Теплиця для помідорів своїми руками :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Теплиця для помідорів своїми руками

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Теплиця для помідорів своїми руками

 • Фото
 • Щоб не залежати від примх природи і погоди, дачники будують на своїх присадибних ділянках теплиці і парники. У них створюється потрібний мікроклімат для вирощування різних овочевих культур (огірків, помідорів, солодких перців), зелені, квітів і т. П. Перед тим, як побудувати теплицю своїми руками рекомендуємо вивчити наші інструкції. Спорудити теплицю дуже просто, незважаючи на позірну складність конструкції. Приступаючи до будівництва теплиці, вивчіть з чого вона складається, а також поцікавтеся і дізнайтеся все про закони, за якими вона працює.

  Види теплиць

  Основна деталь будь-теплиці або парника - каркас. Від нього залежить надійність і довговічність споруди, тому вибираючи матеріал для будівництва теплиці, враховуйте його міцність. Найпопулярнішими матеріалами для будівництва теплиць є метал, дерево, ПВХ.

  Каркас з дерева

  Теплиця з дерев'яним каркасом швидко і просто споруджується. Слід знати, що така конструкція має невеликий експлуатаційний термін.

  Каркас з металу

  Конструкції з металу міцні і надійні. Вони легко переносять підвищені природні навантаження. Теплиці з металевим каркасом найпопулярніші серед російських дачників.

  Каркас з ПВХ

  З найкращого боку показали себе теплиці з каркасами, зробленими їх ПВХ. Вони відрізняються екологічністю, надійністю. Правда, їх міцність залежить від товщини профілю, а це збільшує вартість конструкції. Перед будівництвом теплиці вибирайте відповідний для вас матеріал.

  Який матеріал вибрати

  Щоб створити в теплиці потрібний вам мікроклімат для вирощування культур, потрібно підібрати для неї якісне і міцне покриття. Зазвичай дачники вибирають скло, різні плівки і матеріали, зроблені з ПВХ. При виборі скла для теплиць краще віддати перевагу загартованому склу або триплексу. Якщо таке скло для вас недоступно, то вставте звичайне подвійне віконне скло. Головне, щоб воно витримало зимові снігові навантаження. Багато росіян віддають перевагу плівці. Найчастіше її використовують для парників. Вона випускається в багатьох різновидах, але всіх їх об'єднують загальні характеристики: зносостійкість, міцність. На ринку з'явилися нові види плівки для теплиць і парників - Светопреобразующіе, армована. Все більше затребуваними стають матеріали з ПВХ. Найбільш популярні з цих матеріалів стільниковий і монолітний полікарбонат, акриловий пластик. Листи цього матеріалу не тьмяніють, зовні виглядають симпатично, відрізняються великим терміном експлуатування. Вони мають відмінні теплоізоляційними особливостями і, що дуже істотно, їм не страшні великі перепади температур.

  Вибираємо місце

  Ділянка, де буде стояти ваша теплиця, повинен бути рівним і перебувати на добре освітленому місці. Ні в якому разі не кладіть конструкції в низині. Якщо ви збираєтеся проводити в теплицю електроенергію, то розташуйте її недалеко від будинку, так буде легше змонтувати електропроводку.

  Види тепличних конструкцій

  Теплиці за своїм типом розрізняються на односхилі, подвійні, шатрові, арочні. Конструкції можуть бути розбірними, якщо ви не збираєтеся використовувати теплицю взимку, а також нерозбірні. Від типу теплиці залежить вид її фундаменту.

  Фундамент

  Для розбірних теплиць не потрібно будь-якого фундаменту. Для нерозбірної теплиці фундамент просто необхідний. Він додасть всієї конструкції міцність і надійність. Ідеально для капітальної теплиці підходить стрічкове монолітна підстава. Викопайте канаву на глибину нижче промерзання грунту. Дно покрийте щебінкою, добре утрамбувати. Зазвичай канава виходить глибиною в 800 мм. Буде добре, якщо ви посилити фундамент теплиці арматурою або сіткою, зробленої з неї. Потім приготуйте бетонний розчин і залийте ним канаву. Від міцності підстави залежить надійність вашої майбутньої споруди. Особливо це актуально, якщо ви хочете покрити теплицю склом.

  Монтаж

  Якщо ви збираєтеся вмонтовувати теплицю з оцинкованого металу, то для з'єднання деталей краще скористатися кріпленням з болтів і гайок. Зварювання при монтажі застосовується рідше. Зварні шви в процесі використання теплиці можуть поржавіти, тому їх необхідно обробити захистом від корозії.

  При монтажі теплиці з полікарбонату треба враховувати фізичні характеристики цього матеріалу. При високих плюсових температурах він розширюється, а при мінусових стискається. При монтажі цього матеріалу обов'язково треба використовувати силіконові замазки і різні герметики.

  При монтажі листів залишайте зазор в декілька міліметрів між ними. Для провітрювання теплиці при плануванні не забудьте передбачити віконні прорізи.

  Дотримуючись рекомендації, наведені в цій статті, ви зможете побудувати теплицю самостійно.

  Відео

  Інструкція по виготовленню теплиці з бруса:

  Фото

  Будівництво теплиці під помідори своїми руками. Будівництво теплиці під томати на заміській ділянці

  22.02.2014

  Приємно адже, коли на дачі присутній теплиця, а особливо створена своїми руками. Справа навіть не стільки в завданню економії коштів, скільки заміське будівництво, зроблене своїми руками, ми обов'язково виконаємо з максимальною любов'ю, та й себе на вмілість перевіримо. Тому тепличні стиглі помідори та інші вирощені овочі здаються особливо смачними. Перш, ніж приступити до будівельних робіт, необхідно для себе відповісти на основні питання:

  • Де її поставити? Яка Теплиця під помідори краще? З якого матеріалу краще споруджувати?

  Підемо по порядку. Які бувають теплиці?

  Найпоширеніші Види теплиць під томати , при цьому найзручніші, найулюбленіші дачниками це:

  Арочні

  Арочна теплиця під томати складається з даху у вигляді дуги, за рахунок чого рослини отримують більшу кількість світла, так як, сонячні промені розсіюються по утворилася дугоподібної поверхні. При цьому наші рослини отримують максимальну кількість сонячних променів і тепла, необхідних для нормального росту. А в зимовий сезон, на дугоподібної даху теплиці не скупчується сніг - отже, не загрожує деформація і / або руйнування (за умови звичайно ретельно укріпленого каркаса і фундаменту).

  Односхилі

  Односхила теплиця під помідори примикає однією своєю стіною до наявної дачної будівлі. За часту, можна спостерігати, як деякі дачники прилаштовують теплицю до південної частини дачного будинку.

  Подібний варіант досить бюджетний, крім того, дозволяє заощадити місце в умови обмеженого простору на дачній ділянці. Якщо Плазуни приміщення ще й опалювальне, тоді взагалі чудово! Адже вам потрібно менше зусиль для її обігріву.

  Двосхилі

  Найпопулярніший вид теплиць - це Двосхилі . У них дах оформлена по типу трикутника. Основною перевагою такого споруди є зручність і простір і для вас і для ваших рослин.

  Справжні дачники споруджують в такого роду теплицях зону відпочинку, поєднавши приємне з корисним процесом.

  Як побудувати теплицю під помідори своїми руками?

  Перш за все, Теплиця під помідори вимагає достатнього світла, тому вибираємо рівне, в ідеалі південне місце під теплицю. Далі складаємо план-схему бажаної конструкції з урахуванням всіх витрат і кількості потрібного для будівництва теплиці матеріалу. А знадобиться вам наступний матеріал:

  • Дошки і брус;

  Парники, теплиці. Як побудувати своїми руками

  Розглянемо типи конструкцій теплиць і необхідні умови для їх конструювання.

  Типи конструкцій теплиць і парників на дачі

  Теплиця - це відносно легка будівля для захищеного грунту. Як правило, її споруджують у вигляді приміщення з проникними світло бічними огорожами і покрівлею.

  Її призначення - збільшення терміну вирощування овочевих культур і розсади, для ранньої вигонки зелені і квітів. Рослини іноді знаходяться в теплицях з моменту посіву насіння до зняття врожаю.

  Умови теплиці дозволяють зняти за сезон не один урожай. Перші теплиці влаштовували в Європі кілька століть назад. Тепличне будівництво особливо активно розвивалося в Голландії, Англії та Франції.

  Вперше технологію захищеного грунту застосували голландці для вирощування тюльпанів. Ці теплиці передували знаменитим зимових садів і оранжерей.

  Згодом їх все частіше використовували для вирощування овочів, фруктів і ягід. Теплицю можна спорудити самостійно або придбати готову фабричного виробництва. Основне джерело тепла і світла на поверхні Землі - промениста енергія Сонця, тому при будівництві теплиці бажано максимально використовувати сонячну енергію.

  Тип теплиці підбирають саме за цим принципом. Ще слід вибрати для неї місце на ділянці, надійно захищене від холодних північних вітрів, має теплий дренаж. При будівництві своєї теплиці або купівлі стандартної продумайте і інші важливі моменти, наприклад: розмір теплиці; доцільність спорудження фундаменту під теплицю; вибір матеріалу для несучих конструкцій і покриття теплиці; установка системи вентиляції, обігріву та системи поливу; розміщення внутрішньої площі теплиці в вигляді грядок або стелажів. Матеріали, що використовуються для спорудження теплиць, повинні відповідати таким умовам: погано проводити тепло, мати малий обсяг і бути довговічними.

  Теплиці розрізняють за матеріалом - це може бути дерево або метал. Традиційно каркаси теплиць споруджували з дерева, хоча вони мають певні недоліки. Дерев'яні теплиці - недовговічні. Їх рами швидко зотлівають, псуючись від сирості та грибків.

  Для збільшення терміну служби їх слід обов'язково пофарбувати. До того ж через свого обсягу вони забирають світло у рослин. Головне ж їх гідність - це здатність утримувати тепло.

  Отже, дерев'яний каркас дозволяє ефективніше витрачати енергію. Нерідко городники і садівники віддають перевагу дерев'яним теплицям через їх більш декоративного зовнішнього вигляду.

  Такі споруди роблять з легких і довговічних соснових лісоматеріалів. В останні роки популярні теплиці з металевими каркасами. Зазвичай їх несучі конструкції зроблені з оцинкованої сталі холодного прокату, а рами - з алюмінію.

  Міцність і довговічність - ось головна перевага металевих теплиць. Алюмінієві рами не вимагають ремонту.

  Ще одна перевага - вони Малооб'ємна, тому по мінімуму затінюють тепличну площа. Коли збирають дерев'яну або металеву теплицю, то рами в бічних стінах і на даху монтують так, щоб між рамами і несучими конструкціями не залишалося щілин і зазорів. Такий монтаж дозволяє звести до мінімуму втрати тепла.

  Теплиці з великою площею краще встановлювати на фундамент. В даний час широко поширені каркасні теплиці з прозорим огородженням. Конструкція каркасних теплиць складається з фундаменту, стін, покрівлі та несучого каркаса.

  Цоколь теплиці споруджують з непрозорих матеріалів. Його роблять досить високим, щоб рослини отримували своє світло повністю. Несучими елементами стін і всього каркаса в таких конструкціях виступають опорні стійки з металу або деревини. Каркасні теплиці за формою ділять на односхилі, двосхилі ангарні і з внутрішніми опорами, полігональні і арочні. Колись традиційним матеріалом покриття для теплиць був бичачий міхур.

  Пізніше винайшли плоске скло, яке замінило традиційне покриття. Правда, воно було занадто дорогим. Навіть в наш час ціна скла досить висока, тому при будівництві парників і теплиць все частіше використовують сучасний матеріал полікарбонат, що володіє всіма властивостями скла. Покриття з полікарбонату створює оптимальні умови в парнику.

  Воно вільно пропускає сонячні промені, але перешкоджає проникненню холодного повітря. Це дозволяє створити всередині теплиці ефект парника і підтримувати оптимальну температуру.?

  Іноді для підвищення якості овочевої продукції рослини доводиться частково захищати від світла. Так, бажано прикривати головки цвітної капусти, щоб вони виросли білосніжними.

  Лук-порей і спаржу підгортають. Найпростіший тип теплиці - це холодний парник, який має вигляд малогабаритного захисної споруди. Його будують без будь-якого додаткового підігріву, тому взимку він промерзає.

  Але весняними днями грунт в парнику помітно нагрівається від сонця, що дозволяє продовжити сезон росту рослин. Зазвичай в парнику вирощують помідори.

  Якщо ж він не зайнятий ними, його використовують для обробітку розсади: капусти, огірків, томатів, інших овочів і квітів з подальшим висаджуванням у відкритий грунт. У парниках можна вкорінювати живці або вирощувати ранні овочі: редис, салат і ін.

  Для парника споруджують міцний каркас, на нього кріплять полікарбонат. Низький вага матеріалу значно знижує навантаження на каркас, збільшуючи термін служби теплиці. Гнучкість полікарбонату дозволяє робити теплиці будь-яких форм і розмірів. Будувати теплиць, парників і найпростіших плівкових укриттів для використання їх навесні в якості захищеного грунту можна приступити після осінньої прибирання культур.

  Виробники в останні роки пропонують не один варіант конструкцій засклених теплиць, тому можна вибрати щось підходяще і зібрати теплицю із запропонованих деталей. Каркаси виготовляють із застосуванням залізного куточка, інших видів профільного заліза або дюралюмінію.

  Теплиці з металевим каркасом під полікарбонат набагато довговічніше, зручніше в роботі, але вони майже завжди дорожче. Винятком можуть бути арочні теплиці на базі алюмінієвих дуг, які зазвичай використовують навесні з плівковим покриттям. Взимку зручніше теплиці зі стрілоподібної, гіперболічної покрівлею або з покрівлею, що має круті схили.

  Тоді сніг благополучно скочується вниз, не навантажуючи дах. Крім того, можна використовувати подвійне покриття плівкою, постійно нагнітаючи вентилятором повітря в проміжок між шарами плівки. Холодний парник істотно обмежує можливості городника, він не годиться для утримання і вирощування теплолюбних рослин.

  Тому багато городників перетворюють такий парник в прохолодну або частково опалювальну теплицю, де можна підтримувати взимку температуру + 5-7 ° С. Економно використовувати землю дозволяє односхилий пристінна теплиця, виготовлена ​​з пиломатеріалів. Зазвичай її споруджують у південній або західній глухої стіни обігрівається будівлі з цегли.

  Частина тепла теплиця отримує від нагрівається сонцем стіни, що значно здешевлює її обігрів. Додаткове тепло отримують, приєднавши труби опалення, водопровід і електропроводку до існуючих в будинку комунікацій.

  У таку теплицю можна влаштувати вхід прямо з дому. Іноді їх обладнають скляним, полікарбонатною або плівковим покриттям. Двосхилий пристінна теплиця дає більше світла і повітря, ніж така ж теплиця з односхилим дахом. У ній можна навіть вирощувати виноград.

  Однак її висока вартість робить для овочівників краще пристінну теплицю з односхилим дахом або окремо стоїть теплицю. Окремо стоїть теплиця з двосхилим дахом і вертикальними стінками - це традиційний тип. Тут можна ефективно використовувати місце, глуха нижня частина допомагає тримати тепло.

  Таку теплицю площею до 25-30 м можна спорудити на дерев'яній основі з колод, попередньо ошкуренних і оброблених антисептиком. Далі монтують каркас, на який натягують і кріплять плівку.

  Для її надійного фіксування уздовж середини бічних стінок набивають неширокі дошки. Нижній кінець плівки або закопують в землю, або присипають нею. Теплицю покривають цільними листами стільникового полікарбонату або звареними полотнищами плівки товщиною 0,12 0,2 ​​мм.

  Якщо припускають вирощувати овочеву розсаду або рослини в мішках з поживною сумішшю, то можна використовувати варіант теплиці з рамами, заскленими до рівня землі. Голландська теплиця з двосхилим дахом і розширюються донизу бічними стінками набагато світліше і тепліше, ніж традиційна з двосхилим дахом. Вона більш стійка, але в ній складніше закріплювати опори для високих і витких рослин. Арочна теплиця - це повністю засклене спорудження, все рами в ній з'єднані під тупим кутом.

  Вона добре висвітлюється сонцем, але в ній досить складно встановити опори для високих і витких рослин. Округлі і багатокутні арочні теплиці попереджають перегрів освітлених сонцем стін в літню пору. Деякі конструкції влаштовують із застосуванням вигнутих засклених панелей.

  У більш досконалих теплицях ^ використовують трубчастий каркас з різних металевих сплавів або нержавіючої сталі з плівковим покриттям. Арочні теплиці можуть бути крупно - і малогабаритними. Споруди округлої форми мають привабливий вигляд і можуть прикрасити собою ділянку.

  Вони забезпечують велику корисну площу, так як в них немає центрального проходу, типового для конструкцій подовжених форм. Однак одиниця їх корисної площі поки обходиться дорожче, ніж в теплицях звичайної форми. Незліченні малогабаритні варіанти таких теплиць часом споруджують з зварних конструкцій.

  Іноді їм надають багатокутні форми. Така теплиця може мати шість, сім або дев'ять вертикальних граней. Зручність їх полягає в тому, що тут можливий вільний доступ до всіх рослинам.

  Здебільшого їх використовують як декоративні споруди, розташовуючи біля будинку і заповнюючи рослинами в горщиках. Засклені багатокутні теплиці стоять дорого, але вільного місця в них небагато. Куполоподібні теплиці володіють трьома перевагами: мають декоративний вигляд, коли заповнені квітами; дуже стійкі і рослини в них добре освітлені.

  Але освітленість теплиці важлива лише взимку і ранньою весною. Влітку в них надходить набагато більше світла, ніж необхідно рослинам. Освітленість важлива тільки при посадці ранніх культур.

  Основний недолік цих теплиць в тому, що вони не придатні для вирощування високих рослин. Така теплиця швидше декоративна, ніж функціональна. Теплиці складної форми можна споруджувати з плівковим покриттям, яке обходиться дешевше засклених, але при їх експлуатації виникає ряд незручностей. Однак плівку можна замінити полікарбонатом - це бездоганне покриття для теплиць і парників.

  Схожі статті:

  Сьогодні зробити своїми руками парник на дачній ділянці дуже просто, для цього не треба замовляти дорогу конструкцію, досить взяти спеціальні дуги і плівку. Полегшений парник невеликого розміру не тільки обійдеться в невелику суму, але і складатися буде з найпростішої арматури. Монтаж металевого каркаса дугового парника. Такі парники відносяться до арочним, вони можуть ставитися на приготований фундамент з бетонних плит, дерев'яних дощок або просто на відкритий, попередньо підготовлений грунт.

  Парник такого роду зверху покривається звичайною светопрозрачной плівкою з поліетилену, яка просто натягується і кріпиться внизу кліпсами. Самі дуги для теплиці кріпляться за допомогою кілочків, які забиваються в землю. Зазвичай такого плану робиться теплиця для помідорів, огірків, зелені, редиски.

  Вони легко обслуговуються, дозволяють підтримувати всередині відповідний мікроклімат. Сьогодні дуги для парника робляться з різних матеріалів, наприклад, з пластику або металу, при необхідності їх можна виготовити своїми руками зі старого шланга.

  Види дуг для парників

  Якісні дуги для парника повинні легко монтуватися і піддаватися обробці, але ще бути міцними і надійними, витримувати вагу плівки, пориви вітру та дощі . З необхідних властивостей слід відзначити наступне: Виготовлення теплиці з ПВХ труб.

 • Простота монтажу. Дуга з будь-якого матеріалу повинна легко монтуватися на місці, мати невелику вагу і зручні для роботи розміри. Тому при виборі звертайте увагу на те, наскільки вам буде зручно споруджувати теплицю своїми руками. Труби повинні легко згинатися. Профільну трубу зігнути самостійно дуже складно, для цього необхідно мати спеціальне обладнання, а ось пластикові приймають необхідну форму дуже легко. У продажу можна також купити вже готові вироби для парника, за допомогою яких, наприклад, може бути легко побудована теплиця для помідорів. Міцність. Всі матеріали для майбутнього парника повинні бути дуже міцними і стійкими, тому що в противному випадку конструкція просто розвалиться, що загрожує загибеллю розсади. Весь каркас після установки обтягається плівкою, яка має певну вагу, тому вони не повинні бути надмірно гнучкими. Довговічність. Теплиця для помідорів або інших рослин не може змінюватися щосезону, так як коштувати це буде накладно. Тому вибирати варто парник з дуг, що відрізняються надійністю, тривалим терміном експлуатації.
 • Зробити теплицю, приклавши свої руки, досить просто, для цього підходять такі матеріали:

 • Метал. Подібні арочні дуги продаються в уже готовому вигляді, вони найбільше підходять для капітальних конструкцій, які встановлюються на тривалий час. З переваг металевих виробів необхідно відзначити надійність і високу міцність (зробити з дуг теплицю можна дуже стійку навіть до поривів вітру), можливість витримувати значні навантаження (їх можна покривати не тільки плівкою, а й полікарбонатними листами). Установка подібних елементів для парника дуже проста. Приблизно кожна третя теплиця для дачі невеликого розміру встановлюється саме з металевих виробів. Пластик. Цей матеріал - один з найпростіших, недорогих, але і міцних. Пластикові вироби не бояться погодних умов, їх легко встановити своїми руками в найкоротший час, при необхідності демонтувати на зиму. Найчастіше з пластикових дуг робиться теплиця для помідорів і зелені, які прекрасно переносять всі умови вирощування в ній. У такому парнику можна легко створити будь-які умови для розсади. Дуги ПВХ трохи відрізняються від стандартних пластикових, але принципової різниці в якості або ціні немає. Найдешевшим варіантом, як зробити з дуг парник, є використання звичайних старих шлангів. Але тут є кілька особливостей: шланги повинні бути міцними і цілими, досить жорсткими, щоб витримувати вагу конструкції.
 • Повернутися до змісту

  Металеві дуги для парника

  В якості арматури для спорудження теплиці найчастіше застосовують металеві вироби, які продаються вже в готовому для установки вигляді. Вони являють собою порожнисті труби, які монтуються на попередньо вбиті в землю дерев'яні кілочки. Збирається теплиця для помідорів або інших рослин дуже просто: Схема кріплення металевих знімних дуг для парника.

 • Спочатку готуємо місце для споруди. Для цього розмічаємо ділянку, ставимо дерев'яний або цегляний короб. По зовнішньому периметру в землю вбиваємо дерев'яні кілочки або металеві прути з кроком до одного метра. Над поверхнею грунту прути повинні виступати мінімум на 30 см. Тепер своїми руками починаємо збирати каркас. Складнощів тут виникнути не повинно. Для цього дуги надягаємо на кілочки, при необхідності забезпечується їх кріплення. Якщо теплиця не дуже велика, то потрібен центральний прут, який буде фіксувати всі дуги між собою. При встановленні великих конструкцій таких стрижнів може бути більше. У торців робимо каркас дверей і кватирок (для провітрювання розсади, доступу до неї) .На останньому етапі кріпимо поверх металевого каркаса поліетиленову плівку або листи стільникового полікарбонату, які підходять для металевих труб найкраще. Подібні теплиці відмінно підходять для будь-якої розсади, в них можна встановлювати системи поливу.
 • Повернутися до змісту

  Дуги з пластика

  Зробити з дуг полегшену теплицю можна, використовуючи звичайні пластикові труби. Процес монтажу мало відрізняється від попереднього, тільки замість металевих використовуються пластикові готові дуги.

  Можна просто придбати відрізки прямих труб, які нарізаються до потрібної довжини і згинаються своїми руками за допомогою найпростіших інструментів. Тут доведеться стежити, щоб всі дуги були однакового розміру і форми, в іншому випадку вийшло споруда не підійде для висаджування розсади, так як створити в ній нормальні умови буде важко. Зробити з дуг таку теплицю просто: необхідно підготувати ділянку, зробити дерев'яний короб і по зовнішньому периметру вбити дерев'яні кілочки.

  Труби надягають на кілочки, зверху натягується поліетиленова плівка. З боків ставиться двері, всі вільні місця також перекриваються плівкою. Конструкція для вирощування овочів готова!