Пересадка розсади помідорів у відкритий грунт :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Пересадка розсади помідорів у відкритий грунт

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Пересадка розсади помідорів у відкритий грунт

 • Відео: семінар по вирощуванню томатів
 • Помідори - рослина, яке прикрашає практично будь присадибна ділянка. Це одні з найбільш смачних і корисних овочів, які саджають як для сезонного споживання, так і для консервації на зиму. У середній смузі і в південних регіонах Росії можна вирощувати томати у відкритому грунті. Наприклад, в Ростовській, Воронезькій, Тамбовської областях проблем не виникне, там тепла вистачає на повний період вегетації цих рослин. А ось в Псковській і Ленінградській областях (і, тим більше, на північ від) вирощування помідорів без укриття - досить ризикований крок. Але і тут можна отримувати хороші врожаї у відкритому грунті, якщо дотримуватися деякі умови:

  • Ранні терміни посадки розсади. Грамотне внесення добрив для томатів на всіх етапах росту і розвитку. Використання агротехнічних методів для прискорення зав'язі і дозрівання

  Розсада помідор

  Отримання, відбір і знезараження насіння

  Насіння для розсади можна купити в магазині. Вибирати треба добре зарекомендували себе, районовані сорти, які мають стабільно переходять з покоління в покоління генетичними ознаками. Наприклад, для вирощування томатів у відкритому грунті в середній смузі підійдуть такі сорти:

  • «Верлиока», «Катя», «Арктика», «Тубілець», «Невський», «Ямал», «Крайня Північ», «Яблука на снігу». Вони ж рекомендовані для тепличного вирощування в північних районах країни.

  Для південних регіонів вибір більше. Тут можна висаджувати пасльонові з тривалим періодом вегетації і більшою плодової масою кінцевого продукту. це:

  • «Фіфті», «Тамань», «Салатний рожевий», «Хай-Пив», «Шива» та. т. д. .

  Ще один спосіб здобуття насіння - отримати їх зі свого городу. Для цього відбираються міцні стиглі помідори (краще дати їм дозріти на кущі, без дозаривания) і витримуються на підвіконні, поки не стануть м'якими (гниття допускати не можна).

  Підготовлений томат розрізається навпіл, насіння видавлюються в банку і зброджуються. Для цього їх слід залишити в банку на 2-4 дня. Якісне насіння відокремляться від м'якоті і осядуть на дно.

  Процес можна вважати завершеним, коли отримана субстанція почне виділяти бульбашки газу. Останній етап - промивання насіння чистою водою. Після цього їх сушать і зберігають у прохолодному (але не холодному) приміщенні.

  Відбір посадкового матеріалу

  Перед посадкою слід зробити сортування насіння, помістивши їх в стакан з водою на 10 хвилин і перешкодивши дерев'яною паличкою. Насіннєвий матеріал, придатний для посадки, опуститься на дно, а легковажні екземпляри залишаться на поверхні. Деякі джерела радять прогрівати насіння помідорів перед посадкою, для появи дружніх сходів. Користь від цієї процедури сумнівна, адже нагріваючи насіння при великих t °, можна виснажити запас вологи, який в них міститься.

  Як «протравить» насіння томатів?

  Раніше для цієї мети найчастіше використовували розчин марганцівки (1 г на 0,5 склянки води), в якому витримували насіння протягом 20 хвилин, а після ретельно промивали водою. Але зараз препарат KMnO? практично зник з продажу, і садівники використовують інші способи для знезараження насіння:

  • Наприклад, сік алое, в який поміщають насіння томатів на одну добу, а потім залишають сохнути НЕ промиваючи.

  «Травлення» необхідна, адже навіть найкращі добрива для томатів не допоможуть отримати хороший урожай з хворих рослин, а після такої обробки дорослі кущі практично нічим не уражаються.

  Замочування

  Найпопулярнішими у садівників - любителів стали наступні Препарати для стимулювання проростання насіння: «Епін», «Циркон» і «Гуамат» . Вони хороші не тільки тим, що є каталізаторами зростання при вирощуванні томатів, живлячи їх насіння корисними мікроелементами, але і не завдають шкоди довкіллю добривами з органічною природою походження. Температура замочування в цих препаратах не повинна бути нижче 15 °, інакше вплив елементів на насіння буде неповним.

  Найкраще використовувати розчин з t = 20-22 ° С. А ось в розчині золи замочувати насіння помідорів категорично не можна . Це корисне добриво знадобиться на наступних етапах росту і розвитку рослини.

  Зараз же вона буде надавати гнітюче вплив, через наявність в ній мінеральних солей. Калійні добрива для томатів на цьому етапі не використовують по тій же причині. Для набухання насіння томата потрібно, в середньому, 18 годин. Після цього їх дістають з води, щоб вони не задихнулися, так як при проростанні їм стає потрібен кисень.

  Пророщування насіння

  Ця процедура проста, і досить швидка. Найкраще помістити насіннєвий матеріал в добре проутюженной марлю, яку можна намочити водою або розведеним стимулятором росту ( «Епін», наприклад). Проростають вони протягом 1-2 діб, найголовніше, не пропустити цей момент, інакше відросте корінці, які впинаються в тканину, і там застрягнуть.

  Вирощування розсади

  Потурбуватися цим питанням в середній смузі Росії треба вже на початку березня. В північних регіонах в цей час висаджують розсаду для подальшої пересадки в теплиці. У південних її садять у квітні, іноді навіть в травні.

  Але тут в ній немає принципової необхідності, можна садити насіння пасльонових прямо в грунт.

  Підготовка ґрунту

  Спочатку необхідно приготувати грунт для розсади томатів. Є безліч рецептів цієї суміші. Ось один з найпопулярніших: На 1 частина садової або дернової грунту (ідеально підійде земля, на якій влітку росла кропива), береться 1,5 частини перегною, 1 торфу, і 0,5 піску річкового.

  Для забезпечення кальцієвого балансу додають 1 склянку растолченной яєчної шкаралупи. Зауважимо, що мінеральні добрива на цьому етапі не потрібні. Вони знадобляться пізніше, коли потрібно буде живити дорослі рослини для зав'язі і наливу плодів.

  Обробка грунту

  Отриману ґрунтову суміш необхідно пропарити. Це роблять різними способами, починаючи з нагрівання відра на багатті і закінчуючи духовкою.

  Знезараження і знищення грибків і гнильних бактерій, а також личинок попелиці та припинення життєдіяльності бур'янів досягається за допомогою цієї процедури. Ще один спосіб очистити від шкідників грунтову суміш для вирощування томатів - Пролити її рожевим розчином марганцівки. Поливати доведеться в будь-якому випадку, після того, як грунт поміщений в ємності для розсади, так як вода допомагає йому осісти і ущільнитися.

  Посадка

  Після проростання насіння поміщаються в підготовлений грунт на глибину 0,5-0,7 см, корінцем вниз (якщо є сумніви, покладіть зернятко на плоский бік, паросток і корінець самі знайдуть, куди їм рухатися). До появи перших сходів горщики з розсадою поміщають в тепле місце, з температурою не менше 25 ° С.

  Деякі садівники для посилення термічного ефекту накривають горщики поліетиленовими пакетами. Так теж можна робити, але не слід забувати періодично провітрювати посадки.

  Догляд за розсадою

  Для забезпечення повноцінного харчування Можна полити молоді рослини витяжкою з золи. Це робиться не частіше двох разів за весь період «домашнього» зростання. Ще один Спосіб підгодівлі молодих рослин - дріжджовий розчин.

   Приготувати його можна таким чином: У 5 літрах води розводять 5 грам хлібних дріжджів, і залишають на одну добу. Потім цієї суспензією підгодовують розсаду, але не частіше, ніж 1 раз за весь період росту.

  Зберігати отриману суміш більш 2-х діб не можна. Можна використовувати і швидкодіючі дріжджі як добриво для томатів. Суміш з них роблять так: Один пакетик дріжджів і дві столові ложки цукру заливають склянкою теплої води, перемішують, чекаючи повного розчинення. Настоюють 2 години, і отриманий робочий розчин додають при поливі з розрахунку 0,5 л на 10 л води.

  «Переїзд» розсади в город

  Готові до висадки кущі помідор, повинні мати першу кисть з зав'язі і другу, квітучу кисть. Не слід висаджувати їх відразу на грядку. Попередньо треба загартувати рослини, це одна з головних умов вирощування томатів у відкритому грунті.

  Починати бажано в похмурий день, виставивши горщики з рослинами на вулицю, на 15-20 хвилин, з кожним днем ​​збільшуючи перебування на відкритому повітрі. Є ще один спосіб (якщо ви приїхали на дачу на один день з метою висадити розсаду у відкритий грунт) - вкрити рослини пластиковими пляшками або пластмасовими відрами. Для цього береться бутель об'ємом 5 літрів і більше, у неї відрізається дно. Вона встановлюється над кущем томата таким чином, щоб з одного краю між її нижнім зрізом і грунтом залишалася щілину, для циркуляції повітря.

  Схема: приклад розташування кущів томата на грядці

  Догляд за томатами у відкритому грунті

  У грунт Перед посадкою розсади необхідно внести органічні добрива . На один квадратний метр рекомендується наступна норма витрати на 1 м. Кв.: зола деревна - 0,5 л, компост або перегній - 1 відро, сечовина -1 ч. Л. Після того як рослини добре приживуться, слід провести підживлення.

  Для цього Використовуються фосфорні та калійні добрива для томатів. Азотом на першому етапі пасльонові краще не підгодовувати.

  Його надлишок веде до бурхливого зростання вегетативної маси, на шкоду утворенню зав'язі. Дуже корисним для розвитку на цьому етапі може стати рідке добриво з золи. Воно наситить рослина тими елементами, які необхідні для росту куща, і утворення квітів і зав'язі.

  На етапі освіти квітів також варто підгодувати пасльонові готовими добривами, такими, як «Сударушка-томат» - універсальний комплекс без хлору. Застосовується він з метою профілактики грибкових хвороб і підвищення врожайності. Спосіб внесення наступний - 1 ложка (чайна), розчиняється в 10 л води. Під кожен кущ заливають по 0,5 л. У відкритому грунті у томатів Іноді проявляється типова «теплична проблема» - томати цвітуть, але не зав'язуються . Але першопричини у цього явища інші, ніж у рослин у відкритому грунті:

 • Рання висадка розсади.
 • Висаджувати розсаду помідорів в грунт. Терміни висадки розсади

  Висаджувати розсаду помідорів в грунт - етап в їх вирощуванні дуже важливий, тому при правильному і своєчасному підході до підготовки даного процесу, результатом буде дружне рясне плодоношення. На постійне місце їх можна розташовувати як у відкритий грунт, під плівку, так і в теплицю. Ранні сорти овочів, висаджені в теплиці або тимчасово вкриті, дадуть більшу врожайність і більш раннє дозрівання плодів.

  Терміни висадки розсади

  Необхідні терміни посіву і висадки приходять з досвідом. Якщо сумніваєтеся з цього приводу, поцікавтеся цим питанням у сусідів-городників, що займаються томатами не перший рік, у них напевно існує власна успішна практика, як правило це період між кінцем травня і 10 червня. Терміни висадки розсади визначаються з урахуванням кількох моментів:

  • Їх местаположенія: теплиця або відкритий грунтвибранних сортів; кліматичних умов регіонастепені готовності розсади і термінами посіву насіння.
  Тобто, Для що не обігріваються теплиць під сонцем насіння висівають, як правило на початку - середині березня (іноді і в лютому, якщо створюється додаткове освітлення), а Для відкритого грунту рекомендовано сіяти не раніше початку квітня. У зв'язку з цим, тим більше якщо не вдається забезпечити рослинам достатній обсяг землі (3-5 літрів), небажано перетримувати розсаду в домашніх умовах довше 45-50 діб. У будь-якому випадку елементарно орієнтуйтеся на прогноз погоди, щоб не було загрози заморозків на грунті. У разі вже більш пізніх похолодань, необхідно вкривати грядки плівкою або іншими матеріалами, хоча деякі відмінно загартовані перед висадкою томати досить стійко переносять і заморозки. Вирощуючи розсаду томатів в домашніх умовах, намагайтеся і до висадки в грунт забезпечити їм достатній обсяг землі, для цього пікірують саджанці в більші ємності (мінімум 1 літр), тим самим збільшуючи термін їх вегетації на підвіконнях Як розрахувати потрібну кількість насіння для розсади томатів Задовго до настання перших весняних робіт на вулиці, любителі-городники розпочинають вирощування розсади. Це справа трудомістка і копітка. До того ж, не завжди у господарів виходить досягти бажаного результату, незважаючи на їхні зусилля. Крім того, невеликий «ділянку» на підвіконні не дозволяє в повній мірі здійснити посадку всіх задуманих насіння овочевих і культурних рослин. Ось і доводиться йти на маленькі, але корисні хитрощі. Для того щоб, як можна більше вийшло розсади томатів, їх зерна необхідно посіяти по рядах в ящики Але при цьому слід пам'ятати, що з'явилися сходи все одно доведеться з часом пікірувати. Може статися й так, що паростки рослин виявляться зайвими після завершення пересадки і їх просто нікуди буде поставити. Тому слід взяти на замітку таку пораду: Перед посадкою помідорів коштує відразу ж сіяти насіння в пластикові стаканчики (або інші порожні ємності) з грунтом. Причому, кидати краще не по одному, а відразу по 2-3 насінини. Розсада помідорів Переваги даного методу 1. Такий спосіб дає гарантію на кращу схожість томатів (в разі, якщо якесь - то насіння не проросте). Помідори, вирощені відразу в стаканчиках, відрізняються міцним стовбуром і широким листям 2. Крім цього, якщо ділянка при будинку невеликий, і кожен клаптик землі вже визначено для посадки конкретних культур, то простим підрахунком стаканчиків заздалегідь можна розрахувати кількість майбутніх посаджених лунок томатов.3. Виросла розсаду помідорів в стаканчику (2 - 3 шт.) Потім можна розділити при пересадці в грунт на постійне місце. Таким чином, вийде не одна лунка, а цілих три. Якщо хто - то використовує попарний метод, то і його також можна використовувати (коли два кореневища садять в одну лунку) .Таким чином, використовуючи даний метод, городники можуть «вбити» одразу двох зайців. По - перше, це точний розрахунок розсади. По - друге, в результаті виростають потужні стебла рослин, стійкі до несприятливих погодних умов і володіють високою врожайністю. Висаджувати розсаду помідорів в грунт Томати дуже теплолюбні, тому ділянка повинна бути з сонячної південної сторони і добре захищений від вітрів. Помідори погано себе почувають в грунті з великою кількістю ґрунтових вод. Для зменшення ризику фітофторозом, що не висаджуйте їх в грунт після картоплі і самих же томатів, сміливо садіть після зелених культур, бобових і коренеплодів. Правильно визначити терміни висадки розсади, це не єдине важливе для цього умова, необхідна певна ступінь її готовності: 50 - 60 днів вирощування в домашніх умовах, досягнення 20 - 30 см у висоту, наявність близько 6 - 8 листків, гарне попереднє загартовування, сформована перша квіткова кисть. Якщо використовуєте покупну розсаду, віддайте перевагу невисокій, що не витягнувся, міцної з хорошим тонусом, що має темні зелене листя - це говорить про її хорошою загартуванню під час вирощування Перед висадкою на постійне місце розсаду необхідно загартувати, скоротивши при цьому поливи, збільшивши времяпребиваніе на прямих сонячних променях і свіжому повітрі, поступово знижуючи температуру до 15-17, а потім і до 10-15 градусів. За 3-4 дні можна і зовсім залишати горщики на балконі або в теплиці. Для підвищення стійкості помідорів до хвороб і несприятливих нових умов можна зробити обприскування спеціальними розчинами перед посадкою в грунт. Підготовка ґрунту Висаджувати розсаду помідорів проводиться в заздалегідь підготовлені грядки. Як і в будь-якій справі, передпосівна підготовка грунту також вимагає заходи. Вона звичайно буде скопані, розпушена, і вирівняна, але не можна забувати, що перестаратися тут - справі нашкодити! Надмірне подрібнення грунтофрезою, наприклад, наситить землю киснем, перетрусить її і создат сприятливе середовище як вашим саджанців, так і бур'янів; розбудить знаходяться там мікроорганізми, а вони, в свою чергу, можуть переробити цінні поживні речовини з грунту. До речі, в магазинах сьогодні досить часто можна зустріти спеціальні засоби для взяття проби поживності землі, які рекомендується проводити кожні кілька років. Звичайно ж, потрібно провести боротьбу з бур'янами, частково допоможе перекопування і обробка отруйними сумішами, десь доведеться попрацювати «руками», видаливши бур'яни глибоко з корінням. Для гарного плодоносіння і росту культурних рослин обов'язкові добрива органічними речовинами, а для захисту землі від вимивання дощами і від сонячних променів, внесіть в неї шар компосту, це також допоможе поліпшити її механічний склад. Десь за тиждень до посадки пролийте ділянку гарячим розчином мідного купоросу або марганцевокислого калію з метою дезінфекції грунту. Вже потім удобрити і перекопайте грунт, внісши в неї в пропорції на 1 кв. м половину відра деревної золи, 50 - 60 гр. суперфосфату і 8 - 10 кг. перегною. Лунки можна сформувати заздалегідь, тоді до потрібного моменту грунт в них добре прогріється. Схема посадки  Висаджувати розсаду помідорів здійснюється за різними схемами в залежності від сорту і форми куща, як правило, ранні малорослі садять на відстані 30 - 35 см. Між лунками і 40 - 50 см. між рядами; пізні - на відстані 50 х 50 см; помідори сильнорослі садять на відстані мінімум 40-50 см одна від одної і 60 см між рядами. Орієнтуйтеся на розмір майбутньої рослини, висаджуючи так, щоб надалі вони не затінювали один одного і не вели боротьбу за поживні речовини з грунту, в розрахунку на рослину має бути не менше 0,3 кв. м. Заслуговує на увагу схема здвоєною грядки, при якій лунки формуються на відстані не менше 40 см в шаховому порядку в два ряди на ширині 50 см, а проміжок між наступними здвоєними рядами краще залишати 80 - 90 см. Згодом при підгортання між рядами формується достатній отвір для зручного поливу за допомогою шланга, при якому рослина не буде пошкоджено, а волога буде надходити до коріння без освіти земляний кірки навколо. І з огляду на чималі інтервали, томати не потребуватимуть сонячному світлі. Мабуть, оптимальний спосіб висадки томатів; залишайте максимально можливі інтервали, щоб рослини один одного не затінювали і не поширювали інфекції та хвороби. Правила висадки Вообщем-то, у всіх городників існує своя практика, як виростити розсаду помідор. Посадка помідор на розсаду пройшла успішно, елементарні правила підготовки до пересадки в грунт виконані, можна приступати до самого процесу висадки. Отже, для висадки вибираємо похмурий день або чекаємо вечора, коли сонце не так активно. 1. Попередньо ретельно воложимо ящики і горщики з розсадою, так, щоб саджанці легко витягувалися і коріння були менш схильні до порушення. Краще якщо рослина вирощена в окремих ємностях, тоді воно просто буде перевалено в землю. Зберегти кореневу систему дуже важливо, оскільки при пошкодженні втрачається час, яке рослина витратить на її відновлення, при цьому буде гірше пріжіваться.2. Висаджувати розсаду помідорів виконується відразу після отримання саджанця з горщика, поки воно не почало в'янути. Грунт під них потрібно зволожити безпосередньо в лунках, щоб уникнути утворення кірки, яка сповільнить приживлюваність растенія.3. Щільно прим'яти грунт навколо саджанця, присипати зверху сухий землей.4. Переросла розсаду висаджують горизонтально в борозни на глибину 15 см, нижні два-три листа видаляють, присипають стебло землею для формування бічних корінців і кращого грунтового харчування. Якщо терміни висадки розсади відповідають її віку, сильно поглиблювати її не варто, щоб не втрачати зайвий час на формування бічної кореневої системи і приживлюваність рослини, так як в глибині грунт може бути ще не прогріта, досить поглибити до сім'ядольних лістьев.5. Після висадки грунт можна мульчувати, що збереже її від швидкого випаровування вологи і захистить від бур'янів. Для цих цілей добре використовувати злегка зів'ялу скошену траву, гілки, шишки, тирсу, солому, перегній, торф, і навіть газетні листя і картон.6. Подбайте про покривочних матеріалі на випадок пізніх заморозків, а також підготуйте кілочки для підтримки зростаючих томатів. Висота їх визначається в залежності від сорту, конечно.7. Надалі в міру зростання проводите підгортання помідори, тим самим вона буде краще вкорінюватися, а між рядами утворюється отвір, необхідний для поливу, в кінці якого потрібно зробити земляний вал, щоб вода не стекала.8. Видалення пасинків у помідор проводять вже з раннього віку, це нові бічні пагони в пазухах листків, які витрачають поживні речовини і не приносять плодів. Видаляти їх потрібно, поки вони не досягли розміру вище 3-5 см, бажано в ранкові години, тоді рана встигне затягнутися протягом дня. А до моменту наливання плодів на першому суцвітті, все листя нижче повинні бути видалені. Поставте для себе мету, і ви обов'язково досягнете бажаного врожаю, дотримуючись правил і терміни висадки розсади!