Мозаїка хвороба томатів :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Мозаїка хвороба томатів

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Мозаїка хвороба томатів

Мозаїка томата

: Ознаки мозаїки проявляються на листках у вигляді строкатої мозаїчної забарвлення, з чергуванням темно - і світло-зеленого забарвлення. При сильному розвитку хвороби листя деформуються. На помідорах з'являються жовті плями. Шкідливість мозаїки безпосередньо пов'язана з віком рослин, сортом і умовами вирощування. Особливо сильно мозаїка томата вражає рослини, вирощувані в умовах слабкого освітлення.

При сильних заражених мозаїкою хворі рослини томата пригнічені, слабо розвиваються і можуть загинути.: вірусні хвороби практично не підлягають лікуванню. Особливо великі втрати при ураженні розсади томата на ранніх термінах. Хворі рослини з симптомами мозаїки слід негайно видаляти. Необхідно видаляти всі бур'яни навіть у міжряддях, своєчасно боротися з попелицею (обприскувати інсекцідамі) .Нельзя допускати різких коливань температур.

Насіння потрібно брати тільки зі здорових рослин. Необхідно ретельно дезінфікувати інструмент при пасинкуванні томата (5% розчином марганцівки) Важливу дотримуватися правил сівозміни при вирощуванні томата. У теплиці потрібно щорічно замінювати верхній шар грунту (до 15 см).

У вечірні години рекомендується обприскувати томати розчинами мікроелементів. За кілька днів до висадки розсади томата проводять обприскування розчином борної кислоти. Необхідно створити правильні умови для вирощування розсади томата (хороше освітлення). : Вірусне захворювання тютюну. віруси з соком хворих рослин, зараженими насінням, комахами, що смокчуть (попелицями), рослиноїдних кліщами, при використанні інструменту без проміжної дезінфекції.

Copyright © 2009-2015 СадуРад. ru. Використання матеріалів сайту відстежується за допомогою і можливо тільки з зазначенням активного посилання на www. sadurad. ru. Адреса: Останнє оновлення сторінки 23.04.2015

Мозаїка

Мозаїка томатів - це дуже неприємна хвороба, що викликається вірусами, часто призводить до втрати врожаю і загибелі кущів.

 • Зміна форми і забарвлення листя. Поява жовтувато-зелених плям. Пригнічення рослини, що призводить до зменшення врожаю томатів, пожовтіння і подальшого засихання.
 • Видалення і спалювання уражених рослин. Попередня півгодинна протруювання насіння в однопроцентному розчині марганцівки. Полив розсади таким же розчином по кілька разів на день з проміжками в 3 тижні.
 • Обробка розсади розчином знежиреного молока кожні десять днів. Його роблять так: в десяти літрах води розводять 1 літр молока з додаванням чайної ложки сечовини. Для висівання краще 2-3-х річні насіння. Хвороба передається через сік рослин. Тому не потрібно його стосуватися, пасинкуя помідори. Краще вибирати стійкі до мозаїки сорти і гібриди. Ранній посів насіння.

Сіра гниль томатних плодів

Це хвороба, що викликається грибами. Поразка плодів томатів відбувається, як правило, в самому кінці вегетації, коли приходять холоду і дощі.

 • Поява дрібних округлих плям, які з часом починають збільшуватися і виділяти буру рідину. Виникнення сірої цвілі на стеблах, листках і квітках рослини.

Якщо ви помітили сіру гниль, вирощуючи томати в теплиці з полікарбонату, то необхідно зробити наступне:

 • Видалити уражені плоди та інші органи рослини; Підвищити температуру; Обприскати хворі помідори такими препаратами як Фундазол, «Заслін» або «Бар'єр».

Коренева гниль томатів

Характеризується прив'яданням рослин, так як їх коренева шийка починає загнивати. Ця хвороба може вражати і огірки.

 • Дезінфекція грунту за допомогою розчину з мідного купоросу. Зняття хворого верхнього шару грунту в теплиці і додавання свіжого. Обробка «Заслоном» і «Бар'єром».

Це хвороба, причиною якої є гриби. Вона вражає тільки плоди (на фото).

 • З'являється невелике бура пляма в підставі плода. Обрив зелених помідорів з подальшим їх падінням.
 • Чи не підгодовувати рослини свіжим гноєм і великою кількістю азоту. Дезінфекція грунту. Збір і знищення уражених плодів.

Макроспоріоз або суха плямистість

 • Поява досить великих коричневих плям. Відмирання сильно уражених листя. Темні плями в підставі плода. Поява чорного оксамитового нальоту.

Заходи боротьби - такі ж, як і у фітофтори.

Розтріскування плодів томатів

Це не інфекційна, а фізіологічна хвороба. Причина - полив рослини в посуху великою кількістю рідини відразу. Відбувається швидке надходження води в плоди і розрив стінок клітин тканини.

 • Якщо вирощувати помідори в теплиці, то в спеку слід її обприскувати розчином вапна. Крім перерахованих вище хвороб, подивитися на які ви зможете на фото, помідори часто вражаються комахами-шкідниками. Капустянка - це досить велике (до 5 сантиметрів) буре комаха, яка має великі лапи, якими вона може копати. Вона любить сиру грунт, багату гноєм.
 • Вливання в норки шкідника настою гострого перцю або столового оцту.

Дротяники

Дротяники - це жовті гусениці, які здатні пошкоджувати коріння і стебло томатів.

 • Допомогти позбутися цього шкідника допоможуть палички. На них потрібно нанизати овочі і зарити їх у грунт так, щоб стирчали кінчики паличок. Через кілька днів, палички, в яких накопичилися дротяники потрібно витягнути і спалити. Коли проводиться перекопування грунту в теплиці, дротяників слід зібрати і знищити. Знизити їх кількість також можливо при вапнуванні грунтів та внесення мінеральних добрив.

Білокрилки і совка

Білокрилки - теж досить поширені комахи в теплиці. Їх личинки здатні висмоктувати соки з листя, і з часом це може призвести до того, що помідори гинуть. Заходи боротьби - обробка Фосбецідом або Ціткором. Підгризаючі совки - це гусениці сірого або чорного кольору, здатні дуже пошкодити помідори. Щоб уберегти свій урожай, вирощений в теплиці, потрібно:

 • Знищувати бур'яни. Збирати гусениці. Обробити рослини і їх плоди препаратом «Стріла».

Як бачите, позбутися від хвороб нескладно, достатньо знати методи боротьби з ними. І тоді помідори порадують вас своїми соковитими і корисними плодами.

Поділитися з друзями:

Хвороби томатів

Томат - популярна овочева культура. Він володіє відмінними смаковими якостями, універсальністю використання, поживну цінність, високою врожайністю. Завдяки цим якостям томат затребуваний і популярний овоч у всіх регіонах.

Вірусні хвороби рослин. Позакореневе підживлення.

Вирощують цю культуру у відкритому і закритому грунті. Зниження врожаю і втрата смакових якостей томатів відбувається головним чином через ураження томатів різними хворобами. Найчастіше при вирощуванні томатів виникають інфекційні або паразитарні захворювання. Їх викликають патогенні мікроорганізми - гриби і віруси, бактерії і мікоплазми.

Захворювання поширюється дуже швидко, передаючись від рослини до рослини. Несприятливі погодні умови провокує захворювання неінфекційного характеру, що призводить до помітного погіршення врожаю. Фермерам в таких випадках чекає нелегке завдання - ідентіфінціровать хвороби і прийняти рішення, як з ними боротися. Тому, як правило, знання життєвого циклу збудників хвороби, а також симптоми захворювання, захисні заходи застосовуються раніше масового ураження, тим самим повністю виключається або набагато знижується відсоток виникнення багатьох захворювань.

Які бувають хвороби томатів?

Серйозної шкоди томатам завдає грибкове захворювання - фітофтороз. При цьому захворюванні дуже важливо вжити заходів профілактики. Ознаки ураження фітофторозом - на кінчиках або на краях старого листя з'являються непривабливі сіро-зелені плями.

Якщо підвищена вологість повітря довго зберігається, то на нижньому боці аркуша пояляться сіро-білий наліт цвілі. Після цього листя набувають коричневий світло і швидко пропадають. Якщо хвороба бурхливо розвивається, то починають стає коричневими стебла і практично всі пагони відмирають. Сіро-зеленими, коричневими або зморшкуватими плямами уражаються і плоди томатів.

М'якоть плодів стає твердою, несмачною, потім загниває і плоди опадають. Як правило псуватися рослини починають з нижніх рядів. Перед тим як приступити до вивчення заходів боротьби, пропоную подивитися наступне відео.

Досвідчений городник поділиться не хитра але досить результативним методом боротьби проти фітофторозу томатів, дивимося. Заходи боротьби. Видалення хворих листя і всіх уражених плодів. Все ретельно спалити.

Те, що залишилося неушкодженим хворобою, необхідно обробити мідним купоросом. Можна застосовувати також оксихлорід міді. Обробку робимо кілька разів.

Ще одная серйозна хвороба - мозаїка томата.

Ознаки поразки - на листках з'являється строкато мозаїчна забарвлення, що чергується з темною і світлою зеленим забарвленням. Листя деформуються повністю, якщо хвороба сильно розвивається.

Хворі рослини дуже слабкі, погано розвиваються і з часом, як правило, гинуть. Жовті плями вражають плоди томата. Мозаїка томата найчастіше розвивається на рослинах, які вирощується в тіні. Заходи боротьби. Починаємо робити профілактику з насіння.

Насіння беремо тільки зі здорових рослин або у перевірених виробників. Насіння обов'язково знезаражуємо. Важливо забезпечити розсаді хороше освітлення.

Якщо хвороба з'явиться на стадії розсади - великих втрат вам не уникнути. При пасинкуванні проводити дезінфекцію інструмента 5% розчином марганцю. Негайно видаляємо всі рослини, уражені цим захворюванням, а також знищуємо бур'яни міжряддя. Якщо до того ж на томатах є попелиця, терміново обприскуємо інсекцідамі. Важливе правило при хвороби томатів - правильна сівозміна при вирощуванні овочів. Щорічно міняти верхній шар грунту, не менше 15 сантиметрів, в теплицях.

Томати обприскуємо розчинами мікроелементів. Найкраще це робити у вечірній час. Перед висадкою томатів у відкритий грунт провести обприскування розчином борної кислоти.

Чорна ніжка томатів

Велика ймовірність зараження томатів Чорної ніжкою. Викликається захворювання чорної ніжки різними грунтовими грибами, двох пологів - розоктонія і фітофтори. В результаті з'являється гниль, стебло перетягується на рівні ґрунту, рослини в'януть і гинуть. Уражаються рослини посаджені густо, при великій вологості повітря і грунту, і якщо провітрювання недостатнє.

Чорніє прикоренева частину стебла, рослина підсихає і гине. Іноді, якщо утворюються нові корені, над місцем ураження, рослина може розвиватися, але з великим запізненням. А героїня наступного сюжету поділиться своїм маленьким секретом запобігання чорної ніжки. Заходи боротьби. Не можна допускати перезволоження грунту, не порушувати температурний режим, рослини посипати деревною золою.

Стрик томатів.

Уражається надземна частина. Всі стебла і черешки позначені штрихами-некрозами, смужками від червоно-коричневого кольору до бурого. Листя уражаються дрібними темними незграбними плямами.

Незабаром вони стають світлими, потім сухими і крихкими і як наслідок, легко ламаються. Уражені плоди позначені бурими блискучими втиснутими виразками неправильної форми. Стрик розвивається і проявляється раніше, якщо погода похмура, вологість - висока.

А також вражає томати, якщо внесена велика кількість азотистих і фосфорнокислий добрив. Заходи боротьби. Підвищити освітленість і температуру до 24 градусів.

Знизити вологість повітря і грунту, поліпшити умови вирощування. Не можна забувати, що збудником хвороби цілком може бути ВТМ або його поєднання з Х - і У-вірусами картоплі. Не виключено - з вірусом I огіркової мозаїки, в рідкісних випадках при зараженні вірусом бронзовості. Сподіваюся, стаття була корисною для Вас, якщо є чим доповнити або поділитися особистим досвідом - пишіть в коментарях!

Хвороби і шкідники томатів (помідор)

Posted on Липень 29, 2013 by Фермер без клопоту in Город // 0 Comments  Томати, хвороби томатів, хвороби помідор, методи боротьби з хворобами томатів, фітофтороз томатів, септоріоз томатів , Ефективні прийоми боротьби проти хвороби томатів, Вершинна гниль томатів Помідор один з найулюбленіших овочів наших господинь, і як приємно влітку зробити свіжий салат з свіжими домашніми помідорами... Але отримати гідний урожай часом заважають Хвороби томатів (хвороби помідор) , вони дуже схожі з Хворобами огірків  про ці захворювання і піде мова в даній статті. Ми спробуємо розібрати найпоширеніші Хвороби томатів (хвороби помідор) і методи боротьби з ними..

Хвороба томатів «Мозаїка» Збудник мозаїки - Tobacco mosaic virus (вірус тютюнової мозаїки, ВТМ ), патоген з дуже широкою філогенетичної спеціалізацією. Захворювання поширене повсюдно у відкритому і захищеному грунті.

Симптоми варіюють в залежності від штаму, фази зараження і навколишніх умов. Від цього захворювання не застраховані ні тепличні рослини ні ті що вже висаджені в грунт Симптоми : Ну нескладно здогадатися з назви, що головним симптомом є різнокольорові візерунки на листках (жовтувато-зелені плями, чергування світлих і темних плям), скручування листочків і покриваються зморшками. У слідстві чого рослина має хворобливий вигляд і дає дуже мізерний урожай. Методи боротьби і профілактика  Хворі рослини видаляють з грядки і спалюють.

Насіння перед посадкою варто обробити в 1% - ному розчину марганцевокислого калію протягом 25-30 хвилин. Щоб запобігти проблемам з мозаїкою варто брати для посадки насіння 2-3 річні. Насіння сортів для відкритого грунту рекомендується сіяти прямо в поживні горщечки без пікіровки.

Фітофтороз томатів.

Це грибкове захворювання, якому як правило схильні до сорту томатів для відкритого грунту Симптоми фітофторозу томатів На стеблі і листочках з'являються плями коричневого кольору а на нижній частині листка проявляється білий наліт. А на самих томатах з'являються бурі плями.

Методи боротьби і профілактика фітофторозу

20 днів по тому після того як ми висадили розсаду на постійне місце її обробляють розчином «Заслін» (3 ковпачка на 1 л води). По закінченню 20 днів після першої обробки проводять другу обробку екологічно безпечним препаратом «Бар'єр» (засіб для зниження захворюваності фітофторою): беруть 5 столових ложок на 10 л води і обприскують (розчин процідити) .При зацвітанням третьої квіткової кисті ефективно обприскування хворих рослин розчином часнику.

Беруть склянку зубків часнику, пропускають через м'ясорубку, розводять в 10 л води (25 ° С), додають 1 г марганцевокислого калію, витрачають по 0,5 л на 1 м2.Протів цієї хвороби також рекомендується препарат оксихом - 2 таблетки на 10 л води. Профілактично рослини обробляють до цвітіння, а також при появі перших ознак захворювання.

Вершинна гниль томатів. Симптоми : На ще зелених томатах з'являються вдавлені плями, сухі, темного кольору а можуть бути і водянистими з типовим гнилим запахом. Методи боротьби і профілактика: Так як основною причиною захворювання є нестача вологи, то головним радою по боротьбі з цією хворобою буде регулярне поливання Томатів, обприскування заражених рослин розчином кальцієвої селітри (1 столова ложка на 10 л води), а так само винищення заражених рослин.

Бура плямистість .

Хвороба так само відома під назвою «листова цвіль» Як правило захворювання схильні тепличні рослини в плівкових теплицях. Але в південних регіонах зустрічається і у відкритому грунті Симптоми : Буро-коричневі плями з сірим нальотом на зворотному боці листочка, листя засихають а рослини гине, хвороба легко переноситься на сусідні здорові Томати Методи боротьби і профілактика: Цвіль розвивається в умовах підвищеної вологості, при поливі холодною водою вночі.

Так що при перших симптомах варто відрегулювати вологість і температуру в теплиці до більш сприятливої ​​і скоротити поливи. Для профілактики рекомендується після кожного збору врожаю проводити дезінфекцію: в 10 л води розвести 1 склянку мідного купоросу і обприскати як старі рослини, так і грунт і покрівлю.

Сіра гниль плодів томатів. Сіра гниль-грибкове захворювання, вражає плоди зазвичай в кінці вегетації, коли вже стоїть більш прохолодна і волога погода.

Симптоми : На томатах з'являються дрібні круглі плями, потім вони збільшуються в розмірах і на них з'являються бурі точки, плями водянисті. Цю хворобу дуже легко сплутати з Фітофторозом

Плями можуть бути не тільки на плодах а й на листках, стеблах.. Методи боротьби і профілактика: Видалення заражених рослин, обробка грунту, а також підвищення температури (при можливості) Фомоз (бура гниль) томатів. Грибкове захворювання яке вражає тільки плоди томатів. .

Симптоми : На у шкірці плодів з'являється невелике буре пляма (діаметром 3-4 см). На перший погляд нічого страшного, але варто знати що гниття піддається не тільки шкурка але і внутрішня частина плода.

Методи боротьби і профілактика: Не створювати надмірну вологість також не варто зловживати підживленням свіжим гноєм і зайвим азотом. Дезінфікувати грунт, обробити рослини. Також заражені рослини варто знищити.

Коренева гниль томатів. Як правило цього захворювання схильні рослини які знаходяться в посилених теплицях Симптоми : Заражені рослини в'януть, супроводжується гниттям кореневої шийки, це захворювання небезпечне тим що поширюється як на томати (помідори) так і огірки.

Тому небезпечно садити після огірків помідори і навпаки Методи боротьби і профілактика: Якщо ви все-таки зважилися після огірків посадити Помідори , то настійно рекомендується провести дезінфекцію грунту розчином мідного купоросу і по можливості зняти хворий верхній шар землі і додати свіжий. Стеблевая гниль томатів.

Зараження зазвичай піддаються стебла на рівні поверхні грунту або вище. Симптоми : У самого заснування рослини з'являються пошкоджені ділянки темно коричневого кольору.

Які з часом збільшаться і покриють собою всі підстави стебла, що в свою чергу призведе до обсипання листочків. Розтріскування помідорів.

Дуже поширене захворювання помідора, нічого страшного в собі не несе, якщо звичайно ви не женіться за естетичним виглядом плода. Це не інфекційне захворювання а фізичне. Причини виникнення : Різка зміна вологості грунту.

В основному це коли турботливий господар або господиня в суху погоду поливають кущі великою кількістю води відразу. Плоди швидко вбирають вологу і тканину помідора не витримуючи напруги тріскається.

  Як правило цієї проблеми схильні більше зеленню плоди Методи боротьби і профілактика: Поливати помірно з інтервалами. Можна також укутують плоди спеціальними покривні матеріалом.

Шкідники томатів (помідор).

Всеїдна комаха в довжину до 50 мм. Найчастіше водиться в вологих місцях біля водоймищ і в місцях з добре удобрених гноєм грунтом. Капустянка пошкоджує не тільки томати, а й огірки, буряк, моркву, капусту і картоплю.

Методи боротьби: Найбільш ефективний препарат «Грім». Можна також використовувати настій гострого перцю: на 10 л води беруть 150 г перцю або 2-3 склянки столового оцту, виливають в кожну нірку по 0,5 л настою. Личинки жуків-коваликів .

Гусениці жовтого кольору, довжиною до 20 мм, дуже щільні. Вони пошкоджують в основному кореневу систему, а також проникають всередину стебла.

Хвороби жоржин. Вірус мозаїки. Сайт "Садовий світ"

Методи боротьби: Для знищення дротяників на ділянці, призначеній для посадки помідорів, за 3-4 дня до посадки заривають у грунт на глибину 10-12 см шматочки сирої картоплі, моркви, буряка, нанизані на палички довжиною 16-17 см. Кінці паличок повинні стирчати з землі.

Через 2-3 дні палички разом з шматочками овочів і накопиченими проволочниками витягують і спалюють. Дротяників потрібно збирати при перекопуванні городу і обов'язково знищувати. Вапнування кислих ґрунтів і внесення мінеральних добрив знижують їх чисельність.

У боротьбі з личинками дротяників застосовують препарат «Базудин». Цей порошок змішують з піском або тирсою і прикопують в грунт біля рослин. Всім відомий і ненависний жук в простонародності його гордо величають Колорадо.

  Відомий в першу чергу як шкідник картоплі але і на помідорах його можна зустріти але на щастя це рідкість. Небезпека несе в основному для тепличних рослин, але в південних регіонах зустрічається і у відкритому грунті. Це крихітне комаха довжиною приблизно 1-1,5 мм.

Має жовте тільце і білі крильця. Їх личинки мають плоске тіло світло-зеленого кольору. Вони присмоктуються до листочками і поїдають їх. Методи боротьби: відмінні результати дає кращий вітчизняний препарат фосбецід.

Він надійно працює як у відкритому грунті, так і теплицях. Для обробки розводять 10 мл препарату в 10 л води і обприскують расхенія в ранкові або вечірні години.

За сезон рекомендується провести 2 обробки з інтервалом в 15-20 днів. На цьому поки все, ми розглянули далеко не всі загрози для наших улюблених помідорів, але сподіваємося ця стаття допоможе вам виростити багатий урожай томатів. До нових зустрічей!

Схожі записи