Чим підгодувати помідори після посадки в теплицю :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Чим підгодувати помідори після посадки в теплицю

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Чим підгодувати помідори після посадки в теплицю

Чим корисні помідори

Користь помідорів для організму незаперечна. Їх рекомендують людям, що дотримують дієту - в салатах, в супах, також томати необхідні при хворобах шлунково-кишкового тракту, серцевих захворюваннях, хворобах печінки.

Цей овоч - прекрасний антиоксидант і навіть антидепресант завдяки вмісту в ньому мікроелементів. Навіть при термічній обробці ця культура не втрачає своїх корисних властивостей. Крім користі, це ще і естетично приємне видовище.

Помідори красиво виглядають на садовій ділянці, хоча висадка помідор в теплицю не дає гостям ділянки помилуватися квітучими помідорами, передвіщає багатий урожай, або ж що зріють на корню "вогниками" .Так, помідори вирощують у відкритому грунті, але так пощастило лише тим, хто живе в теплих регіонах нашої країни. Решті ж, більш північним жителям, доводиться вирощувати помідори в теплиці, щоб отримати урожай цього овоча, але слід зазначити, що смакові якості дещо гірше у тепличних томатів. Як же правильно висаджувати помідори в теплицю? Для цього є основні правила і маленькі хитрощі.

Правила висадки помідорів в теплицю

Варто дотримуватися наступних правил:

  • Грунт для тепличних томатів необхідно підготувати заздалегідь. Розпушити, внести органічні добрива, перевірити кислотність грунту (вона повинна бути нейтральна). Вносити гній безпосередньо перед посадкою томатів можна, вони загинуть! Вибирайте для вирощування в теплиці гібридні сорти помідорів. Вони більш стійкі до місцевих температур і умов. Обробіть розсаду розчином марганцівки з розрахунку 1 грам марганцівки на 10 літрів води. Грунт краще удобрити торфом, тирсою, ялинником. Рекомендується не садити томати поруч з картоплею! Помідори краще висадити в грунт після врожаю бобових, цибулі, моркви. Дуже важливо правильно розташувати теплицю. Правильне розташування - зі сходу на захід, тоді протягом дня теплиця буде досить прогріватися. Не саджайте в одній теплиці огірки і помідори, тому що є ймовірність хвороб, і до того ж у цих культур різні вимоги до світла і вологи. Терміни посадки томатів в теплицю призначають на квітень - початок травня. Саме в цей період денне сонце буде досить прогрівати теплицю, щоб зберегти необхідну температуру всю ніч. Краще це робити ввечері.
  • Перед посадкою потрібно підготувати лунки для розсади помідорів. Їх роблять рядами, відстань між якими має бути близько півметра і трохи більше. Відстань між лунками в одному ряду оптимально робити близько 30 сантиметрів. Пам'ятайте, що посадка ні в якому разі не повинна бути густою. Природно, що лунки по рядах найкраще розташовувати в шаховому порядку. Теплиця повинна бути оброблена від грибка, цвілі, шкідників. Для цього за кілька днів до посадки томатів можна скористатися набутими в спеціалізованих магазинах профілактичними засобами або ж згадати народні рецепти такої обробки. Обов'язково провітрюйте теплицю, особливо під час цвітіння так, щоб на плівці не було конденсату - для полегшення процесу запилення квіток томатів. Спочатку бажано наявність в теплиці кватирок. Будувати теплицю варто в більш сонячному місці, затемнення небажані, адже помідори дуже люблять сонце - не дарма італійці називають цей овоч «золотим яблуком» Варто щорічно змінювати місце теплиці, не можна висаджувати помідори з року в рік в одне місце, вони можуть через цього хворіти фітофторою. Або ж варто замінити грунт і обробити його мідним купоросом. Не забувайте про своєчасну підгодівлі (перший раз на 20-й день після висадки) і підв'язці саджанців.

Маленькі хитрощі висадки томатів

А ось і маленькі хитрощі. Щоб томат більше набрав чинності, розсаду садять, "уклавши" стебло сантиметрів на 5-7 в лунку і засипавши його землею.

Підгодувати саджанець можна мінеральним добривом, підсипали його безпосередньо в лунку. А можна, саджаючи томати, а ще й перці, в кожну лунку покласти по одній маленькій, типу мойви, свіжої рибку. Вона дасть більше необхідних речовин, ніж будь-яка хімія. Є ще одна особливість: перші дні після посадки помідори поливати не варто, вони вже отримали достатньо вологи, щоб плоди зав'язалися.

Поливати посаджені кущики помідорів треба під корінь. Не варто зловживати поливом. Оптимально це робити раз на тиждень. У теплиці між грядками розкладіть темні камені - так вони створюють баланс тепла.

У момент дозрівання плодів варто обірвати нижні листочки на стеблі, краще це робити вдень в сонячну погоду.

  • Увійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати залишати коментарі

Ще статті про дачу і сад

Перерахуємо найбільш значущі для цієї культури добрива:

  • Калій, фосфор; азот.

Велике значення для формування кореневої системи і зав'язування плодів грає фосфор. Якщо рослини не дополучают ця речовина, то помідори погано засвоюють азот та інші, необхідні елементи живлення.

Симптомами фосфорного голодування у томатів є поява червоно-фіолетових плям на нижньому боці листків, а також скручування листя по головній жилці, також сповільнюється дозрівання плодів. Думаючи про те, чим підживити помідори в теплиці, слід пам'ятати про високе споживання цією культурою калію. Даний мінерал сприяє формуванню стебел, а також засвоєння і переробки вуглекислоти.

У разі нестачі калію, нижнє листя накопичують аміачний азот, в результаті чого вони спочатку в'януть, а в подальшому, відмирають. На фото ви бачите, як виявляється результат калійного голодування томатів на листках: Давайте більш детально розберемося в тому, чим і як годувати помідори в теплиці.

Коли і які проводять підживлення

Найпершу підгодівлю можна провести в процесі висадки помідорною розсади в теплицю. У заздалегідь підготовлені лунки кладуть компост або перегній і підсипають золу.

Компост, як і перегній, містять безліч мінеральних речовин, а в попелі великий вміст різноманітних мікро - та макроелементів, таких необхідних помідорі для нормального розвитку, зростання, цвітіння, зав'язування та формування і плодів. Питання про те, чим підживити помідори після посадки в теплицю, викликає «гарячі» дискусії серед городників. Частина «огороднического» спільноти дотримується думки, що питання про те, чим годувати помідори в теплиці відразу після висадки взагалі не варто. Такі городники вважають, що перша підгодівля тепличних помідорів повинна проводитися не раніше ніж через два тижні після пересадки рослин на постійне місце. Інші ж городники дотримуються думки, що для «травмованої» пересадкою розсади помідори в теплиці, ніж підгодувати раніше, бажано відразу після пересадки, тим краще.

  Для першої підгодівлі ці городники рекомендують використовувати органічні добрива, або так званим «зеленим чаєм» .Це добриво легко приготувати своїми руками. Для його приготування беруть найрізноманітніші трави (різні бур'яни, такі як кропива, подорожник та інших), в який додають відро рідкого коров'яку і склянка деревної золи.

Для настою, на 50 літрів води беруть 4-5 кг дрібно нарубаної трави, додають коров'як і золу, перемішують і залишають на кілька днів для настоювання. Потім доводять об'єм розчину до 100 літрів. Під кожен кущ помідори виливають приблизно 2 літри готового настою.

Важливо: мінеральні підгодівлі, що проводяться в цей час багатьма садівниками, надають на рослини однобоке вплив. Якісь із них стимулюють активне зростання зеленої маси, інші - посилюють цвітіння. Якщо немає ніяких органічних добрив, краще провести підгодівлю томатів будь-яким комплексним мінеральним добривом. Отже, якщо ви вважаєте, що грунт у вашій теплиці добре удобрена, то підгодівлю після пересаджування розсади томатів можна не робити. Тоді, приблизний план підгодівлі буде таким:

  • Перша підгодівля буде проводитися, приблизно Через 15-20 днів  після пересадки рослин. Для неї використовують мінеральні добрива, розводячи їх в 10 л води:
  • 25 г азотних; 15г калійних.

Під кожну рослину витрачають 1 л приготовленого розчину.

  • Наступна підгодівля проводиться в той час, коли томати починають масово цвісти (див. Формування куща помідорів в теплиці - як робити це правильно), так як підгодувати помідори в теплиці необхідно для нормального зав'язування плодів надалі. В 10 л води розводять 1 ст. ложку сульфату калію, 0,5 л пташиного посліду і стільки ж рідкого коров'яку . Кожна рослина має отримати 1-1,5 л приготовленого розчину.

Якщо органічних добрив мало або зовсім немає, то можна провести підгодівлю, розчинивши 1 ст. ложку нітрофоски в 1 відрі води. На кожну рослину витрачають 1 л робочого розчину. Під час цвітіння томатів, з метою профілактики вершинної гнилизни помідори, треба провести обприскування рослин водним розчином кальцієвої селітри. Щоб його приготувати 1ст. ложку добрива розводять в 10 л води .

  • Під час формування зав'язі необхідно провести підгодівлю томатів розчином 2 л деревної золи і 10 г борної кислоти, розведених в 10 л гарячої води. Приготований розчин необхідно настояти протягом доби, щоб всі елементи повністю розчинилися. Така суміш містить велику кількість мікро - та макроелементів, які допоможуть врожаю сформуватися більш швидко. Поливають кожну рослину 1 л приготовленого робочого розчину. Остання коренева подкормкатоматов проводиться під час масового і активного плодоношення, щоб прискорити дозрівання і поліпшити смакові якості. Для цієї кореневого підживлення в 10 л води розчиняють 2 ст. ложки суперфосфату і 1 ст. ложку рідкого гумату натрію.

У будь-якому випадку, чітка інструкція про те, в який час, як часто і якими добривами проводити підживлення тепличних томатів, не існує. Кожен садівник, знаючи які овочеві культури, вирощувалися в попередньому сезоні і які добрива використовувалися, слід приблизною схемою підгодівлі, «підлаштовуючись» під особливості рослин, примхи погоди і спираючись на свій досвід.

Позакореневе підживлення

Крім звичайних кореневих підгодівель томатів, корисно використовувати і позакореневі підживлення - обприскування стебел і листя томатів. Особливістю позакореневих підживлень є те, що вони здатні донести до рослини необхідні йому речовини, яких не вистачає в грунті.

Це пов'язано з тим, що листя, на відміну від коренів, засвоюють тільки не дістають для рослини елементи. Якщо томатам не вистачає якихось конкретних елементів, ніж підгодувати в теплиці помідори вирішується шляхом внесення позакореневого підживлення відсутніх елементів. Обприскування рослин розчином, що містить дефіцитні речовини, дуже швидко дає позитивні результати, які проявляються, буквально, через кілька годин.

Якщо вносити ті ж самі елементи через кореневі підживлення, то результат можна буде побачити лише через тиждень або два. Під час цвітіння, думаючи, чим підживити помідори в парнику, можна виконати позакореневе підживлення розчином борної кислоти і витяжки деревної золи. Порада: для приготування витяжки з деревної золи, беруть дві склянки золи і заливають 2-3 літрами гарячої води.

Наполягають пару днів, після чого фільтрують осад. Отриманий розчин доводять водою до об'єму в 10 літрів, після чого проводять обприскування рослин.

Як заповнити дефіцит корисних речовин

Томати дуже чітко сигналізують своїм зовнішнім виглядом про те, яких саме елементів їм не вистачає (див. Докладніше Хвороби томатів у теплиці: їх різновиди та як з ними боротися) .Внешніе ознаки дефіциту мінеральних речовин

  • При нестачі фосфору, стебло, нижня поверхня листя і прожилки на них стають фіолетовими. Якщо обприскати рослини слабо концентрованим розчином суперфосфату, то вже через добу фіолетове забарвлення зникає. дефіцит кальцію призводить до скручування листової пластини всередину і захворювання плодів помідори вершинної гниллю. В цьому випадку допоможе обприскування рослин розчином кальцієвої селітри. в тому випадку, якщо рослинам не вистачає азоту, рослина стає світло-зеленим або жовтуватим, відстають у рості і стають дуже тонкими. Допоможе впоратися з дефіцитом азоту обприскування «трав'яним чаєм» або дуже слабким розчином сечовини.

Може виникнути враження, що підгодівля тепличних томатів занадто клопітка і не потрібна справа. Досить просто внести добрива в грунт при весняній і осінній перекопуванні, а потім висадити помідору в теплицю.

Дійсно, якщо грунт не виснажена і практикується правильна сівозміна культур, урожай отримати можна. Але якщо уважно наглядати за рослинами і оперативно реагувати на їхні потреби, постійно піклуватися про них, урожай помідори в теплиці можна отримати значно рясніше і якісніше. Подивившись відео, докладно розповідає про різні види підгодівлі томатів, ви переконаєтеся, що і самі легко впораєтеся з подібним завданням.

Поділитися в соц. мережах

Як виростити гарні помідори у відкритому грунті на дачі

Вирощування помідорів в теплиці

Від помідорів очікують рясного врожаю - норма з одного куща мінімум 3 кілограми, при сприятливих умовах можна зняти 10 і більше. Врожайність залежить в першу чергу від сорту, а потім вже від способу вирощування та догляду.

Підживлення помідорів в теплиці

Але зіпсувати можна навіть найплодовитіший сорт, все-таки дотримання агротехнічних правил грає дуже велику роль. Вирощування томатів у теплиці має свої тонкощі, за тепличними помідорами потрібно зовсім інший догляд ніж за ґрунтовими. Якщо ви хочете випробувати такий спосіб вирощування томатів, або досвід вже є, але ви шукайте корисні рекомендації, то ця стаття для вас.

Які сорти помідорів підходять для теплиці

Томати діляться на детермінантні сорти і індетермінантні. Перші - компактні, утворюють до 5-6 суцвіть, а після центральне стебло перестає рости, на ньому утворюється остання квіткова кисть.

Детермінантні сорти вважаються більш ранніми, урожай з них знімають в короткий термін. Індетермінатний сорт не зупиняються в рості, ростуть і цвітуть весь час, відповідно і врожаю в цілому дають більше, але плоди достигають пізніше і не рівномірно. Для вирощування в теплиці підходять і ті, і інші. Також при виборі сорту треба звертати увагу і на інші його характеристики, такі як стійкість до хвороб, урожайність, наскільки добре зберігаються плоди, не схильні чи розтріскуватися.

Час посадки розсади помідорів у теплицю

Висаджувати розсаду в теплицю починають набагато раніше посадки томатів у відкритий грунт. Але наскільки раніше - вирішувати тільки вам, і кожен випадок треба розглядати індивідуально.

Велике значення має в якому регіоні ви знаходитеся, яка стоїть погода і, звичайно, яка у вас теплиця. Якщо це серйозна споруда з можливістю підтримувати всередині тепло - це одне, якщо ж теплицею ви називаєте вкриті плівкою грядки - то це зовсім інше.

У першому случає розсаду можна висаджувати практично круглий рік, технічно це можливо все 12 місяців, але глибокої взимку сіянці дуже погано і повільно ростуть, тому розумно почекати лютому або березні. У плівкову теплицю розсаду починають висаджувати в квітні або навіть на початку травня.

Перед висадкою рослин Перевірте нічну температуру в теплиці, вона не повинна опускатися нижче 15-17 градусів , грунт повинен бути теплим. Ідеальною температурою для помідора є 22-26 градусів, при таких умовах посадки повинні перебувати більшу частину дня.

Готуємо грунт

Готувати грунт під помідори треба обов'язково, і без різниці в якій теплиці ви їх будете ростити. Землю починають готувати ще з осені, в неї вносять органічні добрива, наприклад, компост і коров'як, щоб до весни вони перепрілий і наситили грунт поживними речовинами, зокрема азотом, необхідним для активного зростання.

Землю глибоко копає, рихлять, видаляють бур'яни, корінці і вносять добрива по два відра на 1 м2. Зверху грунт можна замульчувати торфом або тирсою, це частково запобіжить появи бур'янів навесні. Добре по осені додати в грунт деревну золу.

Її подрібнюють на порох і перемішують з грунтом, на 1 м2 потрібно 1-1,5 склянки золи. Для вирощування томатів в мобільній плівковій теплиці цього буде достатньо. Якщо теплиця стаціонарна, то грунт обробляють ретельніше .

Вкрай важливо не просто удобрити його, а й знезаразити, так як найчастіше тепличні культури, в тому числі і помідори, гинуть від різних захворювань - грибків, вірусів, бактерій, які в теплій і вологому середовищі розмножуються просто блискавично. Не використовуйте тепличний грунт повторно, якщо сумніваєтеся в якості землі, так само не варто застосовувати її для тепличного вирощування.

При тривалому вирощуванні томатів у теплиці щороку верхній шар грунту замінюють, для цього знімають 10-15 см грунту, її викидають, так як саме там найбільш висока концентрація хвороб шкідників. Можна відправити цей грунт на переробку, його перемішують з хлорним вапном і залишають на рік-два.

Також не забувайте, що після томатів землю не можна використовувати для вирощування інших культур. Будь-грунт треба обробити фунгіцидами - протигрибковими препаратами, і бажано впливати на нього високою температурою - прожарити в духовці або залити окропом - так ще готують землю для розсади. Звичайно для великої теплиці заготовити грунт таким способом досить складно, тому овочівники використовують хімічні або біологічні засоби.

Наприклад, землю можна знезаразити протоку її бордоською рідиною, марганцівкою або розчином мідного купоросу. Ще для великих і стаціонарних теплиць можна використовувати газовий спосіб дезінфекції. Для цього потрібні спеціальні сірчані шашки, їх підпалюють і в процесі горіння починають вироблятися гази, які проникають в грунт і в усі кутки теплиці.

Газ, вступаючи в реакцію з вологою, утворює сірчисту і сірчану кислоти, які і знищують грибкові, вірусні, бактеріальні інфекції, равликів, слимаків, кліщів і інших шкідників. Крім грунту Обробляють ще й саму теплицю . Якщо газовий спосіб не підходить, то можна використовувати хлорне вапно.

400-500 грам хлорного вапна розчиняють у відрі води, настоюють кілька годин, вміст розшаровується і рідину зливають. Її проціджують і застосовують для обприскування, побілки всіх конструкцій в теплиці, а також стін, даху. Навесні в грунт перед висадкою розсади також додають добрива.

Це може бути перепрілий гній або компост - по одному відру на метр. До цього обсягу органіки додають по 1 столової ложки сечовини і сульфату калію. Можна використовувати і будь-яке інше комплексне мінеральне добриво з розрахунку 1,5 столові ложки на м2.

Посадка розсади в теплицю

Між закінченням робіт з підготовки грунту і посадкою розсади має пройти час. Землю треба попередньо добре полити і дати їй нагрітися, в мокру і холодну грунт висаджувати томати не можна. Грядки розташовують так, щоб дорослі кущі не заважали один одному.

Занадто тісний посадка негативно позначиться на зростанні кісткової і дозріванні плодів. Компактні сорти висаджують з інтервалом 35-45 см, великі - 55-65 см, відстань між рядами 60-70 см і 90-100см відповідно. Як і для відкритого грунту лунки для висадки томатів викопують заздалегідь і рясно заливають водою.

Наприклад, якщо ви сьогодні сформували лунки, то садити помідори треба завтра вранці або ввечері. Правда в теплиці цей захід можна запланувати і на день, активне сонце не зможе зашкодити ніжні сіянці через укриття. Саджанці акуратно витягують з тари або садять прямо в торф'яних горщиках, грунт навколо злегка ущільнюють і мульчують торфом.

Можна відразу ж поставити опори для підв'язки томатів. Кілька днів після посадки помідори не поливають. Вони можуть стати млявими, але на другу добу повинні почати відходити.

Полив здійснюють коли розсада прийде в себе, саме через цю паузи перед посадкою лунки рясно заливають водою, щоб грунт був вологий і в глибоких шарах.

Догляд за помідорами в теплиці

Підгодівля необхідна всім тепличним культурам, а помідорів особливо. Томати в теплиці підгодовують 4-5 разів, тільки так можна отримати хороший урожай. Перший раз помідори удобрюють вже через два тижні після посадки .

У цей час вносять азотовмісні речовини такі як розведений гній, або ж можна використовувати сечовину. Гній розчиняють у воді і проливають грядки по половині відра під кущ, сечовину вносять з розрахунку 1 столова ложка на 10 літрів, під кущ ллють по два літри розчину. Другий раз томати удобрюють через 7-10 днів після першої підгодівлі.

Можна повторити процедуру або вибрати щось інше, наприклад, розчин курячого посліду. У чистому вигляді його не застосовують, так як він дуже їдкий. Третя підгодівля доводиться на початок цвітіння помідорів.

У цей момент рослинам потрібен вже не азот, а калій, щоб зав'язалися плоди, а він міститься в деревній золі. Досить склянки золи на 1 м2.

Після внесення добрива помідори треба полити. Четвертий раз томати підгодовують в середині цвітіння і використовують гумат натрію в дозуванні 1 столова ложка на 10 л - цього вистачить на 2 м2. Цим варіантом підгодівлі можна замінити третю, якщо немає можливості або бажання вносити деревну золу. П'ята і остання підгодівля потрібна для прискорення дозрівання помідорів.

Коли плоди вже досягли свого максимального розміру, але не поспішають червоніти, їх можна обробити суперфосфатом. Для приготування розчину для обприскування беруть 2 столові ложки суперфосфату на 2 л води, добу наполягають і додають ще 8 л води. Обприскувати томати треба ввечері, щоб краплі не нагрілися і не попалили листя, але і не в ніч, щоб томати не ночував мокрими, це може привести до переохолодження і розвитку хвороб.

Видалення пасинків

Через 10-15 днів після посадки розсади треба починати стежити за тим, щоб на кістках НЕ розросталися пасинки. Якщо ви помітили їх поява, то видаляйте відразу ж. Вважається, що без шкоди для рослини можна видаляти пасинки до 2,5 см, видалення більших травмує помідор.

Але на «зміст» пасинків кущ витрачає багато сил і харчування, вони послаблюють його, тому видаляти їх треба в будь-якому випадку.

Полив

У теплиці томати потребують помірного поливу, так як вологість там тримається завжди на високому рівні. Рясний полив призведе до загнивання, утворення гнилі. Перший раз помідори поливають на 5-10 день після посадки, орієнтуються за станом грунту і виду рослин.

До появи зав'язей помідори поливають так, щоб тільки не пересихав грунт, не більше. У цей час перевагу віддають рідкісного, але рясного поливу. Після утворення зав'язі полив поступово збільшують і далі поливають рясно, але в міру необхідності.

На регулярність поливу сильно впливає вологість в теплиці, в одній показники значно падають на 2-3 день після поливу, в інший висока вологість тримається постійно. У теплиці помідори також поливають тільки вранці або ввечері, воду ллють під кущ, листя, квіти і стебла не мочать.

Запилення

У час цвітіння і появи зав'язі вологість в теплиці знижують, це потрібно для кращого запилення. Томати самозапилюються, але їм можна допомогти - просто злегка потрусіть кущики, роблять це до обіду кілька днів поспіль.

Збір врожаю

У плодів томатів є 4 стадії зрілості, вони можуть бути: зеленими, молочними, бурими і дозрілими. Помідори можна залишати на кущі перезрілими, це значно знижує їх смакові якості. Цю культуру краще прибирати ледь не дозрілої, бурою, по-перше, плоди чудово дозріють самі, а по-друге це прискорить дозрівання наступних, зелених або молочних помідорів.

VN: F