Вирощування томатів в донбасі :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Вирощування томатів в донбасі

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Вирощування томатів в донбасі

На солом'яно-земляному субстраті дозу аміачної селітри збільшують до 55- 60 г для компенсації поглинання азоту мікроорганізмами, які активуються при внесенні соломи. Досліди показали, що самі життєздатні рослини забезпечує внесення солом'яної різки. Сіянці пікірують в плівкові теплиці з аварійним обігрівом:

  • 15-2010-15 квітня - в південних регіонах.

У цей період температура грунту о 8 годині ранку в плівковій теплиці на глибині 5 см дорівнює 12-14 ° С. При такій температурі грунту можна починати пікіровку, так як сіянці приживаються днем, коли температура грунту досягає 17-20 ° С. Розсаду вирощують з площею живлення 7? 7, тобто 200 шт. на 1 м2 або 8? 8 см, тобто 150 сіянців на 1 м2. Боротьба з перегрівом Відповідальний момент при вирощуванні розсади томата - боротьба з перегрівами. Для підтримки температури не вище +25 ° С в окремі дні доводиться знімати до 30% плівкового укриття. Особливу увагу під час вирощування розсади томата в плівкових обігріваються теплицях слід приділити захисту рослин від заморозків. Кращим засобом для цього є аварійний технічний обігрів - теплогенератори, електрокалорифери, газові пальники. Якщо такого обігріву немає, розсаду томата можна врятувати від заморозків (-3 ...- 4 ° С) за допомогою поливу грунту. У цьому випадку на поверхні плівки утворюється шар вологи, який поглинає довгохвильове інфрачервоне випромінювання. На малих площах розсаду доцільно вночі вкривати другим шаром плівки. Оптимальну вологість повітря (60- 65%) легко підтримувати регулярним провітрюванням теплиці. Вирощують розсаду при помірному водопостачанні з подальшим інтенсивним провітрюванням теплиць. Кращий час поливу - ранок. Поливи поєднують з двома мінеральними підживлення (дози такі ж, як і для розсади раннього томата). Перед висадкою розсаду гартують. Ефективним прийомом підвищення стійкості рослин до несприятливих умов при пересадці є підживлення за 1-2 дня до вибірки з розрахунку 10 г аміачної селітри, 40 г суперфосфату, 80 г сульфату калію, розведених в 10 л води (на 1 м2) з подальшим доведенням вологості до 100% НВ. Підживлення при загартовуванні істотно змінює спрямованість фізіобіохіміческіх процесів. У рослин підвищується концентрація клітинного соку, водоутримуюча здатність, знижується інтенсивність транспірації, що сприяє їх адаптації в умовах порушення функціональної діяльності коренів після вибірки і збільшення раннього врожаю на 25% .45-50-денна розсада томату до моменту масової висадки у відкритий грунт має висоту 20-25 см,

1: 0,5: 1,5EC 2,6
Чи не поливайте рослини чистою водою, намагайтеся завжди додавати добрива. У зв'язку з інтенсивною ранньої концентрованої віддачею врожаю ці гібриди вимагають посиленого харчування, особливо калієм. Рекомендуються одна - дві позакореневе підживлення бором і залізом через 10-12 днів. За більш детальними рекомендаціями звертайтеся до фахівців фірм-виробників добрив і до менеджерів компанії «Сингента».

Посів

Все насіння томатів компанії «Сингента» пройшли спеціальну передпосівну підготовку (це вказується на упаковці в лівому верхньому куті). Насіння, оброблені за спеціальною методикою, поставляються зі своїм натуральним кольором. Вони вже готові до посіву, їх не слід що-небудь додатково обробляти або замочувати. Слід враховувати, що таке насіння проростає на 1-2 дні раніше, ніж насіння інших постачальників. Це зазначено на зворотному боці нашого фірмового пакета: «Насіння з прискореним проростанням». Слідкуйте за проростанням і знімайте плівку вчасно. Увага! Зберігати насіння томатів з прискореним проростанням слід при температурі + 3 ... + 7 ° С і низькій вологості повітря. Термін зберігання цього насіння до 22 місяців без шкоди для схожості. Залежно від погодних умов і регіону, висів насіння проводиться з кінця грудня до початку лютого, а посадка на постійне місце - до кінця березня. Температура рассадной суміші, в яку висіваються насіння, повинна бути 25 ° С. Коли під плівкою зійшло 70-80% насіння, плівку знімаємо. Поступово знижуємо температуру до 20-22 ° С, підтримуючи вологість 80-90%, взбризгівая через розпилювач теплу воду навколо зійшли сіянців. Після того, як з посевочних ящиків знята покривна плівка, необхідно, в світлий час доби тримати температуру 19-20 ° С, в темну пору - 17-18 ° С. Так тримати до моменту пікіровки сіянців. Температура в теплиці після закінчення пікіровки протягом доби 20 ° С. Після хорошої приживлюваності сіянців необхідно тримати денну температуру 19 ° С, нічну 17 ° С. Основною умовою хорошого врожаю є правильна підготовка розсади. Розсада томатів повинна розвиватися в генеративних напрямку, бути темно-зеленою, невисокою (40-45 см), перед висадкою в теплицю мати 7-9 листків і чітко бачимо перші суцвіття, на тисячу рослин допускається 1-2 розкритих квітки. У разі початку масового цвітіння і неможливості висадки в грунт, кисть слід видалити, щоб уникнути раннього вершкованія рослини. Вік розсади при висадці в грунт залежить від конкретних умов вирощування, але оптимальний 35-38 днів від сходів. Чому потрібно прагнути отримати рослина генеративного типу? Тому що в подальшому вони будуть менше схильні до «жирування» і у них буде менше ймовірність відмирання суцвіть. У генеративних рослин будуть раніше розкриватися квітки, і вони раніше вступатимуть в плодоношення. Для отримання розсади генеративного типу необхідні наступні умови:

  • Повноцінна досветка розсади; рекомендована температура вирощування.

Посадка

Необхідно пам'ятати, що при температурі грунту нижче 15 ° C практично не розвивається коренева система томата. Це значно ускладнює поглинання поживних речовин із ґрунту (за винятком азоту). Тому виробляємо висадку в теплицю тільки при прогріванні грунту до 15-16 ° С.

З метою збереження температурного режиму грунту на відповідному рівні необхідно закрити теплиці за два тижні до початку висадки розсади. За 2 дні до висадки розсади необхідно обов'язково включити обігрів (якщо це можливо).

Цей захід дозволить підвищити температуру ґрунту, що, в свою чергу, поліпшить розвиток кореневої системи і всієї рослини. Перед висадкою рослин в плівкову теплицю необхідно провести одноразовий полив з додаванням добрив з підвищеним вмістом фосфору з розрахунку від 0,1 кг до 0,15 кг на 100 літрів води (наприклад, Кристалоном жовтий 13-40-13).

Посадку проводять не витягнутої, компактною розсадою з добре розвиненою потужну кореневу систему. Температура в рассадном відділенні і в теплиці повинна бути максимально близькою.

Схема посадки

Густота стояння рослин гібрида томата Силует F1 при вирощуванні в два стебла - 2,5 рослини на м? (Схема посадки - 60x40x80), при вирощуванні в одне стебло - 3,3 рослини на м? (Схема посадки - 47x40x80). Гібрид Івет F1 рекомендується вирощувати тільки в одне стебло, густота стояння - 3,3 рослини на м? (Схема посадки - 47x40x80).

Томат Мінарет F1 вирощують також як і Івет F1 - в одне стебло (3,3 рослини на м?, Схема посадки - 47x40x80). Як видно, при високому і якісному врожаї наші Напівдетермінантні гібриди дозволяють економити на кількості придбаних насіння (в рекомендаціях по іншим сортам томатів густота посадки 4-5 рослин на квадратний метр). Схеми посадки наведені приблизні, вони можуть змінюватися в залежності від умов конкретного фермерського господарства.

Температурні режими

Температура повітря і грунту - основа технології вирощування томатів в плівках. При обмеженій можливості впливати на неї, фермер, тим не менш, повинен прагнути до підтримки оптимальних режимів.

Для контролю за температурою в повітрі та грунті краще використовувати не спиртні, а ртутні термометри в кожній теплиці ще до посадки рослин. Крім цього, доцільно придбати термометри, що показують максимальну і мінімальну температуру повітря.

Оптимальна температура повітря і грунту для рослин в значній мірі залежить від освітленості. У сонячну погоду влітку - 22-25 ° С, в похмурий день - 20-22 ° С, вночі 16-18 ° С.

При температурі 30-32 ° С і вище спостерігається значне зниження темпів росту рослини, пилок стає стерильною, зав'язь обсипається. Тривалий період з температурами нижче 14 ° С також є критичним для формування пилку і запліднення.

Нічну температуру завжди треба підтримувати нижче денний. Особливо це важливо в період росту плодів. Різниця повинна становити 3-5 ° С.

Це необхідно для того, щоб накопичені рослиною за день речовини не витрачалися вночі на дихання.

Формування рослин

Низькі температури під час вирощування розсади і в початковій фазі росту на постійному місці можуть спровокувати закінчення зростання на рівні 2-3 квіткової зав'язі. Дуже низькі і дуже високі температури протягом вирощування дорослих рослин також можуть служити причиною вершкованія Напівдетермінантні томатів як таких.

СілуетF1 в одне стебло і в два стебла Тому при вирощуванні гібридів Силует F1, Івет F1 і Мінарет F1 слід завжди зберігати на рослині один пасинок заміщення, для того щоб завжди була можливість продовжити процес вирощування.

Видаляти його слід тільки після того, як на рослині з'явиться наступний пасинок. Пасинки видаляють, не дозволяючи їм переростати 5-6 см. При видаленні більшої пасинка рослина непродуктивно витрачає на його зростання свої пластичні речовини, а на стеблі залишається велика рана.

До видалення бічних пагонів можна приступати, коли рослини після ночі висохнуть. Силует F1 можна вирощувати в два стебла. Другий стебло випускається з під першою квітучою кисті. Він є найпотужнішим пасинком на рослині, що дає найбільш добре розвинені кисті і плоди.

Згодом нижні листки томата, дотичні з грунтом, старіють і починають відмирати. Щоб запобігти появі і поширення різних грибних захворювань, їх періодично видаляють (зазвичай до нижньої кисті стебло вільний від листя).

Але слід знати, що на нормально розвивається рослині має бути не менше 14 повноцінних листя. Надмірне видалення листя негативно позначається на зростанні і розвитку рослин.

Полив

У перший період після висадки необхідний активний полив теплою водою (мінімум 16 ° С). Необхідно пам'ятати, що норми поливу на початку не повинні бути великими - не більше 0,05-0,07 л під одну рослину за один полив (0,2 л на добу).

Поливати 2-3 рази на день, залежно від погодних умов, перший полив починати, коли температура в теплиці досягне 18-19 ° С, останній полив рекомендується проводити за три години до заходу сонця (приклад: 30 тис. Рослин на 1 га, норма поливу 0,06 л під одну рослину, значить за один полив має виливатися 1,8 м3 на гектар). Поступово, у міру розвитку рослин, збільшуємо норму поливу.

Якщо у рослини є в наявності 4 квітуча кисть, то воно вже вимагає до 2 літрів води на добу. Рівень вологи в грунті можна перевірити, стиснувши в долоні кому землі з зони кореневої системи - кому не повинен розвалюватися, але при натисканні давати тріщини.

Надмірно високі дози поливів призводять до зниження концентрації ґрунтового розчину і швидкого наростання кореневої маси, і як наслідок до «жирування» рослин, що неминуче призводить до затримки вступу в плодоношення і великому ризику поражаемости грибковими захворюваннями. Щоб контролювати стан розвитку рослин, необхідно стежити за станом верхівки.

Якщо вона злегка закручена в ранкові та вечірні години і розгорнута днем, а товщина стебла під квітучою пензлем 0,6-0,8 см, то режим і обсяги поливів обрані правильно. Якщо є можливість - підтримуйте оптимальну вологість грунту за допомогою вологомірів.

Запилення

У російських і українських фермерів поки не прийнято використовувати для запилення джмелів. Вони застосовують для зав'язування різні хімічні засоби, особливо при цвітінні перших кистей.

Польські городники навпаки, не мислять вирощування томатів без цих ефективних трудівників. Стандартна польська плівкова теплиця - 240 м? . Фермер набуває невеликий джмелині вулик (40-50 особин) у надійного постачальника і щовечора переносить його з однієї теплиці в іншу, закриваючи вічко.

Цього вистачає на короткий весняний цикл вирощування. Економиться праця і значно поліпшується якість плодів (немає деформованих плодів, відсутня сіра гниль на вершині плода і у плодоніжки, залишки гормонів виключені). Необхідно вжити заходів для захисту джмелиних вуликів від мурах.

Збір врожаю

При сприятливих погодних умовах перший збір врожаю проводиться в середині травня і триває до кінця серпня. Краще збирати плоди, які вже почали купувати червоний колір.

Всі гібриди томатів компанії «Сингента» мають серйозною перевагою - вони добре зберігаються і транспортуються. Тому не слід побоюватися втрати якості зібраного врожаю.

При низьких цінах на продукцію можна тримати їх на складі при кімнатній температурі тривалий час. Плоди томатів Силует F1, Івет F1 і Мінарет F1 щільні і важкі, тому ящик з ними буде важити більше, ніж інші томати.

Деякі фермери практикують і другий оборот Силуету F1 в плівкових теплицях. Його концентрований урожай високоякісних плодів успішно конкурує восени не тільки з томатами відкритого грунту, але і з практично ідеальними за якістю плодами з зимових скляних теплиць.

Стійкість

Компанія Сингента завжди приділяла підвищену увагу виведенню гібридів, стійких до основних хвороб. Не виняток і наші Напівдетермінантні гібриди. Так, наприклад, всі гібриди томата слабо уражуються сірою гниллю внаслідок відкритого габітусу.

Мінімальний також ризик появи вершинної гнилизни плодів. Силует F1 стійкий до вірусу тютюнової мозаїки, вертіціллёзу, двом рас фузаріуму, серебристости листя і відносно стійкий до нематоди (ToMV 0-2, V, Fol 1-2, S, SS, (M)).

Івет F1 має більш широкий спектр стійкості, ніж Силует F1. Крім іншого він ще стійкий до п'яти рас кладоспориум і Fusarium oxysporum redicis (ToMV 0-2, V, Fol 1-2, For, Ff 1-5, S, SS, (M)). Томат Мінарет F1 стійкий до вірусу тютюнової мозаїки, вертіціллезу, двом рас фузаріуму, відносно стійкий до нематоди (ToMV 0-2, V, Fol 1-2, (M)).

Поділитися:

Передрук матеріалів допустима у разі вказівки активного посилання на Agromage. com, а також на автора матеріалу.

Головне меню

Як виростити хорошу розсаду томатів

12.02.2015 10:22

Скоро можна починати сіяти томати на розсаду. Робити це краще в кінці зими-початку весни. Але щоб насіння перетворилося в потужний здорова рослина потрібно неабияк намагатися, і постійно поповнювати свою комору знань про улюбленому овоче.

У цьому читачам «Донбасу» допоможе досвідчений агроном з Горлівки Володимир ІЩЕНКО. Вразили в 2014-му У минулому сезоні порадували багато сорти та гібриди.

З них особливо виділилися: середньоранній високорослий сільноразветвлённий Рожевий велетень (гігант) , з плодами відмінних смакових якостей - солодкуватими, м'ясистим, з малим вмістом рідини, які можуть досягати ваги 700 г. Чорний Крим - середньостиглий індетермінатний врожайний сорт з майже чорними дуже великими плодами. Середньостиглий середньорослий Мазаріні формує рожеві плоди серцеподібної форми яскраво малинового кольору масою до 600 г. Мазаріні - дуже смачний солодкий томат у формі сердечка.

Великоплідний середньостиглий Алтайський рожевий народить плоско слаборебристі щільні смачні помідори. Високорослий середньостиглий Помаранчевий з Росії дивує яскраво помаранчевими з рожевими плямами серцеподібної форми плодами з ніжною ароматною м'якоттю.

Purple Passion - середньостиглий з великими, солодкими, дуже смачними пурпурно-фіолетовими плодами. Середньостиглий Малахитовая шкатулка подарує жовто-золотисті з відтінками зеленого томати, незвичайного солодкуватого приємного смаку, які більше підходять для салатів.

Смугастий шоколад - пізньостиглий, дуже красивий, з помідорами, міняють забарвлення в міру дозрівання , що виростають масою до 300 г. Великоплідний ранньостиглий Мікадо Помаранчева порадує помаранчевими, солодкими, ніжними плодами з високим вмістом бета-каротину, придатними для дитячого і дієтичного харчування . Алое НЕ підведе У відкритий грунт розсада готова буде переїжджати, коли їй виповниться, приблизно, 60 днів.

До цього моменту холоду повинні залишитися позаду, а земля прогрітися, тобто найкращий час - перша декада травня. Тому, навіть якщо не терпиться, почекайте з посівом до кінця лютого. Коли прийде час, почніть готувати насіння. Спочатку їх потрібно знезаразити.

Уникнути цього можуть тільки голландські, які продаються вже готовими до посіву. Справжнісінький і простий спосіб знезараження - потримати насіння в нерозбавленому соку алое протягом доби, після чого не промивати.

Цей сік вичавлюють, коли зрізані листя алое полежать днів п'ять-шість в темному пакеті на нижній полиці холодильника. В результаті сіянці активно розвиваються, практично не хворіють, плоди виростають великими, а урожай збільшується. А можна просто загорнути насіння в ганчірочку або серветку і потримати в талій воді 18 годин, але щоб до них був доступ повітря.

Потім корисно витримати ще годину в стимуляторе зростання і розвитку рослин, наприклад, в «Цирконій» або «Епіне» .Також хороший спосіб підготовки насіння - замочити на шість годин на «бовтанці» з золи - чайна ложка на склянку води. Після цього настій потрібно злити, насіння злегка підсушити і сіяти.

Володимир ІЩЕНКО збирає томати: «Правильно доглядайте за розсадою, і урожай вас вразить!» Заощадити допоможуть тирса Грунт для розсади томатів купити не проблема, але часто «чудо-грунт» виявляється зовсім не така цінна і поживна, як запевняє етикетка. Тому ідеальний варіант - приготувати грунтосуміш самому.

Для цього знадобиться городня, лісова або польова земля, яку потрібно знезаразити, прогрів в духовці або протоку слабким розчином марганцівки. Але якщо ви заздалегідь не запаслися таким грунтом, купіть готовий в магазині, тоді вже вибирайте заздалегідь перевірений або найбільш популярний, наприклад, «Поліський Універсальний» або «Земелька-Універсал» .

Коли почнете готувати насіння, розкрийте пакет з землею, щоб вона провітрилася. Сіяти можна в ящики, контейнери, плоскі горщики такого розміру, щоб на одне зернятко доводилося по два-три сантиметри землі. Для пророщування цього достатньо.

Глибина ємності повинна бути сантиметрів 10, так і земля буде добре зволоженою і насіння не «замокнут» .Секономіть покупної грунт можна так: дно посівних ящиків застелите плівкою і до половини викладіть солому - краще пшеничне - або деревна тирса, а зверху - землю. Добре зволожите грунт, але щоб вона залишалася сипучої, і злегка ущільните - так насіння не проваляться вглиб. Обережно за допомогою пінцета або змоченою палички візьміть насіннячко, щоб не обламати з'являється корешёчек, і перенесіть на землю, а потім присипте грунтом на 0,5-1 см.

Під насінням грунт повинен бути вологим, а зверху - сухим, так до них зможе проникати повітря. Укладайте насіння рядками, залишаючи між кожним рядом відстань 3-4 см. Якщо сіяти загущено, рослини і земля не будуть провітрюватися, і може напасти хвороба чорна ніжка.

В прохолоду, не шкодуючи Приблизно через добу-дві після посіву почнуть показуватися розточення. Важливо відразу забезпечити їм хороше освітлення. Інакше сіянці швидко витягнуться і ослабнуть.

У цей період томати тільки формують коріння, і ростуть за рахунок сил насіння. І якщо світла буде мало, рослини витратять сили на формування довгого стебла, а не листя і коренів, толк від таких навряд чи буде. Організувати висвітлення краще за допомогою енергозберігаючих ламп, які зручніше і економічніше ламп денного світла.

Знадобиться дві-три лампи потужністю 20-25 Ватт, їх світла вистачить для вирощування якісної розсади. Якщо вночі у вікно, де стоять томати, яскраво світять ліхтарі, закривайте його на ніч папером або фольгою, інакше рослини витягнуться. Коли сіянці розпрямляться і в пазухах їх сім'ядольних листків з'являться зачатки справжніх, розсаду пора загартовувати. Загартовування трохи пригальмує її зростання над землею, але почне формуватися коренева система.

Томати після цієї процедури будуть набагато врожайніший і міцніше, ніж незагартованої. Для загартовування перенесіть контейнера в більш прохолодне місце, де днем ​​16-20 °, а вночі 8-15. При цьому освітлення має залишатися високим.

А поливати сіянці в цей період майже не треба, інакше вони можуть подпреть, захворіти чорною ніжкою або почати інтенсивно рости. Залиште помідори гартуватися приблизно на тиждень, а потім перенесіть їх на підвіконня, де температура 20-22 °, але і після влаштовуйте їм прохолодні дні. Беріть ложку і пікірують Коли з'явиться два-три справжніх листочки можна приступати до пікіровки розсади в маленькі пластикові горщики.

Звичайно, якщо ви посіяли по одному насіння відразу в стаканчики, пікіровка не потрібно. Тільки в міру розвитку потрібно пересадити рослини в горщики побільше.

Але зробити це важливо до того, як вони переростуть, інакше потужній кореневій системі буде недостатньо харчування, і потім, навіть в ємності великого розміру і в грядці розвиватися помідори будуть уповільнено. Якщо вже пересадили пізно, обережно розправте і «розчешіть» коріння. Брати рослина рекомендується в тряпочних рукавичках і тільки за листя - вони швидко відновлюються.

Але краще взагалі сіянці не чіпати, а витягувати за кого прикореневій землі, намагаючись не турбувати коріння. Дістаньте грудку, наприклад, за допомогою чайної ложки і перенесіть в горщик із землею, де заздалегідь зробіть поглиблення.

Прикопайте до сім'ядольних листків. Землю навколо пікірувати томата ущільните, щоб не утворилися порожнечі, і полийте водою кімнатної температури. Встановіть горщик на місце, де томати будуть рости до наступної пересадки.

Така пікіровка майже не забариться швидкості розвитку рослин. Через тиждень, коли стане видно, що розсада прижилася на новому місці, повторіть процедуру загартовування. І періодично виносьте її в прохолоду, щоб не переросла. У перші два-три дні після пікіровки освітлення розсади можна зменшити.

А потім воно повинно бути максимальним, щоб рослини не витягувалися. У дні, коли яскраво світить сонце підставте розсаду під прямі промені. Спочатку залишайте на 30-60 хвилин на добу, а потім час збільште.

Тоді на грядці у томатів під сонцем не опаде листя. Поливайте помідори у міру потреби. Вони люблять щедрий, але рідкісний полив. Не страшно, якщо грунт постоїть деньок сухий, рослини це переносять легко, а ось перезволоження - немає. Підгодовуйте розчином добрив раз в два тижні.