідоровед

Якщо земля холодна (померяйте - зарийте градусник на 10-15 см), то залишається чекати поки прогріється. Повинні бути 14 градусів або вище. Застелите, може, прозорим поліетиленом землю, щоб швидше нагрівалася.

Тільки не чорним - з нього толку мало.

Віталій

Здравствуйте. Висадив помідори в теплицю, почали нормально, з'явилися нові листя, квітки і плоди, але зараз починають жовтіти листя, квітки жовтіють і відпадають. Кущі засихають. Як врятувати?

Помідоровед 06.06.2013 at 19: 22 · Відповісти

Ну якщо прямо кущі засихають - я не знаю як врятувати. Взагалі, не може статися, що голодують ваші вихованці? .. Тоді дайте їм селітри по листу, кальцієвої! Або калійної.

Залежить від грунту... Якщо навпаки - погане самопочуття, через хвороби або поганої погоди, то треба визначати і думати. Фотки вставити краще на форумі, ну або через сторонні сервіси - посилання на фото вставляйте.

Віталій

Не думаю, що голодують. Може я багато коров'ячого гною додав в грядки перед посадкою? Може такий ефект дати гній?

Помідоровед

Ув. Віталій, томати «не люблять» надлишок азоту, при сильному перегодовування можливо опадання квітів / зав'язей і спостерігається характерне кручення верхівки і верхніх листків. Пожовтіння при надлишку азоту - теоретично можливо, якщо дуже сильно перегодувати, але не можу сказати впевнено.

У разі надлишку азоту рекомендують калійні підгодівлі, що сприяють швидкому засвоєнню азоту, а на сухих піщаних грунтах - рясний тривалий полив - заливати з пів-дня водою, щоб вимити азот. Сам такого не робив.

Віталій

Спасибі, буду пробувати проливати водою, може що і спасу.

Віталій 06.07.2013 at 00: 35 · Відповісти

Вітаю Вас, шановний Помідоровед. Спасибі за слушні поради та підказки. Більшу частину кущів вдалося зберегти і відновити. Після «промивання» коренів водою плоди були потрескание і поліпшує.

Зараз все приходить в норму. Всього найкращого.

Чому жовтіє розсада помідорів в теплиці

Автор: Lady Wind | Коментарів 0Download Original] "class =" imagefield imagefield-lightbox2 imagefield-lightbox2-resizeimgpost-500-500 imagefield-field_imgblogpost imagecache imagecache-field_imgblogpost imagecache-resizeimgpost-500-500 imagecache-field_imgblogpost-resizeimgpost-500-500 ">

Іноді доводиться розбиратися чому жовтіє розсада помідорів ще вдома. Ми розуміємо, що це може згубно позначитися на подальшій врожайності. Адже причини можуть виявитися досить серйозними.

Що робити, якщо жовтіє розсада помідорів

Буває, що жовтіють нижні листки, а свіжі виростають нормальні. В цьому випадку турбується не варто. Розглянемо небезпечні випадки.

 • Розсада була добротна, що переросла лише трішки - може бути, не вистачало землі; При пересадці безпосередньо в теплицю у горщика коріння були грудкою, вони переплелися в клубок великого типу - тоді розсада може приживатися довго, і листя у куща можуть пожовтіти прямо до самої верхівки. Якщо коріння пересохли або захворіли, то вони почнуть відмирати. У домашніх умовах за зовнішнім виглядом проблеми не вловити. У теплиці з'являється можливість відростити нові міцне коріння. Трохи пізніше відростають і листя. Старе листя виявляються без харчування і поступово відмирають. Небезпечно пересаджувати переросли рослини. Але і слабкий не висаджують. Поживна земля і вільне місце допоможе прижитися. Прогрітий грунт гарантує зростання нових листя і, звичайно, коренів.

Можна вдома створити сприятливі умови для того, щоб в теплиці паросток швидко пристосувався. Знадобиться ємність з іншим обсягом грунту. Наприклад від 3 літрів. Зробіть рослинам підгодівлю. Нехай це буде слабкий розчин.

Максимальна концентрація солей не повинна перевищувати 1%. Дуже зручні рідкі добрива. Вони безпечніше, так як в сухих концентрація буде більше.

В іншому випадку листя можуть просто обгоріти. У теплиці розчином обприскують листя. Але з'ясувавши, чому жовтіє розсада помідорів, не варто чекати, що від заходів оживуть хворе листя.

Рубрикація:

Помідори або томати - багаторічна трава сімейства пасльонових з плодами-ягодами. Батьківщиною культури є Південна Америка. Довгий час вважалося, що томати отруйні, і вживати їх в їжу не можна, тому вирощували тільки в декоративних цілях.

Але в кінці 17 століття помідори стали використовувати в кулінарії.

Поливання помідор в теплиці: рекомендації

Щоб зібрати багатий урожай, потрібно правильно доглядати за овочами. Основний догляд полягає в поливі, запиленні і провітрюванні. Поливати помідори в теплиці потрібно на 12-15 день після висадки. Цей овоч не особливо любить вологий грунт, тому Вам потрібно дотримуватися норм поливу: до цвітіння - 4 л на 1 кв. м., під час цвітіння - 12 л на 1 кв. м. Поливати помідори рекомендується кожні 6 днів. Температура води повинна бути не нижче 22 градусів. Слідкуйте, щоб вологість в теплиці НЕ наростала, це заважає запиленню квітів. Томати в теплиці також потрібно запилювати механічним шляхом. Для цього Вам доведеться щодня струшувати суцвіття. Проводити запилення краще вдень в сонячну погоду. Після цього рослина потрібно полити, а теплицю - провітрити. Провітрювання - важливий елемент по догляду за томатами в теплиці. Щоб регулювати вологість в теплиці, в ній необхідно зробити кватирки. Для томатів оптимальною температурою є 19-22 градусів вдень і 16-20 градусів вночі. У період цвітіння і плодоношення температура повинна бути на 2 градуси вище (але не вище 27 градусів).

 • Ніякого силікону: крем для збільшення грудей

Крапельний полив помідор в теплиці

Завдяки сучасним технологіям став доступний крапельний полив помідор в теплиці. Ви можете купити в магазині готовий пристрій для цього або придбати необхідні елементи і зробити пристрій самостійно.

Одна крапельна установка може полити до 50 кв. м. грядок. Система дозволяє не тільки зволожувати грунт, а й розбризкувати добрива. Крапельний полив дозволяє заощадити воду, але не електроенергію .

Існує дві системи поливу: автоматичний і напівавтоматичний. Перед покупкою пристрою вивчіть характеристики кожного виду. Це дозволить Вам з'ясувати продуктивність, споживання електроенергії та ін. Параметри.

Крапельний полив дозволить Вам уникнути виснажливої ​​фізичної праці, що особливо важливо для літніх і ослаблених людей!

Чим підгодувати помідори в теплиці?

 • Не потрібно забувати про підгодівлі помідор в теплиці. Вносити добрива необхідно з моменту формування першої зав'язі. Залежно від фази зростання застосовуються різні засоби: рідкий коров'як, сульфат калію, деревна зола і суперфосфат. Під час вегетації потрібно проводити 4 кореневі підживлення. Першу радять робити через 20 днів після посадки розсади на постійне місце. Для цього візьміть 1 ст. л. нітрофоски, 500 мл рідкого коров'яку і 10 л води з розрахунку 1 л добрива на кожну рослину. Другу підгодівлю проводять через 10 днів після першої. Для цього візьміть 1 ст. л. повного добрива і 1 ч. л. сульфату калію на 10 л води з розрахунку 5 л на 1 кв. м. Третю підгодівлю проводите через 12 днів після другої. Для цього візьміть 1 ст. л. суперфосфату і 2 ст. л. деревної золи на 10 л води з розрахунку 8 л на 1 кв. м. Коли рослина почне плодоносити, його потрібно буде удобрювати наступним складом: 1 ч. л. гумату натрію, 2 ст. л. суперфосфату на 10 л води. Цим складом потрібно поливати з розрахунку 5 л на 1 кв. м. Така підгодівля прискорює дозрівання плодів.

Чому жовтіють помідори в теплиці?

Причин, за якими томати можуть жовтіти, кілька. Одна з найпоширеніших - нестача поживних речовин (зокрема азоту). В цьому випадку жовтіють нижні листки, а не прожилки.

Якщо змінюють колір тільки нижні листочки рослини, а нові ростуть зеленими і здоровими, турбуватися не потрібно. Також листя у помідорів в теплиці можуть жовтіти через розсади.

Якщо розсада була добротною, але переросла і при пересадці в теплицю в горщику був кого з коренів, які сплелися в щільний клубок, помідори почнуть жовтіти аж до верхніх листочків. Відбувається це через те, що сплетені корені починають хворіти і повільно відмирати, поживні речовини не надходять до листя, через що вони жовтіють. Щоб у Ваших помідор не було жовтого листя потрібно дотримуватися кількох правил:

 • Чи не перетримуйте розсаду будинку; Чи не висаджуйте насіння раніше, ніж це передбачено термінами посадки; Забезпечте кожного куща томатів обсяг землі від 3-х л; Приготуйте слабкий розчин добрив, щоб забезпечити культурі харчування. На 1 л води візьміть 10 г засобу, максимальна концентрація солей якого не більше 1процента. Якщо Ви купили рідке добриво, то розведіть 10 мл в 1 л води. Розчин більшої концентрації робити не можна, інакше рослина отримає сильний опік і загине. Приготованим складом обприскати листя томатів.

Листя у помідор в теплиці можуть жовтіти і з інших причин: кореневі шкідники (капустянка), низька температура ґрунту, недостатня акліматизація культури. У цих випадку також допоможе обприскування легким розчином добрив.

Чому в'януть помідори в теплиці?

Однією з найбільш частих причин в'янення томатів є фузаріоз, що представляє собою грибкове захворювання, яке вражає цю культуру в теплицях. Фузаріоз розвивається при постійній посадці рослини в одну і ту ж грунт, під час великого перепаду температури і вологості.

Поразка відбувається під час висадки розсади або розпушування грунту після поливу. Фузаріоз проявляється не відразу, а під час формування плодів. Саме в цей період томати слабшають і стають уразливими.

Ознаками фузаріозу є пожовтіння і в'янення нижніх листя рослини. Поступово процес старіння прогресує: листочки набувають жовтого забарвлення і скручуються, жилки стають світлими, черешки деформуються. Рослина повільно гине. Щоб перемогти захворювання потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Слідкуйте за станом кущів. При виявленні хворих рослин, негайно знищіть їх; Регулярно провітрюйте теплицю і дотримуйтесь необхідний температурний режим; Чи не висаджуйте помідори в ту ж грунт, що і в минулому році. Якщо це неможливо, пропарьте грунт під температурою 90 градусів; Після збору помідор, приберіть з теплиці все рослинні залишки; Проводьте дезінфекцію грунту в теплиці розчином мідного купоросу (70 г на 10 л води); Для лікування фузаріозу купите в магазині препарат Превікур, Хом або ін. Подібні склади. Обробляйте ними томати за інструкцією.

Помідори - популярні овочі, які багато дачники вирощують на своїх ділянках. У томатах міститься велика кількість вітамінів і мікроелементів. З них можна готувати салати, соуси, супи, робити пюре і додавати в різні страви.

Якщо дотримуватися правил вирощування томатів у теплиці, Ви отримаєте відмінний урожай! Читайте також: