Пасинкування помідор в теплиці відео Ганічкіна :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Пасинкування помідор в теплиці відео Ганічкіна

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Пасинкування помідор в теплиці відео Ганічкіна

Пасинкування помідор в теплиці

Пасинкування помідор в теплиці робиться для підвищення врожайності з одного куща. Так само пасинкування томатів збільшує термін плодоношення.

У теплиці томати бажано сформувати в одне стебло, а всі бічні пагони відриваються або зрізаються гострими ножицями. Пасинковивать помідори слід, коли пасинки досягли 2-5 сантиметрів в довжину. Пасинкують регулярно, бажано 1 раз в тиждень.

При цьому ні в якому разі не можна допускати переростання пасинків, в іншому випадку, пасинкування буде безглуздим. Крім видалення пасинків обов'язково видаляють старі пожовклі листя, на них так само витрачається багато ресурсів, проте ніякої користі рослині вони не приносять. У теплиці, у детермінантних сортів бажано залишити 1 пасинок, який розташовується під першим суцвіттям. Після того, як на цій втечі з'явиться перше суцвіття, його прищипують.

Ця втеча не варто залишати тільки в тому випадку, якщо ви вирощуєте високорослі сорти. Втім, деякі городники детермінантні сортів не пасинкують взагалі.

Коли пасинкувати томати в теплиці?

Пасинкування томатів у теплиці починають виробляти з самого початку їх появи. Як правило, вони починають з'являтися з першим суцвіттям. Як було сказано вище, перший пасинок видаляти не потрібно.

А от всі інші в міру їх зростання. Так само хотілося б звернути увагу на один дуже важливий момент. Багато досвідчених городників сходяться на думці, що самий крайній день для пасинкування - 1 серпня. Що це означає?

А значить це те, що всі плоди і суцвіття, які не сформувалися до 1 серпня слід видалити з куща, тоді всі поживні речовини підуть виключно на дозрівання плодів. Таку думку звичайно ж є спірним, однак хто його підтримує завжди отримує значний урожай помідорів. Хотілося б зробити невеликий загальний висновок по темі пасинкування томатів у теплиці.

Пасинкувати помідори в теплиці слід таким чином, щоб залишався лише один основне стебло і один пасинок. Цей спосіб найкраще підходить для теплиць, так як рослина виходить досить компактним.

Пасинкування помідор відео

У цьому відео автор розповість як правильно пасинкувати помідори в теплиці на своєму прикладі. Дане відео буде дуже корисно для початківця городника. Формування індетермінантних томатів. У цьому відео автор розповість вам як правильно пасинкувати індетермінантні сорти томатів. Так само читайте повну статтю - пасинкування помідор.

Тема неосяжна, читайте так само:

Пасинкування помідор - секрети і поради

При вирощуванні помідорів застосовують рясне мінеральне живлення для отримання високого врожаю. Помідор при цьому починає давати багато додаткових пагонів. Це призводить до загущення посадки і зниження врожайності.

Для регулювання росту застосовують пасинкування помідор.

Що таке пасинкування помідор?

У томатів в кожній пазусі листа, починаючи від першого справжнього, може вирости втечу. Він є частиною головного стебла і не відрізняється від нього по типу зростання. На ньому розташовуються листя, закладаються кисті з плодами.

Ці пагони в початковій стадії росту називають пасинками. Якщо їх залишати, то помідор починає гілки і загущувальну. На кистях пасинків утворюються зав'язі і відбувається перенавантаження плодами. Це призводить до здрібніння всіх плодів.

Один з пасинків може інтенсивно рости, починає лідирувати по відношенню з іншими і стає головною верхівкою. Щоб вирівняти співвідношення зеленої маси і кількість плодів, відрегулювати навантаження, застосовують пасинкування помідор в теплиці. Це видалення непотрібних пагонів в пазухах листків до початку їх сильного потовщення. Найкраще їх видаляти до виростання в довжину не більше 5 см.

До цього розміру пасинок ще трохи відтягує на себе поживні речовини і його видалення не шкодить помідору. Якщо їх прибирати пізніше, відбувається травмування томата і він втрачає врожайність.

Коли необхідно проводити пасинкування помідор?

Перші пасинки можна спостерігати вже на розсаді. Тому при висадці відразу видаляють всі зайві пагони, які можуть бути ще близько 1 см.

Це трудомістка робота, але вона позбавить від додаткового навантаження при уходних роботах в теплиці. Після посадки в грунт на постійне місце, томати починають інтенсивно утворювати пасинки. Необхідно періодично, не рідше ніж, через 6-7 доби проходити по рядах і видаляти непотрібні пагони до початку їх переростання. Видаляти пасинки доводиться постійно.

Пасинкування помідорів є важливою частиною уходних робіт у формуванні помідора. У теплицях ця операція проводиться навіть після початку збору плодів.

Як правильно пасинкувати помідори?

Освіта пасинків у детермінантних і індетермінантних сортів томата відрізняється. Розглянемо докладно правила пасинкування помідорів в залежності від типу куща.

Пасинкування помідор з індетермінантні кущем

Індетермінантні сорти характеризуються необмеженим ростом головною верхівки і всіх бічних пагонів. Якщо не проводити пасинкування таких рослин, то вони швидко займають весь обсяг в теплиці, і отримати якісний урожай не вийде.

Як пасинкувати помідори в теплиці з індетерміннатним типом куща? Залежно від їх сорту формують, залишаючи один, два, а також три головних втечі. При формуванні, що включає тільки одне стебло, прибирають все пасинки в пазухах листків, залишаючи тільки головний втечу з плодоносними кистями.

У теплицях поступово спускають томат і укладають стебло на поверхню грунту, а все що утворюються пасинки продовжують видаляти. Формуючи в два і більше головних стебла, відповідно стільки ж залишають рости додатково пагонів. Вони перетворюються в плодоносні пагони і стають додатковими стеблами. Решта всі пагони поступово видаляють, не даючи їм перерости.

Пасинкування помідор з детермінантний кущем

Сорти з детермінантний типом куща складніше пасинкувати, ніж індетермінантні. Завжди є ймовірність видалення потрібного втечі, який продовжить зростання всієї рослини. Головний пагін детермінантного томата завжди завершковивается, т. Е. Закінчує зростання, утворюючи на кінці кисть.

Якщо при цьому видалити всі пасинки, то у рослини не залишається ростовой верхівки. Воно більше не утворює пагонів з новими плодоносними кистями і листям. Урожай такого томата обмежується тільки утворилися раніше плодами. Щоб не видалити потрібні пасинки дотримуються наступних правил:

 • Їх видаляють не раніше виростання на 4-5 см; перед початком видалення визначають пасинок, який стане головним ростовим втечею; при сумніві в видаленні втечі його залишають рости, його можна буде згодом прищипнуть, завершивши зростання.

Пасинкування помідор в картинках більш наочно покаже місця видалення зайвих пагонів і формування куща. Сорти і гібриди з супердетермінантние типом розгалуження куща мають свої особливості в пасинкуванні. В даний час виведені сорти помідорів без пасинкування.

Якщо видалити всі зайві пагони до першої кисті, то згодом їх можна, взагалі, чи не пасинкувати. До таких помідорів відносяться, наприклад, Аляска, Білий налив 241, Вершок, Боні М, Гаврош, Грунтовий грибовский 1180, Москвич, Ракета, Сибірський скоростиглий, Ямал. Більшість детермінантних сортів, вирощуваних у відкритому грунті, що не пасинкують, так як це призводить до зниження врожайності. Пасинкування помідор найбільш актуально в тепличних умовах, тому що в них намагаються отримати максимум врожаю, окупивши витрати на обслуговування дорогої конструкції.

Як проводять операцію пасинкування?

Найпоширенішим способом видалення пагонів є обламування їх руками. Бажано робити це в гумових рукавичках. Проводять операцію в першій половині доби, коли стебла більш соковиті, пагони при цьому легко обламуються. Пасинок затискають великим і вказівним пальцем, потім його похитують в протилежні сторони до моменту відриву від рослини.

На місці обламування з'являється невелика рана. До кінця дня місце пошкодження підсихає і в нього вже не потрапить хвороботворна інфекція. Пасинки можна зрізати також ножем або ножицями. При використанні ріжучого інструменту потрібно використовувати такі правила:

 • Леза повинні бути заточені до гостроти бритви, щоб пошкодження при зрізку були мінімальними; руху повинні бути швидкими і точними, щоб не пошкодити зростаючі стебла або інші важливі органи; після проведення операції на одній рослині до переходу до іншого необхідно занурити леза інструменту в дезінфікуючий розчин, наприклад, 1% хлорне вапно або 1% перманганат калію; залишають шматочок втечі близько 1,5 см, щоб загальмувати утворення нових непотрібних пагонів в цьому місці; зрізані частини складають в ємність і виносять з теплиці, щоб не провокувати появи інфекційних захворювань від рослинних залишків.

Іноді після проведення пасинкування, через якийсь час в місці, де віддалявся втечу, починає рости новий. Він утворюється з сплячої нирки, яка перебувала в пазусі листа.

Тому доводиться повторно видаляти пасинки. Іноді починає рости новий втечу в нижній частині томата через довгий час, коли вже утворилося кілька кистей. Втеча також утворюється з сплячої нирки, але при цьому до цього пасинок міг і не утворитися в цьому місці.

Це є сортовий особливістю або томат отримує занадто багато харчування, тому стимулюється поява додаткових стебел. Щоб не перенавантажувати рослина і не згустити посадку ці пасинки також слід видаляти своєчасно.

Правильне пасинкування помідор - відео

Що таке пасинкування і для чого воно потрібне

Пасинкування - це видалення зайвих пагонів з рослин. Кущ томата має властивість розростатися вгору і вшир, і через це коренева система працює на постачання бадилля корисними речовинами, замість того, щоб приділити всю увагу плодам. Тому деякі відростки в певний момент відокремлюють, щоб правильно і ефективно розподілити пластичні речовини рослини між помідорами і захищають їх листям. Пасинки слід видаляти, коли вони ще маленькі, від 3 до 5 см. Не пропустіть цей період, тому що:

 • Переріс пасинок означає, що кущ вже витратив корисні речовини на його зростання; після видалення переростка на стеблі залишиться велика ранка.

Томати можна і не пасинкувати. Але в такому випадку хороший урожай буде залежати не тільки від правильного догляду, а й від зовнішніх умов, а особливо - від сорту. Кущі підуть в бурхливе зростання, відгалуження будуть витягатися з кожної пазухи і ставати новими стеблами.

Ті, в свою чергу, дадуть нові відростки. Великий, багатий зеленню кущ томату не гарантує великого врожаю плодів, частіше - навпаки. Щоб кущ не розростався вшир і вгору, слід видаляти пасинкіНеобходімость пасинкування залежить від сорту томату.

Наприклад, індетермінантні сорти, такі, як Шаман F1, високі і здатні рости необмежено, розгалужуються дуже сильно. Детермінантні і гібридні сорти, які не витягуються вгору, теж можуть випустити багато стебел (ЛяЛяФа F1, Благовіст F1) .Зелёная маса рослин трохи зменшиться після того, як на перших суцвіттях з'являться плоди.

Але наливатися вони будуть повільно, оскільки на кущі вже з'явилися нові квітки і зав'язь пари десятків помідор, яким необхідне живлення. Можна досягти високого врожаю, але плоди не виростуть до бажаних розмірів, а чекати їх дозрівання доведеться довше.

Який сорт вибрати?

У наших широтах городники рідко віддають перевагу індетермінантні, або високорослим сортам, вибираючи в основному низькорослі. Це можна пов'язати з острахом не впоратися з вирощуванням великих кущів. Однак, при хорошому підході, високорослі сорти набагато більш продуктивні. До їх переваг можна віднести наступні пункти:

 • Такі сорти мають велику врожайність; при виконанні агротехнічних правил вони менше схильні до захворювання фітофторою; період плодоношення розтягується з середини літа і до середини осені, при тому, що дозрівання низькорослих сортів майже одночасне, а це незручно для споживання в свіжому вигляді; високорослі сорти простіше пасинкувати ; з такими кущами просто працювати, з них легко збирати урожай, не нахиляючись; найцікавіші з нових сортів - саме високорослі.

Так, індетермінантні сорти потребують обов'язкового пасинкуванні. Серед недоліків так само те, що крім звичайного догляду такому кущу обов'язково буде потрібна відповідна підпора і часта підв'язка.

Але з урахуванням кінцевого результату - більшого врожаю, - на цю особливість вирощування томатів можна просто не звертати уваги. Індетермінантні сорти томатів дають хороший урожайВозвращаясь до питання про те, чи обов'язково пасинкувати томати, особисто я говорю однозначне «Так». Припускати, що великий зелений кущ дасть плід його, - помилково.

Тут може бути два варіанти: або ви озеленювати ділянку, або прагнете до врожаю, і це стосується всіх овочевих культур. Хороший результат залежить від повноцінного, правильно розподіляється харчування і освітлення. Зверніть увагу: маса плодів з куща рідко залежить від їх кількості.

Ви можете отримати багато маленьких помідор, або кілька, але великих. Це не вплине на загальну врожайність.

Коли потрібно робити пасинкування томатів, вирощуваних у відкритому грунті

Термін, дуже важливий для кожного городника, який вирощує помідори у відкритому грунті - 1 серпня. До цього часу на кущі виростають і дозрівають тільки плоди, що зав'язалися до цього числа.

Виниклі пізніше пагони і суцвіття будуть даремно витрачати корисні речовини, які знадобляться для зростання і дозрівання майже готових помідор. Щоб цього не сталося, необхідно позбутися від зайвих паростків. Пасинкування проводиться один раз за весь термін розвитку куща.

В останніх числах липня і на початку серпня на кожній рослині видаляють все Пасинкова відростки, над зав'язалися плодів залишають 2-3 листків і прищипують точки зростання на продуктивних пагонах. Звичайно, шкода зривати щойно з'явилися суцвіття, але це необхідний захід: так ви збережете великі пагони. Пасинкування помідор у відкритому грунтеЕщё один спосіб - зайві пагони видаляють кожні 10 днів. При цьому:

 • Якщо кущ формується в одне стебло, то зберігають тільки головний втечу, якщо в два, то до головного втечі додається пасинок з пазухи листа під першим суцвіттям; якщо в три - додається ще й наступний знизу пасинок.

В першу чергу вирішите, скільки стебел ви хочете зберегти на рослині. Це може залежати безпосередньо від сорту томатів.

 • Якщо ви хочете отримати високий і головне - ранній урожай у низькорослих супердетермінантние сортів, то буде потрібно 1-2 стебла. В цьому випадку плоди будуть дозрівати на перших 3-5 суцвіттях, при тому, що на кожному стеблі сформується по 3 суцвіття. Якщо ви збережете 3 стебла, то кількість помідор буде набагато більше, але залишиться багато зелених плодів. Суцвіття розвинуться практично одночасно, але дозрівання сповільниться.
 • Правильно Обскубують детермінантні сорти і гібриди

  Щоб отримати ранній урожай на детермінантних і гібридних сортах, у яких суцвіть на головному стеблі більше, потрібно залишити один стебло і 2-3 суцвіття. Збережіть кілька листя після останнього суцвіття і прищипните точку росту.

  Це не обов'язково робити, але в такому випадку плоди на всіх суцвіттях можуть не визріти остаточно. Якщо ви залишите 2 стебла, а на них від 4 до 8 суцвіть, то помідори дозріють на кущі. Детермінантні і гібридні сорти не формують в 3 стебла. Правильний догляд і своєчасне пасинкування дадуть вам хороший урожай плодовЕслі ваш кущ томату складається з 1-2 стебел, на яких 2-4 суцвіття, то плоди з'являться вже до середини липня.

  Це майже на 2 тижні раніше, ніж якби ви не проводили пасинкування. При цій схемі посадки ви отримаєте менше плодів, але кількість помідорів, дозрілих на гілці, буде більше. Зверніть увагу: при висадці помідорів ви можете розташовувати їх тісніше в ряду, через 25-30 см одна від одної.

  Після проведення пасинкування продуктивність не постраждає. Відомо, що томат - рослина теплолюбна, а наші широти не завжди балують довгим жарким літом. Тому селекціонери стурбовані виведенням сортів, які і у відкритому грунті без пасинкування принесуть хороший урожай. До таких сортів відносяться:

  • Кавуновий;

  Вирощування помідор (томатів) в теплиці

  Поради і правила по вирощуванню помідорів (томатів) в умовах теплиці

  Вирощування помідорів в теплиці

  З появою перших весняних променів, які починають поступово прогрівати холодну після зимових морозів землю, городники не можуть продовжувати сидіти склавши руки, і стрімко відправляються на свої дачі для того щоб відкрити сезон овочівництва. Кожен любитель вирощування овочевих культур знає, що для щедрості врожаю, необхідно закласти основу ще задовго до того, як починається посадка.

  Адже для початку слід підготувати насіння і виростити розсаду, провести підготовку грядок і дезінфекцію теплиць. Коли грядки засіяні турботи тільки починаються, адже для того, щоб урожай приніс плоди, слід доглядати за грядками, полоти і поливати розсаду, позбавлятися від шкідників і удобрювати грунт.

  Відео - фото поради по вирощуванню томатів у теплиці

  У тому випадку, якщо ви вперше хочете спробувати виростити помідори в тепличних умовах, то вам необхідно ознайомитися з нюансами цього досить складного, але в той же час захоплюючого процесу.

  З чого почати вирощування помідорів у закритому грунті

  В першу чергу необхідно здійснити підготовку насіння. У тому випадку, якщо у вас насіння дражировані, що мають яскравий колір, то вони не вимагають спеціальної обробки.

  Якщо ж насіння не оброблені, то вам необхідно буде опустити їх на двадцять хвилин в розчин Фітоспорін-М, приготувати який слід згідно з рекомендаціями в інструкції. Оброблене насіння не потрібно промивати, але не буде зайвим потримати їх в складі, який стимулює ріст пагонів, а після висадити в попередньо підготовлений грунт. Важливо підготувати грунт для висадки насіння, якщо ви бажаєте, щоб тепличні томати швидко і добре проросли.

  Найбільш підходящим часом для висадки на розсаду насіння вважається період з лютого по березень включно. Слід пам'ятати, що якщо ви висаджуєте пізній сорт помідорів, то краще це зробити в лютому. Якщо ж ранній, то підійде кінець березня.

  Висівання насіння томатів на розсаду

  Насіння помідорів висаджують в коробки глибиною близько семи сантиметрів в період з лютого по березень. В якості грунту використовується по одній рівній частині торфу, перегною і дернової землі.

  Щоб грунт був добре зволоженою, з розрахунку на одне відро землі, додають одну літрову банку річкового піску, столову ложку деревної золи, а також одну столову ложку суперфосфату. Отримана грунт засипається в ящики і добре ущільнюється. Далі в грунті проробляються канавки, глибина яких близько сантиметра, і поливаються розчином гуманата натрію.

  Дуже важливо щоб розчин був теплий. Після засіваються насіння і засипаються землею. Ящик з розсадою повинен знаходитися в світлому місці, де температура повітря становить двадцять два градуси.

  Щоб розсада зійшла якомога швидше, слід помістити ящики під плівку.

  Томатів

  Після тижня у сходів повинні з'явитися 2 листи, і це буде означати, що потрібно виконувати пікірування. Ця процедура передбачає пересадку паростків в більш об'ємну ємність для того, щоб кореневій системі було місце для розвитку. Виконується ця процедура в такий спосіб.

  Використовуючи зубочистку, з ящика слід витягти кожну рослину і пересадити в більшу ємність. Рослина слід пересаджувати разом із земляною грудкою. В таких умовах розсада повинна знаходитися не більше п'ятдесяти днів.

  За цей час висота паростків досягне близько тридцяти сантиметрів. Протягом всього часу необхідно стежити за температурою і світлом. Але не пізніше ніж за десять днів до висадки паростків в теплицю, розсаду необхідно починати загартовувати - виносити ненадовго на балкон, добре провітрювати приміщення.

  Для того щоб розсада помідорів в тепличних умовах не хворіла і дарувала хороший урожай, необхідно провести правильну підготовку парника до сезону посадки. З причини того, що розсада пересідає в тепличні умови на початку травня, то парник слід помістити під подвійний шар плівки, так як в цей час року вночі ще досить низька температура. Між шарами плівки має перебувати простір, яке утворює свого роду повітряний утеплювач.

  Теплиця повинна мати по периметру кватирки, які дозволять добре вентилювати повітря. При підготовці теплиці до висадки розсади, приберіть близько десяти сантиметрів ґрунту, що залишилася з минулого року, а решті грунт продезінфікуйте за допомогою розчину мідного купоросу (у відрі води розведіть 1 ст. Ложку порошку).

  Грунт може містити в собі різні інфекції, які вражають рослина і вбивають його. Тому не слід висаджувати в одну і ту ж грунт помідори два роки поспіль, щоб уникнути зараження. Ті городники, які вирішили вирощувати помідори в тепличних умовах в зимовий період року, повинні подбати про додаткове освітлення.

  Без джерела світла розсада не почне цвісти, і, природно, не принесе урожай. Для того, щоб томати принесли хороший урожай, краще якщо в теплиці буде супіщаних або суглинних грунт, яка добре пропускає повітря. Підготовка грядок починається за десять днів до того, як розсада буде пересаджена в теплицю.

  Грунт повинна бути удобрена, добре розпушена і прополоти. Для того щоб як слід удобрити грунт, можна використовувати склянку деревного вугілля і близько шести кілограмів перегною на один квадратний метр ділянки землі. Якщо ж грунт добре удобрена, то можна обмежитися двома кілограмами перегною.

  Коли проводиться пересадка розсади помідорів безпосередньо в теплицю, необхідно дотримуватися кількох нескладних порад.

 • Важливо щоб грунт під розсаду був добре прогрітий. Не слід пересаджувати томати в холодний грунт. Це призведе до того, що коренева система не буде розвиватися, а просто почне гнити, і, як наслідок, розсада не приживеться. Нормальною для висадки розсади вважається температура грунту від 12 до 15 ° С. Для того щоб встановити таку температуру, слід попередньо покрити землю темною целофановою плівкою. Якщо ви це не зробили, то перед тим як висаджувати в землю паросток, налийте в ямку невелику кількість гарячої води. Не варто занурювати стебло глибоко в землю, адже тоді він пустить нові коріння, а томат призупинить своє зростання. Якщо ви сумніваєтеся, чи зможете правильно пересадити розсаду, то краще ознайомтеся з відео з даної тематики. Не переборщити з застосування азоту. В іншому випадку крім буйної бадилля ви нічого не отримаєте. Постійно стежте за станом рослини. Якщо є хворі або пожовклі листочки, то їх необхідно вчасно видаляти. Під час пересадки розсади в теплицю, зріжте сім'ядольні листочки. Пересаджувати розсаду помідорів в теплицю слід ввечері або в хмарний день, зволоживши перед цим землю.
 • Тільки дотримання всіх перерахованих вище правил дасть вам можливість отримати хороший урожай томатів.

  Схема посадки томатів у теплиці

  Наважуючись на вирощування помідорів в теплиці, слід заздалегідь ознайомитися з умовами їх посадки. Як правило, грядки організовують вздовж. Ширина грядок варіюється від півметра до метра, а ось їх кількість залежить безпосередньо від розмірів самого парника.

  Пам'ятайте, що грядки повинен розділяти прохід, шириною приблизно в сімдесят сантиметрів. Залежно від сорту помідорів, вибирається їх схема посадки.

  • Помідори, які швидко достигають і дають низькі пагони розсаджують в шаховому порядку в два ряди. Відстань між рядками має бути півметра, а між помідорами 30-40 см. Детермінантні і штамбові помідори, які мають одне стебло можна розсаджувати гущі, дотримуючись відстань між ними не менше 20 см. Що стосується високорослих сортів помідорів, то їх також розсаджують в шаховому порядку. Але відстань повинна бути більше - близько 80 см.

  Помідори висаджуються в теплицю на відстані не менше ніж тридцять п'ять сантиметрів один від одного. Уважно поставтеся до розсади, яка переросла. Для того щоб висадити її в теплицю, необхідно дотримуватися деяких правил.

  В першу чергу виконайте в грунті двенадцатісантіметровую лунку, а в ній зробіть ще одну більш глибоку, яка по висоті буде якраз як висота горщика, в якому проростає розсада. Переросла розсаду слід спочатку висаджувати в лунку разом з горщиком в глибоку лунку, а через пару тижнів засипати землею первісну лунку. Овочівники мають пам'ятати, що в теплиці краще вирощувати помідори одного сорту.

  Якщо в парнику організувати так звану збірну солянку, то рослинам не вистачатиме світла і повітря. За теплиці буде поширюватися інфекція і це негативно позначиться на врожаї.

  Догляд, полив за помідорами в тепличних умовах

  Для того щоб отримати хороший урожай, необхідно правильно доглядати за рослинами. Здійснювати догляд слід відразу ж після того, як розсада буде пересаджена в парник. Догляд за помідорами в тепличних умовах має кілька етапів, серед яких виділяють:

  Полив розсади

  Ті, хто займається овочівництвом тривалий час, рекомендують не поливати розсаду в перебігу перших кількох днів після висадки в теплицю. Полив необхідно здійснювати після того, як розсада приживеться в новому грунті, приблизно через десять днів.

  Температура вода повинна бути 20-22 градуси. До того моменту як томати почнуть цвісти, їх слід поливати кожні 4 дні, виходячи з пропорції 4-5 літрів води на один кубічний метр. У момент цвітіння кількість води слід збільшити до 10 13 літрів.

  Здійснювати полив краще вранці.

  Провітрювання

  Для того щоб отримати хороший урожай, необхідно підтримувати правильну температуру і рівень вологості в приміщенні теплиці. Томати стійкі до протягам, тому в теплиці можна провітрювати будь-яким зручним способом.

  Обов'язково слід провітрювати в теплиці після поливу, через кілька годин. Провітрювання приділяється особлива роль, коли розсада починає цвісти.

  Підв'язка рослин

  Помідори в обов'язковому порядку слід підв'язувати, адже коли з'являться плоди, рослини прогнутися під вагою, і помідори почнуть гнити. Для підв'язки необхідно використовувати матеріал, який не завдасть шкоди стебла. Починати підв'язувати рослини слід через 3-4 дня після посадки.

  Пасинками називають пагони рослини, які знаходяться з боків. Проростають вони з пазух листя. Пасинки роблять кущ більш розгалуженим, а це призводить до захворювань пагонів і впливає на термін достигання плодів.

  Пасинки слід виламувати вранці, щоб рана на розсаді встигла підсохнути. Як це здійснити, можна побачити, подивившись відповідне відео в інтернеті.

  Підживлення

  Після того, як пройде близько двох тижнів після висадки помідорів в теплицю, необхідно провести першу підгодівлю рослини. Приготуйте розчин за таким рецептом: на 10 л води додайте 1 ст. ложку нітрофоски і 500 гр. Рідкого коров'яку.

  Отриманий склад по 1 літру подливается під кожну рослину. Така підгодівля здійснюється 3-4 рази в сезон.

  Хвороби огірків - методи боротьби, лікування, фото


  Догляд за високорослими помідорами в теплиці

  Помідори балконний диво вирощування

  Як посадити базилік насінням

  Бліді листя у томатів у теплиці

  Вирощування полуниці в ящиках на вулиці

  Пасинкування низькорослих томатів у відкритому грунті

  Чому скручуються листя у помідор в теплиці

  Правила вирощування полуниці

  Як посадити перець

  Пластикові горщики для розсади

  Посадка помідор в відкритий грунт в білорусі