Догляд за помідорами в теплиці і полив :: Дачні поради - сайт для садівників і городників

 

Головна » Томати » Догляд за помідорами в теплиці і полив

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...

Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...

Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Догляд за помідорами в теплиці і полив

Як доглядати за помідорами в теплиці?

Тепличний спосіб вирощування помідорів дозволяє отримувати урожай в періоди, коли у відкритому грунті це зробити неможливо. Використовуючи сучасне полікарбонатне покриття, можна вирощувати рослини ранньою весною без додаткового обігріву. Розглянемо, що ж включає в себе догляд за помідорами в теплиці з полікарбонату.

Висаджувати розсаду томатів

Догляд за помідорами в теплиці починається з висадки підготовленої розсади на місце постійного зростання. Від якості виконаної посадки в грунт залежить подальший успішний розвиток дорослих рослин і врожайність плодів помідорів. До висадки розсада помідорів повинна володіти наступними параметрами:

 • Висота рослини 25-35 см; наявність першого бутона (можливо, розкриття першої квітки); темно-зелене забарвлення пагонів і листя; діаметр головного стебла в зоні кореневої шийки не менше 1 см; наявність не менше 7 добре розвинених справжніх листків; коренева система повністю обплутує кому субстрату і має тільки білі живі корінці.
 • Необхідно висаджувати за певною схемою, яка залежить від особливостей вирощуваного сорту. При загущеній посадці рослини будуть один одного затінювати, витягуватися, що призведе до схильності розвитку захворювань і зниження врожайності. При сильно розрідженому розташуванні розсади буде не використана теплична площа, що призведе до недобору загального врожаю. Тому необхідно вибирати оптимальну схему посадки і рекомендується використовувати наступні параметри:

 • Ранньостиглі детермінантні сорти з формуванню в 2-3 стебла висаджують за схемою 60х40 см. Детермінантні томати з 1 головним стеблом висаджують щільніше - 50х30 см. У індетермінатних високорослих помідорів схема висадки розріджена - 80х70 см.
 • Стаканчики з якісної розсадою садять в лунки, заглиблений до 3-5 см. Якщо рослини переросли, то стебло помідори можна укладати в грунт на глибині не менше 10 см, викопавши при цьому канаву. На стеблі легко утворюються додаткові корені, які зможуть інтенсивніше живити доросла рослина.

  Як доглядати за помідорами в теплиці після розсаджування?

  Багато факторів впливають на приживлюваність розсади і подальше зростання помідорного рослини. Розглянемо докладно важливі моменти при догляді за помідорами.

  Температура

  У період адаптації розсади в нових тепличних умовах температуру повітря необхідно тримати в оптимальних межах від +22 до +25 градусів, при цьому грунт повинен вже прогрітися вище +15 градусів. При таких умовах рослини швидко дають нові коріння і вони начитають інтенсивно рости. Догляд за помідорами в теплиці з полікарбонату включає в себе необхідність постійного відстеження температурного режиму.

  Полікарбонат має високі теплоізоляційні властивості і хороше світлопропускання, тому в сонячну погоду температура повітря в денні години може різко зрости і дійти до критичної для рослин (вище +35 градусів). Відкриті двері і фрамуги дозволять зменшити температуру. Якщо в теплиці відсутній постійний обігрів, то при ймовірному настанні заморозків необхідно встановити додаткове джерело тепла. У його якості може бути використані різного виду пальники, теплові гармати або просто гасові лампи.

  Полив

  Перед посадкою бажано 2-3 дня не поливати розсаду. Вона не буде ламкою і отримає додаткову загартування. Відразу після розсаджування помідорів необхідно провести рясний полив. Це є одним з важливих правил догляду за помідорами в теплиці.

  Необхідно створити контакт коренів з грунтом. Якщо цього не зробити, рослини можуть прівянуть і потім довго хворіти, що в підсумку негативно позначиться на врожайності. Подальші поливи проводять при підсиханні верхнього шару ґрунту.

  Рівень вологості тримають на рівні 85% від повної вологоємності. Найпростіший спосіб визначення проводять стисненням в кулак грунту з шару нижче 10 см. Якщо після розкриття долоні утворюється нерассипающійся грудку і він не мажеться на руках, то вологість оптимальна, при розсипання грудки потрібно полив. У спекотні дні літа іноді необхідний щоденний полив або навіть два рази на добу. Надмірний перелив грунту згубний для коренів, тому при прохолодній погоді поливи повинні проводитися не частіше одного разу на 3-4 дні.

  Добриво

  При посадці розсади на дно лунки необхідно насипати стартове добриво. Для цього використовують 20 г нітроамофоски з вмістом N16P16K16.

  Коріння не повинні контактувати з гранулами через небезпеку опіків, тому їх перемішують з грунтом. Підживлення належать до найбільш відповідальних робіт в догляді за помідорами в теплиці. Їх проводять щотижня з подальшим поливом.

  Томати дуже вимогливі до змісту елементів живлення в грунті, особливо до фосфору. В арсеналі городника-томатник повинні бути монокалийфосфат і нітрат калію. Це два швидкодіючих добрива, які заповнять потребу помідорного рослини в макроелементах.

  Їх беруть по 20 г кожного, розчиняють в десятилітровому відрі з водою і поливають не менше 10 кущів.

  Запилення

  Догляд за помідорами під час масового розкриття бутонів включає операції, що поліпшують освіту зав'язі. Томати мають самопильні квітки. Щоб пилок висипалася і потрапила на товкач досить злегка потрясти помідорне рослина.

  Цю операцію виконують в першій половині дня в сонячну погоду. Під час провітрювання в теплицю залітають комахи, які допомагають квіткам запилюватися. Дуже добре це роблять джмелі. Можна в теплицю поставити вулик з джмелями, щоб збільшити зав'язування плодів. Дотримуючись всі описані правила догляду за помідорами в теплиці, можна отримати рясний урожай смачних помідорів.

  Як доглядати за помідорами в теплиці (відео)

  Як доглядати за помідорами і огірками в теплиці

  Хороший урожай залежить від багатьох факторів, зокрема, наскільки правильно і вчасно була висаджена розсада, як удобрювали грядки, наскільки рясним був полив і найголовніше - витримувався чи температурний режим.

  Догляд за томатами і огірками в теплиці

  В даному пункті дрібниць і випадковостей не буває, хороший полив разом з запиленням і провітрюванням допоможе забезпечити овочам оптимальні умови для гарного врожаю.

  Полив і вологість

  У парниках мікроклімат відрізняється від того, що на грядці під відкритим небом, але саме він допомагає домогтися більшого врожаю, не останню роль в підтримці потрібної температури виконує оптимальний полив. Томати не люблять занадто вологий грунт або занадто суху, так що краще дотримуватися норм поливу: до цвітіння - близько 4 літрів води на 1 м2, а після цвітіння - 12 літрів на ту ж площу. Процедуру поливу необхідно виконувати раз в 5 днів.

  Температура води для поливу не повинна опускатися нижче 22 ° C. Грунт в теплиці з огірками повинна бути постійно вологою. Надлишок вологи, як і в випадку з томатами, небезпечний побічними ефектами, такими як: опадання зав'язі, відмирання листя, деформація плодів, урожай помітно знижується.

  У спекотну погоду в теплиці слід поливати щодня, а в похмурі дні полив проводять тільки в разі крайньої необхідності. Поливати краще до вечора, коли сонце менш активну, а вода досить прогрівається. Якщо після поливу ущільнюється грунт і оголюються корені, то на шланг обов'язково слід надіти розпилювач.

  Запилення

  Запилення буває природним і механічним, якщо з першим все ясно і відбувається воно само собою, то для другого потрібно щодня струшувати суцвіття. Після чого квіти рослини обприскують, а приміщення теплиці провітрюють. На самому початку цвітіння огірків, запилення виробляють механічним методом.

  Для цього необхідно взяти пензлик, зібрати пилок з чоловічих пиляків і перенести на жіночі квітки. Запилення помідорів проводиться для всіх розпустилися квіток. Протягом періоду цвітіння необхідно струшувати помідори, після чого поливати грунт або обприскувати кущ з ручного пульверизатора. Запилення, як правило, проводиться вранці в теплу сонячну погоду і повторюється кожні 3-4 дні.

  Провітрювання теплиці

  У теплицях можна допускати застою повітря, щоб уникнути поширення хвороб. Провітрювання є обов'язковим для парників з томатами і з огірками. Для регулювання вологості в парнику повинні бути передбачені кватирки.

  Для томатів ідеальна температура +19 ° C - + 22 ° C вдень і + 16 ° C - + 20 ° C вночі. У період цвітіння і плодоношення температура повинна бути на пару градусів вище. Провітрювання слід виконувати обережно через верхні кватирки, не допускаючи протягів. У сонячні дні в полуденний час потрібно спочатку закрити теплицю на пару годин, після чого її провітрити.

  Підживлення, необхідні для гарного врожаю в парнику

  Підживлення часто викликає безліч питань - коли її потрібно починати, скільки добрива необхідно вносити і як часто це робити. Починати підгодовувати рослини потрібно з моменту формування першої зав'язі.

  Для цього використовують рідкий коров'як, сульфат калію, суперфосфат і деревну золу. Якщо уважно стежити за розвитком овочів в парнику, то можна безпомилково визначити, яких добрив не вистачає для рослин, коли гною або азоту було внесено дуже багато, можна спостерігати, як зменшується бутонизация і при цьому буяют стебла і листя. Якщо внести недостатня кількість азоту, то це призведе до слабких листю, які потім жовтіють і відмирають.

  Недолік азоту призводить також до того, що листя, пагони і плоди дрібнішають. При калійному голодуванні симптоми проявляються спочатку по краях нижнього листя. Вони буріють, потім засихають, і весь лист відмирає.

  Досить рідко, але іноді буває в парниках магнієве голодування, яке проявляється у вигляді хлорозу. При цьому листи світлішають: тканина між жилками листа жовтіє, а самі жилки залишаються зеленими. Щоб в грунті завжди був запас поживних речовин, першу підгодівлю слідують провести через місяць після висадки розсади, тобто, на самому початку плодоношення. Після цього підгодівлю виконують в середньому раз в тиждень.

  Відповідний грунт для теплиці

  Температурний режим та рівень вологості, який підтримується в теплиці, ідеально підходить не тільки для рослин, але і для багатьох хвороботворних мікроорганізмів і шкідників. Але якщо продумати і зробити правильну закладку грунту, а потім за ним систематично доглядати, то можна уникнути виснажливої ​​частоти заміни ґрунту. Після висадки розсади всю вільну площу землі встеляють великим шаром компосту.

  Потім, протягом усього сезону додають мульчирующий шар з соломи і скошеної трави. Великий шар мульчі застерігає поширення фітофтори навіть в тому випадку, якщо її суперечки потрапили або залишилися в теплиці.

  Коментарі Додати комментарііСкрить комментарііСкрить коментарі

  Порада. Використовувати такий метод поливу потрібно дуже акуратно, так як через перенасичення вологою є можливість того, що коренева система загине.

  • Дождевальная система зрошення більш сучасна і найчастіше використовується в теплицях. По всьому периметру теплиці встановлюються на певній висоті труби для подачі води, і все їх закінчення мають спеціальні насадки. Вода подається зверху.

  Порада. Цей спосіб поливу найкраще використовувати для вологолюбних сортів томатів.

  • Крапельний полив - найекономніший спосіб поливу томатів. Вода подається прямо під стовбур розсади невеликими дозами.

  Порада. Цей спосіб може підійти як для вологолюбних, так і для звичайних сортів томатів. На відео показані всі ці системи зрошення розсади помідор в теплиці.

  Підживлення томатів

  Всі сорти томатів вимагають регулярної подкормкіВиполнять такі дії потрібно тільки після того, як розсади, висаджені в теплиці, візьмуться. Про це будуть свідчити додаткові листки на стовбурі і швидке зростання куща. Отже:

  • Як правило, підживлення (див. Чим удобрювати помідори, щоб отримати багатий врожай) виконується тільки два рази. Перший раз після прийняття розсадою грунту в теплиці і другий - як тільки почнуть з'являтися плоди (зав'язки). За один раз будь підгодівлі повинно йти не більше 0,40-0,45 кг на 1 сотку грунту. Як засіб використовується селітра кальцієва або аміачна і бажано в порошковому вигляді - коли процес добрива здійснюється після прийняття розсадою грунту. Цим порошком посипається грунт і поливається. Можна використовувати ці кошти і в рідкому стані і застосувати їх в процесі поливу томатів.

  Порада. Концентрація будь-якого розчину для підживлення томатів не повинна перевищувати 0,3%.

  • Не варто відразу після того, як почне розсада робити підгодівлю. потрібно спочатку зробити аналіз грунту на наявність в ньому поживних речовин. Якщо вони в ньому знаходяться в достатній кількості, то першу підгодівлю можна скасувати.

  Порада. Є ще деякі методи, які мають на увазі підгодівлю безпосередньо кореневої системи. Але, як показала практика, найкраще застосовувати добрива поверх грунту.

  У цьому випадку результати її можна буде побачити на тижні дві раніше кореневої.

  Самозапилення томатів у теплиці

  В принципі, всі сорти розсади помідорів, які вирощуються в тепличних умовах і так здатні до самозапилення. Городнику залишається їх тільки правильно висадити всередині теплиці, щоб була можливість повітряним масам переносити пилок з куща на кущ. Необхідні заходи:

  • Для цього в теплиці передбачені кватирки, які служать не тільки для провітрювання конструкції, але ще і для таких цілей. Самостійне запилення полягає в тому, щоб струшувати пилок з квіток на кущі томатів за допомогою м'якої палички (злегка б'ючи по кущу) або просто струшувати розсаду. Після цього пилок повинна обсипатися на грунт. Є також спеціальний засіб, який продається у вигляді розчину. в нього можуть занурюватися квітки томатів або просто піддаватися обприскування.

  Порада. Перед такими роботами найкраще проконсультуватися з фахівцем в цій галузі, щоб своїми неправильними діями не завдати шкоди рослині.

  Уривок помідорів в теплиці

  Що таке обрізання помідор в теплиці? Це приведення в порядок кущів помідорів шляхом обрізання зайвих гілок і листків. Як це робити правильно?

  Все досить просто. За допомогою секатора вибираються самі нижні гілки куща томатів і обрізаються. У деяких випадках обрізаються і верхні паростки.

  Все залежить від розростання куща томата. Порада. Такі дії дуже важливі при якісному догляді за помідорами і особливо в теплиці. Вони допомагають поживним речовинам вилучатись плодами томатів, а не самими кущами. Також обрізання підлягають і слабкі гілки розсади.

  Загальні рекомендації по вирощуванню і догляди за томатами в теплиці

  Поради з вирощування красивих і якісних помідорКак виростити помідори в теплиці як доглядати за ними правильно? Ці питання завжди цікавлять початківців городників.

  У тому випадку, якщо не обізнаності в деяких діях по догляду за томатами, то виконувати їх без попередньої консультації з фахівцем не рекомендується. Догляд за кущами томатів може бути будь-яким. Найголовніше - якісний грунт в самій теплиці.

  Тільки завдяки його родючості є можливість отримати відмінний урожай помідорів. Садити насіння на розсаду томатів потрібно ближче до початку весни, а в середині літа готові кущики невеликого розміру висаджуються в грунт теплиці. Там потрібно їм створити всі умови для нормального росту.

  Поділитися в соц. мережах

  Помідори або, як їх ще називають, томати користуються великою популярністю у городників. Батьківщиною культури є Південна Америка, тому вони вважають за краще теплий клімат. Саме тому рекомендують вирощувати томати в теплицях.

  Крапельний полив помідор в теплиці

  Завдяки сучасним технологіям можливий крапельний полив помідор в теплиці. Ви можете купити в магазині готовий пристрій для цього, або придбати необхідні елементи і зробити його самостійно. Одна крапельна установка може забезпечити вологою до 50 кв. м. грядки. Система дозволяє не тільки поливати помідори, а й розбризкувати добрива. Вам не потрібно буде тягати важкі лійки або відра, пристрій для краплинного поливу зробить важку роботу за Вас. Такий вид поливу дозволяє економити воду, але не електроенергію, т. К. Працює від мережі. Існує дві системи поливу: автоматичний і напівавтоматичний. Перед покупкою пристрою вивчіть характеристики кожного виду системи. Це дозволить Вам з'ясувати продуктивність, споживання електроенергії та ін. Параметри. Крапельний полив дозволить Вам уникнути виснажливої ​​фізичної праці, що особливо важливо для літніх і ослаблених людей.

  • Ніякого силікону: крем для збільшення грудей

  Чим підгодувати помідори в теплиці?

  Також не потрібно забувати про підгодівлі помідор в теплиці. Удобрювати рослини необхідно з моменту формування першої зав'язі. Залежно від фази зростання застосовуються різні підгодівлі: рідкий коров'як, сульфат калію, деревна зола і суперфосфат.

 • Під час вегетації потрібно проводити 4 кореневі підживлення. Першу роблять через 20 днів після посадки розсади на постійне місце. Для цього візьміть 1 ст. л. нітрофоски, 500 мл рідкого коров'яку і 10 л води з розрахунку 1 л добрива на кожну рослину. Другу підгодівлю проводять через 10 днів після першої. Для цього візьміть 1 ст. л. добрива і 1 ч. л. сульфату калію на 10 л води з розрахунку 5 л на 1 кв. м. Третю підгодівлю проводите через 12 днів після другої. Для цього візьміть 1 ст. л. суперфосфату і 2 ст. л. деревної золи на 10 л води з розрахунку 8 л на 1 кв. м. Коли рослина почне плодоносити, його потрібно буде удобрювати наступним складом: 1 ч. л. гумату натрію, 2 ст. л. суперфосфату на 10 л води. Цим складом потрібно поливати з розрахунку 5 л на 1 кв. м. Така підгодівля прискорює дозрівання плодів.
 • Читайте також: Посадка помідор в теплиці

  Чому в'януть помідори в теплиці?

  Однією з найбільш частих причин, за якими в'януть томати - фузаріоз, що представляє собою грибкове захворювання, яке вражає помідори в теплицях. Фузаріоз розвивається при постійній посадці рослини в одну і ту ж грунт, під час великого перепаду температури і вологості.

  Поразка захворюванням відбувається під час пересадки розсади або розпушування грунту після поливу. Фузаріоз проявляється не відразу, а під час формування плодів. Саме в цей період томати слабшають і стають уразливими.

  Ознаками фузаріозу є пожовтіння і в'янення нижніх листя рослини. Поступово процес старіння прогресує: листочки набувають жовтого забарвлення, жилки стають світлими, черешки деформуються, а листя скручуються. Рослина повільно гине. Щоб впоратися з захворюванням, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

  • Слідкуйте за станом кущів. При виявленні хворих рослин, негайно знищіть їх; Регулярно провітрюйте теплицю і дотримуйтесь необхідний температурний режим; Чи не висаджуйте помідори в ту ж грунт, що і в минулому році. Якщо це неможливо, пропарьте грунт під температурою 90 градусів; Після складання помідор, приберіть з теплиці все рослинні залишки; Проводьте дезінфекцію грунту в теплиці розчином мідного купоросу (70 г на 10 л води); Для лікування фузаріозу купите в магазині препарат Превікур, Хом або ін. Подібні склади. Обробляйте ними томати за інструкцією.

  Догляд за помідорами в теплиці

  Щоб отримати хороший врожай, за помідорами потрібно правильно доглядати. Вирощувати овоч в теплиці можна в зимовий і літній час, головне, підтримувати оптимальну температуру.

  У сонячну погоду, вона повинна бути 22 - 28 градусів, в похмуру - 18 - 22 градуси, вночі - 15 - 20 градусів. Під час плодоношення, температура в теплиці повинна бути на 2 градуси вище. Температурний межа для культури - 29 градусів. При більш високій температурі вони згорять.

  Не забувайте постійно рихлити ґрунт. Розпушування проводять 1 раз в 2 тижні спеціальної мотикою. Пухкий грунт краще пропускає повітря, швидше поставляє до коріння воду і поживні речовини.

  Добриво є важливою частиною по догляду за помідорами в теплиці. Для підгодівлі рекомендується використовувати гранульовані або рідкі засоби. Врахуйте, що останні краще вбираються в грунт і легше засвоюються рослиною. Поливати помідори потрібно теплою водою.

  Холодна може завдати шкоди, т. К. Вона уповільнює розвиток і може привести до загибелі. В процесі догляду за культурою не забувайте пасинкувати рослина. Помідори давно здобули заслужену популярність серед городників.

  Культура вимагає ретельного догляду, але, при дотриманні деяких правил, дає багатий урожай, як в теплиці, так і у відкритому грунті. Важливими елементами в вирощуванні томатів є правильний полив і грамотна підгодівля. Читайте також:


  Як посадити томати

  Висаджувати розсаду перцю в теплицю

  Хвороби томатів у теплиці

  Томат Ляна характеристика та опис сорту

  Выращивание арбузов в средней полосе россии в открытом грунте

  Вирощування полуниці вдома цілий рік

  Кардамон вирощування в домашніх умовах

  Вирощування дині в теплиці відео

  Черешня догляд і вирощування

  Скручуються листя у розсади томатів що робити

  Як виростити розсаду петунії в домашніх умовах